האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

טעויות ניווט נפוצות ביוון

טעויות ניווט נפוצות ביוון

טעויות ניווט נפוצות : טעויות ניווט ביוון קורות למספר בלתי ידוע של תיירים מכל העולם. זו לא טעות של ניווט של שני רחובות או 200 מטר, יש טעויות ניווט של 700 או 800 ק"מ והסיבה לכך נעוצה בעיקר בשמות מאד דומים של מקומות, כמו paros או poros או zagora ו zagoria וכן הלאה. חשוב מאד בביצוע הזמנה של מלון או כרטיסי הפלגה לבדוק היטב שביצעתם הזמנה למיקום הנכון, לפני כשנה קבוצת תיירים מאוסטרליה הזמינו חופשה באי היווני איוס, אבל את ההפלגה מפיראוס הם לקוח בטעות לאי חיוס, בינהם מפרידים כמה מאות קילומטרים של ים, דבר שגרם להם לבזבוז של יומיים וחצי מהנופש שלהם על חזרה מאיוס לנמל פיראוס של אתונה ומשם הפלגה נוספת של כמה שעות טובות וביום אחר לאי חיוס. בכדי שלא תיפלו על אותן השגיאות, מומלץ לבדוק טוב טוב את האיות של המקום אליו אתם מתכננים להגיע, אם אתם זקוקים לעזרה, צוות אתר איי יוון הישראלי ישמח לעזור.

פארוס, פורוס, פיראוס : 
פארוס הוא אי יווני המצוי באיים הקילקלאדים של יוון, בעוד פורוס הוא אי יווני המצוי בקבוצת האיים הסארונים דרומית לאתונה, פיראוס היא עיר (מחוברת פיזית לאתונה, אך בניהול עירוני עצמאי) שם נמצא נמל הים הגדול ביותר ביוון, לא לטעות, paros מול poros מול piraeus

זגורה זגוריה : 
טעות נפוצה מאד. זגורה הוא אחד הכפרים היפים ביותר בחלק הצפון מזרחי של חצי האי פיליון במערב יוון, בעוד זגוריה הוא קיצור שם של איזור זגורוכוריה המצוי בצפון מערב יוון, מאות קילומטרים משם. טעות זו נפוצה מאד שימו לב, לא לטעות, zagora מול zagoria ואפילו יותר גרוע מכך, יש גם איזור באלבניה ולא ביוון שנקרא  Zagori

איוס, חיוס : 
כפי שאמרנו כבר, איוס הוא אי הצעירים של יוון, מסיבות ובאלאגן, מגיעים אליו או בהפלגה מפיראוס [אתונה] או בהפלגה מסנטוריני, כאשר האי חיוס בכלל משיוך לאיים האגאים הצפון מזרחיים, רחוק מאד מאיוס לא רק מבחינת קילומטרים אלה גם מבחינת אופי החופשה, שוב ios מול chios

טילוס, טינוס, מילוס : 
זו כבר טעות די נדירה, אבל תאמינו או לא, גם זה קורה, כאן השמות ממש שונים אבל היו שהתבלבלו והבלבול הוא בלבול רציני שכן האי טילוס מצוי ליד רודוס, אחלה אי! אבל רחוק כמה מאות קילומטרים של ים מטינוס המצוי צפונית למיקונוס, גם אחלה אי ושניהם רחוקים מהאי מילוס המצוי בדרום ערב האיים הקיקלאדים של יוון, בקיצור רחוק מאד, אז לא לטעות tilos מול tinos מול milos

חורה, פלאקה אגיה : 
נשמע לא מבלבל? תחשבו שנית, ביוון יש מאות מיקומים בשם פלאקה, מאות מיקומים בשם חורה ומאות מיקומים בשם אגיה בדרך כלל באגיות יש המשך למילה, כמו "אגיוס פרוקופיוס" אגיוס ניקולאוס" אבל כמעט בכל אי יווני יש עיירה בשם חורה chora, אם הזמנתם מלון בחורה הלא נכונה אתם עשויים למצוא את עצמכם בחור די רחוק מהחורה המבוקשת לכם צריך לבדוק טוב טוב עם החורה היא בנאקסוס, בסריפוס או בלמעלה מ 200 איים אחרים בהם קיימות חורות, או פלאקות או אגיות.

חלקידיקי, חלקידה : 
אוהו איזו טעות....! טעות של כמעט 700 ק"מ מרחק חלקידה היא העיירה הגדולה ביותר של האי evia המחובר ליבשה היוונית עם גשר ומצויה כשעה נסיעה צפונית מאתונה בעוד חלקידיקי הוא חצי אי המצוי דרום מזרחית מהעיר סלוניקי, כ 700 ק"מ בין לבין, תיירים רבים יחסית מכל העולם המגיעים לנמל התעופה של סלוניקי רושמים בג'י פ'י אס chalkida במקום halkidiki ומתחילים לנסוע בדרך שהייתה אמורה לקחת לא יותר משעה וחצי, והם נוסעים ונוסעים ונוסעים..

