האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

כפרי זגוריה Zagorochoria

עמוד כפרי זגוריה של אתר יוון והאיים מוקדש לזכרו של משה גולדברג ז"ל *ראו מלונות מומלצים במיוחד בכפרי זגוריה בהמשך עמוד זה, גללו למטה.
חדש!! סיורים יומיים מודרכים בעברית בכפרי זגוריה יציאה מיואנינה - לפרטים והזמנה לחצו כאן
אתר מומלץ להשכרת רכב : לחצו כאן
מסלול מומלץ לטיול איתו בכפרי זגוריה וצומרקה : המסלול המודולריחלוקת ימים מומלצת למטיילים בכפרי זגוריה והקשמה חשובה :  רוב המטיילים המגיעים לכפרי זגוריה רוצים לשלב בטיול שלהם ביוון גם את צומרקה, ואולי את איזור סולי או או חצי האי פיליון, ולכן מספר הימים שלהם מוגבל. עם זאת מומלץ להקדיש לכפרי זגוריה לפחות 3 ימי טיול מלאים, עדיף 4 ואפילו רצוי 5 כן אפשר גם יותר.. האיזור מלא באפשרויות טיול אבל זו המלצת הבסיס. אם אתם מגיעים למינימום [ 3 ימים ] ניתן לחלק את הביקור ל 1 יום [ מערב זגוריה ]  1 יום [ מרכז זגוריה ] ועוד 1 יום לפעילות, ראפטינג או קניונינג וגם לשלב חלק קטן מצפון זגוריה, אם יש לכם יותר ימים לתת, ניתן גם לטייל יום שלם בצפון מזרח זגוריה ועוד יום אחד שלם בדרום מזרח זגוריה, כך שבכדי ממש לטייל באופן מיטבי בכפרי זגוריה 5 ימים זה מעולה, אך כדאי לתכנן את הזמנים שלכם היטב, שכן בהחלט, גם צומרקה שווה עוד עוד מינימום של 3 ימים [ למעבר לעמוד צומרקה ]. מאד מומלץ למטיילים בכפרי זגוריה ובצפון יוון ההררית לרכוש את המסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון, המכיל גם חלוקת זמנים, הסברים מפורטים, המלצות, מפות ועוד. בנוסף, המסלול המודולרי נמצא כרגע בהנחה בשל משבר הקורונה ועם זאת ניתן גם "לחרוש" על אתר יוון והאיים ולבנות את מסלול הטיול שלכם ביוון גם עצמאית וללא המסלול המודולרי : המסלול המודולרי  עוד אפשרות טובה מאד למי שרוצה לבנות מסלול בהתאמה אישית היא להרשם לייעוץ המלא שלנו ואו לפחות לרכוש את הספר "המדריך למטיילים בצפון יוון ההררית" את הספר תוכלו לקבל במשלוח עד הבית. רכישת אחד המוצרים המתקדמים שלנו יהפכו את חוויית הטיול שלכם למיטבית, רוב המטיילים בצפון יוון ההררית [ כפרי זגוריה, צומרקה ועוד ] מטיילים או עם המסלול המודולרי או הייעוץ או הספר.שרות חינמי לעזרה בחיפוש והמלצה על מלונות מומלצים בכפרי זגוריה :  לא מצאתם את המלון המתאים לכם או שאין זמינות במלונות המומלצים בכפרי זגוריה בעמוד זה של אתר יוון והאיים, תוכלו להשאיר פנייה לצוות השרות החינמי שלנו ונשמח לשלוח לכם המלצות נוספות כל מלונות מומלצים בכפרי זגוריה או ביואנינה בחלק הקרוב לכביש הגישה לזגוריה כולל קישור להזמנה בטוחה, ליצירת קשר עם צוות השרות שלנו לחצו כאן 


טבלת סיכום זמני מינימום ומקסימום מומלצים.

מינימום : 1 יום מערב + 1 יום מרכז. [ 2 ימים ]
טוב יותר : 1 יום מערב + 1 יום מרכז + 1 יום פעילות או הליכה [  3 ימים ]
מצויין : 1 יום מערב+ 1 יום מרכז  + 1 יום מזרח [ איליוחורי ]   + 1 יום פעילות או הליכה. [  4 ימים ]
מעולה : 1 יום מערב+ 1 יום מרכז  + 1 יום מזרח [ איליוחורי ]   + 1 יום פעילות או הליכה + 1 יום צפון מזרח. [ 5 ימים ]
למתקדמים : 1 יום מערב  + 1 יום מרכז  + 1 יום צפון מזרח + 1 יום דרום מזרח  + 1 יום פעילות + 1 יום הליכה. [ 6 ימים ]

מסלול שלדי מומלץ מאתונה או מסלוניקי  ובחזרה.

מאתונה
- צומרקה [ דרך גשר ריו ]  - כפרי זגוריה - מטאורה - אתונה [ מתאים ל 5 ימים עד שבוע ]
מאתונה
- צומרקה [ דרך גשר ריו ] - כפרי זגוריה - מטאורה - פיליון - אתונה [ מתאים ל 9 עד 12 יום ]
מסלוניקי
- צומרקה - כפרי זגוריה - מטאורה - סלוניקי  [ מתאים ל 5 ימים עד שבוע ]
מסלוניקי
- צומרקה - כפרי זגוריה - מטאורה - פיליון - סלוניקי [ מתאים ל 9 עד 12 יום ]
[ בכל מסלול מתחת ל 12 יום, רצוי לא לשלב לילה במטאורה ורק לעבור במטאורה בין לבין ]


עמודים רלוונטים באתר יוון והאיים שעודכנו לאחרונה :מוליבדוסקפסטי  |  גלבה ספרינגס |


מה הייתרון של השכרת רכב דרך קישור שמתחיל באתר יוון והאיים?

הזמנה שמתחילה בלחיצה על קישור או באנר באתר יוון והאיים, לחיצה שמסתיימת בהזמנה כמובן, מאפשרת לאתר יוון והאיים להיות "ערב" לעסקה שלכם, אם בעתיד תצוץ בעיה כל שהיא עם חברת ההשכרה, אתר יווון והאיים יוכל לנסות להתערב ולעזור, את ההטבה הזו שיכולה לספק לכם סוג של שקט נפשי נוסף אתם מקבלים ללא תוספת תשלום ובאותו המחיר בדיוק, אז.. זה משתלם!
כדאי לדעת : נהוג לחשוב שיותר קל ויותר מהר להגיע מסלוניקי שבצפון מזרח יוון לצפון מערב יוון כי הרי סלוניקי נמצאת בצפון, אז חשוב לשים דברים על דיוקם, אין הבדל גדול בהגעה לצפון יוון ההררית אם מסלוניקי או אם מאתונה, תשתיות הכבישים מאתונה נוחות יותר ולכן "זמן" הנסיעה מתקצר מאד, בפועל ההגעה מסלוניקי לצומרקה או כפרי זגוריה תיקח לכם כ 4 שעות וקצת ואותה הדרך מאתונה תיקח כ 5 שעות, לכן ההבדלים אינם משמעותיים ובשל אפשרויות טובות יותר להשכרת רכב וגם בשל האפשרות לטייל בדרך ולעצור בקורינטוס וגשר ריו, ישנה אפילו עדיפות מוסיימת להתחלה של המסלול באתונה [ המסלול צפונה מעניין יותר ] אבל גם בחירה בסלוניקי טובה, רק חשוב היה לנו לעדכן שההבדלים בזמנים בין אתונה לבין סלוניקי לא משמעותיים.

שרות - ייעוץ ובניית מסלול טיול בצפון יוון

ניתן להרשם לייעוץ מול סיון זמיר וכתיבת מסלול בהתאמה אישית עבורכם

    
ניתן לקרא אמנם את המידע באתר יוון והאיים ולבצע הזמנות למלונות ולהרכיב מסלול באופן עצמאי, אך מי שרוצה מסלול בהתאמה אישית, ניתן לפנות לייעוץ מקצועי עם סיון זמיר וכתיבת מסלול פרטני שמתאים עבור הבקשות והדרישות שלכם, השרות בתשלום.
למידע נוסף »

למעוניינים ברכישת נכס בכפרי זגוריה וצפון יוון ההררית - מחלקת נדל״ן של יוון והאיים מציעה ליווי וייעוץ אישי ופרטני. צוות היועצים שלנו מתמצאים נדלנית באזור זה של יוון - קראו פרטים על השירות כאן

בצילום, גבי המים של רוגובו, כפרי זגוריה יוון.

 

המדריך למטיילים בצפון יוון ההררית - חלק 1

מאת סיון זמיר

    
המדריך המודפס הראשון מסוגו בישראל למטיילים בצפון יוון ההררית [ זגורי, צומרקה, מטאורה, אולימפוס, פיליון ] ספר חובה לכל מטייל בצפון יוון  [ מערב יוון, וחבל אפירוס במיוחד ]
מוצע למכירה Online דרך אתר יוון והאיים בלבד וכולל עד עדכונים שוטפים Online בעזרת ברקוד מיוחד בתוך הספר.
לרכישה »הקדמה: אם יש מקום אחד ביוון שאנחנו יכולים להגיד עליו שהוא הכי מרהיב ומרתק, זה ללא ספק אזור כפרי זגוריה וצומרקה. זהו אחד הספוטים המרהיבים ביותר באירופה. נחלים, קניוני סלע, כפרים ציוריים, אוכל נהדר, מסלולי הליכה מרהיבים ביופיים, פריחה משגעת, מגוון פעילויות לכל המשפחה: ראפטינג, קניונינג, סנפלינג ועוד, יש כאן פשוט הכל. ללא ספק טיול ביוון ללא ביקור בכפרי זגוריה, אינו באמת ביקור בצפון יוון ההררית. אנו ממליצים על שילוב ביקור בכפרי זגוריה עם ביקור בחבל צומרקה המרהיב לא פחות. [רק שעה וחצי נסיעה מכפרי זגוריה].

צומרקה. אם אתם מחפשים יעד לטיול טבע בלתי נשכח, קחו לעצמכם 5-7 ימים לטיול בכפרי זגוריה וצומרקה. ראו מגוון המלצות בעמוד זה של אתר יוון והאיים כולל גם רשימת המלונות הכי שווים באזור שהם ללא ספק חלק מהחוויה. רמת המלונות באזור זה גבוהה מהממוצע מיעדים אחרים ביוון, מה שהופך את החוויה למושלמת. אגב ניתן לשלב את כפרי זגוריה גם עם ביקור במצובו, המנזרים התלויים במטאורה, יואנינה וגם חופי הים של מערב אפירוס, הכל כאן!

הגעה קלה : האוטוסטרדה החדשה שהוקמה מאתונה עד יואנינה הפכה את ההגעה לכפרי זגוריה מאתונה [ דרך קורינטוס, גשר ריו ויואנינה ] לקלה מאד ותוך 4-5 שעות מאתונה תגיעו לכאן בנסיעה שהיא חווייה בפני עצמה בנופים מרהיבים. גם מסלוניקי קל להגיע לכפרי זגוריה, אוטוסטרדת אגנטיה חוצה את כל צפון יוון ורכס הרי הפינדוס ותוך 3 וחצי שעות אתם נמצאים בכפרי זגוריה. למי שלא אוהב לנסוע יותר מדי, ניתן להגיע ליואנינה גם בטיסה פנימית מאתונה. מרבית המבקרים בכפרי זגוריה משלבים בנוסף לאזור זה טיול נוסף הכולל בתוכו גם את היעדים הבאים : צומרקה, רכס האולימפוס, חצי האי פיליון, מטאורה, מצובו, חלק מהמטיילים מוסיפים גם את טריקלה קורינטיאס שבצפון הפלופונז היווני.

החודשים המומלצים ביותר לביקור בכפרי זגוריה הם :  אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר, עד אמצע דצמבר. ניתן להגיע לכפרי זגוריה גם בחוף, האיזור מרהיב!! אך רצוי שזו לא תהיה הפעם הראשונה שלכם בזגוריה, כי אז אתם עשויים להתאכזב מעט מהנוף שאיננו ירוק בעונה זו. אך במידה וביקרתם בעבר בכפרי זגוריה באביב או בקיץ ובא לכם שוב, תקבלו חווית חורף מרהיבה וקסומה, מאד מומלץ.

