האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

לפקדה Lefkada או Lefkas

עמוד לפקדה מוגש בחסות flyparapente  המפעילים פעילות מצנחי רחיפה באי לפקדה
לפrטים והזמנה  [email protected]

האי לפקדה Lefkada המוכר גם בשם לפקאס Lefkas בפי המקומיים, מצוי במערב יוון, ושלא כשאר האיים אינו דורש הפלגה שכן הוא מחובר ליבש, עם גשר. לפקדה הוא אי ירוק והררי וידוע בכמה מהחופים המרהיבים שלו שהמפורסם שבהם הוא חוף פורטו קציקי שלדעת רבים הוא אחד החופים היפים ביתור ביותר של יוון. באי יש בו מגוון של אפשרויות ספורט ימי, אקסטרים, גלישת רוח וגלים ועוד. 

האי לפקדה הוא אחד האיים היפים והפולופאריים בים האיוני של יוון במערב יוון, Ioanian , אינו אי שמתאים לתיירי חבילות הנופש, המלונות בלפקדה צנועים למדי, אך יש באי מגוון רחב של וילות להשכרה, רצוי להזמין לכאן טיסה בנפרד ומלון או וילה בנפרד ומומלץ לשכור רכב כיוון שהחופים היפים ביותר מצריכים נסיעה, או אפילו להזמין טיסה ולשלב נופש של מספר ימים באי לפקדה עם עוד טיול של כמה ימים באיזור שמצפון לאי לפקדה, ב-פארגה או סיבוטה או אפילו פנימה לתוך ההרים של יוון בצומרקה וכפרי זגוריה. 
גם אם תבחרו להישאר רק בלפקדה תהנו מאי יפה ומגוון שמאד מתאים לטיולים. אנו ממליצים לכם לחפש את אותן וילות מיוחדות או בתי מלון קטנים ברחבי האי ולא את המלונות והסטנדרטים שמוצעים במסגרת חבילות הנופש.
עיקר התיירים המגיעים  לאי לפקדה בוחרים בלינה בוילות על פני מלונות. כמות הוילות להשכרה באי זה גדולות משמעותית מאיים אחרים והמתחרה בכמות הוילות הגדול אחרי לפקדה הוא האי כרתים, מבחינת מלונות ההיצע בלפקדה דל יחסית והרמה של רוב המלונות בינונית ומטה.


+ ראו גם  : מלונות מומלצים עם פארק מים ביוון
+ ראו גם  : מלונות מומלצים במגוון יעדים ביוון
+ ראו גם  : מלונות מומלצים עם ספא ביוון


דרכי הגעה ללפקדה 
מלבד חבילות הכוללות טיסה אל שדה התעופה Aktion הסמוך לפרבזה ונמצא כ-20 ק"מ צפונית ללפקדה טאון, הזמינים בעונת הקיץ בלבד ומשווקים על ידי ספק בלעדי בארץ, אם תרצו להגיע ללפקדה שלא במסגרת חבילות נופש ובהיעדר טיסה אל אקטיון (שהינה טיסת צ'רטר ומוגבלת לשבוע בלבד), יהיה עליכם להגיע תחילה לאתונה ומשם ברכב שכור לנסוע כ-4 שעות לאורך הכביש הצפוני של הפלופונס ועד לאי לפקדה. בדרך תחלפו על פני תעלת קורינטוס, העיירות קסילוקסטרו, דיאקופטו ואחרים שבצפון הפלופונס וגשר ריו אינטריו. 
הוראות ההגעה ללפקדה מאתונה: צאו מאתונה מערבה על כביש E94, המשיכו לתוך פלופונס אחרי קורניתוס אתם מתחברים לאוטוסטרדה A8, המשיכו כיוון לגשר ריו-אנטריו ועברו עליו או מתחתיו בעזרת המעבורת. בשלב זה אתם עולים על כביש A5  לכיוון צפון מערב, לפני העיירה אמיפלוכיה הכביש מתפצל ומתחבר לכביש מס' E951, בעיירה אמפילוכייה התפצלות לכביש E55 ממשיכים עד לעיירה ווניטסה, שם הכביש מתפצל ואתם ממשיכים על כביש 42 ישירות עד לפקדה. הנסיעה מאתונה ללפקדה היא חוויתית ומהוה טיול בפני עצמה. שימו לב שלא ניתן להגיע לאי לפקדה בהפלגה מאתונה או מסלוניקי.

