האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » פלופונס Peloponnese

פלופונס Peloponnese

הפלופונס Peloponnese

הפלופונס הוא חצי אי גדול מאד בדרום יוון, מערבית דרומית לאתונה. הוא מורכב מחמישה מחוזות עיקריים: קורינתיה, ארגולידה, לקוניה, מסיניה וארקדיה ו-2 מחוזות נוספים בשטח הגיאוגרפי של הפלופונס, אך מנהלתית שייכים למערב יוון והם אכאיה ואיליה.  שטחו של הפלופונס משתרע על פני כ- 21,556 קמ"ר, למעשה הפלופונז הוא בגודל של כל ישראל. חצי האי מחובר ליבשה בשתי נקודות: הראשונה היא בתעלת קורינתוס Corinth, והשנייה בגשר התלוי הארוך באירופה: גשר ריו - אנטיריו Rio-Antirio. בירת הפלופונס/ העיר הגדולה בפלופונס, היא העיר טריפולי Tripoli שבחבל ארקדיה. האקלים האזורי בפלופונס נוטה להיות יבש בחלק המזרחי, חם וגשום בחלק המערבי וקר ומושלג במרכז ובאזור ההרים. פלופונס הוא יעד תיירותי פופולרי ביוון, שמכיל היצע רחב של אטרקציות למבקרים: המון אתרים היסטוריים, אדריכלות מיוחדת עם מבנים של מגדלים, טירות וכנסיות, אתרים ארכאולוגיים מפורסמים, חופים נפלאים ומראות קסומים של הטבע במיטבו.  בעבר נקרא חצי האי "מוראה", מילה שפירושה "עלה" ביוונית" זאת משום הצורה הגאוגרפית היחודית בעלת המפרצים הרבים שיוצרים צורת עלה.  שורה התחתונה, פלופונס הוא יעד מקסים לטיול או לנופש או שילוב של שניהם. שילוב מושלם בין תרבות עשירה, טיולים בטבע, חופי רחצה ואוכל מעולה. טיול בפלופונס אינו טיול כוכב, כיוון שמדובר בשטח עצום ומגוון מאד, טיול של ממש בפלופונס הוא טיול מתגלגל.ישראלים שמתלבטים אם לצאת לטיול בצפון יוון או בפלופונז, ניתן לומר שצפון יוון באזור צומרקה וכפרי זגוריה וגם חצי האי פיליון, הרבה יותר נוחים ואטרקטיבים למשפחות מהפלופונז, יותר מקורות מים, יותר אטרקציות כמו ראפטינג, קניונינג, שייט בקיאק או סירה, מסלולי הליכה לצד מעיינות ונחלים ועוד.. אך אם כבר הייתם בצפון יוון ואתם חושבים על עוד אופציה לטיול ביוון, כן, במקרה כזה הפלופונז הוא בהחלט אופציה לא רעה, אלה שיש ללמוד לאן אתם נוסעים, שכן שטחו גדול מאד, ההררי מאד ותשתיות הכבישים בו לא מהטובות ביוון, אם אתם זקוקים לעזרה או המלצה ניתן גם לפנות למוקד השרות החינמי של אתר יוון והאיים [ גם להמלצה על מלונות ] לחצו כאן

שימו לב שהטיסות החדשות שפורסמו לאחרונה הן לעיר Patras המצוייה בצפון מערב הפלופונז, די רחוק מאזורי טיול בפלופונז, אבל נקודת התחלה מצויינת לעליה לטיול בצפון יוון ההררית, או הפלגה לאי זקינטוס, עוד מידע על פטראס היעד אליו מגיעה הטיסה הישירה החדשה ראו בעמוד פטראס של אתר יוון והאיים

יוצאים לטייל בפלופונז?

השכירו רכב דרך אתר יוון והאיים.

השכרת רכב היא פרמטר מאד חשוב בטיול שלכם בפלופונז, אל תבצעו השכרת רכב לטיול שלכם לפני ביקור בעמוד השכרת רכב ביוון של אתר יוון והאיים המספקים לכם יתרון גדול בהזמנת הרכב דרך קישור מאתר יוון והאיים.

 

ההתיישבות הראשונה בפלופונס החלה בתקופה הפרהיסטורית. בתקופת הברונזה קמה בפלופונס התרבות המיקנית המפורסמת של יוון, אשר הייתה הציביליזציה המשמעותית הראשונה באירופה. תרבות זו שלטה באזור עד סוף האלף ה-2 לפני הספירה. התקופה הקלאסית של יוון העתיקה החלה להתפתח במאות שלפני תחילת הספירה, אז גם נערכו לראשונה המשחקים האולימפיים המפורסמים באולימפיה שבמחוז איליה בפלופונס.
האזור היה אחד ממרכזי הכוח החשובים ביוון, אחד מערי-הפוליס החזקות בה הייתה ספרטה. בהמשך הגיעה תקופת השלטון של האימפריה הרומית, ולאחריה הכיבוש העותמני. במאה ה-19 האזור של הפלופונס שיחק תפקיד משמעותי בלחימה נגד הטורקים. לאחר שיוון זכתה בעצמאות, החל במקום תהליך הדרגתי של התפתחות ובנייה של נמלים. לאורך הזמן חלה ירידה בכמות האוכלוסייה והיא נמשכה שנים רבות. במלחמת העולם השנייה התקיימו באזור זוועות רבות, ידוע ביותר הסיפור של הטבח בעיירת הסקי קלבריטה.  רעידות אדמה בשנות השמונים והתשעים שבמאה ה-20 הובילו גם הן להגירה של תושבים מהפלופונס. הפלופונס מיושב בדלילות ביחס לשיטחו.

הערת עורך אתר יוון והאיים [ סיון זמיר ]  : שימו לב הפלופונז הוא אזור מקסים לטיול, אם כי מי שבוחר בפלופולס מאחר והוא קל יותר, או קרוב יותר לאתונה מאשר טיול "בצפון יוון" טעות ביידו, תשתית הכבישים לצפון יוון ובצפון יוון עצמה הופכים את הטיול לצפון יוון לקל, מהנה ואטרקטיבי הרבה יותר מטיול לפלופונס, מה גם שגם מי שהיה כבר בצפון יוון בטיול אחד, תמיד יכול לנסוע לעוד טיול ולמיקומים אחרים בצפון, זה לא אומר שלא מומלץ לנסוע לטייל בפלופונז, מומלץ בהחלט, אך מי שבוחר את הפלופונז כי "הדרך לצפון ארוכה, או שהטיול בפלופונס יהיה קל יותר לביצוע, בהחלט טועה בגישה, תשתית הכבישים הופכת את הטיול בפלופונס לעתים לארוכה יותר וגם מורכבת יותר, מבחינת נגישות, קל הרבה יותר לטייל בצפון יוון.

פלופונס - מידע כללי

הפלופונס הוא חצי אי ענק השוכן דרומית מערבית לאתונה, שטחו של הפלופונס -  21,556 קמ"ר.
הפלופונס מופרד מהיבשה במערב ע"י גשר Rio-Antirio - הגשר התלוי הארוך ביותר באירופה
ובמזרח ע"י תעלת קורינטוס, התעלה החפורה השניה באורכה בעולם אחרי תעלת Panama
ממזרח לפלופונס נמצאת קבוצת האיים הסארונים של יוון ובדרום הפלופונס האיים קיתירה ואלפוניסוס
ממערב לפלופונס מצויים האיים היונים (Ionian) המערביים - זקינטוס וקפלוניה.
הפלופונס נחלק ל-7 מחוזות משנה: 
קורינתיה Corinthia צפון מזרח
ארגולידה Argolida מזרח
ארקדיה Arcadia מרכז
לקוניה Lakonia דרום מזרח
מסיניה Messinia דרום מערב
איליה או אליס Elis /Ilia צפון מערב
אכיאה Achea צפון

אגם ווליאגמניס (לא להתבלבל עם אגם ווליאגמני באתונה). במחוז קורינתיה

 

צריכים המלצה על מלון בפלופונז?