פסטיבל מוסיקה יוונית באפירוס :
במהלך חודש נובמבר, אחד החודשים המרהיבים בצפון יוון בשל שלל צבעי השלכת המרהיבים, יתקיים פסטיבל מוסיקה יוונית באפירוס, במהלכו יופיעו מגוון הרכבי מוסיקה יוונית בכפרים של זגוריה, צומרקה ויואנינה, הפסטיבל בהפקה של אתר יוון והאיים, מידע נוסף על ההופעות ניתן למצוא בעמוד הבא : פסטיבל מוסיקה יוונית באפירוס 2019

לכמה זמן להגיע ועם כמה ימים ניתן לשלב את זגוריה עם איזורים אחרים? : לכפרי זגוריה רצוי להגיע למינימום של 3 לילות, רצוי 4 עדיף 5 ומי שמגיע לרוצה לשלב הרבה מסלולי הליכה יכול להגיע לזגוריה גם מעל לשבוע ימים. קחו בחשבון שמטיילים שמגיעים לכפרי זגוריה מגיעים בדרך כלל גם לכמה ימים לפני או אחרי לאזור צומרקה המרהיב לא פחות, חלק גדול מהמטיילים באזור כפרי זגוריה של יוון גם ימשיכו לאחר מכן לחצי האי פיליון.

התניידות : מורכב מאד עד קשה מאד לטייל בכפרי זגוריה ובכלל בצפון יוון בתחבורה ציבורית, לכן 98% מהמטיילים בכפרי זגוריה ובבצפון יוון עושים זאת עם רכב שכור. אוטובוסים אינם מגיעים למיקומים היפים ביותר במסלול, טרמפים לא תמיד קל לתפוס ובטח שקשה להסתמך עליהם.. לכן, רכב שכור זו האפשרות המעודפת ביותר. אתר שנחשב לאמין להשכרת רכב ביוון שאנו באתר יוון והאיים עובדים איתו הוא Rentalscar

המסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון

מסלול כתוב מוכן כולל כל ההמלצות, הוראות ההגעה וחלוקת הימים.

    
המסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון המגיעים מאתונה או מסלוניקי הוא מסלול כתוב ומוכן עם כל האטרקציות והמסלולים וכל ההמלצות שיהפכו את הטיול שלכם למעולה!
המסלול המודולרי כולל גם מפות, הוראות הגעה, חלוקת זמנים, המלצה על מלונות, מסעדות ועוד.
פשוט הדפס וסע.
עלות : 750 ש"ח.
למידע נוסף ורכישה »
בצילום: מעיינות נהר הוידומאטיס, כפרי זגוריה יוון, ראו ם את גלבה ספרינגסטיול בוטיק פרטי רק עבורכם!

אמנם זה הפתרון היקר ביותר אבל הכי VIP שיכול להיות..

    
מדריך עם רכב שלנו יאסוף אתכם מאתונה, סלוניקי או יואנינה או קורפו ויקח אתכם לטיול בוטיק פרטי בצפון יוון,אפשר לכלול במחיר גם מלונות, אוכל ואטרקציות ע"פ בחירתכם. שימו לב שניתן גם לבקש שסיון זמיר, הבעלים של יוון והאיים בעצמו יהיה הנהג שלכם, למידע נוסף על טיולי הבוטיק שלנו המתאימים גם לבודדים ולזוגות וגם לקבוצות מעט גדולות יותר כנסו לעמוד טיולי הבוטיק באתר יוון והאיים.
למידע נוסף »זגורוכוריה Zagorochoria 

בפי המקומיים או כפרי זגוריה בשם הנפוץ בעברית, הוא אחד האיזורים המרהיבים ביותר ביוון. כפי ששמו מעיד עליו האזור מורכס מקובץ של כפרים קטנים וציוריים על רכס הרי הפינדוס וביניהם נחלים, מפלים, קניון הסלע העמוק ביותר בעולם Vikos, נהר ה-Voidomatis הזורם כל השנה, מסלולי רפטינג, מגוון גדול של מסלולי הליכה בדרגות שונות, [לחצו כאן למסלולי הליכה מומלצים], גבי מים עם מפל נסתר, יער אבנים מיוחד, גשרי אבן עתיקים ועוד. הכל קורה כאן ומתאים לטיול בכל עונות השנה - כל עונה והייחוד שלה. כפרי זגוריה מכילים כל כך הרבה אפשרויות לטיולים לכל המשפחה שהופכים את איזור זגוריה לאיזור שנחשב למומלץ ביותר לטיולי משפחות באירופה. הרבה יותר מהיער השחור, סלובניה, סלובקיה או רומניה, לא שחסר בהם נופים מקסימים, אבל מטיילים שביקרו בכל יעדים אלה טוענים שוב ושוב שמחוז אפירוס בצפון יוון ההררית הכולל את כפרי זגוריה וצומרקה היה מרתק יותר, מרגש יותר והציע הרבה יותר אפשרויות מכל היעדים האחרים, להלן רשימה בתקציר של כמה מיקומים מרהיבים שרצוי לא לפספס. בהמשך העמוד, ראו מידע נוסף בהרחבה.


בצילום, קניון ויקוס, קניון הסלע הצר העמוק ביותר בעולם ע"פ ספר שיאי גינס. כפרי זגוריה, יוון.


כתב : סיון זמיר.

נהר הוידומאטיס, פלאו גריפי הנהר הצלול ביותר באירופה שמקורו במעיינות הוידומאטיס שבבסיס קניון ויקוס.
ההגעה לנהר הוידומאטיס פשוטה, פשוט סעו מהכפר אריסטי לכיוון הכפר פפיגו, לאחר 5-7 דקות נסיעה תחלפו על פני גשר החוצה את הנהר, זה הגשר היחיד שחוצה את הנהר באיזור זה של כפרי זגוריה, זה נהר הוידומאטיס, מסלול הליכה יפה מתחיל מפתח בחומה של מגרש החנייה, לכו עד התצפלות מרהיבה של הנהר הקרוייה פלאוגריפו [ 10 דקות הליכה ] מסלול קל שמתאים לכל המשפחה, לא ניתן לפספס את זה.

פלאו גריפי, מיקום חובה!

קניון ויקוס - קניון הסלע הצר העמוק ביותר בעולם, החוצה את כפרי זגוריה מדרום לצפון.
ישנן 4 נקודות תצפית על קניון ויקוס, הנקודה הראשית ממוקמת בכפר ויקוס, זו התצפית הצפון מערבית של הקניון. הגיעו לכפר ויקוס [ 5 דקות נסיעה מהכפר אריסטי ] החנו את הרכב בכניסה לכפר, לכו 30 מטר קדימה ואז תבחינו מימינכם בעליה מרוצפת די חדה. טפסו בה עד הגעתכם לתצפית על קניון ויקוס, לאחר התצפית תוכלו ללכת בתוך הכפר ויקוס עצמו בחזרה לרכב שלכם. [ יש שביל ברור ומסודר ]

קניון ויקוס, מיקום חובה!

גבי המים של רוגובו : מסלול מרהיב של סלעי צפחה מרהיבים ומי טורקיז צלולים זורמים.
גבי המים של רוגובו [ רוגובו פולס ] מצויים בין הכפר פפיגו לכפר מיקרו פפיגו. סעו כ 1.5 ק"מ ואז תראו מימינכם חניית כורכר, החנו את הרכב, חצו את הכביש והכנסו ע"פ השילוט לתוך הערוץ. הערוץ נמתח עד מפל נסתר ומרהיב, רצוי לא להמשיך מעבר לנקודה זו. מדובר על מסלול הליכה קל הנמשך כ 20 דקות לכל כיוון, אם כי אנשים מבוגרים עשויים להתקשות במקטע של ה 50 מטר האחרונים.
מיקום חובה! [ ראו צילום בראש עמוד כפרי זגוריה ] 

גשר קלידוניה: גשר אבן מרהיב מעל נהר הוידומאטיס שלצידו שני מפלי מים מרהיבים.
יש שני אופנים בהם ניתן להגיע לגשר קלידוניה על הוידומאטיס, הדרך הארוכה היא הליכה במסלול דור הקרח, [ ראו בהמשך]. הדרך הקלה יותר, היא פשוט לנסוע מהכפר אריסטי לכיוון יואנינה, בפניה השנייה לפנות ימינה, לרדת בכביש נחש עד לסופו, שם לפנות שמאלה ואז ימינה [ לכביש הראשי ]  ואז שוב ימינה ושוב שמאלה ועד הסוף, להחנות וללכת לגשר המרהיב ולאחד הספוטים הכי מצולמים בזגוריה.

גשר קלידוניה, מיקום חובה!

איליוחורי - מעיינות, מפלים ומסלול הליכה מקסים בתוך יער עבות במזרח זגוריה. בדרך כלל המגיעים לאיליוחורי לא מגיעים בשל הכפר המצוי כאן אלה עבור מסלול ההליכה למפלי המים ולבריכות מי הטורקיז שבסוף המסלול, זאת מאחר ומדובר באזור יחסית מרוחק ממערב או מרכז זגוריה. את העדכון אנו מעלים כעת גם בשל היותו אלטרנטיבה לגבי המים של רוגובו שלעתים המים בהם מסתיימים מוקדם מהצפוי בעונה.. [ אין לנו צפי מדוייק לגבי 2019 אך הסיכוי לכך שכן יהיו שם מים הוא גדול ].  בממידה ואין בגבי המים של רוגובו מים אז מסלול ההליכה באיליוחורי הוא בהחלט שווה וכאן יש מים לאורך כל השנה. סעו לכיוון Tsepelovo והמשיכו לכיון Skamnelli והמשיכו לכיוון illochori בדרך שלכם ל Kataraktis שהתרגום של זה לעברית הוא "מפלים" קטראקטיס. אגב, זהו המקור למילה "קטרקט", ירוד בעברית - עכירות בעדשת העין הנגרמת בגלל התעמעמות הדרגתית שלה. שימו לב שאיליוחורי מצוי גם באיזור הקרוי מאונטן ספרינגס ובוא מאות מפלונים ומעיינות שנשפכים מההר מידע על מאונטן ספרינגס ראו בקישור המצורף בפסקה.
מיקום חובה!אגם הדרקון : אגם המצוי על רכס הר טימפי, באגם חיות להן לטאות דמוי דרקונים קטנים. האגם קפוא בחודשי החורף.
מסלול ההליכה לאגם הדרקון מתחיל מהחלק העליון של הכפר מיקרו פפיגו. יש שילוט במקום, ההולכים לאגם הדרקון משלבים זאת בדרך כלל יחד עם לילה ברפיוג' [ מחנה הלילה ] בראש ההר וממשיכים ביום שלמחרת לאגם הדרקון [ דרקולימני ]. ויורדים בחזרה באותו היום [ היום השני ] למיקרו פפיגו בחזרה. עם זאת, מי שמצוי בכושר טוב מאד יכול לעשות את המסלול ביום אחד. יש לצאת מוקדם מאד בבוקר ולחזור בלילה, דבר זה נכון לחודשים בהם יש אור עד שעה מאוחרת [ יולי, אוגוסט וספטמבר ] בחודשים אחרים לא מומלץ לרדת בהר בשעות החשכה.
מיקום חובה רק למי שבא ממש ללכת!


אגם הדרקון, כפרי זגוריה

יער האבנים : יער אבני צפחה נדיר ביופיו בזגוריה אחד המרהיבים בעולם.
יער האבנים Stone forest הנדיר נמצא לאורך הכביש בין הכפר מונודנדרי לתצפית אוקסיה, סעו ע"פ השילוט לאוקסיה, בחלק הראשון של הנסיעה לא תבחינו ביער האבנים אך ככל שתתקרבו לתצפית תראו יותר ויותר סלעי צפחה במקום עצים, מחזה מרהיב ומיוחד.
מיקום חובה!

תצפית אוקסיה  תצפית מרהיבה עם מצוק אנכי של 1400 מטר בחלק הדרומי של קניון ויקוס.
תצפית אוקסיה היא התצפית הגבוהה ביותר על קניון ויקוס. סעו ממונודנדרי כיוון אוקסיה [ יש שילוט ] בדרך תחלפו על יער האבנים, סעו עד סוף הכביש שם יש מגרש חנייה קטן וממנו מתחיל מסלול הליכה של 100 מטר [ קל ] לאחר כ 80 מטר תגיעו לסלע ענק, מאחורי הסלע יש שביל, חלקו ממש על המצוק [ 4 מטר ] לאחר ה 4 מטרים הללו יש מרפסת תצפית בנוייה על הקניון, נקודת תצפית נפלאה ונדירה שאסור להחמיצה. שימו לב שהשביל ממשיך לאחר התצפית, אנו מזהירים לא ללכת בשביל ההמשך!! הוא מסוכן מאד וכבר נהרגו בו אנשים בעבר.
מיקום חובה!

