האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

רודוס Rhodes

האי רודוסבעמוד זה ריכזנו עבורכם את המידע, ההמלצות, הטיפים והלינקים להזמנה עצמאית של חופשה באי היווני רודוס.
לפניכם לינקים להזמנה של טיסה, מלון, רכב או חבילת נופש באופן עצמאי באתרים האמינים והבטוחים.
בהמשך העמוד תמצאו את כל ההמלצות לתכנון חופשה מעולה באי רודוס. אנו באתר יוון והאיים בעיקר ממליצים על הזמנה של טיסה ומלון בנפרד, כך גם תוכלו לבחור מלון מומלץ ביעדים מגוונים באי ולא רק את המלונות המוצעים במסגרת חבילות הנופש.

.

האיזור המומלץ ביותר לנופש איכותי באי רודוס

 בחלק הדרום מזרחי של האי רודוס מצוייות עיירות הנופש Pefki, Lindos, Kolimbia שלוש עיירות אלה נחשבות ליעדי הנופש הטובים והמומלצים ביותר על האי רודוס, הן מבחינת איכות המלונות והן מבחינת איכות החופים, גם בכפרים עצמם וגם בחופים הסובבים. הכפר פפקי הוא המרוחק ביותר מבין השלושה ויש בו חוף ים חולי מעולה ומגוון אפשרות לינה כמעט בכל תקציב.
לינדוס הוא ללא ספק יעד התיירות מספר 1 באי רודוס. כפר מקסים הבנוי על מדרון ההר וחוף ים מרהיב ביופיו. בין הסימטאות של הכפר עשרות טברנות וברים שהופכים את לינדוס לכפר אטרקטיבי על האי רודוס. קולימביה הוא כבר כפר גדול יותר, בקולימביה יש שני חופים ועשרות מלונות בדרגות שונות וכמה מלונות 4-5 כוכבים מעולים. בעיירה יש מגוון גדול של טברנות וחנויות. חיי הלילה של קולמביה נחשבים לשוקקי חיים. 

.

מידע כללי על רודוס

כמה עובדות על האי רודוס

האי רודוס שוכן בדרום הים האגאי והוא משתייך לקבוצת האיים הדודקאניסים.
משמעות השם דודקאניסים הוא דודקה=12 ניסים-איים - בקבוצה זאת 12 איים (מיושבים ועוד עשרות איים קטנים)

שטחו של האי רודוס הוא 1414 קמ"ר והוא האי ה-4 בגודלו ביוון אחרי: כרתים, אויה ולסבוס.
בעיר רודוס בירת האי רודוס מתגוררים כ-60,000 תושבים בקירוב ובאי כולו מעל 120,000 תושבים
5 הערים הגדולות ביותר באי רודוס הן: Rhodes, Ialysos, Afantou, Kallithea, Archangelos
כלכלת האי רודוס מבוססת על תיירות, דייג, יין,ייצור גבינות וארכיאולוגיה.
רודוס הוא אחד האיים המתויירים ביותר ביוון.
רודוס הוא האי שההפלגה אליו מאתונה היא ההפלגה הארוכה ביותר [יותר קל להגיע מישראל בטיסה].
רוב התיירים באי רודוס מגיעים במסגרת "חבילות נופש" ולא לטיול עצמאי וחבל.
נמל התעופה של רודוס הוא אחד מנמלי תעופה הבינלאומיים ביוון אליו מגיעות טיסות ישירות מרחבי אירופה.
בניגוד לדעה הרווחת, אין קו הפלגה בין חיפה לאי רודוס, אלא הפלגות הנמכרות כחבילת נופש בקרוזים בלבד.
רודוס הוא האי היווני היחיד שרשתות מזון אמריקאיות יכולות לפתוח בו סניפים ולקבל אישור ללא קושי בירוקרטי.
רודוס שכבודו במקומו מונח, לא מצוי (על פי הדירוג היווני) ברשימת 50 האיים היפים ביותר של יוון.
אם מצאתם טיסה זולה לאי רודוס, תעשו נכון אם את המלון תזמינו בנפרד באתרי ההזמנות הגדולים בעולם.
ראו גם שאלה נפוצה בנושא האי רודוס רודוס או כרתים