טיסה ללפקדה
בעונת התיירות - יוני, יולי אוגוסט - חברת אולימפיק אייר Olympic היוונית, מפעילה טיסות מאתונה לאקטיון. ניתן לברר ולהזמין באתר חברת התעופה אולימפיק אייר. 
בשנת 2017 נפתחה האוטוסטרדה החדשה ביותר ביוון בין אתונה ליואנינה, מה שקיצר את זמן ההגעה מאתונה ללפקדה לכדי 4 שעות. מאחר ובכל מקרה תזדקקו לרכב על האי לפקדה אחרת אתם ממש מקורקעים, אנו ממליצים כאמור לקחת טיסת הלוך ושוב לאתונה ולעשות נסיעה יפה מאתונה ללפקדה ובחזרה, ובכך גם לחסוף את הטיסה הפנימית וגם להרוויח טיול יפה בדרך.


מרחקי נסיעה
אתונה-לפקדה 390 ק"מ (עד צפון לפקדה)  ||  סלוניקי-לפקדה 405 ק"מ עד צפון לפקדה). ניתן גם להגיע ללפקדה גם בנסיעה מסלוניקי, נסיעה של כ-4 וחצי שעות על אוטוסטרדת אגנטיה עד יואנינה וממנה להדרים לכיוון ארטה ופרבזה ולהכנס ללפקה, מבחינת הדרך היא ארוכה רק במעט מהדרך מאתונה וגם בדרך זאת תוכלו לשלב טיול - לבקר ביואנינה ובפרבזה ואפילו טוב יותר, אם מעוניינים לחלק את הזמן בין טיול מרהיב לנופש בלפקדה, תכננו את הטיול בכפרי זגוריה וצומרקה ולקינוח הגיעו אל לפקדה לנופש חופים. לתכנון טיול בצפון יוון ראו את מסלולי הייעוץ שלנו לטיול טבע בחבל אפירוס המרהיב: ייעוץ תכנון טיול בצפון יוון 


הסעה מאתונה 
אם אינכם רוצים להגיע לאי לפקדה בנהיגה עצמית, חברת ARD באתונה מציעה שירות הסעה פרטי עם רכבי מרצדס נוחים וממוזגים, עם נהג יווני דובר אנגלית. ליצירת קשר וקבלת הצעת מחיר פנו בדוא"ל [email protected]  וציינו תאריך ושעת נחיתה, מספר נוסעים ולהיכן בלפקדה צריכים להגיע.

הרכבת מסלול טיול ביוון 
הכולל בתוכו גם את האי לפקדה: ניתן להגיע לייעוץ מקצועי עם זמיר סיון ולהרכיב דרכנו מסלול טיול מרהיב בצפון יוון הכולל את היעדים המרהיבים בחבל אפירוס - צומרקה, זגוריה יואנינה, מטאורה ויעדים נוספים ולסיום או התחלה את האי לפקדה. לקבלת ייעוץ מקצועי והרכבת מסלול טיול ראו עמוד הרכבת מסלול טיול ביוון 


ראפטינג מלפקדה?! 
באי לפקדה עצמו אין אפשרות לראפטינג אבל יש במרחק של כשעתיים נסיעה מלפקדה בחבל צומרקה המרהיב, על נהר האראכטוס. תוכלו להגיע עצמאית בנהיגה ולתאם את הראפטינג עם חברת אלפיין זון. מדובר בחוויה ממש מומלצת ומלאת אדרנלין. גם הראפטינג וגם הדרך היא אחלה טיול באיזור הררי מרהיב ביופיו מלא בנחלים, מפלים ויערות.


Lefkada aerial 2015. from Helivideo.rs on Vimeo.

