האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

נדל"ן ביוון, ייעוץ ונכסים למכירה.

עמוד נדל"ן ביוון של אתר יוון והאיים

שימו לב לבעיה מטרידה : נכסים רבים שעד לא מזמן הוצעו למכירה במחיר נמוך יחסית, פתאום המחיר שלהם קופץ בעשרות אלפי יורו רק בשל הלחץ שלכם לזכות בגולדן ויזה לפני עליית סכום המינימום לקבלת גולדן ויזה ביוני הקרוב 2024 נסו לא ליפול לעסקאות מפוקפקות שכאלה, גולדן ויזה אינו דבר שאתם חייבים 'להתאבד' עליו, יש מגוון דרכים אחרות להשאר או לקבל אשרות שהיה ביוון שאינם גולדן ויזה, אבל העניין הוא לא גולדן ויזה, נכס שהוצע למכירה לפני חודשיים ב 180 אלף יורו, מחירו לא יכול לקפוץ פתאום ל 260 אלף יורו כך סתם, רק בשל העובדה שסף קבלת גולדן ויזה בוחדש יוני משתנה, האם אתם מוכנים סוג של להסחט רק בשביל קבלת גולדן ויזה?

ייעוץ נדלן ביוון

עם סיון זמיר, מנכ'ל יוון והאיים

- עזרה במיקוד אזור הרכישה הנכון עבורכם.
- עזרה במיקוד לסוג הנכס המתאים להשקעה.
- המנעות מעסקאות מפוקפקות.
- המנעות מהבטחות על אחוזי תשואה שגויים.
- הגעה למתווך עם יותר מידע אובייקטיבי
- המנעות מרכישה במחיר מופרז

מה חדש בעולם הנדל"ן ביוון בשנת 2024
בשנים האחרונות ניתן לומר שחלה עליה במחירי הנדל״ן ביוון בכל איזור ביחסיות אחרת, גם מחירי חומרי הבנייה התייקרו בממוצע בכ 20-25%, דבר המייקר גם את עלויות השיפוץ והבנייה ביוון, אבל עדיין ניתן למצוא עסקאות רבות ומצויינות ולצידן גם הרבה "מלכודות". אתונה ממשיכה להוביל את הביקוש של רוכשים ישראלים, אבל יעדים חדשים בהחלט נכנסים גם הם לתמונת העניין של ישראלים הרוצים להשקיע ביוון, יעדים כמו סלוניקי, פיליון, אוויה, יואנינה, פאטרס, פארוס, סירוס, חאניה בכרתים, וולוס, לסבוס, חיוס, לפקדה, פרבזה, אוויה, חלקידיקי, קורפו ועוד יעדים נשמעים לעתים תכופות ע"י ישראלים המתעניינים ברכישה של נדל"ן ביוון. מאז משבר הקורונה ללא ספק רמת העניין ביוון עלתה משמעותית [בעיקר בהיבטים תיירותיים] ומעט פחות בכל מה שקשור ל airbnb אבל גם שם קיים קידום ופיתוח [כלומר השכרות]. דבר פחות טוב שקרה הוא שנכנסו מאות "עסקנים" ישראלים לתחום הנדל"ן ביוון, שמנסים לגזור את הקופון שלהם על שלל נכסים ביוון ולמעשה אותם עסקנים הם גורם מתווך נוסף בעסקאות רבות, כלומר עוד מתווך שצריך לשלם עליו בדרך להשלמת העסקה, לכן חשוב להיות מאד זהירים ולהגיע להליך הרכישה עם מקסימום ידע על המקום בו אתם רוצים לרכוש נדל"ן ביוון בכל סדר גודל של עלות.

איך בוחרים מתווך נדל"ן ביוון?
הדרך הכי לא נכונה לחפש מתווך נדל"ן ביוון היא בעזרת המלצות ברשתות חברתיות, שם חברים של חברים ממליצים על חברים שלהם והיכולת לקבל המלצה אובייקטיבית מקבוצות פייסבוק שואפת לאפס, יותר מדי "עסקני נדל"ן" ישראלים נכנסו בשנים האחרונות לעסקי נדל"ן ביוון, חלקם משתפים פעולה בגזירת "קופון" על הלקוח התמים וכאמור זו התחלה על רגל שמאל לחפש המלצות בפייסבוק. מה שכן כדאי לעשות הוא תחקיר מעמיק יותר של עסקים בתחום הנדל"ן ביוון, להבין מה מקור הנכסים שלהם, כמה שנים הם בשוק, לקרוא היטב את אתר האינטרנט שלהם ולהיזהר מאלה שטוענים שהם הכי גדולים, או הכי וותיקים או הכי מקצועיים או "בלעדיים". נסו לחפש המלצה מחברים קרובים שלכם או מאנשים שאתם סומכים על שיקול הדעת שלהם שביצעו עסקת נדל"ן ביוון, נסו לחפש פרסומים של סוכנויות נדל״ן באתרי אינטרנט מוכרים וגדולים ביוון או בישראל. שימו לב שפייסבוק הוא בדרך כלל המקור הראשי לקשרים ראשונים בנושא נדל"ן ביוון, אבל בפייסבוק מסתובבים גם הרבה מאד "מאכרים" שמנסים לצוד אתכם בקלות, ראייה כמה מחברות הנדל"ן הגדולות ביותר ביוון, לא צדות לקוחות ע"י השתתפות בקבוצות של פייסבוק.

