האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » האיים הסרונים - Saronic Islands יוון

האיים הסרונים - Saronic Islands יוון

האיים הסרונים - Saronic Islands יוון

האיים הסרונים Saronic Islands הם קבוצת האיים אשר במפרץ הסרוני  Saronic Gulf, הקרובים ביותר לאתונה ושוכנים ממש דרומית לה, וצפונית מזרחית לפלופונס. קבוצת האיים הסרוניים כוללת את האיים: אגינה, אגיסטרי, הידרה, פורוס, ספצאס, סלמיס ועוד מספר איים קטנים מאד ולא מיושבים. המפרץ הסרוני ידוע במזג האוויר הנח, והרים המקיפים את המפרץ יוצאים הגנה בפני רוחות חזקות במהלך רוב השנה, כך שגם בחורף כשלעתים הפלגות לאיים רחוקים יותר בים האגאי מתבטלות בשל תנאי מזג אוויר בעיתיים, לרוב, הפלגות לאיים הסרוניים מתקיימות כמעט באופן סדיר כל השנה. גם בקיץ באיים אלה לרוב יש פחות רוחות מבאיים הקיקלאדיים השכנים. האיים הסרונים כוללים יעדים מעולים לחופשה יוונית אותנטית. רוב התיירות לאים אלה וכך גם מרבית המלונות, אינם מכוונים ללקוחות High end אלה לתיירים שמחפשים פשטות יוונית. תיירי High end עדיין מגיעים גם הם הרבה  לאיים הסרונים אך עם יאכטות וקטמרנים פרטיים.

הגעה לאיים הסרונים: באף אחד מהאיים הסרונים אין נמל תעופה ולכן הקשר עם היבשה הוא עם מעבורות ורחפות, שרובן יוצאות מנמל פיראוס הצמוד לאתונה. קשרי המעבורות והרחפות בין פיראוס לאיים מאד תכוף ובעונת התיירות מדובר על עשרות כלי שייט מדי יום, כך שאין צורך ברוב המקרים, גם בשיא העונה, להזמין כרטיסים מראש. יחד עם זאת בשיא העונה, אנו תמיד ממליצים להזמין כרטיסי הפלגה מראש ובפרט לאי הידרה שאליו תכיפות ההפלגות נמוכה יותר. האיים הסרונים

אגיסטרי Agistri - הקטן והאטרקטיבי בין האיים הסרוניים, נמצא פחות מחצי שעה הפלגה מהאי אגינה ובין 50 דקות לשעה ורבע הפלגה מפיראוס, תלוי אם שטים ברחפת או מעבורת. הוא הובא לתודעה הישראלית לפני מספר שנים על ידינו באתר יוון והאיים. מתאים מאד למשפחות עם ילדים קטנים שכן קלות ההגעה והחופים הנפלאים יחדיו מרכיבים יעד מאד אטרקטיבי למשפחות. באגיסטרי אין המון חופים אך כל החופים שיש הם נפלאים אחד אחד. רובם חוליים, כולם עם מי טורקיז צלולים. אגיסטרי נחשב לאחד האיים הירוקים ביוון. הבסיס של רוב מכריע מהתיירים באי הוא העיירה סקאלה Scala, אליה מגיעים עם המעבורת וברגל ממשיכים למלון. הרחפת לעומת זאת מגיע אל העיירה הראשית באי, הי מילוס/מגלוחורי ומשם יוצא אוטובוס שלוקח אל סקאלה, נסיעה של דקות בודדות. סקאלה שוכנת על חוף חולי מסודר ונח מאד גם עם ילדים קטנים כיוון שהמים רדודים ונעימים וצלולים. בסקאלה יש מגוון מקומות לינה ומה שמשותף לכולם הוא שהם צנועים ופשוטים ומתאימים לחופשה יוונית נעימה ואותנטית. מלונות פאר לא תמצאו פה. כל המלונות במרחק הליכה קצר מהחוף, וחלקם ממש על החוף. בסקאלה יש גם יופי של טברנות ובתי קפה ובכלל היא ערוכה תיירותית כדי להוות בסיס לחופשה מושלמת באגיסטרי. כיוון שהכל קרוב אפשר להתנהל באי גם ללא רכב אלא באמצעות אוטובוס האי ומוניות, הנסיעות קצרות וזולות, כך התיירים מגיעים לכל חופי האי, ולכן, חופשה באגינה היא גם חופשה בתקציב נח יותר בהשוואה לאיים אחרים כמו פארוס, מילוס ועוד. מידע בהרחבה כולל המלצות ממוקדות באגיסטרי בעמוד זה.