ולאס ספרינגס : ולאס ספרינגס הם מעיינות צלולים ומרהיבים שניתן להגיע אליהם ללא הליכה כלל, ממש עד צד הכביש בצמוד לבמסעדה הפועלת בקיץ, למידה נוסף על ולאס ספרינגס ובכלל עד איזור נוסף פוחות מוכר באיזור כפרי זגוריה ראו בעמוד המידע על ולאס ספרינגס

מעיינות הוידומאטיס : מי טורקיז בטמפרטורה של 3 מעלות שבוקעים מבטן האדמה.
מעיינות הוידומאטיס הם הנביעה שממנה מתחיל נהר הוידומאטיס, המים בוקעים מבטן האדמה ונכנסים לנהר, להגעה למעיינות הוידומאטיס יש להגיע לכפר ויקוס ולחנות את הרכב בכניסה לכפר [ כמו בהגעה לתצפית ויקוס ] ממש ליד החנייה יש שילוט המראה את המסלול, משך ההליכה בירידה [ בינוני / קל ] היא כשעה, המסלול מסומן באופן חלקי, אבל קשה לטעות.. החלק הקשה הוא העליה בחזרה [ בינוני / קשה ] קחו בחשבון לפחות שעה וחצי, אלה אם אתם ממש בכושר.

מעיינות הוידומאטיס, מיקום חובה!

המדרגות של ורדטו : גרם מדרגות עתיק המחבר בין הכפרים של זגוריה.
סעו עד לכפר ורדטו שבמזרח זגוריה, להגעה סעו תחילה לכיוון קיפי ואז לכיוון צפלובו, תראו את הפניה שמאלה משמאלכם, סעו עד הכפר ורדטו ושם עיקבו אחר השילוט ל Steps ניתן ללכת את כל המסלול למטה עד הקניון או רק את חלקו, דרגת הקושי היא בינונית עד קלה, תלוי במרחק שתרצו לעשות, המסלול מקסים!

המדרגות של ורדטו.

תצפית באלוי: תצפית מרהיבה מגובה של 1350 מטר, הכוללת מסלול הליכה על הדופן הצפוני של ויקוס.
גם לתצפית באלוי תזדקקו לנסוע באותו הכביש ולכן רצוי לעשות גם את ורדטו וגם את באלוי ביחד [ באותו היום ] סעו לכיוון באלוי ועיקבו אחר השילוט לתצפית, ממיקום החנייה לרכב ועד ההגעה לתצפית עצמה [ לדעת רבים המרהיבה ביותר מבין התצפיות על קניון ויקוס ], משך הליכה הוא כ 30 דקות, המסלול מסומן היטב, חשוב מאד לקשור דברים שעשויים לעוף, מאחר ולעתים קרובות מגיעה רוח מבסיס הקניון למסלול ועשוייה להעיף כובעים, תיקים קטנים וכיוצ"ב..
מיקום חובה!

גשר קוקוריס : גשר אבן מרהיב על ערוץ נחל הכולל מסלול הליכה עד לכפר מקסים בשם קיפי.
גשר קוקוריס מרהיב במיוחד בחודשים [ אפריל, מאי, יוני ולעתים תחילת יולי ] בחודשים אלה הנחל שזורם מתחת לגשר מלא במים צלולים והשתקפות הגשר במים יפה במיוחד. כדאי להגיע לכאן גם לא בחודשים אלה, אבל בחודשים אלה גשר קוקוריס יהיה במיטבו, להגעה סעו לכיוון הכפר קיפי, ממש לפני הפניה ימינה לקיפי [ כ 500 מטר ] תגיעו לגשר ולמצוק המצוי לידו, לא ניתן לפספס את זה, פשוט סעו ותראו, יש מגרש חנייה מאולתר מצד שמאל של הכביש.

גשר קוקוריס מיקום חובה!

הכפר פפיגו : אחד הכפרים המפורסמים של זגוריה, שלבו אותו ביום הטיול שלכם למערב זגוריה.
הכפר פפיגו מצוי בסיומו של כביש הנחש המתחיל מנהר הוידומאטיס ומסתיים לצד המצוקים של רכס טימפי, פפיגו הוא הכפר הראשון שהתפרסם בזגוריה בשנות ה 80, ולכן הוא גם מפורסם יותר מכפרים אחרים, הוא מאד מתאים ליום טיול בזגוריה [ בשילוב עם גבי המים של רוגובו ] אך פחות נח כבסיס ללינה בזגוריה בשל הנסיעות הרבות שתזדקקו לעשות בכל פעם שתרצו לצאת לטייל בזגוריה.

הכפר אריסטי : מצויין כבסיס לטיול שלכם עם נוף מרהיב של עמק ויקוס האוס, פארק לאומי שמור.
הנוף מהכפר אריסטי פשוט עוצר נשימה, תקבלו את הנוף הזה כל בוקר כאשר תפתחו את חלון חדרכם במלון. הכפר אריסטי מצוי במיקום מעולה מבחינה לוגיסטית, בחלק המרכזי של מערב זגוריה ועל הכביש המחבר למרכז זגוריה, אחת הבחירות הטובות ביותר ללינה בכפרי זגוריה.

הכפר אריסטי עם מבט לעמק ויקוס האוס ורכס טימפי, מיקום חובה!

נהר וקניון האוס : הקניון השני הצר העמוק ביותר בעולם, כולל נהר שוצף ומפלי מים בצפון מערב זגוריה.
קניון האוס הוא למעשה הגבול הצפוני של כפרי זגוריה, אחרי קניון האוס כבר מדובר באיזור אחר הקרוי [ סמוליקאס ] ומעברו השני נמצא הגבול עם אלבניה. מומלץ מאד לעשות מסלול הליכה בערוץ האוס, סעו לכיוון העיר קוניצה, כנסו בכניסה הראשונה לקוניצה וסעו ע"פ השילוט ימינה לכיוון גשר האוס, אחרי הגשר יש מסלול הליכה לאורך הנהר, ניתן ללכת שעה, שעתיים, הנופים מרהיבים והמים זורמים בערוץ זה כל השנה!
מיקום חובה!

ראפטינג על הוידומאטיס לכל המשפחה : ילדים החל מגיל 4 יכולים  מ-ט-ר-י-ף!
את הראפטינג על הוידומאטיס יש לתאם במייל מול החברה המפעילה, רצוי מוקדם ככל שניתן. אם אתם מתכננים להגיע לכפרי זגוריה בחודשים יולי, אוגוסט או ספטמבר רצוי לבצע הזמנה לפחות חודש מראש! הראפטינג מתחיל מהגשר על הוידומאטיס, 5 דקות נסיעה מהכפר אריסטי ומסתיים בגשר קלידוניה, משך הראפטינג כשעתיים ודרגתו היא ברמה 2 בקיץ, ו 1.5 בסתיו, מי שרוצה את הוידומאטיס בשיא זרימתו ובעוצמה של 2.5 שיגיע לכאן בחודש אפריל, מאי או יוני, חודשים בהם הנהר שוצף במיוחד.
מיקום חובה!קניונינג : מסלול מדהים של ירידה בחבלים בתוך מפלי מים, מרענן ואתגרי!
פעילות הקניונינג בזגוריה מתקיימת במספר מוקדים תלוי ברמת הקושי, אבל המסלול הרגיל [ לכל המשפחה ] מתקיים בחלק התחתון בגבי המים של רוגובו, גם את פעילות הקניונינג [ ירידה בחבלים עם מפלי מים ] יש לתאם כמה שיותר זמן מראש, גם כאן אם אתם מגיעים בילוי אוגוסט או ספטמבר יש לתאם לפחות חודש מראש.

הכפר דילופו : כפר אותנטי שנשתמר באופן מרשים, שיטוט בסמטאות של כפרי הררי.
הכפר דילופו הוא מהמרהיבים שבכפרי זגוריה [ביחד עם הכפר צפלובו וקיפי] הנחשבים לשלושת הכפרים היפים בזגוריה, עם זאת דילופו הוא כפר שקט מאד, יש בו שני מלונות קטנים, בית קפה מסעדה אחת, והרבה שקט ופסטורליה, רק מבוגרות בודדות גרות לבדן בכפר זה המנותק מהכפרים האחרים, מי שמחפש את החוויה הכפרית המקומית יכול גם ללון בו, כדאי להגיע  לכאן גם להתרשמות קצרה מהאופי המיוחד של הכפר, להגעה סעו מהכפר ויטצה לקיפי ותראו את הפנייה לכפר דילופו.
מיקום חובה!

אגם הליליות המים : אגם מיוחד בלב היער בו גדלות ליליות שחורות נדירות. אל תכניסו את אגם הליליות השחורות לתוכניות שלכם אם אתם מגיעים לזגוריה ל 2-3-4 ימים, זוהי תוספת שמתאימה למי שמגיע לכאן ל 5 ימים פלוס, האגם הפצפון אך המיוחד מצוי על הדרך שבין הכפר קיפי לבין אגם האוס במזרח זגוריה [ שעתיים נסיעה בתוך יער בדרך מפותלת מאד מהכפר קיפי  ]אופציה לטיול מהנה שיכול לכלול גם את אגם הליליות, גם את הכפר ובוסה וגם את אגם האוס, אך כאמור זה מתאים אם אתם באים לכאן ליותר לילות ולא בטיול סטנדרטי לכפרי זגוריה. מבקרים באגם הליליות יכולים גם לבקר בכפר הקטן והמיוחד טריסטנו במזרח זגוריה
ראו הוראות הגעה מדוייקות ומידע על אגם ליליות המים

מסלול דור הקרח : מסלול הליכה מקסים לאורך נהר הוידומאטיס הצלול, מסלול מוצל וכיפי.
מסלול דור הקרח מתחיל 200 מטר מהגשר על הוידומאטיס [ כן אותו הגשר שבין אריסטי לפפיגו ] המשיכו עוד מעט בכביש לכיוון פפיגו, לאחר 200 מטר מצד שמאל תראו מחסום ברזל, החנו שם את הרכב ושם מתחיל מסלול של הליכה לאורך נהר הוידומאטיס המסתיים בגשר קלידוניה, כן.. אם הרכב שלכם נשאר בתחילת המסלול תזדקקו לתאם את החזרה אליו עם מישהו מהמלון שלכם שימתין לכם בסוף המסלול בשעה שקבעתם.

חציית קניון ויקוס : חצייה רגלית של כל ה 9 ק"מ של קניון ויקוס, ממונודנדרי ועד הכפר ויקוס.
חציית קניון ויקוס לכל אורכו הוא מסלול בדרגת קושי בינונית, עיקר הקושי הוא בטיפוס ממעיינות הוידומאטיס עד לכפר ויקוס בסוף המסלול, תחילת המסלול לא מאד קשה אך יש ללכת בה בזהירות כאשר יורדים ממונודנדרי לבסיס קניון ויקוס [ נקודת הפתיחה למסלול ] מצויי בתחילת השביל למנזר אגיה פרסקבי בתוך הכפר מונודנדרי, לאחר כ 300 מטר היציאה מימין [ יש שילוט ] מי שמעט חושש מומלץ לקחת מדריך ליום סיור זה, מדריכים ניתן להזמין מחברת אלפיין זון [ ראו פרטים בהמשך ] .

הכפרים קפסובו וצפלובו : שני כפרים מקסימים על הרכס הדרום מזרחי של כפרי זגוריה וויקוס.
קפסובו וצפלובו נמנים על הכפרים היפים ביותר בכפרי זגוריה, קפסובו יחסית קל להגעה ומצוי כ 25 דקות נסיעה מהכפר קיפי אם כי לצפלובו תזדקקו למעט יותר זמן, הוא כבר על הגבול של מזרח זגוריה או מרכז זגוריה, אך מדובר בכפר מרהיב, שאם יש לכם זמן שווה להגיע ולשוטט בו, בטח ובטח אם אתם בדרך לאיליוחורי, תזדקקו לעבור בכפר זה, הוא נעים ומיוחד מאד גם ללינה בזגוריה, בעיקר למי שמחלק את הלינה שלו ל 2 מיקומים בזגוריה.

הכפר צפלובו, נחשב לכפר היפה ביותר בזגוריה, מיקום חובה!

קנלה אנד גרפילו : מסעדת שף בעלת שם עולמי המתמחה במאכלים עם פיטריות בכפר ויטצה.
מסעדה בעלת שום עולמי המתמחה בפיטריות, השף ואיליס הוא שם נחשב מאד ביוון בתחום הפיטריות, המסעדה מצוייה בכפר ויטצה, ממש לפני מונודנדרי, בתאבון ודרישת שלום מסיון זמיר.
מיקום חובה!

