Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

טריקלה קורינתיה Trikala Korinthias

המלצה ל 3 ימים ושלושה לילות בטריקלה קורינטיאס || מומלץ

ביום ההגעה
ניתן לנסוע דרך תעלת קורינטוס לאגם דוקסה המרהיב ולשלב גם הליכה למפלים ולאחר מכן להמשיך נסיעה לטריקלה קורינטיאס לערב באחת הטברנות המצויות בכפרים ולינה בכפרים

ביום השני
ניתן לקחת יום טיול מלא עם טרקטורונים [ יום סיור מלה של כ 10 שעות ] הטיול יקח אתכם למיקומים מרהיבים סביב ההרים והעמקים הפוריים של איזור טריקלה קורינטיאס והר זיריה, בסיום היום תחזרו לבסיס שלכם בטריקלה קורינטיאס.

ביום הבא
ניתן לנסוע למערת האגמים Cave of the lakes ואז לקלבריטה לקחת את הרכבת שנוסעת בתוך קניון וראיקוס עד דיאקופטו, מדיאקופטו תסעו בחזרה לכיוון קסילוקסטרו, עיירה יפה על חוף הים במפרץ הקורינטי ואז תחזרו לטריקלה קורינטיאס.


שימו לב שניתן לשלב בטריקלה קורינטאס גם : ראפטינג על נהר הלוסיוס | רכיבת אופניים | שייט קיאקים באגם דוקסה


איזור זה של יוון מתאים למשפחות המטיילות ביוון ומתחילות או מסיימות את הטיול באיזור אתונה, מתאים לשלב בתחילת הטיול בדרך לצפון יוון - צומרקה וזגוריה, או במסגרת טיול בפלופונס. ניתן להעביר כאן 2-3 לילות. וכדאי לשלב גם ראפטינג על נהר הלוסיוס המרהיב (לא מתאים לילדים קטנים).  זה האיזור הקרוב ביותר לאתונה, הן לנוסעים צפונה והן למטיילים בפלופונס (פחות משעתיים נסיעה) ועדיין אחד האיזורים הבתוליים ביותר עם ספוטים מרהיבים של טבע, קניונים, נחלים, אגמים ומסלולי טיול. איזור משובח לטיולי שטח ובקיצור... מושלם לאוהבי טבע טהור. הצעה למסלול ארוך ביוון: אתונה, טריקלה קורינטיאס, צומרקה, כפרי זגוריה, מטאורה, פיליון, אתונה, עמוד זה של אתר יוון והאיים מוגש בשיתוף ובחסות Trikala Korinthias network


Trikala Korinthias from sivan zamir on Vimeo.


לכמה ימים להגיע לכאן? 2-4
כמה זמן נסיעה מאתונה: 2 שעות נסיעה בלבד.
יש לכאן גם סיורים מודרכים מאתונה?  כן עם חברת: Holidayplan.gr
אטרקציות מרכזיות: אגם דוקסה, טיול טרקטורונים, קניון אגיוס לוקאס,  תעלת קורינטוס, טעימות יין ביקבים, טיולי טבע, ראפטינג על נהר לוסיוס (מעט מרוחק יותר), רכבת בקניון וראיקוס, רחצה בים ושייט במפרץ קורינתוס


ראו גם רשימה של מלונות מומלצים ביעד זה בהמשך עמוד זה של אתר יוון והאיים.

