Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

האי קורפו, בצפון מערב יוון+ הזמנת טיסות || השכרת רכב בקורפו || שאלות ועזרה ||  מלונות מומלצים בקורפו


מומלץ מאד :
יום סיור מודרך מהאי קורפו לצומרקה או כפרי זגוריה  או מטאורה כולל ראפטינג על נהר האראכטוס או הוידומאטיס, יציאה בבוקר מקורפו וחזרה בערב [ ניתן גם אם רוצים להשאר ללון בזגוריה או צומרקה ] יש לבקש פרטים נוספים ועלות ע"פ מספר המשתתפים דרך עמוד צור קשר באתר יוון והאיים - לחצו כאן

האי קורפו או Kerkyra בפי המקומיים, שוכן בצפון מערב יוון והוא חלק מקבוצת האיים היוניים Ioanian Islands, הוא אי ירוק מאד ונחשב לאחד היפים בין איי יוון. קורפו הייתה תחת שליטה וניציאנית משך כ 400 שנה ואת ההשפעות שנבעו עקב כך ניתן לחוש על האי בבירור, זה בא לידי ביטוי בבתחום הבניה, בקולינריה המקומית, בנוף הירוק ובאווירה הכללית. בשנים האחרונות משווקות בישראל חבילות נופש וטיסות ישירות לקורפו בעונת התיירות. אנו באתר יוון והאיים תמיד נעדיף את האופציה של הזמנת טיסה ומלון בנפרד, דבר המאפשר לכם לבחור את מקום הלינה ולא להתפשר על מה שמוצע בחבילה, שלרוב תהיה ברמה פחות טובה ממה שתוכלו להזמין באופן עצמאי. ראו מאות אפשרויות בהזמנה עצמאית. בעמוד לפניכם תמצאו לינקים להזמנה ישירה של כל הנחוץ לחופשה באי קורפו (גם חבילות אם מעדיפים בכל זאת) וגם המלצות בכל נושא הנוגע לקורפו ולסביבתה. חופשה נעימה!

עמוד אי קורפו של אתר יוון ואיים מוגש בשיתוף ובחסות Travelco חברת ההסעות והסיורים הגדולה והאמינה ביותר על האי קורפו, Travelco גם עובדת עם חברות התיירות הגדולות באירופה ולחברה צי רחבים גדול וחדש, בנוסף טרבלקו ואתר יוון והאיים מציעים לכם סיורים מיוחדים על האי קורפו, כולל גם סיורים מחוץ לקורפו, לכפרי זגוריה, צומרקה ומטאורה. ודרך החברה ניתן להיעזר גם בשרותי תיירות נוספים על האי כמו הזמנת אטרקציות, רכב ועוד -  לאתר החברה  https://www.travelco.gr

Travelco Logo

קורפו האי הירוק - כלכלת האי מתבססת בעיקר על תיירות. אולם, לא ניתן להתעלם משפע עצי הזית והפרי והכרמים באי, קורפו מייצאת שמן זית, יין סוגי פירות למיניהן ודגה. "משפחתי וחיות אחרות" , "חיות , ציפורים וקרובים אחרים", "גן האלים" - אלה הם שמות ספרים מפורסמים אותם כתב הסופר והזאולוג ג'ראלד דארל, הסופר מתאר בהם את חייו וחיי משפחתו בקורפו בשנים בהן גרו באי 1934 - 1939, הספרים כוללים תיאורים נרחבים אודות הטבע העשיר בקורפו, כמו גם הנופים הנפלאים שבו, דארל מתאר את האי קורפו כגן עדן עלי אדמות
חוף בקורפו, אתר יוון והאיים


Krouzeri Luxury Apartments & Villas in Corfu

וילות ודירות נופש על קו החוף בקורפו.

