Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
יעדים מומלצים
איים ביוון
אזורים ביוון
הזמינו עצמאית
אטרקציות
יעדים פופולאריים
למטייל העצמאי
מידע והמלצות

האיים הקיקלאדים - יוון

שום סרט פרסומת או תדמית של ספקי תיירות כאלה ואחרים על איים "חדשים" עם החופים היפים ביותר ביוון לא יעזרו כי האמת היא שבאיים הקיקלאדים של יוון יש באמת את החופים הכי יפים, חופים וליים עם מי טורקיז צלולים ואווירה קסומה וייחודית. רוב האיים מתאימים לחופשה יוונית פשוטה וטובה, לרובם אין טיסות צ'ארטר או חבילות נופש וטוב שכך, זה חלק ממה ששומר עליהם יחודיים. לרוב האיים יש צורך בטיסה לאתונה והפלגה של מספר שעות שהיא חלק מהחוויה של חופשת איים. אגב ניתן להגיע לחלק מן האיים הקיקלאדים גם ע"י הזמנת טיסה לכרתים ורחפת שיוצאת מדי בוקר לאיים: פארוס, נאקסוס וסנטוריני, ראו עוד מידע על כך בעמוד מכרתים לפארוס וסנטוריני. גם לאיים הקיקלאדים מיקונוס וסנטוריני יש לרוב טיסות ישירות מהארץ בעונת התיירות, אלו כמובן יעדים מאד מתויירים, אך מהם ניתן להפליג לאיים סמוכים גם כן.

תוכלו להרכיב חופשה באיים הקיקלאדים באמצעות אתר יוון והאיים די בקלות, את כל ההזמנות: טיסה, הפלגה, מלון ניתן לעשות דרך אתר יוון והאיים. בחרו לאיזה אי בא לכת לצאת לנופש מדהים ביוון ובצעו את כל ההזמנות דרך האתר, כאן תמצעו גם אלפי טיפים, המלצות ומידע על כל אי ואי.
אם תרצו שנציג האתר המנוסה בהרכבת חופשת איים יעזור לכם עם הלוגיסטיקה, ההמלצות וכל ההזמנות, תוכלו לפנות למוקד המקצועי שלנו לשרות המיוחד של נציג אישי, שרות זה הינו בתשלום. אנו נדאג עבורכם לכל ההמלצות, כל ההזמנות ונפתור אתכם מהרכבת החופשה. ראו שרות נציג אישי

בקצרה: פארוס, נאקסוס, סירוס וסנטוריני הם האיים הראשיים ואליהם יוצאות הפלגות יומיות מנמל פיראוס של אתונה ומנמל הרקליון שבכרתים. מפיראוס יוצאות הפלגות נוספות לרוב האיים הקיקלאדים. האיים הקיקלאדים הקרובים ביותר ליבשת הם: האי קיאה Kea והפלגה אליו יוצאת מנמל לאבריו Lavrio הנמצא כחצי שעה דרומית לשדה התעופה של אתונה, והאי אנדרוס Andros אליו יוצאות הפלגות מנמל ראפינה Rafina הנמצא כעשרים דקות משדה התעופה של אתונה.
בניגוד למקובל לחשוב, הפלגות לרוב האיים אינן יוצאות בתדירות גבוהה, גם לא בשיא עונת התיירות ולרוב יש מעבורת מוקדם בבוקר ואחת אחר הצהרים - אנו מקבלים פניות רבות מאנשים שבטוחים שהם לא מוצאים את לוחות הזמנים הנכונים, זאת לא טעות, ולרוב יש צורך בכמה שעות ולעיתים אף בלילה באתונה על מנת לסנכרן בין שעת נחיתה והמראה לשעות ההפלגות.
נשמח להציע סיורים לשעות אלה באתונה, איסוף מהשדה והורדה בנמל הרצוי, לפרטים והצעה השאירו לנו פניה מפורטת בטופס בתחתית העמוד.
ללוחות זמנים והזמנת הפלגות עברו לעמוד הפלגות ביוון.


מפת האיים הקיקלאדים

ראו גם אפשרות להזמנה מלונות בכל האיים הקיקלאדים של יוון ללא עמלות הזמנה: לחצו כאן

מבין כל איי יוון האיים הקיקלאדים Cyclades הם המתויירים ביותר ובעלי תשתית תיירות טובה. האיים הקיקלאדים הם אלה המאופיינים בבתים הלבנים כחולים המפורסמים. חלק מאופיים המיוחד של האיים הקיקלאדים הוא שהם לא מאבדים מהפשטות והיווניות שלהם ועדיין ניתן להרגיש בהם את קסם האוטנטיות היוונית. קבוצת האיים הקיקלאדים מקושרת היטב לנמל פיראוס, לנמל ראפינה ולנמל לאבריו. הדרך הכייפית ביותר היא להגיע בהפלגה, להרגיש את הים הגדול ולהתחבר לחוויה היוונית, עם זאת לחלק מן האיים ניתן להגיע גם בטיסה מאתונה: לפארוס, נאקסוס, מילוס, סנטוריני, מיקונוס וסירוס יש נמל תעופה וטיסות מאתונה. הזמן המומלץ ביותר לחופשה באיים הקיקלאדים הוא מסוף מאי ועד סוף אוקטובר כשהחודשים יולי ואוגוסט הם כמובן העמוסים ביותר ותצטרכו להזמין מקום מספיק זמן מראש בכל האיים הללו.