העיירה הראשית Lefkada town 
מייד עם חציית הגשר המחבר את היבשת עם האי לפקדה, אתם נכנסים לישוב הגדול והראשי בעיר ששמו כשם האי לפקדה. העיירה לפקדה שוכנת בין הלגונה מצידה האחד ומצידה השני ההר. בנמל הציורי של העיירה הרבה בתי קפה, מסעדות, סירות וחנויות וכמובן בתי מלון. אם כי רוב התיירים באי לפקדה מגיעים לעיר רק לסידורים וממשיכים את החופשה באחד הכפרים הדרומיים ממזרח או ממערב. יש לציין שהעיר לפקדה אינה מזכירה את העיירות של האיים הקיקלאדים, אם זו פעם ראשונה שאתם מבקרים במערב יוון ייתכן ומעט תופתעו מכך שכאן הצבע הלבן כחול אינו שולט, אלא דווקא החום אדום.
על מנת להגיע ללפקדה ועוד לפני שעולים על הגשר המחבר אותה אל היבשת, אתם תסעו בכביש תת ימי, ומייד לפני הגשר תראו מימינכם את שרידי מבצר Agia Mavra, זהו מבצר מהמאה ה-14 אשר נבנה על ידי השליטים מסיציליה. האתר עבר שימור ובקיץ מארח אירועי מוסיקה ופסטיבלים.
כל האיזור שמערבית לגשר וצפונית ללפקדה טאון הוא איזור של לגונות של מי ים ולמעשה שמורת טבע המושכת אליה זנים רבים של ציפורים נודדות לאורך השנה כולה.
במרכז העיר פועל גם מוזיאון ארכיאולוגי המציג ממצאים מתקופת הברונזה שנתגלו ברחבי האי לפקדה על ידי ארכיאולוגים גרמנים. המוזיאון ממוקם ברחוב Faneromeni בלב העיר.
עוד מוזיאון הפועל במרכז העיר לפקדה הוא מוזיאון הגרמופונים, אותם מכשירים עתיקים להשמעת מוסיקה, לצידם ניתן להתרשם במוזיאון מעוד פרטים כגון מטבעות, כלי הגשה, תלבושות, ולמעשה מעין מוזיאון פולקלור קטן, אך מוזיאון פולקלור נוסף פועל בעיר.
                                                                                
 


 

White Rock Villas Lefkada

וילה מומלצת ב Kalamitsi לפקדה

    
וילה חדשה עם בריכה פרטית המשקיפה לים ליד מפרץ קלקמיטסי בלפקדה, הוילה עם שלושה חדרי שינה ומתאימה למשפחה של עד 6-7 איש.
למידע נוסף »להזמנה »

