האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

יואנינה Ioannina

העיר יואנינה Ioannina


ראו רשימה של מלונות מומלצים ביואנינה בהמשך עמוד זה.

עמוד ioannina של אתר יוון והאיים מוגש בחסות מלון The lake שנבחר על ידי צוות יוון והאיים כמלון הנח ביותר ביואנינה, חנייה, בריכה, חדרים נוחים, מסעדה מעולה, ארוחת בוקר עשירה, קרבה לכבישי הנסיעה לכפרי זגוריה וצומרקה והתמורה הכי טובה למחיר מכל המלונות בסביבה, לפרטים נוספים והזמנה ראו את אתר המלון - או הזמנה דרך בוקינג.קום לנים במלון The lake ביואנינה גם יקבלו 5% הנחה על סיורים מודרכים בעברית לכפרי זגוריה וצומרקה.

יואנינה היא בירת מחוז אפירוס : שרובו פארק הטבע הגדול והמרהיב וההררי ביותר של יוון, לרוב מי שמגיע למחוז אפירוס יגיע גם לעיר יואנינה ל 1-2 ימים, אלה שרוב המגיעים ליואנינה עושים זאת רק כתחנה בדרך לכפרי זגוריה ולצומרקה בעיקר, שני איזורי טבע מרהיבים הכוללים שלל מסלולי הליכה, מעיינות, נחלים, מפלים, אגמים, אפשרויות לאקסטרים כמו ראפטינג או קניונינג ועוד שלל פעילויות, חלק ממכם עשויים לבחור ביואנינה להיות בסיס הלינה לטיול בכפרי זגוריה וצומרקה [ ראו מלונות מומלצים ביואנינה ]  אלה שיבחרו לעשות זאת צריכים לקחת בחשבון תוספת של בין 30 דקות ל שעה וחצי זמן נסיעה לכל כיוון בכדי לטייל בכפרי זגוריה וצומרקה ולחזור מדי יום למלון ביואנינה, ביקור ביואנינה דורש רכב, זה כמעט חובה בכדי לטייל לזגוריה וצומרקה, אם אתם לא רוצים להשכיר רכב, ניתן לקחת סיורים מודרכים יומיים [ ראו כאן ] כך או כך כמה מיקומים שפשוט אסור לפספס : מעיינות קויאסה בצומרקה, נהר הוידומאטיס בכפרי זגוריה, תצפית על קניון ויקוס, קניון הסלע הצר העמוק בעולם בכפרי זגוריה, ראפטינג על נהר האראכטוס בצומרקה או על נהר הוידומאטיס בכפרי זגוריה, שימו לב שעל אף שיש טיסה ישירה ליואנינה, עדיין רוב המטיילים המגיעים אליה מישראל מגיעים מאתונה או מסלוניקי במסגרת טיול מלא ביוון [ ראו המלצה למסלול ] .שימו לב שהמסלול המדולרי למטיילים בצפון יוון ההררית [ יואנינה, כפרי זגוריה, צומרקה, מצובו, מטאורה ] מתאים גם למי שנוחת ביואנינה עצמה, המסלול המודולרי הוא הדרך הטובה והיעליה ביותר לטייל ביואנינה וסביבה, או אפשרות נוספת, לרכוש את הספר ''המדריך למטיילים בצפון יוון ההררית'' - לחצו לרכישה או לחצו כאן למעבר לרכישת הקוד הסודי למסלול המודולרי.

