האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » כפרי זגוריה Zagoria

כפרי זגוריה Zagoria

76%
כמות ישראלים ביעד זה - Israeli Tourists

כפרי זגוריה Zagorochoria

עמוד כפרי זגוריה של אתר יוון והאיים מוקדש לזכרו של משה גולדברג ז"ל 


זגורוכוריה Zagorochoria בפי המקומיים או כפרי זגוריה בשם הנפוץ בעברית, הוא אחד האיזורים המרהיבים ביותר ביוון. מקבץ של כפרים קטנים וציוריים על רכס הרי הפינדוס וביניהם נחלים, מפלים, קניון הסלע העמוק ביותר בעולם Vikos, נהר ה-Voidomatis הזורם כל השנה, מסלולי הליכה, רפטינג, קניונינג, גבי מים, יער אבנים ייחודי, גשרי אבן עתיקים, אוכל יווני טוב, מלונות בוטיק קטנים וכפריים והכנסת אורחים חמה כמו שהיוונים יודעים. האיזור הוא יעד רב שנתי, כל עונה והייחוד שלה. כפרי זגוריה מכילים כל כך הרבה אפשרויות לטיולים לכל המשפחה ולכן האיזור מבוקש מאד באירופה לטיולים משפחתיים. אם יש מקום אחד ביוון שאנחנו יכולים להגיד עליו שהוא הכי מרהיב ומרתק, זה ללא ספק אזור כפרי זגוריה וצומרקה. זהו אחד הספוטים המרהיבים ביותר באירופה. 

כפרי זגוריה שברכס הפינדוס שוכנים צפונית לעיר יואנינה ובגבול עם אלבניה. מניין הכפרים הוא מעל 40, אך לא כולם מתויירים באותה מידה. החלק המתוייר ביותר הוא החלק המערבי שכולל כמה מהכפרים הכי מפורסמים ובהם הכפר אריסטי ופפיגו. במרכז זגוריה הכפרים הבולטים הם מונודנדרי, אנו פדינה, ויצה וקיפי. מזרח זגוריה הוא איזור פחות מתוייר אך יפיפה לא פחות וכולל את הכפרים צפלובו, קפסובו, ורדטו, איליוחורי ונוספים. בצפון זגוריה נמצאת העיירה הגדולה קוניצה. 

קניון ויקוס הוא שמגדיר את האיזור כולו, הוא קניון מפורסם באירופה ונחשב לקניון הסלע הצר העמוק בעולם. מסלול הקניון הוא אחד המסלולים המוכרים באירופה בקרב מטיילים. מתחתית הקניון נובע נהר הוידומאטיס שנחשב לנהר הצלול ביותר באירופה, והוא מלווה את הנוף במערב זגוריה. בצפון זגוריה זורם נהר האוס בתוך קניון האוס המרהיב. המרכז של זגוריה מוכר בזכות ריכוז גשרי האבן העתיקים, הכפרים המפורסמים, התצפיות על קניון ויקוס ויער האבנים שהוא תופעה גיאולוגית ייחודית. במזרח זגוריה ניתן להגיע לאחת התצפיות המרהיבות על קניון ויקוס, לבקר במסלול מדרגות ורדטו המפורסם, לבקר בכפרים העתיקים הציוריים ולהינות מנסיעה בתוך גלויית נוף יפיפיה.
העיר יואנינה ששוכנת דרומית לזגוריה, היא עיר מקסימה עם היסטוריה מרתקת, עיר עתיקה יפה, אגם ובליבו אי מיושב. יש שיעדיפו ללון ביואנינה על מנת להינות מחיי לילה, וביום לנסוע לטייל בכפרים, זאת בהחלט אופציה, רק יש לקחת בחשבון שיש תוספת של כ-40-50 דקות לכוון ליום טיול שיוצא ונגמר ביואנינה.

מה הייתרון בהשכרת רכב ביוון דרך אתר יוון והאיים?
אם תתקלו בבעיה כספית מול חברת ההשכרה בעתיד [ Sixt, Hertz, Thrifty, Avis, Budget, Drive ]  אתר יוון והאיים הוא הגורם המקשר שלכם ואנחנו יכולים ליצור קשר לעזרה שלנו מול חברת ההשכרה, אתם מקבלים כאן תוספת שקט נפשי באותו המחיר של השכרת רכב שלא דרך אתר יוון והאיים, ההטבה רק למי שהתחיל את ההשכרה בקישור או באנר המצוי באתר יוון והאיים.סיורים מודרכים, ייעוץ והרכבת מסלול ועוד:

אתר יוון והאיים מציע גם סיורים יומיים מודרכים באנגלית בכפרי זגוריה יציאה מיואנינה או מאחד הכפרים - לפרטים והזמנה לחצו כאן למעוניינים בתכנון של טיול לצפון יוון ההררית ראו את עמוד ייעוץ והרכבת מסלול טיול או השתמשו במידע הרבה בעמוד זה על מנת לתכנן את הטיול שלכם בכפרי זגוריה, צומרקה ובכלל בצפון יוון [ מחוז אפירוס ] עוד אפשרות מעולה ונוחה לטיול באזור זה, היא עם המסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון, של אתר יוון והאיים או עם הספר שכתב זמיר סיון המדריך למטיילים בצפון יוון ההררית.

