האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

העיר יואנינה Ioannina


ראו רשימה של מלונות מומלצים ביואנינה בהמשך עמוד זה.
ראו גם השכרת רכב ביואנינה || ראו גם השכרת רכב Redfox המומלצת ביואנינה או ארו סיורים מודרכים יומיים מיואנינה

עמוד ioannina של אתר יוון והאיים מוגש בחסות מלון The lake שנבחר ע"י צוות יוון והאיים כמלון הנח ביותר ביואנינה, חנייה, בריכה, חדרים נוחים, מסעדה מעולה, ארוחת בוקר עשירה, קרבה לכבישי הנסיעה לכפרי זגוריה וצומרקה והתמורה הכי טובה למחיר מכל המלונות בסביבה, לפרטים נוספים והזמנה ראו את אתר המלון - או הזמנה דרך בוקינג.קום לנים במלון The lake ביואנינה גם יקבלו 5% הנחה על סיורים מודרכים בעברית לכפרי זגוריה וצומרקה בנוס, העמוד גם מוגש בחסות Redfox שהינה חברת השכרת הרכב המקומית המומלצת ביותר ביואנינה לחצו כאן לאתר רדפוקס

יואנינה היא בירת מחוז אפירוס : שרובו פארק הטבע הגדול והמרהיב וההררי ביותר של יוון, לרוב מי שמגיע למחוז אפירוס יגיע גם לעיר יואנינה ל 1-2 ימים, אלה שרוב המגיעים ליואנינה עושים זאת רק כתחנה בדרך לכפרי זגוריה ולצומרקה בעיקר, שני איזורי טבע מרהיבים הכוללים שלל מסלולי הליכה, מעיינות, נחלים, מפלים, אגמים, אפשרויות לאקסטרים כמו ראפטינג או קניונינג ועוד שלל פעילויות, חלק ממכם עשויים לבחור ביואנינה להיות בסיס הלינה לטיול בכפרי זגוריה וצומרקה [ ראו מלונות מומלצים ביואנינה ]  אלה שיבחרו לעשות זאת צריכים לקחת בחשבון תוספת של בין 30 דקות ל שעה וחצי זמן נסיעה לכל כיוון בכדי לטייל בכפרי זגוריה וצומרקה ולחזור מדי יום למלון ביואנינה, ביקור ביואנינה דורש רכב, זה כמעט חובה בכדי לטייל לזגוריה וצומרקה, אם אתם לא רוצים להשכיר רכב, ניתן לקחת סיורים מודרכים יומיים [ ראו כאן ] כך או כך כמה מיקומים שפשוט אסור לפספס : מעיינות קויאסה בצומרקה, נהר הוידומאטיס בכפרי זגוריה, תצפית על קניון ויקוס, קניון הסלע הצר העמוק בעולם בכפרי זגוריה, ראפטינג על נהר האראכטוס בצומרקה או על נהר הוידומאטיס בכפרי זגוריה, שימו לב שעל אף שיש טיסה ישירה ליואנינה, עדיין רוב המטיילים המגיעים אליה מישראל מגיעים מאתונה או מסלוניקי במסגרת טיול מלא ביוון [ ראו המלצה למסלול ] .שימו לב שהמסלול המדולרי למטיילים בצפון יוון ההררית [ יואנינה, כפרי זגוריה, צומרקה, מצובו, מטאורה ] מתאים גם למי שנוחת ביואנינה עצמה, המסלול המודולרי הוא הדרך הטובה והיעליה ביותר לטייל ביואנינה וסביבה, או אפשרות נוספת, לרכוש את הספר "המדריך למטיילים בצפון יוון ההררית" - לחצו לרכישה או לחצו כאן למעבר לרכישת הקוד הסודי למסלול המודולרי.