יואנינה Ioannina, יאנינה בפי המקומיים, היא בירת מחוז אפירוס שבצפון מערב יוון. העיר יואנינה שוכנת לצד אגם פמבודיטה Pamvodita. יואנינה היא העיר השביעית בגודלה ביוון עם אוכולוסיה המונה כ- 170000 נפש. רצועת הרים מקיפה אותה מצפונה ומדרומה, מדובר ברכס הרי הפינדוס. מאחורי ההרים מצפון, מצוי איזור זגוריה ''זגורוכוריה'' אחד המחוזות המרתקים ביותר של יוון. ומדרומה חבל צומרקה ההררי והדרמטי, איזור מרתק ומיוחד. יואנינה היא עיר יפה, נקייה עם  חיי הלילה שלה תוססים. תושביה אוהבים לשמוח ולהנות מהחיים, וללא ספק מדובר באחת הערים האופטימיות והצעירות ביותר של יוון. העיר מלאה בבתי קפה, מסעדות וברים הממוקמים ברובם לצד האגם, ובמרכז התוסס של העיר. אם אתם מתכננים טיול בצפון יוון, כדאי לעבור ביואנינה ולו לכמה שעות, אם יש לכם מספיק זמן היא בהחלט שווה לילה אחד או שניים.  יש לדעת שיואנינה עצמה אינה מהווה בסיס טוב לטיולי כוכב בכפרי זגוריה וצומרקה. זאת בשל המרחק והנסיעות בשטח הררי שיגזלו מכם זמן יקר. עם זאת לשני לילות ובסיס יציאה לחלק המרכזי בלבד של כפרי זגוריה היא דווקא יכולה להתאים ולכן ניתן ללון כ 2 לילות ביואנינה כבסיס רק לחלק מהטיול שלכם בחלק המרכזי של כפרי זגוריה. הימנעו מחבילות נופש ליואנינה של טיסה ומלון ביואנינה, הביקור שלכם באיזורים המומלצים יהיה מבוזבז ויכלול שעות של נסיעות מדי יום. אם אתם בכל זאת רוצים להגיע לכאן בטיסה, ריכשו טיסה בלבד [ללא חבילה] וחלקו את הלילות שלכם בין כפרי זגוריה וצומרקה. יואנינה עצמה שווה לילה אחד או שניים רק במידה ויש לכם את הזמן ולא על חשבון לינה בצומרקה וזגוריה.

אם לא שמעתם עד כה על העיר יואנינה, בירת חבל אפירוס הפראי זה כנראה משום שעד לפני כמה שנים היה כמעט בלתי אפשרי להגיע אליה בגלל הדרכים הגרועות והיא כמעט ונעלמה ממסלולי התיירים בצפון יוון אך זה עומד להשתנות. לאחר שסללו מספר אוטוסטראדות בדרכים המובילות מסלוניקי ומאתונה, עיר הסטודנטים הקסומה יואנינה  ממשיכה להתגלות על ידי יותר ויותר תיירים מכל העולם המכנים אותה ''שווייץ היוונית'' אך עדיין לא הצליחו להרוס את האווירה המיוחדת והשלווה, ויש שיאמרו מרפאת, השוררת במקום.

טסים ליואנינה ורוצים לטייל באיזור?

ריכשו את הספר המקצועי ביותר בעברית על איזור יואנינה ואפירוס

המדריך למטיילים בצפון יוון מאת סיון זמיר, הוא המדריך המקצועי ביותר בעברית למטיילים במחוז אפירוס, יואנינה, צומרקה, זגוריה, מצובו וכולל גם את מטאורה, אולימפוס (טעימה) וחצי האי פיליון.
את הספר ניתן לרכוש באתר יוון והאיים כולל משלוח עד הבית או באיסוף עצמאי.הסיבה שיואנינה הופכת כל כך מבוקשת והופכת כבסיס לטיולים בחבל אפירוס שבצפוו מערב יוון ולעיתים אף מחליפה את סלוניקי הרועשת והמלוכלכת כנקודת פתיחה לטיולים בצפון כולו ( ליואנינה אין עדיין טיסות ישירות מישראל אך ניתן להגיע אליה בטיסה מאתונה), היא למעשה שילוב בין מיקום מושלם, בדיוק באמצע הדרך בין כפרי חבל זגוריה והרי פינדוס אותם חורצים קניונים מהעמוקים בעולם ובהם זורמים נהרות פרא תחת גשרים עתיקים, ובין חופי הים האיוני שבמערב יוון. ראוי לציין את אחד מהחופים הללו, הוא חוף ואלטוס בפארגה שנחשב לאחד החופים היפים ביותר ביוון ונמצא מרחק נסיעה של כשעה וחצי בלבד מיואנינה.   עבור הישראלים, יואנינה משמשת בעיקר בסיס מושלם  ונקודת מנוחה ומרגוע  בין הטרקים, האטרקציות והטיולים הרבים באזור ההררי  של צפון מערב יוון וגם  מקום מומלץ לשילוב עם ביקור בקבוצת   האיים האיוניים שהקרוב ביניהם לאיונינה הוא האי קורפו. שילוב של יואנינה במסלול הטיול מעניקה למטיילים את האפשרות ליהנות מכל העולמות:  בבוקר- לצאת להרפתקאות טבע או לעשות בטן גב בחופים ובערב, לחזור אל העיר וליהנות מכל מה שיש לעיר סטודנטיאלית צעירה ותוססת להציע ( ביואנינה 30,000 סטודנטים שלומדים באוניברסיטה  השלישית בגודלה ביוון) כמו מלונות ברמה גבוהה, ברים שוקקים, טברנות טעימות, מאפיות ובתי קפה אנינים, חדרי כושר, מכוני ספא ומספרות, שירותי כביסה, וחיי לילה מטורפים.  זאת ועוד לא הזכרנו  את האגם המכושף שעל גדותיה היא בנויה והמראה עוצר הנשימה של חומות הטירה הגבוהות המקיפות את העיר העתיקה שלה.