סרטי וידאו בהפקת אתר יוון והאיים    וידאו זה הופק ע"י זמיר סיון.

.

לכמה ימים להגיע אל כפרי זגוריה?

אנו ממליצים להגיע אל כפרי זגוריה למינימום 3 לילות. מי שמעוניין לשלב הרבה מסלולי הליכה וגם פעילויות כמו הקניונינג והראפטינג, יוכל לבלות פה גם שבוע בלי בעיה. מטיילים רבים שמגיעים אל כפרי זגוריה, משלבים בטיול גם זמן בצומרקה והרוב מקדישים לצומרקה לפחות שני ימים מלאים.

החודשים המומלצים ביותר לביקור בכפרי זגוריה הם אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר, עד אמצע דצמבר. ניתן להגיע לכפרי זגוריה גם בחורף, האיזור מרהיב!! אך רצוי שזו לא תהיה הפעם הראשונה שלכם בזגוריה, כי אז אתם עשויים להתאכזב מעט מהנוף שאיננו ירוק בעונה זו. אך במידה וביקרתם בעבר בכפרי זגוריה באביב או בקיץ ובא לכם שוב, תקבלו חווית חורף מרהיבה וקסומה.

ראו את המסלול המודולרי לטיול בצפון יוון שכולל את כפרי זגוריה, צומרקה, מטאורה, חצי האי פיליון והאולימפוס. המסלול מפורט יומית וכולל 22 ימי טיול עם כל המידע והלינקים הרלוונטיים ועזרה בחלוקת הימים באופן מיטבי. לפרטים מלאים ורכישת המסלול לחצו כאן


גבי המים של רוגובו, כפרי זגוריה

.

דרכי הגעה אל כפרי זגוריה

השאלה הכי נשאלת: איפה לנחות על מנת לטייל בכפרי זגוריה ובכלל בצפון יוון?
ישנם מספר דרכים להגיע אל כפרי זגוריה ועל היתרונות והחסרונות של כל יעד ראו פרק זה. בהרחבה על נחיתה בכל אחד מהיעדים ראו עמוד "טיול בצפון יוון - היכן לנחות?" ובקצרה:
לנוחתים באתונה - היתרון: מספר רב של טיסות סדירות מדי יום. השילוב עם אתונה שהיא עיר מרתקת. היצע הרכבים להשכרה הגדול ביותר. הדרך היפה צפונה. החיסרון: מרחק נסיעה של כ-5 שעות, אך כאמור, מדובר בנסיעה שהיא יום טיול. לדעתנו הבחירה הכי טובה היא לנחות באתונה.
לנוחתים בסלוניקי - היתרון: יש טיסות סדירות, לא בתדירות כמו מאתונה אמנם. לשלב ביקור בעיר זה נחמד. למי שרוצה לשלב רזורט בחלקידיקי בסוף הטיול. משך הנסיעה מסלוניקי לזגוריה כ-שלוש וחצי-ארבע שעות, קצר יותר בהשוואה לאתונה. החיסרון: הדרך אינה טיול אלא נסיעה על אוטוסטרדה
לנוחתים ביואנינה 
- היתרון: הקרבה - חברת אג'יאן מוציאה טיסות ישירות נכון לקיץ 2023 בימים רביעי ושבת, טיסה בכל אחד מהימים הללו בין מאי לאוקטובר. החיסרון: היצע הטיסות מוגבל, והיצע הרכבים מוגבל, ולמי שרוצה לטייל גם בפיליון, אולימפוס ועוד, זה כבר לא כזה אטרקטיבי זה שזה קרוב לזגוריה.
לנוחתים בקורפו - היתרון: יחסית קרוב. החיסרון: טיסות צ'רטר בלבד שפועלות בין יוני לאוקטובר. עדיין מצריך הפלגה מקורפו לנמל איגומניצה ונסחיה משם לזגוריה, וחברות השכרה לרוב אינן מאפשרות הוצאת רכב מהאי לכן יש לשכור רכב באיגומניצה.

אם אתם לא בטוחים לגבי מה מיקום ההגעה הנכון למסלול שלכם ביותר, אנחנו מאד ממליצים על רכישת המסלול המודולרי הכולל גם עזרה שלנו בחלוקת הימים וגם נעזור לכם לבחור מה מתאים לכם יותר מבחינת נחיתה - עיברו למסלול המודולרי.