ממה וממי יש להיזהר במיוחד בנושא של עסקאות נדל"ן ביוון?
כמו בכל תחום עיסוק יש את האנשים הטובים ואת הערמומיים, נדל"ן הוא תחום מאד חלקלק, ישראלים רבים לצערנו מצויים בהליכים משפטיים ביוון עקב השתתפות בעסקאות בלתי כשרות מבחינה חוקתית, או עבירות שבוצעו על החוק היווני או ישראלים שתבעו קבלנים יווניים או סוכני נדל"ן ישראלים הפועלים בשוק היווני. בכל מקום שיש גישה לכסף מהיר, יהיו עסקים מפוקפקים לצד עסקים מאד מקצועיים, הסיפורים מרחבי יוון זורמים לאתר יוון והאיים כל הזמן, על עסקאות לא כשרות או לא חוקיות בכמה מהאיים של יוון או בכמה מהשכונות של אתונה, חשוב שתבררו טוב מאד, רצוי עם עו"ד יווני מקומי שאתם תבחרו לגבי כל עסקה שאתם רוצים לעשות ביוון ואל תסמכו על אנשי המקצוע של אותם גורמים שרוצים למכור לכם את הנכס, דעה נוספת ואובייקטיבית של איש מקצוע חיצוני ושאינו "צד בעסקה" הינה בגדר כמעט חובה ברכישה של כל נכס נדלנ״י ביוון.

האם אפשר למצוא ביוון מציאות נדלנ״יות או שהכל כבר נמכר לסינים..
שאלה טובה ותשובה אופטימית, נכון שהסינים רכשו חלק מאד גדול מהנכסים הזמינים בעיקר באתונה, אבל נותרו עדיין אלפי הזדמנויות עסקיות ונדלניות כל רחבי יוון, השוק עדיין מלא ואם תחפשו ממש טוב בטוח תמצאו את מה שאתם מחפשים, גם באתונה נותרו עדיין אלפי דירות למכירה, חלק גדול מהן לעולם לא הוצע עד כה למכירה, אך ככל הנראה עוד יוצע בהמשך וככל שבעלי הנכסים הללו יזדקקו לכסף זמין, יקומו עוד אלפי הזדמנויות, גם של בתים, גם של שטחים למכירה וגם של מלונות קטנים וגדולים שאזל להם התקציב / החשק להמשיך להתנהל והם מוצעים למכירה, לעתים במחירים חסרי תקדים.

האם לרכוש נכס לפני או אחרי שיפוץ?
אין כאן תשובה אבסולוטית וזה גם מאד תלוי בסוג ההשקעה שלכם ומטרת ההשקעה שלכם, יש מי שיתאים לו מאד לרכוש נכס משופץ ומוכן בכדי או להציע אותו שוב למחירה במחיר גבוה יותר או להשכיר אותו באופן מיידי ובך לא לאבד זמן יקר של שיפוץ.. כן, זמן במקרה הזה שווה ועולה כסף, אבל חשוב שיהיה ברור לכם שכאשר אתם רוכשים נכס משופץ, כמובן שעלות השיפוץ כבר מצוייה בתוך עלות הנכס וגם בעל הנכס או סוכן הנדל"ן המוכר את הנכס הוסיפו לתוך העסקה גם את החלק שלהם, ככלל בעלים של נדל"ן שמוכר נכס משופץ ומוכן מוכר אותו עם מרכיב רווח גדול יותר עבורו ברוב המקרים, בהחלט לגיטימי בהתחשב בעבודה שהוא השקיע מזמנו על מנת לשפץ את הנכס, לכן התשובות אינן אבסולוטיות ומאד תלויות במה מטרת הרכישה שלכם, היכן אתם מעוניינים לרכוש והאם יש לכם את הזמן הדרוש או את הקשרים הדרושים לשיפוץ הנכס.

קצת על מגמות ביוון 
נכון לשנת 2023 יש עליה במחירים של נכסים באיזורי הכפר ובחלק מהאיים של יוון, יש איזו נטייה ביוון שאנשים יותר ויותר מחפשים את "בית הנופש שלהם" או בית שהם יוכלו לברוח אליו או בית שיושכר למטרות תיירות ביעדי החוף של יוון. על בתים אלה לרוב יש תשואה גבוה בהרבה מדירות לסטודנטים באתונה, מצב זה של עליה מסויימת במחירי הנדל"ן באיזורי הכפר והאיים, גורם לירידה או לשמירה על מחירי נדל"ן יחסית נמוכים בערים של יוון כמו אתונה, סלוניקי, וולוס, לאמיה, יואנינה, פאטרס ועוד.. יש משקיעים שרואים כאן דווקא הזדמנות עסקית של רכישת בית בערי יוון, בטח ובטח באתונה הבין לאומית או בסלוניקי המתפתחת בקצב מהיר, אבל משקיעים אחרים דווקא רואים כאן סימן אזהרה - באתונה יש כמות עצומה של נכסים ושכונות רבות שלמרות "תוכניות מגירה לפיתוח עתידי" תקועות במקום כבר שנים רבות ובעלי נכסים בשכונות אלה מאד מתקשים עם השכרה, בטח ובטח השכרה לתיירים, שמחפשים יותר את מרכז העיר ממש או את איזור הים. אזורים בהם יש באופן יחסי הזדמנויות עסקיות ששווה לשקול מחוץ לערים הגדולות הם האיים: אנדרוס, טינוס, אוויה, חצי האי פיליון, קיטנוס, קיאה ועוד.

צמיחה באחוזים בשנתיים האחרונות
באזורים המבוקשים יותר לרכישה של נדל"ן ביוון המחירים עלו בשנתיים האחרונות ב 6-8%. בהחלט עליה משמעותית, במיוחד באתונה ובסלוניקי, בעוד שביעדי תיירות בינלאומית כמו האי פארוס או מיקונוס ויעדים נוספים ישנה עליה גבוהה יותר של מעל 8% ועדיין מחירי הנדל"ן ביוון זולים משמעותית בכ 28% בממוצע מהמחירים טרום המשבר של יוון.