אין ספק שהזמנה של חבילת נופש לרודוס היא הדרך הקלה שחוסכת זמן בחיפוש, ולעתים גם משתלמת, אבל שימו לב לעובדה שרוב התיירים המגיעים לרודוס מרחבי העולם, לא נוהגים כמו הישראלים והם מזמינים בנפרד את הטיסה ואת המלון. את ההזמנות הם עושים עצמאית באינטרנט. כדאי לדעת שסוכני הנסיעות משווקים במסגרת חבילות נופש לאי רודוס את המלונות ההמוניים ואילו המלונות המיוחדים יותר או במיקומים פחות מתויירים, לא ניתנים להזמנה במסגרת חבילת נופש אלה רק עצמאית באינטרנט. ובפרט אם מחפשים וילה - כאלה יש המון ברודוס. 
בכל דרך שבה תבחרו לצאת לחופשה באי רודוס היעזרו בקישורים מתחת להזמנה עצמאית של חופשה ברודוס:
 

רודוס Rodos הוא האי המרכזי אליו מגיעים תיירים מישראל, זאת בשל הסיבה שהוא קרוב והטיסה אליו קצרה, ולכן מוצעים לרודוס דילים רבים, לרוב במחירים אטרקטיביים.
אך גם אם אתם לא חובבי חבילות נופש, האי רודוס יכול להיות יעד לחופשה יוונית נעימה ומוצלחת. נניח ומצאתם טיסה זולה לרודוס, השקיעו מאמץ נוסף וחפשו מקום לינה שונה ואקזוטי, אחר ממה שמוצע לכם בדילים. זכרו שרודוס הוא לא רק חבילות נופש, הוא אי גדול ויפה, שכרו רכב והדרימו מהעיר ושכנותיה המתויירות אל הכפרים והחופים ששמרו על ציביון יווני אהוב. היעזרו בעמוד זה כדי לשאוב את המידע הנחוץ ולבצע בקלות ובעצמאות את החופשה שלכם. והכי חשוב שתעשו חיים באי רודוס, יאסו!חוף צאמביקה, רודוס.

רודוס - אי השמש על פי המיתולוגייה היוונית

 השם הנרדף לאי רודוס הוא אי השמש. אכן שם הולם, במיוחד לאור העובדה כי במרבית ימות השנה השמש זורחת בשמי רודוס. זה סיפור המעשה על פי המיתולוגייה היוונית: כאשר זאוס מלך האלים העניק לאלים השונים נתחים מיוון פנה אליו אל השמש הליוס - שמש ביוונית (המזוהה מאוחר יותר בשם אפולו) וביקש ממנו בעלות על האי. הליוס אשר רכב מידי יום לאורך השמיים על כרכרה מפוארת רתומה ל-4 סוסים, צפה ממעל על כל המתרחש תחתיו, כאשר הבחין באי המרשים שצורתו דולפין חמד אותו לעצמו וזאוס נענה לו. עוד מספרת המיתולוגייה כי שמו של האי ניתן לו על שם הנימפה "רודה" Rhoda, אשר הליוס פגש בה באי זה. רודוס הוא המקום העיקרי בו הייתה להליוס כת של מאמינים ואלה הקימו לכבודו בשנת 280 לפני הספירה פסל ענק מימדים בשם "הקולוסוס של רודוס" לכבוד האל המגן על עירם. הפסל נחשב לאחר משבעת פלאי תבל של אנטיפטרוס מצידון. הוא חרב ברעידת אדמה 56 שנים לאחר בנייתו. ברודוס עדיין מפנטזים על הקמת הפסל מחדש.

היסטוריה

המתיישבים הראשונים הגיעו לאי רודוס סביב 4000 שנה לפנה"ס, עיר הבירה רודוס נבנתה הרבה יותר מאוחר בשנת 408 לפנה"ס והפכה לעיר המרכזית באי. בתקופה הרומית האי היה בשפל, מסעות הצלב הביאו לאי אבירים ונזירים וגם מלחמות עם השכנים סביב. בשנת 1304 האי נכבש על ידי ההוספיטלרים שהחזיקו בו עד 1522, מועד בו האימפריה העותמנית כבשה את האי לאחר קרב קשה, ארוך ועקוב מדם. בשנת 1863 חווה האי רודוס רעידת אדמה קשה שהחריבה בו בתים רבים. שלטון העותמנים החזיק מעמד עד שנת 1912, בשנה זאת כבשו האיטלקים את האי. במהלך מלחמת העולם השניה כבשו הגרמנים את האי והחזיקו בו עד סוף המלחמה. האי רודוס חזר לשליטת היוונית רק בשנת 1948.

