Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

מזג אוויר ביוון

עדכון מזג אוויר ביוון לשנת 2019 ע"פ השרות המטאורולוגי היווני : 

החורף השנה התחיל מוקדם מהצפוי וע"פ התחזיות האביב גם הוא אמור להקדים ולהתחיל כבר באמצע סוף מרץ ולכן בתקופת פסח יש צפי למזג אוויר אביבי ונעים ברוב חלקי יוון, בהמשך הקיץ אמור להיות מתון [ חם אם כי לא חם מדי ] ומזג אוויר נח לטיולים ונופש צפוי השנה עד הימים האחרונים של חודש אוקטובר ואפילו פנימה לימים הראשונים של חודש נובמבר.

מזג אוויר ביוון מידע כללי ועדכונים שוטפים : 

בעונת האביב והקיץ מזג האוויר ביוון לרוב דומה מאד למזג האוויר אצלנו, מה שיאפשר לכם לתכנן חופשה נעימה ביוון החל מחודש אפריל ועד אמצע אוקטובר וברוב יוון גם עד סוף חודש נבמבר, החורף היווני לרוב שונה מהחורפים שלנו בעיקר בצפון ומרכז יוון, אז הטמפרטורות צונחות ורוב שטחה ההרי של יוון מתכסה בשלג החל מסוף דצמבר ועד תחילת חודש מרץ. השלכת בצפון יוון (כפרי זגוריה, צומרקה ופיליון)  מרהיבים במיוחד בסוף אוקטובר וכל חודש נובמבר ולרוב הטמפרטורות עדיין נעימות לטיול. 
עיקבו אחר המידע וההמלצות בנושא מזג אוויר ביוון בעמוד זה של אתר איי יוון הישראל, שימו לב עמוד מזג אוויר ביוון שלנו משמש גם את כל מי שיוצא לנופש וטיולים ביוון וגם קהל מקצועי, חלק מהמידע בנושא מזג אוויר ביוון שבעמוד זה מוצע בשיוף השרות המטאורולוגי של יוון עם אתר איי יוון הישראלי וחברת poseidon היוונית המנטרת את מזג האוויר ביוון באופן יומי.

מכ"ם עננות וגשם בזמן אמת מיוון

        

ראו גם את טבלת מזג האוויר הממוצע באתונה 

טבלת מזג אוויר ממוצע זאת ביוון היא טבלת ממוצעים ואינה בהכרח משקפת את מזג האוויר נכון לרגע זה ביוון או הצפי השנתי, עם זאת היא תאפשר לכם להבין את הממוצע השנתי ביוון. אם אתם יוצאים לאיזורים דרומיים מאתונה כגון כרתים, סנטוריני, פארוס, קרפאטוס, רודוס, רצוי להוסיף 2-3 מעלות, אם אתם מתכננים חופשה באיזורים צפוניים מאתונה כגון: פיליון, זגוריה, צומרקה, אבריטניה, סלוניקי, רצוי להפחית 2-3 מעלות מטבלה זו בכדי לקבל את ממוצע מזג האוויר המדוייק יותר בכל יוון.
 

חודש טמפרטורה סלציוס מילימטר גשם כמות ימי גשם
מינימום מקסימום
ינואר 5.2 12.5 56.9 12.6
פברואר 5.4 13.5 46.7 10.4
מרץ 6.7 15.7 40.7 10.2
אפריל 9.6 20.2 30.8 8.1
מאי 13.9 26.0 22.7 6.2
יוני 18.2 31.1 10.6 3.7
יולי 20.8 33.5 5.8 1.9
אוגוסט 20.7 33.2 6.0 1.7
ספטמבר 17.3 29.2 13.9 3.3
אוקטובר 13.4 23.3 52.6 7.2
נובמבר 9.8 18.1 58.3 9.7
דצמבר 6.8 14.1 69.1 12.1