אגינה Aigina - השני בגודלו בקבוצת האיים הסרוניים, נמצא רק שעה הפלגה מאתונה ועם תדירות גבוהה של הפלגות. למעשה רבים מתושבי האי עובדים באתונה ומפליגים מדי יום לאתונה וחזרה, כך שאפשר לסמוך על תנועת מעבורות סדירה (עדיין חובה לבדוק לוחות זמני הפלגה לפני). אגינה מוכר כאי הפיסטוקים, באי ישנם מטעים גדולים של פיסטוק והוא ספק הפיסטוק הגדול ביוון. כבר עם הגיעכם לנמל אגינה תיתקלו בדוכנים עם מבחר מעדני פיסטוק בכל מיני וריאציות. העיירה הראשית, הנמל, כוללת טיילת לאורך הים ושלל טברנות ובתי קפה ובסמטאות הפנימיות יותר תמצאו שפע בוטיקים ואווירה מקסימה. עיירת הנופש הכי מוכרת באי היא אגיה מרינה השוכנת בצד המזרחי של האי. אגינה לא פופולארי על מפת תיירות החוץ אך מאד אהוב על היוונים. באי יש שפע של וילות להשכרה והרבה חופים מקסימים וחוליים. עוד ספוט מוכר באגינה הוא כפר הדייגים פרדיקה שבו תמצאו טברנות מקסימות מול הים ומהרציף תוכלו לקחת סירה אל האי שממול, האי מוני Moni, אי קטן ולא מיושב שמשמש כחוף רחצה מקסים (יותר מחוף אחד למעשה). הספוט המפורסם והחשוב ליוונים הוא מקדש האלה אתנה אפאיה שממוקם במרכז האי. אגינה הוא הציר המרכז וממנו יוצאות הפלגות לעוד איים סרוניים. גם הנופשים באגיסטרי לרוב ישלבו גיחה לאגינה שכן ביניהם יש הפלגות באופן תדיר, הפלגה קצרה של כ-25 דקות וכן מוניות ים שניתן לקחת למעבר בין האיים. מידע בהרחבה כולל המלצות ממוקדות באגינה בעמוד זה.

הידרה Hydra - הידרה הוא כנראה המפורסם בין האיים הסרוניים, אך למעשה אינו שוכן בתוך המפרץ הסרוני אלא מחוצה לו, בסמיכות, ודרומית למחוז ארגולידה של הפלופונסהידרה מוכר בהקשר של לאונרד כהן, שהתאהב במקום ואף עבר לגור באי וכתב פה כמה מהלהיטים שלו. בנוסף, הידר הידוע כאי ללא רכבים, ואכן, באי הידרה אין רכבים ואין כבישים. התנועה על האי היא באמצעות הליכה, באמצעות חמורים ובאמצעות סירות המביאות אל החופים סביב. אל הידה ניתן להגיע מפיראוס ברחפת בהפלגה של שעתיים, ויש גם שייט בין דרום הפלופונס, העיירה מתוכי Metochi לבין הידרה, מדובר בשייט קצר של כחצי שעה הפלגה. כל ההפלגות מגיעות אל העיירה הראשית שהיא פנינה יפיפיה ותיירותית, בנויה סמטאות ציוריות העולות מהנמל במעלה הגבעה. בהידרה, העיירה, תמצאו שפע של מקומות לינה, כאמור מלונות קטנים ומשפחתיים, מלונות בוטיק יותר מפנקים אבל לא שום רזורט מפואר, זה לא הסגנון. עם כמה שהמקום מתוייר, הוא שומר על האותנטיות ועל היופי הקסום שמושך אליו תיירים שמתאהבים בו. לאורך קו הים יש מעגן דייגים ועשרות סירות, חלקן הן למעשה התחבורה שלכם כדי להגיע לחופים הקרובים. אפשר להגיע להידרה גם במסגרת יום ביקור מאתונה, לצאת בבוקר ולחזור אחר הצהריים, ולו כדי לספוג מהאווירה המיוחדת של המקום הזה. למידע בהרחבה והמלצות בהידרה היכנסו לעמוד זה.

