האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » סקי ביוון - ski in greece

סקי ביוון - ski in greece

סקי ביוון ski in greece

סקי ביוון? באמת, איפה?..
אז ככה, מי שלא יודע כי יצא לו לבקר בעיקר באיים של יוון, אז חשוב שידע  ש 80%  משטחה של יוון הוא הררי. למעשה יוון היא אחת משלושת המדינות ההרריות ביותר באירופה, נתון אמיתי לחלוטין. לאחרונה חברה אוסטרית ידועה, לקחה על עצמה להפוך את אתר הסקי של פרנאסוס לאתר סקי בינלאומי, ותשתיות הסקי על ההר [לא המלונות, הכוונה לתשתיות עצמן] הן שיא הטכנולוגיה הקיימת כיום בעולם, גם זה נתון אמיתי לחלוטין. הושקעו על ההר מאות מיולוני יורו בחסות ממשלת יוון והחברה האוסטרית, אלא מה.. המלונות, לא בדיוק אלה שאתם רגילים אליהם מאתרי הסקי המפותחים של איטליה, שוויץ ואוסטריה, לכן מי שמגיע ליוון לסקי, צריך להגיע בגישה מעט שונה, לכאן לא מגיעים עדר של גולשים, באים כאלה שגם רוצים לעשות סקי, גם רוצים לראות מכל פינה של אתר הסקי את הים, רוצים לאכול אוכל יווני ולשבת בערבים בטברנות ולחגוג ביוונית וכאלה שלא מפחדים לנסוע מעט יותר מהמלון לאתר הסקי עצמו ועל הדרך לטייל בנופיה המרהיבים של יוון ההררית. קיים פער גדול ביוון בין התשתית התיירותית לתשתיות הסקי עצמן, בכמה מאתרי הסקי בצפון יוון, יש מלונות 5 כוכבים דלוקס במרחק קצר מאתר הסקי, אך האתר עצמו אינו ברמה בין לאומית ולהיפך, ישנם כמה אתרי סקי עם פסיליטיס סופר מעולים כמו פרנאסוס, אך תשתית מלונות מעט מרוחקת מאתר הסקי, והמלונות לרוב מלונות בוטיק קטנים, מי שאינו מפונק ואינו חלק "מהעדר" יכול להנות מחוויית סקי מדהימה ביוון, המצוייה כאן מתחת לאף שלנו והגישה אליה סופר קלה!

צפו בפרק: Hera's Angels - Ski Touring & Splitboarding in Greeceלמי מתאים סקי ביוון ולמי ממש לא!
ביוון אין את הפסיליטיז ברמה גבוה המוכרים לכם מאתרי הסקי הבין לאומיים בשוויץ, אוסטריה,  איטליה, צרפת ואפירלו אולי רומניה ובולגריה.. אבל יש בה משהו שאין בכל היעדים האלה, יש בה את יוון : ) פשוט כך, מי שאוהב את יוון כיוון ואוהב סקי ומוכן להתפשר על זה שלא יהיה לו מלון 4-5 כוכבים ממש בכניסה לאתר הסקי, יקבל את אחד היעדים המפתיעים באירופה, עוד מושג שאנשי סקי אוהבים לשמוע ויש אותו ביוון פשוט בכמויות הוא powder והוא מצוי ביוון בכמויות בשל האקלים המיוחד של יוון, התנאים המתאימים ביותר באירופה ל powder.

אתר הסקי פרנאסוס : פשוט מאד, הזמינו טיסה לאתונה ולאחר מכן השכירו רכב באתונה  לאחר ההגעה סעו לעיירה אראחובה המצוייה כשעה ו 50 דקות מאתונה,  סקי פאס עולה 30 יורו וניתן לשכור את כל הציוד הנדרש במקום, הרווח הגדול של סקי ביוון שבערב אתם יושבים בטברנה יוונית, עם מוזיקה ואוכל יווני ואם נפלתם גם על יום חמים עם שמש, בנסיעה של 30 דקות אתם על חוף הים : )  אפשר לשלב חופשת סקי זו גם עם איזה לילה או 2 באתונה את כל ההזמנות לטיסה, רכב למלון בעיירה אראובה וסביבתה ניתן לעשות דרך אתר יוון והאיים.

