האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

מרכז יוון

מרכז יוון Centeral greece

מרכז יוון הוא ביטוי מאד כללי המכיל בתוכו מספר מחוזות ותת מחוזות ואפילו איים, שאת כולם ניתן לתחום בביטוי מרכז יוון או באנגלית Centeral greece. למעשה הגבול הצפוני של אותו איזור גובל עם מחוז אגרפה בצפון מערב, מחוז תסליה בצפון, הים האגאי במערב, המפרץ הקורינטי בדרום. האי היווני אוויה Evia גם נכלל בתוך אותו האיזור הקרוי מרכז יוון, באופן ממוקד יותר מרכז יוון מחולק לאיזורים שלהם שמות יותר ברורים מ "מרכז יוון" שלו אין גבולות ברורים, שימו לב שקרפניסי ואבריטניה על אף שגם חלקים מהם ממוקמים במרכז יוון, אינם נחשבים לחלק מאותו איזור הקרוי מרכז יוון, כן.. קצת מסובך אבל ככה זה ביוון.

האתרים המפורסמים ביותר במרכז יוון :  דלפי, הוא למעשה היעד המפורסם ביותר במרכז יוון. מוקד משיכה ועליה לרגל לעשרות אלפי תיירים מכל העולם בעונת התיירות וגם מחוצה לה. למעשה מבחינה שיווקית רוב הכפרים במרכז יוון חייבים לדלפי הרבה מאד.  עוד אתר התורם גדול לאיזור זה הוא הר פרנאסוס, שהינו אתר הסקי הגדול והמפותח ביותר ביוון. בחודשים ינואר עד מרץ הוא מהווה את המוקד העיקרי של תעשיית הסקי ביוון. מבחינת רמת מתקנים ותוואי השטח לסקי, הר פרנאסוס מהווה בהחלט מתחרה ראוי מאד לענקי הסקי של אירופה. עוד יעד שלאחרונה עולה שמו ביותר ויותר כתבות הוא האי אוויה. האי השני בגודלו ביוון אחרי האי כרתים, האי אוויה בהוא בהחלט יעד מעניין ומיוחד המכיל חופים, נופים הררים ופראים וגם תיירות כפרית ענפה אליה מגיעים בעיקר יוונים. יש במקום פוטנציאל עצום לפיתוח תיירותי, אך בשלב זה הוא אינו ממומש ואינו מצליח להתעלות לסטנדרטים המערביים של התיירות [ כמו גם רוב המלונות ותשתית התיירות במרכז יוון ].

טיול הררי מאתונה צפונה :  מטיילים מסויימים המעדיפים איזורים הרריים ועושים את דרכם לצפון יוון ההררית, כולל מסלולים רבים של טיולי ג'יפים ביוון [ אף שהם נוסעים רב הזמן על כבישי אספלט ] מרכיבים את מסלול הטיול שלהם לצפון יוון תוך חצייה של מרכז יוון. בדרך כלל הטיולים הללו כוללים לילה ראשון באיזור דלפי או צפונית לדלפי ובכך מקבלים טעימה ממרכז יוון שהינו איזור יפה וללא ספק שווה ביקור של יום או יומיים במסגרת של חלק ממסלולי הטיול ביוון היבשתית. שימו לב שיש לתכנן בקפידה את מסלול הטיול אם בחרתם לעלות לצפון יוון [ אפירוס ] דרך מרכז יוון, שכן תשתיות הכבישים בחלק מהאיזורים של מרכז יוון אינן מפותחות ובעונות החורף חלק מהכבישים מכוסים בשלג או קרח וגם דורשים צמיגים תואמים.

למעשה רכס הרי הפינדוס מתחיל כבר מאיזור מרכז יוון וממשיך צפונה עד הגבול של יוון על אלבניה. הנקודה הגבוהה ביותר של רכס זה באיזור מרכז יוון היא פרנאסוס [ אתר הסקי ], נקודה נוספת השווה עצירה לאחר הנסיעה מאתונה לדלפי, היא הגבול שבין המחוזות מרכז יוון ומחוז אגרפה שלמעשה הוא הסמן הראשון של "צפון יוון ההררית", שבה נכללים : אגרפה, צומרקה וכפרי זגוריה, שימו לב שגם איזור קרפניסי מהווה חלק מרכס הרי הפינדוס הדרומיים, אך כאמור קרפניסי אינה תמיד נכנסת למשבצת של מרכז יוון על אף שכאמור גאוגרפית היא הכי מרכז יוון שיכול להיות.

לאמיה : אף שדלפי הינה העיר המתויירת והמושכת אליה את מירב התיירים המבקרים במרכז יוון, Lamia היא בירתו של המחוז והיא מצוייה בחלקו הצפוני של האיזור. לאמיה היא אחת הערים הגדולות ביוון והיא גם צומת דרכים חשובה מאד ביוון, בשנים האחרונות הולך ונבנה כביש שיוצא מלאמיה ומקשר את מרכז יוון עם אוטוסטרדה מהירה שאמורה לקצר את הדרך מלאמיה ליואנינה [אפירוס] בשעתיים ומעט נסיעה בלבד ובכך לקצר את הדרך מאתונה ליואנינה ל 4 שעות וקצת, מהיר יותר אפילו מהאוטוסטרדה החדשה שהוקמה ביוון מאתונה ליואנינה דרך תעלת קורינטוס וגשר ריו אנטיריו.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il