האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

פלופונס - Peloponnese

מידע כללי הפלופונס: Peloponnese
הפלופונס הוא חצי אי ענק השוכן דרומית מערבית לאתונה, שטחו של הפלופונס -  21,556 קמ"ר.
הפלופונס מופרד מהיבשה במערב ע"י גשר Rio-Antirio - הגשר התלוי הארוך ביותר באירופה
ובמזרח ע"י תעלת קורינטוס, התעלה החפורה השניה באורכה בעולם אחרי תעלת Panama
ממזרח לפלופונס נמצאת קבוצת האיים הסארונים של יוון ובדרום הפלופונס האיים קיתירה ואלפוניסוס
ממערב לפלופונס מצויים האיים היונים (Ionian) המערביים - זקינטוס וקפלוניה.
הפלופונס נחלק ל-7 מחוזות משנה: 
קורינתיה Corinthia צפון מזרח
ארגולידה Argolida מזרח
ארקדיה Arcadia מרכז
לקוניה Lakonia דרום מזרח
מסיניה Messinia דרום מערב
איליה או אליס Elis /Ilia צפון מערב
אכיאה Achea צפון

מסלול מוכן לטיול מושלם בפלופונס

הרשמו למסלול המודולרי המוכן לפלופונס של אתר יוון והאיים

    
מסלול כתוב לטיול שלם בפלופונס, כולל המלצה על יעדים, מיקומי טיול, מסלולי הליכה, אטרקציות, מלונות, כולל עזרה של הצוות שלנו בחלוקת הימים ובחירת המלונות שימשו לבסיסי הטיול שלכם בפלופונס. עלות ההרשמה למסלול המודולרי של הפלופונס היא 475 ש"ח. תוך 24 שעות מההרשמה תקבלו מייל עם קוד וסיסמא לכניסה למסלול.
לתשלום והרשמה »         (לא מכבדים דיינרס)

 ראו גם את הריביירה של הפלופונס

טיול עצמאי בפלופונס עם מקסימום מידע :  הרשמו למסלול המודולרי שלנו לפלופונס: מסלול כתוב ומפורט בתכנון יום יומי וברמה גבוהה של נתונים ופרטים לגבי אטרקציות והמיקומים המומלצים והמרהיבים ביותר בפלופונס,היכן ללון, איך לחלק את המסלול, מה הן האטרקציות ועוד. במסלול הושקעו מעל 3 שנות עבודה בשטח. עלות המסלול המודולרי לפלופונס: 700 ש"ח להרשמה וקבלת קוד גישה למסלול המפורט ביותר לפלופונס לחצו כאן לאחר קבלת הקוד הסודי ב-SMS כנסו לקישור הבא להזנת הקוד וכניסה למסלול. רצוי לרכוש את המסלול המודולרי לפלופונס טרם הזמנת המלונות. מהו המסלול המודולרי? מדובר במסלול כתוב בפירוט יומי לטיול בפלופונס, כולל הוראות נסיעה, המלצות על המיקומים היפים ביותר והסבר על הגעה אליהם, המלצות על מסעדות, אטרקציות, מסלולי הליכה, מלונות ועוד. למעשה ע"י רכישת המסלול, תקבלו קוד כניסה למסלול באתר המאובטח, תיכנסו, הדפיסו וצאו לדרך לטיול מרהיב בפלופונס ע"פ מספר הימים העומדים לרשותכם.  אנו קוראים לו מסלול מודולרי מאחר והוא כתוב באופן שהוא מתאים גם למי שנוסע לתקופה קצרה וגם למי שנוסע לתקופה ארוכה. בנוסף אנו מאפשרים ייעוץ ועזרה בנושא המסלול באופן ישיר מול מוקד התמיכה המקצועית שלנו למטיילים ביוון ללא תוספת תשלום. להתייעצות לגבי המסלול המודולרי לפלופונס לפני רכישה ניתן ליצור קשר בדוא"ל [email protected]