ראו גם : השכרת רכב ביוון במחיר נמוך | מלונות ביוון | הרכבת מסלול טיול ביוון

להלן תשובה לשאלה שאנו נשאלים רבות בזמן האחרון:
מה מזג האוויר ביוון בסוף מרץ [פסח השנה]

באיזור האי כרתים והאיים הדרומיים הנוספים של יוון כגון סנטוריני, פארוס, נאקסוס, אנאפי, סיקינוס ועוד מספר מיקומים הטמפרטורה הממוצעת הרב שנתית עומדת על 14-19 מעלות ולרוב אלה הם ימים של שמש עם מזג אוויר נח לטיולים ונופש, אם כי לא ניתן לדעת בוודאות מה יהיה מזג האוויר השנה בתאריכים מסויימים באף מיקום ביוון [כמו בישראל] אלה כשבוע לפני נסיעתכם. במרכז וצפון יוון הטמפרטורה הממוצעת ביום בסוף מרץ נעה בסביבות 13-17 מעלות, והלילות קרירים. בצפון יוון באיזור זגוריה וקסטוריה, צפו לטמפרטורת לילה נמוכה סביב 5 מעלות בממוצע. בסה"כ חופשה בפסח ביוון מבחינת מזג אוויר לא צריכה להיות שיקול מרכזי בהחלטה שלכם, אם בא לכם יוון, יוון מקסימה תמיד וסוף מרץ תחילת אפריל היא לרוב עונה מצויינת לנופש וטיולים ביוון, אם כי אל תבנו על מזג אוויר של אוגוסט.

אוקטובר ביוון?

לא ניתן לדעת מראש מה יהיה מזג האוויר ביום זה או אחר במהלך חודש אוקטובר, אם כי רוב השנה מזג האוויר ביוון דומה לזה אצלנו, אלה שיוון גדולה מאיתנו בכמה מידות וחלקה גם צפונית יותר מאיתנו, בדרום יוון [באיזור כרתים, הממוצע הרב עונתי והתחזית לאוקטובר 2017 עומדת על 20-22 מעלות ביום וכ 16-17 מעלות בלילה ובמהלך חודש אוקטובר צפויים גם כמה ימי גשם [בעיקר בסוף אוקטובר] באיים הקיקלאדים [סנטוריני, פארוס, נאקסוס, סיפנוס, מיקונוס] צפו למזג אוויר דומה. שימו לב שעדיין ימי השמש רבים יותר מהימים הגשומים וההפלגות לכל איי יוון לרוב מתקיימות כסדרן, למעט ימים מסויימים בהם גובה הגלים בלב ים עשוי להוביל לדחייה של מספר שעות במועד ההפלגה, ראו פרק נפרד באתר איי יוון על beaufort scale תיירים מכל העולם עדיין מגיעים לאיי יוון באוקטובר ולא נבהלים גם כאשר ההפלגה נדחית במספר שעות, אך כאמור לרוב אין דחיות ומזג האוויר מאפשר הפלגה נוחה ובטוחה.

במרכז וצפון יוון, צפו למזג אוויר קריר יותר ב 2-3 מעלות לפחות, אם כי גם כאן רוב הימים בחודש אוקטובר בממוצע הרב עונתי הם ימי שמש, עם זאת זהוא זמן מופלא ומקסים לטיול ביוון היבשתית, אתונה וצפונה וכן בפלופונז היווני, מומלץ להכנס לעמוד מזג אוויר ביוון שלנו טרם יציאתכם, ראו קישור בראש עמוד זה למזג אוויר בלמעלה מ 100 מיקומים ביוון.