יואנינה Ioannina, יאנינה בפי המקומיים, היא בירת מחוז אפירוס שבצפון מערב יוון. העיר יואנינה שוכנת לצד אגם פמבודיטה Pamvodita. יואנינה היא העיר השביעית בגודלה ביוון עם אוכולוסיה המונה כ- 170000 נפש. רצועת הרים מקיפה אותה מצפונה ומדרומה, מדובר ברכס הרי הפינדוס. מאחורי ההרים מצפון, מצוי איזור זגוריה "זגורוכוריה" אחד המחוזות המרתקים ביותר של יוון. ומדרומה חבל צומרקה ההררי והדרמטי, איזור מרתק ומיוחד. יואנינה היא עיר יפה, נקייה עם  חיי הלילה שלה תוססים. תושביה אוהבים לשמוח ולהנות מהחיים, וללא ספק מדובר באחת הערים האופטימיות והצעירות ביותר של יוון. העיר מלאה בבתי קפה, מסעדות וברים הממוקמים ברובם לצד האגם, ובמרכז התוסס של העיר. אם אתם מתכננים טיול בצפון יוון, כדאי לעבור ביואנינה ולו לכמה שעות, אם יש לכם מספיק זמן היא בהחלט שווה לילה אחד או שניים.  יש לדעת שיואנינה עצמה אינה מהווה בסיס טוב לטיולי כוכב בכפרי זגוריה וצומרקה. זאת בשל המרחק והנסיעות בשטח הררי שיגזלו מכם זמן יקר. עם זאת לשני לילות ובסיס יציאה לחלק המרכזי בלבד של כפרי זגוריה היא דווקא יכולה להתאים ולכן ניתן ללון כ 2 לילות ביואנינה כבסיס רק לחלק מהטיול שלכם בחלק המרכזי של כפרי זגוריה. הימנעו מחבילות נופש ליואנינה של טיסה ומלון ביואנינה, הביקור שלכם באיזורים המומלצים יהיה מבוזבז ויכלול שעות של נסיעות מדי יום. אם אתם בכל זאת רוצים להגיע לכאן בטיסה, ריכשו טיסה בלבד [ללא חבילה] וחלקו את הלילות שלכם בין כפרי זגוריה וצומרקה. יואנינה עצמה שווה לילה אחד או שניים רק במידה ויש לכם את הזמן ולא על חשבון לינה בצומרקה וזגוריה.

אם לא שמעתם עד כה על העיר יואנינה, בירת חבל אפירוס הפראי זה כנראה משום שעד לפני כמה שנים היה כמעט בלתי אפשרי להגיע אליה בגלל הדרכים הגרועות והיא כמעט ונעלמה ממסלולי התיירים בצפון יוון אך זה עומד להשתנות. לאחר שסללו מספר אוטוסטראדות בדרכים המובילות מסלוניקי ומאתונה, עיר הסטודנטים הקסומה יואנינה  ממשיכה להתגלות על ידי יותר ויותר תיירים מכל העולם המכנים אותה "שווייץ היוונית" אך עדיין לא הצליחו להרוס את האווירה המיוחדת והשלווה, ויש שיאמרו מרפאת, השוררת במקום.


טסים ליואנינה ורוצים לטייל באזור?

ריכשו את הספר המקצועי ביותר בעברית על איזור יואנינה ואפירוס

    
המדריך למטיילים בצפון יוון ההררית של סיון זמיר, הוא הספר המקצועי ביותר בעברית למטיילים המגיעים ליואנינה, כפרי זגוריה, צומרקה והסביבה והוא הגרסא המודפסת של המסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון ההררית, את הספר ניתן לרכוש בבלעדיות דרך אתר יוון והאיים, כולל משלוח עד אליכם הביתה. הספר כולל מגוון גדול של טיולים שניתן לצאת אליהם מיואנינה ומכל כפרי האזור.
למידע נוסף ורכישה  »הסיבה שיואנינה הופכת כל כך מבוקשת והופכת כבסיס לטיולים בחבל אפירוס שבצפוו מערב יוון ולעיתים אף מחליפה את סלוניקי הרועשת והמלוכלכת כנקודת פתיחה לטיולים בצפון כולו ( ליואנינה אין עדיין טיסות ישירות מישראל אך ניתן להגיע אליה בטיסה מאתונה), היא למעשה שילוב בין מיקום מושלם, בדיוק באמצע הדרך בין כפרי חבל זגוריה והרי פינדוס אותם חורצים קניונים מהעמוקים בעולם ובהם זורמים נהרות פרא תחת גשרים עתיקים, ובין חופי הים האיוני שבמערב יוון. ראוי לציין את אחד מהחופים הללו, הוא חוף ואלטוס בפארגה שנחשב לאחד החופים היפים ביותר ביוון ונמצא מרחק נסיעה של 30 דקות בלבד מיואנינה.   עבור הישראלים, יואנינה משמשת בעיקר בסיס מושלם  ונקודת מנוחה ומרגוע  בין הטרקים, האטרקציות והטיולים הרבים באזור ההררי  של צפון מערב יוון וגם  מקום מומלץ לשילוב עם ביקור בקבוצת   האיים האיוניים שהקרוב ביניהם לאיונינה הוא האי קורפו. שילוב של יואנינה במסלול הטיול מעניקה למטיילים את האפשרות ליהנות מכל העולמות:  בבוקר- לצאת להרפתקאות טבע או לעשות בטן גב בחופים ובערב, לחזור אל העיר וליהנות מכל מה שיש לעיר סטודנטיאלית צעירה ותוססת להציע ( ביואנינה 30,000 סטודנטים שלומדים באוניברסיטה  השלישית בגודלה ביוון) כמו מלונות ברמה גבוהה, ברים שוקקים, טברנות טעימות, מאפיות ובתי קפה אנינים, חדרי כושר, מכוני ספא ומספרות, שירותי כביסה, וחיי לילה מטורפים.  זאת ועוד לא הזכרנו  את האגם המכושף שעל גדותיה היא בנויה והמראה עוצר הנשימה של חומות הטירה הגבוהות המקיפות את העיר העתיקה שלה.
למרות שמדובר בעיר גדולה יחסית ביוון, יואנינה לא סובלת מתחלואי עיר מוכרים כגון צפיפות, דוחק, פקקים או בעיות חניה. באורח פלא, הטבע בה היא טובלת גובר על העירוניות והיא מהווה מקום מפלט אוורירי לא רק מהצפיפות אלא  גם מהחום הלוהט של אתונה וסלוניקי בזכות קרבתה להרים הגבוהים וטפטופי הגשם שהיא זוכה להם ובזכותם ההרים המקיפים אותה נותרים ירוקים. בחורף מספקת העיר בסיס גם לגולשי סקי או למי שרק רוצה לנוח, לאכול טוב וליהנות ממראה השלג על פסגות ההרים