הפלופונס הוא חצי אי שנמצא בחלק הדרומי של יוון. הוא מורכב מחמישה מחוזות (קורינתיה, ארגולידה, לקוניה, מסיניה וארקדיה) ו-2 מחוזות נוספים שנמצאות בשטח הגיאוגרפי של הפלופונס, אך מנהלתית שייכים למערב יוון והן אכאיה ואיליה. ישראלים רבים מחשיבים את קלמטה כאיזור בפני עצמו, אלא שהוא חלק קטן ממחוז מסיניאה. שטחו של הפלופונז משתרע על פני כ- 21,556 קמ"ר. חצי האי מחובר ליבשה בשתי נקודות: הראשונה היא במיצר קורינתוס (Corinth) והשנייה בגשר התלוי הארוך באירופה - ריו אנטיריו (Rio-Antirio). בירת הפלופונס היא העיר טריפולי שבחבל ארקדיה. האקלים האזורי בפלופונס נוטה להיות יבש בחלק המזרחי, חם וגשום בחלק המערבי וקר ומושלג במרכז ובאזור ההרים. פלופונס הוא יעד תיירותי פופולרי ביוון, שמכיל היצע רחב של אטרקציות למבקרים: מונומנטים מכל תקופות ההיסטוריה, אדריכלות מדהימה עם מבנים של טירות וכנסיות, אתרים ארכאולוגיים מפורסמים, חופים נפלאים ומראות קסומים של הטבע במיטבו. בעבר נקרא חצי האי "מוראה", מילה שפירושה "עלה" ביוונית" זאת משום הצורה הגאוגרפית היחודית בעל המפרצים הרבים שיוצרים צורת עלה. בשורה התחתונה, פלופונס הוא יעד נהדר לחופשה היוונית הקרובה שלכם - שילוב מושלם בין תרבות עשירה, טיולים בטבע, חופי רחצה ואוכל מעולה.

מעט היסטוריה: ההתיישבות הראשונה בחצי האי החלה בתקופה הפרהיסטורית. בתקופת הברונזה קמה בפלופונס התרבות המיקנית המפורסמת של יוון, אשר הייתה הציביליזציה המשמעותית הראשונה באירופה. תרבות זו שלטה באזור עד סוף האלף ה-2 לפני הספירה. התקופה הקלאסית של יוון העתיקה החלה להתפתח במאות שלפני תחילת הספירה, אז גם נערכו לראשונה המשחקים האולימפיים. האזור היה אחד ממרכזי הכוח החשובים ביוון, אחד מערי-הפוליס החזקות בה הייתה ספרטה. בהמשך הגיעה תקופת השלטון של האימפריה הרומית, ולאחריה הכיבוש העותמני. במאה ה-19 האזור של הפלופונס שיחק תפקיד משמעותי בלחימה נגד הטורקים. לאחר שיוון זכתה בעצמאות, החל במקום תהליך הדרגתי של התפתחות ובנייה של נמלים. לאורך הזמן חלה ירידה בכמות האוכלוסייה והיא נמשכה שנים רבות. במלחמת העולם השנייה התקיימו באזור זוועות רבות, ולא ניתן לזקוף לזכות התושבים דאז קרדיט בגין סיוע לנרדפים. רעידות אדמה בשנות השמונים והתשעים שבמאה ה-20 הובילו גם הן להגירה של תושבים, בעיקר לארצות הברית ולאוסטרליה.

טיול בוטיק פרטי עבורכם בפלופונס
עם חברת holidayplan 
 
מדריך של הולידי פלאן עם רכב חדש נח וממוזג ימתין לכם בנמל התעופה באתונה ויקח אתכם לטיול של מספר ימים כולל מלונות מעולים בפלופונז היווני במסלול שהורכב ע"י אתר יוון והאיים הישראלי, אנו נארגן עבורכם את הכל, טיול בוטיק פרטי למשפחה או לחברים שלכם בלבד, הכי תענוג שיכול להיות!
קיראו עוד על הטיול »

 

לפניכם סקירה כללית של כל המחוזות ומה מיוחד בכל אחד מהם:

מחוז קורינתיה - Corinthia 
שטחו של מחוז קורינתיה מתפרש על 2,289 קמ"ר. אוכלוסייתו מונה קרוב ל־141,823 . בירת המחוז היא העיר קורינתוס
.
בהגיעכם למחוז מומלץ ביותר לבקר בעיר זו, אשר ידועה באוצרותיה הארכיטקטוניים העתיקים מימי האימפריה הרומית אשר שוכנים בעיר העתיקה שלה.
תעלת קורינתוס Corinth היא התעלה החוצה את מיצר היבשה איסתמוס של קורינתוס ומחברת את המפרץ הסרוני עם מפרץ קורינתוס. התעלה נכרתה בין 1881 לבין 1893 והיא מקצרת את המרחק מהים האדריאטי לפיראוס ב-320 קילומטר, אורכה של תעלת קורינטוס הוא 6.4 קילומטר. עומקה: 8 מטר. גובה דפנות התעלה מגיע עד 84 מטר מעל פני הים, מעל תעלת קורינטוס הוקמו מספר גשרים, בינהם, אחד למסילת רכבת והשני כביש ראשי ממרכז יוון ואתונה לפלופונס. ניתן גם לקחת הפלגה מקומית שחוצה את התעלה ולהתפעל מהצוקים הנפרשים מעבריה. את ההפלגה ניתן לעשות בתיאום מראש בלבד.