לא אחת, מבקשים מאיתנו להמליץ על יעד שרק היוונים מכירים, כזה שקשה לפגוש בו ישראלים והוא יווני אמיתי וגם מומלץ.
טריקלה הוא יעד כזה. טריקלה קורינתיה ליתר דיוק, וחשוב לדייק, אחרת אתם עשויים למצוא את עצמכם בצפון יוון בעיר טריקלה המרוחקת כ-500 ק"מ מיעד זה. 
טריקלה קוריתיה הוא קבוצה של שלושה כפרים קטנים והרריים במחוז קורינתיה שבפלופונס. 
בנסיעה על כביש החוף שבצפון הפלופונס המתפרס מתעלת קורינתוס ועד פטרה חולפים על פני עיירות רבות לאורך החוף. אחת הבולטות שבהן היא קסילוקסטרו Xilokastro ובה חורשה עבותה נפרסת לאורך 2 ק"מ של החוף ונשפכת אל הים, מה שיוצר רצועת חוף מיוחדת המפגישה את הים עם היער.
מקסילוקסטרו נכנסים אל תוך ההרים ובנסיעה של 20 דקות מגיעים אל טריקלה. כלומר נסיעה של פחות משעתיים מאתונה עד טריקלה. זה הכל. כאמור טריקלה קורינתיה מורכבת משלושה כפרים קטנים וציוריים - קאטו טריקלה Kato Trikaka בגובה 900 מטר, מסאיה טריקלה Mesaia Trikala בגובה 1000 מטר ואנו טריקלה Ano Trikala בגובה 1100 מטר.

טיול באגי - אחת האטרקציות המומלצות ביותר באיזור זה. כיוון שמדובר באיזור בתולי, ודרכי הגישה לטיולים מרהיבים באמת מאד קשים עד בלתי אפשריים ברכב רגיל. ויציאה ליום טיול מלא בין ההרים ובתוך היערות (במסלולים שמיועדים במיוחד לג'יפים וטרקטורונים) ונסיעה מאתר הסקי ועד אגם דוקסה, או ממסיה טריקלה ולקניון אגיוס לוקאס המרהיב והכפרים המרהיבים שבדרך, טיפוס אל ההר השחור ומפגש עם פינות קסומות בטבע. כל אלה אפשריים ברכב שטח, או כייף יותר וקל יותר, ברכבי הבאגי. מדובר על יום טיול מלא אדרנלין באיזורים מרהיבים ביופיים. החוויה לא זולה אך בלתי נשכחת ואחת האטרקציות הכי מומללצות במהלך טיול ביוון.
(שימו לב, אל אגם דוקסה ניתן להגיע בכביש רגיל גם כן - אך זהו טיול שונה לחלוטין).
הטיול מלווה במדריך מקומי דובר אנגלית וכולל פיקניק צהריים.
מאחר ויש רק 6 רכבי באגי להשכרה, יש לתאם יום טיול זה מראש במייל: info@exploreziria.gr או בטלפון: 30-694-3157320 + פרטים נוספים באתר: http://exploreziria.gr/


קניון אגיוס לוקאס. אל תחפשו אותו על המפה כי לא תמצאו.

טעימות יין ביקבים מהטובים ביותר ביוון: איזור נימאה מצוי כשעה וקצת נסיעה מטריקלה ויש בו מעל 100 יקבים מהידועים והמומלצים ביותר ביוון. כמעט בכל אחד מהיקבים תוכלו לקבל סיור מודרך ביקב ולטעום ממגוון של יינות המיוצרים במקום. לחובבי יין ויקבים זו בהחלט אפשרות מעולה להגיע לכמה מיקבי הבוטיק הטובים ביותר ביוון.



כרמים וטעימות יין ביקב Palivos:

כפרי טריקלה:


משמעות השם טריקלה הוא 3 הטובים (טרי=3, קאלה=טוב) והכוונה היא לא 3 הכפרים הטובים אלא על שום 3 דברים טובים והם: האוויר, המים והאוכל. ואנו יכולים להוסיף גם טוב רביעי - הכנסת אורחים. אמנם ביוון כולה הכנסת האורחים היא שם דבר אך בטריקלה קורינתיה מגדירים את המושג מחדש, מעין ערך עליון - שואפים לאירוח מושלם, לא פחות. ובאמת יעד זה כל כך אהוב על היוונים בראש ובראשונה בשל איכות האוויר, בקיץ משמש כמקום מפלט של אויר צונן וצלול, מרענן בימי הקיץ החמים שמשלב חוף ים שמרוחק רק עשרים דקות נסיעה. איכות האוכל שמיוצר מחומרי גלם מעולים וטריים וזאת לצד מסלולי טיול, הייקינג בהר זיריה, ספוטים מושלמים לפיקניק בחייק הטבע, טיולי רכיבה, ג'יפים וטרקטורונים ועוד.
טריקלה שוכנת על מורדות הר קיליני Kylini שפסגתו היא זיריה Zeiria המתנשאת לגובה 2040 מטר. בגובה 1500 מטר ישנו מרכז סקי קטן למתחילים בלבד. השלג, הנוף, האוכל והכנסת האורחים הם גם הסיבה שיעד זה מבוקש מאד גם בחורף.
מרכז הסקי משמש בקיץ כנקודת מוצא לטיולים: מסלולי הליכה, טיולי טרקטרונים, רכיבה, טיולי באגי וג'יפים. בסמוך למרכז שוכן אגם דאסיו Limni Dasiou, אגם קטן מוקף עצי אורן, בחורף הוא קפוא אך באביב ובקיץ מושך אליו מטיילים במסלולים סביבו.
לתיאום טיולי באגי  בזיריה צרו קשר עם תיאודוריס במייל: info@exploreziria.gr או בטלפון: 30-694-3157320 + פרטים נוספים באתר: http://exploreziria.gr/


אגם דאסיו Dasiou


בדרך מטריקלה למרכז זיריה ניצב מנזר ולאסיוס Muni Vlasious, יושב על פתחו של קניון קטן וצר, מן המנזר יוצאת דרך הקרויה ורנבו Varnevo שבעבר שימשה הדרך היחידה אל פסגת ההר. הדרך מתפצלת לשלושה מסלולי הליכה היוצרים תוואי של משולש, עיגול וריבוע. עזריאלי של מסלולי הטבע.

עוד בסביבה

אגם דוקסה Doxa Lake, הוא אגם מלאכותי בגובה של 900 מטר מעל פני הים, מוקף חורש. במרכז האגם על לשון יבשה ניצבת כנסיה ובסופי שבוע בשביל המוביל אליה מגיעים חקלאי האיזור למכור את מרכולתם הטעימה. אל האגם משקיף מנזר אגיוס גיאורגיוס, הביקור במנזר מומלץ שכן מדובר במזר ישן ופעיל שממנו נשקף הנוף המקסים של האגם כולו.זהו יעד יפיפה ופסטורלי לפיקניק בחייק הטבע. אגם דוקסה מרוחק רק כארבעים דקות נסיעה מטריקלה.

אגם דוקסה Doxa Lake

רכבת קניון וראיקוס Varaikos - או רכבת קלבריטה-דיאקופטו. תוכלו לעשות יום טיול מהנה גם במרחק של כשעה וחצי מטריקלה. סעו לעיירה דיאקופטו Diakopto שעל שפת המפרץ הקורינתי. משם יוצאת רכבת קטנה ונוסעת בתוך קניון הסלע השני בעומקו ביוון, קניון וראיקוס Varaikos, ומגיעה עד העיירה המקסימה קלבריטה Kalavryta - מן הים אל ההר דרך קניון יפיפה. הנסיעה ברכבת עוברת גשרים, מלווה בנחל לאורכה, צימחיה עשירה ונוף קסום והיא נחשבת לאחת האטרקציות המומלצות בביקור בפלופונס. ניתן למצוא לוחות זמנים של פעילות הרכב בעמוד זה.

