The biggest Israeli website about greece and the islands with more than 3 milion visitors a year! » read more אתר איי יוון הישראלי, הוא האתר הגדול והמוביל בישראל לתיירות יוצאת ליוון והאיים!

חבל מאני בפלופונז של יוון

ניתן לרכוש דרכנו מפה מפורטת ומקצועית של חבל מאני בדרום יוון : לחצו כאן
ראו גם מלונות, בתים והשכרה ודומאטיה במאני לחצו כאן

קראתי פעם  על החבל  המיוחד הזה, ופעם שניה נתקלתי באינפורמציה עליו בספרו של ירון אמיתי -יוון, והנה סוף סוף אנחנו  ב githio מכאן צפונה המאני הפתוח ומכאן דרומה המאני הסגור "לכאן  בעיקר מועדות פנינו. העיר עצמה עם טיילת יפה יוונית אולי מעט אחרת, עדיין המיוחד אינו נגלה, מחליטים גם לחלוף על פני בירת מאני הפנימי areopoli v , ואז מתחילים להבין, נופים מדבריים, סלעים גדולים ומאיימים הנופלים לים, והכפרים הקטנים עם ארכיטקטורה כל כך שונה מכל מקום אחר ביוון, מגדלים מבוצרים, על חלקם תותחים ישנים, זה מול זה, מי האויב האמיתי ? מי נגד מי?, אין ספק שאנחנו במקום עם חוקים לא מוכרים, ואף שהתיירות מתפתחת במהירות כאן ,זהו מקום שונה מאד ממה שאנחנו מכירים ביוון שבה אנו מסתובבים מספר שנים לא מבוטל.
 
ערב יורד הנוף נעשה מאיים עוד יותר, אך המלון הקטן שאיליו נכנסנו בירולימנס gerolimenas  נתגלה כמאד ידידותי, מה עוד שחלק מהעובדים נתגלו כדוברי רומנית, וגלית זוגתי הרגישה בבית, הארוחה היתה טובה וטעימה, גם המטבח היה עם אופי יחודי לאזור, והתידדנו איתו בקלות. המקום על שפת המים במפרץ קניוני, ספק עיירה ספק כפר, מקום עם אופי אף שיש מסעדות מודרניות ישן וחדש מעורבים אך בעל אופי מיוחד, מחר יום חדש, נראה שלא יחסרו הפתעות נוספות.

בוקר שקט בעיירה הקטנה, לאחר טיול קצר חוזרים לארוחת הבוקר במלון ומשננים את הידע שצברנו : לכאן נמלטו יוונים שראו עצמם כצאצאי הספרטנים, החל מהפלישות הסלביות הקדומות ועד האימפריה העותומנית, כאן בצוקים השוממים של חבל מאני מצאו מקלט ושמרו על אורח החיים שלהם, משלא מצאו אוייבים חיצוניים נלחמו המשפחות בינם לבין עצמם.

טיול ראשון מעט צפונה כאן אנו נתקלים בבתי הקברות של התושבים, הקברים "ארמונות של ממש" נראה שיש פה פולחן במות מושקע ביותר, מבנים בהם קבורים בני משפחה מרוהטים ממש תמונות מחייהם, כלים וכלי פולחן נצרות עם סממנים פאגניים , ושימור של מסורות עתיקות, בילינו זמן רב באחוזות הקבר, די מתפלאים על העושר הרב בניגוד לכפרים באזור הנראים כעניים למדי.

אחר כך הדרמנו חולפים על פני כפרי מגדלים מרשימים (חלקם כבר בנויים לאירוח תיירים) בדרכנו אל porto kagio המפרץ הדרומי במאני הסגור, מכאן בשביל רגלי קצת מפחיד אפשר להגיע לכף טנרו, השביל נושק לים הסוער גלים מתנפצים מכל עבר על פי המסורת כאן פתח השאול, הבחירה נראית הגיונית מאד, המשכנו בכביש המזרחי לעיירות וכפרים נידחים יותר אליהם כמעט ולא מגיעים, סופגים את הקסם של המקום
 
על העיר ארפולי והמאני הצפוני בכתבה הבאה, הדגש מיוחד על מערת הנטיפים הימית pyrgos durou שהביקור בה הוא עניין בפני עצמו.

להזמנת מלון באיזור מאני של יוון ראו כאן


 

איי יוון קשר

פרסום איתנו

שותפים

English

 

Serviceעזרה והזמנות

The islandsכל איי יוון

Land locationsיעדים ביוון

Hotelsמלונות ווילות ביוון

Attractionsאטרקציות ביוון

Informationמידע שימושי

Recommendedהמומלצים ביותר

Most popularפופלאריים ביותר

Athens & Etticaאתונה והסביבה

Routesמסלולים מומלצים

Creteהאי כרתים

 

 

 

    


.
.

text lint up to 10
words + link to
your website


הוסף המלצה על יוון

כיתבו המלצה או טיפ על כל מיקום ביוון או מידע שלדעתכם חסר באתר שלנו, תוכלו גם לכתוב ביקורת או המלצה עלינו, לשיקולכם.
תודה על שיתוף הפעולה.
close

הרשמה לניוזלטר

ההמלצות העדכניות והאטרקטיביות ביותר על נופש וטיולים ביוון והאיים, הירשמו לניוזלטר של אתר איי יוון הישראלי וגם תקבלו כרטיס הנחה מיוחד להזמנת חופשה ביוון.

אם ברצונך לקבל את כרטיס ההנחות שלנו נא למלא גם את הפרטים הבאים:


close

Add your agency to our index

At the end of the IMTM tourism 2013, we will establish a page with information about travel agents in Greece, this page will be distributed to travel agents in Israel and also be published on our website; use by Israeli travel agents and independent users.

indexing Cost of Travel Agency 180 euros for 1 year.
Please fill out the form in English only
close