זיסיס : טברנה עם אוכל יווני מעולה, בכפר אריסטי.
זיסיס הוא גם מלון נעים ופשוט וגם טברנה עם אוכל יווני מעולה שמכינה השפטית והטבחית וגם בעלת המקום גאורגיה, שווה להיכנס ולאכול.
מיקום חובה!

הכפר ויקוס : כפר מקסים בחלק הצפוני של קניון ויקוס, ממנו גם מתחילים מגוון מסלולי הליכה.
הכפר ויקוס אינו מקום לבוא ללון בו, אין בו מלונות מלבד אולי איזו דירה ישנה שמוצעת לעתים להשכרה, אך הכפר עצמו גם בגלל תצפית ויקוס ובגם בגלל שהכפר במיקום עם נוף נפלא, שווה ביקור.

אנו פדינה : כפר מקסים עם מגוון טברנות ומלונות בוטיק מקסימים, בסיס טיול מעולה לזגוריה.
כמו הכפר אריסטי, גם הכפר אנו פדינה יושב במיקום אסטרטגי מעולה כבסיס לטיולים בכל כפרי זגוריה, הוא קרוב מאד לכביש המחבר את מערב זגוריה או מרכז זגוריה, כפר גדול ויפה ויש בו שלל בתי קפה ומסעדות שלא יהיה לכם משעמם בערבים, בחירה טובה כמו הבחירה כפר אריסטי ללינה בכפרי זגוריה [ אף שהנופים באריסטי יפים יותר ] במקצת..

העיר יואנינה : אם בא לכם מעט חיי לילה, הבקלאווה הכי טובה ביוון, שווה לילה אחד לפחות.
העיר יואנינה מפתיעה מאד לטובה, שלל בתי קפה, ברים, מסעדות, אנשים שמחים, חנויות, שייט על האגם, עיר עתיקה יפה, עיר חדשה מודרנית, בהחלט יואנינה שווה לפחות אחר הצהרים אחד מהטיול שלכם, אם יש לכם יום או יומיים נוספים אפילו שווה לשקול ללון ביואנינה איזה לילה או שניים, מלון Lake spirit המצויין תהיה בחירה מעולה במיקום מרכזי ונח, מאד מומלץ.

מערת הנטיפים פראמה : אחת ממערות הנטיפים המפורסמות באירופה, בדרום זגוריה.
מערת הנטיפים פראמה נחשבת לאחת ממערות הנטיפים הגדולות ביוון וגם המפורסמת שבהן, יחד עם המערות המיוחדות של מחוז תרקיה, בגדול מערת הנטיפים אינה אטרקציית חובה כמו מיקומים אחרים בזגוריה וצומרקה, אבל אם אתם חובבי מערות ויש לכם זמן, אז בהחלט כדאי להוסיף אותה לתוכנית, להגעה פנו לכיוון הכפר פראמה המצוי על הדרך מיואנינה לכפרי זגוריה וסעו ע"פ השילוט הברור מאד למערה.

הוט דוג ריבר : פעילות של שייט בקאנו מתנגשים על הנהר :) צחוקים ושווה.
פעילות של הרבה צחוקים על נהר הוידומאטיס, גם כאן חשוב להזמין זמן רב מראש [ רצוי ] הפעילות היא שייט בסירות דמוי נקניקיות על הנהר, בכל סירה 2 משתתפים, הסירות קשות מאד לשליטה ולכן מתהפכים, נרטבים, מתנגשים [ שום דבר לא מסוכן ] בהחלט חוויה לאמיצים ולכאלה שאוהבים "חאמוס" [ ביוונית ]  בעברית "באלאגן".

יום טיול ג'יפים לואליה קאלדה : העמק החם שמו של איזור מרהיב במזרח זגוריה.
ואליה קאלדה הוא עמק מיוחד המצוי בחלק המזחי ביותר של זגוריה, צפונית מהכפר מצובו ודרומית מהר ואסיליצה, העמק קשה לנהיגה ברכבים רגילים ולכן רצוי להכנס אליו רק עם רכבי 4 על 4, בעמק יש נהר, מעיינות, דובים והרבה עצי מחט בתצורות שונות ומשונות, בהחלט יום טיול שווה ומיוחד, אבל מתאים בעיקר למי שמגיע לכפרי זגוריה למעל 3-4 ימים, ניתן להזמין מאלפיין זון.

וובוסה : כפר מקסים כולל נהר שוצף על הגבול של זגוריה עם מחוז גרבנה.
הכפר וובוסה הוא כפר מיוחד אך מרוחק מאד להגעה למי שבסיסו בכפרי זגוריה, שימו לב שאנחנו ממליצים על ביקור בכפר וובוסה למי שמגיע לכפרי זגוריה ליותר יומים ובמסגרת של ביקור גם באגם האוס ובאגם הליליות השחורות.

הדרך מקוניצה לואסיליצה : דרך מרהיבה והררית לחולי הגה : )
גם המלצה זו אינה מיועדת לכל מי שמגיע לזגוריה, אלא לאלה שבאים ליותר ימים בזגוריה, הדרך הפתלתלה עוברת בכפרים יפים, מעל גשר ונחלים בתוך היער העבות, מקוניצה ועד הר ואסיליצה [ אחד הפסגות הגבוהות ביותר ביוון ]  המסלול עם רכב לוקח יום שלם, שווה אולי בסיומו בכלל לא לחזור לזגוריה, אלה לישון את הלילה באיזור ואסיליצה או וובוסה או מצובו.

אן אריסטי : טברנה מעולה בכיכר הכפר אריסטי, עם הקבב והחצילים מהמפורסמים ביוון.
אין אריסטי היא טברנה מעולה בכיכר הכפר אריסטי, המנוהלת ע"י ליאנה ופנדליס, בין המנות המעולות שתמצאו כאן, סלט חצילים על שם סיון זמיר, ממולאים מעולים, קבב מצויין, סלטים טריים, טירופיטה [ כמו בורקס על גבינה ותרד ] צלעות כבש ועוד ועוד, מסעדה מעולה וממש מקדש של אוכל יווני טוב בלב זגוריה.
מיקום חובה!

רכיבה על סוסים  : פעילות לכל המשפחה בנופים המרהיבים של זגוריה ורכס הר טימפי.
ניתן לרכוב על סוסים במספר מיקומים בכפרי זגוריה, לצורך כך יש לתאם עם חברת אלפיין זון רצוי מראש מוקדם ככל שניתן.

המלצה חמה : ריכשו את המסלול המודולרי שלנו לטיול בצפון יוון ההררית ותקבלו הוראות הגעה מדוייקות לכל המיקומים הכי שווים בכפרי זגוריה וצומרקה : לחצו כאן או בואו לייעוץ עם זמיר סיון, יועץ הטיולים הבכיר בישראל לצפון יוון, הבעלים של אתר יוון והאיים והאיש שפתח את התיירות מישראל לכפרי זגוריה וצומרקה לחצו כאן

ראו גם טיול בוטיק לקבוצה קטנה : טיול מודרך ברמה גבוהה, לקבוצות חברים או משפחות עם רכב ומדריך צמוד שלנו, ראו : טיול בוטיק מאורגן לצפון יוון

השכרת רכב ביוון דרך אתר יוון והאיים!

אתר יוון והאיים הוא שותף בכיר של אתר ההזמנה אליו אנו מפנים, לכן את אתם מתחילים את הליך ההשכרה של הרכב בלחיצה על קישור מאתר יוון והאיים, נוכל לעזור לכם מול אתר ההזמנה וחברת ההשכרה במקרה של חס וחלילה תקלה או בעיה עתידית מול חברת ההשכרה וכל זה בדיוק באותה עלות וללא תוספות או עמלות, שקט נפשי ובטחון ב 0% עמלה!
למידע נוסף והזמנה »מיקום והגעה 
כפרי זגוריה מצויים בחבל אפירוס שבצפון מערב יוון, צפונית לעיר יואנינה ודרומית מזרחית לעיירה קוניצה המצוייה בסמוך לגבול של יוון עם אלבניה. מרחק הנסיעה מאתונה לכפרי זגוריה כיום [לאחר פתיחת האוטוסטרדה החדשה מדרום] הוא כחמש וחצי שעות שעות נסיעה נטו (אותם ניתן לפרוס על יום שלם של טיול מקסים). את הדרך חזרה, בכדי לא לחזור על אותה דרך פעמיים, ניתן לעשות דרך מרכז יוון ולכלול את הכפר מצובו, המנזרים התלויים של מטאורה ואף את חצי האי פיליון ודלפי - אם הזמן העומד לרשותכם מאפשר זאת.
שימו לב שניתן להגיע מאתונה ליואנינה גם בטיסה (טיסות יוצאות מדי יום), משך הטיסה 50 דקות. ראו אפשרות להזמנות טיסה ליואנינה בעמוד טיסות

זגוריה בשילוב יעדים נוספים 
אם אתם מתכננים טיול של ממש ביוון, אין ספק שכפרי זגוריה ומחוז צומרקה הם מקומות שאסור לפספס, אם תרצו לשלב מיקומים נוספים מומלץ לשלב גם את חצי האי פיליון, את המנזרים התלויים של מטאורה, את שמורת הר האולימפוס, את צפון הפלופונס (למגיעים מאתונה) או מרכז מקדוניה (למגיעים מסלוניקי) תלוי במספר הימים העומדים לרשותכם.

מערב זגוריה West Zagori
איזור כפרי זגוריה מחולק לשלושה תת איזורים: מרכז זגוריה, מזרח זגוריה ומערב זגוריה, החלק המערבי הוא למעשה גם החלק הצפוני ביותר של כפרי זגוריה והוא כולל את משולש הכפרים: ויקוס, אריסטי ופפיגו, ביניהם מצוי עמק הויקוס האוס (פארק טבע שמור ומרהיב ביופיו), הכולל את החלק הצפון מערבי של קניון ויקוס, את נהר הוידומאטיס ואת רכס גאמילה וטימפי - שתי פסגות ההרים הגבוהות ביותר באזור, על ההר נמצא גם דרקולימני (אגם הדרקון). מדובר באיזור המרהיב ביותר בזגוריה, המאפשר מגוון עצום של מסלולי הליכה ונביעות מים, ביניהם גבי המים של רוגובו עם המעיינות המרהיבים שבין הכפרים פפיגו למיקרו פפיגו, את גשר קלידוניה על נהר הוידומאטיס, גשר פפיגו על נהר הוידומאטיס הוא הנהר הצלול ביותר באירופה הזורם ביניהם. 
החוויה תושלם אם תבחרו ללון באחד הכפרים באיזור זה של זגוריה, בכפר אריסטי עם נופיו המהפנטים על עמק ויקוס האוס, או הכפר פפיגו ומיקרו פפיגו שממש נושקים למצוקי הענק בחלק העליון של עמק ויקוס האוס. אם אתם מתכננים גם לעשות רפטינג על נהר הוידומאטיס ואולי גם קניונינג (ירידה בחבלים עם מפלי מים) פעילות שאנו ממליצים בחום לשלב בטיול, שווה להקדיש למערב זגוריה בין יומיים לשלושה ימים.

מרכז זגוריה Centeral Zagori
איזור מרכז זגוריה, הוא למעשה הלב של כפרי זגוריה והוא סובב סביב קניון ויקוס, למעשה מדובר בחלק הצפון מרכזי של קניון ויקוס (קניון הסלע הצר העמוק ביותר בעולם). הכפרים בתחום מרכז זגוריה הם: אנו פדינה, מונודנדרי, ויטצה, קפסובו וצפלובו, כל הכפרים הללו יושבים ממש צמוד לדפנות הדרמטיות של קניון ויקוס, כאשר התצפיות המרהיבות ביותר על קניון ויקוס נמצאות באגיה פרסקבי - נקודת תצפית בסמוך לכפר מונודנדרי (עשרים דקות הליכה לכוון דרושות עד לתצפית זאת), באוקסיה שהיא התצפית הגבוהה ביותר סמוך לכפר ויטצה ומעבר ליער האבנים (יער מרהיב של אבני צפחה) המצוי בדרך לתצפית, ותצפית נוספת המרוחקת יותר וגם הדורשת הליכה של כ-40 דקות לכל כיוון עונה לשם באלוי והיא מצוייה בין הכפרים קפסובו וצפלובו. שימו לב - בתצפית אגיה פרסקבי ובתצפית אוקסיה מותר ללכת רק עד התצפית הראשונה, חל איסור חמור להמשיך את ההליכה לאחר נקודת התצפית הראשונה (ראו אזהרה בעמוד זה).
שימו לב שמרחק הנסיעה ממרכז זגוריה למערב זגוריה עומד בסה"כ על כ 30 דקות, כך שקל מאד להתנהל בין האיזורים ואין צורך לשנות מקום לינה. אם תבחרו ללון באיזור מרכז זגוריה, נסו להמנע מלינה בכפר מונודנדרי הממוסחר וחסר היחוד, הגיעו אליו רק לצורך תצפית אגיה פרסקבי (אל תתפתו למלונות הזולים שם, חווית הטיול כפי שאנו רואים אותה, תיפגע), העדיפו לינה בכפרים אנו-פדינה או ויטצה.
הקדישו למרכז זגוריה לפחות יום טיול, אם אתם מתכננים ללכת את מסלול ההליכה 'ורדטו סטפס' או את מסלול ההליכה בגשרים של מחוז קיפי תקדישו למרכז זגוריה לפחות יומיים ואף שלושה.