להלן הצעה לנופש איים או מה שנקרא Island Hopping

התחילו באי סירוס
הגעה: טיסה לאתונה והפלגה מנמל אתונה [פיראוס] 

הגעתם לאתונה, בהתאם לזמני הפלגות הגיעו למרכז אתונה להעביר כמה שעות או ישירות לנמל פיראוס ועלו על הפלגה לאי סירוס Syros. בסירוס אנו ממליצים על שני לילות בעיר הרמופוליס. בהרמופוליס תהנו מחיי עיר יוונית אמיתית ומקסימה, את חווית חופי הים תשאירו לאיים הבאים בטיול שלכם, כאן תהנו בעיקר מהאווירה המיוחדת של הרמופוליס [למרות שיש גם חופים טובים בחלק המערבי של האי].

משם המשיכו לאי פארוס
הגעה: בהפלגה מסירוס (או בהפלגה ישירה מנמל פיראוס)
Chrisi Akti
בידקו את לוחות הזמנים בעמוד הפלגות מראש ותכננו את הזמנים שלכם בהתאם. פארוס הוא אי עם חופים מעולים, אוכל טוב, בארים, חיי לילה נעימים, וגם אפשרויות טיול מגוונות. באי פארוס אנו ממליצים ללון כ-4 לילות בעיירה נאוסה אם רוצים להיות במרכז העניינים וחיי הלילה או באחד הכפרים. מידע על מלונות מומלצים בפארוס וקישורי הזמנה בעמוד פארוס.

מפארוס קחו הפלגה לאי סנטוריני

סנטוריני הוא אחד היעדים הכי פופולארים ביוון. הכי עוצמתי להגיע אליו בהפלגה ולא בטיסה! המחזה המרהיב של הר הגעש השקוע בים והצוק הענק עם הבתים הלבנים בקצהו נגלה לכם רק בהגיעכם בהפלגה. מהנמל של סנטוריני עולה כביש מפותל ותלול מאד אל העיירה פירה, בירת האי, שהיא ממוסחרת מאד אמנם אך אחת העיירות היפות ביוון. באשר לסנטוריני אנו ממליצים על שהות של 2 או 3 לילות בעיירה פירה או בעיירה אויה, הן אמנם לא על החוף אלא על הצוק אך הן המיוחדות ביותר. ראו מלונות מומלצים והזמנה בעמוד סנטוריני.

חוזרים חזרה לאתונה עם עצירה באי נאקסוס

האי נאקסוס הוא האי הגדול ביותר בקבוצת האיים הקיקלאדים ומצוי על הדרך חזרה בהפלגה מסנטוריני לאתונה. חוף הים המערבי של נאקסוס הוא מהיפים ביוון, לאורך החוף יש כמה עיירות קטנות ובינהן העיירות אגיה אנה, אגיוס פרוקופיוס, פלאקה ואליקו. בנוסף באי נאקסוס ישנם הרים גבוהים עם כפרים יווניים ציוריים ונפלאים, תוכלו לשלב טיול בהרים עם הנאה מהחופים הזהובים, כך שאנו ממליצים על 2-3 לילות באי נאקסוס. ראו מידע על מלונות וחדרים מומלצים בנאקסוס בעמוד נאקסוס.

אם יש לכם עוד זמן ואינכם מוטרדים מהפלגה ממושכת, אחד האיים היפים והמומלצים בקיקלאדים הוא האי אמורגוס


חוזרים ללילה אחרון באתונה וחזרה לארץ.
בכדי לא להגיע ברגע האחרון לטיסה ובכדי להינות קצת מאתונה של הלילה, אנו ממליצים לכם על לילה אחרון במרכז העיר, חפשו מלון דרך עמוד אתונה באיזור כיכר סינטאגמה או הפלאקה המפורסמת של אתונה, טיילו בסימטאות, איכלו גירוס, קנחו בכוסית אוזו, טפסו על גבעת ליקאביטוס וצפו בכל אתונה מלמעלה. יאסו!!


מידע חשוב לדרך:
אוטובוס X96 מקשר בין נמל התעופה של אתונה לנמל פיראוס 24 שעות ביממה.
אוטובוס X95 מקשר בין נמל התעופה ש אתונה למרכז העיר [סינטאגמה] 24 שעות ביממה.
חובה לברר זמנים של מעבורות ובשיא העונה (יולי אוגוסט) אף להזמין כרטיסים להפלגה מראש.
הזמנת מלונות מראש היא חובה ואף הרבה מראש. הזמנה באינטרנט זולה באופן יחסי.

זקוקים להמלצה על מלונות באיים הקיקלאדים, השאירו לנו פנייה מפורטת הכוללת יעד, הרכב נוסעים ותאריכים ונשמח לשלוח לכם הצעות:הכיסא שממתין רק לכם!
מצוי על חוף Golden beach באי היווני פארוס, האי המרכזי מבחינה גיאוגרפית בקבוצת האיים הקיקלאדים.
משך ההפלגה מאתונה כ-4 שעות, או טיסה של 35 דקות מאתונה.
צולם ע"י זמיר סיון, בעלים אתר איי יוון הישראלי, בחודש מאי 2010 באי פארוס.


אתר איי יוון הישראלי | צרו קשר!
ראו גם מלונות בכל יוון והאיים ללא עמלות הזמנה עם בוקינג.קום
וגם השכרת רכב ביוון ללא עמלות הזמנה!
מידע בעמוד זה : האיים הקיקלאדים, האיים הציקלאדים, cyclades islands greecePowered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il