השתמשו ברשות החינמי של יוון והאיים

ספרו לנו היכן אתם מחפשים מלון וילה או בית נופש, כמה אנשים אתם ובאיזה תאריכים וצוות השרות של יוון והאיים ישמח לשלוח לכם המלצות כולל קישור הזמנה מאובטח באישור מיידי, אנחנו ממליצים לעשרות אלפי ישראלים בשנה על אפשרויות לינה בכל יעדי יוון וגם בפלופונז.

 

דרכי הגעה לפלופונס

רוב המטיילים בפלופונס נוחתים באתונה, שדה התעופה הבינלאומי הגדול של יוון. באתונה נוחתות מדי יום מספר טיסות סדירות מישראל של מגוון חברות תעופה. להזמנת טיסה לחצו כאן
ומאתונה יוצאים ברכב שכור אל הפלופונס, כאשר כשעה נסיעה משדה התעופה של אתונה אתם כבר בפתחו של הפלופונס ובאתר המפורסם הראשון בטיול - תעלת קורינתוס, שמהווה את הגבול הצפון מזרחי של הפלופונס.

בעונת הקיץ מתקיימות (משתנה מעונה לעונה), טיסות שכר (צ'רטר) ישירות גם אל שדה התעופה של קלמטה Kalamata בדרום מערב הפלופונס, ולעיתים טיסות אל שדה התעופה Araxos בצפון מערב הפלופונס, קרוב לעיר פטראס.

על מנת לטייל בפלופונס רכב הוא הכרחי. תחבורה ציבורית רלוונטית להגעה אל הערים והישובים במרכזיים בלבד, כדי למצוא אוטובוס מאתונה אל יעדים בפלופונס יש לחפש את שם היעד בשילוב המילה Ktel - לדוגמא, אוטובוס לעיר נאפליו נחפש Ktel Nafplio - על מנת למצוא את הזמנים וגם להזמין אונליין כרטיס נסיעה (רצוי להזמין מראש). יש לשים לב שבאתונה יש שתי תחנות מרכזיות ומכל אחת יוצאים ליעדים אחרים, לכן וודאו שאתם מגיעים לתחנה הנכונה.
בין אתונה לפטראס פועלת גם רכבת, אך שימו לב שרמת הרכבות ביוון אינה בסטנדרט האירופאי המפורסם, אלא הרבה פחות נח. מבחינת תחבורה ציבורית, אוטובוס הוא הרבה יותר נח מרכבת ביוון. אפילו תהליך הזמנת כרטיסי נסיעה ברכבת הוא מסורבל ולא נח בהשוואה להזמנת כרטיסי אוטובוס.

ראו בהמשך גם אפשרות של טיול עם נהג פרטי.

.

השכרת רכב לטיול בפלופונס

כאמור, אם אתם יוצאים לטיול בפלופונס, רכב הוא הכרחי וחובה.
כאשר יוצאים לטייל בעונת הקיץ, מומלץ, חשוב ורצוי להזמין את הרכב ככל שניתן מראש כיוון שההיצע מוגבל והביקוש גדול לרכבים ביוון בקיץ. בשדה התעופה של אתונה אמנם קיים ההיצע הגדול ביותר ביוון להשכרת רכבים, אבל אם תחכו לרגע אחרון תישארו במקרה הטוב עם ההצעות היקרות ביותר, ובמקרה פחות טוב ללא רכב שמתאים לכם. רכבים גדולים של 7-9 מושבים וכן רכבים אוטומטיים הם בהיצע מאד מוגבל.

בבאנר זה תוכלו להזמין רכב עם אפשרות ביטול עד 48 שעות לפני, כלומר אין סיבה טובה להתעכב עם זה.

מידע מלא, המלצות וטיפים על השכרת רכב לחצו כאן

.

מסלול טיול מפורט יומית בפלופונס

צאו טיול עצמאי בפלופונס עם מקסימום מידע 
אנו באתר יוון והאיים כתבנו מסלול מפורט יומית לטיול עצמאי בפלופונס. המסלול מפרט 15 ימי טיול וכמובן יכול להתאים ליותר ימים. הטיול הוא טיול מתגלגל ולא טיול כוכב.
כולל מידע על האטרקציות והמיקומים המומלצים והמרהיבים ביותר בפלופונס,היכן ללון, איך לתכנן את המסלול,
פירוט יומי כולל הוראות נסיעה, מסעדות ועוד.
המסלול מוצע חינם לגולשי אתר יוון והאיים. כולל גם קישור למפת גוגל בסוף כל יום במסלול כדי למנוע טעויות ניווט שכל כך נפוצות ביוון.
מתאים גם אם נוסעים לשבוע או 5-6 ימים, פשוט בחרו את הימים המתאימים לכם במסלול.

מסלול מוכן לטיול מושלם בפלופונס

מסלול מומלץ ומתגלגל בפלופונס - מוגש ללא תשלום לגולשי "יוון והאיים"

    
כתבנו לכם מסלול מומלץ לטיול בפלופונס. פשוט להיכנס ולעקוב אחר המסלול המומלץ. להזמין רכב ומלונות ע"פ ההמלצות במסלול ולהינות מטיול יפיפה בפלופונס. המסלול מוצע כשרות ללא תשלום לגולשי אתר יוון והאיים
עיברו למסלול פלופונס »

הספינה הטרופה Dimitrios בחוף Valtaki, מחוז לקוניה 
 
צילום: שרית דוידובסקי

.

טיול עם נהג פרטי בפלופונס

טיולים פרטיים ביוון זה כבר דבר שבשגרה אצלנו, ומלבד הטיולים הפרטיים הבוטיקיים של אתר יוון והאיים בצפון יוון, תוכלו לצאת גם בפלופונס לטיול עם נהג/מלווה פרטי דובר אנגלית, שידאג לכל הדרוש, החל מאיסופכם משדה התעופה או מהמלון שלכם, וכלה במלונות שיוזמנו מראש. המסלול יתוכנן בהתאם לדגשים ויבקר בסביבות העיר נאפליון, וסביב לקלמטה וכן במחוז ארקדיה, בהתאם למספר הימים שלרשותכם.
מעוניינים לטייל בפלופונס עם נהג פרטי? שלחו לנו פניה מפורטת של הרכב משתתפים כולל גילאים, הרכב חדרים, תאריכים ומספר ימי טיול ודגשים חשובים, למייל [email protected]
או השאירו פנייה ל whatsapp 0507245890

טיול בוטיק פרטי עבורכם בפלופונס
עם חברת holidayplan 
 
מדריך של הולידי פלאן עם רכב חדש נח וממוזג ימתין לכם בנמל התעופה באתונה או יאסוף מהמלון שלכם באתונה, ויקח אתכם לטיול של מספר ימים בפלופונס. כולל מלונות מעולים במסלול שנציע בהתאם לדגשים שלכם. טיול בוטיק פרטי למשפחה או לחברים - פינוק במקסימום !
קיראו עוד על הטיול »

. 

מחוז קורינתיה - מיקומים ואטרקציות

Corinthia
הוא המחוז הראשון שיקבל את פניכם בהגעה אל הפלופונס מאתונה, והקרוב ביותר לאתונה, כולל כשעה נסיעה מאתונה אל תעלת קורינתוס. צפון מזרח הפלופונס. כולל גם שטח צפונית לתעלת קורינתוס, רצועת חוף לאורך שפת מפרץ קורינתוס וכפרים הרריים יפים ובתוליים.
שטחו של מחוז קורינתיה מתפרש על 2,289 קמ"ר. אוכלוסייתו מונה קרוב ל־141,823 . בירת המחוז היא העיר 
קורינתוס, עיר שמומלץ
 לבקר בה, ידועה באוצרותיה הארכיטקטוניים העתיקים מימי האימפריה הרומית אשר שוכנים בעיר העתיקה שלה.