בצילום, פלאו גריפי, מערב כפרי זגוריה, יוון.

קיפי ומזרח זגוריה  Kipoi and East Zagori
הכפר היפה קיפי שייך באופן מנהלתי גם למרכז זגוריה וגם למזרח זגוריה, אבל הוא מעט מחוץ לטווח קניון ויקוס עצמו (כ-20 דקות נסיעה) לכיוון דרום מזרח ולכן משוייך למזרח זגוריה. הכפרים קיפי ודילופו הסמוך לו הם כפרים יפים ומומלץ לבקר בהם, אך האטרקציה המרכזית באיזור זה של זגוריה הם הגשרים, עשרות גשרי אבן בגדלים שונים שהמפורסמים ביותר מבינהם הם גשר קוקוריס הגדול וגם גשר שלושת הקשתות המצוי ממש בפאתי הכפר קיפי והם יעדי חובה לביקור. התקופה הטובה ביותר לביקור כאן היא בזמן הפשרת השלגים, בחודשים אפריל, מאי ויוני, מועד בו זורמים מתחת לגשרים מי הנחל הצלולים. אך כאמור כל זמן אחר הוא טוב לביקור באיזור. מהכפר קיפי מתחיל כביש מפותל ומקסים שמגיע עד הכפר מצובו שבמזרח מחוז אפירוס, הכביש עובר דרך כפרים נידחים, אגמים, נחלים ומעיינות ובהחלט כדאי לנסוע בו. החלק הצפון מזרחי של זגוריה יוביל אתכם לאיליוחורי, מפלי מים עם בריכות מים בצבעי טורקיז מהפנטים שכוללים מסלול הליכה מקסים בתוך יער עבות, לא להחמיץ ביקור כאן. הקדישו לקיפי ומזרח זגוריה לפחות 1 יום טיול. כמובן שלא לפספס ביקר גם בכפרים צפלובו וקפסובו המיוחדים.
למידע הוסף על מזרח זגוריה ראו את עמוד : מזרח זגוריה


רכס טימפי
מי מכם שמתכנן מסלולי הליכה בדרגה גבוהה יותר ממסלול הליכה קל ונעים בטבע, יכול לטפס על רכס טימפי, הרכס הגבוה ביותר באיזור זגוריה, ולהגיע עד אגם דרקולימני - אגם הדרקון, או אפילו להמשיך לפסגה 'גאמילה', שם קיים מחנה לילה "רפיוג'' המסלול דורש לינה של לילה על ההר, ולשם כך צריך לתאם לינה למי שמתכנן לטפס לפסגה, .

ראו גם את עמוד מסלולי הליכה בכפרי זגוריה

טיול בוטיק מאורגן פרטי לקבוצת חברים או משפחה
אנו נדאג למסלול מרתק, למלונות מעולים, למדריך שיהיה עמכם ולרכב נח!
 
בואו לגלות את כפרי זגוריה, צומרקה, האולימפוס, מטאורה, חצי האי פיליון ועוד בטיול בוטיק מאורגן פרטי שאנחנו נארגן עבורכם!
רכב עם מדריך שלנו יאסוף אתכם באתונה או סלוניקי ונצא ביחד לשבוע מטריף בצפון יוון ההררית!
לפרטים :
[email protected]

 


הוידומאטיס (מערב זגוריה)  ראו גם את עמוד מסלולי הליכה בכפרי זגוריה


בצבע זה אפילו מרהיב יותר, קניון ויקוס (מרכז זגוריה) צילום קוסטאס זיזס. ראו גם את עמוד מסלולי הליכה בכפרי זגוריהראו גם את עמוד מסלולי הליכה בכפרי זגוריהטיול בוטיק מיוחד לכפרי זגוריה, צומרקה ומזרח מחוז אפירוס
עד לפני מספר שנים ישראלים בודדים הגיעו לאיזור מרהיב זה של יוון. אנחנו באתר איי יוון הישראלי היינו הסנונית הראשונה שהתחילה להפיץ את השמועה על כפרי זגוריה בישראל, כיום יש יותר ויותר ישראלים שמגיעים לטיול עצמאי או מאורגן באיזור זה של יוון. כמובן שתוכלו להגיע לכאן עצמאית, מומלץ להקדיש לאיזור לפחות 4 ימי טיול מלאים, ואם כוללים גם את מחוז צומרקה הנמצא דרומית לכפרי זגוריה, מומלץ לקחת בחשבון עוד לפחות יומיים, אם כוללים גם את מזרח אפירוס: איזור הכפר מצובו ועמק ואליה קאלדה, ובהמשך גם ביקור במטאורה, תוסיפו עוד 2 ימים למניין והרי לכם לפחות שבוע של טיול מרתק. 
אנחנו 'אתר יוון והאיים' מוציאים לאיזור המופלא הזה טיולי בוטיק מיוחדים, בטיולים אלה אנו נדאג להכל: מסלול מרהיב, הדרכה בעברית, רכב מתאים ונהג, הטברנות הטובות ביותר והמיקומים המרהיבים ביותר במחוז. הטיול הוא טיול בוטיק פרטי, רק למשפחה שלכם או רק לקבוצת החברים שלכם ומיועד לקבוצות קטנות. עוד פרטים על טיולי הבוטיק שלנו לכפרי זגוריה, צומרקה ומזרח אפירוס ראו בעמוד: טיול בוטיק ביוון

צילום משה פילברג - גמי המים של רוגובו, כפרי זגוריה.

מקומות הלינה הכי מומלצים בכפרי זגוריה!

 

אריסטי מאונטן ריזורט Aristi Mountain Resort 

 
הוא מלון מעולה ומוקפד עד הפרט הקטן ביותר, השרות מעולה, החדרים מעוצבים ונוחים והנוף מושלם. ממרפסת ארוחת הבוקר של אריסטי ניתן לראות את עמק ויקוס ואת כביש הנחש המתפתל עד לכפר פפיגו. המלון פועל כל השנה ושווה להגיע אליו בכל עונה. במלון יש בריכת ספא מחוממת ומקורה וגם מסעדה מעולה. פינוק אמיתי בכפר אריסטי, מערב זגוריה.
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pirrion wellness boutique hotel

    
מלון בוטיק מקסים ומשפחתי עם מסעדה מצוינת גם כן,ממצוי במיקום נח ויפה בכפר אנו פדינה במרכז זגוריה, בסיס נהדר לטיולים בכפרי זגוריה, החדרים מושקעים ובנויים באווירה הזגוריינית עם תוספות של פינוקים מודרניים, בהחלט מומלץ מאד, המלון גולל גם גקקוזי לשימוש האורחים ושרות כביסה מהיר לאורחים.
בכפר אנו פדינה במרכז זגוריה
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ארטסיסטאס האוסס Artsistas Houses 

כותרת משנה

    
ארטסיסטאס האוסס או "המלון של ליאנה" הוא אחד המלונות השווים והמיוחדים ביותר בצפון יוון בכלל ובטח שבכפרי זגוריה, מלון שבנוי בצורה של ארמון עם מדרגות לפסגה וחדרים בעיצוב ייחודי ונדיר ומאד יוקרתי, מספרים את האווירה הנכונה ביותר לחופשה בכפרי זגוריה, גם המיקום בכיכר הכפר ליד הטברנה הטובה ביותר Enaristi הוא שילוב מנצח
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

זאגורי סוויטס Zagori Suites

    
הוא מלון סוויטות מעוצב השוכן בגובה של 950 מטרים. מציע סוויטות ובתי מגורים מפוארים עם מטבחון מאובזר. ממוקם בכניסה לכפר ויסטה Vitsa, במרחק של דקות נסיעה מהתצפיות על קניון ויקוס. ניקוס בעל הבית מאד עוזר במידע. הדירות מאובזרות ברמה גבוהה והמקום מתאים גם לשומרי כשרות המטיילים בזגוריה. מלון הדירות בדירוג של 5 כוכבים.
בכפר ויטצה, מרכז זגוריה
למידע נוסף  Book directly »להזמנה »

 

 

מיקרו פפיגו 1700

בכפר מיקרו פפיגו, בצפון מערב זגורי.

    
אחד המלונות המיוחדים ביותר בכפרי זגוריה, מעט קשה להגעה אבל למי שיש כושר טוב או מחפש מלון מיוחד במיוחד, שווה את ההשקעה, מיקרו פפיגו 1700 של אלסה ושל המדליסט האולימפי של יוון [ זהב ] קוסטס קנטריס הוא מלון מיוחד ונדיר שמציע אירוח זגורייני ובסטייל.
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

Melinas Boutique Hotel B&B

מלון בוטיק משפחתי קטן ומסורתי

    
מלון מינלאס בוטיק הוטל הוא מלון משפחתי קטן ונעים בכפר קיפי, הוא מעביר היטב את החוויה של לינה מסורתית בכפרי זגוריה, מלינה בעלת המקום דואגת להכל ומאד מסורה למלון שלה ולאורחים, יש חנייה בשפע, מטבחון פתוח לשימוש האורחים כולל מכונת קפה, מדובר במלון פשוט ונעים ואד המומלצים שלנו כאן בעמוד כפרי זגוריה מבין המלונות הפשוטים והנחמדים מאד.
למידע נוסף  Book directly »להזמנה

גאמילה רוקס Gamila Rocks

    
ממוקם במיקום מצויין בכפר אריסטי 5 דקות נסיעה מנהר הוידומאטיס, ומרחק הליכה ממרכז הכפר. המלון מצויין ונח והחדרים מעוצבים. במרתף המלון יש בר משקאות נעים במיוחד עם שולחן ביליארד ויש גם חדר כושר מצוין, מלון מעולה ונח מאד מבחינת מיקום בכפרי זגוריה, מאד מומלץ!
בכפר אריסטי במערב זגוריה
למידע נוסף  Book directly »להזמנה »

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Aberratio Boutique Hotel

    
מלון בוטיק חדש יחסית, פשוט ומוצלח מאד המצוי בחלק השקט בקצה הכפר אריסטי, מרחק של 3-4 דקות הליכה מכיכר הכפר על הדרך לכיוון הוידומאטיס. המלון מציע חדרים נוחים מאד כולל חדרי משפחה [ללא מטבח], בעלי הבית מאד עוזרים ונדיבים. אמנם אין במלון פינוקים כמו באריסטי מאונטן אך מי שמעוניין במלון נח, פרקטי, במחירים סבירים ובמיקום מעולה, זאת בחירה מצויינת.
בכפר אריסטי במערב זגוריה
למידע נוסף »להזמנה »

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Machalas

    
מלון Machalas הוא ללא ספק המלון הכי שווה בכפר קיפי, ממש במרכז הכפר וגם צמוד לטברנה מצויינת הנושאת את אותו השם. המלון מדורג גבוה מאד בכל אתרי ההזמנות והתמורה שלו לכסף היא הטובה ביותר באיזור, הוא אינו מלון יקר והשרות מצויין. בצמוד לטברנה יש גם בית קפה קטן הפתוח מהשעות המוקדמות של הבוקר ועד השעות הקטנות של הלילה וזה בהחלט יתרון בכפרי זגוריה.
בכפר קיפי, בדרום מזרח כפרי זגוריה
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 Gioraldi

    
מלון Gioraldi המצויין בחלק הכי גבוה והכי יפה בכפר אנו פדינה הוא מלון חדש עם חדרים קטנים אך מאד מושקעים, הוא מלון מעולה גם לזוגות וגם למשפחות עם ילדים בוגרים, למלון חנייה צמודה ונוחה, בחדרים יש מיטות יוקרה ברמה גבוהה והמלון כולו מלא בפריטי אספנות מכל העולם מ 300 השנים האחרונות, בהחלט מלום מקסים ומעולה ואחד המומלצים ביותר בכפר אנו פדינה.
למידע נוסף  Book directly »להזמנה »

Guesthouse1940 בקלפאקי

מלון בוטיק חדש במיקום מאד פרקטי

    
גסט האוס 1940 הוא מלון בוטיק קטן המצוי בכפר קלפאקי, שהינו הישוב "האדמיניסטרטיבי" של איזור זגוריה, קל להגיע לקלפאקי למערב זגוריה, מרכז זגוריה, צפון זגוריה ויואנינה, מצוי ממש באמצע, החדרים עצמם ברמה גבוהה, נוחים מאד ומצויידים באיבזור ברמה גבוה, הכפר עצמו פחות "יפה" אבל מאד פרקטי ליציאה לטיולים בנוסף זה הכפר היחיד בזגוריה שיש בו סופר, חנויות, מכולות ועוד..
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

Althaia Guesthouse 

 
 
 
בכפר אנו פדינה הוא בית הארחה המציע חדרי אירוח משפחתיים ומסורתיים, המיקום מצויין ונח כבסיס לטיולים בכפרי זגוריה, האווירה ביתית ומקומית. בחדרי המשפחה יש גם מטבחונים ובהחלט אופציה מתאימה לציבור שומר כשרות. המלון פשוט וטוב.
בכפר אנו פדינה, מרכז זגוריה
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

 

Ameliko

מלון משפחתי נעים ויפה בכפר אנו פדינה.