    
מקבץ של וילות ודירות נופש מומלצות על חוף הים באחד הספוטים הכי שווים של האי קורפו למידע נוסף והזמנה ראו קישורים לאתרי הוילות והדירות.
לאתר הוילות »לאתר הדירות »
חוף בקורפו אתר יוון והאיים

הקדמת עורך האתר: שימו לב שחבילות הנופש המשווקות ע"י סוכני הנסיעות בישראל לקורפו אינן מספקות בהכרח תמורה מלאה לכסף שלכם ורובם מבוססות על מלונות בינוניים או באיזורים תירותיים מיי. כדאי לשקול להזמין טיסה לקורפו בנפרד ומלון בקורפו בנפרד ולהגיע לפינות הקסומות והמיוחדות יותר של האי קורפו ולא למיקומים התיירותיים מידי המשווקים ע"י סוכני הנסיעות. דרך עמוד זה של אתר איי יוון תוכלו להזמין ולתכנן את חופשתכם באי קורפו עצמאית, שימו לב האי קורפו מתאים גם למטיילים בצפון מערב יוון באיזור אפירוס, כפרי זגוריה וחבל צומרקהוניתן להגיע אליו בקלות מנמל העיר איגומיניצה בהפלגה של שעה וחצי בלבד. אל תחמיצו ביקור באיזור מרהיב זה של צפון יוון.

האי קורפו מצוי קרוב מאד לאחד האיזורים הכי מרהיבים של יוון: כפרי זגוריה, חבל צומרקה והמנזרים התלויים של מטאורה. כפרי זגוריה כוללים את הנהר הצלול ביותר באירופה "הוידומאטיס" ואת קניון הסלע הצר העמוק ביותר בעולם: 'קניון ויקוס' בנוסף כפרי זגוריה הם מכלול של כפרים מרהיבים ביופיים, באיזור הררי מלא בנחלים, מפלי מים וכולל אטרקציות טבע נפלאות כגון ראפטינג, קניונינג ועוד. ישראלים רבים מנצלים את העובדה שיש טיסות ישירות לקורפו בעונת התיירות, על מנת להגיע בקלות יחסית לטיול בצפון יוון - הפלגה מקורפו לאיגומניצה אורכת כשעה וחצי - וכידוע ההפלגה עצמה גם היא חוויה, ומאיגומניצה תוך כשעה-שעה וחצי נסיעה ברכב שכור ואתם בזגוריה. חשוב לדעת: הטיסות הישירות לקורפו מישראל המשווקות בעונת התיירות הן טיסות צ'רטר בלבד והן לשבוע בלבד, כך שאם אתם מתכננים חופשה ארוכה יותר מוטב לקחת טיסה סדירה עם קונקשן באתונה.
חוף בקורפו אתר יוון והאיים

אטרקציות בקורפו והסביבה

העיר קורפו
Corfu Town המכונה גם Kerkyra היא בירת האי והעיר הגדולה באי. קרקירה היא עיר שוקקת חיים, ססגונית ומעניינת, תחומה בין שני מבצרים עתיקים ולה נמל ימי - מפה יוצאות ההפלגות לאיגומניצה השכנה ביבשת.
בעיר חיים למעלה מ-30,000 תושבים, מה שהופך אותה לגדולה בערי האיים היוניים Ionian. בעיר בניה מעניינת המושפעת מתרבויות שונות ביניהן הונציאנית, הסיציליאנית אך גם הבריטית והצרפתית.
הכיכר המרכזית הקרויה Esplande או Spianda נמצאת במרכז העיר בסמוך לעיר העתיקה של קורפו, מהכיכר יוצאות סמטאות צרות וציוריות, חנויות, בתי קפה, מסעדות, כנסיות ושרידים ארכיאולוגים. הכיכר מארחת אירועים דתיים ומסורתיים ואחד המפורסמים הוא אירוע חג הפסחא בכיכר, מויד בו היא מלאה באנשים הנושאים תפילה.
בעיר גם כמה מוזיאונים מעניינים וחשובים. רצוי להקדיש לפחות יום אחד לעיר קורפו ואם יש זמן אז אפילו יותר.