תעלת קורינתוס Corinth היא התעלה החוצה את מיצר היבשה איסתמוס של קורינתוס ומחברת את המפרץ הסרוני עם מפרץ קורינתוס. התעלה נכרתה בין 1881 לבין 1893 והיא מקצרת את המרחק מהים האדריאטי לפיראוס ב-320 קילומטר, אורכה של תעלת קורינטוס הוא 6.4 קילומטר. עומקה: 8 מטר. גובה דפנות התעלה מגיע עד 84 מטר מעל פני הים, מעל תעלת קורינטוס הוקמו מספר גשרים, בינהם, אחד למסילת רכבת והשני כביש ראשי ממרכז יוון ואתונה לפלופונס. ניתן גם לקחת הפלגה מקומית שחוצה את התעלה ולהתפעל מהצוקים הנפרשים מעבריה. את ההפלגה ניתן לעשות בתיאום מראש בלבד.

תעלת קורינטוס Corinth canal


טריקלה קורינתיאס Trikala Corinthias - איזור הררי במחוז קורינתיה המורכב משלושה כפרים, שהנמוך מביניהם הוא קאטו טריקלה Kato Trikala, בגובה של 900 מטר, אחריו מסייה טריקלה Mesaia Trikala והגבוה מכולם הוא אנו טריקלה Ano trikala ששוכן בגובה 1100 מטר. שלושת הכפרים שוכנים למרגלות הר זיריה Zeiria. פירוש השם טריקלה הוא טרי = 3 קאלה = טוב. כלומר שלושה דברים טובים שהם: האוויר, המים, האוכל - ועל זה היינו מוסיפים גם טוב רביעי - הכנסת אורחים - אמנם היוונים ידועים בהכנסת אורחים אך איזור זה אף עולה על הממוצע. ואכן, זהו יעד מבוקש בחודשי החורף כיעד תיירות חורף מקומי, שלג וסקי - בהר זיריה יש אתר סקי קטן למתחילים. בקיץ האוויר טוב וצונן ומרענן בחום יולי אוגוסט, אך לא כל המלונות והמסעדות פועלות בקיץ באיזור זה. בכפרים הקטנים תשתית תיירותית מצויינת של מלונות בוטיק קטנים, טברנות משובחות (כאמור הכל פעיל בחורף ובקיץ רק חלקית), בתי קפה מזמינים וכן, מסלולי הליכה, טיולי רכיבה, טיולי ג'יפים, טרקטרונים ויעדי פיקניק מושלמים. מן הכפרים ניתן לראות גם את הים, את מפרץ קורינתיה. העייירה הקרובה היא קסילוקסטרו Xilokastro השוכנת על חוף המפרץ הקורינתי ומבורכת בחוף ארוך, חלקו חולי וחלקו אבנים, חוף שלצידו יער - חורשה עבותה שנשפכת אל החוף.
למידע ברחבה עברו לעמוד טריקלה קורינתיאס

חורף ב- Trikala Corinthia - הר זיריה Ziria


אגם דוקסה Doxa Lake
גם הוא נמצא במחוז קורינתיה, אגם מלאכותי בגובה של 900 מטר מעל פני הים, מוקף יערות אורן, במרכז האגם על לשון יבשתית ניצבת כנסיה ובסופי שבוע בשביל המוביל אליה מגיעים איכרים מהאיזור למכור את מרכולתם. משקיף אל האגם, מנזר אגיוס גיאורגיוס שהועבר לשם בעת תכנון האגם. גם הביקור במנזר מומלץ שכן מדובר במנזר פעיל ומכניס אורחים ממנו ניתן לחזות בנוף המרהיב של האגם כולו.

Doxa Lake


טיולי באגי, אופני מים, סאפ ועוד 
חברת "Explore Ziria" היא חברה מקצועית המציעה פעילויות חוויה מומלצות באיזור טריקלה. הבסיס של החברה הוא בעיירה קסילוקסטרו, אך נקודת המפגש תהיה בהתאם לפעילות, או בטריקלה קורינתיאס או באגם דוקסה.
טיול באגי הוא אחד הפעילויות המומלצות הכי חווייתיות בפלופונס. הנהיגה היא עצמאית ברכבי באגי (רייזרים) - בכל רכב שני אנשים, ובליווי מדריך מקצועי דובר אנגלית שמכיר את השטח ויקח אתכם למקומות מרהיבים ונסתרים שהגישה אליהם דרך השטח בלבד.
על אגם דוקסה מציעה החברה גם מספר פעילויות כגון אפני מים, סאפ, רכיבה על אפנים או סוסים סביב האגם ועוד. הזמנה מראש היא חובה. להזמנה פנו במייל: [email protected] או בטלפון: 30-694-3157320 + פרטים נוספים באתר: http://exploreziria.gr/
(
שימו לב שלא תמיד עונים מיידית, אל תהססו לשלוח את המייל שנית כעבור כמה ימים אם לא קיבלתם תשובה).


העיירה קורפוס: היא עיירת נמל קטנה השוכנת לחוף מפרץ סופיקו בחלק הדרום-מזרחי של קורינתיה, יוון. מפרץ סופיקו הינו מפרץ שקט הפונה לצד הסרוני עם חוף חולי קטן מוקף בעצי זית ואורנים היוצרים את התפאורה המושלמת לחופשה שקטה. העיירה ממוקמת במרחק של 35 ק״מ מתעלת קורינתוס בדרך לאפידאורוס. הכפר קורפוס התפתח בשנים האחרונות, אך נותר יעד שקט למי שמחפש מנוחה. זוהי בחירה טובה כבסיס לטיולים לאפידאורוס, קורינתוס, קורינתוס העתיקה, לוטראקי וכו'. החוף מתאים למשפחות וממוקם בכפר המציע למבקרים בו את כל הנוחות (שהייה במקומות אירוח ציוריים, אוכל בטברנות על שפת הים, קפה וכו'). עבור הרומנטיקנים, חוף קורפוס נראה כמו אי קטן, בעוד שקרקעית הים הייחודית אידיאלית לדיג וצלילה. ראו עוד בעמוד הריביירה של הפלופונס

עוד בקורינתיה ובהרחבה במסלול המפורט בעמוד זה:
מבצר אקרוקורינתוס - שרידי מבצר מרשימים מעל העיירה קורינתוס וצופים אל מפרץ קורינתוס
קסילוקסטרו - עיירת נופש לתיירות מקומית, ממוקמת נח גם לנוסעים צפונה ומתאימה לעצירה ללילה בדרך. שוכנת על שפת מפרץ קורינתוס וכוללת חופי רחצה ואת כל שירותי התיירות
אגם ווליאגמניס, חוף מקדש הרה - לא להתבלבל עם אגם ווליאגמני באתונה. אגם זה בפלופונס שוכן צפונית לתעלת קורינתוס, מעט אחרי העיירה לוטראקי (שמפורסמת במלון הקזינו), זהו אגם פסטורלי מקסים עם חופי רחצה וטברנות. וחוף מקדש Heraion שנמצא דקות מהאגם הוא חוף יפיפה ועליו שרידי מקדש הרה.

זהו קניון אגיוס לוקאס המרהיב שניתן להגעה רק במסגרת טיול באגי עם מדריך. ראו אקספלור זיריה

צילום: שרית דוידובסקי
.