עליית מחירים של חומרי בנייה 2023
שימו לב שלאור הפיתוח המואץ של משקיעים הרוכשים נכסים ביוון ומתחילים הליך של שיפוץ, יש עליה של כ 30% - 20% בעלויות השיפוץ ברוב איזורי יוון, העליה היא בעיקר בעקבות עליית מחיר החומרים והיא נובעת גם מביקוש הולך וגדל לחומרים ומחסור מסויים הקיים בשוק היווני. המחסור בעיקר מרוכז באיזורים ספציפיים המרוחקים יחסית מבירת יוון - אתונה, שם הזמינות לחומרים מעט טובה יותר, אבל ביעדים כמו: פיליון, פארוס, קורפו וביעדים מעט מרוחקים יותר מהבירה, מורגשת במיוחד עליית המחירים של חומרי הבנייה ויש לקחת זאת בחשבון בעת תכנון של רכישת / שיפוץ נכס ביוון.

רמת אנרגיה בדירות למכירה EPC
פרמטר חשוב נוסף שהתווסף בשנים האחרונות לנושא הנדל"ן ביוון הוא רמת האנרגיה של נכס, בכדי למכור נכס ביוון יש להוציא תעודה על רמת האנרגיה של הנכס. רמת האנרגיה באה לידי ביטוי בעלויות התפעול של הדירה, רמת הבידוד, רמת האיוורור, קרינה כתוצאה ממכשירים חשמליים, יכולת חימום או קירור מהירה, צריכת חשמל או דלק לצורך הסקה. ככל שרמת האנרגיה טובה יותר ניתן למכור את הנכס במחיר גבוה יותר. נכסים ישנים יותר, ניתנים לשינוי רמת האנרגיה ע"י הוספה של פרמטרים מקלים / משפרי אנרגיה [ ברמת הדירה ] זאת בשל העובדה שמבנים שנבנו לפני 1979 נחשבים לבעייתיים מבחינת שינויי אנרגיה. ישנם כמה קטגוריות של אנרגיה בבנייה ישנה A+, A, B+, B, Γ, Δ, Ε, Ζ, Η ואילו בבנייה חדשה רמות האנרגיה מסומלות אחרת A+, A, B+, B. כאמור בקנייה של נכס כדאי שתבקשו מהמוכר את מסמך רמת האנרגיה, זה יכול להפחית / להעלות משמעותית את שווי הנכס בהתאמה לרמת אנרגיה טובה יותר / פחות. סוכני נדל"ן רבים שאינם בקיאים בנושא עשויים לחשוב שהנושא שולי או חסר משמעות וחבל, סוכני נדל"ן מקצועיים מחשיבים את רמת האנרגיה של הנכס כפרמטר ושיקול גם לרכישה וגם לעניין עלות הנכס.

לדוגמא: נכס עם רמת אנרגיה ירודה, עשוי לצרוך כמויות גדולות של חשמל או דלק לצורך הסקה, חימום או קירור, דבר שגם מייקר מאד את עלויות התפעול וגם פוגע באיכות הסביבה. ייקור עלויות התפעול הוא בעל ערך משמעותי מאד בעלויות של נכס, נכסים רבים ביוון מוסקים ע"י סולר, חימום יקר משמעותית מחימום בדרכים אחרות, דיירים מסויימים ביוון משלמים יותר על חימום מאשר על שכירות הדירה בה הם חיים, החורפים ביוון קרים משמעותית מאלה של ישראל ולכן פרמטר זה חשוב ביותר, לפחות בנושא עלויות.

מדוע ישראלים רצים לרכוש בלפקדה, מה כל כך מושך ישראלים ליעד הזה?
שאלה טובה שנשאלנו כבר הרבה פעמים.. לפקדה הוא אי מקסים המצוי דרומית מערבית לחבל אפירוס בצפון יוון, ישראלים עוד רכשו בו נכסים גם בעבר וגם כמה מהם הקימו בו עסקי תיירות. בעבר היו הנכסים בלפקדה יחסית זולים מאיים אחרים, כיום, לאחר מגמת משקיעים ארוכה, המחירים כבר הספיקו לטפס. כל אחד וההעדפות והסיכונים שהוא מוכן לקחת, אנחנו יודעים שהסיבה הראשונית להיותו של הנדל"ן בלפקדה זול יותר הוא בשל חשיפת האיזור הממוקד לרעידות אדמה חזקות יותר ותכופות יותר מאיזורים אחרים של יוון. לפקדה יושבת ממש קרוב לחיבורי הלוח הטקטוני של אירופה עם אפריקה ולא אחת בהיסטוריה האי כמעט נמחק כתוצאה מזעזועים רציניים של הקרקע. חלקים של האי בצידו המערבי נופלים מדי שנה לים ולנו באתר יוון והאיים יש גם מכר שכל ביתו נפל לים כתוצאה מאחת מרעידות האדמה באי, לכן.. מי שבונה מותאם לרעידות אדמה או לא מאמין בתופעות טבע, ייתכן ויראה בלפקדה הזדמנות עסקית, ומי שלא.. לא :) אגב לטובתו של האי לפקדה נגיד שיש לידו גם נמל תעופה בין לאומי בעיר פרבזה, מה שהופך אותו אמנם לא לאי ראשי ביוון, אבל כן כזה שיש לצידו נמל תעופה בין לאומי, כלומר, יש לאי איכויות, אבל יש סיכונים שיש לקחת בחשבון.

האם יש צפי להתרסקות מחירי הנדל"ן ביוון בעתיד?
בגדול יוון כבר חוותה משבר כלכלי אחד עצום שהוביל למעשה לירידת המחירים שאתם מודעים לה ונמשכת עד עצם היום הזה, משבר הקורונה מוסיף להמשכיות של המחירים הנמוכים בחלק מאיזורי יוון, מה שכן המצב הפוליטי ביוון שנכון לעכשיו יחסית יציב, יכול גם להשתנות באופן פתאומי, ככה זה בדמוקרטיה ואז בהובלה של מפלגות או אנשים אחרים, ייתכן ושוב תעלה הסוגייה של נטישת האיחוד האירופי שנידונה בעבר.. לא חסרים כעסים ביוון על האיחוד האירופי הן בחלוקת החיסונים, והן ביחס לנושא התיירות באירופה ולא חסרות מחלוקות בין יוון לאיחוד. למרות שנכון לעכשיו מעמדה די יציב, אין לדעת מה צופה העתיד, מי שרוכש נדל"ן ביוון לשימוש פרטי או לצורך הגשמת פנטזיה של בית ביוון, לרוב לא מוטרד מהשאלה הזו.. מבחינתו אם יוון תחזור להיות מה שהייתה בשנות ה80 זה רק טוב יותר :-) גם אם זה הולך יד ביד עם ירידת ערך הנכס. עם זאת מי שמתכוון להשקיע ביוון למטרות אחרות, כדאי שידע שביוון הכל מאד נזיל ונתון לשינויים, לעתים דרמטיים ומהירים, לכאן ולכאן..