בית הכנסת של קורפו
טרום מלחמת העולם השניה חיה בקורפו/קרקירה, קהילה יהודית יחסית גדולה - כ-5000 יהודים, וברובע היהוגי שבעיר העתיקה פעלו שלושה בתי כנסת.  רק אחד מהם Tempio Greco שרד את מלחה"ע השנייה. הוא נוסד על ידי יהדות Aquilia האיטלקית. בית הכנסת פעיל עד היום. פועל בחגים ובשבתות לתפילת שחרית. ביקור מרגש. כתובת: Velissariou 24, Kerkyra  טלפון: 30-266-1047777+ (הרחבה על יהדות קורפו בהמשך)


יום טיול ארוך אך משגע לראפטינג לזגוריה או בצומרקה

להרפתקנים ביניכם, כאמור, כפרי זגוריה המרהיבים נמצאים מרחק של כשעה וחצי מנמל איגומניצה, אליו ניתן להגיע בקלות בהפלגה מנמל קורפו - כמעט בכל שעה יוצאת הפלגה שאורכת בין שעה לשעה וחצי - כך שאם תצאו מוקדם בבוקר תוכלו להיות בזגוריה או בצומרקה כבר בשעה 11:00 בבוקר ותהנו מיום טיול באחד המקומות המרהיבים של יוון, פה תוכלו לתאם את פעילות הראפטינג. לתיאום ראפטינג או סיור פנו במייל דרך הקישור המצוי בתחתית עמוד זה.

Vlacherna Monastery ואי העכברים
Pontikinisi בתרגום מיוונית - אי העכברים, השם ניתן לו כיוון שמלמעלה נראה כמו עכבר - אבל לא באמת, נראה יותר כמו ריבוע - בכל אופן זהו אי קטן וירוק מאד, סוג של שמורת טבע, עליו ניצבת כנסיה, לא ניתן לעלות על האי אלא רק לתצפת עליו מ-Kanoni השכנה, אשר ממנה יוצא שביל בתוך הים המגיע אל Vlacherna Monastery, מנזר הנמצא על המים ומשקיף גם הוא אל אי העכברים. אלה שוכנים ממש בסמוך לשדה התעופה של קורפו ודרומית לעיר קרקירה.

הכפר הנטוש Perithia
בחלקו הצפון מזרחי של האי על ההר, שוכן לו הכפר פרית'יה, כפר מסורתי שכיום הוא נטוש, לאחר שכל זקני הכפר הלכו לעולמם, אך צעירים לא נכנסו לאכלס אותו. הכפר מוכרז כאתר מורשת עולמית והביקור בכפר מרתק ואפוף מסתורין, כמו בכל ביקור בעיר רפאים - לחובבי הז'אנר.

פלאוקסטריצה Paleokastritsa
מפרץ בעל שם ארוך זה נחשב למפרץ היפה בקורפו. המפרץ ממוקם בצפון מערב האי ומורכב למעשה מכמה מפרצונים קטנים כשההר הירוק נשפך אליהם וחוף חולי מצויין ופופולארי מאד. בקצה המפרץ ניצב מנזר מפורסם ומעט צפונית לו מבצר אנג'לוקסטרו שמומלץ לבקר גם בו.

מבצר Angelokastro
מבצר המלאכים בתרגום לעברית ,זוהי טירה ביזנטית המתוארכת למאה ה-13. הטירה ממוקמת בצפון מערב האי ומשקיפה על מפרץ פלאוקסטריצה המפורסם. טירת אנג'לוקסטרו יחד עם טירת Kassiopi בצפון מזרח ועם טירת Gardiki בדרום האי, יוצרים את משולש ההגנה על האי בתקופה העותומאנית, עם שלושת המבצרים הגדולים והחזקים. המבצרים הללו עמדו תחת מצור שוב ושוב, אך בשונה מהשניים האחרים, מבצר אנגלוקסטרו מעולם לא נכבש. הביקור במבצר כרוך בטיפוס רגלי השווה מאמץ, כיוון שמלמעלה נשקף נוף מרהיב של פלאוקסטריצה וכל הים הפתוח ויש למעלה גם מסעדה מול הנוף.