מחוז קורינתיה - המלצות לינה

בסיסי הלינה המבוקשים במחוז קורינתיה הם באיזור טריקלה קורינתיאס והכפרים סביב, בעיירת החוף קורפוס, בעיירת החוף קסילוקסטרו, ובאיזור לוטראקי ואגם ווליאגמניס. 
לא תמצאו פה רזורטים יוקרתיים אלא מלונות קטנים ומקומיים בלבד, בתי אירוח והכנסת אורחים יוונית מכל הלב. אלה המלצות אתר יוון והאיים:

Archontiko Fiamegou - מלון מסורתי בטריקלה קורינתיאס, בכפר מסיה, האמצעי מבין הכפרים. ארוחת בוקר עשירה, חדרים מסורתיים ואירוח חם ואוהב. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

En Archi - שתי יחידות אירוח למשפחות, מאובזרות במטבח נח, סלון וחדרי שינה. אירוח חם ואוהב של בעלת הבית, מקום שמרגיש בית. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Nymphes Guesthouse - במרכז טריקלה קורינתיאס, מלון בוטיק בסגנון המקומי הכפרי ההררי, בית אבן ועיצוב חם ומסורתי. לפרטים מליאים והזמנה לחצו כאן

Pera Alonia Guesthouse - במסיה טריקלה, הכפר האמצעי בטריקלה קורינתיאס, בניהול משפחתי חמים ונעים עם חדרים נעימים וארוחת בוקר טובה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Guesthouse Diochri - טריקלה קורינתיאס בכפר העליון, מלון בוטיק מודרני עם חדרים נעימים ונקיים, עיצוב חדיש ביחס לעיצוב המקובל באיזור. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Varnevo Guesthouse - בטריקלה קורינתיאס, בכפר האמצעי, מלון דירות מומלץ עם יחידות המתאימות גם למשפחות. בית קפה והכנסת אורחים חמה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

The Gardens Galery Hotel - על טיילת קסילוקסטרו, יעד שנהנה מתיירות מקומית. מלון בוטיק מודרני ונעים מאד, חדרים אסטטיים עם בלקון לים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Lavender Cove - מתחם אירוח מקסים על מפרץ קורפוס, לנופש יווני שקט ואותנטי, דירות אירוח שמתאימות גם למשפחות, מאובזרות בנוחות וצופות אל הים. נפלא.. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Topos Luxury Stay Heraion - צופה על אגם ווליאגמניס הפסטורלי, מלון דירות נופש מאובזרות למשפחות, כולל בריכה חיצונית ונוף לאגם. נסיעה קצרה מהים ומלוטראקי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Bellavista at Heraion Lagoon - וילה עם שלושה חדרי שינה מול אגם ווליאגמניס המקסים וקרוב לחוף מקדש הרה. מאובזר לחלוטין ויכול לארח עד 8 אנשים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

.

זקוקים להמלצת נוספת בקורינתיה? שלחו לנו מייל עם הפרטים - תאריכים, הרכב חדרים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות נוספות - למשלוח מייל לחצו כאן

.

מחוז ארגולידה - מיקומים ואטרקציות

Argolida
מחוז ארגולידה, מכונה גם ארגוליס משתרע על שטח של 2,214 קמ"ר ואוכלוסייתו מונה כ-105,770 נפשות. שוכן דרומית למחוז קורינתיה, ביו מפרץ ארגוליס למפרץ הסארוני וידוע באיזור הריביירה הדומי שכולל את פורטו חלי, ארמיוני וישובי חוף נוספים, וכן העיר היפה נאפליון.
במחוז שפע של מקומות נפלאים לטיול, נופש וגם הרבה היסטוריה.

מיקנה Mikenea חורבות מיקנה הם שריד מופתי מהתקופה המיקנית שהחלה בסביבות המאה ה-12 לפנה"ס. כאן תוכלו לראות עדויות לעיר החשובה שהיוותה מרכז משגשג, ונחקקה בתודעה המערבית כנקודת המוצא למסעות המתוארים ביצירותיו של הסופר הומרוס. בין היתר ניתן לראות ממצאים של קברי מלכים מפוארים, שער האריות עם תבליט של מלכי החיות בראשו ושלל חומות ומבני אבן עתיקים מאוד.

שרידי העיר העתיקה מיקנה Mikenea

נפפליו Napflion היא ככל הנראה העיר היפה בין ערי יוון. ביקור בעיר המפרץ הזאת יפגיש אתכם עם מבצרים, מבנים יפיפיים של בתים וארמונות צנועים שמקורם בתקופה בה שלטו כאן הוונציאנים. תיירים רבים מתלהבים מהעיר בזכות האווירה השלווה והרומנטית בין הסמטאות הציוריות במקום. אווירה המעודדת ישיבה של שעות רבות בנחת עם כוס יין או אוזו ופשוט ליהנות מהחיים. בקרו במצודה הגבוהה פלמידי (Palamidi) והתרשמו מהנופים המרהיבים של העיר והמפרץ. אל המצודה ניתן להגיע ברכב או אם אתם בכושר, רגלית, בטיפוס אלף המדרגות העולים ממרכז העיר. ואם תוכלו לתכנן זאת כך שתגיעו ברכב ותרדו רגלית זה מומלץ בחום, הנוף מרהיב. בהרחבה על נאפליו היכנסו לעמוד נאפליו

ארמיוני Ermioni – כפר דייגים אינטימי אשר בו בתים בכחול אופייני ליוון. בכפר תוכלו ליהנות מארוחת דגים נפלאה באחת מהמסעדות השוכנות במקום, לערוך סיור שלוו ורגוע או לצאת להפלגה לאי הידרה הקרוב והציורי.

אפידברוס Epidavros בו נמצאים השרידים בין היפים והמיוחדים שבמחוז פלופונס ויוון בכלל. כאן תמצאו את ה"תולוס"; שהינו מבנה מפואר שנבנה במאה ה-4 לפנה"ס. המבנה כולל עבודות אבן מרשימות עם עמודים רבים ועיטורים מיוחדים. אך האטרקציה העיקרית פה היא המקדש של אסקלפיוס, אל הרפואה היווני, שבעת העתיקה היווה מרכז לפולחן ותפילות להחלמה וריפוי. בנוסף ישנו מבנה תאטרון מאותה התקופה, אשר השתמר בצורה נפלאה ועד היום מתקיימות בו הופעות. תיאטרון גדול ושמור בעל אקוסטיקה מרשימה.

למידע נוסף על הריביירה של הפלופונס במחוז ארגולידה לחצו כאן

מבני התרבות של אפידאברוס Epidavros


.

מחוז ארגולידה - המלצות לינה

מחוז ארגולידה כולל שני מוקדים מאד מבוקשים והם העיר נאפליון ואיזור הריביירה של הפלופונס שכולל את Porto Heli, Ermioni וישובי חוף קטנים ביניהם. (וגם עיירת הנופש הפופולארית לתיירות מקומית Tolo, ובה מקומות אירוח מעט מיושנים)
רשימת המלצות הלינה במחוז ארגולידה:

Amymone & Adiandi - בעיר העתיקה של נאפליו, מלון בוטיק מתוק בעיצוב מקסים, חמים וביתי. מיקום מצויין. ארוחת בוקר נהדרת. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Filoxenion - מלון בוטיק קטן ואינטימי בעיר העתיקה של נאפליון, ברחוב שקט ונח עם חניה מרחק הליכה של דקות מלב העיר העתיקה. אירוח מסביר פנים ומומלץ. לפרטים מלאיםו הזמנה לחצו כאן

Grand Sarai Nafplion - בעיר העתיקה של נאפליו מלון בוטיק בדירוג 4 כוכבים, מקסים. חדרים נעימים כולל גם חדרי משפחה, ארוחת בוקר טובה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Nafsimedon Hotel - עוד מלון בוטיק מקסים בלב נאפליו, במרכז, צופה אל המצודה, במרחק הליכה מכל מקומות הבילוי. עיצוב מסורתי מקומי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Carpe Diem Boutique Hotel - מלון מקסים בלב העיר העתיקה של נאפליו. בוטיק, בעיצוב מודרני, חדרים יפים ומרווחים וטרסה שצופה אל המבצר. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Nikkis Beach Resort & Spa - מלון חוף בדירוג חמישה כוכבים על חוף הים בפורטו חלי, איזור נופש מבוקש. מגוון חדרים וסוויטות, בריכה חיצונית, ירידה לחוף פרטי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Dardiza Boutique Hotel - מלון בוטיק נפלא בארמיוני מול הים. חדרים מוארים ונקיים, בריכה מול הים, מיקום נהדר, מדשאות ירוקות. יופי של מלון. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Grand Bleu Anastazia - מלון דירות על חוף הים בקרבת פורטו חלי. דירות מתוקות, מאובזרות, נוחות לזוגות ומשפחות. ירידה ישירה אל חוף הים החולי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Villa Maria - בית נופש על חוף הים באפידברוס העתיקה. בית מתוק עם שלושה חדרי שינה, סלון, מטבח מאובזר וחצר נפלאה. אם פנוי, לחטוף. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Beachfront Villa - וילה שהיא אתר נופש, ענקית, עם 9 חדרי שינה, בריכה גדולה, חצר מדהימה, מגרש טניס, נוף מלא לים. מפנקת ויוקרתית באיזור פורטו חלי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

.