תעלת קורינטוס Corinth canal


בסיס הכי מומלץ במחוז קורינתיה ובכל טיול לפלופונס הוא טריקלה קורינתיאס Trikala Corinthias - איזור הררי במחוז קורינתיה המורכב משלושה כפרים, שהנמוך מביניהם הוא קאטו טריקלה Kato Trikala, בגובה של 900 מטר, אחריו מסייה טריקלה Mesaia Trikala והגבוה מכולם הוא אנו טריקלה Ano trikala ששוכן בגובה 1100 מטר. שלושת הכפרים שוכנים למרגלות הר זיריה Zeiria. פירוש השם טריקלה הוא טרי = 3 קאלה = טוב. כלומר שלושה דברים טובים שהם: האוויר, המים, האוכל - ועל זה היינו מוסיפים גם טוב רביעי - הכנסת אורחים - אמנם היוונים ידועים בהכנסת אורחים אך איזור זה אף עולה על הממוצע. ואכן, זהו יעד מבוקש לאורך השנה, בחודשי החורף כיעד תיירות חורף, שלג וסקי - בהר זיריה יש אתר סקי קטן למתחילים - ובקיץ על שום האוויר הטוב והצונן שכל כך מרענן בחום יולי אוגוסט. בכפרים הקטנים תשתית תיירותית מצויינת של מלונות בוטיק קטנים, טברנות משובחות, בתי קפה מזמינים וכן, מסלולי הליכה, טיולי רכיבה, טיולי ג'יפים, טרקטרונים ויעדי פיקניק מושלמים. מן הכפרים ניתן לראות גם את הים, את מפרץ קורינתיה. העייירה הקרובה היא קסילוקסטרו Xilokastro השוכנת על חוף המפרץ הקורינתי ומבורכת בחוף ארוך, חלקו חולי וחלקו אבנים, חוף שלצידו יער - חורשה עבותה שנשפכת אל החוף.
למידע ברחבה עברו לעמוד טריקלה קורינתיאס

חורף ב- Trikala Corinthia - הר זיריה Ziria


אגם דוקסה Doxa Lake
גם הוא נמצא במחוז קורינתיה, אגם מלאכותי בגובה של 900 מטר מעל פני הים, מוקף יערות אורן, במרכז האגם על לשון יבשתית ניצבת כנסיה ובסופי שבוע בשביל המוביל אליה מגיעים איכרים מהאיזור למכור את מרכולתם. משקיף אל האגם, מנזר אגיוס גיאורגיוס שהועבר לשם בעת תכנון האגם. גם הביקור במנזר מומלץ שכן מדובר במנזר פעיל ומכניס אורחים ממנו ניתן לחזות בנוף המרהיב של האגם כולו.

Doxa Lakeהעיירה קורפוס: היא עיירת נמל קטנה השוכנת לחוף מפרץ סופיקו בחלק הדרום-מזרחי של קורינתיה, יוון. מפרץ סופיקו הינו מפרץ שקט הפונה לצד הסרוני עם חוף חולי קטן מוקף בעצי זית ואורנים היוצרים את התפאורה המושלמת לחופשה שקטה. העיירה ממוקמת במרחק של 35 ק״מ מתעלת קורינתוס בדרך לאפידאורוס. הכפר קורפוס התפתח בשנים האחרונות, אך נותר יעד שקט למי שמחפש מנוחה. זוהי בחירה טובה כבסיס לטיולים לאפידאורוס, קורינתוס, קורינתוס העתיקה, לוטראקי וכו'. החוף מתאים למשפחות וממוקם בכפר המציע למבקרים בו את כל הנוחות (שהייה במקומות אירוח ציוריים, אוכל בטברנות על שפת הים, קפה וכו'). עבור הרומנטיקנים, חוף קורפוס נראה כמו אי קטן, בעוד שקרקעית הים הייחודית אידיאלית לדיג וצלילה.