השכרת ציוד סקי : אם אתם לא מעוניינים להגיע עם ציוד סקי מישראל, בעיירה אראחובה יש מספר חנויות שגם מוכרות וגם משכירות ציוד סקי, החנות הגדולה ביותר מצוייה ממש בכניסה לעיירה מצד ימין של הכביש וחנויות נוספות מצויות בתוך העיירה,שימו לב שהעיירה אראחובה חיה,נושמת ופתוחה במיוחד בחורף, היוונים קוראים לאראחובה "מיקונוס של החורף" והיא אחת העיירות הפעילות ביותר ביוון בתקופה זו של השנה בחודשים דצמבר, ינואר, פברואר ומרץ .


ראו גם אתרי סקי נוספים ביוון : Pelion  |   Vassilitsa   |   Ziria ski   |   Pigadia 3-5ואסיליצה : הזמינו טיסה לסלוניקי לחצו כאן השכירו רכב לחצו כאן וסעו על למלון המעולה גרנד פורסט מצובו לחצו כאן להזמנה. מלון זה מצוי 25 דקות נסיעה מאתר הסקי של מצובו וגם שעה ו 15 דקות מאתר הסקי של ואסיליצה. מבחינת פסיליטיס אתרי הסקי הללו אינם הכי מודרניים שיש אבל הם מצויים במיקומים מרהיבים וטובים בעיקר לסקי למתחילים, סקי פאס כ 10 יורו וניתן להשכיר ציוד, גם כאן תקבלו חגיגה יוונית עם טברנות, מוזיקה, אוכל טוב והרבה יוון, אפשר לשלב חופשה או גם איזה לילה או 2 בסלוניקי או בכפרי זגוריה

Frozen Ambrosia Trailer from Frozen Ambrosia on Vimeo.


תנאי גלישה ועמידות שלג :
איכות השלג ביוון ברמה מהטובות באירופה. מיקומם של רוב אתרי הסקי של יוון סמוך ממש לחוף הים. השילוב של לחות עם שלג יוצרת משקל רב לשלג שנתפס היטב על הקרקע ומחזיק מעמד זמן רב יותר, שלג חדש שמגיע כל הזמן יוצר שיכבה של שלג אבקתי כזה המספק תנאי גלישה מעולים, נתונים אלה מתאפשרים בעיקר באתרי הסקי ביוון הקרובים לחופי הים כגון : פרנאסוס, פיליון, קאלאבריטה וגם אתר הסקי הבלתי הרשמי על הר האולימפוס המיועד למשוגעים בלבד [ בעיקר סנובורדינג ] ופחות סקי ממש. אתרי הסקי של יוון המרוחקים מהים, מקבלים את אותם התנאים המתקיימים באתרי הסקי של איטליה, צרפת, שוויץ ורומניה, מבחינת מדרונות הסקי, אך כאמור מבחינת הפסיליטיס פחות.


רומנטיקה ועסקים :

מה רומנטיקה ועסקים קשורים לעולם הסקי של יוון? אז ככה, היוונים מאד קנאים בשמירה על אתרי הסקי שלהם קטנים, אינטימיים, בעלי אווירה ומקומיים, ואין באמת רצון עז של המקומיים להפוך את המדינה שלהם ליעד של עדר גולשים מכל העולם, נכון החשיבה הכלכלית כאן לא בשיאה, אבל חבר'ה, ברוכים הבאים ליוון! ככה חושבים ברוב יוון, היוונים לא ישעבדו עצמם להיות עבדים של עבודה, בטח שלא בחורף זהוא זמן המנוחה של רוב בעלי העסקים ביוון, וכפי שאתם מכירים את המנטליות היוונית, מנוחה היא קודש הקודשים.. אם אתם מתחברים עם הרעיון הרומנטי של חורף וסקי ביוון כפי שאתם רואים אותו, היוונים ישמחו לעשות לכם אחלה של חופשת סקי ביוון, אבל בדרכם הם. דרך שונה מאד ממה שהולך בארה"ב או במערב אירופה.