קאטאראקטיס :
המילה קאטאראקטיס פירושה הוא מפל, כן מפל של מים, יש ביוון אלפי מפלי מים, אבל יש ביוון גם מפל אחד שגם השם של המפל הוא מפל, כלומר קטראקטיס, הוא מצוי באיזור צומרקה, אבל בצומרקה יש עוד עשרות מפלים, כולם הם קטראקטיסים אבל רק אחד מהם גם קרוי קטראקטיס, בכל מקרה.. אם אתם צריכים להגיע לאיזה מפל, חשוב לרשום בוייז או בגוגל מפס את שם המפל המדוייק, בכדי להגיע למפל שרציתם להגיע, ולא למפל הקרוב ביותר למיקום שאתם נמצאים בו.

טעויות נפוצות בשילוב יעדים : מדי שנה אנו מקבלים מאות פניות הנוגעות להגעה מכל מיני מיקומים ליוון לכל מיני מיקומים אחרים ביוון שהם ברמת האבסורדיות, נכון לא כולם מכירים את יוון כמונו ולא כולם פותחים מפה של יוון לפני ששואלים אותנו שאלות שהם ברמת האבסורד, לכן אנו מביאים לכם כאן את רשימת השאלות  שהן ברמת ה "לא ניתן לביצוע" או לא הוערך נכון המרחק"

קפיצה מרודוס לאתונה : המרחק מרודוס לאתונה הוא קרוב ל 650 ק"מ לכל כיוון והדרך היחידה להגיע היא בהפלגה של 20 שעות לכל כיוון או בטיסה, לכן מי שתכנן קפיצה מרודוס לאחה"צ באתונה, שיחשב מסלול מחדש.. אגב גם כרתים מרוחקת מאד מרודוס בטח ובטח כל היעדים האחרים בצפון יוון המרוחקים מרודוס ביותר מ 1000 ק"מ.

קפיצה מזקינטוס לאתונה :  יש מי שלא לוקח טיסת צ'ארטר ישירה לזקינטוס ומכניס את האי זקינטוס במסגרת טיול ביוון, אז כן הוא מגיע מאתונה לרוב בנסיעה של כ 4 שעות ועוד הפלגה של שעה אבל מי שתכנן יום טיול באתונה מזקינטוס שיחשוב פעמיים, מדובר על הפלגה ועוד נסיעה של 400 ק"מ לכל כיוון, זקינטוס מצוי במערב יוון ואתונה במזרח.

קפיצה מאתונה לאולימפוס :  ניתן לעשות קפיצה מאתונה לאולימפוס, אבל יש לצאת מוקדם בבוקר, לנסוע ברכב  441 ק"מ לבקר על הר האולימפוס ולחזור 441 ק"מ, אם זה נשמע לכם בר ביצוע, חברות הדלק של יוון מאד ישמחו..

קפיצה ליום טיול בכפרי זגוריה מאתונה : כפרי זגוריה זה איזור מרהיב ביופיו עם עוצמות טבע מרהיבות, אבל המרחק שלהם מאתונה הוא למעלה מ 500 ק"מ בטח שלא נוסעים לזגוריה ליום אחד ובטח שלא עושים זאת במסגרת יום טיול, לא מאתונה, לא מכרתים ולא מרודוס, אגב המרחק מרודוס לכפרי זגוריה הוא מעל 1200 ק"מ.


ראו מלונות בכל יעדי יוון לפי סדר ה א-ב

    
במקום לנבור בכל מיני שמות, כנסו לעמוד המלונות של אתר יוון והאיים וביחרו את האי או היעד בו אתם רוצים להזמין בו מלון ותגיעו ישירות לעמוד הנכון, ללא שגיאות, ללא טעויות וללא הימורים על שמות דומים..
למידע נוסף »השכרת רכב ביוון דרך אתר יוון והאיים!

אתר יוון והאיים הוא שותף בכיר של אתר ההזמנה אליו אנו מפנים, לכן את אתם מתחילים את הליך ההשכרה של הרכב בלחיצה על קישור מאתר יוון והאיים, נוכל לעזור לכם מול אתר ההזמנה וחברת ההשכרה במקרה של חס וחלילה תקלה או בעיה עתידית מול חברת ההשכרה וכל זה בדיוק באותה עלות וללא תוספות או עמלות, שקט נפשי ובטחון ב 0% עמלה!
למידע נוסף והזמנה »


+ יוצאים לצפון יוון, הרשמו למסלול המודולרי המלא לצפון יוון

יוון 4 עם סיון וספירוס


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il