היסטוריה יהודית

 לקהילה היהודית ברודוס יש עבר עתיק ומפואר. בנימין מטודלה מספר בסוף המאה ה-12 שמצא באי 400 יהודים. לאחר גירוש ספרד בשנת 1492 הקהילה היהודית זכתה לחיזוק משמעותי לאחר שחלק ממגורשי ספרד הגיעו לאי וייסדו בו קהילה יהודית ספרדית. השלטון העותמאני ששלט באי החל מ-1522 היטיב עם היהודים ואיפשר להם להמשיך ולגור בין חומות העיר. מספרם הלך וגדל, וברובע היהודי פעלו שישה בתי כנסת וישיבות. ידם של יהודי רודוס הייתה בכל: מסחר, רפואה, אריגה ועוד. אך לא תמיד נהנו היהודים משקט ושלווה. בשנת 1840 סבלה הקהילה קשות כתוצאה מעלילת דם אשר היוונים האשימו את הקהילה היהודית באי ברצח של ילד נוצרי למטרות פולחן. רק לאחר התערבות משפחת רוטשילד הוסרה האשמה מהקהילה היהודית. לקראת סוף המאה ה-19 מנתה הקהילה היהודית 11,000 נפש מתוך 28,000 תושבי האי. בתחילת המאה ה-20 חלה ירידה דרסטית במספר היהודים באי, זאת כתוצאה מהרצון לחיפוש פרנסה טובה יותר. תהליך זה התגבר עם סופו של השלטון העותמאני כתוצאה מהכיבוש האיטלקי, הקהילה ירדה מגדולתה ובשנת 1930 מנתה  כ-6000 איש מתוך 30,000 תושבי האי. עם פרוץ מלחמת העולם השניה עזבו את רודוס עוד 4000 יהודים. בחודש יולי 1944 ריכזו הנאצים 1673 יהודים בכיכר המרטירים Martyron Evraio שברובע היהודי והובילו אותם על מעבורות משא לנמל פיראוס ומשם למחנה הריכוז חיידרי בסמוך לאתונה, מכאן הועברו לאחר מספר שבועות למחנה ההשמדה אושוויץ, שם נרצחו. 151 יהודים תושבי האי הצליחו לשרוד את אושוויץ.

.

כשרות ברודוס

בית חב"ד נפתח באי רודוס - במתחם יש מסעדה כשרה (היחידה ברודוס), וכן אפשרות לרכוש מצרכים וגם הזמנת קייטרינג. ממוקם ב-IXIA בכתובת: Iraklidon 84
למידע נוסף על כשרות ביוון

.

מרחקים בלתי אפשריים מהאי רודוס  

מדי עונת תיירות אנו מקבלים פניות מלקוחות שקנו כרטיס טיסה לרודוס ולדוגמא רוצים להגיע בהפלגה מרודוס ללפקדה, או לאתונה או לפלופונס או לסלוניקי. שימו לב ופתחו מפה: רודוס מרוחק למדי מכל היעדים שהוזכרו לעיל ואין קשרי הפלגה בינו לבינם, ואם יש (בודדים) מדובר בהפלגות של 10-15 שעות לכל כיוון, למשל הפלגה כיוון אחד מרודוס לאתונה לוקחת כ-13 שעות! כך שאם בחרתם בטיסה לאי רודוס, אל תחשבו על חופשה באחד מאיי יוון האחרים ושאינם מצויים בקבוצת האיים סביב רודוס. יוון מחולקת לקבוצות איים והמעבר בין קבוצה לקבוצה בעיתי מבחינה לוגיסטית. האיים הרלוונטים להגעה מהאי רודוס הם: סימי, טילוס, ניסרוס, קרפאטוס, קוס, קאלימנוס, ליפסי, פאטומוס ואחרון חביב אסטיפלאה (אך הוא כבר מרוחק כ-5 שעות הפלגה). מי שרוצה להגיע לאיי יוון הקיקלאדים למשל, שלא יחשוב על לעשות זאת דרך רודוס, לאיים סנטוריני, מיקונוס, פארוס, נאקסוס, מילוס וכל שאר האיים הקיקלאדים הכי נח להגיע דווקא דרך אתונה (לחקם דרך כרתים גם כן)

.