פורוס Poros - ולא להתבלבל עם האי פארוס הקיקלאדי. האי פורוס שוכן בחלק המערבי של המפרץ הסרוני, ממש בצמוד לדופן המזרחית של מחוז ארגולידה בפלופונס. הפלגה מפיראוס לפורוס אורכת כשעתיים וחצי במעבורת ופחות מזה ברחפת. פורוס אי ירוק ומקסים, וכבר עם הגיעכם לנמל אשר בתוך מפרץ צר וארוך תוכלו להתרשם מהירוק העוטף. פורוס מאד אהובה על סקיפרים ויאכטיונרים בשל המפרץ הקסום והשקט ואכן לאורכו תראו שורה ארוכה של יאכטות שעוגנות ללילה. העיירה הראשית אליה תגיעו עם רדתכם בנמל, Poros Town, היא יפה מאד ועם סמטאות מסתעפות וחיי אי אמיתיים ותוססים, הקסם עובד פה ללא ספק. בפורוס מומלץ לשכור רכב על מנת לבקר בחופים ברחבי האי. ויש יופי של חופים, גם חוליים, גם עם אבנים ובכולם המים הצלולים והמהפנטים של המפרץ הסרוני. גם בפורוס לא תמצאו מלונות חוף מנקרי עיניים, אלא אירוח משפחתי, מלונות בוטיק קטנים ודירות נופש. רוב האוכלוסיה באי מרוכזת בעיר הראשית, מלבדה האי לא מאד מיושב וחיים בו דרך קבע בין 3500-4000 תושבים. שטח האי כ-30 קמ"ר. להמלצות באי פורוס היכנסו לעמוד זה.

סלמיס Salamis - מוכר גם כסלמינה, הוא הגדול בין האיים הסרוניים והגעה אליו מאתונה היא הקצרה ביותר. אל סלמיס מגיעים מנמל Perama נמל קטן שנמצא מערבית לפיראוס והשייט אורך פחות מעשר דקות. סלמיס הוא גם האי הכי פחות תיירותי מבין איי המפרץ, אם כי הוא בהחלט חי ותוסס בערבים ובשל הקרבה לעיר, מגיעים אליו אתונאים לבילוי של ערב בטברנה טובה. הוא מרגיש למעשה כפרבר של אתונה. יש מעט מאד מלונות על האי וכולם בסיסיים ופשוטים, אם כי בשנתיים האחרונות חלה התעוררות וניתן לראות שיש יותר דגש על אירוח תיירותי באי. החופים של סלמיס הם פשוטים למדי אך המים מי המפרץ הסרוני, טורקיז צלול, כך שמגיעים אליו אתונאים לרחצה טובה בים. לאורך החופים תמצאו גם בארים ומסעדות. האי ידוע בשל הקרב המפורסם - קרב סלמיס, מערכה ימית שהתרחשה ב-480 לפנה"ס ותוצאותיה עיצבו את ההסטוריה של האיזור כולו, שכן הצי היווני הביס את האימפריה הפרסית ובכך מנע התפשטות גדולה יותר. בסלמינה רצוי רכב כדי להגיע ממקום למקום, אלא אם מגיעים אל העיר בלבד, והיא לא מאד אטרקטיבית. אפשר לצאת ליום סיור עם חברת הולידי פלאן, מאתונה אל סלמיס, לבקר במנזר על האי, בכמה מהחופים ובאנדרטה המפורסמת לזכר הקרב המפורסם, לתיאום סיור שלחו מייל בתיבה שבתחתית עמוד זה. לקריאה בהרחבה על האי סלמיס לחצו כאן.

ספצאס Spetses - אל האי ספצאס ניתן להגיע בהפלגה של כשלוש שעות מפיראוס. למעשה הוא שוכן בין המפרץ הסרוני למפרץ ארגולידה ובסמיכות לדרום מחוז ארגולידה של הפלופונס. הוא מחובר בקשרי הפלגה גם אל עיירת החוף התיירותית פורטו חלי Porto Cheli, ממנה ניתן להגיע בשייט קצרצר אל ספצס. האי ידוע כיעד של עשירי יוון ועל האי יש שפע של וילות פאר. הישוב המרכזי של האי הוא העיר ספצס, ובו מרוכזים עיקר תושבי האי, מלבדו יש כמה התישביויות בודדות. בעיר ספצס אסור לנסוע ברכבים פרטיים אלא תוכלו להתנהל פה באמצעות מוניות, אוטובוס אי, אופניים או רגלית. לאורך הים יש טיילת תוססת עם שפע של בתי קפה, מסעדות ובארים. האי ספצאס מיוער ברובו ובעיקר בעצי האורן הירושלמי, והיערות הללו יורדים גם עד חלק מהחופים ומספקים צל לנופשים. בהרחבה והמלצות על האי ספצאס בעמוד זה

.זקוקים להמלצה על מלון או וילה או אטרקציות או כל מידע והמלצה אחרת לחופשה שלכם באיים הסרונים, השאירו פנייה בעמוד יצירת קשר של אתר יוון והאיים ונשמח להמליץ ולעזור.


Greece and the islands- אתר יוון והאיים


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il