רכבת דיאקופטו-קלבריטה

אגם סטימפליה Stymfalia נמצא במרחק של כ-40 ק"מ דרומית לטריקלה. האגם הוא בית גידול לח, יעד שמושך אליו צפרים וחובבי טבע, האגם מארח זנים רבים של עופות ובעלי חיים. מקבל את מימיו מהר קיליני ומפלס המים באגם משתנה מעונה לעונה. היו שנים יבשות בהן האגם לא קיבל מים וכמעט התרוקן. למעשה המקום הוא בין אגם לביצה, משתנה בין עונות השנה וברובו מכוסה קני סוף. לאוהבי האקסטרים, בקרבת אגם סטימפליה תוכלו להינות מטיפוס צוקים - בתיאום מראש בלבד.
הביקור באגם סטימפליה הוא למעשה באמצעות המוזיאון אותו מפעילה עמותה המשמרת את האגם: Environment Museum of Stymphalia לאתר המוזיאון. המוזיאון יפיפה וכולל מרפסת צפרים ממנה ניתן להשקיף עם משקפות מקצועיות אל האגם והחי בו. מהמוזיאון יוצא מסלול הליכה קצר המוביל אל הגבעה ממנה ניתן לראות את האגם באופן הטוב ביותר. מומלץ מאד!

תצפית אגם סטימפליה. האגם, כאמור, מכוסה ברובו בקני סוף:

אגם ווליאגמני Vouliagmenis הוא "אגם" נוסף הנמצא כ-80 ק"מ מזרחית לטריקלה. שימו לב ואל תתבלבלו, אגם הנושא שם זהה ממוקם גם בריביירה של אתונה. אגם ווליאגמני-לוטראקי הוא לא באמת אגם אלא מפרץ סגור ביותר, מי האגם הם חלק ממפרץ קורינתוס ופתח צר ממש בין המפרץ  ל"אגם". יעד נפלא של נפש וחופים לצד טברנות על שפת המים. כדאי לשלב עם ביקור בפראחורה-לוטראקי Perachora, הוא אתר ארכיאולוגי, מקדש Hera, על שפת המפרץ הקורינתי ונמצא בחוף/מפרצון יפיפה גם למי שאינו חובב ארכיאולוגיה זהו יעד מוצדק. דקות ספורות מווליאגמני. 

Vouliagmenis:

PeraChora מקדש Hera

ראפטינג על נהר הלוסיוס - נהר הלוסיוס מאפשר ראפטינג מרגש מאד והוא אחת החוויות אקסטרים השוות ביותר באיזור זה של יוון, הוא למעשה מצוי על הגבול בין מחוז טריקלה קורינטיאס לגבול עם מחוז ארקדיה, אך תוכלו להגיע למחוז ארקדיה כולל ראפטינג על נהר הלוסיוס במסגרת אחד הימים שלכם בטרילה קורינטיאס - נסיעה מעט ארוכה יותר אך חוויה חובה - את הראפטינג על הלוסיוס מבצעת חברת Trekking hellas פנו אליהם דרך העמוד הבא: טרקינג הלאס - Trekking Hellas לתיאום מראש של הראפטינג.

מלונות ובתי הארחה בטריקלה:

דבר אחד משותף לכולם - הכנסת אורחים מוקפדת ואירוח חם ולבבי

Pliadon Gi Mountain Resort & Spa
20 הבקתות של מלון זה מעוצבות בקפידה ובטוב טעם ויושבות על צלע הר המשקיף אל פסגת זיריה של הר קיליני. במלון ספא מפנק ובריכה מחוממת וארוחת בוקר משובחת.
לפרטים והזמנה לחצו כאן

אתר המלון: www.pliadongi.gr

Archontiko Fiamegou
מלון בוטיק בעיצוב מסורתי. שוכן בכפר מסיה טריקלה. אוירה ביתית ואירוח לבבי וחם. במלון מגוון סוגי חדרים וגם חדרי משפחה. סאונה לשימוש האורחים וחדר עיסוי.
לפרטים והזמנה לחצו כאן
אתר המלון: www.Archontikofiamegou.gr

Levanta
5 חדרי אירוח בכפר מסיה טריקלה ובינהם 2 יחידות משפחתיות עם מטבחון. עיצוב נעים ואסתטי.
לפרטים והזמנה לחצו כאן
אתר מקום האירוח: www.levanta.gr 