דרכי הגעה לרודוס

הדרך הפופולארית ביותר, הקלה והמהירה ביותר היא בטיסה ישירה מישראל.
טיסות ישירות מישראל לרודוס הן טיסות צ'רטר שפועלות בין פסח לסוכות. הטיסה קצרה ואורכת פחות משעתיים.
להזמנת טיסה ישירה לחצו כאן

למידע מלא על טיסות לרודוס ראו עמוד טיסה לרודוס באתר יוון והאיים.

לרודוס ניתן להגיע גם דרך אתונה בטיסת פנים קצרה. או בהפלגה מנמל פיראוס, ההפלגה ארוכה ואורכת בין 15-22 שעות - תלוי בסוג המעבורת.
אם אתם בכל זאת לוקחים הפלגה, מומלץ לקחת קבינה במעבורת, לקחת את ההפלגה של אחר הצהרים, להינות מהים הפתוח עד הערב, לישון בקבינה ולהתעורר ברודוס.
מידע, לוחות זמנים והזמנת הפלגה מפיראוס אתונה בעמוד הפלגות באתר יוון והאיים.

.

נקודות עניין ואטרקציות ברודוס

מקומות שכדאי לבקר ברודוס

העיר רודוס 

הבירה של האי ועיר גדולה בה חיים כמחצים מתושבי האי - 60,000 בקירוב. העיר העתיקה מוכרת כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו, עיר מתקופת ימי הביניים המוקפת חומה.
העיר החדשה היא העיר היחידה בין איי יוון בה תוכלו למצוא רשתות בינלאומיות של מזון והלבשה.
העיר רודוס שוכנת בצפון האי ובה נמל אסטרטגי חשוב ושרידים ארכיאולוגים מפוארים. אתרים מעניינים בעיר רודוס:

רודוס חורה

כך מכונה המרכז ההיסטורי של העיר, שם נמצא גם הרובע היהודי, בו נמצאת כיכר Martyron Evraion ובו אנדרטה לזכר הקהילה היהודית של רודוס שנספתה בשואה. וכן בית הכנסת 'קהל שלום', בית הכנסת היחיד שנותר באי ועדיין פעיל ופתוח למתפללים, במקום גם מוזיאון קטן לזכר יהדות רודוס. עוד על בית כנסת זה ובתי כנסת נוספים ביוון לחצו כאן. בית הקברות היהודי החדש נמצא כ 2 ק"מ מדרום לרובע היהודי, קודם לכן שכן בית הקברות בתוך הרובע היהודי, אך בזמן השלטון האיטלקי אילצו השלטונות את היהודים לפנות את בית הקברות ובנו במקומו פארק.

Palace of Grand Masters 

ארמון ראשי מסדר סינט ג'ון במקור מהמאה ה-14 שלאחר מכן שימש כבית חולים ולאחר מכן ככלא בעת הכיבוש הטורקי ולאחר מכן כמעון הקיץ של מוסוליני ואחר כך מעונו של המלך ויקטור עמנואל ה-3 וכמו שהבנתם עבר גלגולים רבים וכיום משמש כמוזיאון ותצוגה ומושך אליו תיירים רבים.


מרכז הבילוי וחיי הלילה

 של העיר רודוס מתרכזים ברובע Hippocrates במרכז העיר העתיקה, זהו האיזור המתויר ביותר עם חנויות מזכרות, מסעדות ובתי קפה, בארים בלילות וכמובן גם מלכודות תיירים.


האקרופוליס של רודוס

 נמצא כ-3 קילומטר מהמרכז על גבעה המשקיפה אל הים. בין השרידים בסביבה נמצאים גם שרידי אמפיתיאטרון, מקדש אפולו ושרידים נוספים. 

העיירה לינדוס 

אחד מיעדי החובה למבקרים באי רודוס. לינדוס ממוקמת דרומית לעיר רודוס - כחצי שעה נסיעה. העיירה הציורית סגורה לכניסת רכבים, סמטאותיה הצרות, הבתים הלבנים הקטנים, שני חופיה והאקרופוליס של לינדוס הם הסיבות שהמקום מושך אליו תיירים רבים. האקרופוליס ניצב על ראש הגבעה וניתן להגיע אליו בטיפוס רגלי. מלבד השרידים הארכיאולוגים במקום תהנו גם מנוף מרהיב אל מפרץ לינדוס. אם אתם בקבוצה של לפחות 6-8 אנשים, תוכלו לתאם סיור עם נהג פרטי - להזמנת סיור פרטי אל לינדוס 

עמק הפרפרים של רודוס 

שמורת טבע יפיפיה הנמצאת בחלקו הצפוני של האי, במרכז, כעשרים קילומטר דרומית לעיר רודוס. העמק מארח זנים של פרפרים והטיול בשמורה הוא על שביל הליכה נח בין צמחיה ירוקה לפלגי מים. ניתן לתאם במסגרת סיור פרטי ללינדוס - יום סיור המשלב את שני היעדים. ראו לינק לעיל.