למזג אוויר בנמלי התעופה של יוון כולל עוצמת הרוח ו hpa, לצפייה בעוצמת הרוח בים "בופורט" beaufort scale  שהינו מידע חשוב לימאים ויאכטיונרים המפליגים ליוון, כולל מידע על עננות ביוון, צפי לשלג ביוון ולחץ אטמוספרי באיזורים של יוון וכן למזג אוויר ביוון כולל עוצמת הרוח ב : knots ולקישורים חשובים נוספים על מזג אוויר ביוון כנסו לעמוד הבא להזמנת מלונות בכל יעדי יוון ללא עמלות הזמנה, ראו רשימה לפי סדר ה א-ב : לחצו כאן

מלבד איזורים צפוניים במיוחד ביוון, או מזג האוויר בחורף היווני, שהוא קר יותר מהחורף שלנו, ברוב עונות השנה מזג האוויר של יוון קרוב מאד למזג האוויר אצלנו כאן בישראל, אלה שבחלק מהאיים היווניים ישנה בריזה מהים המצננת את הטמפרטורות בשעות השיא של היום, עם זאת יוון גדולה פי 6 ממדינת ישראל ולכן מזג אוויר ביוון הוא הוא תלוי מיקום דרך עמוד מזג אוויר ביוון של אתר איי יוון הישראלי, תוכלו להתעדכן בכל הנתונים של מזג אוויר ביוון, בכל איזורי יוון ובכל האיים של יוון, כמו כן תוכלו דרך עמוד זה להתעדכן בעוצמת מהירות הרוח, בסולם בופורט, בלחצי האוויר ועוד נתונים הקשורים למזג אוויר ביוון.

זקוקים להמלצה על מלון או וילה או דירת נופש בכל יוון והאיים? - השרות חינם!
השאירו לנו יעד ביעד אליו אתם נוסעים, תאריכים, מספר אנשים ואם יש ילדים כמה הם ומה הגילאים שלהם ופרטו לנו איזה סוג של אפשרות לינה אתם מחפשים ביוון ואנו נשלח לכם קישורים ישירים להזמנה של מלונות, וילות או דירות נופש מומלצות, להזמנה ישירה באינטרנט ללא עמלות הזמנה, השרות ניתן ללא תשלום לגולשי אתר איי יוון הישראלי הפונים דרך טופס יצירת קשר זה :


  טופס חיפוש אפשרויות לינה מומלצות ביוון              מלונות ביוון booking.com

מזג אוויר ביוון, טיפ חשוב :
נסו להמנע מחיפוש מידע על מזג אוויר ביוון באתרי אינטרנט שמציגים עשרות או מאות פרסומות והחלק של מזג אוויר הוא החלק הפחות מהותי בעמוד האינטרנט שלהם, אתרים רבים שכאלה אינם מציגים תמיד מזג אוויר עדכני ולא פעם ימי שמש עם 22 מעלות הפכו ל 8 מעלות וגשם זלעפות, נסו להכנס לאתרי מזג אוויר רשמיים של יוון, כמו זה המוצג בקישור בעמוד זה.


סולם בופורט הוא מדרג עוצמת הרוח בים ומשתמשים בו רבות בנושא הפלגות של מעבורות, ספינות, רחפות וכלי שייט נוספים ביוון, במזג אוויר סוער במיוחד כאשר נמדד בופור 9 ומעלה מתבטלות רוב ההפלגות לאיי יוון השונים, מלבד ההפלגות לאיי המפרץ הסארוני הקרובים לאתונה, בקיץ מחודשים אפריל ועד תחילת אוקטובר לא צפוי מזג אוויר סוער והוא נדיר למדי, לקראת סוף אוקטובר ועד חודש מרץ ייתכן בופור 9-10, במקרה של ביטול הפלגה ובאם יש לכם כרטיס כבר תקבלו את כספכם בחזרה או כרטיס חלופי ליום אחר, אם הזמנתם מלון מראש, ההזמנה תישאר תקפה למועד שבו ההפלגות יחודשו ההפלגות, למידע נוסף על סולם בופורט או להתעדכנות במצב הים במועד החופשהש לכם [תחזית ל 4 ימים הקרובים] צרו קשר עם מומחה אתר איי יוון הישראלי במייל אן בשיחת צ'ט. 