האי אריקוסה Erikoussa
צפונית לחופי קורפו שוכן האי אריקוסה Erikoussa, ירוק ובתולי, מוקף חופים חוליים וזהובים שהרים ירוקים נשפכים אליהם.
באי כמה מקומות לינה בודדים ותושביו מסבירי פנים. ניתן להגיע אל אריקוסה בשייט שיוצא מאגיוס סטפנוס Agios Stefanos במערב/צפון קורפו או מסידארי Sidari בצפון, וכן מנמל קורפו הראשי.
באי מטיילים רגלית או אף מומלץ יותר באמצעות אופניים אותן ניתן לשאול באי בחינם או תמורת יורו בודדים. אם אתם עם יאכטה פרטית, מומלץ מאד להגיע אל חופי אריקוסה.
לפרטים נוספים עברו לעמוד אריקוסה באתר.

פארק המים אקווה לנד
יום בילוי עם ילדים בפארק מים באי קורפו, הוא סוג של משימת חובה להורים שחייבים לסמן וי על האטרקציה המתבקשת הזאת. הפארק ממוקם פחות או יותר במרכז האי, כעשרים וחמש דקות נסיעה מערבית מהעיר קורפו. זהו אינו הפארק הגדול ביותר או המיוחד ביותר שתבקרו בו אך הוא בהחלט מספק את ההתלהבות של הילדים, סוג של יום בילוי מרענן. הפארק נפתח לקהל ממאי ועד תחילת אוקטובר ופתוח מדי יום בין 10:00 ל-18:00. מחיר הניסה מתעדכן בתחילת העונה באתר הפארק. ילדים עד גיל 4 נכנסים חינם. Aqua Land Corfu

Sidari Water Park
בעיירה סידארי בחוף הצפוני של קורפו, תמצאו גם פארק מים יותר קטן ומקומי שיכול להתאים לילדים קטנים יותר לבילוי קליל ורטוב בעלות כניסה זולה (כ-5€).


חוף בקורפו, אתר יוון והאיים


חופים בקורפו
האי קורפו כולל עשרות חופים נפלאים לאורכו, אנו נמנה פה את המפורסמים והיפים ביותר:
בראש ובראשונה - פלאוקסטריצה Paleokastritsa - בצפון מערב האי, הוא החוף המפורסם והכי פופולארי של קורפו. חוף חולי על מפרץ טורקיז מרהיב מוקף הרים ירוקים הגולשים עד לחוף. בכפר הנושק לחוף מבחר טברנות, בתי קפה וכל מה שיש לעיירת תיירות להציע. החוף מסודר וכולל גם פעילות ספורט ימי.
חוף גליפדה Glyfada דרומית מפלאוקסטריצה, גם הוא בחוף המערבי, ואחד מחופיה הפופולארים של קורפו עם מי הטורקיז הצלולים, תצורות הסלעים המקיפים את החוף והחול הרך. נמצא כ-16 ק"מ מערבית מהעיר קורפו ופחות או יותר מרכז האי. מעט צפונית מגליפדה נמצא החוף הלא מסודר Myrtiotissa הקרוי על שם הכנסיה המשקיפה עליו משיפולי ההר היורד אל החוף. מאד חביב על צעירים כחוף נודיסטי.
חוף אגיוס גורדיוס Agios Gordios ממוקם גם הוא בצד המערבי של האי דרומית מגליפדה. הדרך אל החוף עוברת בין כרמים ירוקים ומטעי זיתים עצומים והיא מקסימה בפני עצמה. החוף החולי, מוקף ירוק, גם הוא מאד פופולארי ובעונה גדוש בתיירים ורוחצים. במרכזו של החוף ניצבת כנסיה ואת החוף מעטרים סלעים.
חוף ניסאקי Nissaki הפעם בצד המזרחי, נמצא כעשרים קילומטר צפונית לעיר קורפו. המפרץ יפיפה ומוגן מרוחות מה שהופך אותו למאד חביב על משפחות עם ילדים. המים כל כך צלולים שאפשר לצפות בקרקעית הים ובדגים במבט מחוץ למים... החוף מוקף סלעים רכים ומציע מעט מיטות חוף ושמשיות.
Canal d'Amour הוא חוף צר בצפונה של קורפו ממש בסמוך לעיירה Sidari. החוף הוא אטרקציה תיירותית, על פי האגדה המקומית, זוגות שישחו בתעלת האהבה יתחתנו מעט אחר כך. החוף הוא צר ולצידו תצורות סלעים היוצרים מנהרות ותעלות. יש להיזהר ולא להיכנס למנהרות הים הללו כאשר הים אינו שקט ויש רוחות.
חוף ברבאטי Barbati צפונית מהעיר קורפו בחוף המזרחי, הוא חוף 'בלו פלג' ויעד מבוקש בקורפו. החוף מוקף ירוק והעיירה ברבאטי הם לדעת רבים המיקום הכי טוב באי לבלות בו את החופשה.
האיזורים היותר שקטים של קורפו הם אלה בדרום האי, שכן זהו האיזור הפחות מתוייר של האי, אך גם פה תמצאו חופים נפלאים והרבה יותר שקטים. כמו בכל יעד ביוון אנו ממליצים לשכור רכב כי זאת הדרך הכי נכונה לגלות את האי ולהגיע לפינות הקסומות - וביוון יש כל כך הרבה כאלה. להשכרת רכב לחצו כאן