האקווריום של רודוס 

ממוקם בצפון מזרח האי, מחוץ לעיירה פליראקי, פתוח לקהל בין אפריל לנובמבר ומאפשר צפיה בזנים שונים של חיי הים. במקום פועל גם מרכז לחקר ימי.

מצודת מונוליטוס Monolithos Castle

שרידי המצודה ניצבים על גבעה דרומית לכפר מונוליטוס שבדרום מערב רודוס. מהעיר רודוס כשעה שעה ורבע נסיעה. לצד השרידים יש גם כנסיה קטנה והכל משקיף על נוף נפלא ופנורמי של הסביבה. זאת גם הזדמנות לחוות את הכפרים והאיזורים הפחות מתויירים של האי רודוס, לפגוש את הכפריים ולטעום מהתוצרת המקומית.

קמירוס Kaemiros 

במערב רודוס, שרידי העיר קמירוס הוא יעד לחובבי ארכיאולוגיה. גם פה על הגבעה ניצבים שרידי אקרופוליס - האקרופוליס של קמירוס. העיר הקדומה נחשפה בתחילת המאה ה-19. שרידיה המפוארים מעידים על עיר מפוארת וחשובה שנקברה תחת רעש אדמה. במקום גם שרידי מקדש אתנה ושרידי אגורה עתיקים.

עמק 7 המעיינות Epta Piges 

הוא שמורה נוספת לטיול טבע קליל. העמק הממוקם בין רודוס ללינדוס, בנסיעה מערבה מהעיירה קולימביה תגיעו אל חניון ממנו תוכלו לצאת לטיול רגלי המגיע אל אגם אליו זורמים 7 נחלים. ניתן ללכת במסלול בתוך היער או בתוך תעלה צרה וחשוכה (למי שיש את האומץ). את הטיול ילוו טווסים וברווזים תושבי המקום.

פארק מים של רודוס Rodos Water Park 

ממוקם מחוץ לעיירה פליראקי בצפון מזרח האי. זהו פארק המים הגדול ביותר באירופה ובו עשרות בריכות וסוגי מגלשות מים. בפארק פתוח מתחילת מאי ועד סוף אוקטובר. בשיא עונת התיירות פועל עד השעה 19:00 החל מ-09:30 בבוקר ובחודשי הפעילות האחרים עד השעה 18:00. כרטיס כניסה לילד מגיל 3 עולה 16€ ולמבוגר 24€

קייטסרפינג וגלישת רוח

 בנקודה הדרומית של האי - כשעה וחצי נסיעה מהעיר רודוס, חוף פארסוניסי Parssonisi הוא גן עדן לגולשי רוח וקייטסרפינג, זאת בזכות תנאי הרוח במקום ובפרט בחודשי הקיץ - יולי אוגוסט - שאז רוחות הקיץ הדרומיות (הקרויות מלטמי Meltemi) מאפשרות תנאים אידיאליים לגלישה. החוף נגיש ברכב ובמקום ניתן לשכור ציוד ואך לשכור חדרי אירוח - אין הרבה - חשוב להזמין מראש.

יום שייט אל האי השכן, האח הקטן והאותנטי - סימי

ניתן לצאת עצמאית באחת המעבורות היוצאות אל האי מדי יום, ההפלגה אורכת כשעה, ובסימי לטייל רגלית בעיר הנמל היפיפיה. לחלופין, לצאת בשייט מאורגן אל סימי שעוצר הן בעיר הנמל היפה והן בנמל הקטן והדרומי של האי שם נמצא מנזר חשוב. לפרטים מלאים על האי סימי לחצו כאן

תצפית על מפרץ לינדוס באי רודוס, יעד התיירות המבוקש באי רודוס.לאוהבי טבע בתולי מרהיב וחופים כמו החוף בצילום הזה, חוף פרסוניסי, תצטרכו לנהוג עם רכב שכור עד דרום האי רודוס, לנקודה הדרומית ביותר על האי. 

.

