יעדים מומלצים
איים ביוון
אזורים ביוון
הזמינו עצמאית
אטרקציות
יעדים פופולאריים
למטייל העצמאי
מידע והמלצות

טריקלה קורינתיה Trikala Korinthias

איזור זה של יוון מתאים למשפחות המטיילות ביוון ומסיימות את הטיול באיזור אתונה או בהתחלת הטיול בדרך לצפון, ניתן להעביר כאן 2-3 לילות וגם מומלץ מאד לעשות כאן ראפטינג על נהר הלוסיוס המרהיבף למשל הצעה למסלול ארוך ביוון : אתונה, טריקלה קורינטיאס, צומרקה, כפרי זגוריה, מטאורה, פיליון, אתונה.

לא אחת, מבקשים מאיתנו להמליץ על יעד שרק היוונים מכירים, כזה שקשה לפגוש בו תיירים והוא מוצלח וטוב.
טריקלה הוא יעד כזה. טריקלה קורינתיה ליתר דיוק, וחשוב לדייק, אחרת אתם עשויים למצוא את עצמכם בצפון יוון בעיר טריקלה המרוחקת כ-500 ק"מ מיעד זה, אם כך, טריקלה קוריתיה הוא קבוצה של שלושה כפרים קטנים והרריים במחוז קורינתיה שבפלופונס.
בנסיעה על כביש החוף שבצפון הפלופונס המתפרס מתעלת קורינתוס ועד פטרה פרוסות עיירות לאורך החוף. אחת הבולטות שבהן היא קסילוקסטרו Xilokastro ובה חורשה עבותה נפרסת לאורך 2 ק"מ של החוף ונשפכת אל הים, מה שיוצר רצועת חוף מיוחדת המפגישה את הים עם היער.
מקסילוקסטרו נכנסים אל תוך ההרים ובנסיעה של 20 דקות מגיעים אל טריקלה. כלומר נסיעה של כשעתיים מאתונה עד טריקלה. זה הכל.
כאמור טריקלה קורינתיה מורכבת משלושה כפרים קטנים וציוריים - קאטו טריקלה Kato Trikaka בגובה 900 מטר, מסאיה טריקלה Mesaia Trikala בגובה 1000 מטר ואנו טריקלה Ano Trikala בגובה 1100 מטר.


משמעות השם טריקלה הוא 3 הטובים (טרי=3, קאלה=טוב) והכוונה היא לא 3 הכפרים הטובים אלא על שום 3 דברים טובים והם: האוויר, המים והאוכל. ואנו יכולים להוסיף גם טוב רביעי - הכנסת אורחים. אמנם ביוון כולה הכנסת האורחים היא שם דבר אך בטריקלה קורינתיה מגדירים את המושג מחדש, מעין ערך עליון - שואפים לאירוח מושלם, לא פחות. ובאמת יעד זה כל כך אהוב על היוונים בראש ובראשונה בשל איכות האוויר, בקיץ משמש כמקום מפלט של אויר צונן וצלול, מרענן בימי הקיץ החמים שמשלב חוף ים שמרוחק רק עשרים דקות נסיעה. איכות האוכל שמיוצר מחומרי גלם מעולים וטריים וזאת לצד מסלולי טיול, הייקינג בהר זיריה, ספוטים מושלמים לפיקניק בחייק הטבע, טיולי רכיבה, ג'יפים וטרקטורונים ועוד.
טריקלה שוכנת על מורדות הר קיליני Kylini שפסגתו היא זיריה Zeiria המתנשאת לגובה 2040 מטר. בגובה 1500 מטר ישנו מרכז סקי קטן למתחילים בלבד. השלג, הנוף, האוכל והכנסת האורחים הם גם הסיבה שיעד זה מבוקש מאד גם בחורף.
מרכז הסקי משמש בקיץ כנקודת מוצא לטיולים: מסלולי הליכה, טיולי טרקטרונים, רכיבה, טיולי באגי וג'יפים. בסמוך למרכז שוכן אגם דאסיו Limni Dasiou, אגם קטן מוקף עצי אורן, בחורף הוא קפוא אך באביב ובקיץ מושך אליו מטיילים במסלולים סביבו.

אגם דאסיו Dasiou


בדרך מטריקלה למרכז זיריה ניצב מנזר ולאסיוס Muni Vlasious, יושב על פתחו של קניון קטן וצר, מן המנזר יוצאת דרך הקרויה ורנבו Varnevo שבעבר שימשה הדרך היחידה אל פסגת ההר. הדרך מתפצלת לשלושה מסלולי הליכה היוצרים תוואי של משולש, עיגול וריבוע. עזריאלי של מסלולי הטבע.

עוד מסביב לטריקלה קורינתיה:
אגם דוקסה Doxa Lake, הוא אגם מלאכותי בגובה של 900 מטר מעל פני הים, מוקף חורש. במרכז האגם על לשון יבשה ניצבת כנסיה ובסופי שבוע בשביל המוביל אליה מגיעים חקלאי האיזור למכור את מרכולתם הטעימה. אל האגם משקיף מנזר אגיוס גיאורגיוס, הביקור במנזר מומלץ שכן מדובר במזר ישן ופעיל שממנו נשקף הנוף המקסים של האגם כולו.זהו יעד יפיפה ופסטורלי לפיקניק בחייק הטבע. אגם דוקסה מרוחק רק כארבעים דקות נסיעה מטריקלה.

אגם דוקסה Doxa Lake

תוכלו לעשות יום טיול מהנה גם במרחק של כשעה וחצי מטריקלה. סעו לעיירה דיאקופטו Diakopto שעל שפת המפרץ הקורינתי. משם יוצאת רכבת קטנה ונוסעת בתוך קניון הסלע השני בעומקו ביוון, קניון וראיקוס Varaikos, ומגיעה עד העיירה המקסימה קלבריטה Kalavryta - מן הים אל ההר דרך קניון יפיפה. הנסיעה ברכבת עוברת גשרים, מלווה בנחל לאורכה, צימחיה עשירה ונוף קסום והיא נחשבת לאחת האטרקציות המומלצות בביקור בפלופונס. ניתן למצוא לוחות זמנים של פעילות הרכב בעמוד זה.

רכבת דיאקופטו-קלבריטה

עוד אגמים מסביב במרחק של עד שעה וחצי נסיעה הם אגם סטימפליה Stymfalia, כ-40 ק"מ דרומית לטריקלה. הוא בית גידול לח, יעד שמושך אליו צפרים וחובבי טבע, האגם מארח זנים רבים של עופות ובעלי חיים. מקבל את מימיו מהר קיליני ומפלס המים באגם משתנה מעונה לעונה. היו שנים יבשות בהן האגם לא קיבל מים וכמעט התרוקן.
אגם נוסף הנמצא כ-80 ק"מ מזרחית לטריקלה הוא אגם ווליאגמני Vouliagmenis, ושוב, אל תתבלבלו, אגם הנושא שם זהה ממוקם גם בריביירה של אתונה. אגם ווליאגמני-לוטראקי הוא יעד נפלא אותו ניתן לשלב עם פראחורה-לוטראקי Perachora, הוא אתר ארכיאולוגי על שפת המפרץ הקורינתי ונמצא בחוף/מפרצון יפיפה גם למי שאינו חובב ארכיאולוגיה זהו יעד מוצדק.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il