לינה בקורפו
באופן מפתיע, על אף היותו אי מתוייר, מרבית מקומות הלינה יחסית מיושנים. כלומר, רזורטים מפנקים ומלונות בוטיק מודרנים, יש ממש בודדים, אין זה אומר שזה פוגע בחוויה, יש שפע מקומות לינה, הם נקיים ועם הכנסת אורחים חמה. לפניכם כמה מהמומלצים על האי:

Domes Miramare Luxury Collection
ממוקם בסמוך לחוף Moraitika, הוא מלון רזורט בין המפנקים והמושקעים על האי קורפו. המלון למבוגרים בלבד. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן 


Corfu Imperial Grecotel Imperial Resort
לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן. מלון רזורט אימפריאל מרשת גרקוטל האיכותית, נמצא על חצי אי, לשון חוף פרטית. המלון בעיצוב מסורתי, ברמה גבוהה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן


Grecotel Eva Palace
מלון מצויין נוסף מרשת גרקוטל, גם הוא שוכן על חצי האי, נהנה מחוף פרטי ומרמה גבוהה של אירוח. מומלץ. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן


Tamaris Beach House
בית חוף קטן ומקסים, ממש מול הים, קטן וצנוע. לחיות את המקום. על חוף ארחאבי המבוקש. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן


Kyma Suites
מתחם דירות חדיש ונח בסמוך לחוף ארחאבי, דירות מאובזרות, בריכה וארוחת בוקר. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאו


Art Hotel Debono
מלון מומלץ במפרץ גאוביה, בדירוג 4 כוכבים. חדרים נעימים בעיצוב נקי, מוקף ירוק ובסיס נח לטיולים באי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן


Kruzeri Beach Apartments
בחירה מצויינת לנופש שקט על חוף ים. דירות פשוטות וטובות, ירידה אל חוף שקט וחולי, מומלץ. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן


Lena Mare Boutique Hotel
מלון בוטיק מקסים ונעים במיקום מצויין - סמוך לחוף ארחאבי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן


Nissaki Bay
עוד אופציה מצויינת לנופש על חוף הים, במפרת ניסאקי, מלון דירות נעים ופשוט. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן


Akrotiri Beach
מלון מעט מיושן אך משקיף על המפרץ הכי מבוקש בקורפו - פלאוקסטריצה, בכל זאת נקי ונעים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן


Napoleon on the Beach
דירה נעימה במיקום הכי מבוקש בקורפו, פלאוקסטריצה, קו ראשון לים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן


Locanda Barbati
מלון דירות מבוקש מאד במיקום המבוקש - בארבטי, דירות מאובזרות ונוחות למשפחות, בריכה משותפת. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן


Renata rooms & studios

גם כן ממוקם מול חוף בארבטי המבוקש, דירות וחדרים פשוטים ומוצלחים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאןזקוקים להמלצת לינה נוספת? ספרו לנו מה אתם מחפשים, תאריכים מדוייקים והרכב חדרים ונשמח לשלוח הצעות להזמנה ישירה ובטוחה:


 


 
בתמונה Paleokastritsa beach, corfu

ראו גם קמפינג ביוון

יהדות קורפו - ראשיתה של ההתישבות היהודית בקורפו מתוארכת לעת העתיקה בזמן שלטון ביזנטיון. ההסטוריה היהודית באי כללה שתי קהילות, האחת של הרומניוטים, אותם יהודים שעזבו את ארץ ישראל לאחר חורבן בית שני ונפוצו לכמה חלקים של יוון כמו יואנינה וכרתים. והשנייה, של יהודים שהגיעו לקורפו מאיטליה. שתי הקהילות היו נפרדות זו מזו בכל המובנים. היו להם בתי כנסת נפרדים, הם לא קיימו קשרי נישואין ביניהן וכו... תנאי חייהם של היהודים ידעו תהפוכות רבות, זאת בכפוף לשלטון ולכובשים הרבים שהחזיקו באי. מעמדם של היהודים השתפר בתחילת המאה ה 19 והם ידעו תקופה של שגשוג באותה עת. הם הורשו לקנות קרקעות וחלקם הגדול עבר להתגורר מחוץ לרובע היהודי. בתקופה זו חיו באי כ 7000 יהודים, הם עסקו במקצועות מגוונים ויחסיהם עם השכנים הנוצריים היו בדרך כלל טובים. אך עלילות דם ורגשות אנטישמיים לא חסרו. האירוע הקשה, המכונן והמשפיע חל ב1891 כאשר נתגלתה גופה ערופת ראש של ילדה בחצרו של אחד מהיהודים, זו הייתה ילדה יהודיה, אך הנוצרים האמינו כי מדובר במריה דסילה, ילדה נוצריה שאומצה בידי חייט יהודי. הרוחות בקרב הנוצרים סערו, רק התערבותו של הבישוף המקומי מנעה פוגרום רבתי בבני הקהילה היהודית. עקב אירוע זה שכונה בשם "הגזרה" היגרו מהאי מרבית תושביו היהודים כ 5000 נפש. הם עברו לטריאסטה ולאלכסנדריה. כמה שנים מאוחר יותר, בזמן מלחמת העולם הראשונה צמח במעט מספרם של בני הקהילה עקב פליטים יהודים שהגיעו מארצות הבלקן. ערב מלחמת העולם השנייה מנתה הקהילה כ 2000 נפש. ב 1940 הופגז הרובע היהודי בידי האיטלקים וניזוק קשות. האי נכבש על ידי האיטלקים ומחסור ורעב שלט בכל האי. בית הכנסת של היהודים יוצאי איטליה נהרס בהפצצות וכתוצאה מכך התאחדו שתי הקהילות היהודיות והחלו להתפלל יחד בבית הכנסת של "הגרקים" (הרומניוטים היוונים). הכוחות הנאצים שהגיעו לאי לאחר נסיגת האיטלקים הורו למשטרה היוונית לכנס את יהודי האי ולגרשם למחנה הריכוז חיידרי שבאתונה, שם רוכזו יהודים נוספים מחלקי יוון. כמה עשרות יהודים הצליחו לחמוק ולהסתתר בכפרים מרוחקים באי. כ 1800 יהודי קורפו הגיעו לחיידרי ומשם נשלחו למחנה ההשמדה אושוויץ, כשני שלישים מהם נשלחו מייד אל תאי הגזים והושמדו בו ביום. חלק קטן שרד את אושוויץ והצליח להגיע ארצה לפני קום המדינה. כיום מתגוררת בקורפו קהילה קטנה המונה כ 70 נפש.  מתוך ארבעת בתי הכנסת שהיו בקורפו, נותר אחד Tempio Greco הפעיל בימי החג ובשבת ומהווה מוקד משיכה לישראלים המבקרים באי. 

מפת האי קורפו


 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il