הגעה קלה מאתונה ומסלוניקי
 
האוטוסטרדה החדשה שהוקמה מאתונה עד יואנינה הפכה את ההגעה לכפרי זגוריה דרך קורינטוס, גשר ריו ויואנינה לקלה מאד ותוך כ-5 שעות מאתונה תגיעו לכאן בנסיעה שהיא חווייה בפני עצמה בנופים מרהיבים. כלומר הטיול מתחיל עם הנחיתה באתונה, הדרך היא יום טיול עם עצירות יפות וחוויות נעימות. לכן קחו בחשבון את יום ההגעה מאתונה כיום טיול מלא, ללא תכנון של טיול בזגוריה ביום ההגעה. יציאה מאתונה עם עצירה בתעלת קורינתוס לתצפית יפה על התעלה. המשך אל גשר ריו-אנטיריו וחציית המפרץ בהפלגה - חוויה נעימה ויפה עם הפוגה מנהיגה של כ-15-20דקות. המשך בנסיעה ועצירה במפרץ אמפילוכיה לארוחה יוונית ראשונה על שפת המפרץ, ואפשר גם להינות מרחצה בים בחוף באמפילוכיה. אם יש זמן אפשר לעצור גם בארטה ולבקר בגשר ההיסטורי. ולהגיע אל כפרי זגוריה בנחת ולהתמקם במלון בכפר. למגיעים מסלוניקי, הנסיעה תארוך קרוב ל-4 שעות כשיותר מ-3 מהן הם על אוטוסטרדה אגנטיה, זהו יום נסיעה ופחות יום טיול. כל ירידה מהאוטוסטרדה ליעד ששווה לבקר בו, תוסיף זמני נסיעה ארוכים. לכן ניתן לעשות עצירה ארוכה בעיר יואנינה ולבקר בעיר שבקצה האוטוסטרדה לפני שממשיכים אל זגוריה, או להגיע לזגוריה, להתמקם, ואם יצאתם מוקדם מסלוניקי, אז אחרי התמקמות תוכלו לצאת להתחיל לטייל בזגוריה.

כך זה נראה על המפה:
מאתונה:

google maps

מסלוניקי:

google maps

כאמור, על מנת לטייל בזגוריה, רכב הוא חובה. לחצו על הבאנר להזמנת רכב בקלות מאתר בטוח:

.

מיקומים מומלצים ואטרקציות בזגוריה

כאמור, כפרי זגוריה הוא יעד של טבע מרהיב וכולל עשרות מסלולי הליכה בדרגות שונות, החל מקלים מאד שכוללים תצפיות וספוטים עם נופים מרהיבים ועד מסלולים למיטיבי לכת בלבד. לפניכם רשימת המיקומים, התצפיות, המסלולים והספוטים לבקר בהם הכפרי זגוריה:
ראשית, נתחיל עם חלוקה איזורית המקובלת בזגוריה למערב, מרכז ומזרח זגוריה:

מערב זגוריה West Zagori
החלק המערבי הוא למעשה גם החלק הצפוני של כפרי זגוריה והוא כולל את משולש הכפרים: ויקוס, אריסטי ופפיגו, ביניהם מצוי עמק ויקוס האוס, פארק טבע שמור ומרהיב ביופיו, הכולל את החלק הצפון מערבי של קניון ויקוס, את נהר הוידומאטיס ואת רכס גאמילה וטימפי - שתי פסגות ההרים הגבוהות ביותר באזור. על ההר נמצא גם דרקולימני, אגם הדרקון. מדובר באיזור המרהיב ביותר בזגוריה, המאפשר מגוון עצום של מסלולי הליכה ונביעות מים, ביניהם גבי המים של רוגובו, את גשר קלידוניה על נהר הוידומאטיס, גשר פפיגו על נהר הוידומאטיס הוא הנהר הצלול ביותר באירופה הזורם ביניהם. 
הכפר אריסטי במערב זגוריה הוא אחד המבוקשים ללינה כבסיס לטיול בכפרי זגוריה.

מרכז זגוריה Centeral Zagori
איזור מרכז זגוריה, הוא הלב של כפרי זגוריה והוא סובב סביב קניון ויקוס. הכפרים בתחום מרכז זגוריה הם: אנו פדינה, מונודנדרי, ויצה וגם קאטו פדינה ולכוון מזרח, הכפרים דילופו וקיפי. כל הכפרים במרכז יושבים בצמוד לדפנות הקניון. תצפיות יפות על הקניון נמצאות בכפר מונודנדרי וגם באוקסיה, 10 דקות ממונודנדרי דרך יער אבנים ייחודי, שם נמצאת התצפית הגבוהה והמרשימה על הקניון (שימו לב לאזהרות בטיחות - אין לעבור את המרפסת). שימו לב שמרחק הנסיעה ממרכז זגוריה למערב זגוריה הוא בסה"כ 20-30 דקות, כך שקל מאד להתנהל בין האיזורים ואין צורך לשנות מקום לינה. מיקומי הלינה המבוקשים במרכז זגוריה הם בכפרים אנו פדינה, ויצה ומונודנדרי.