עוד בקורינתיה ובהרחבה במודולרי:
מבצר אקרוקורינתוס, קסילוקסטרו, אגם ווליאגמניס, חוף מקדש הרה...

המלצות לינה בקורינתיה:
לחצו על הלינקים למידע, תמונות והזמנה ישירה ופשוטה ללא עמלה

Pliadon Gi Mountain Resort & Spa

Archontiko Fiamegou

En Archi

Nymphes Guesthouse

Pera Alonia Guesthouse

Guesthouse Diochri

Varnevo Guesthouse

זקוקים להמלצת נוספת בקורינתיה? שלחו לנו מייל עם הפרטים - תאריכים, הרכב חדרים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות נוספות - השירות חינם
למשלוח מייל לחצו כאן

.

.

ראפטינג על הלוסיוס בפלופונס עם Peripetia

 
peripetia היא החברה המקצועית ביותר לראפטינג על נהר הלוסיוס בפלופונז, אם תכננתם חוויה רטובה ומסעירה צרו קשר עם החברה לתאום והזמנה מראש.

למידע נוסף »
ראפטינג במחוז ארקדיה, על נהר הלוסיוס, הוא חוויה שאסור לפספס

מחוז ארקדיה - Arkadia
מחוז ארקדיה מציע למטיילים בו שפע של אטרקציות, טבע ובילוי . אספנו עבורכם קובץ של מקומות מומלצים:
בסיס נח להתמקם בו בטיול בחבל ארקדיה הוא בעיירה ויטינה Vytina - עיירה קטנה והררית למרגלות הר Mainalon. מלון מצויין ובסיס מצויין לטיולים באיזור :  Aiora Guesthouse בכפר ויטינה המקסים, המלון מספק גם תנאים מצויינים וגם מאפשר להשתמש בו כבסיס מצויין לטיולי כוכב במחוז ארקדיה בפרט ובפלופונז בכלל. פרטים נוספים אודותהמלון המצויין  באתר המלון. 


צילום מאחת המרפסות של איורה גסטהאוס, אחלה של מקום.


בקרו בעיירה דימיצאנה Dimitsana - עיירה ציורית עתיקה השוכנת בגובה של כ-1100 מ'. בנוסף לטברנות וחנויות לממכר תוצרת מקומית ניתן למצוא בעיירה גם מוזיאון לאנרגיית המים וכן מוזיאון פולקלור ביתי ואינטימי אשר ממוקם במבנה עתיק של הספרייה. עוד עיירה מומלצת היא סטמניצה Stemnitsa אשר גם בה תוכלו לבקר במוזיאון פולקלור נוסף. העיירה ידועה בזכות צורפי הכסף שלה. כמו כן ניתן למצוא במקום את האנדרטה לציון שחרור יוון מן הטורקים.
אלה מכם המחפשים לשלב גם טבע במסלול הטיול בפלופונס, ארקדיה הוא מקום נפלא לכך. הנסיעה ההררית בין הכפרים עוברת בנופים ציוריים, מבצרים, עמקים וכבישים מתפתלים וכן נהר הלוסיוס הזורם בחבל זה, בו כדאי לשלב גם ראפטינג חוויתי. לתיאום ראפטינג פנו לחברת Peripetia   

נהר לוסיוס Lousiosהכפר סטמניצה Stemnitsa

למידע בהרחבה על מחוז ארקדיה לחצו כאן

.

המלצות לינה בארקדיה:
לחצו על הלינקים למידע, תמונות והזמנה ישירה ופשוטה ללא עמלה

Aiora Guesthouse

Art Mainalon Hotel

Hotel Archontiko Anyfanti

Elafos Spa Hotel

Mylaon Boutique Hotel Spa

Rocabella Hellinikon Country Hotel

Nerida Boutique Hotel

Enastron Guesthouse

Tsarbou Guesthouse

זקוקים להמלצץ לינה נוספת בארקדיה? שלחו לנו מייל עם הפרטים - תאריכים, הרכב חדרים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות נוספות - השירות חינם
למשלוח מייל לחצו כאן

.

.