יוון היא מדינה גדולה, בהרים הצפוניים וגם בכרתים שלג בחורף וסערות בים הם לא מחזה נדיר, עם זאת בקיץ מזג האוויר דומה מאד לזה שלנו כאן בישראל וניתן לקרא לו "מזג אוויר ים תיכוני מתון", אך בשיא הקיץ הטמפרטורות עשויות להיות גבוהות מאד, החורף היווני עשוי להיות מושלג בהרים הגבוהים בצפון המדינה, בכרתים שבדרום ולעתים גם בבירה אתונה, מזג האוויר באיי יוון בעונת התיירות החל מ אפריל ועד אוקטובר הוא מעולה, אוגוסט עשוי להיות חם מאד, אך רוח המלמטי עוזרת מאד [ ראו מידע אודות רוח המלמטי ] .

רוח המלמטי באיים הקיקלאדים [ מזג האוויר באיים הקיקלאדים סנטוריני, פארוס, נאקסוס, איוס, מיקונוס, סיפנוס ]
באיים ובעיקר באיים הקיקלאדים : פארוס, נאקסוס, סנטוריני, מיקונוס, איוס, מילוס, סיפנוס, סריפוס קיימת בקיץ "רוח המלמטי", רוח המלטמי מגיעה מהמייצר הנוצר בין חלקה הצפוני של היבשה ביוון ובין הפולופונס, רוח זו מקררת את הימים החמים בצהריים ובערב מביאה איתה בריזה נעימה, איים אלה זוכים בשל רוח המלמטי למזג אוויר מעולה ונח מאד גם בימי הקיץ החמים מאד וגם בחודשים, ספטמבר אוקטובר, גם איי המפרץ הסארוני זוכים לרוח המלמטי ובעיקר האי אגינה, אגיסטרי, והאי פורוס הקרובים לאתונה אם כי בעוצמות פחותות, הרוח צוברת תאוצה בים ומתחזקת בעיקר באיזור הקיקלאדים, ימאים או יאכטיונרים היוצאים לים חייבים להתעדכן במצב הרוח.

הערה : ההרפתקנים שינסו להגיע לאי המדהים ביופיו אנאפי מסנטוריני בחודשים אוקטובר / נובמבר ועד מרץ עשויים למצוא עצמם ללא יכולת לצאת מאנאפי למשך ימים רבים, אי יפיפה זה נתון בחורף לגובה גלים גבוה במיוחד שלא מאפשר עגינה של אוניות במזח, לכן נסו לגנוב ביקור קצר באי אנאפי רק בחודשים יוני -עד ספטמבר. [מנסיון אישי, עורך האתר].

רוח המאיסטרוס באיים היונים [ קורפו, פאקסי, לפקדה, קיתירה, קפלוניה ] הקרובים לאיטליה.
רוח צפון מערבית קלה זו מביאה איתה בריזה נעימה בשעות הצהרים הקשות יחסית, לקראת ערב לילה רוח זו נעלמת והטמפרטורות חוזרות לשגרתן, בקבוצת איים זו של יוון, הקרובה לדרום מזרח איטליה החורף מעט ארוך יותר ועונת התיירות למעשה מתחילה רק בסוף מאי תחילת יוני.

מזג האוויר בדודקאנסים הדרומיים [רודוס]
בקיץ כמו בישראל, בחורף מסוף אוקטובר בלתי יציב, אך עם הרבה מאד ימי שמש גם בחורף [אך הלילות קרירים], בקיץ רודוס לעתים קרובות הוא סיוט של ממש ועל כן לא נחשב בעיני מומחים ליוון כאי אידיאלי לנופש, משום מה בישראל הפכו אותו ליעד אטרקטיבי מסיבות כנראה כלכליות של חברות הנסיעות וחבל.
ככל שמצפינים בדודקאנסים לכיוון האיים  לימנוס, ליפסי, קוס מזג האוויר מצטנן יותר, בקיץ נעים יותר באיים אלה מאשר ברודוס המרכזי, אך בחורף איים אלה סופגים כמות ניכרת של משקעים וגם שלג.