חופים מומלצים ברודוס

החופים של רודוס
אמנם לא נמנה פה את כל החופים של רודוס, אנו בעד להשאיר מקום גם לגילוי עצמאי של פינות חמד בעיר, אך הנה רשימה של חופים מובילים:
עיקר החופים החוליים והמבוקשים נמצאים בצד המזרחי של האי. בצד המערבי תמצאו חופים יותר "מחוספסים", פראיים והרבה פחות מתויירים. הצד המערבי הוא גם חשוף יותר לרוחות בעוד המזרחי מוגן מרוחות. אין זה אומר שאין כלל רוחות בצד המזרחי אך הן לא חזקות כמו במערב.

חוף פארסוניסי Parssonisi

 המוזכר לעיל בנוגע לגלישת רוח וקייטסרפינג, הוא החוף הדרומי ביותר ברודוס ומושך אליו גולשי רוח וקייט מרחבי העולם. החוף החולי פראי ויפה ובעיקר עם תנאי רוח אידיאלי לגלישה בפרט בחודשי הקיץ יולי ואוגוסט. ניתן לשכור ציוד גלישה גם בחוף ואפשר למצוא במקום טברנה וחדרי אירוח. החוף ממוקם כ-80 ק"מ דרומית לעיר רודוס. חדרי האירוח ספורים ופשוטים, אין עוד מלונות סביב. גולשי רוח לנים בדרך כלל ברחבי האי ושוכרים רכב על מנת להגיע אל החוף.

מפרץ אנתוני קווין Anthony Quinn Bay

 הוא חוף קטן במפרץ קטן ויפיפה הממוקם ממש דרומית לפליראקי - כעשרים ק"מ דרומית מרודוס סיטי. אף אחד כבר לא זוכר מה היה שמו של החוף לפני שדבק בו הכינוי אנתוני קווין על שמו של השחקן המפורסם, זאת כי קווין אימץ חוף זה כדי לשחות בו מדי יום בכל התקופה בה שהה על האי בעת צילומי הסרט תותחי נברון. בחוף אפשר למצוא שמשיות ומיטות חוף, בחלקו חולי ובחלקו סלעי והוא מוקף סלעים מסביב מה שמוסיף לתפאורה היפה של החוף.

חוף צאמביקה Tsambika

 בין קולימביה ולא רחוק משמורת 7 המעיינות ל-ארכנגלוס וסטגנה נמצא החוף המשגע של צאמביקה. חוף של חול זהוב ומי טורקיז. זהו חוף מסודר ומבוקש ותמצאו פה מיטות חוף, שמשיות, ביץ' בר, טברנות וספורט ימי אתגרי. מנזר צאמביקה על ראש ההר משקיף אל החוף. בגלל החוף והסביבה המעניינת זהו יעד מבוקש ברודוס.

חוף סינט פול Saint Paul

 הוא אחד משני החופים של העיירה היפה לינדוס, הקטן יותר הממוקם במפרץ הדרומי. זהו חוף צר במפרץ קטן מוקף סלעים המשווים לו תפאורה יפה ודרמטית. חלק החול על החוף צר ומאובזר במיטות ושמשיות. על החוף ניצבת הקפלה הקטנה של סייט פול ומכאן שמו.

חוף קריטיקה Kritika

 הוא החוף הארוך ביותר ברודוס, הוא חופה של העיר רודוס וממוקם ממערב, דרומית לאקרופוליס של רודוס. זהו חוף חול גס ומשרת את אורחי העיר. אם אתם לא לנים בעיר, זהו אינו החוף שתעשו מאמץ כדי להגיע אליו. על החוף תמצאו את כל השירותים הדרושים - מיטות שיזוף, שימשיות, טברנות ומלונות. 

חוף גליסטרה Glystra

 בין פפקי ל-גנאדי בדרום האי - כמו שהבנתם, ככל שתדרימו החופים יהיו דלילים יותר בתיירים. החוף החולי של גליסטרה מעוטר בחלקו באבנים וסלעים יפים ומאובזר במיטות שיזוף ושמשיות.

חוף קופריה Kopria

 נמצא בצד המערבי והפחות מתוייר של רודוס. באופן כללי רוב החופים היפים ורוב התיירים מתמקדים בצד המזרחי, כלומר שאם אתם מחפשים את החופים הפראיים יותר, הלא מסודרים והלא מתויירים, חפשו במערב. חוף קופריה הוא מפרצון קטן עם הקסם הישן של יוון. החוף אינו מסודר ואינו חולי אלא אבנים קטנות. לצד החוף יש טברנה אותנטית. מבצר קריטיניה הימי ביניימי ממוקם ממש ליד.