מחוז לקוניה - Lakonia
מחוז לקוניה משתרע על שטח של 3,636 קמ"ר, בירתו המנהלית היא העיר ספרטה. במרכז המחוז עובר נהר אברוטס.  הלן מקומות מומלצים לביקור במחוז לקוניה:
ספרטה Sparti היא המקום שבו התרחשו קרבות ולחימה אינטנסיבית, ומפה נשלטה בעבר יוון כולה. כיום העיר מתפקדת כעיר מגורים ואין זכר להיסטוריה המפוארת של האיזור למעט השרידים הרומנטיים של האקרופוליס (acropolis) ומקדש ארטמיס (Temple of Artemis Orthia) אליהם ניתן לטפס ומשם גם להשקיף על העיר. בספרטה ישנו גם מוזיאון ארכיאולוגי הסוקר את ההיסטוריה של ספרטה וכן מוזיאון חדש ויפה המוקדש לזיתים ושמן זית Museum of the Olive and Greek Olive Oil. אם אתם מצליחים להתגבר על הדחף לבקר בספרטה אז אפשר לוותר.
מיסטארס Mystras אתר ארכיאולוגי השוכן על מורדות הר טאיגאטוס מרחק קצר מספרטה. האתר משקיף אל נופו המרהיב של נהר אברוטס. מיסטארס מחולקת לשלושה : עיר עלית, אמצעית ותחתית. האתר שופע מבנים ארכיאולוגים: הקתדראלה, כנסיית תאודורוס הקדוש, שער מונמבסיה, כנסיית ניקולאס הקדוש, ארמון הדספוטים, כנסיית סופיה הקדושה, המצודה, כנסיית יוחנן הקדוש, מנזר פנדנאסס ועוד.

חבל מאני Mani גם הוא שייך למחוז לקוניה. חבל זה מאופיין בבנייה ייחודית של מגדלים ששמשו בעבר להגנה מפני פולשים. נסיעה בחבל מאני (Outer Mani) היא מרתקת, מצד אחד הר טאיגטוס ומצד שני הים היוני Ionian, חופים ומפרצונים יפיפיים, הכי קרוב לתחושה של אי יווני בפלופונס, זה המקום להתמסר לקצב היווני, תחושת החופש ולהוריד הילוך. הבולטים בין כפרי מאני הם העיירה הציורית קרדמילי Kardamyli היושבת על מפרץ יפיפה, בנויה כולה מאבן וברחובה הראשי מגוון חנויות יפות המוכרות תוצרת מקומית. עיירת החוף Stoupa ובה חוף רחצה נפלא. הכפר הקטנטן לימני Limeni השוכן במפרצון יפיפה. עיירת המגדלים העתיקה והנטושה Vathia, המשקיפה לעבר הים התיכון - מקום קסום ומסתורי. עיירת החוף הקסומה Gerolimenas, קייפ טנרו Cape Tenaro, שהיא הנקודה הדרומית ביותר של יבשת אירופה ומערת דירוס מערת Diros - מערת נטיפים בשטח של כ-5000 מ"ר, היא המערה החשובה ביותר שהתגלתה ביוון. הביקור במערה הוא באמצעות שיט בסירה לאורך של 1.6 ק"מ, כנסו לקישור למידע נוסף. עוד על מאני בעמוד זה

הכפר וטיה Vathia

מונמבסיה Monemvasia הוא אחד הספוטים המתויירים והפופולרים ביותר בטיול בפלופונס. הוא מצוי בחלק הדרום מזרחי של הפלופונס, בחבל לקוניה. מונמבסיה monemvasia ממוקמת על סלע צוק ענק היוצא מהים והעיר העתיקה שחלקה משוחזרת להפליא בנוייה ממש על המצוק, בין רחובותיה המפותלים והמקסימים ישנן חנויות מיוחדות, בתי קפה וטברנות יווניות משובחות ובתי מלון קטנים. אף שהמקום הפך להיות אחד מיעדי התיירות המבוקשים ביותר של הפלופונז הוא יעד חובה וכדאי להקדיש לביקור במונמבסיה לפחות 3-4 שעות.

מונמבסיה Monemvasia


עוד במחוז לקוניה ובהרחבה במודולרי: האי אלפוניסוס

.

המלצות לינה בלקוניה:
לחצו על הלינקים למידע, תמונות והזמנה ישירה ופשוטה ללא עמלה

Euphoria Retreat - A Holistic Wellbeing Destination (רזורט הררי מיוחד בקרבת מיסטראס)

Porto Vitilo Boutique Hotel

En Plo Luxury Suites

Itilo Hotel

Alykon Seaside Studios

Electra Houses

Trapela Boutique Hotel

Antares Hotel Mani

Poliana Estate Villas

זקוקים להמלצץ לינה נוספת בלקוניה? שלחו לנו מייל עם הפרטים - תאריכים, הרכב חדרים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות נוספות - השירות חינם
למשלוח מייל לחצו כאן

.