Nymfes
בית הארחה מסורתי בעיצוב בוטיקי עם דגש על הפרטים הקטנים. במקום 10 חדרים. מתאים לזוגות בלבד. ממוקם בכפר מסיה טריקלה.
לפרטים והזמנה לחצו כאן
אתר מקום האירוח: www.xenonasnymfes.gr

Varnevo
בית הארחה קטן ומתוק בכפר מסיה טריקלה, עם 5 חדרים בלבד - זוגיים וטריפל. החדרים בעיצוב נקי וחמים עם ריהוט עתיק ורצפת עץ. במקום פועל גם בית קפה קטן ומוצלח. 
לפרטים והזמנה לחצו כאן
אתר מקום האירוח: www.varnevo.gr

Guesthouse Diochri
בית הארחה מודרני יותר בעיצוב נקי ופשוט ונעים
לפרטים והזמנה לחצו כאן
אתר מקום האירוח: www.diochri.gr

Vathyskia Guesthouse
מקום האירוח מנוהל על ידי זוג צעיר ומקסים. במקום 5 יחידות אירוח ששניים מהם הן דירות משפחה מרווחות. היחידות הזוגיות חמימות ונעימות ועם חלון ענקי הצופה אל הנוף.
לפרטים והזמנה לחצו כאן
אתר מקום האירוח: www.vathyskia.gr

Grand Chalet Villas
מתחם של וילות מאובזרות. מתאים לאירוח של משפחות
לפרטים והזמנה לחצו כאן
אתר מקום האירוח: http://thegrandchalet.gr/

HYADES MOUNTAIN RESORT
חווה אורגנית המציעה צימרים - בקתות עץ. מתאים למשפחות. בחווה יש גינה חקלאית וחווה עם חיות משק. כמו כן מציעים טיולי ג'יפים באיזור.
לפרטים והזמנה לחצו כאן
אתר מקום האירוח: http://www.hyades-resort.com

Mavraganeiko
מלון בוטיק קטן וחביב עם 7 חדרי אירוח זוגיים, טריפל ומשפחתיים
לפרטים והזמנה לחצו כאן
אתר המלון: www.mavraganeiko.gr

Aipytos Guesthouse
3 חדרי אירוח במבנה משופץ ומחודש, עיצוב נקי ונעים. יש גישה לבעלי קשיי ניידות. במקום פועל גם בית קפה קטן וקוזי אל מול נופי ההר.
לפרטים והזמנה לחצו כאן
אתר מקום האירוח: www.aipytos.gr

Trikalon Muses Art Suites
5 יחידות אירוח מרווחות ונעימות בכפר מסיה טריקלה מוקפות חורש. מתאימות לזוגות או ל-3 אנשים
בבוקינג: https://www.booking.com/hotel/gr/trikalon-muses-art-suites.he.html?aid=327769
אתר מקום האירוח: http://www.mousestrikalon.gr/

En Archi
בתי נופש מאובזרים ומתאימים למשפחות
לפרטים והזמנה לחצו כאן
אתר מקום האירוח: http://www.enarhi.gr/

Villa Maria
וילה מאובזרת ומתאימה למשפחות במרכז הכפר מסיה טריקלה. בעלת הבית מקסימה ותדאג למקסימום נוחות.
לפרטים והזמנה לחצו כאן


Ermis Katagigio
בית הארחה בסגנון של צימרים במבנה כמו של כפר קטן ומאד מתאים למשפחות.
לפרטים והזמנה לחצו כאן
אתר מקום האירוח: http://katafigioermis.gr/


יחידות אירוח בסגנון מסורתי מקומי:

בקתות וחדרי האירוח הפזורים בין שלושת הכפרים מציעים אירוח ביתי וחמים. היחידות מרווחות ולרוב דו מפלסיות. ברוב המקומות חדרים זוגיים או טריפל, העיצוב מסורתי עם דגש על חמימות ביתית לפי מיטב המסורת המקומית וכחלק מהכנסת האורחים, בכל המקומות תמתין לכם סלסלת 'ברוכים הבאים' עם תשורה כלשהי בהגיעכם להתארח.