למרות שמדובר בעיר גדולה יחסית ביוון, יואנינה לא סובלת מתחלואי עיר מוכרים כגון צפיפות, דוחק, פקקים או בעיות חניה. באורח פלא, הטבע בה היא טובלת גובר על העירוניות והיא מהווה מקום מפלט אוורירי לא רק מהצפיפות אלא  גם מהחום הלוהט של אתונה וסלוניקי בזכות קרבתה להרים הגבוהים וטפטופי הגשם שהיא זוכה להם ובזכותם ההרים המקיפים אותה נותרים ירוקים. בחורף מספקת העיר בסיס גם לגולשי סקי או למי שרק רוצה לנוח, לאכול טוב וליהנות ממראה השלג על פסגות ההרים

לינה: מלון The Lake Hotel הוא שם דבר בעיר יואנינה והוא אטרקציה בפני עצמה בעיר. למרות שהוא קיים 3 שנים בלבד, המקומיים כולם, גם אלה שאינם דוברי אנגלית יודעים לומר הוא היכן הוא נמצא. כמו יואנינה עצמה שאמנם מונה 150,000 תושבים אך מרגישה כמו עיירה גם מלןן the lake על 41 חדריו המרווחים, משרה תחושה של  מרחבים, רוגע ושלווה. כיאה למלון בוטיק לא תיתקלו בילדים שמתרוצצים בחדר האוכל עם מצופים ויפריעו את שלוותכם זאת למרות שהמלון מארח גם משפחות, נראה כי האווירה הרגועה שבמקום משפיעה לטובה גם על אורחיו. אולי זה גם מפני ששטח המלון מתפרש על פני 13,000 מטר רבוע של מדשאות  שטבולים בצמחייה,  פרחים וחורש טבעי. המלון בנוי על 2 קומות בלבד הצופות אל האגם ועל הבריכה שבמרכזו והמראה הנשקף מן המרפסת עוצר נשימה ואפשר לבלות בו ימים שלמים מבלי לצאת מהחדר ורק לצפות על האגם.  סמוך למלון נמצא מרכז החתירה האולימפי של יואנינה שמוציא מתוכו אלופים אולימפיים וניתן לצפות לאורך כל היום בסירות חתירה שמתאמנות לתחרויות, וכמובן בברבורים ובברווזים.

העיצוב של  המלון מזמין ויוקרתי אבל לא מנקר עיניים אלא חמים מאוד בזכות התקרות העשויות עץ שמשוות לחדרים תחושה של צימרים.   הבריכה שהיא גולת הכותרת של הגן המרהיב של המלון נועדה לתת תחושה של הימצאות על חוף הים וככזו היא נבנתה מחומרים שמדמים חול וכורכר שאכן משתלבים היטב עם הנוף עוצר הנשימה של האגם וההרים. המלון מציע אירוח על בסיס חצי פנסיון עם  ארוחת בוקר עשירה וטעימה במיוחד לחיך הישראלי שכוללת ביצים בכל התצורות האפשריות, סלטים ולחמים טריים, עוגות, מאפים וכמובן מוזלי ויוגורטים הכל בשפע וכיד המלך.  צוות המלון, ג'ורג' המנהל כריסטוס מנהל הקבלה ומריה המלצרית הם רק חלק מאנשי הצוות המסורים של המלון שעושים הכל כדי להנעים את השהייה של האורחים ברמה שמזכה את המלון ב6 כוכבים בסולם יוון והאיים, לא פחות.

סיורי יום מודרכים מיואנינה אל כפרי זגוריה וצומרקה

הזמינו סיור יומי פרטי עם מדריך מקומי מקצועי ומדליק