האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

Drakolimni lake

אגם דרקולימני שבכפרי זגוריה מצוי על הר אסטרקה שהינו חלק מרצועת הרי הפינדוס הצפוני, ניתן להגיע לאגם ע"י הליכה ולינת שטח, מסלול ההליכה לאגם הדרקון, זה פרושו של השם, מתחיל משיפולי הכפר מיקרו פפיגו . מסלול ההליכה על הפסגה אורך בממוצע כ 4-5 שעות וניתן לבצע אותו עם מדריך מנוסה בלבד, האגם מצוי בגובה של 2000 מטר, המים באגם קפואים כמעט בכל עונות השנה, למעט ימים מסויימים בחודש יולי ואוגוסט וגם אז יש עדיין שאריות של קרח במרכז האגם או בדפנות, בתוך האגם חיים יצורים קטנים בשם טריטונים, שהן לטאות קטנות, דמויות דרקונים קטנים החיות במים, מכאן גם הגיע שמו של Drakolimni "אגם הדרקון", עם זאת זהו רק סוף הסיפור, כל אחד מהמדריכים שיקחו אתכם לאגם הדרקון ישמחו בלילה ברפיוג' לספר לכם את הסיפור המלא כיצד הגיעו דרקונים אלה לאגם, סיפור שנשמע הזוי לחלוטין [נשאיר אתכם במתח] אבל היוונים מאמינים שהוא אכן קרה.Drakolimni of Tymfi. The lake resides at an altitude of 2050m above sea, in Vikos National Park in Greece. At 5 hours walking distance from the village of Papingo, is a popular trekking destination

באיזור אגם הדרקון קיימים עוד מספר אגמונים קטנים יותר המצויים בשיפולים של ההר כלפי מטה, חלק ממסלולי ההליכה כוללים הגעה לאותם אגמים המצויים בגבהים יותר נמוכים, המים בהם לא תמיד קופאים והאגמים אינם תמיד מלאים, לינת השטח על ההר דורשת ציוד מתאים, הערפילים על ההר מתחילים להגיע כבר בשעות הצהריים המאוחרות לכן ישנה גם חשיבות להתחיל את הטיפוס ל Drakolimni בשעה יחסית מוקדמת בבוקר, רצוי את הלילה שלפני הטיפוס לישון בכפר פפיגו או בכפר מיקרו פפינגו, למרות שגם אריסטי היא אופציה טובה, אז תזדקקו להגיע ברכב [נסיעה של כ 20 דקות עד תחילת המסלול, על ההר עצמו קריר בלילות הקיץ וקריר מאד ככל שמתקרבים לחודשים אוקטובר ונובמבר, לאחר מכן בדרך כלל יוצאים רק מטפסים מקצועיים לכיוון ההר שלקראת אמצע או סוף חודש נובמבר כבר מתכסה בשלגים הראשונים של החורף.

בתמונה, צילום של Drakolimni אגם הדרקון "דרקולימני" הצילום של הצלם costas zisis אחד הצלמים המפורסמים ביותר ביוון המתגורר בכפרי זגוריה בכפר אריסטי.

מדריכים מצויינים לוקחים את המעוניינים לצאת לטרק זה לאגם דרקולימני ולהר. אחד המדריכים המנוסים ביותר באיזור הוא Achilles Papaefthimiou שימו לב שלוותק בהדרכה חשיבות רבה כאשר יוצאים לטרקים באיזור זה של יוון, גם כאשר מדובר באיזור מרהיב ביופיו יש סכנות רבות במהלך הטיפוס וחשוב מאד שתעלו על ההר בתנאים הנכונים ועם מדריכים בעלי נסיון רב שנים, כל המדריכים המקצועיים המבצעים מסלולי הליכה באיזור זה הם בעלי מכשירי קשר לוויניים ועזרה ראשונה ורישיון של ממשלת יוון לעיסוק בתחום, מדריכים אחרים שעשויים אולי להיות זולים יותר עשויים להוות בעיה של ממש בעת צרה ואנו מזהירים על כך. בנוסף אם אתם מתכננים לעלות על ההר עם מדריך ישראלי, חשוב שלמדריך הישראלי יתלווה גם מדריך מקצועי מקומי, שוב מטעמי זהירות והכרות של השטח בצורה המיטבית.

ניתן להזמין טיפוס לאגם דרקולימני שבכפרי זגוריה עם חברת Alpinezone היוונית [email protected]

כתב, זמיר סיון.


 
  ראו גם מערת הדרקון יוון
 

+ ראו מידע חשוב ואפשרות להזמנה בטוחה של : השכרת רכב ביוון
+ ראי רשימת יעדים להזמנה בטוחה של מלונות ביוון


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il