למה סוכני נסיעות לא משווקים חבילות סקי ליוון?

כי פשוט לא משתלם להם, הסקי ביוון לא ממוסחר כמו בבולגריה, איטליה, רומניה, שוויץ ואוסטריה, ביוון אין מלונות ענק צמודים לאתר הסקי, לא ניתן ממש למכור חבילות.. ועם מלונות קטנים קשה לייצר שיתוף פעולה שיכניס לסוכני נסיעות רווח. כן, מי שלא יודע, סוכני נסיעות וחברות שמוכרות חבילות סקי עושות עליכם [ הלקוחות ] רווח מאד גדול בכל חבילת סקי שאתם קונים מהם, ביוון הרווח שלהם אינו גדול ואין להם ממש רצון להתעסק עם יוון, סקי ביוון מתאים לאנשים ספציפים, שמחפשים יעדים פחות המוניים, שאוהבים את יוון, את האוכל היווני, את הקירבה לים, מי שנוסע לסקי ביוון הם אנשים שרוצים חווייה מיוחדת במינה, יוצאת דופן, לחשוב מחוץ לקופסא, מאחר ואין הרבה אנשים כאלה, אין לסוכני נסיעות אינטרס עסקי לעבוד עם חבילות סקי ביוון. לנו באתר יוון והאיים דווקא יש אינטרס כזה, אנחנו רוצים שתטעמו מהחווייה היוונית של סקי ביוון, היא מיוחדת, מרהיבה, שונה, שווה!


אתר יוון והאיים וסקי ביוון :
הוא הראשון בישראל שחקר לעומק את נושא הסקי ביוון, למעשה אנו שלחנו גולשי סקי ליוון כבר לפני יותר מעשור, כמו כן אנו חקרנו את רוב אתרי הסקי של יוון, מהדרום על לצפון, אפילו באי כרתים שכולכם מכירים יש משוגעים לסקי ושלושה רכסי הרים מלאים בשלג, אלה שאין בהם תשתיות של סקי ממש, מעבר לכך ביוון של 18 אתרי סקי פעילים, שברובם יש לנו קשר ישיר עם מנהלי האתר עצמו, אז אם חשקה נפשכם בחופשת סקי מיוחדת ביוון, נשמח לעזור לכם בהרכבה של החופשה. פעלו אחר ההוראות בעמוד סקי ביוון שלנו [ עמוד זה ] להרכבה עצמאית של חופשת סקי ביוון, או צרו קשר עם שרות הלקוחות שלנו לקבלת עזרה של נציג מקצועי שיעזור לכם בהרכבת חופשת הסקי שלכם ביוון!


שלבו סקי ביוון עם אחלה של טיול בצפון יוון ההררית או במרכז יוון :
גם זו אופציה מעולה, תוכלו לקחת טיסה לאתונה או סלוניקי ולשלב את חוויית הסקי שלכם ביוון עם ביקור בכמה מיקומים מרהיבים ביוון, כמו : מטאורה, דלפי, כפרי זגוריה, צומרקה, האולימפוס, חצי האי פיליון ועוד ועוד, למשל אתר הסקי של מצובו ואתר הסקי של ואסיליצה, קרובים גאוגרפית לכפרי זגוריה ולקניון ויקוס, קניון הסלע הצר העמוק ביותר בעולם וגם לנהר הוידומאטיס, הנהר הצלול ביותר באירופה, שילוב של סקי וטיול באיזור זה הוא אחלה של חופשה חורפית. לסרוגין תוכלו לצאת לסקי במרכז ההרים של יוון ולשלב מספר ימי סקי בפרנאסוס ועוד מספר ימים בקרפניסי, אתרי הסקי של פרנאסוס וקרפניסי הם מהידועים ביותר ביוון. עוד אופציה, אם אתם שואלים את עצתנו, אחת השוות ביותר היא להגיע לחופשה חורפית בחצי האי פיליון של יוון, אחד האיזורים המרהיבים ביוון מגיש לכם אתר סקי קטן ואינטימי שניתן לצפות בים האגאי ובאיים סקופלוס וסקיאטוס בזמן שאתם גולשים להנאתכם בהר פיליון..