ומה עם למעלה?..
כמו שבסירקולציה כזו או אחרת תיתכן ירידה, בהחלט יש ייתכנות לעליה, למעשה הייתכנות הגבוה יותר ע"פ המצב כיום והצפי להעתיד הידוע כיום, היא לעליה, אבל גם כאן אין תשובה אבסולוטית לגבי נדל"ן ביוון ככלל, זה מאד תלוי היכן, איזה נכס ועוד שלל פרמטרים, לדעתנו האישית במעטפת השניה של מרכז אתונה, שהיא האיזורר הכי נמכר ע"י מתווכים ישראלים, אין צפי לאיזו עליה דרמטית במחירים בעשור הקרוב, באיים מסויימים של יוון בהם יש תוכניות פיתוח עתידיות [ עתיד קרוב ] בהחלט ניתן לשער שתהיה התייקרות משמעותית יותר, כך גם באיזורים יותר יוקרתיים של אתונה, בהם אמנם המחירים גם כיום גבוהים באופן יחסי [ אבל עדיין זולים משמעותית מהעבר ] שם יש צפי עליה גבוה יותר ובטוח יותר, נכון לעכשיו. נקצר.. תלוי איפה ומה, אל תחפשו תשובות ליוון בכללותה בכדי להקל על עצמכם את ההחלטה, כל מקרה לגופו.

אנחנו מקבלים הרבה פניות בנושא ״אני רוצה לקנות ביוון ביוון״

יוון והאיים בהיותו אתר מוביל בתחום של יוון מקבל עשרות פניות מדי שבוע של ישראלים המחפשים לרכוש נכסים ביוון, אך עם זאת רוב הפניות מאד מאד מאד כלליות, אנו "אני מחפש בית ביוון" או אני מחפש בית על אי ביוון, או אני מחפש לקנות דירה באתונה.. חשוב כאשר אתם פונים אלינו או לכל בעל מקצוע בתחום של נכסים, השקעות או נדל"ן להשאיר פנייה מפורטת יותר של הדרישה שלכם, כי פנייה כללית מאד עשוייה להתפרש ע"י מי שמקבל את הפנייה כפנייה שאולי כלל אינה רלוונטית, נסו להכיל יותר מלל ומידע על איזהנכס מעניין אתכם, לאיזו מטרה, אולי באיזה סכום השקעה, בכדי שמי שמקבל את הפנייה יידע טוב יותר להתמודד עם פנייתכם ולחזור אליכם עם מידע רלוונטי יותר וממוד יותר שיכול לעזור לכם בסיכומו של דבר להתחיל תהליך של רכישת נכס ביוון, אגב.. אם כבר מדברים על פניות, אז רק 1 מ 10 פניות מבשילות ללקוח שבאמת מעוניין לרכוש נדל"ן ביוון, ברוב המקרים ישראלים מאמינים שרכישת נכס ביוון היא זולה בהרבה ממה שהם חשבו או שהנכסים שהוצעו להם לא מתאימים "לפנטזיה" או לקונספציה שהם בנו בראשם לגבי נדל"ן ביוון : )

באיזורים מסויימים של יוון חלה עליה מסויימת בנכסים המוצעים למכירה, זאת הודות להצהרה של ממשלת יוון על סיום החוב לאיחוד האירופאי. אך נראה שהצהרות לחוד ומציאות לחוד והיוונים עדיין חווים על בשרם את המשבר שיוון מתקשה לצאת ממנו. ולכן צפוייה עדיין תנודתיות רבה במחירי הנדל"ן ביוון שעדיין נמוכים משמעותית מבעבר, ועדיין משקיעים רבים מחפשים ומוצאים הזדמנויות נדלניות רבות ברחבי יוון. גם ביעדי התיירות ובערים הגדולות וגם באיזורי הכפר, התשואות בערים הגדולות עלו בשנה האחרונה. אתר Airbnb יצר הזדמנות עסקית לבעלי נכסים שרוצים לרכוש נכסים ולהשכיר אותם לתיירים, משקיעים ישראלים אחרים רוכשים ביניינים שלמים בערים הגדולות, משפצים אותם, מחלקים לדירות קטנות [ סטייל תל אביב ] וגם מציעים אותם להשכרה לתקופות קצרות או ארוכות, בעיקר לתיירים. שוק הנדל"ן וההשקעות הישראליות ביוון פורח במיוחד באתונה, שם פועלים עשרות סוכני נדל"ן ישראלים במגוון גדול מאד של עסקאות, לאחרונה גם סלוניקי מתחילה להוות גורם עניין למשקיעים מישראל, בסלוניקי התוכנית הגרנדיוזית של ממשלת יוון להקמת נמל התעופה הגדול ביותר ביוון, גורמת למשקיעים רבים לגלות עניין מחודש בעיר הצפונית. באתונה זה קורה בעיקר באיזור חוף הים, התוכנית להקמת הקזינו הגדול ביותר באירופה על רצועת החוף של אליניקו, יוצרת עניין מיוחד וחדש למשקיעים המעוניינים להשקיע בדבר הבא של אתונה. נמל התעופה המתרחב של חצי האי פיליון [ אלמירוס ] שהיה עד לא מזמן רק נמל תעופה קטן, גורם ליותר ויותר ישראלים לגלות עניין בהשקעות באיזור העיר וולוס וברחבי חצי האי פיליון, שמחירי הנד"לן שלו עדיין נמוכים מאד, ביחס לפוטנציאל העצום של איזור זה של יוון.

