Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

חמשת האיזורים המומלצים ביותר לטיול ביוון

יוון היא אחת המדינות המלהיבות ביותר, אם לא המלהיבה והכיפית ביותר לטיולי משפחות באירופה, שלל הנופים המרהיבים, הנחלים, האגמים, מסלולי ההליכה, האטרקציות הידידותיות והכיפיות בטבע, האוכל היווני.. איך לא : ) מזג האוויר וכמובן הקרבה אלינו כאן לארץ. מדהים לחשוב על זה שתוכלו להגיע לכמה ממיקומי הטבע המרהיבים ביבשת אירופה בקלי קלות, דוגמת קניון ויקוס [קניון הסלע הצר העמוק ביותר בעולם], מעיינות קויאסה שמדורג כאחד הספוטים המרהיבים ביותר באירופה ועוד ועוד.. שימו לב, במידה וזו הפעם הראשונה שלכם ביוון, מומלץ ללכת לפי הרשימה שיצרנו כאן. הרשימה הזו מבוססת על סטטיסטיקה של מעל 300 איש שנשאלו לגבי האיזור הכי מעניין ויפה שהם היו בו ביוון. בסה"כ הגענו בסקר למעל 15 איזורים ביוון, אנחנו מראים לכם כאן את רשימת 5 היעדים שהגיעו לחמשת המקומות הראשונים, מוכנים, נצא לדרך.


1. למקום הראשון הגיע.. צומרקה! למה?.. מהסיבות הבאות: כנראה שהטבע הבתולי והנדיר ביופיו, האנשים הנחמדים מאד, הנחלים, המעיינות, המפלים, הראפטינג על נהר האראכטוס, רמה מארקס, קויאסה, הכפרים המקסימים, כל אלה הם כנראה מתכון מנצח לטיול בצפון יוון ההררית, מידע נוסף ומגוון עצום של המלצות למטיילים בחבל צומרקה תוכלו למצוא בעמוד צומרקה של אתר יוון והאיים >> צומרקה
צומרקה

2. למקום השני בהפרש של קולות בודדים בלבד, מה שהופך את שני המקומות הראשונים למאד מאד צמודים, הגיע אזור כפרי זגוריה. הכפרים של זגוריה מקסימים כמובן, אך השוס הגדול בא לידי ביטוי בקניון ויקוס האדיר, בנהר הוידומאטיס המרהיב, בראפטינג על הנהר הזה, באוכל הפנטסטי, במסלולי ההליכה [ ממש גן עדן של מסלולי הליכה בכל הרמות ], גבי המים של רוגובו, האגם הקרחוני דרקולימני, מסלול דוח הקרח ועוד ועוד. זגוריה הוא ללא ספק אחד המיקומים המרהיבים לטיולי משפחות באירופה. למידע נוסף, ומגוון גדול של המלצות, כנסו לעמוד כפרי זגוריה באתר יוון והאיים >> כפרי זגוריה

כפרי זגוריה


3. למקום השלישי וגם כאן בפער קטן מאד מהמקום השני, הגיע כמובן חצי האי פיליון, המשלב בתוכו את כל מה שממש אבל ממש טוב ביוון: הרים, יערות, חופי טורקיז, אוכל משגע, אנשים חביבים, בריזה מדהימה, שייט קיאקים בים, קניונינג בתוך מפלי מים הזורמים כל השנה, כפרי דייגים מהסרטים.. במיוחד מהסרט מאמאיה.. פיליון הוא מקום שניתן לשלב בו גם מסלולי הליכה בטבע מרהיב ובתולי, וגם כמה ימים של בטן גב בנופים עוצרי נשימה ובחופים הכי צלולים ביוון כולה. ניתן גם לשלב את כפרי זגוריה וצומרקה עם ביקור בחצי האי פיליון וגם להגיע לחצי האי פיליון סולו, לבד לתקופה, שווה! פרטים מלאים על חצי האי פיליון ראו באתר יוון והאיים >> חצי האי פיליון.

חצי האי פיליון


4. למקום הרביעי המכובד מאד מתוך למעלה מ 15 איזורים ביוון, הגיע ואותנו זה לא מפתיע טריקלה קורינטיאס, למי שהשם הזה לא מוכר נסביר שמדובר באיזור המצוי בצפון הפלופונז של יוון, רק שעה וחצי נסיעה מאתונה [קלי קלות להגעה] ומספק חוויה של הרים, כפרים מקסימים, שלושה אגמים מרהיבים, אפשרות לטיולים עם טרקטורונים, רכיבה על אופניים, צפייה במפלים, חוף ים במרחק של 25 דקות נסיעה [קסילוקסטרו], מערת נטיפים נדירה ביופיה ואחת המפורסמות באירופה עם אגמים בתוך המערה ועוד ועוד, כך שמי שהתלהב מכפרי זגוריה וצומרקה ואו חצי האי פיליון יכול להמשיך את החוויה היוונית שלו בטריקלה קורינטיאס, עוד מידע ראו בעמוד האיזור באתר יוון והאיים >> טריקלה קורינטיאס.

טריקלה קורינטיאס


5. למקום החמישי בפער מעט גדול יותר אבל עדיין חזק בחמישיה הראשונה הגיעה איזור אבריטניה ואגרפה. איזור שפעם בשנות התשעים המוקדמות התיירות בו הייתה בשיאה, אך מאז משהו קרה והזמן עצר מלכת, עם זאת האיזור מאגד בתוכו כמה מהפסגות הגבוהות ביוון, יש בו שלל נחלים, מפלים, כפרים יפים ועיר אחת בתוך שיפולי ההרים [קרפניסי]. מצפון לאיזור קרפניסי מצוי איזור הררי ומרהיב עם המים האיכותיים ביותר ביוון [אגרפה] ובו שלל כפרים יפים ומיוחדים במינם, חלקם נסתרים ואף נידחים. מדובר באיזור שעדיין אינו ממש בנוי לתיירות [המלונות בו לרוב ישנים] אך בהחלט הוא מספק חוויה הררית קסומה ובהחלט כדאי וראוי להגיע אליו, מה גם שהוא גובל באיזור הפראי והמרתק של דרם צומרקה. למידע נוסף על האיזור כנסו לעמוד קרפניסי של אתר יוון והאיים >> קרפניסי.


אבריטניה - קרפניסי.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il