.

מחוז ארגולידה - Argolida
מחוז ארגוליס/ארגולידה משתרע על שטח של 2,214 קמ"ר ואוכלוסייתו מונה כ-105,770 נפשות. במחוז שפע של מקומות נפלאים לבקר בהם. אספנו עבורכם את המומלצים שבהם:
מיקנה Mikenea חורבות מיקנה הם שריד מופתי מהתקופה המיקנית שהחלה בסביבות המאה ה-12 לפנה"ס. כאן תוכלו לראות עדויות לעיר החשובה שהיוותה מרכז משגשג, ונחקקה בתודעה המערבית כנקודת המוצא למסעות המתוארים ביצירותיו של הסופר הומרוס. בין היתר ניתן לראות ממצאים של קברי מלכים מפוארים, שער האריות עם תבליט של מלכי החיות בראשו ושלל חומות ומבני אבן עתיקים מאוד.

חורבות העיר מיקנה Mikenea

נפפליו Napflion היא ככל הנראה העיר היפה בין ערי יוון. ביקור בעיר המפרץ הזאת יפגיש אתכם עם מבצרים, מבנים יפיפיים של בתים וארמונות צנועים שמקורם בתקופה בה שלטו כאן הוונציאנים. תיירים רבים מתלהבים מהעיר בזכות האווירה השלווה והרומנטית בין הסמטאות הציוריות במקום. אווירה המעודדת ישיבה של שעות רבות בנחת עם כוס יין או אוזו ופשוט ליהנות מהחיים. בקרו במצודה הגבוהה פלמידי (Palamidi) והתרשמו מהנופים המרהיבים של העיר והמפרץ. אל המצודה ניתן להגיע ברכב או אם אתם בכושר, רגלית, בטיפוס אלף המדרגות העולים ממרכז העיר. ואם תוכלו לתכנן זאת כך שתגיעו ברכב ותרדו רגלית זה מומלץ בחום, הנוף מרהיב.

העיר נאפפליו Nafplion

ארמיוני Ermioni – כפר דייגים אינטימי אשר בו בתים בכחול אופייני ליוון. בכפר תוכלו ליהנות מארוחת דגים נפלאה באחת מהמסעדות השוכנות במקום, לערוך סיור שלוו ורגוע או לצאת להפלגה לאי הידרה הקרוב והציורי.

אפידברוס Epidavros בו נמצאים השרידים בין היפים והמיוחדים שבמחוז פלופונס ויוון בכלל. כאן תמצאו את ה"תולוס"; שהינו מבנה מפואר שנבנה במאה ה-4 לפנה"ס. המבנה כולל עבודות אבן מרשימות עם עמודים רבים ועיטורים מיוחדים. אך האטרקציה העיקרית פה היא המקדש של אסקלפיוס, אל הרפואה היווני, שבעת העתיקה היווה מרכז לפולחן ותפילות להחלמה וריפוי. בנוסף ישנו מבנה תאטרון מאותה התקופה, אשר השתמר בצורה נפלאה ועד היום מתקיימות בו הופעות. תיאטרון גדול ושמור בעל אקוסטיקה מרשימה.

מבני התרבות של אפידאברוס Epidavros


.

המלצות לינה בארגולידה:
לחצו על הלינקים למידע, תמונות והזמנה ישירה ופשוטה ללא עמלה

Amymone & Adiandi

Filoxenion

Grand Sarai Nafplion

Nafsimedon Hotel

Carpe Diem Boutique Hotel

Nikkis Beach Resort & Spa

זקוקים להמלצץ לינה נוספת בארגולידה? שלחו לנו מייל עם הפרטים - תאריכים, הרכב חדרים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות נוספות - השירות חינם
למשלוח מייל לחצו כאן

.

.