המיתון ביוון מביא איתו הזדמנויות רבות לרכישת נכסים ביוון, החל מבתים קטנים באיי יוון או בערי יוון ועד משרדים, נכסים עסקיים, בניינים שלמים ואפילו מלונות או איים שלמים המוצעים למכירה, אתר איי יוון הישראלי מקבוצת israel-greece.com מצוי בקשר עם למעלה מ 50 סוכני נדל"ן ביוון ועוד עשרות בעלי נכסים פרטיים וקבלנים ביוון. נשמח לקשר אתכם עם אנשי הקשר שלנו ביוון לצורך חיפוש נכס לקנייה ביוון, השרות ללא תשלום. פשוט כיתבו לנו היכן ביוון אתם מעוניינים לרכוש נכס ונקשר אתכם עם הגורמים המתאימים ביוון. בנוסף, ראו בעמוד זה קישור למספר סוכני נדל"ן מצויינים ואמינים שאנו עובדים איתם כבר שנים. תוכלו גם ליצור איתם קשר ישיר ולבדוק את הנכסים המוצעים אצל הסוכניות. אלה גם יעזרו לכם בהליך הרכישה, בבדיקת חוקיות הנכסים ובסגירת העסקה הסופית עם המוכר.

מחפשים נכס לקנייה ביוון?
ספרו לנו מה אתם מחפשים ונחל מיידית בחיפוש עבור הנכס הרצוי לכם, השרות ללא תשלום אך כאמור רצוי תחילה לנסות לפנות לסוכנים ביוון, מהם תקבלו מידע ישיר על נכסים למכירה בכל יוון. שימו לב נוספו לנו מגוון גדול של נכסים באי כרתים למכירה, וילות, בתים פרטיים, דירות וכן שטחים גם במיקומים קרובים לים, השאירו פרטים מלאים כולל תקציב שיש לכם להשקיע וניצור עמכם קשר בשיתוף חברה העוסקת בייעוץ ומכירה של נכסים ביוון, כולל ליווי בהליך הקנייה.

Golden visa : הגולדן ויזה הוא תמריץ שחוקק ביוון המעודד השקעות זרות ביוון בעלות של מעל 250 אלף יורו, אזרח זר שמשקיע ביוון 250000 יורו ומעלה מקבל תעודה של אזרח זמני המאפשרת לו להישאר ביוון 5 שנים ברציפות עם אופציה לארכה ל 5 שנים נוספות, ואם עמד במספר תנאים של הממשלה והאיחוד האירופאי יכולה בסיכומו של דבר להוביל לאזרחות יוונית קבועה ורשמית. בדרך זו הממשלה מעודדת השקעות זרות ביוון בעיקר בתחום הנדל"ן. עם זאת חשוב לציין שרוב הישראלים שרכשו בשנים האחרונות נדל"ן ביוון השקיעו סכומים נמוכים מ 250 אלף יורו ולכן אינם זכאים לגולדן ויזה, אך אחדים מהם המספקים הוכחות כי חיו ביוון תקופה ארוכה ושילמו את כל המיסים באופן קבוע, יכולים ע"י תהליך משפטי יחסית פשוט לקבל גם הם גולדן ויזה ממשלת יוון, הניתנת באופן כמעט אוטומטי למשקיעים מעל 250 אלף יורו. תקדים זה בהחלט גרם לגידול ההשקעות ביוון בשנתיים האחרונות, בעיקר של אזרחים מחוץ לאיחוד האירופאי [ כמו ישראלים למשל ] , לכן בפנייתכם אלינו, רצוי לכתוב אם אתם מעוניינים בנכס מכל 250 אלף יורו או מתחת ל 250 אלך יורו.

עלויות תחזוקה ושיווק של נכס המוצע להשכרה ביוון :  פרמטרים שהמשקיע הישראלי בנדל"ן ביוון צריך לקחת בחשבון הם: האם הכוונה היא להשכיר את הנכס הנרכש  לתיירים, עלויות הניהול השוטפות, גם תחזוקה של הנכס אבל בעיקר עלויות של שיווק ופרסום. בגדול, זה מאד תלוי בגודל וסוג הנכס אבל עלויות של ניהול ואחזקת נכס ביוון יכולות להגיע בממוצע לסביב ה 4000-6000 יורו בשנה, לנכסים בבנייה חדשה פחות מכך. אך סכום דומה נדרש לשיווק נכון של הנכס להשכרה באינטרנט, ישראלים רבים שרכשו נכסים ביוון מנסים לחסוך או בעלויות התחזוקה והניהול וגם בעלויות השיווק, בתקווה להגדיל את התשואה ע"י פחות הוצאות על הנכס, אך כאשר הם פועלים כך, גם הנכס עצמו אינו נשמר בצורה מיטבית וגם אינו מושכר באופן מקסימלי, דבר שבאופן ישיר גורם לפעולה ההפוכה מבחינתם, כך שבכל רכישה של נכס ביוון למטרה מסחרית [ תיירות, והשכרה לתיירים ] רצוי לקחת בחשבון העלות גם הוצאות של סביב ה 10000 יורו בשנה, על ניהול, תחזוקה ושיווק.


השקעות נדל"ן ביוון
 
בשנת 1981, הצטרפה יוון לקהילייה האירופית , אשר במהלך הזמן הפכה לאיחוד האירופי. במקביל בשנת 2001 , הצטרפה יוון למדינות אשר החליפו את המטבע המקומי שלהם ( במקרה של יוון הייתה זו הדרכמה ) והחלו להשתמש ביורו . סיבות אלו ועוד גרמו לביקוש גובר ועולה לנדל"ן ( בעיקר העונה על צרכים תיירותיים) . ביקוש זה הפך את ענף הבנייה לאחד הענפים המשגשגים ביותר ביוון . כמו כן , יוון מהווה מוקד תיירות עצום מימדים , אשר תיירים מרחבי העולם נוהרים אליו מידי שנה . בשל כך , ניתן לראות כי ענף המלונאות נמצא בעלייה מתמדת ומשנה לשנה נבנים מלונות נוספים ויחידות דיור ואירוח , מסעדות , קניונים ומקומות בילויי אשר נותנים מענה לכמות התיירים העצומה אשר פוקדת את יוון.

