האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

מועדי חגים ביוון

לפני תכנון ביקור ביוון כדאי להתעדכן בתאריכים המיוחדים של החגים ביוון. בכל אחד מהחגים יש ארועים ומנהגים יחודיים שההשתתפות בהם עשוייה להיות חוויה. עם זאת יש להתייחס גם למועדים אלה בהקשר לחופשתכם כתיירים. בחגים היווניים לרב הכל סגור - אתרים, חנויות, משרדים, בנקים ושווקים, אך באיזורים המתויירים חנויות ומסעדות עובדות בדרך כלל כרגיל.  תחבורה ציבורית והפלגות פועלות, אך בתדירות נמוכה. לפניכם רשימה מפורטת של חגים ביוון כולל תאריכים:

1 ינואר - New years Eve
חנויות ואתרים סגורים. תחבורה והפלגות בתדירות נמוכה יותר. אל תשכחו שלילה לפני כל יוון חגגה עד השעות הקטנות של הבוקר בחגיגות השנה החדשה, זו הסיבה המרכזית לעובדה שהכל עובד בחצי כח, לגבי מסעדות ובתי קפה, אלה פתוחים כרגיל.

2-8 ינואר
חוגגים את השנה החדשה במהלך כל השבוע. תפוסה גבוהה של מלונות, וחלק מן העסקים לא עובדים. לגבי מסעדות, בתי קפה וחנויות מכולת, רובם פתוחים, הפלגות וטיסות מתקיימות כרגיל.

6 ינואר – טבילתו של ישו Epiphany
חנויות ואתרים סגורים. תחבורה והפלגות בתדירות נמוכה יותר. בכל שכונה הולכים לכל מקום שיש מים, אגם, נחל, בריכה...וזורקים את הצלב, מתפללים. ואז קופצים למים כדי למשות את הצלב. מי שתופס את הצלב אמור להיות לו מזל וכבוד. בדרך כלל הגברים הם הקופצים.

7 במרץ Clean Monday - שנת 2022 (תאריך רישמי של תחילת האביב) 
רוב העסקים אינם פועלים. טברנות ואיזורים תיירותיים, מסעדות, בתי קפה וטיסות כרגיל, ביום מיוחד זה של השנה גם מתחילים את הספירה של 40 יום עד פסחא, האורטודוקסים המאמינים מפסיקים לאכול בשר לתקופה של 40 יום, עוד ארוע שקורה ביום זה הוא גירוש החורף, בכל יוון מעיפים עפיפונים שמסמלים את סילוק החורף ובוא האביב ליוון.

25 מרץ Independence Day
יום העצמאות של יוון - מסעדות ושרותים תירותיים בסיסיים לרוב פתוחים, חנויות ומשרדים סגורים, תחבורה פועלת בלוחות זמנים משתנים, לנוחתים ביוון ביום זה כדאי להתכונן מראש, מאחר הוא עשוי להיות מעט "טריקי"

פסחא
בין סוף מרץ לתחילת מאי. השנה 2022
22 באפריל - Good Friday - שישי האחרון לפני פסחא. משרדים ובנקים סגורים, חנויות נסגרות מוקדם ובערב תהלוכות רבות אל הכנסיות. סוג של יום אבל, רבים ממקומות הבילוי סגורים בערב.
23 באפריל - Protomagia - בחצות כולם בכנסיות. לילה לבן והמוני זיקוקים. חנויות פתוחות עד הצהרים טברנות באיזורי התיירות עובדים כרגיל.
24 באפריל - Easter Sunday - יום ראשון של פסחא. הכל סגור. תחבורה והפלגות בתדירות נמוכה, יעדי הפלגה רבים אינם זמינים ביום זה. טברנות באיזורי התיירות עובדים כרגיל
25 באפריל - Easter Monday - חנויות פתוחות חלקית, טברנות פועלות כרגיל, תדירות נמוכה יותר של תחבורה ציבורית והפלגות אך כולם זמינים.

1 מאי – חג הפועלים Labor Day
בדרך כלל מתקיימות בו תהלוכות והפגנות. חנויות ואתרים סגורים. תחבורה והפלגות בתדירות בינונית [ מומלץ לבדוק באתרי הספקים ] לגבי מסעדות ובתי קפה, לא רק שעובדים, לרוב לא ניתן למצוא כיסא פנוי. וגם חנייה באיזורים מסויימים קשה למצוא, קחו זאת בחשבון, ה 1 למאי הפך ליום חופשי שלעתים נהיה מאד עמוס באיזורים מסויימים.

6 יוני - Holy Spirit Monday
50 ימים לאחר פסחא, תמיד ביום שני. בנקים ומשרדים סגורים, בתחבורה והפלגות יכול להיות עם שינויים. חנויות פתוחות ביום זה.

15 אוגוסט – Holy Mary Day
היום בו מריה אמו של ישו נפלה לתרדמת. בכל הכנסיות על שם מריה זהו יום זיכרון, אבל חוגגים בכל יוון [ככה זה ביוון, סיבה למסיבה]. חנויות סגורות אבל מסעדות ותחבורה פועלים כסדרם, בכפרים של יוון יש בלילה חגיגה של ריקודים ומוזיקה, בעיקר בכפרים ההרריים, אבל גם בכפרים בפנים היבשה ובאיים של יוון.

28 לאוקטובר – יום האוחי Ochi
יום אמירת הלא". חג לאומי וים שבתון בו מציינים את סירובו של ראה"מ מטאקסס לאפשר לחיילים האיטלקים לחדור לשטחה של יוון ולפגוע בריבונותה. תהלוכה ומצעדים בסלוניקי ובאתונה. חנויות, בנקים ומוסדות סגורים. תחבורה והפלגות בתדירות נמוכה.
קראו את הסיפור המלא על יום האוחי פה

25 דצמבר – Chrismass
חנויות ואתרים סגורים. תחבורה והפלגות בתדירות נמוכה, אבל כריסמטס ביוון, יאסו! מומלץ מאד ומומלץ מאד בהרים בשלג.

26 לדצמבר - Synapsis of Mother of God
חנויות ואתרים סגורים. תחבורה והפלגות בתדירות נמוכה.


יש לכם שאלות בנושא החגים ביוון, או זקוקים להמלצה על מלונות בכל יעדי יוון, ספרו לנו מה אתם מחפשים, מתי ואיפה ונשמח לעזור בבחירה וגם בהזמנה - השרות ללא תשלום.

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il