מתי היא עונת הסקי ביוון :
עונת הסקי ביוון מתחילה באופן פורמאלי ולרוב גם מעשי ב 15 בדצמבר, נתון זה מתייחס בדרך כלל לאתר הסקי בפרנאסוס [ אראחובה ] אך בדרך כלל אתרי הסקי הנוספים ביוון מתאימים עצמם אליו וגם הם נפתחים סביב התאריך הזה, התאריכים עשויים להשתנות משנה לשנה, נכון להשנה 2019-20 נראה שאכן האתר יפתח בתאריך הנקוב. אם אתם רוצים להיות על הצד הבטוח תוכלו להזמין מלון החל מתחילת ינואר וקדימה ואז מצבכם טוב מבחינת זמנים ושלג, אתר הסקי בפיליון לרוב נפתח בימים הראשונים של ינואר ואתר הסקי במצובו נפתח גם ב 15 לדצמבר, אגב ליד אתר הסקי של מצובו מצוי אחד הריזורטים השווים של יוון גרנד פורסט מצובו, ניתן להגיע אליו בנסיעה של כשעה וחצי מסלוניקי. כאמור אתר הסקי של מצובו אינו מהמודרניים באירופה אבל יש בו נופים מרהיבים, הרבה יוון והמלון, חבל על הזמן.. רמה גבוהה מאד! כך או כך, כל מקום שתבחרו ביוון, עד סוף אפריל רוב אתרי הסקי של יוון פתוחים, יאסו!

כמה יתרונות מיוחדים של סקי ביוון:

1. יוון זולה יותר בכל מה שקשור לסקי מאיטליה, צרפת, אוסטריה ומבחינת פסיליטיס של סקי. חלק מאתרי הסקי ביוון הם באותה רמה כמו האתרים במדינות אחרות, אתר הסקי בפרנאסוס שביוון [הגדול ביותר] אפילו מנוהל על ידי חברה אוסטרית המנהלת את כמה מאתרי הסקי הידועים ביותר בעולם.

2. החוייה היוונית שאתם כל כך אוהבים, טברנות, מוזיקה יוונית, אוכל יווני, את כל אלה תקבלו גם באתרי הסקי של יוון. יוון זאת יוון, לא משנה אם זה קיץ באיים או חורף בהרים המושלגים, טברנות יש תמיד, אוכל מעולה, אנשים טובים, המון אווירה..

3. חופי ים, כן ביום שטוף שמש, ויש הרבה כאלה גם בחורף, תוכלו, בנסיעה קצרה יחסית מהרבה אתרי סקי ביוון, להגיע לחופי טורקיז מושלמים ולבלות לצד חוף הים. שילוב נדיר שלא ניתן למצוא באף אתר סקי באירופה. רוב אתרי הסקי ההרריים של יוון מצויים במרחק נסיעה קצר מחופים מרהיבים, גם בלי לרחוץ בים מדובר בנופים נפלאים שהם חוויה.

4. הטיסות לאתונה בחורף זולות מאד, נצלו זאת, השכירו רכב, הזמינו מלון באיזור אראחובה או דלפי וצאו לחופשת סקי בפרנאסוס לחווית סקי ביוון, או סעו לאתר הסקי בחצי האי פיליון, השילוב המושלם של איי יוון וסקי. יאסו!