השקעות של ישראלים בנדל"ן ביוון

ישראל קרובה ליוון מבחינות רבות . הן במרחק הגיאוגרפי אך לא רק . גם מבחינה מנטאלית ותרבותית נמתחים קווי דמיון בין שתי המדינות . קווי דמיון אלו יוצרים מצע נוח לשיתופי פעולה והזדמנויות עסקיות בתחומים שונים ומגוונים . משקיעים מישראל פועלים בתחומים מגוונים וענפים שונים ביוון ופעילות זו רק הולכת וגדלה משנה לשנה . ( דוגמה נוספת לענף הבנייה, הוא ענף התקשורת, אשר בשנים האחרונות משקיעים ישראלים משקיעים סכומים גבוהים בכל ההתפתחות של ענף זה ).  ניתן לראות את זה בצורה הטובה ביותר אם נתבונן בצמיחה האדירה הקיימת בשנים האחרונות בהיקף היצוא מישראל ליוון .

למה להשקיע דווקא ביוון ?

ניתן לומר , כי באופן יחסי לישראל ולמדינות נוספות , מחירי הנדל"ן ביוון אינם יקרים במיוחד . סיבה זו הביאה משקיעים ישראלים רבים ,אשר זיהו את הפוטנציאל הטמון בכך והחלו לרכוש שטחים ונדל"ן ביוון הן לצורך  תשואה מהשכרת הנכס או הקרקע, והן לצורך השבחת הנכס או הקרקע ומכירה בעתיד במחיר גבוה יותר. כמו כן , כדאי לציין כי להבדיל ממדינות אחרות, לישראלים אין צורך בוויזה לצורך כניסה ליוון. גורם נוסף אשר מניע ישראלים רבים להשקיע בנדל"ן ביוון הוא שיטת המיסוי הנהוגה במדינה . חברה השוכנת ביוון מחויבת במס על כל הכנסותיה בלי קשר למקום בו הם הופקו ( ביוון או מחוצה לה ) . לעומת זאת , חברה זרה מחויבת במס רק על רווחים אשר הופקו ביוון עצמה. כמו כן, ישנם הקלות נוספות ופטורים שונים במיסים ודיבידנדים לחברות זרות. בנוסף, אמנת המיסוי של ישראל עם יוון מקלה רבות על הסחר בנדל"ן ביון שתי המדינות .

להרבה מאד אנשים ברחבי העולם, בית על אי ביוון, משקיף אל הים, עם מרפסת ובריכה, זה בגדר חלום. היום יותר ויותר משקיעים אם ברמה הפרטית ואם ברמה העסקית מחפשים השקעות נדל"ן ביוון, אם לשימוש פרטי ואם לשימוש עסקי. הפיתוח המואץ ביוון ובאיי יוון הוביל לבנייה מוגברת, כיום ניתן למצוא מאות דירות או בתים למכירה ביוון או באיי יוון, טווח המחירים משתנה בהתאם לסוג הנכס ובעיקר למיקומו, על בית נופש גדול באי סנטוריני למשל תשלמו הרבה! אך באם תחפשו אי יווני קצת פחות פופולרי ותסתפקו בבית קטן או בכזה הדורש שיפוץ תוכלו להשיג כזה במחיר ריאלי. התעדכנו דרכנו בכל ההצעות האטרקטיביות ביותר של מכירה, השכרה של בתים, וילות ושטחים ביוון ובאיים, כמו כן אם ברשותכם נכס ביוון, תוכלו לפרסם אותו בעמוד זה של אתר איי יוון. ראו עסקים למכירה בנושא תיירות בארץ ובעולם באתר מכירת העסקים המוביל בישראל, שוק עסקים :  עסקים למכירה, מידע בעמוד זה : בית למכירה ביוון, בתים למכירה ביוון, דירה למכירה ביוון, דירות למכירה ביוון, בית למכירה באי פארוס יוון, בית למכירה באי סנטוריני יוון, דירת נופש למכירה בכרתים, וילה למכירה ביוון, וילה להשכרה ביוון, דירות נופש להשכרה ביוון, דירת נופש למכירה ביוון, שטח למכירה באיזור  חצי האי פיליו של יוון, קומפלקס דירות באגיסטרי למכירה.

הקנייה בפועל של נכסי נדל"ן ביוון נעשית מול בעל הנכס. אנו נשמח לקשר אתכם לאנשי המקצוע המתאימים בישראל ויוון. מאחר ואנו לא סוכנות תיווך, אך יש לנו הרבה קשרים עם בעלי נכסים פרטיים, מתווכים וקשרים נוספים ביוון. אנו מתעסקים רק בחיפוש נכסים עבור לקוחותינו ושליחת המידע אליהם למייל. אם ברצונכם שנתחיל בהליך חיפוש הנכס עבורכם, ראשית חשוב לנו לדעת מה טווח המחיר אותו אתם רוצים להשקיע בכדי שנדע מה רלוונטי עבורכם ומה לא, ונדאג לשלוח לכם פרטים על נכסים יוון היבשתית או באיי יוון השונים.