קיפי ומזרח זגוריה  Kipoi and East Zagori
הכפר היפה קיפי שייך באופן מנהלתי גם למרכז זגוריה וגם למזרח זגוריה, אבל הוא מעט מחוץ לטווח קניון ויקוס, כ-20 דקות נסיעה לכיוון דרום מזרח ולכן משוייך למזרח זגוריה. האטרקציה המרכזית באיזור זה של זגוריה הם הגשרים, עשרות גשרי אבן בגדלים שוניםשסובבים את הכפר קיפי. מהכפר קיפי מתחיל כביש מפותל ומקסים שמגיע עד הכפר מצובו שבמזרח מחוז אפירוס, הכביש עובר דרך כפרים נידחים, אגמים, נחלים ומעיינות. החלק הצפון מזרחי של זגוריה יוביל אתכם אל הכפר איליוחורי, איזור מזרח זגוריה כולל את הכפרים הציוריים: קפסובו, ורדטו וצפלובו, כולל את תצפית באלוי על קניון ויקוס שמסלול מהכפר ורדטו מוביל אליה, את מסלול מדרגות ורדטו, את מסלול מפלי המים באיליוחורי את גיפטוקאמפוס, בקתות מסורתיות של שבט שחי באיזורים הרריים נידחים ביוון ונסיעה יפיפה באיזור מיוער ונופים מרהיבים ובתוליים. מזרח זגוריה

.

פעילויות בכפרי זגוריה
מטיילים בכפרי זגוריה לרוב ישלבו פעילות אחת לפחות, ובפרט כשמדובר במשפחות עם ילדים. הפעילות הכי פופולארית היא הראפטינג על נהר הוידומאטיס, שמתאים עם ילדים קטנים ובכלל לכל מי שלא מחפש פעילות אקסטרים, אך עדיין חוויה של ראפטינג רגוע בתוך ערוץ עוצר נשימה ביופיו.
פעילות אקטרים מומלצת לאוהבי האדרנלין הוא הקניונינג בערוץ Nefeli שמתחיל בכפר פפיגו ומתאים גם לילדים ולמבוגרים שהם ללא פחד גבהים - הפעילות בטוחה ובליווי מקצועי והיא חוויה מדהימה. את כל הפעילויות חובה לתאם מראש וכשמגובר בקיץ גם הרבה מראש. פעילויות נוספות שתוכלו לתאם הם "הוט דוג ריבר" שייט בסירות על הנהר, אך הפעם ללא מדריך על הסירה עצמה, תתכוננו להתפך הרבה, ולצחוק עוד יותר הרבה. גם יום טיול ג'יפים לעמק ואליה קאלדה תוכלו לתאם - לפעילות זאת יש להקדיש יום שלם ומתאים למי שיש יותר משלושה או ארבעה ימים בזגוריה. לתיאום פעילות פנו אל alpinezone 


.

קניון ויקוס
קניון הסלע הצר העמוק ביותר בעולם, החוצה את כפרי זגוריה מדרום לצפון. בתוך הקניון עובר מסלול קניון ויקוס, הוא מסלול מבוקש עבור מיטיבי לכת, אורכו כ-13 ק"מ ומצריך לפחות 6 שעות הליכה - מתאים למיטבי לכת בלבד.
ישנן 4 נקודות תצפית על קניון ויקוס, הנקודה הראשית ממוקמת בכפר ויקוס במערב זגוריה, זו התצפית הצפון מערבית של הקניון. הכפר ויקוס נמצא 10 דקות נסיעה מהכפר אריסטי, והליכה של 2 דקות בתוך הכפר מובילה אל התצפית, קל מאד לגישה. תצפית נוספת נמצאת בכפר מונודנדרי במנזר אגיה פרסקבי, והגישה אליו בהליכה קלה בירידה מתונה של כרבע שעה מכיכר הכפר. התצפית הגבוהה על הקניון נמצאת כעשר דקות נסיעה ממונודנדרי ונקראת Oxia היא אחת התצפיות המרהיבות, הגישה אליה כרוכה בהליכה של כמאה מטרים בשביל מסודר עם קטע קטן מאד שהוא ללא דופן מעל הקניון אז בזהירות מירבית בבקשה. ובנוסף, בשום פנים ואופו אין לעבור את המרפסת בתצפית על אף שיש מעבר ושביל - הוא מסוכן מאד מאד!
התצפית הרביעית היא במזרח זגוריה ונקראת באלוי. הגישה אליה במסלול הליכה שיוצא מהכפר ורדטו ואורך כ-35 דקות, יחסית מישורי. גם פה יש לצפות מהמרפסת בלבד ולא משום צוק או סלע שמקיף אותה, מאד גבוה.קניון ויקוס

נהר הוידומאטיס, פלאו גפירי 
הוידומאטיס הוא הנהר הצלול ביותר באירופה שמקורו במעיינות הוידומאטיס שבבסיס קניון ויקוס.
ההגעה לנהר הוידומאטיס פשוטה, סעו מהכפר אריסטי לכיוון הכפר פפיגו, לאחר 5-7 דקות נסיעה תחלפו על פני גשר החוצה את הנהר, זה הגשר היחיד שחוצה את הנהר באיזור זה של כפרי זגוריה. בנקודה זאת לצד נהר הוידומאטיס, מסלול קליל וקצר שמוביל אל שרידים של גדר עתיק על הנהר, הוא פליאו גפירי. קל ומתאים לכל המשפחה.
הנקודה על הנהר שמתחת לגשר אריסטי פפיגו, היא גם נקודת תחילת הראפטינג. זהו ספוט מקסים שאפשר פשוט להגיע, לשבת לפיקניק או סתם להקפיץ אבנים או לטבול במים (הם מאד מאד קרים)