חוף פפקי Pefki

 דרומית ללינדוס גם הוא בין החופים המבוקשים של רודוס. לאורך החוף על הטיילת של פפקי יש מגוון מסעדות, בתי קפה ומלונות וביניהם ירידות אל החוף שבעצם מורכב מכמה חופים וכולם חוליים ומצויינים.

חוף פליראקי Faliraki

 הוא כנראה אחד החופים הכי מתויירים והכי מסודרים ברודוס. החוף יפיפה, הקרבה לעיר ולשדה התעופה והמגוון הגדול של המלונות ושירותי התיירות בעיירה פליראקי הופכות אותה ליעד המתוייר ביותר ברודוס.

.

השכרת רכב ברודוס

רודוס אי מאד נח לנהיגה ברכב עם תשתית כבישים נוחה וטובה ורכב יאפשר לכם להיות מאד חופשיים ובלתי תלויים במוניות היקרות על האי או בתחבורה הציבורית שאינה מגיעה לכל מקום באי.
דאגו להזמין רכב מראש באתר יוון והאיים.
לעמוד השכרת רכב ברודוס והמידע המלא שחשוב לדעת לפני, לחצו כאן

.

מלונות מומלצים ברודוס

ברודוס היצע גדול ומגוון של מלונות החל מחדרים פשוטים ועד מלונות פאר ורזורטים
רשימת המומלצים של צוות אתר יוון והאיים....

Lindos Harmony
 - במיקום יפיפה בעיירה לינדוס, עם נוף למפרץ ולאקרופוליס של לינדוס ובעיצוב הנעים והנקי האופייני ליוון, בהחלט מומלץ. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Lindian Polis - מלון דירות בעיירה לינדוס עם נוף נפלא למפרץ ודירות אירוח מקסימות ונוחות. שימו לב שמקומות האירוח בלינדוס נחטפים הרבה הרבה מראש לכן רצוי לשריין מקומות הרבה מראש. לפרטים מלאים והזמנה

 Aquamare City & Beach Hotel - מלון 3 כוכבים מהחדשים והמומלצים ביותר במיקום פנטסטי וסופר נח למי שרוצה מלון נח במרכז העיר במרחק הליכה מכל האטרקציות של העיר רודוס. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Old Town Senses Boutique Hotel - הוא מלון בוטיק מומלץ בלב העיר העתיקה של רודוס. העיצוב נעים וחמים, הכנסת האורחים נפלאה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Trinity Boutique Hotel - עוד מלון מומלץ בגזרת מלונות הבוטיק בעיר העתיקה של רודוס. בעיצוב חם ובמיקום נח. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Zacosta Villa Hotel - הוא בוטק של מלונות הבוטיק עם 3 חדרים בלבד, וחצר פנימית מקסימה. בסמוך לעיר העתיקה, וכולל גם בר יין מצויין. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Axiotheaton Villas - יחידות אירוח מול חוף פפקי. בדרך כלל המקום מוזמן מראש שנה לפני. אם אתם נוסעים בתאריכים שאינם בשיא העונה או שהתמזל מזלכם והיה ביטול, לחטוף! לתמונות, פרטים והזמנה

Atrium Palace Thallaso
אתר נופש ברמה של 5 כוכבים על החוף צפונית לפפקי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Lindos SeaStone Villas - הוא מתחם וילות מומלץ השוכן בין פפקי ללינדוס ומשקיף אל הים. במתחם וילות עם 3 חדרי שינה ומאובזרות עד הפרט האחרון. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Pefkos Eye - הוא מקום אירוח מיוחד ושונה בסמוך לחוף פפקי. במקום חדרים בעיצוב מאד ססגוני עם פרטים קטנים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Rodos Palladium Leisure & Wellness - הוא ריזורט 5 כוכבים מומלץ בחוף פליראקי שנהנה מרצועת חוף פרטית, ספא מפנק וכל הפסיליטיס של מלון 5 כוכבים. לתמונות, פרטים והזמנה

Lindos Blue Luxury Hotel - הוא ריזורט 5 ככבים משגע בלינדוס עם חדרים מפנקים, גם חדרים עם בריכה פרטית. המלון מארח מבוגרים בלבד. לתמונות, פרטים והזמנה