    
מלון אמליקו הוא מלון בוטיק משפחתי קטן בכפר אנו פדינה, המלון גם עבר לאחרונה שיפוץ מלא, מדובר באחד המלונות תהקלים להגעה בכפר שמשמש בסיס נהדר ונ מאד לטיולים בכל איזור כפרי זגוריה.
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

מלון 5 כוכבים The Lake IOANNINA

מעדיפים לישון בעיר ולטייל בכפרי זגוריה ביום?

    
מי שפות רוצה ללון בכפרים של זגוריה כי יש לו צורך בחיי עיר, בארים, מסעדות, חויות וכיוצ"ב יכול לבחור ללון במלון the lake המצויין המצוי על הכביש המוביל לכפרי זגוריה ובכך בערב ובלילה לקבל חיי עיר ובמרחק של 40 דקות נסיעה להגיע מדי בוקר לכפרי זגוריה, שימו לב שהמלון כולל גם בריכה גדולה, חנייה גדולה ונוחה, מסעדה, בקיצור אחלה פתרון למי שרוצה גם בריכה, גם קרבה לזגוריה וגם חיי עיר.
למידע נוסף Book directly »להזמנה »     

     

Abi luxury villas במונודנדרי.

מתחם וילות מעולה בכפר מונודנדרי במרכז זגוריה.

    
Abi luxury villas הוא מתחם של 3 וילות ועוד דירה אחת, שיכולים להכיל משפחות או אנשים שמתאים להם לינה בוילה ולא במלון, אין הרבה אפשרויות כאלה בכפרי זגוריה Abi luxury villas היא אחת האופציות המומלצות ביותר, וילות מאובזרות ונוחות מאד.

למידע נוסף Book directly »להזמנה »

קוניצה מאונטן ריזורט

מלון משפחתי יפה ומומלץ בכפר קוניצה 25 דקות מזגוריה

    
רוניצה מאונטן ריזורט הוא מלון פשתי עם הרבה אמלצות של מטיילים במישראל, הוא מצוי בכפר קוניצה לצד המסלול של נהר Aoos קוניצה מצוייה כ 30 דקות נסיעה מהכפר אריסטי בלב כפרי זגוריה, כך שבהחלט ניתן להשתמש במלון נעים זה כבסיס לטיול בכפרי זגוריה.
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

     

Amaryllis Boutique Guest House

מלון משפחתי בסגנון מקומי

    
אמריליס הוא מלון בוטיק משפחתי קטן וקסום בכפר אנו פדינה, הוא מעוצב בסגנון מקומי עם מעט נגיעות צרפתיות, אמריליס מציע אירוח באווירה נינוחה בלק העליון של הכפר אנו פדינה, עם חנייה צמודה וחדרים מוקפדים.
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

  

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

shamrockhotel

בכפר אלטי דרום זגוריה

 תמונת גלריה של מקום האירוח הזה
 
 
מלון שמרוק הוא מלון מיוחד במינו באווירה כפרית אמיתית, כמו לחיות ממש את חיי המקומיים, המלון המעוצב באופן יוצא דופן מקבל שלל המלצות של תיירים ומנוהל ע"י גברת בשם פופי שהיא אחת הנשים הוותיקות בזגוריה, זהו המלון המומלץ ביותר ברשימה שלנו בחלק הדרומי של כפרי זגוריה.
להזמנה »

 -

     

Aithrio

מלון מיוחד ויוקרתי בכפר דילופי, הכפר המסורתי ביותר בכפרי זגוריה

    
איטריו המצוי ממש בכיכר הכפר דילופו מציע חדרים בעיצוב מקומי יוקרתי ומאד בוטיקי ולמעשה מדובר באחד מ 4 מלונות בדירוג של 4 כוכבים בזגוריה, המלון המיוחד כולל רק 4 חדרים ומקבל ציון גבוה מאד בכל אתרי ההזמנות.

למידע נוסף Book directly »להזמנה »

     


פעילויות בכפרי זגוריה
מלבד הנסיעה ברכב ועצירה להליכות קצרות ומקסימות, ליד מקורות מים, בנקודת תצפית מרהיבה, בביקור בכפרים, יש באיזור זה גם מגוון גדול של פעילויות אקסטרים. המוכרת ביותר שהיא בגדר חובה היא רפטינג על נהר הוידומאטיס. נהר הוידומאטיס הוא הנהר הצלול ביותר באירופה, מימיו נובעים ממעיינות הוידומאטיס (מיקום מרהיב בפני עצמו להגעה במסלול הליכה מהכפר ויקוס במערב זגוריה), הרפטינג על הנהר הוא אחד המסלולים היפים. נקודת המפגש בגשר פפיגו, שבין הכפרים אריסטי לפפיגו, משך הרפטינג כ-3 שעות. לא מדובר בראפטינג אקסטרים ולכן הוא מתאים לכל המשפחה ולילדים החל מגיל 4. עלות הראפטינג היא  35 יורו לאדם והחברה המומלצת והבטוחה ביותר לפעילויות כאלה בכפרי זגוריה וגם בצומרקה היא :   alpinezone 

אוכל, קדימה אוכל
המטבח המפורסם של זגוריה ידוע בכל יוון, מדובר באוכל יווני הררי משובח, מוקפד, טרי וייחודי למחוז. רוב הפרודוקטים גדלים בין הכפרים של זגוריה ובאיזורים החקלאיים של מחוז אפירוס, חלק מהטברנות ממש מגדלות את כל התוצרת שלהם באופן עצמאי, בגינה הפרטית שלהם. חלק מן המטעמים האופייניים לאיזור הכוללים: צלעות כבש, סלטי חצילים מעולים, סלט יווני מקומי מירקות האיזור, טירופיתה וספנקופיתה  (מאפה מיוחד מבצק פילו ומילוי של גבינות ותרד), שעועית לבנה ענקית ברוטב עגבניות, וכן מגוון גדול של מנות עם פיטריות יער הגדלום ביערות האיזור. אוכל לא יחסר לכם. עיינו בפרק מסעדות מומלצות בכפרי זגוריה שבאתר מחוז אפירוס: מסעדות מומלצות בכפרי זגוריה והסביבה

איך הכי כדאי להגיע לכפרי זגוריה?
אם תשאלו את זמיר סיון, הבעלים של אתר יוון והאיים, המבקר בכפרי זגוריה בערך אחד לחודש, הדרך הכי טובה להגיע לכפרי זגוריה היא לעשות טיול היוצא מאתונה בהלוך מדרך אחת ובחזור מדרך אחרת. נכון מדובר אמנם בהרבה שעות נסיעה אבל אנחנו מסתכלים על הדרך כעל טיול. דרך מוצלחת היא מאתונה דרך צפון הפלופונס, ניתן ללון גם את הלילה באיזור צפון הפלופונס אם רוצים לקצר את משך הנסיעה, בדרך זאת תעברו בתעלת קורינתוס, תעברו בגשר המיתרים הארוך באירופה ריו-אנטיריו, בעיירת החוף אמפילוכיה ובגשר ארטה. את הדרך חזרה כדאי לעשות ממזרח ולבקר בכפר מצובו, במנזרים התלויים במטאורה ואפילו בחצי האי פיליון אם יש לכם זמן, וגם באתר דלפי. מי שאינו אוהב נסיעות ארוכות יוכל לקחת טיסה פנימית מאתונה ליואניניה, בירת המחוז ומצוייה כ-40 דקות נסיעה מכפרי זגוריה. למגיעים לכפרי זגוריה מסלוניקי - בנסיעה על אוטוסטרדת אגנטיה מדובר על כ-3.5 שעות נסיעה, אך גם בדרך זאת ניתן לטייל, למשל לבקר בהלוך במפלי אדסה, ואף במעיינות פוזאר ללילה, ובחזור במטאורה ובאולימפוס. כמו כן ניתן להגיע גם מהאי קורפו, שאליו יש טיסות ישירות בעונה, מהאי תצטרכו לקחת הפלגה לנמל איגומניצה (הפלגה הנמשכת כשעה וחצי), את הרכב תשכרו באיגומניצה ומשם משך הנסיעה הוא כשעה וחצי עד כפרי זגוריה.


מאתונה תקציר
הלוך:
אתונה, קורינטוס, גשר ריו-אנטיריו, אמפילוכיה, גשר ארטה, צומרקה, כפרי זגוריה.
חזור: מצובו, מטאורה, פיליון, דלפי, אתונה.

מסלונקי תקציר
הלוך: סלוניקי, אדסה, יואנינה, כפרי זגוריה.
חזור: צומרקה, מצובו, מטאורה, אולימפוס, סלוניקי.

מקורפו תקציר
הלוך: קורפו, איגומיניצה [בהפלגה], יואנינה כפרי זגוריה.
חזור: צומרקה, איגומיניצה, קורפו.


אז מה לא לפספס בכפרי זגוריה? 
1. פולס אוף רוגובו (גבי המים בין הכפרים פפיגו למיקרו פפיגו) - מסלול הליכה מרהיב. החנו את הרכב בצד ימין של הכביש לבאים מכיוון פפיגו וכנסו לתוך אפיק הסלע שמעבר לכביש. לאמיצים, לכו עד המפל הנסתר. יש להצטייד בנעלי הליכה טובות, ניתן לעשות גם סנפלינג במפלים בסיום המסלול (בתאום מראש - ראו קישור במידע על פעילויות בזגוריה) - אתר חובה!

2. נהר הוידומאטיס, לא לפספס גם ראפטינג על הנהר וגם מסלול הליכה מקסים לאורך הנהר מגשר פפיגו לכיוון דרום מזרח - המסלול מתאים לכל המשפחה. מבחן אומץ - טבילת כף הרגל במימי הנחל שטמפרטורת המים שלו עומדת על 6 מעלות בקיץ, וסביב 4-5 מעלות בחורף. הראפטינג בנהר מתבצע בחליפות תרמיות לא לדאוג!

3. קניון ויקוס, לא לפספס את כל התצפיות על הקניון האדיר הזה. אזהרה חמורה: לא להמשיך מעבר לתצפית ולא לעבור את השלטים המראים על סכנה. שתי התצפיות המרהיבות ביותר הן אוקסיה ובאלוי, בתצפית באלוי חשוב לנעול נעלי הליכה טובות ולקשור דברים שעשויים לעוף, לעתים רוח מגיעה מבסיס הקניון ויכולה להעיף כובעים, תיקים, ארנקים וכיוצ"ב.

4. סלט חצילים בשם זמיר סיון. כן, בטברנה של ליאנה בכפר אריסטי יש מנה על שמו של הבעלים של אתר איי יוון הישראלי, למה?.. תשאלו אותו או אותה, ויש לה עוד הרבה מנות מצוינות, טעימות וטריות, ואם אתם רוצים מרק תבקשו כי בדרך כלל יש אבל לא כתוב בתפריט.

5. הכפר ויקוס, ממוקם ממש באחד החלקים המרהיבים בזגוריה, מצידו האחד קניון ויקוס ומצידו השני עמק הויקוס האוס. ביום יפה רואים גם את מי הטורקיז של נהר הוידומאטיס בבסיס העמק, תענוג!

6. סטון פורסט, יער האבנים. תופעה מרהיבה. נמצא בדרך מהכפר ויטצה לתצפית אוקסיה. ניתן להכנס לתוך יער האבנים אך זהירות, יש עונות שנחשים מסתובבים פה אז שימו לב ורק בנעליים סגורות. כמו כן, אל תעמיקו מדי פנימה אל תוככי היער, מאד קל ללכת לאיבוד ולא למצוא את הדרך חזרה.