זקוקים להמלצת לינה נוספת בארגולידה? שלחו לנו מייל עם הפרטים - תאריכים, הרכב חדרים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות נוספות. למשלוח מייל לחצו כאן

.

מחוז לקוניה - מיקומים ואטרקציות

Lakonia
מחוז לקוניה בדרום הפלופונס כולל כמה רצועות חוף ארוכות: ממזרח מהישוב Kyparrisi ודרומה לצד הים האגאי הדרומי, וכן על שפת מפרץ לקוניה וגם על מפרץ מסיניה בחלקו המערבי של המחוז. משתרע על שטח של 3,636 קמ"ר, בירתו המנהלית היא העיר ספרטה. במרכז המחוז עובר נהר אברוטס. מחוז לקוניה כולל כמה מהמיקומים הכי מפורסמים ומטויילים בפלופונס:

ספרטה Sparti היא המקום שבו התרחשו קרבות ולחימה אינטנסיבית, ומפה נשלטה בעבר יוון כולה. כיום העיר מתפקדת כעיר מגורים ואין זכר להיסטוריה המפוארת של האיזור למעט השרידים הרומנטיים של האקרופוליס (acropolis) ומקדש ארטמיס (Temple of Artemis Orthia) אליהם ניתן לטפס ומשם גם להשקיף על העיר. בספרטה ישנו גם מוזיאון ארכיאולוגי הסוקר את ההיסטוריה של ספרטה וכן מוזיאון חדש ויפה המוקדש לזיתים ושמן זית Museum of the Olive and Greek Olive Oil. אם אתם מצליחים להתגבר על הדחף לבקר בספרטה אז אפשר לוותר.

מיסטארס
 Mystras אתר ארכיאולוגי השוכן על מורדות הר טאיגאטוס מרחק קצר מספרטה. האתר משקיף אל נופו המרהיב של נהר אברוטס. מיסטארס מחולקת לשלושה : עיר עלית, אמצעית ותחתית. האתר שופע מבנים ארכיאולוגים: הקתדראלה, כנסיית תאודורוס הקדוש, שער מונמבסיה, כנסיית ניקולאס הקדוש, ארמון הדספוטים, כנסיית סופיה הקדושה, המצודה, כנסיית יוחנן הקדוש, מנזר פנדנאסס ועוד.

חבל מאני Mani גם הוא שייך למחוז לקוניה. חבל זה מאופיין בבנייה ייחודית של מגדלים ששמשו בעבר להגנה מפני פולשים. נסיעה בחבל מאני (Outer Mani) היא מרתקת, מצד אחד הר טאיגטוס ומצד שני הים היוני Ionian, חופים ומפרצונים יפיפיים, הכי קרוב לתחושה של אי יווני בפלופונס, זה המקום להתמסר לקצב היווני, תחושת החופש ולהוריד הילוך. הבולטים בין כפרי מאני הם העיירה הציורית קרדמילי Kardamyli היושבת על מפרץ יפיפה, בנויה כולה מאבן וברחובה הראשי מגוון חנויות יפות המוכרות תוצרת מקומית. עיירת החוף Stoupa ובה חוף רחצה נפלא. הכפר הקטנטן לימני Limeni השוכן במפרצון יפיפה. עיירת המגדלים העתיקה והנטושה Vathia, המשקיפה לעבר הים התיכון - מקום קסום ומסתורי. עיירת החוף הקסומה Gerolimenas, קייפ טנרו Cape Tenaro, שהיא הנקודה הדרומית ביותר של יבשת אירופה ומערת דירוס מערת Diros - מערת נטיפים בשטח של כ-5000 מ"ר, היא המערה החשובה ביותר שהתגלתה ביוון. הביקור במערה הוא באמצעות שיט בסירה לאורך של 1.6 ק"מ, כנסו לקישור למידע נוסף. עוד על מאני בעמוד זה

הכפר הנטוש ואטיה Vathia

מונמבסיה Monemvasia הוא אחד הספוטים המתויירים והפופולרים ביותר בטיול בפלופונס. הוא מצוי בחלק הדרום מזרחי של הפלופונס, בחבל לקוניה. מונמבסיה monemvasia ממוקמת על סלע צוק ענק היוצא מהים והעיר העתיקה שחלקה משוחזרת להפליא בנוייה ממש על המצוק, בין רחובותיה המפותלים והמקסימים ישנן חנויות מיוחדות, בתי קפה וטברנות יווניות משובחות ובתי מלון קטנים. אף שהמקום הפך להיות אחד מיעדי התיירות המבוקשים ביותר של הפלופונז הוא יעד חובה וכדאי להקדיש לביקור במונמבסיה לפחות 3-4 שעות.

מונמבסיה Monemvasia


גם האי הקטן אלפוניסי Elafonisi שייך למחוז זה. בנוסף, הפלגות אל האי קיתירה Kythira יוצאות מדרום לקוניה ומהעיירה Gythio.

במסלול הטיול המפורט בעמוד זה תמצאו מידע נוסף והמלצות על איזור לקוניה.

.

מחוז לקוניה - המלצות לינה

כמה איזורי לינה שונים במחוז לקוניה, הפופולארים הם באיזור מיסטראס, באיזור מונמבסיה ובחבל מאני.
המלצות לינה של אתר יוון והאיים במחוז לקוניה:

Euphoria Retreat - A Holistic Wellbeing Destination - רזורט הררי מיוחד ומדהים בקרבת מיסטראס. מציעה חווית הבראה מפנקת במיוחד במלון בעיצוב יפיפה ובנופים נפלאים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Kinsterna Hotel - מלון חמישה כוכבים יפיפה שנמצא כחצי שעה דרומית למונמבסיה, ובהחלט מצדיק את המרחק הזה כשמבקרים במונמבסיה. מלון יפיפה צופה לים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Manifest Boutique Hotel - מלון בוטיק חדש ויפה על המפרץ הכי יפה במאני, ליד הישוב איטילו שעת שפת המפרץ. חדרים גדולים ומעוצבים, בריכה ונופים מרהיבים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Rizes Seaside Resort - מלון ספא בוטיק מקסים על מפרץ פרטי וחוף פרטי ליד עיירת הנופש גיתיו במאני, בריכה חיצונית ובריכה מחוממת פנימית, ספא מפנק. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Porto Vitilo Boutique Hotel - מלון בוטיק וותיק וטוב במיקום מצויין על המפרץ היפה של איטילו-לימאני. בקרבת הים. עיצוב נעים ומקומי, בריכה חיצונית ונוף לים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

En Plo Luxury Suites - מעל עיירת החוף איטילו במפרץ היפה של לימני, מלון בוטיק בסגנון מקומי בנוי אבן עם בריכה חיצונית צופה למפרץ וחדרים גדולים ונוחים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Trapela Boutique Hotel - מלון אינטימי קטן ומתוק במרכז הכפר היפה אאירופוליס במאני, חדרים בעיצוב נעים ונקי, מארחים נעימים. מיקום טוב לבילוי ערב במרכז הכפר הקטן. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Trapela Limeni Luxury Suites - מלון בוטיק מעל מפרץ לימני המקסים במאני, בעיצוב הסביבתי הבהיר של בתי אבן, חדרים מרווחים ומוארים, ונוף המפרץ היפיפה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Salvia Aeropolis All Suites Hotel - מתחם נופש חדש מתחת לכפר אארופוליס במרכז מאני. בתי אבן לאירוח זוגות ומשפחות מוקפים ירוק וצופים למפרץ היפה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Poliana Estate Villas - מתחם וילות לאירוח, באיזור הכפר ריגיליה, מקום טוב באמצע בחצי האי פיליון. בריכה חיצונית, נוף לים ויחידות מאובזרות ונוחות למשפחות. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

.