הוידומאטיס


גבי המים של רוגובו 
מסלול מרהיב של סלעי צפחה שמים צלולים זורמים ביניהם. גבי המים של רוגובו נמצאים בין הכפר פפיגו לכפר מיקרו פפיגו. כ-1.3 ק"מ אחרי הכפר פפיגו לכוון מיקרו פפיגו עד מגרש עפר מימין לכביש, פה מחנים וחוצים את הכביש כדי להיכנס למסלול הגבים. המסלול קצר - כקילומטר אחד, והור קל יחסית, אם כי כרוך בדילוג בין הסלעים והגבים, אינו שביל ישר. בקיץ צפוי להיות פה מלא. בקצה המסלול מסתתר מפל, אך על מנת להגיע אליו יש לטפס וללכת בתוך המים. המים צוננים ומרעננים. שיא הזרימה היא באביב. נעלי הליכה חובה - לא ללכת עם כפכפים. גבי המים של רוגובו


גשר קלידוניה
גשר אבן עתיק מעל נהר הוידומאטיס שלצידו שני מפלי מים מלאכותיים. זאת נקודת סיום הראפטינג. מעבר לגשר על שפת הנהר, מקום נעים לשבת לנוח או לפיקניק. המקום קריר יותר ונעים בימי הקיץ. הגישה קלה, בנסיעה על הכביש הראשי המוביל את קוניצה, פניה ימינה על פי השילוט אל קלידוניה ואל הגשר.
זאת גם נקודת ההתחלה או הסיום של מסלול דור הקרח.


גשר קלידוניה

מסלול דור הקרח
מסלול הליכה מקסים לאורך נהר הוידומאטיס, מסלול מוצל וכיפי שאורך כ-5 ק"מ לכוון, ומצריך לפחות שעתיים לכל כוון. דרגת קושי בינונית-קלה
מסלול דור הקרח מתחיל או מסתיים בגשר קלידוניה (יש שילוט ברור ונח צמוד לגשר, ומסתיים או מתחיל כ-200 מטר מהגשר על הוידומאטיס גשר אריסטי פפיגו. יותר נח להתחיל מגשר קלידוניה, כי מבחינת חניית הרכב זה יותר נח, ואפשר ללכת עד הסוף וחזרה או עד הסוף ולתאם הסעה חזרה או ללכת כמה שרוצים וחזרה.

הכפר פפיגו
הוא אחד הכפרים המפורסמים של זגוריה, שלבו אותו ביום הטיול שלכם למערב זגוריה. הכפר פפיגו נמצא בסיומו של כביש הנחש המתחיל מנהר הוידומאטיס ומסתיים לצד המצוקים של רכס טימפי בכפר מיקרו פפיגו. פפיגו הוא הכפר הראשון שהתפרסם בזגוריה בשנות ה-80, ולכן הוא גם מפורסם יותר מכפרים אחרים, הוא מאד מתאים ליום טיול בזגוריה בשילוב עם גבי המים של רוגובו והכפר מיקרו פפיגו. לטיול בין סמטאות הכפר הציורי ולאכול באחת הטברנות. פחות מתאים כבסיס ללינה בזגוריה בשל הנסיעות הרבות שתזדקקו לעשות בכל פעם שתרצו לצאת לטייל בזגוריה.


הכפר אריסטי
כפר מרכזי במערב זגוריה ומצויין כבסיס לטיול. נוף מרהיב של עמק ויקוס האוס נשקף ממנו. הנוף מהכפר אריסטי פשוט עוצר נשימה, תקבלו את הנוף הזה כל בוקר כאשר תפתחו את חלון חדרכם במלון. הכפר אריסטי מצוי במיקום מעולה מבחינה לוגיסטית, בחלק המרכזי של מערב זגוריה ועל הכביש המחבר למרכז זגוריה, אחת הבחירות הטובות והנוחות ביותר ללינה בכפרי זגוריה.


הכפר אריסטי עם מבט לעמק ויקוס האוס ורכס טימפי


נהר וקניון האוס
הקניון השני המצוי באיזור כפרי זגוריה, בחלק הצפון מערבי. קניון האוס הוא למעשה הגבול הצפוני של כפרי זגוריה, אחרי קניון האוס כבר מדובר באיזור אחר הקרוי סמוליקאס ומעברו השני נמצא הגבול עם אלבניה. מומלץ מאד לעשות מסלול הליכה בערוץ האוס, סעו לכיוון העיירה קוניצה, רק 20 דקות מאריסטי, כנסו בכניסה הראשונה - בפיצול ימינה שמוביל אל גשר קוניצה. פה יש איזור חניה. מהגשר יוצא מסלול מסודר ונח שמלווה את הנהר בתוך הקניון. המסלול יפיפה ולא קשה עד הנקודה שבה הוא עולה ונכנס אל היער ומוביל אל מנזר סטומיו, זהו חלק קשה של המסלול. לכן לכו כמה שרוצים וחזרו חזרה אל הרכב, המסלול יפיפה.