איים צפוניים [ תאסוס, סמוטראקי ] .
מזג האוויר באיים אלה מעולה בקיץ, אך גשום וקר בחורף.

מזג האוויר ביבשה [ אטיקה ואיזור אתונה ]
כמו בישראל, גם כאן הקיץ קשה והחורף בלתי יציב, עם זאת בחורף אתונה היא עיר תיירותית תוססת ונעימה עם טמפרטורות לרוב נוחות יותר מאצלנו, מלבד מספר ימים גשומים במיוחד בשנה בהם ייתכן גם שלג, לרוב הטמפרטורות בחורף נוחות מאד.

מזג האוויר ביבשה מטאורה וצפון יוון
בצפון יוון נעים בקיץ, גם בשיא הקיץ יש כאן רוחות קרירות שמצננות את מזג האוויר ובהרי הפינדוס או מטאורה בלילה אפילו קריר, באיזור זאגוריה ישנם נחלים עם מים כמעט קפואים הזורמים כל השנה, בחורף רוב האיזור מצופה בשלג והטמפרטורות ולמעשה גם הנופים כמו באלפים של איטליה וצרפת.

סולם בופור [ מצב הים /  הגלים / הרוח ]
סולם בופור הוא מדד הים של יוון, במזג אוויר סוער במיוחד כאשר נמדד בופור 9 ומעלה מתבטלות רוב ההפלגות לאיי יוון השונים, מלבד ההפלגות לאיי המפרץ הסארוני הקרובים לאתונה.
בקיץ מחודשים אפריל ועד תחילת אוקטובר לא צפוי מזג אוויר סוער והוא נדיר למדי, לקראת סוף אוקטובר ועד חודש מרץ ייתכן בופור 9-10, במקרה של ביטול הפלגה ובאם יש לכם כרטיס כבר תקבלו את כספכם בחזרה או כרטיס חלופי ליום אחר, אם הזמנתם מלון מראש, ההזמנה תישאר תקפה למועד שבו ההפלגות יחודשו ותגיעו לאי שלכם.

להלן טבלת סולם בופור בתנאי מזג אוויר קשה ביוון, מעל רמה 9 כולל, מבוטלות רוב ההפלגות לאיים.
בופור 1-7 הים רגוע, ייתכנו משבי בריזה מעת לעת גובה הגלים בלב ים 0-4 מטרים. [לרוב : מאי עד תחילת אוקטובר]
בופור 8 ייתכנו משבי רוח חזקים, אך ללא סיכון לכלי שייט גדולים, גובה הגלים בין 4-5 מטר. [לרוב: אוקטובר]
בופור 9 [ נדיר ] גלים גבוהים וראות לקוייה, גובה הגלים עשוי להגיע ל 9 מטרים, רוב ההפלגות נדחות. [לרוב : נובמבר עד פברואר]
הפלגות לאיי המפרץ הסאורני מתקיימות כסדרן.
בופור 10 [ נדיר ] גלים בגובה של 9 עד 14 מטר בלב ים, אין הפלגות לשום יעד! [לרוב ינואר פברואר]
בופור 11-12 [ נדיר מאד ] סופה בקנה מידה גדול מאד, קיימת סכנה בכלל להגיע לאיזור הנמל עצמו, גם טיסות מבוטלות!
בעונת התיירות : מאי עד תחילת אוקטובר צפוי בופור 2-3 [ רגוע, נעים ובטוח ]  

הערת עורך האתר : בכל מקרה הצטיידו בכדורי טראבמין בנסיעתכם לאיי יוון, הכדור טראבמין ניתן ללא מרשם רופא ויכול לעזור לסובלים מבחילות בהפלגות, בשיא עונת התיירות כאשר מצב הים נח לא תזדקקו לכדור זה, אם באם יהיו גלים בים, רצוי לקחת את הכדור כחצי שעה לפני העליה למעבורת, יש לקחת את הכדור על קרקע יציבה, זה כל הרעיון והוא עובד מצויין אך מעט מרדים, קיימות הפלגות של יאכטות גדולות, או ספינות פיראטים : בכלי שייט אלה מרגישים את הגלים בעוצמה רבה יותר, רצוי לקחת כדור ליתר בטחון, דעו : ככל שכלי השייט גדול יותר הסיכוי להרגיש את הויברציות של הגלים נמוך יותר.