נדל"ן בכרתים : האי כרתים שהינו נגיש במיוחד לישראלים ובכלל לתיירים מכל העולם עם טיסות ישירות, הוא אחת ההשקעות המבטיחות ביותר בתחום הנדל"ן ביוון. באיזורים רבים של האי כרתים ישנן אפשרויות נדל"ן יוצאות דופן ובתים למכירה במחירים נמוכים עד 40 אחוז מהשווי לפני המשבר הכלכלי ביוון, מידע נוסף בנושא ואפשרות לחיפוש בתים ונדל"ן למכירה בכרתים, ראו באתר כרתים הישראלי, להלן : נדל"ן בכרתים  נושאים קשורים : מידע נוסף בנושא נדל"ן ביוון ראו את : נדל"ן ביוון [ אתר נישה של israel-greece.com] לידיעת ישראלים בעלי דירות נופש ביוון :  קיים ביקוש רב להשכרת דירות ביוון ובאיים [כולל כרתים], ניתן לפרסם בעמוד זה של אתר איי יוון נכסים להשכרה/מכירה ליצירת קשר

 

 

מלונות למכירה ביוון

אתר יוון והאיים מצוי בקשר עם עשרות בעלי מלונות ביוון המעוניינים למכור את המלון שלהם, יש מגוון גדול של מלונות ביוון המוצעים למכירה גם ב Mainland Greece וגם באיים של יוון, אם אתם מתעניינים ברכישת מלון ביוו תוכלו להתחיל תהליך מול צוות יוון והאיים, יש לפנות במייל ל [email protected]

מלון למכירה בחצי האי פיליון 14 חדרים || מחיר 950 אלף יורו [ השאירו פנייה ] עדכון אחרון פברואר 2024

מלון למכירה בחצי האי פיליון 8 חדרים [ מחיר 700 אלף יורו [ השאירו פנייה ] עדכון אחרון פברואר 2024

מלון למכירה בכפרי זגוריה 13 חדרים מחיר 1.4 מיליון יורו [ השאירו פנייה ] עדכון אחרון פברואר 2024

ייעוץ נדלן ביוון - למשקיעים בכל התקציבים

ייעוץ נדל"ן ביוון לא עולה כסף, אלה שווה וחוסך הרבה מאד כסף, ישראלים רבים מבצעים טעויות בהליך ההשקעה שלהם ביוון עם בבחירה של השקעה שאינה נכונה, אם בקנייה של נכס במחיר גבוה משמעותית ממחירו הריאלי, אם בחישוב מוטעה של תשואה [ שנובע לרוב מהרצון של המוכר למכור ולא מהמציאות בפועל ביוון ] ועוד ועוד, אתר יוון והאיים מפעילים יועצי נדל"ן, אנשים שמכירים היטב את שוק הנדל"ן ביוון וחיים ביוון, יועצי הנדל"ן שלנו דוברי עברית שחיים ביוון ומכירים את תחום הנדל"ן ביוון כבר שנים, עוקבים בהדיקות אחר שינויים בחוקים ביוון ומודעים היטב לתהליך, מטרת הייעוץ היא לעזור לכם לקבל החלטה נכונה באשר להשקעה שלכם ביוון, במקרה הטוב חשבתם נכון ותקבלו "חיזוק" מהיועצים שלנו, אבל במקרה אחר היועצים שלנו יאירו לכם באשר לדרך הנכונה והמושכלת יותר להשקעה שלכם ביוון. בין היתר יועצים של יוון והאיים היו חלק בקבלת החלטות של מאות ישראלים שכבר השקיעו ביוון, חסכנו להרבה משקיעים עוגמת נפש בעקבות כיווני חשיבה מוטעים או השקעות שלדעתנו בעייתיות מאד ופרסנו בפניהם את הבעיות האפשרויות, במקביל עזרנו להרבה ישראלים בכיוון נכון לצורך הרכישה המתאמה ביותר לתקציב שלהם ולרצונות ולשאיפות שלהם למימוש הנכס, בין היתר נעזור לכם גם לבחור את האיזור המתאים ביותר לסוג ההשקעה המעניין אתכם - חשוב לזכור, הייעוץ שלנו אובייקטיבי לחלוטין, אין לנו שום אינטרס מלבד לעזור לכם לקבל החלטה נכונה, זה המוטו של יוון והאיים גם בבחירת והזמנת חופשה ביוון וגם בנדל"ן.

למעבר לעמוד ייעוץ נדל"ו ביוון והרשמה לשרות

איקופדו לוח נדל"ן ביוון

איקופדו נמצא בהליכים של הקמה ומתוכן להיות לוח הנדל"ן המקצועי ביותר שהוקם בעברית, לישראלים המעוניינים לרכוש נדל"ן ונכסים ביוון, באתר מושקעים כספים רבים והוא מצוי בפיתוח אצל אחת מחברות הפיתוח אתרים הידועות באירופה בשיתוף עם חברת פיתוח ובנייה מישראל, צפי העלתו לאוויר של איקופדו אמצע פברואר 2024  איקופדו יאפשר גם לישראלים לפרסם נכסים למכירה ללא תשלום, הלוח יהיה חינמי ברובו, ראו : איקופדו שימו לב אם יש לכם חברה בתחום של נדל"ן ביוון, או שרותי נהיול נכסים, או שרותי שיפוץ או כל עסק בתחום של נדל"ן ביוון תוכלו לפרסם כתבה פרסומית [ בתשלום ] באתר איקופדו ויש גם מחירים טובים לשנת הפרסום הראשונה, לפנייה בנושא פםרסום כתבה פרסומית לאיקופדו עם העלתו לאוויר השאירו פנייה למנהל האתר דרך עמוד צור קשר של אתר יוון והאיים 

נדל"ן ביוון - מה לא לעשות!

הרשת מלאה בהצעות נדל"ניות ביוון, זה ממש הפך להיות סוג של "מגפה" כמעט כל ישראלי או תושב חוץ שרוצה להרוויח עוד כמה גרושים חושב על מכירה של נכס ביוון, ואו פותח "סוכנות נדל"ן או מנסה בדרכים משלו להיות חלק מהעסקה, לקדם עסקה של מישהו אחר, להביא את הלקוח ולגזור את הקופון מהעסקה, ככלל רצוי להתרחק מפרסומים של אנשים בפייסבוק או ב Whatsapp וגם ממודעות פרסומיות שמבטיחות הרים וגבהות בתחום של נדל"ן ביוון, כמו הבטחה לתשואה גבוהה במיוחד וכיוצ"ב, הדרך הטובה ביותר לחפש עסקאות נדל"ן ביוון היא חיפוש באתרי אינטרנט "מקובלים" בתחום הנכסים למכירה ביוון וגם אז, כל נכס רצוי לבדוק היטב לפני קבלת החלטה על רכישה, רצוי להייעץ עם מי שיש לו נסיון בתחום, או להרשם לייעוץ חיצוני, גם בהשקעות קטנות יחסית בטח ובטח שבהשקעות נדל"ן גבוהות יותר.