מחוז מסיניה - Messinia
שטחו של מחוז מסיניה הוא 2,991 קמ"ר, ואוכלוסייתו מונה כ- 168000 נפש. העיר הגדולה במחוז זה היא קלמטה - Kalamata, אשר התברכה ברצועת חוף נהדרת. קלאמטה מפורסמת בזכות מוצרי המשי אשר מיוצרים בה וכמובן בזיתים הנפלאים שלה. בהגיעכם לעיר, עצרו לביקור ברובע העתיק אשר בו שוכן מבצר עתיק מהמאה ה-13. אם אתם מגיעים לקלאמטה בימי הקיץ, תכננו את החופשה כך שתזכו לחגוג עם תושבי המקום את פסטיבל הפולקלור המקומי העונה לשם – קלמאטיאנוס. מקלמטה מומלץ להמשיך אל עיירת החוף פילוס – Pylos, עיירה קסומה השוכנת במרחק חצי שעה מקלאמטה , בה תוכלו לבקר בארמון נסטור, בטירות עתיקות ובמוזיאון הארכיאולוגי אשר שוכן בכפר חורה. במחוז מסיניה מומלץ לבקר בבאסאי - אתר ארכיאולוגי אשר בו שוכן מקדש עתיק לכבוד אפולו אֶ‏פּ‏יקוּ‏רְיוֹ‏ס.
חוף יפיפה ומפורסם במסיניה הוא חוף ווידוקיליה Voidokilia, השוכן צפונית לפילוס.
מפלי המים של נדה Neda Waterfalls אשר בנהר הנדה המסמן את הגבול בין מחוז מסיניה למחוז איליה, יעד מומלץ לביקור לאוהבי טבע. הדרך עד הגשר מעל הנהר מעט משובשת ולא מומלצת למעבר עם רכב נמוך, מהגשר יש מסלול של כקילומטר שכולל את המפל הקטן ואת המפל הגדול, כשכל אחד מהם נשפך לבריכה טבעית ובקיץ יעד מומלץ לרחצה בטבע.

Neda Falls


בהרחבה על החופים במחוז זה במסלול המודולרי

.

המלצות לינה במסיניה:
לחצו על הלינקים למידע, תמונות והזמנה ישירה ופשוטה ללא עמלה

The Romanos, Costa Navarino Luxury Collection Resort

The Westin Resort Costa Navarino

Zoe Seaside Resort

Karalis Beach

Imathoessa

Horizon Blu Boutique Hotel

זקוקים להמלצץ לינה נוספת במסיניה? שלחו לנו מייל עם הפרטים - תאריכים, הרכב חדרים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות נוספות - השירות חינם
למשלוח מייל לחצו כאן

.

.


מחוז איליה - Ilia

אולימפיה העתיקה Ancient Olympia היא אחד האתרים המפורסמים והידועים ביוון. האתר נמצא בחוף המערבי שבחבל איליה, ומקושר לפעולות פולחן עתיקות לכבוד האלים השליטים זאוס והרה. האתר נמצא בעמק מוקף הרים שניזון מהנהרות הגדולים שזורמים אליו. כאן נערכו המשחקים האולימפיים החשובים מבחינה חברתית ופוליטית עם אתלטים רבים. שני האתרים הפופולריים באזור הם "אולימפיה העתיקה" ו"מוזיאון הארכאולוגיה של אולימפיה". ישנן גם מסעדות וחנויות נוחות לתיירים באזור זה. האתר הוא גדול וכולל גם מוזיאון כך שצריך להקדיש לו לפחות 3 שעות.

אולימפיה Olympia

 .

המלצות לינה באיליה:
לחצו על הלינקים למידע, תמונות והזמנה ישירה ופשוטה ללא עמלה

Grecotel Mandola Rosa

Olympia Golden Beach Resort & Spa

Grecotel La Riviera & Aqua Park

Ionian Beach Apartments Hotel & Spa

Hotel Europa Olympia

זקוקים להמלצץ לינה נוספת באיליה? שלחו לנו מייל עם הפרטים - תאריכים, הרכב חדרים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות נוספות - השירות חינם
למשלוח מייל לחצו כאן

.

.

מחוז אכאיה - Achaea

 גשר ריו-אנטיריו Rio-Antirio bridge

גשר ריו אנטיריו מצוי בחלקו הצפון מערבי של הפלופונס והוא למעשה מחבר בין הפלופונס לבין מרכז יוון. הוא מתחיל בפלופונס בישוב Rio ומסתיים בישוב Antirio. ניתן לחצות את הגשר עם הרכב (בתשלום) או לחצות את המפרץ עם מעבורת (גם בתשלום). בגשר עוברים תיירים רבים הממשיכים מהפלופונס צפונה לאיזור קרפניסי, האי לפקדה, צומרקה, וכפרי זגוריה. מדובר בגשר התלוי הארוך ביותר באירופה המהווה יצירה ארכיטקטונית מרהיבה ביופיה.