אטרקציות בלפקדה
עיקר האטרקציות באי הן החופים המשגעים הסובבים אותו כאשר מערב האי לפקדה הוא ללא ספק החלק המרהיב ביותר של חופים נהדרים. חוף אחרי חוף אחרי חוף וכולם בצבעי טורקיז משגעים, חוליים, ארוכים ורחבים. מלבד מספר ישובים רוב הצד המערבי על החוף אינו מיושב, כך שתגיעו לכאן להינות מהים אבל תחזרו ללינה באחד הישובים שתבחרו בעיקר במזרח האי ובדרומו. תיירים אירופאים רבים מאירופה מגיעים למערב האי לפקדה לקמפינג ועל הדרך אתם עשויים לראות הרבה מאד קראוונים.
החוף Porto Katsiki (בתרגום ליוונית "נמל העיזים), הוא בין החופים המפורסמים ביוון והוא נמצא בחלק הדרום מזרחי של האי, כ-45 ק"מ מהעיר לפקדה, על מנת להגיע אל החוף תצטרכו לנסוע עד לנקודה בה משאירים את הרכב ויוצאים להליכה קלה עד לחוף, אשר לגבו מצוק גבוה, החול לבן והמים טורקיז. 
חוף אגרמני Ekgremni גם הוא נחשב לאחד החופים המרהיבים של לפקדה, מצוי מעט צפונית לפורטו קציקי, אך הגישה אליו שבעבר כללה ירידה בכ-300 מדרגות נהרסה ברעידת אדמה וכעת ניתן להגיע אל החוף רק באמצעות סירה. סירות יוצאות מהיישוב הדרומי ואסיליקי. החוף, כמו בקציקי נהנה מתפאורה של צוק גבוה המקיף אותו, ומים כל כך צלולים ויפים, וגם אם בעונה מגיעים אליו המוני תיירים, עדיין אפשר למצוא פה ספוט שקט בצל הצוקים.
ואסיליקי Vasiliki הוא היישוב הדרומי באי לפקדה ונחשב כאחד המיקומים הטובים באירופה לגלישת רוח. 
בעיירה יש טיילת מקסימה על קו המים, עם טברנות מוצלות בגפנים. ואסיליקי שוכנת בתוך מפרץ קסום ונהינת מחוף חולי מוקף הרים. מקום קסום ובסיס מצויין לחופשה באי לפקדה. ברחוב הראשי של ואסיליקי יש הרבה סוכני נסיעות המציעים טיולי אתגר וספורט מים, עם מעט הרפתקנות תוכלו לצאת מנקודה זו לשייט על יאכטה, להשכיר ציוד ספורט או לצאת לאחר ממסלולי ההליכה המצויינים של האי לפקדה. מסלול הליכה מסודר מחבר את הכפר ואסיליקי עם חוף אגיופילי
חוף אגיופילי Agiofili הוא מפרצון יפה של חולות לבנים ומי טורקיז שכאמור ניתן להגיע אליו בדרך יפה, מסלול הליכה מסודר היוצא מהכפר ואסיליקי השכן, או בסירות היוצאות מואסיליקי.
אגיוס ניקיטאס Agios Nikitas הוא אחד הכפרים הקטנים והציוריים שדוקא כן נמצאים במערב, בחלק הצפוני, עם טברנות אותנטיות ופשוטות לאורך הטיילת המקסימה ובסופה חוף ים מקסים וקטן. דרומית לעיירה נמצא חוף מפורסם נוסף - חוף מילוס Mylos שהוא חוף מפלט ארוך וחולי ועל מנת להגיע אליו תצטרכו לצאת להליכה קלה.
הכפר נידרי Nidri הוא ככל הנראה היישוב התיירותי של האי לפקדה ושוכן בצד המזרחי. לאורך הכביש היורד דרומה מהעיר לפקדה ישנם מספר ישובים וביניהם הכפר נידרי. בנידרי יש נמל דייגים מקסים, הרבה מסעדות ובתי מלון וכן  בתי קפה ופאבים וגם חוף ים נחמד. הרבה תיירים מגיעים לכפר בכדי ללכת אל המפל המצוי כשלושה וחצי קילומטר ממנו.
מפל נידרי או מפל דימוסארי Dimossari הוא אחד המפלים היפים בתמצאו בלפקדה, האי שופע מעיינות וזאת גם הסיבה שהוא ירוק כל השנה. ההליכה אל המפל בדרך קסומה ויפה, אורכת כשעה מנידרי. זכרו להצטייד בנעלים נוחות מאחר וחלק מהסלעים חלקלקים. המסלול מסתיים בסדרה של מפלים שמתנקזים אל בריכות טורקיז, ובימי הקיץ החמים תוכלו לרחוץ בהן ולהתרענן.
חוף אגיוס יואניס Agios Ioanis הוא אחד החופים הפופולאריים בלפקדה, אולי בשל קרבתו לעיר לפקדה - רק 3 וחצי ק"מ מזרחית לה. חוף חולי ארוך ואידיאלי לגלישת רוח בשל תנאי הרוח באיזור.

זאת רק רשימה חלקית של חופים באי לפקדה, סביבו עשרות חופים נהדרים.

Paragliding
מלבד ספורט ימי, קיאקים, רכיבה על סוסים, שייט ועוד אטרקציות שתוכלו לעשות על האי לפקדה, אחת האטרקציות המקושרות אל האי היא מצנחי הרחיפה - ה-Paragliding, אמנם לא פעילות המתאימה לכולם אך לחובבי האדרנלין זאת היא חוויה בלתי נשכחת. את הפעילות יש לתאם מראש בפניה ל-FlyParapente

 


לינה בלפקדה
כפי שציינו לעיל, באי מלונות צנועים ופשוטים לצד מבחר גדול יחסית של וילות. וכמו בכל מקום ביוון, בפרט במקום מבוקש כמו לפקדה, תעשו נכון אם תזמינו מבעוד מועד.
לפניכם רשימה של מקומות הלינה המומלצים בלפקדה:

Ioanian Heaven Villas
מתחם של 2 וילות בין ניקיאנה לנידרי משקיפות על החוף המערבי, בכל וילה 3 חדרי שינה. היחידות מאובזרות ונהנות מבריכת שחיה ואפניים לשימוש האורחים
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Artblue Villas
מתחם של שתי וילות נהדרות, באיזור הפנימי של האי, משקיפות אל הים היוני. בכל וילה טרסה לנוף ובריכה פרטית
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Beyond Villas
מתחם של 3 וילות נפלאות במיקום מנצח עם נוף מעלף על חוף מילוס השכן לכפר אגיוס ניקיטאס. בריכת שחייה ובלקון דק נהדר לכל וילה.
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Drimonari Villas
הוא מתחם של 3 וילות השוכנות על הגבעה המשקיפה אל הכפר המבוקש אגיוס ניקיטאס במזרח לפקדה. יש 2 וילות לשמונה אנשים ווילה אחת קטנה נוספת לארבעה. מומלץ
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Dynesti Villas
הוא מתחם מומלץ של וילות הממוקם בדרום האי לפקדה, בסמוך לכפר סיבוטה. יש וילה אחת של 7 חדרי שינה, 2 וילות של 3 חדרי שינה ווילה אחת של 4 חדרים. כולן עם בריכה פרטית ונוף לים. נהדר
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Sea Sound
הוא מאותם מלונות מקומיים ופשוטים שתמצאו באי לפקדה, ממוקם במיקום אטרקטיבי בכפר ואסיליקי עם מרפסת קטנה הפונה אל הים
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Romanza Studios
גם הוא מלון קטן ומקומי בכפר ואסיליקי שנהנה מחזית ראשונה לים וסמוך לחוף של העיירה
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Captain's Studios
הן יחידות המאובזרות במטבחון, נוחות ונעימות ובאווירה משפחתית, גם כן ממוקמות בואסיליקי. חלק מן היחידות נהינות מנוף לים
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Hotel Nydri Beach
כפי שהבטחנו, המלונות בלפקדה הם פשוטים ובסיסיים, כך גם מלון זה שעל חוף הים בעיירה הפופולארית נידרי, במיקום מרכזי וקרוב להכל
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

The Beach House
דירות מאובזרות ופשוטות ממוקמות רק 100 מטר מחוף הים של נידרי. אווירה חמה ומשפחתית
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

לכל הצעות הלינה הזמינות באי לפקדה לחצו כאן

ראו גם את לורוס ואלי

קבלו את רשימת 20 האיים הכי מבוקשים ביוון!
שאלנו מעל 100 יוונים על האיים השווים ביותר ביוון..
 
ראו את רשימת 20 האיים הכי מבוקשים ביוון ואולי תמצאו את הספוט האולטימטיבי שלכם לחופשה באיי יוון, תהנו!
למידע נוסף »


שילוב חופשה וטיול באי לפקדה עם אי נוסף ומקסים המצוי באיזור זה של יוון: קאפלוניה
האי קפלוניה מצוי רק 40 דקות הפלגה מואסיליקי שבדרום האי לפקדה. קפלוניה נחשב לאחד האיים המרתקים ביוון ובו מצויים גם החופים מהטובים ביותר ביוון, קאפלוניה נפגע קשה מרעידות אדמה שהיו נחלת העבר באיזור זה של יוון וחלק מהערים בו נבנו מחדש, אך באיזור הכפרי ניתן לחוש את יוון שעצרה מלכת. אנו מאד ממליצים על לפחות 2 לילות באי זה אם אתם נוסעים לחופשה של למעלה מ-5 ימים באי לפקדה.זקוקים להמלצות לינה נוספות בלפקדה? פרטו תאריכים, הרכב נוסעים ומה מחפשים ונשמח לשלוח המלצות להזמנה ישירה ופשוטה:

 

ראו גם טיסה ללפקדה

המלצה על מלונות ווילות בלפקדה

זקוקים להמלצה על מלון או וילה בלפקדה?
השאירו פנייה לצוות השרות של אתר יוון והאיים ונשמח לעזור, השרות ללא תשלום.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il