רודוס מזג אוויר [ האיים הדודקאנסים : רודוס, סימי, טילוס, ניסרוס, קוס, קלימנוס, לרוס, פטמוס ]
רודוס זוכה בממוצע ל 300 ימי שמש בשנה, גם בחורף שבהרי יוון הצפוניים יורד שלג ברודוס קיים סיכוי טוב מאד לשמש ומזג אוויר נח מאד, לא פלא שבקיץ הטמפרטורות ברודוס עשויות להגיע ל 37-39 מעלות, רוח המלמטי האופיינית לאיים הקיקלאדים אינה מנשבת ברודוס ובקבוצת האיים הדודקאנסים, הקיץ כאן הוא חם!, ככל שמצפינים לאיים : סימי, טילוס, ניסרוס, קוס וקלימנוס יורדת הטמפרטורה והאקלים הוך למתון יותר, באיים הדרומיים יותר המשוייכים לקבוצת איים זו : קארפטוס וקאסוס צפוייה רוח קליקה מעט להקל על החום.

מזג אוויר כרתים [מזג האוויר בכרתים : הרקליון, חאניה, ריתמנו, סאמאריה, אגיוס ניקולאוס, סיטיה, דרום כרתים]מזג האוויר בכרתים מאופיין בחורף מתון, וגשום ובקיץ חם ויבש. בגדול האקלים של כרתים הוא אקלים ממוזג ים תיכוני אם כי יש גם אקלים צפון אפריקאי (בדרום כרתים).האקלים בכרתים הוא מתון ברובו. הלוחת גבוהה, בעיקר באזורים הקרובים לחוף. ישנם הבדלים משמעותיים בין אזור החוף לבין אזורים הרריים, כמו גם קיימים הבדלי אקלים בין מזרח ומערב, שרשרת ההרים של כרתים משמשת מלכודת לעננים המגיעים מן הים האגאי, כך שיכול להיות גשם ורוחות בצפון כרתים, אולם בדרום, יכול להיות יום בהיר ללא עננים כלל, עונות השנה מזכירות את ישראל ובחורף הגשם מתחיל את העונה בסוף אוקטובר נמשך עד מרץ או אפילו אפריל. שלג יורד בפסגות הגבוהות של ההרים בלבד. ממוצע הטמפרטרות בקיץ נע בים 20 ל 30 מעלות סלציוס. האזור יוצא הדופן הוא האזור הדרומי של האי, שבו אקלים צפון-אפריקאי. אזור זה נהנה מימי שמש ומטמפרטורות גבוהות בקיץ, ומחורפים קלים ביותר. באזור זה קיימת מושבה נרחבת ביותר של עצי דקל כמו אצלנו בערבה, באילת ובסיני [שלא כבר לא אצלנו].

האיים הצפון מזרחיים [ תאסוס, סאמותראקי, לימנוס ]
האיים הצפון מזרחיים זוכים למזג אוויר מתון במיוחד, בסמותראקי לא נדיר לראות ערפל גם בעונת הקיץ החמה, גם באי תאסוס מזג האוויר בדרך כלל קריר יותר גם בשיא עונת התיירות, קירבתם של איים אלה לצפון מערב תורכיה, לצפון מזרח יוון ולבולגריה מורגשת מאד.

מזג אוויר ביוון ע"פ איזורים ערים ואיים מתי מומלץ לנופש?