מסלול אגם הדרקון 
אגם המצוי על רכס הר טימפי, באגם חיות לטאות קטנות מסויימות ומכאן נגזר שמו. האגם קפוא בחודשי החורף.
מסלול ההליכה לאגם הדרקון מתחיל מהחלק העליון של הכפר מיקרו פפיגו. יש שילוט במקום, ההולכים לאגם הדרקון משלבים זאת בדרך כלל יחד עם לילה ברפיוג' אסטרקה - אליו חובה להזמין מקום מראש כיוון שהמקומות מוגבלים - וממשיכים ביום שלמחרת לאגם הדרקון "דרקולימני" ומשם יורדים בחזרה אל מיקרו פפיגו. כלומר מסלול שכולל לילה. יש שעושים זאת ביום אחד אך זה קשה מאד. כך או כך המסלול מתאים למיטבי לכת בלבד ומתאים בין מאי לאוקטובר בלבד. בהרחבה ראו דרקולימני


אגם הדרקון, כפרי זגוריה


מעיינות הוידומאטיס  
מעיינות הוידומאטיס הם הנביעה שממנה מתחיל נהר הוידומאטיס, המים בוקעים מבטן האדמה בתחתית קניון ויקוס בנקודה הנמצאת מתחת לכפר ויקוס וליד כנסיה קטנה, להגעה למעיינות הוידומאטיס יש להגיע לכפר ויקוס ולחנות את הרכב בכניסה לכפר. בכניסה לכפר אתם תראו את השילוט שמורה אל מגוון יעדים, ובמסלול זה יש לרדת. בנקודה מסויימת יש פיצול, שמאלה אל הכנסיה הקטנה שעל שפת הנהר, בספוט עם מים בצבע מהפנט. וימינה, למסלול שלמעשה ממשיך לכוון פפיגו או לכוון מונודנדרי, ושם בפיצול ניתן לראות את המים נוסעים מהאדמה. המסלול בירידה של יותר מ-600 מטר מהכפר ויקוס ואורך כחצי שעה למטה, וחזרה באותו מסלול, תיקח לפחות 40 דקות או יותר, בהתאם לכושר שלכם. המסלול קל בירידה אך קשה בעליה (רמה בינונית), חשוב לדעת שאינו מוצל ומוטב לא לצאת ביום חם מאד.


מעיינות נהר הוידומאטיס, כפרי זגוריה

מונודנדרי ותצפית אגיה פרסקבי
מונודנדרי הוא הכפר המפורסם והמתוייר ביותר בכפרי זגוריה, שוכן במרכז זגוריה. כיכר הכפר ססגונית יותר מכיכרות הכפרים האחרים ואפשר למצוא בה יותר מסעדות ובתי קפה וגם מרכז תרבות המציג תערוכת צילום וכן מרכז אריגה עם עבודות אריגה מסורתיות ומיוחדות. מהכיכר יש שביל הליכה בירידה מתונה שמוביל אל מנזר אגיה פרסקבי שם יש תצפית על קניון ויקוס. הירידה אורכת כרבע שעה, הליכה קלה.


יער האבנים 
יער אבני צפחה נדיר ביופיו במרכז זגוריה, תופעת טבע ייחודית. ה-Stone forest נמצא לאורך הכביש בין הכפר מונודנדרי לתצפית אוקסיה. כאשר תסעו ע"פ השילוט לאוקסיה, בחלק הראשון של הנסיעה לא תבחינו ביער האבנים אך ככל שתתקרבו לתצפית תראו יותר ויותר סלעי צפחה במקום עצים, מחזה מרהיב ומיוחד. מאד קל ללכת לאיבוד בתוך היער הזה, לכן, אם עצרתם כדי לשוטט בין האבנים, עשו זאת בחוכמה ואל תסתבכו מדי. כמו כן, במידה והראות אינה טובה, הימנעו מלהיכנס ליער, יש לו איזורים שהוא ניצב על שפת מצוק. וגם, לא ללכת בין מעברים צרים או להרים אבנים, זהו ביתם של נחשים רבים.