אתר הסקי פראנסוס Parnassos

גובה   700-1600-2300 
מדרונות 36 קילומטר כולל [ קל, בינוני וקשה ]
מעליות
  • 17
סקי פאס € 30


הוא האתר הגדול והמפורסם ביותר ביוון, מצוי רק שעתיים וחצי נסיעה לכיוון צפון מערב מאתונה. העיר אראחובה Arachova מהווה את בסיס היציאה לסקי בהר פרנאסוס, ובה עשרות מלונות בוטיק, פאבים וטברנות, השכרת ציוד סקי וכל מה שנחוץ כדי לתמוך בתיירות הסקי של האתר הסמוך. גם האתר הארכיאולוגי המפורסם ביותר ביוון דלפי Delfi נמצא בסמוך וכדאי לכלול גם ביקור באתר זה במסגרת חופשת הסקי.


הוראות הגעה ולינה, קל ופשוט:
1. הזמינו עצמאית טיסה לאתונה: לחצו כאן
2. השכירו מראש רכב אותו תאספו בנמל התעופה של אתונה: לחצו כאן
3. הזמינו מלון בעיירה אראחובה הסמוכה לאתר: לחצו כאן


אתר הסקי בהר פרנאסוס שגובהו הוא 1600-2250 מטר, אינו אתר הסקי הגבוה ביותר אך הוא האתר הגדול והפופולרי ביותר ביוון. הוא כולל 19 מדרונות סקי, ובהם יותר מ-25 מסלולים: כחולים,  אדומים, ירוקים למתחילים ומסלולים שחורים למקצוענים ובנוסף למתקדמים יש גם מסלולי Cross Country. בסה"כ 36 ק"מ של שיטחי סקי. עוד באתר: בתי ספר ללימוד סקי, מגרש משחקים לילדים, חנויות להשכרת ציוד, מסעדות, בתי קפה וברים, מגוון אפשרויות לינה באתר עצמו וגם סביב לו ומרכז רפואת חירום. ההר מושלג מנובמבר ועד סוף אפריל כששיא העונה בחודשים דצמבר עד סוף מרץ.


מספר מלונות מומלצים  באיזור פרנאסוס:
Hotel Nefeles נוף קסום, עיצוב מקסים ושרות מעולה, בצעו הזמנה דרך הקישור הבא
Skamnos
מלון בוטיק 4 כוכבים מקסים ומפנק עם נופים הרריים קסומים. הזמינו דרך הקישור הבא

Tagli Resort & Spa
ריזורט ספא 5 כוכבים. כל מילה נוספת מיותרת, פינוק! הזמינו דרך הקישור הבא

Anemolia Resort & Conference
מלון גדול וותיק ומאד מתאים גם למספר אורחים גדול. מחיר מצויין בהזמנה מראש דרך הקישור הבא


ראו במפה את מיקום אתר הסקי פרנאסוס, בסמוך לעיירה המקסימה Arachova המציע בסיס מצויין לחופשת סקי. באראחובה שלל ברים, מסעדות ומלונות לתיירים. העיירה מתעוררת לחיים בחורף, תוססת ומארחת אלפי גולשים המגיעים לאתר פרנאסוס.


הצג מפה גדולה יותר


אתר הסקי סלי Seli
סלי הוא האתר השני בגודלו ביוון. האתר נמצא בצפון יוון, במחוז מקדוניה, כשעה וחצי נסיעה מסלוניקי על הכביש המהיר אגנטיה Egnatia. 
איזור זה פופולרי מאד גם לטיולים. העיירה נאוסה Nausa משמשת בסיס לגולשים באתר וכן גם העיר וריה Veria.