7. איליוחורי, מסלול מרהיב בתוך היער שמסתיים במפל מים מרהיב ובריכת מים קרירים וצלולים בצבעי טורקיז. גן עדן, פינה קסומה. לא לפספס.

8. קאנלה קיי גרפילו (ציפורן וקינמון), טברנת שף מעולה בכפר ויטצה, מתמחה בפיטריות, אך לא רק. אחת המסעדות הטובות ביוון. בכפר ויטצה.

9. גשר קוניצה על נהר האוס. האוס הוא הנהר הגדול הזורם צפונית לקלידוניה ודרומית לישוב קוניצה, קרוב לגבול אלבניה יוון, לא לפספס ביקור בגשר וצפייה בנהר המרהיב הזה.

10. הדרך מהכפר אריסטי ועד הכפר מיקרו פפיגו, ללא ספק אחת הדרכים המרהיבות ביותר ביוון, כביש מפותל המכונה כביש הנחש עם נופים מרהיבים והרים משוננים, תענוג!

11. שלכת!! אל תפספסו אם אתם יכולים בקרו באיזור מרהיב זה בחודשים אוקטובר-נובמבר, צבעי השלכת כאן שופכים נופך נוסף ליעד היפיפה הזה. אחד היפים בעולם.

12. ומאידך, בואו לכפרי זגוריה באביב בעת הפשרת השלגים, הכל זורם, הכל פורח, הכל ירוק, ורוד, אדום, מלא פרפרים בכל הצבעים (אפריל, מאי, יוני).וידאו זה הופק ע"י זמיר סיון.
לייעוץ והרכבת מסלול טיול ביוון עם זמיר סיון לחצו כאן

הוראות הגעה בדרך המהירה ביותר מאתונה לכפרי זגוריה - אופציה 1
למגיעים מאתונה מומלץ לנסוע דרך תעלת קורינטוס ולאחר מכן לחצות את גשר ריו אנטיריו (הגשר התלוי הארוך ביותר באירופה) ומשם להצפין לכיוון Ioanina ולהצפין מיואנינה לכפרי זגוריה. בסה"כ מדובר על כ-6 שעות של נסיעה בנופים יפים מאד של צפון הפלופונס, של ההרים במערב מחוז אבריטניה, לצד רצועת רכס הפינדוס ואיזור צומרקה עד כפרי זגוריה. בדרך גם תחלפו על הגשר על נהר האראכטוס ביציאה מהעיר ארטה. בחזור ניתן לעשות דרך אחרת ולנסוע מכפרי זגוריה תחילה למנזרים התלויים במטאורה (שעתיים וחצי נסיעה) ומשם עוד כ-4 שעות נסיעה דרומה לאתונה. או בטיול ארוך יותר, לשלב גם ביקור בחצי האי פיליון למספר ימים. מסלוניקי ההגעה לכפרי זגוריה קלה מאד, סעו על האוטוסטרדה Agnatia - משך הנסיעה עד יואנינה הוא כשלוש שעות.
עוד דרך מקורית להגעה לכפרי זגוריה היא בטיסה לאי קורפו, משם הפלגה של כשעה וחצי לאיגומיניצה ומשם ברכב כשעה וחצי עד כפרי זגוריה.
ראו את מפת ההגעה הנוחה ביותר מאתונה:


מפה אופציה 1  google maps

ראו גם דרך ארוכה יותר, דרך מטאורה ומעבר katara - אופציה 2
סעו על האוטוסטרדה אתונה סלוניקי כביש E75 עד העיר לאמיה, פנו בלאמיה לכיוון karditsa - trikala והמשיכו עד מטאורה והצפינו עוד על כביש זה E92 עד האוטוסטרדה E90 פנו באוטוסטרדה לכיוון ioanina - iguminitsa צאו מהאוטוסטרדה ביציאה ל ioanina ואז סעו צפונה לכיוון העיר konitsa מרגע שאתם על הכביש לקוניצה למעשה אתם בתוך חבל זגוריה, סה"כ מרחק נסיעה מאתונה 675 ק"מ שאתם צפויים לעשות בנסיעה ישירה כמעט 8 שעות, אבל אנו ממליצים לבצע הפסקה ללילה ראשון במטאורה : לחצו כאן למטאורה ראו מפה.


מפה, אופציה 2  google maps

הוראות הגעה מקוצרות לכפרי זגוריה מסלוניקי -אופציה 3
סעו על אוטוסטרדה E90 מסלוניקי עד יואנינה ואז צאו מהאוטוסטרדה ביציאה ל ioanina ואז סעו צפונה לכיוון העיר konitsa מרגע שאתם על הכביש לקוניצה למעשה אתם בתוך חבל זגוריה סה"כ דובר על 392 ק"מ, ניתן לעשות הפסקה בכפר המקסים מצובו משך הנסיעה שעתיים וחצי עד שלוש שעות, ראו מפה.


מפה אופציה 3  google maps


Zagoria in winter.  צילום: סיון זמיר


נהר האראכטוס אינו מצוי ממש בזגורי אלא דרומית מיואנינה, מדובר באחד הנהרות המרהיבים ביותר ביוון המאפשר ראפטינג בדרגה שלוש באחד המסלולים המרהיבים והמפורסמים ביותר בעולם, מספר חברות מפעילות ראפטינג בנהר, הנסיעה מיואנינה לנקודת ההתחלה של הראפטינג אורכת כארבעים דקות, הראפטינג עצמו עוד כשעתיים עד שעתיים וחצי, באמצע מסלול הראפטינג תרדו מהסירה ותבצעו גם מסלול הליכה את המפל הנסתר the hiding fallקניון אראכטוס הוא אחד מקניוני הסלע המרהיבים באירופה וגם עושר חיות הבר באיזור מופלא, יוון במיטבה, הוא נמצא בתת מחוז של אפירוס העונה לשם צומרקה.

ערוץ ויקוס נחשב לערוץ העמוק בעולם מה שמספק לו את המיקום הראשון בעולם הוא שילוב של שלושת הפרמטרים יחד [ גובה, עומק, מרחק בין הדפנות] כלומר, אם מחשבים את שלושת פרמטרים אלה ויקוס נמצא במיקום הראשון בעולם, עם זאת "הזכייה" בכתר אינה מטרת ההגעה לכאן, קניון ערוץ ויקוס מרהיב ביופיו ומספק מספר נקודות תצפית עוצרות נשימה, גם מהכפרים מונודנדנרי, גם מהכפר ויקוס, גם מפפיגו ובעיקר משתי נקודות מרהיבות במיוחד בסוף מסלול ההליכה baloi path ונקודה נוספת אחרי הכנסיה של מונודנדרי, בנוסף קיימות מספר אפשרויות של הליכה בקניון ויקוס, החל ממסלול של שעתיים ועד מסלולים של 7 שעות הליכה, שני מסלולים מומלצים במיוחד הם, הליכה מהכפר ויקוס עד springs of voidomatis כארבעים וחמש דקות הליכה, מהמעיינות המרהיבים ניתן לחזור בחזרה לויקוס בעליה, כשעה וחצי או להמשיך במסלול מרהיב עד papigo, עוד אפשרות מהמעיינות, היא ללכת בתוך נהר הוידומאטיס בתוך המקטע היחד בנהר שאינו עביר עבור ראפטינג, הליכה בתוך הערוץ עם מדריך חלק מהתוואי בתוך המים וחלק צמוד לגדת הנהר, מסלול מקסים.

שימו לב אזהרה חמורה : בתצפיות על קניון ויקוס ש ב agia paraskevi וגם ב oxia הימנעו ממעבר מעבר לתצפית הראשונה הממוגנ בחומה, שביל ההליכה אמנם ממשיך אבל הוא מסוכן ביותר להליכה ואנשים רבים מצאו את מותם בשבילים מסוכנים מאד אלה, קבוצות מאד מאד חובבניות של מדריכים חובבים גם ישראלים ממשיכים לקחת את הלקוחות בשבילים המסוכנים הללו והאסון לצערנו יגיע וחבל, הימנעו מהליכה בשבילים אלה גם אם הם מסקרנים אתכם במיוחד וגם אם קיבלתם המלצה מחבר קרוב או רחוק ללכת בהם, מדובר בתהום של 900 מטר ללא מעקה בטיחות, אתר איי יוון הישראלי בראשות זמיר סיון [ המזהיר הראשי] אמנם מצויים בקשר עם מנהלי מחוז אפירוס לאבטחת מיקומים אלה או סגירת לציבור, לסרוגין, אך עד אשר שבילים אלה יאובטחו ההליכה בהם מסוכנת מאד מאד, ראו הוזהרתם! שימו לב שבטיולי בוטיק שלנו לזגוריה חל איסור מוחלט גם להתקרב מרחק של כמה מטרים מתחילת השבילים, האיסור המוחלט הוא של זמיר סיון הבעלים של אתר איי יוון הישראלי, בקיצור הימנעו, לבטחונכם!

 

פולס אוף רוגובו - גבי המים של רוגובו, בין פפיגו למיקרו פפיגו.גשר קוקוריס בפאתי הכפר קיפימסלול אגם הדרקון DrakoLimni
מסלול הליכה זה ממרגלות הר Gamila עד Astrka pic - המסלול יוצא מהכפר מיקרו פפיגו הוא אחד המסלולים הקשים יותר לטיפוס בכפרי זגוריה. המסלול מספק נופים עוצרי נשימה של קניון ויקוס והכפרים. בסיום המסלול מגיעים לאגם הדרקון, אגם צלול על פסגת ההר (המסלול מחייב הליכה עם מדריך מקצועי), המסלול מחייב לינה ברפיוג' (מצריך תיאום מראש). טרקריסטים מרחבי העולם מחשיבים מסלול זה לאחד המלהיבים ביותר. עוד מידע על דרקולימני - אגם הדרקון
השם אגם הדרקון הוא בשל לטאות מיוחדות שאיזור האגם הוא איזור המחיה שלהם והן דמויות דרקון קטן. האגדה מספרת שהדרקונים על הר Timfi נלחמו בדרקונים שעל רכס הרי Smolikas הצפוניים, הדרקונים של סמוליקאס זרקו על אלה של טימפי עצים שנפוצים מאד בהרי סמוליקאס והדרקונים של טימפי זרקו על אלה סמוליקאס סלעים, הנפוצים על הר טימפי, אגדה זו נוצרה לאחר שנמצאו על הר טימפי מאובני עצים שאינם קשורים לסביבתם הטבעית ובסמוליקאס נמצאו סלעי ענק שאינם קשורים לסביבתם, תוסיפו על כך את לטאות הדרקון שנמצאות בשני המיקומים ותקבלו את אחד המיתוסים המסופרים ביותר באיזור זה של יוון.

 

זקוקים להמלצה על מלון או דירה להשכרה בכפרי זגוריה?
ספרו לנו באיזה תאריכים, עבור כמה אנשים ונשמח להמליץ לכם על אפשרויות הלינה. השאירו פנייה בטופס זה ונשמח לעזור - השרות ללא תשלום.

עמוד כפרי זגוריה, ביחד עם העמודים צומרקה, אפירוס וצפון יוון ההררית נכתבו ע"י זמיר סיון ובעזרת אכיליס פאפאטימיו, זמיר סיון ואכיליס פאפאטימיו פתחו את אזור זה [ מחוז אפירוס ] למטיילים מישראל לפני מספר שנים, מאז זמיר סיון חוקר, מטייל ומדריך באזור מרהיב ומופלא זה של יוון וסיון ואכיליס גם מוציאים טיולי בוטיק מאורגנים לקבוצות קטנות לאיזור, מידע על טיולים אלה ניתן לראות בקישור הבא : טיולי בוטיק מודרכים בצפון יוון

*  
משה גולדברג היה חבר קרוב וטוב שאהב את כפרי זגוריה ויואנינה ונסע לאיזור זה בכל רגע פנוי שהיה לו מאז נחשף לאזור זה בפעם הראשונה דרך אתר איי יוון הישראלי, משה אהב את האנשים בכפרים, את הטבע המרהיב, את האוכל ואת האווירה הכל כך מיוחדת שהאיזור הזה משרה על הבאים אליו, בעיקר על אלה שבאים שוב ושוב, במיוחד אהב משה כמוני את גשר פפיגו על נהר הוידומאטיס ואת נקודת שינוי כיוון הזרימה של הוידומאטיס במסלול ההליכה מזרחה מהגשר, הוא נפטר ממחלת הסרטן בגיל 53 בלבד בתאריך 18.10.2015 יהי זיכרו ברוך, עמוד זה באתר איי יוון הישראלי מוקדש לזכרו. בהוקרה, סיון זמיר.