מערת האגמים היא מערת נטיפים המצוייה במרכז הפלופונז' כשעה נסיעה דרומה מקלבריטה. למערה סיפור מרתק עליו תוכלו לקבל מידע במקום, המסלול לתחילת המערה כולל גם הליכה קלה בתווי שטח יפיפה. ראו עוד מידע על מערת האגמים ביוון

מערת האגמים cave of the lakes

רכבת קיטור מיוחדת במינה המותאמת לתוואי הצר נוסעת מהעיירה דיאקופטו Diakopto בתוך קניון הסלע השני בעומקו ביוון Varaikos ומחברת בין הישוב דיאקופטו בצפון הפלופונס לבין העיירה המקסימה קלבריטה Kalavryta שעל ההר (או הפוך: מקלבריטה לדיאקפטו), הנסיעה ברכבת עוברת גשרים, מלווה בנחל לאורכה, צימחיה עשירה ונוף קסום והיא נחשבת לאחת האטרקציות המומלצות בביקור בפלופונס. ניתן למצוא לוחות זמנים של פעילות הרכב בעמוד זה.
למלון מומלץ בדיאקופטו - לחצו כאן

הרכבת בין דיאקופטו לקלבריטה - Kalaveryta train

.

המלצות לינה באכיאה:
לחצו על הלינקים למידע, תמונות והזמנה ישירה ופשוטה ללא עמלה

Hotel Filoxenia & Spa

Chalet Azanias

Finday Eco Boutique Hotel

Orias Guesthouse & Farm

REST on The Pesestrian Street

Stavento

The Artist's Farm by SeasideGreece


זקוקים להמלצץ לינה נוספת באכיאה? שלחו לנו מייל עם הפרטים - תאריכים, הרכב חדרים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות נוספות - השירות חינם
למשלוח מייל לחצו כאן

.

.האי קיתירה : Kethira
Kythera kapsali
האי המרהיב ביופי קיתירה שנחשב לאחד האיים היפים ביותר של יוון מצוי בחלק הדרומי של הפלופונס וניתן להגעה בהפלגה מהעיירה גיתיו, אנו בהחלט ממליצים על שילוב האי קיתירה במהלך חופשתכם בפלופונס. אי עם נופים מרהיבים, חופים מצויינים תרבות מעניינת ואוכל משובח, פרטים בעמוד קיתירה באתר איי יוון הישראלי.

האי זקינטוס : Zakinthos

האי זקינטוס מצוי סמוך לחוף המערבי של הפלופונס והוא אחד האיים היפים המפורסמים ביותר של יוון: ניתן להגיע אל האי זקינטוס מאתונה: בטיסה, ברכב, או באוטובוס החוצה את כל צפון הפלופונס עד לעיירה קיליני (כ 5 שעות), ומשם בהפלגה. מנמל העיירה Kilini יוצאות מדי יום הפלגות לאורך כל השנה לכיוון זקינטוס. במיוחד בעונת התיירות, החל מחודש מאי ועד סוף ספטמבר. ניתן לעלות עם הרכב על המעבורת ולעבור לאי זקינטוס, לטיול או נופש בן כמה ימים, ראו מידע נוסף כולל המלצה על מלונות ואטרקציות בזקינטוס עמוד האי זקינטוס של אתר איי יוון הישראלי.


יוצאים לטיול ביוון?
בואו לפגישה עם זמיר סיון, יועץ הטיולים ביוון של אתר איי יוון ונבנה לכם טיול מותאם אישית ביון היבשתית.
להרשמה לחצו כאן

זקוקים לעזרה והמלצה שלנו על מלונות בפלופונס ע"פ תוואי המסלול שלכם? השתמשו בשרות החינמי שלנו ואנו נשלח לכם מלונות מומלצים להזמנה ישירה ללא עמלות הזמנה. צרו קשר בטופס הבא, ספרו לנו להיכן, לכמה אנשים, ומתי אתם מחפשים ונשמח לעזור ללא תשלום.ראו אגם גארדה מתוך in-italy.co.il

ראו גם:אומבריהמחפשים עוד יעדים מרהיבים לטיול ביוון, ראו גם: כפרי זגוריה

המלצה על מלון או וילה בפלופונז

זקוקים להמלצה על מלון או וילה בפלופונז ביוון?
השיאו פנייה לצוות השרות החינמי של אתר יוון והאיים ונשמח לעזור.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il