מזג אוויר רודוס יוון : כל השנה מלבד נובמבר עד פברואר, ראו גם : מזג אוויר ברודוס
מזג אוויר כרתים יוון  : כל השנה, גם בחורף יש מה לראות בכרתים : מזג אוויר בכרתים
מזג אוויר סנטוריני יוון : אידיאלי אפריל עד סוף אוקטובר, מאוקטובר רצוי לבדוק את הבופורט.
מזג אוויר זאקינתוס יוון : אידיאלי אפריל עד תחילת אוקטובר.
מזג אוויר אתונה יוון  : כל השנה
מזג אוויר קוס יוון : אידיאלי : מאי עד אוקטובר, ראו גם : מזג אוויר בקוס
מזג אוויר קורפו יוון : אידיאלי ינוי עד תחילת אוקטובר.
מזג אוויר מטאורה יוון : כל השנה.
מזג אוויר פטמוס יוון : אידיאלי סוף מאי עד תחילת אוקטובר.
מזג אוויר מיקונוס יוון : אידיאלי סוף אפריל עד סוף אוקטובר, מאוקטובר רצוי לבדוק את הבופורט.
מזג אוויר לסבוס יוון : אידיאלי סוף מאי עד תחילת אוקטובר.
מזג אוויר סלוניקי יוון  : כל השנה.
מזג אוויר בתאסוס יוון : אידיאלי תחילת אפריל עד סוף אוקטובר.
מזג אוויר בסקיאטוס יוון : אידיאלי תחילת אפריל עד סוף אוקטובר.
מזג אוויר בחאניה איים ביוון : אידיאלי סוף מרץ עד תחילת נובמבר.
מזג אוויר פארוס יוון איים ביוון : אידיאלי סוף מרץ עד סוף אוקטובר ראו גם מזג אוויר בפארוס
מזג אוויר נאקסוס יוון איים ביוון : אידיאלי סוף מרץ עד סוף אוקטובר, ראו גם : מזג אוויר בנאקסוס
מזג אוויר אגינה ואגיסטרי איי יוון : סוף מרץ עד תחילת נובמבר, אפשרי להגעה גם עם בופורט 9.

סיכום : מזג אוויר ביוון מאד דומה למזג האוויר אצלנו כאן בישראל והדבר נכון לגבי כל עונות השנה, עם זאת באיים של יוון מאחר והם מוקפים בים, מחד תיתכן לחות גבוהה יותר ומאידך בריזה צוננת בשעות הצהרים הקשות, בצפון יוון מזג האוויר מתון יותר בקיץ אך בחורף שלג הוא דבר בשגרה ומגיע ליוון כמעט כל שנה, בקיץ באיים התירותיים ביותר שהם סנטוריני, כרתים, איוס, פארוס, נאקסוס, קורפו, רודוס, קוס, לסבוס מזג האוויר נפלא, מעט חם, אך עם רוחות נעימות המגיעות מהים, המים בים מעט יותר קרירים ב 1-2 מעלות מהמים בישראל ברוב יוון ואילו באי כרתים כ 1-2 מעלות מעל לישראל, בשיא החורף רק משוגעים מגיעים לאיים [ ומסתבר שיש כאלה ] והם מרוויחים את יוון השקטה ביותר, אך צריכים להתמודד עם איתני הטבע המביאים איתם רוחות חזקות מאד באיזור האיים בחורף, ביטול טיסות והפלגות, ולעתים גלים בגובה של עד 12 מטר! ובאופן לא מפתיע, כמו בישראל בהחלט ייתכנו גם ימים ארוכים מלאי שמש-  ואילו אתונה וצפון יוון הם יעדים מעולים לנופש חורפי, אתונה במיוחד- עיר של אמיתית של חורף!

חלק מהמידע בעמוד זה על מזג אוויר ביוון הופק בשיתוף עם השרות המטאורולוגי של יוון.
hellenic national meteorological & weather service

תגיות : מזג אוויר יוון, מזג אוויר באיי יוון, רודוס מזג אוויר, מזג אוויר כרתים, מזג אוויר בכרתים, שלג ביוון.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il