סיון זמיר :  הוא המדריך הידוע והמקצועי ביותר לצפון יוון ההררית והמייסד של אתר יוון והאיים, בשנת 2012 הוא חתם על הסכם שיווק של כפרי זגוריה וצומרקה בישראל והפך לגורם המשפיע ביותר של תיירות מישראל לצפון יוון ההררית, סיון זמיר גם מייעץ למטיילים לצפון יוון דרך מסלול הייעוץ של אתר יוון והאיים ומלווה את טיולי הבוטיק המיוחדים והאיכותיים ביותר לצפון יוון [ ראו את טיולי הבוטיק של יוון והאיים 

Zagorohoria | כפרי זגוריה

ראו גם את לורוס ואלי

המלצה על מלון בכפרי זגוריה וצומרקה

זקוקים להמלצה על מלונות בכפרי זגוריה או בצומרקה ובכלל בצפון יוון ההררית?
השאירו פנייה לצוות השרות החינמי של אתר יוון והאיים ונשמח לעזור.

מסלול לצפון יוון [ מודולרי ]

המסלול המודולרי של אתר יוון והאיים הוא הצלחה יוצאת דופן ונמכר כבר לכמה מאות משפחות ישראליות שיצאו לטייל בצפון יוון, למידע נוסף על המסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון עיבור לעמוד הרכישה : מסלול מודולרי למטיילים בצפון יוון

מלונות מומלצים בכפרי זגוריה

 

אריסטי מאונטן ריזורט Aristi Mountain Resort 

בכפר אריסטי, מערב זגורי.

 
הוא מלון מעולה ומוקפד עד הפרט הקטן ביותר, השרות מעולה, החדרים מעוצבים ונוחים והנוף מושלם. ממרפסת ארוחת הבוקר של אריסטי ניתן לראות את עמק ויקוס ואת כביש הנחש המתפתל עד לכפר פפיגו. המלון פועל כל השנה ושווה להגיע אליו בכל עונה. במלון יש בריכת ספא מחוממת ומקורה וגם מסעדה מעולה. פינוק אמיתי בכפר אריסטי, מערב זגוריה.
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

Pirrion wellness boutique hotel

בכפר אנו פדינה מרכז זגורי.

    
מלון בוטיק מקסים ומשפחתי עם מסעדה מצוינת גם כן, ממצוי במיקום נח ויפה בכפר אנו פדינה במרכז זגוריה, בסיס נהדר לטיולים בכפרי זגוריה, החדרים מושקעים ובנויים באווירה הזגוריינית עם תוספות של פינוקים מודרניים, המלון כולל גקוזי חיצוני לשימוש האורחיפ ושרות כביסה מהיר לאורחים.
בכפר אנו פדינה במרכז זגוריה
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

ארטסיסטאס האוסס Artsistas Houses 

בכפר אריסטי, מערב זגורי.

    
ארטסיסטאס האוסס או "המלון של ליאנה" הוא אחד המלונות השווים והמיוחדים ביותר בצפון יוון בכלל ובטח שבכפרי זגוריה, מלון שבנוי בצורה של ארמון עם מדרגות לפסגה וחדרים בעיצוב ייחודי ונדיר ומאד יוקרתי, מספרים את האווירה הנכונה ביותר לחופשה בכפרי זגוריה, גם המיקום בכיכר הכפר ליד הטברנה הטובה ביותר Enaristi הוא שילוב מנצח
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

זאגורי סוויטס Zagori Suites

בכפר ויטצה, מרכז זגורי.

    
הוא מלון סוויטות מעוצב השוכן בגובה של 950 מטרים. מציע סוויטות ובתי מגורים מפוארים עם מטבחון מאובזר. ממוקם בכניסה לכפר ויסטה Vitsa, במרחק של דקות נסיעה מהתצפיות על קניון ויקוס. ניקוס בעל הבית מאד עוזר במידע. הדירות מאובזרות ברמה גבוהה והמקום מתאים גם לשומרי כשרות המטיילים בזגוריה. מלון הדירות בדירוג של 5 כוכבים.
בכפר ויטצה, מרכז זגוריה
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

 

 - - - - - -  

מיקרו פפיגו 1700

בכפר מיקרו פפיגו, בצפון מערב זגורי.

    
אחד המלונות המיוחדים ביותר בכפרי זגוריה, מעט קשה להגעה אבל למי שיש כושר טוב או מחפש מלון מיוחד במיוחד, שווה את ההשקעה, מיקרו פפיגו 1700 של אלסה ושל המדליסט האולימפי של יוון [ זהב ] קוסטס קנטריס הוא מלון מיוחד ונדיר שמציע אירוח זגורייני ובסטייל.
למידע נוסף Book directly »להזמנה »
 - - - - - - - - - - - -

Melinas Boutique Hotel B&B

בכפר קיפי, מרכז זגורי.

    
מלון מינלאס בוטיק הוטל הוא מלון משפחתי קטן ונעים בכפר קיפי, הוא מעביר היטב את החוויה של לינה מסורתית בכפרי זגוריה, מלינה בעלת המקום דואגת להכל ומאד מסורה למלון שלה ולאורחים, יש חנייה בשפע, מטבחון פתוח לשימוש האורחים כולל מכונת קפה, מדובר במלון פשוט ונעים ואד המומלצים שלנו כאן בעמוד כפרי זגוריה מבין המלונות הפשוטים והנחמדים מאד.
למידע נוסף  Book directly»להזמנה

גאמילה רוקס Gamila Rocks

בכפר אריסטי, מערב זגורי.

    
ממוקם במיקום מצויין בכפר אריסטי 5 דקות נסיעה מנהר הוידומאטיס, ומרחק הליכה ממרכז הכפר. המלון מצויין ונח והחדרים מעוצבים. במרתף המלון יש בר משקאות נעים במיוחד עם שולחן ביליארד ויש גם חדר כושר מצוין, מלון מעולה ונח מאד מבחינת מיקום בכפרי זגוריה, מאד מומלץ!
בכפר אריסטי במערב זגוריה
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

Aberratio Boutique Hotel

בכפר אריסטי, מערב זגורי.

    
מלון בוטיק חדש יחסית, פשוט ומוצלח מאד המצוי בחלק השקט בקצה הכפר אריסטי, מרחק של 3-4 דקות הליכה מכיכר הכפר על הדרך לכיוון הוידומאטיס. המלון מציע חדרים נוחים מאד כולל חדרי משפחה [ללא מטבח], בעלי הבית מאד עוזרים ונדיבים. אמנם אין במלון פינוקים כמו באריסטי מאונטן אך מי שמעוניין במלון נח, פרקטי, במחירים סבירים ובמיקום מעולה, זאת בחירה מצויינת.
בכפר אריסטי במערב זגוריה
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

Machalas

בכפר קיפי, מרכז זגורי.

    
מלון Machalas הוא ללא ספק המלון הכי שווה בכפר קיפי, ממש במרכז הכפר וגם צמוד לטברנה מצויינת הנושאת את אותו השם. המלון מדורג גבוה מאד בכל אתרי ההזמנות והתמורה שלו לכסף היא הטובה ביותר באיזור, הוא אינו מלון יקר והשרות מצויין. בצמוד לטברנה יש גם בית קפה קטן הפתוח מהשעות המוקדמות של הבוקר ועד השעות הקטנות של הלילה וזה בהחלט יתרון בכפרי זגוריה.
בכפר קיפי, בדרום מזרח כפרי זגוריה
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

 

 Gioraldi

בכפר אנו פדינה, מרכז זגורי.

    
מלון Gioraldi המצויין בחלק הכי גבוה והכי יפה בכפר אנו פדינה הוא מלון חדש עם חדרים קטנים אך מאד מושקעים, הוא מלון מעולה גם לזוגות וגם למשפחות עם ילדים בוגרים, למלון חנייה צמודה ונוחה, בחדרים יש מיטות יוקרה ברמה גבוהה והמלון כולו מלא בפריטי אספנות מכל העולם מ 300 השנים האחרונות, בהחלט מלום מקסים ומעולה ואחד המומלצים ביותר בכפר אנו פדינה.
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

Guesthouse1940 בקלפאקי

בקלפאקי, בכניסה לכפרי זגוריה.

    
גסט האוס 1940 הוא מלון בוטיק קטן המצוי בכפר קלפאקי, שהינו הישוב "האדמיניסטרטיבי" של איזור זגוריה, קל להגיע לקלפאקי למערב זגוריה, מרכז זגוריה, צפון זגוריה ויואנינה, מצוי ממש באמצע, החדרים עצמם ברמה גבוהה, נוחים מאד ומצויידים באיבזור ברמה גבוה, הכפר עצמו פחות "יפה" אבל מאד פרקטי ליציאה לטיולים בנוסף זה הכפר היחיד בזגוריה שיש בו סופר, חנויות, מכולות ועוד..
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

Althaia Guesthouse 

בכפר אנו פדינה, מרכז זגורי.

 
 
 
בכפר אנו פדינה הוא בית הארחה המציע חדרי אירוח משפחתיים ומסורתיים, המיקום מצויין ונח כבסיס לטיולים בכפרי זגוריה, האווירה ביתית ומקומית. בחדרי המשפחה יש גם מטבחונים ובהחלט אופציה מתאימה לציבור שומר כשרות. המלון פשוט וטוב.
בכפר אנו פדינה, מרכז זגוריה
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

 

Ameliko

בכפר אנו פדינה.

    
מלון אמליקו הוא מלון בוטיק משפחתי קטן בכפר אנו פדינה, המלון גם עבר לאחרונה שיפוץ מלא, מדובר באחד המלונות תהקלים להגעה בכפר שמשמש בסיס נהדר ונ מאד לטיולים בכל איזור כפרי זגוריה.
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

 

     

Amaryllis Boutique Guest House

מלון משפחתי בסגנון מקומי

    
אמריליס הוא מלון בוטיק משפחתי קטן וקסום בכפר אנו פדינה, הוא מעוצב בסגנון מקומי עם מעט נגיעות צרפתיות, אמריליס מציע אירוח באווירה נינוחה בלק העליון של הכפר אנו פדינה, עם חנייה צמודה וחדרים מוקפדים.
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

 

מלון 5 כוכבים The Lake IOANNINA

בעיר יואנינה, ביציאה לכיוון כפרי זגוריה.

    
מי שפות רוצה ללון בכפרים של זגוריה כי יש לו צורך בחיי עיר, בארים, מסעדות, חויות וכיוצ"ב יכול לבחור ללון במלון the lake המצויין המצוי על הכביש המוביל לכפרי זגוריה ובכך בערב ובלילה לקבל חיי עיר ובמרחק של 40 דקות נסיעה להגיע מדי בוקר לכפרי זגוריה, שימו לב שהמלון כולל גם בריכה גדולה, חנייה גדולה ונוחה, מסעדה, בקיצור אחלה פתרון למי שרוצה גם בריכה, גם קרבה לזגוריה וגם חיי עיר.
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

קוניצה מאונטן ריזורט

בעיירה קלפאקי, 25 דקות ממערב זגורי.

    
רוניצה מאונטן ריזורט הוא מלון פשתי עם הרבה אמלצות של מטיילים במישראל, הוא מצוי בכפר קוניצה לצד המסלול של נהר Aoos קוניצה מצוייה כ 30 דקות נסיעה מהכפר אריסטי בלב כפרי זגוריה, כך שבהחלט ניתן להשתמש במלון נעים זה כבסיס לטיול בכפרי זגוריה.
למידע נוסף Book directly »להזמנה »

   

     

Aithrio

מלון מיוחד ויוקרתי בכפר דילופי, הכפר המסורתי ביותר בכפרי זגוריה

    
איטריו המצוי ממש בכיכר הכפר דילופו מציע חדרים בעיצוב מקומי יוקרתי ומאד בוטיקי ולמעשה מדובר באחד מ 4 מלונות בדירוג של 4 כוכבים בזגוריה, המלון המיוחד כולל רק 4 חדרים ומקבל ציון גבוה מאד בכל אתרי ההזמנות.

למידע נוסף Book directly »להזמנה »

     

Abi luxury villas במונודנדרי.

מתחם וילות מעולה בכפר מונודנדרי במרכז זגוריה.

    
Abi luxury villas הוא מתחם של 3 וילות ועוד דירה אחת, שיכולים להכיל משפחות או אנשים שמתאים להם לינה בוילה ולא במלון, אין הרבה אפשרויות כאלה בכפרי זגוריה Abi luxury villas היא אחת האופציות המומלצות ביותר, וילות מאובזרות ונוחות מאד.

למידע נוסף Book directly »להזמנה »
Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il