זקוקים להמלצת לינה נוספת בלקוניה? שלחו לנו מייל עם הפרטים - תאריכים, הרכב חדרים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות נוספות. למשלוח מייל לחצו כאן

.

מחוז ארקדיה - מיקומים ואטרקציות

Arkadia
מחוז ארקדיה מציע למטיילים בו שפע של אטרקציות, טבע, מסלולי הליכה, כפרים ציוריים, ראפטינג חובה. זהו המחוז עם הכי פחות איזורים הנושקים לים. הוא הליבה של הפלופונס. האיזור שכן נושק לים הוא כביש החוף היפיפה שבין העיר נאפליו לעיירה המקסימה לאונידיו. העיירה לאונידיו Leonidio ידועה כעיירת החצילים, ומדי קיץ מתקיים פה פסטיבל החציל, שחוגג את הירק על מגוון מאכליו. מלאונידיו  הביש מתפתל במעלה ההר באיזור מפורסם של צוקים שמושך מטפלי צוקים מרחבי העולם ומגיע אל הכפר היפיפה קוסמאס Cosmas.

בסיס פופולארי לטיול בחבל ארקדיה הוא באיזור המקיץ את קניון לוסיוס וכולל כמה כפרים ציוריים: הכפר 
דימיצאנה Dimitsana - כפר ציורי עתיק השוכן בגובה של כ-1100 מ'. בנוסף לטברנות וחנויות לממכר תוצרת מקומית ניתן למצוא במקום גם מוזיאון לאנרגיית המים וכן מוזיאון פולקלור ביתי ואינטימי אשר ממוקם במבנה עתיק של הספרייה. עוד כפר מומלץ הוא סטמניצה Stemnitsa אשר גם בו תוכלו לבקר במוזיאון פולקלור נוסף. ידוע בזכות צורפי הכסף. כמו כן ניתן למצוא במקום את האנדרטה לציון שחרור יוון מן הטורקים.
למחפשים לשלב גם טבע במסלול הטיול בפלופונס, ארקדיה הוא מקום נפלא לכך. הנסיעה ההררית בין הכפרים עוברת בנופים ציוריים, מבצרים, עמקים וכבישים מתפתלים וכן נהר הלוסיוס הזורם בחבל זה, בו כדאי לשלב גם ראפטינג חוויתי. לתיאום ראפטינג פנו לחברת Peripetia   

ראפטינג על הלוסיוס בפלופונס עם Peripetia

 
peripetia היא החברה המקצועית ביותר לראפטינג על נהר הלוסיוס בפלופונז, אם תכננתם חוויה רטובה ומסעירה צרו קשר עם החברה לתאום והזמנה מראש.

למידע נוסף »
ראפטינג במחוז ארקדיה, על נהר הלוסיוס, הוא חוויה שאסור לפספס
הכפר היפה קוסמאס במחוז ארקדיה

למידע בהרחבה על מחוז ארקדיה לחצו כאן
וכן במסלול המפורט בעמוד זה.

.

מחוז ארקדיה - המלצות לינה

בסיסי הלינה הפופולאריים במחוז ארקדיה הם אלה הנושקים לקניון לוסיוס, הוא האיזור המטוייל ביותר במחוז זה שכולל את נהר הלוסיוס, ראפטינג על הנהר ושפע מסלולי הליכה גם בקניון וגם בהר מנאלון.
ראו את המלצות הלינה של אתר יוון והאיים במחוז ארקדיה:

Manna Hotel - רזורט הררי יפיפה בדירוג 5 כוכבים באיזור הכפרים של ארקדיה, כ-20 דקות נסיעה מהכפר דימיצאנה. חדרים גדולים ומעוצבים בטוב טעם, ספא מפנק, ארוחת בוקר מעולה. מומלץ. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Hotel Archontiko Anyfanti - מלון בוטיק נהדר ומומלץ שנמצא כמה דקות ממרכז דימיצאנה. מלון נפלא למשפחות עם חדרי משפחה נוחים, מרווחים ונקיים והכנסת אורחים חמה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Casagli Luxury Suites - מלון בוטיק קטן ונעים בכפר דימיצאנה, עם חדרים זוגיים בלבד. חדרים מטופחים, בית אבן משופץ, מרפסת עם נופים מרהיבים של הכפר וההר. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Elafos Spa Hotel - מלון בוטיק מקסים בכפר הליניקו, בסיס נח לטיול על הר מנאלון ובקניון לוסיוס. במלון גם ספא בריאות וחדר כושר. בריכה חיצונית שפעילה בקיץ בלבד. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Mylaon Boutique Hotel Spa - מלון בוטיק מקסים בקרבת הכפר ויטינה, בסיס נח לטיולים במנאלון ולוסיוס. מגוון סוגי חדרים מרווחים מעוצבים יפיפה, בריכה מקורה ומחוממת. ארוחת בוקר עשירה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Art Mainalon Hotel - מלון בוטיק נהדר במרכז הכפר ויטינה, בסיס מצויין לטיול באיזור לוסיוס והכפרים. חדרי בוטיק מוקפדים ומסעדה מצויינת במלון. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Nerida Boutique Hotel - מלון בוטיק ביתי וחמים, נמצא 300 מטר ממרכז הכפר דימיצאנה. חדרים נעימים וחלל משותף חמים ומזמין. מיקום מצויין לטיול באיזור לוסיוס. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Enastron Guesthouse - מלון קטן ואינטימי בכפר ההררי דימיצאנה, 300 מטר ממרכז הכפר. אווירה ביתית, חדרים נעימים ונקיים, ארוחת בוקר טובה מאד. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Archontyko Hatzipanayioti - בית הארחה מסורתי מקסים, בית אבן במרכז הכפר לאונידיו, בסיס למטיילים ומטפסי צוקים באיזור. ולאורחי פסטיבל החציל שבכפר. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

.

זקוקים להמלצץ לינה נוספת בארקדיה? שלחו לנו מייל עם הפרטים - תאריכים, הרכב חדרים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות נוספות. למשלוח מייל לחצו כאן

.

מחוז מסיניה - מיקומים ואטרקציות

Messinia
מסיניה הוא המחוז המערבי בפלופונס שכולל כמה מהחופים המקסימים ביוון. שטחו של מחוז מסיניה הוא 2,991 קמ"ר, ואוכלוסייתו מונה כ-168,000 נפש. העיר הגדולה במחוז זה היא קלמטה - Kalamata, אשר התברכה ברצועת חוף נהדרת. קלאמטה מפורסמת בזכות מוצרי המשי אשר מיוצרים בה וכמובן בזיתים הנפלאים שלה. בהגיעכם לעיר, עצרו לביקור ברובע העתיק אשר בו שוכן מבצר עתיק מהמאה ה-13. אם אתם מגיעים לקלאמטה בימי הקיץ, תכננו את החופשה כך שתזכו לחגוג עם תושבי המקום את פסטיבל הפולקלור המקומי העונה לשם – קלמאטיאנוס. מקלמטה מומלץ להמשיך אל עיירת החוף פילוס – Pylos, עיירה קסומה השוכנת במרחק חצי שעה מקלאמטה , בה תוכלו לבקר בארמון נסטור, בטירות עתיקות ובמוזיאון הארכיאולוגי אשר שוכן בכפר חורה. במחוז מסיניה מומלץ לבקר בבאסאי - אתר ארכיאולוגי אשר בו שוכן מקדש עתיק לכבוד אפולו אֶ‏פּ‏יקוּ‏רְיוֹ‏ס.
חוף יפיפה ומפורסם במסיניה הוא חוף ווידוקיליה Voidokilia, השוכן צפונית לפילוס.
מפלי המים של נדה Neda Waterfalls אשר בנהר הנדה המסמן את הגבול בין מחוז מסיניה למחוז איליה, יעד מומלץ לביקור לאוהבי טבע. הדרך עד הגשר מעל הנהר מעט משובשת ולא מומלצת למעבר עם רכב נמוך, מהגשר יש מסלול של כקילומטר שכולל את המפל הקטן ואת המפל הגדול, כשכל אחד מהם נשפך לבריכה טבעית ובקיץ יעד מומלץ לרחצה בטבע.