אתרים מומלצים לחיפוש נכס למכירה ביוון

spitogatos

אחד האתרים הוותיקים והמומלצים ביותר לחיפוש של נדל"ן ונכסים למכירה ביוון, אתר שפועל בצורה מאד ידידותית למשתמש, נח לתפעול ומנגיש מגוון גדול מאד של נכסים למכירה ביוון, בעיקר נכסים לקהל פרטי אבל לא רק.


spiti24

עוד אתר יווני טוב, לא ברמה של הקודם אבל עדיין אחד המובילים בתחום של הנדל"ן ביוון ונכסים למכירה, גם כאן בעיקר לשוק הפרטי.


grekodom

אתר טוב אלה שהוא משוייך לחברה מסחרית גדולה ביוון [ מוזנידיס ] ולכן נכסים המצעים באתר זה מחירם לרוב גבוה יותר מנסכים אחרים למכירה ביוון אבל לעתים ניתן למצוא מציאות של נדל"ן ביוון או נכסים מסחריים שאתר זה עוסק בהם גם, בסה"כ נחשב לאתר טוב.

ikopedo

כאמור, אתר ישראלי אבל עם שהושקעה בו עבודה בין לאומית בסטנדרטים שעוד לא היו בארץ, איקופדו מהווה יתרון בכל שהוא אתר בעברית וגם באנגלית ופונה לשוק הישראלי, בנוסף איקופדו הולכים להכניס כמה פיצ'רים מאד מעניינים בתחום של חיפוש נכסים למכירה שיכולו לעזור לרוכשים הפוטנציאלים, לכם במציאת הנכס הנכון לכם ביותר.

נדל"ן ביוון שאלות ותשובות נפוצות.

האם כדאי לרכוש נכס ביוון?

שאלה מאד כללית שנשאלת הרבה פעמים בעיקר בקבוצות הפייסבוק השונות, כדאי היא שאלה מאד אינדיבידואלית, כדאי למי ולאיזו מטרה? אם מדובר על רכישה של בית פרטי או דירה לעצמך ומצאת משהו שמתאים לך במחיר טוב, כמובן, נדל"ן לרוב שומר על ערכו, בטח במדינה כמו יוון שהמחירים בה עדיין נמוכים ומצוייה בפיתוח ואז גם תשמור על ערך הבית שקנית ואפילו הוא יעלה בערכו [ לרוב ] וגם תוכל להשתמש בו לשימוש אישי ואולי אפילו להשכיר אותו לתיירים וחברים, אם השאלה היא מסחרית נטו ולא לשימוש פרטי, כאן יש עוד מגוון גדול של היבטים שצריך לקחת בחשבון, ואז השאלה היא באמת יותר מורכבת למענה.


האם השקעה ביוון היא השקעה בטוחה?

לא - שום השקעה בשום תחום היא כנראה לא "בטוחה", יוון היא מדינה מאד דינאמית ומשפעת מהרבה כוחות, המשבר שחוותה יוון, יכול לחזור בקלות, יוון היא גם מדינה שמושפעת מרעידות אדמה, מזג אוויר קיצוני [ בעיקר בשנים האחרונות ] השקעה בנדל"ן גם אם על הנייר היא כדאית מאד, יכולה להיות מושפעת ממגוון גדול של משתנים כמו כל השקעה אחרת, אם דברים יכלו בכיוון "הנכון" סביר שההשקעה תשתלם, יש לכך סיכויים די גדולים, אבל 100% אין בתחום ההשקעות בכלל, כאמור, כמעט בכל תחום.


נדל"ן ביוון - כתבה מ The marker

הכתבה מ The marker נכתבה ע"י ראיון שקיימה תחקירנית דה מרקר עם סיון זמיר, הבעלים והמנכ"ל של אתר יוון והאיים שמקיים בעצמו גם ייעוצי נדל"ן למתעניינים ברכישת נכס ביוון, הייעוץ של זמיר שונה מיעוצים אחרים שאולי קיימים בשוק, זמיר לא מנסה למכור לכם נכס כזה או אחר, המטרה שלו שתקבלו החלטה מושכלת ונכונה בלי "לייפות" את התמונה, רכישת נכס ביוון יכולה להיות הליך מוצלח ומלהיב אך יכולה להיות גם מפח נפש ו "חתול בשוק" לכתבה המלאה לחצו כאן

מלונות למכירה ביוון

מתוקף ההתעסקות של אתר יוון והאיים עם תחום המלונאות, גם בייעוץ ובניית אסטרטגיה שיווקית לעשרות מלונות ברחבי יוון, יש לנו גישה גם למגוון של מלונות המוצעים למכירה ביוון, בעיקר מלונות בוטיק קטנים של 10 עד 20 חדרים אך לעתים גם מלונות גדולים יותר המוצעים למכירה מסיבות כאלה ואחרות, רוב מלונות הבוטיק ביוון  [ מלונות קטנים ] מוצעים למכירה לא מסיבות כלכליות, אלה בשל עייפות החומר, לרוב בעליהם כבר עייפים מעבודה רבת שנים בתחום המלונאות ורוצים לצאת לפנסייה, אם מעניין אתכם לרכוש מלון [ אגב את חלק מהמלונות ניתב להסב לדירות נופש ] השאירו פנייה למנהל האתר דרך עמוד צור קשר של אתר יוון והאיים - לחצו כאן


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il