Theasis Guesthouse
בבוקינג: https://www.booking.com/hotel/gr/ksenonas-theasis.he.html?aid=327769
אתר מקום האירוח: www.xenonastheasis.com

Camelia Suites
בבוקינג: https://www.booking.com/hotel/gr/camelia-suites.he.html?aid=327769
אתר מקום האירוח: www.cameliasuites.gr

Enthymio Suites
בבוקינג: https://www.booking.com/hotel/gr/enthymio-suites.he.html?aid=327769
אתר מקום האירוח: http://www.enthimion-suites.gr

Dryades Suites
בבוקינג: https://www.booking.com/hotel/gr/dryades-suites.he.html?aid=327769
אתר מקום האירוח: www.dryades-suites.gr

Likno Guesthouse
בבוקינג: https://www.booking.com/hotel/gr/likno-synikia-mesi-trikalon.he.html?aid=327769
אתר מקום האירוח: http://www.xenonaslikno.gr/

PalioKastro
בבוקינג: https://www.booking.com/hotel/gr/paliokastro-guesthouse.he.html?aid=327769
אתר מקום האירוח: www.paliokastro.gr

Feggarognemata Suites
בבוקינג: https://www.booking.com/hotel/gr/feggarognemata-suites.he.html?aid=327769
אתר מקום האירוח: www.feggarognemata.gr

Filiantra Guesthouse
בבוקינג: https://www.booking.com/hotel/gr/filiantra-guesthouse.he.html?aid=327769
אתר מקום האירוח: www.filiantra.gr

Anotopos GuestHouse
בבוקינג: https://www.booking.com/hotel/gr/anotopos.he.html?aid=318324
אתר מקום האירוח: https://anotopos.gr/

4Epoxes
אתר מקום האירוח: www.4epoxesxenonas.gr
טלפון: 30-694-2883080

Xenios Zefs
אתר מקום האירוח: http://www.xenioszefs.gr/
מייל: info@xenioszefs.gr
טלפון: 30-694-5474824

San Paramithi
אתר מקום האירוח: www.sanparamythi.gr
מייל: info@sanparamythi.gr
טלפון: 30-697-8730575

מסעדות ובתי קפה בטריקלה קורינתיה
המשותף לכל המסעדות שאנו ממליצים באיזור טריקלה הוא איכות וטריות חומרי הגלם - לא לשוא אחת הסיבות לשם טרי-קלה הוא שלושת האיכויות - האוויר, המים והאוכל

Opos Palia - אחת המסעדות הטובות באיזור ובכלל. שפע של מנות והכל עשוי היטב וטרי מאד
לאתר המסעדה

Pinakoti - אירוח של מאמא אמיתית, מנות מסורתיות מחומרי גלם טריים ונוף נפלא - ביום בהיר רואים גם את הים
לאתר המסעדה

A La Choriata - אם בא לכם הפסקה מאוכל יווני מעולה או אם נוסעים עם ילדים ויש דרישה לפיצה/פסטה. זה המקום
לאתר המסעדה

Yia 3Kala - בכניסה לכפר מסיה טריקלה. מקום טוב לעצירה בדרך. אוכל ביתי ונוף נפלא
לאתר המסעדה

Artemis - מסעדה ותיקה וטובה בלב הכפר מסיה טריקלה
לאתר המסעדה

Tis Athanasias - בית קפה חמים ומתוק מלא בפריטים מאוספים של הבעלים מעטרים את המקום ומושכים את העין. קפה מצויין
לאתר הקפה

Enasrto - בכפר מסיה טריקלה, גם היא מסעדה מסורתית בעיצוב מסורתי ונהינת מנוף פנוראמי נפלא. האוכל כמובן טרי ומשובח
לאתר המסעדה

900 Cafe Bar - בכפר קאטו טריקלה וכמו ששמו מעיד, שוכ בגובה 900 מטר מול נופי טריקלה ומציע בר אופנתי וצעיר, קפה ביום ותוסס בערב
לדף הפייסבוק


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il