למידע בהרחבה על מחוז מסיניה לחצו כאן

חוף ואתר ארכיאולוגי מת'וני

.

מחוז מסיניה - המלצות לינה

בעונת הקיץ יוצאות טיסות ישירות מישראל אל שדה התעופה של קלמטה, ולכן היעד מבוקש. במסינייה פועל אחד הרזורטים המפורסמים ביוון: קוסטה נבארינו.
ראו המלצות אתר יוון והאיים במסיניה:

The Romanos, Costa Navarino Luxury Collection Resort - מלון אחד מבין שני המלונות ברזורט המפורסם והיוקרתי של קוסטה נברינו. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

The Westin Resort Costa Navarino - המלון השני במתחם הרזורט. שניהם נהנים מפסילטיס יוקרתיים, מגרשי גולף, בריכות, חדרי כושר, ספא ומסעדות. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Zoe Seaside Resort - מלון חוף מקסים בגיאלובה, איזור קוסטה נברינו. עיירת נופש, ירידה לחוף מסודר עם מיטות חוף לאורחי המלון, בריכה חיצונית, בר קוקטיילים, עיצוב מודרני. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Mandarin Oriental Costa Navarino - רזורט חוף יפיפה וחדש בין גיאלובה לפילוס באיזור קוסטה נברינו. מתקנים מעולים ומפנקים, ירידה לחוף פרטי, בריכה חיצונית גדולה, מסעדות מעולות ועוד. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן 

Karalis Beach - במיקום שקט ומיוחד בעיירה פילוס, על הים (לא חוף) עם טרסה מול הנוף ומיטות שיזוף. מלון בוטיק אינטימי ומקסים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

W Costa Navarino - מלון חוף יפיפה בקרבת העיירה פילוס, בוטיק ומעוצב מקסים, חדרים נעימים בצבעים מרגיעים, בריכה חיצונית, ארוחת בוקר מעולה, ירידה אל חוף מסודר. נפלא. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Imathoessa - מתחם יחידות אירוח נעים ופשוט באיזור העיירה גיאלובה. יחידות משפחתיות נקיות וצנועות בקו נקי ומודרני. שטח חיצוני נעים עם בריכת שחיה משותפת. מתאים למשפחות. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Horizon Blu Boutique Hotel - על הטיילת של קלמאטה, מלון בוטיק יפיפה בדירוג חמישה כוכבים. חדרים מעוצבים, נוף לים, בריכה חיצונית, גישה קלה אל החוף. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Garden City Resort - מלון אורבני במרכז העיר קלמאטה עם חדרים מעוצבים בקו מודרני, בריכת שחיה חיצונית, ארוחת בוקר בופה. מלון בוטיק עירוני. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

.

זקוקים להמלצץ לינה נוספת במסיניה? שלחו לנו מייל עם הפרטים - תאריכים, הרכב חדרים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות נוספות. למשלוח מייל לחצו כאן

.

מחוז איליה - מיקומים ואטרקציות

Ilia
מחוז איליה נמצא בצפון מערב הפלופונס, היעד המפורסם ביותר במחוז זה הוא אולימפיה העתיקה Ancient Olympia זהו אחד האתרים המפורסמים והידועים ביוון, פה התקיימו המשחקים האולימפיים הראשונים, פה זה התחיל.. האתר נמצא בחוף המערבי ומקושר לפעולות פולחן עתיקות לכבוד האלים השליטים זאוס והרה. האתר נמצא בעמק מוקף הרים שניזון מהנהרות הגדולים שזורמים אליו. כאן נערכו המשחקים האולימפיים החשובים מבחינה חברתית ופוליטית עם אתלטים רבים. שני האתרים הפופולריים באזור הם "אולימפיה העתיקה" ו"מוזיאון הארכאולוגיה של אולימפיה". ישנן גם מסעדות וחנויות נוחות לתיירים באזור זה. האתר הוא גדול וכולל גם מוזיאון כך שצריך להקדיש לו לפחות 3 שעות.

במחוז איליה גם רצועת חוף ארוכה עם מלונות חוף ורזורטים לחופשה משפחתית מפנקת. באיזור נמל Kylini ממנו יוצאות הפלגות לאיים זאקינתוס וקפלוניה.

.

מחוז איליה - המלצות לינה

כאמור, במחוז איליה ישנם מספר מלונות חוף מבוקשים ומפנקים לחופשות קיץ משפחתיות. אחת הסיבות הוא פארק המים שמציעים מלונות אלה וכן מיקומם על החוף. גם באיזור אולימפיה העתיקה ישנם מספר מקומות לינה, מקומיים וצנועים.
המלצות אתר יוון והאיים:

Grecotel Mandola Rosa - אחד מהרזורטים על חוף הים החולי הארוך במחוז איליה. מרשת גרקוטל היוקרתית. אתר נופש אלגנטי עם יחידות אירוח משפחתיות ממש על החוף, עם בריכות פרטיות. היקר מבין שלושת מלונות הרשת על חוף זה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Olympia Golden Beach Resort & Spa - המלון השני של הרשת באותו החוף, גם הוא כולל פסיליטיס ברמה גבוהה, חוף פרטי ויחד עם שני מלונות הרשת הנוספים חולקים פארק מים נהדר לילדים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Grecotel La Riviera & Aqua Park - השלישי בסדרת המלונות של רשת גרקוטל, עם כמה בריכות חיצוניות, גם הוא על החוף החולי הרחב, רזורט משפחתי שכולל גם הוא כניסה לפארק המים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן 

Hotel Europa Olympia - מלון בקרבת אולימפיה העתיקה. מלון אסטתי ונח, ברמה טובה ביחס למלונות באולימפיה. כולל בריכה חיצונית. חדרים נקיים ומרווחים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

.

זקוקים להמלצץ לינה נוספת באיליה? שלחו לנו מייל עם הפרטים - תאריכים, הרכב חדרים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות נוספות. למשלוח מייל לחצו כאן

.

מחוז אכאיה - מיקומים ואטרקציות

Achaea

מחוז אכאיה בצפון הפלופונס כולל כמה אטרקציות שחלקן יכולות להתאים גם כיום טיול מאתונה, וחלקם אף בדרך לטיול בצפון יוון.

גשר ריו - אנטיריו מצוי בחלקו הצפון מערבי של הפלופונס והוא למעשה מחבר בין הפלופונס לבין מרכז יוון. הוא מתחיל בפלופונס בישוב Rio ומסתיים בישוב Antirio. ניתן לחצות את הגשר עם הרכב (בתשלום) או לחצות את המפרץ עם מעבורת (גם בתשלום). בגשר עוברים תיירים רבים הממשיכים מהפלופונס צפונה לאיזור קרפניסי, האי לפקדה, צומרקה, וכפרי זגוריה. מדובר בגשר התלוי הארוך ביותר באירופה המהווה יצירה ארכיטקטונית מרהיבה ביופיה.