הוראות הגעה ולינה, קל ופשוט:
1. הזמינו עצמאית טיסה לסלוניקי: לחצו כאן
2. השכירו מראש רכב אותו תאספו בנמל התעופה של סלוניקי: לחצו כאן
3. הזמינו מלון בעיירה נאוסה הסמוכה לאתר: לחצו כאן

האתר נמצא בגובה של 1500-1900 מטר. באתר 19 מדרונות: 5 מסלולים אדומים, 8 כחולים, 4 ירוקים ו-2 מדרונות Lang-Lauf. באתר 11 מעליות. עוד באתר: בתי ספר לסקי, מגרש משחקים, מרכז לרפואת חירום, ברים, מסעדות ובתי קפה וצימרים. האתר פעיל בין אוקטובר לאפריל.
העיר סלוניקי נמאת 95 ק"מ משם והעיר יואנינה 230 ק"מ.

מספר מלונות מומלצים באיזור סלי:
Militsa GuestHouse
- פנסיון הררי ביתי ומקסים. הזמינו דרך הקישור הבא
GuestHouse Niaousta - בית הארחה משפחתי במיקום נוח מול הנוף. הזמינו דרך הקישור הבא
Remos Villas - בקתות הרים נפלאות וביתיות. הזמינו דרך הקישור הבא


אתר הסקי של הר פיליון Pelion
בחצי האי פיליון מצוי עוד אחד מאתרי הסקי הידועים של יוון, הוא נקרא Agriolefkes. האתר נמצא בצפון/מרכז האי, כ-30 ק"מ מהעיר וולוס, בירת פיליון. חצי האי הוא יעד מתוייר לאורך השנה כולה שמושך אליו מטיילים ונופשים בשל גיוונו ויופיו. העיירה הסמוכה ביותר לאתר היא חאניה Chania. הכפר Zagora נמצא 20 ק"מ מהאתר ומהווה גם הוא בסיס נח.

הוראות הגעה ולינה, קל ופשוט:
1. הזמינו עצמאית טיסה לסלוניקי: לחצו כאן
2. השכירו מראש רכב אותו תאספו בנמל התעופה: לחצו כאן
3. הזמינו מלון בעיירה חאניה הסמוכה לאתר: לחצו כאן

האתר שוכן בגובה 1170-1471 מטר, באתר 4 מדרונות ובהם 4 מסלולים אדומים ו-3 כחולים. בנוסף באתר: 5 מעליות, בית ספר מעולה ללימוד סקי, צימרים, מוקד עזרה ראשונה, השכרת ציוד סקי, בית קפה ומסעדה. האתר פעיל מתחילת דצמבר ועד סוף מרץ.
חצי האי פיליון הוא יעד שאנו באתר איי יוון ממליצים לטיול בו בכל עונות השנה גם ללא קשר לסקי. מאתונה לוולוס, בירת פיליון משך הנסיעה הוא כ-4.5 שעות ומסלוניקי כשעתיים וחצי. ראו עוד על פיליון בקישור זה.

מספר מלונות מומלצים באיזור הר פיליון:
Tasia Boutique Hotel
- מלון קטן וביתי בכפר חאניה. הזמינו דרך הקישור הבא
Archontico Stamou - הכנסת אורחים יווני במיטבה במבנה עתיק ומסורתי. הזמינו דרך הקישור הבא
Gems of Zagora - וילות מאובזרות ונוחות במיקום מצויין בזגורה. הזמינו דרך הקישור הבאשני אתרי סקי קטנים יותר שראוי שנציין הם Kalavrita ו-Mainalon, שניהם נמצאים במרחק נסיעה סביר זה מזה (כשעה וחצי) ושניהם נמצאים בפלופונס, חצי האי הגדול והמגוון שנמצא נסיעה קצרה מאתונה. מתאים לשלב ביקור באתרים הללו לחובבי סקי יחד עם טיול מתגלגל בפלופונס היפיפה. קיראו עוד על הפלופונס בקישור זה.


ראו מפת איזורי סקי ביוון :


 ראו גם: פלורינה Florina                                      


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il