Villa di Mar Seaside Suites - הוא רזורט 5 כוכבים ממש על החוף היפה של איקסיה, רק 5 דקות נסיעה מרודוס סיטי. עיצוב יפה ונעים ושירות ברמה גבוהה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Villa Pasithea Suites - היא וילה גדולה המכילה עד 20 אורחים וממוקמת באיזור חוף פליראקי המומלץ. לתמונות, פרטים והזמנה

Thea Sunrise Luxury Villa - היא וילה יוקרתית היכולה לארח עד 10 אנשים. בוילה בריכה פרטית ונוף לחוף קליתאה הנחשק. לתמונות, פרטים והזמנה

Stegna Dream - הוא מקום זול ופשוט מול חוף ארכנגלוס בדרום רודוס. יוון של פעם, למחפשים את חווית יוון הפשוטה והטובה. לתמונות, פרטים והזמנה

Mitsis Faliraki Beach Hotel & Spa - מלון חוף עם אירוח הכל כלול. כדאי לעשות השוואה בין חבילה להזמנה נפרדת של מלון וטיסה לפני שמזמינים. לתמונות, פרטים והזמנה

Mitsis Lindos Memories Resort & Spa - מלון רזורט 5 כוכבים מומלץ המשקיף על חוף לינדוס, נהנה מחוף חולי פרטי ומתאים למבוגרים בלבד. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

7Palms - מלון דירות בוטיקי  בקרבת מקומות הבילוי בעיר רודוס עצמה. המלון ממוקם במרחק הליכה של כעשר דקות מהעיר העתיקה ומרכז חיי הלילה. לתמונות, פרטים והזמנה

Gennadi Grand Resort - בגנאדי, חוף בדרום רודוס, רק שעה נסיעה מרודוס סיטי, בתולי ומבודד והרבה יותר שקט מהאיזורים המתויירים באי. מלון רזורט מפנק ומומלץ זה נמצא מול חוף גנאדי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

.

ראו את עמוד מלונות וריזורטים מומלצים במיוחד ברודוס 

.

רודוס והאיים השכנים

טיולי יום לאיים קרובים 
מספר איים קטנים מצויים מצפון וממערב לאי רודוס. ביניהם האי סימי Symi ששווה לחלוטין טיול של יום מרודוס, ניתן לצאת בבוקר במעבורת או רחפת ולחזור בהפלגת  אחר הצהרים. גם ההפלגה נעימה וכיפית והיא חלק מהחוייה היוונית. 
אי נוסף וקסום אף יותר הוא האי טילוס Tilos הממוקם מערבית לרודוס ויש אליו לפחות 2-3 הפלגות מדי יום. טילוס הוא אי יווני קלאסי ומאד מומלץ למי שרוצה לחוות את יוון האמיתית הלא מתויירת. שווה אפיליו לשקול ללון לילה בטילוס ולחזור לאי רודוס למחרת. בכדי לברר לוחות זמנים של הפלגות הלוך חזור, גשו לנמל ובררו לוחות הזמנים.
אי נוסף השווה קפיצה הוא האי חאלקי Halki, הוא למעשה האי הקרוב ביותר לרודוס ויש אליו הפלגות מבוקר ועד ערב כל שעה בערך. הוא מתאים מאד לטיולי יום. 
מי שמוכן להשקיע בהפלגה ארוכה יותר, אך לא יותר מדי וגם מעניין אותו תופעות טבע ותופעות גיאולוגיות - וולקאניות יוכל לקחת הפלגה לאי ניסרוס Nisyros. ניסרוס הוא אחד האיים הפעילים ביותר מבחינה וולקאנית בחלק זה של הים התיכון, יש בו הר געש פעיל למחצה ומספר תופעות טבע מעניינות ביותר. מדי יום יש לפחות שתי הפלגות או רחפות המקשרות בין רודוס לבין ניסרוס וכדאי לבדוק את לוחות הזמנים, גם בניסרוס תוכלו להעביר לילה ולחזור לרודוס למחרת.


בצילום האי היווני סימי

.

יצירת קשר

זקוקים להמלצה על מלון ברודוס?
ספרו לנו מה מחפשים? באילו תאריכים? לכמה אנשים? וכל דגש שיעזור לנו לדייק, וצוות האתר ישמח להמליץ

ראו גם: האי כרתים - האי פארוס


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il