גשר ריו-אנטיריו Rio-Antirio bridge

צילום: אורי מגנוס

מערת האגמים Cave of the lakes
מערת האגמים היא מערת נטיפים המצוייה במרכז הפלופונז' כשעה נסיעה דרומה מקלבריטה. למערה סיפור מרתק עליו תוכלו לקבל מידע במקום, המסלול לתחילת המערה כולל גם הליכה קלה בתווי שטח יפיפה. ראו עוד מידע על מערת האגמים ביוון


הרכבת בין דיאקופטו לקלבריטה - Kalaveryta train
רכבת קיטור מיוחדת במינה המותאמת לתוואי הצר נוסעת מהעיירה דיאקופטו Diakopto בתוך קניון הסלע השני בעומקו ביוון Varaikos ומחברת בין הישוב דיאקופטו בצפון הפלופונס לבין העיירה המקסימה קלבריטה Kalavryta שעל ההר (או הפוך: מקלבריטה לדיאקפטו), הנסיעה ברכבת עוברת גשרים, מלווה בנחל לאורכה, צימחיה עשירה ונוף קסום והיא נחשבת לאחת האטרקציות המומלצות בביקור בפלופונס. ניתן למצוא לוחות זמנים של פעילות הרכב בעמוד זה.
למלון מומלץ בדיאקופטו - לחצו כאן


העיירה קלבריטה Kalavryta
ההררית, בקצה ההררי של הרכבת, היא עיירת נופש סקי למרגלות אתר הסקי קלבריטה וכוללת מסעדות, מלונות ומוזיאונים והיסטוריה טראגית בימי מלחמת העולם השניה. מידע בהרחבה בעמוד קלבריטה

.

מחוז אכאיה - המלצות לינה

איזורי החוף במחוז אכיאה בפלופונס כוללים עיירות נופש מקומיות עם תיירות מקומית ומלונות פשוטים וצנועים. יעד נופש נוסף במחוז אכאיה היא עיירת הסקי קלבריטה.
אלה המלצות אתר יוון והאיים:

Kalavrita Canyon Hotel & Spa - מלון מומלץ במרכז העיירה, בסיס מצויין לבילוי באתר הסקי ביום ולבילוי ערב במרכז העיירה בלילה. במלון גם ספא עם בריכה מחוממת וחמאם. חדרים בעיצוב נקי ופשוט. לפרטים מלאים והזמנה לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Archontiko Zafeiropoulou - מלון אינטימי ומקסים בקלבריטה, נהנה מטרסה מול נוף נהדר, ארוחת בוקר עשירה, הכנסת אורחים חמה מאד, עיצוב חמים ומשפחתי. בחירה טובה בקלבריטה. לפרטים מלאים והזמנה לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Chalet Azanias - מלון מומלץ בפאתי העיירה קלבריטה, במעלה ההר בדרך לאתר הסקי, עם נוף לקלבריטה. בריכה חיצונית מול הנוף שפעילה בקיץ. מגוון סוגי חדרים לזוגות ולמשפחות. סגנון מקומי מסורתי. לפרטים מלאים והזמנה לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Andrea Hotel - מלון נעים ומומלץ בקלבריטה, נמצא בפאתי העיירה בדרך אל אתר הסקי. חדרים זוגיים ונעימים, לובי עם אח בוערת. חדרים פונים אל הר Chelmos או צופים לעיירה. לפרטים מלאים והזמנה לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Filoxenia Hotel & Spa  - גם מלון פילוקסניה ממוקם במרכז קלבריטה, בלב המרכז ההסטורי של העיירה. פילוקסניה ביוונית משמעותה הכנסת אורחים ואכן על כך יש דגש במלון זה. לפרטים מלאים והזמנה לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Ski Suites - דירת אירוח בפאתי העיירה, 3 דקות נסיעה מהכניסה לקלבריטה. מרוהטת בטוב טעם, משופצת, מאובזרת במטבח, סלון עם אח, בלקון נהדר לשבת מול הנוף. לפרטים מלאים והזמנה לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Orias Guesthouse & Farm - אירוח כפרי מחוץ לעיירה קלבריטה. Agro-Tourism.מומלץ בפרט למשפחות עם ילדים ולכל מי שמעדיף את החוויה הכפרית. לפרטים מלאים והזמנה לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

REST on the Pedestrian Street - כפי שניתן להסיק משמו, בית הדירות הזה ממוקם במרכז העיירה קלבריטה. מלון דירות מעוצב ועם יחידות נהדרות ומאובזרות. לפרטים מלאים והזמנה לפרטים מלאיםו הזמנה לחצו כאן 

Stavneto - מלון חוף פשוט וטוב על חוף דיאקופטו, כולל יחידות אירוח למשפחות ולזוגות. כולל גם וילות אירוח. כולן מאובזרות בנוחות וכוללות מטבח. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

The Artist's Farm by SeasideGreece - דירות חוף מערבית מדיאקופטו, ממש על הים, מבודדות ומתאימות למי שרוצה לכתוב את הרומן הבא שלו. נעימות ומאובזרות. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

.

זקוקים להמלצץ לינה נוספת באכיאה? שלחו לנו מייל עם הפרטים - תאריכים, הרכב חדרים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות נוספות. למשלוח מייל לחצו כאן

.

איים שאפשר לשלב עם הפלופונס

הפלופונס הוא כאמור עולם ומלואו ואפשר לבלות חופשה מלאה בפלופונס וזה יהיה רק על קצה המזלג. בכל זאת, למי שמעוניין לשלב איים נוספים, הפלופונס מקושר במגוון נמלים או נקודות הפלגה אל איים סמוכים.

האי קיתירה Kythira
אי יפיפה ומיוחד נמצא בחלק הדרומי של הפלופונס וניתן להגעה בהפלגה מהעיירה גיתיו שבחבל מאני. אי הררי עם נופים מרהיבים של הים האגאי, חופים בתוליים ומלונות נעימים ופשוטים. פרטים בעמוד קיתירה באתר יוון והאיים..

האי זאקינתוס Zakinthos
האי זאקינתוס שוכן בסמוך לחוף המערבי של הפלופונס והוא אחד האיים היפים המפורסמיםשל יוון: ניתן להגיע אל האי זקינטוס מאתונה: בטיסה, ברכב, או באוטובוס החוצה את כל צפון הפלופונס עד לעיירה קיליני. מנמל קיליני יוצאות מספר הפלגות מדי יום בעונת הקיץ. ניתן לעלות עם הרכב על המעבורת. ראו מידע נוסף כולל המלצה על מלונות ואטרקציות בזאקינתוס בעמוד האי זאקינתוס של אתר יוון והאיים.

האי הידרה Hydra
האי של לאונרד כהן, האי הקטן והקסום, אי ללא רכבים, נמצא רק שעתיים הפלגה מנמל פיראוס באתונה ורק חצי שעה הפלגה מפורטו חלי בפלופונס. מתאים גם כיום טיול בודד מפורטו חלי או הסביבה. המלצות ומידע בעמוד הידרה באתר יוון והאיים.

האי ספצס Spetses
גם הוא מקבוצת האיים הסארוניים, שכן של הידרה, וגם הוא מתאים ליום ביקור או יותר בהפלגה קצרה מפורטו חלי. מידע והמלצות בעמוד ספצס באתר יוון והאיים


האי אלפוניסוס Elafonisos
הוא אי קטן דרומית למחוז לקוניה, ויוצאות אליו הפלגות בתדירות גבוהה מהיישוב הקטן Pounta. מתאים כיום בילוי באחד החופים המפורסמים ביוון - חוף Simos החולי היפיפה. פחות מחצי שעה הפלגה מפונטה ואתם באי. מידע נוסף והמלצה במסלול המפורט בעמוד זה.

.

יצירת קשר עם צוות אתר יוון והאיים

זקוקים להמלצה על מלון או וילה בפלופונס? יש שאלה בנושא הפלופונס?
השיאו פנייה לצוות השרות החינמי של אתר יוון והאיים ונשמח לעזור.

חוף ווידוקיליה - עיגול מושלם וטבעי

מחפשים עוד יעדים מרהיבים לטיול ביוון, ראו גם: כפרי זגוריה

נמאה nemea - אזור היין והיקבים של הפלופונז

נמאה Nemea הוא אזור של יקבים בצפון מזרח הפלופונז ומאד מתאים למי שמגיע לביקור מאזור אתונה, שלל יקבים פרוסים באזור ויש שילו להגעה אליהם, כמעט כולם מציעים סיור וטעימות, ניתן ליצור קשר עם השרות של יוון והאיים לברור המלצות על יקבים ספציפים או סיור יקבים פרטי מאתונה.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il