תצפית אוקסיה
תצפית מרהיבה עם מצוק אנכי של 1400 מטר בחלק הדרומי של קניון ויקוס במרכז זגוריה. תצפית אוקסיה היא התצפית הגבוהה ביותר על קניון ויקוס. סעו ממונודנדרי לפי השילוט אל אוקסיה, כעשר דקות נסיעה, בדרך תחלפו על יער האבנים, סעו עד סוף הכביש שם יש מגרש חנייה קטן וממנו מתחיל מסלול הליכה קל של 100 מטר, לאחר כ-80 מטר תגיעו לסלע ענק, מאחורי הסלע יש שביל, חלקו הקטן (מטרים בודדים) ממש על שפת המצוק לכן בזהירות מירבית. ותגיעו אל המרפסת של התצפית. נקודת תצפית נפלאה. שימו לב שהשביל ממשיך לאחר המרפסת ואנו מזהירים לא ללכת בשביל זה!! הוא מסוכן מאד וכבר היו פה אסונות בעבר. תצפית אוקסיההגשרים של קיפי
סביב הכפר קיפי שבין מרכז למזרח זגוריה, יש סדרה של גשרים בגדלים שונים. הגדול והמפורסם ביניהם הוא גשר קוקוריס גשר אבן מרהיב על ערוץ נחל שמים זורמים בו רק בחורף ובאביב. מנקודה זאת של הגשר יוצאים גם מספר מסלולי הליכה קלים.
גשר מיוחד נוסף נמצא עוד כ-500 מטרים בהמשך הכביש, אך לא ניתן לראותו מהכביש, אתם תראו את השילוט אל גשר פלאקידס ותוכלו לחנות לצד הכביש ולרדת בדרך העפר אל הגשר המיוחד שבנוי מ-3 קשתות. 


גשר קוקוריס

הכפר דילופו
כפר אותנטי ומסורתי עתיק במרכז זגוריה. הכפר דילופו הוא מהמיוחדים שבכפרי זגוריה, ביחד עם הכפר צפלובו וקיפי, הנחשבים לשלושת הכפרים היפים בזגוריה. דילופו הוא כפר שקט מאד, יש בו שני מלונות קטנים, בית קפה מסעדה אחת, והרבה שקט ובתים מאד ישנים בין סמטאות צפחה עתיקות ורק מבוגרות בודדות גרות לבדן בכפר זה המנותק מהכפרים האחרים, מי שמחפש את החוויה הכפרית המקומית יכול גם ללון בו. כדאי להגיע  לכאן גם להתרשמות קצרה מהאופי המיוחד של הכפר, להגעה סעו מהכפר ויצה לקיפי ותראו את הפנייה לכפר דילופו משמאל.


המדרגות של ורדטו
גרם מדרגות עתיק המחבר בין הכפרים ורדטו וקפסובו, הוא בעצם מסלול הליכה שחלקו בנוי שביל מדרגות עתיק. המסלול הוא למיטיבי לכת שכן כרוך בעליה תלולה.
סעו עד לכפר ורדטו שבמזרח זגוריה, להגעה סעו תחילה לכיוון קיפי ואז לכיוון צפלובו, תראו את הפניה שמאלה משמאלכם, סעו עד הכפר ורדטו ושם עיקבו אחר השילוט ל-Steps ניתן ללכת את כל המסלול למטה עד הקניון או רק את חלקו, דרגת הקושי היא בינונית עד קשה, תלוי במרחק שתרצו לעשות, המסלול מקסים!


המדרגות של ורדטו

תצפית באלוי
תצפית מרהיבה על קניון ויקוס מגובה של 1350 מטר, הכוללת מסלול הליכה על הדופן הצפוני של ויקוס.
גם לתצפית באלוי תזדקקו לנסוע אל הכפר ורדטו ולהמשיך אחרי הכפר בנסיעה על כביש העפר עוד כשני קילומטר עד שנגמר הכביש ויש שלט המורה אל באלוי. משך הליכה הוא כ-30 דקות, המסלול מסומן ואינו קשה. חשוב מאד לקשור דברים שעשויים לעוף, מאחר ולעתים קרובות מגיעה רוח מבסיס הקניון למסלול ועשוייה להעיף כובעים, תיקים קטנים וכיוצ"ב. לדעת רבים זאת היא התצפית היפה ביותר על ויקוס.

מפל איליוחורי
מסלול הליכה יפה ומומלץ בתוך היער יוצא מהכפר איליוחורי במזרח זגוריה אל המפל ובריכת מי הטורקיז המקסימים. המסלול כולו בירידה ואורך כ-40 דקות עד המפל. ביום חם אפשר וכדאי לטבול להתרעננות. העליה כמובן מאתגרת יותר ומעט תלולה. אזור יחסית מרוחק ממערב או מרכז זגוריה. משך הנסיעה ממערב זגוריה כשעה וחצי לכוון. הדרך יפיפיה ובתולית בתוך יער מקסים.הכפרים קפסובו וצפלובו
שני כפרים מקסימים על הרכס הדרום מזרחי של כפרי זגוריה וויקוס. קפסובו וצפלובו הם בין הכפרים היפים ביותר בכפרי זגוריה, קפסובו נמצא כ-25 דקות נסיעה מהכפר קיפי, וצפלובו כ-35 דקות נסיעה מקיפי. אם אתם נוסעים לאיליוחורי אתם תעברו גם בצפלובו כייף לשוטט בו, והוא מוקף יער עבות. לטיול בכפרי זגוריה מיקומים אלה מעט מרוחקים ממרכז ומערב זגוריה ופחות מתאימים כבסיס

סטאני גיפטוקאמפוס
בין צפלובו לאיליוחורי תוכלו לבקר בפארק יפיפה עם פלגי מים ומדשאות ופינות ישיבה בין העצים. בפארק יש בקתות מסורתיות של שבט הגיפטוקאמפוס, שבט נוודים שחי בהרים של יוון עד המאה ה-20. אפשר להיכנס לבקתות הקש, לטייל בפארק, לעשות פיקניק נעים ולשתות קפה בבית הקפה במקום.

וובוסה
כפר מקסים כולל נהר שוצף על הגבול של זגוריה עם מחוז גרבנה.
הכפר וובוסה הוא כפר מיוחד אך מרוחק מאד להגעה למי שבסיסו בכפרי זגוריה, שימו לב שאנחנו ממליצים על ביקור בכפר וובוסה למי שמגיע לכפרי זגוריה ליותר יומים ובמסגרת של ביקור גם באגם האוס ובאגם הליליות השחורות.

.

העיר יואנינה 
אם בא לכם מעט חיי לילה, קצת קצב עירוני, מסעדות, בתי קפה ובארים וגם היסטוריה, והבקוואה הכי טובה ביוון, הקדישו מעט זמן גם לעיר יואנינה, בירת מחוז אפירוס ששוכנת דרומית לזגוריה, כ-40-50 דקות נסיעה.
העיר יואנינה מפתיעה ויפה, עם שלל בתי קפה, ברים, מסעדות, אנשים שמחים, חנויות, שייט על האגם, עיר עתיקה יפה, עיר חדשה מודרנית. בהחלט יואנינה שווה לפחות אחר הצהרים אחד מהטיול שלכם, אם יש לכם יום או יומיים נוספים אפילו שווה לשקול ללון ביואנינה לילה או שניים. שיטוט בעיר העתיקה בין החומות כולל ביקור בבית הכנסת העתיק, מבנים עותומאניים והרבה אווירה טובה. הליכה לצד אגם פמבוטידה במרכז העיר, שייט קצר אל האי בלב האגם, שהוא אי מיושב עם בתים ישנים ובתי קפה וחנויות ומספר מנזרים, וכן גם לקצת שופינג במרכז העיר, כל אלה ועוד. קראו בהרחבה על העיר יואנינה

מערת הנטיפים פראמה
אחת ממערות הנטיפים המפורסמות באירופה, בדרום זגוריה בפרבר פרמה שנמצא צפונית ליואנינה מצידו השני של האגם.
מערת הנטיפים פראמה נחשבת לאחת ממערות הנטיפים הגדולות ביוון וגם המפורסמת שבהן, יחד עם המערות המיוחדות של מחוז תרקיה, בגדול מערת הנטיפים אינה אטרקציית חובה כמו מיקומים אחרים בזגוריה וצומרקה, אבל אם אתם חובבי מערות ויש לכם זמן, אז בהחלט כדאי להוסיף אותה לתוכנית, להגעה פנו לכיוון הכפר פראמה המצוי על הדרך מיואנינה לכפרי זגוריה וסעו ע"פ השילוט הברור מאד למערה.

.

ראו גם את עמוד מסלולי הליכה בכפרי זגוריה

יעדים חדשים מערבית לזגוריה: מוליבדוסקפסטי  |  גלבה ספרינגס |


קניון ויקוס, קניון הסלע הצר העמוק ביותר בעולם ע"פ ספר שיאי גינס. .

.

מלונות מומלצים בכפרי זגוריה

המלונות בזגוריה ברמה טובה, אינטימיים, משפחתיים, בוטיקיים. לא תמצאו פה מלונות פאר גדולים, אלא מלונות שמשתלבים עם יופיו של הטבע סביב. לפניכם רשימת המומלצים של צוות אתר יוון והאיים:

Aristi Mountain Resort

בכפר אריסטי - מערב זגוריה

מלון בדירוג 5 כוכבים בכפר המבוקש אריסטי. ממוקם בספוט גבוה הצופה אל הנוף המופלא. חדרים בעיצוב מסורתי/מודרני מוקפד. פתוח כל השנה. במלון בריכת ספא למבוגרים ומסעדה. 
​​​​​​​להזמנה לחצו על הכפתורים מטה:

Pirrion Wellness Boutique Hotel

בכפר אנו פדינה - מרכז זגוריה

מלון בוטיק מקסים בניהול משפחתי, במיקום מצויין ונח לטיול בכפרי זגוריה. במלון פועלת גם מסעדה מצויינת.
האירוח הוא ללא דופי ועם דגש על הפרטים הקטנים. טרסה חיצונית מול הנוף המרהיב של זגוריה. כולל ארוחת בוקר מושקעת וגם שירות כביסה.

Artsistas Houses

בכפר אריסטי - מערב זגוריה

המלון של ליאנה, הוא אחד המלונות המבוקשים, השווים והמיוחדים בכפרי זגוריה. המלון בנוי כמו שכונה של עשרה בתים, מאבן הצפחה הייחודית לאיזור. כל בית הוא חדר אירוח, כל אחד מעוצב קצת אחרת, כולם יפים ונהדרים. צמוד לטברנה המצויינת של אריסטי שם גם נהנים מארוחת הבוקר של מלון זה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו על הכפתור...

Zagori Suits

בכפר ויצה - מרכז זגוריה