לינה:    מלון the lake hotel הוא שם דבר בעיר יואנינה והוא אטרקציה בפני עצמה בעיר. למרות שהוא קיים 3 שנים בלבד, המקומיים כולם, גם אלה שאינם דוברי אנגלית יודעים לומר הוא היכן הוא נמצא. כמו יואנינה עצמה שאמנם מונה 150,000 תושבים אך מרגישה כמו עיירה גם מלןן the lake על 41 חדריו המרווחים, משרה תחושה של  מרחבים, רוגע ושלווה. כיאה למלון בוטיק לא תיתקלו בילדים שמתרוצצים בחדר האוכל עם מצופים ויפריעו את שלוותכם זאת למרות שהמלון מארח גם משפחות, נראה כי האווירה הרגועה שבמקום משפיעה לטובה גם על אורחיו. אולי זה גם מפני ששטח המלון מתפרש על פני 13,000 מטר רבוע של מדשאות  שטבולים בצמחייה,  פרחים וחורש טבעי. המלון בנוי על 2 קומות בלבד הצופות אל האגם ועל הבריכה שבמרכזו והמראה הנשקף מן המרפסת עוצר נשימה ואפשר לבלות בו ימים שלמים מבלי לצאת מהחדר ורק לצפות על האגם.  סמוך למלון נמצא מרכז החתירה האולימפי של יואנינה שמוציא מתוכו אלופים אולימפיים וניתן לצפות לאורך כל היום בסירות חתירה שמתאמנות לתחרויות, וכמובן בברבורים ובברווזים.

העיצוב של  המלון מזמין ויוקרתי אבל לא מנקר עיניים אלא חמים מאוד בזכות התקרות העשויות עץ שמשוות לחדרים תחושה של צימרים.   הבריכה שהיא גולת הכותרת של הגן המרהיב של המלון נועדה לתת תחושה של הימצאות על חוף הים וככזו היא נבנתה מחומרים שמדמים חול וכורכר שאכן משתלבים היטב עם הנוף עוצר הנשימה של האגם וההרים. המלון מציע אירוח על בסיס חצי פנסיון עם  ארוחת בוקר עשירה וטעימה במיוחד לחיך הישראלי שכוללת ביצים בכל התצורות האפשריות, סלטים ולחמים טריים, עוגות, מאפים וכמובן מוזלי ויוגורטים הכל בשפע וכיד המלך.  צוות המלון, ג'ורג' המנהל כריסטוס מנהל הקבלה ומריה המלצרית הם רק חלק מאנשי הצוות המסורים של המלון שעושים הכל כדי להנעים את השהייה של האורחים ברמה שמזכה את המלון ב6 כוכבים בסולם יוון והאיים, לא פחות.

סיורי יום מודרכים מיואנינה לכפרי זגוריה, צומרקה, סולי ומצובו

הרשמו לסיור פרטי של יוון והאיים שיוצא מיואנינה לנפלאות אזור אפירוס

    
הסיורים היומיים שלנו הם פרטיים [רק עבורכם] ויוצאים מדי יום מכל המלונות ביואנינה [בתאום מראש] נהג עם רכב שלנו יגיע לאסוף אתכם ליום טיול או בכפרי זגוריה, לקניון ויקוס, נהר הוידמאטיס, גבי המים של רוגובו וגשר קידוניה, או לצומרקה ךמעיינות קויאסה, מנזר קיפינה, תצפית אגיוס גאורגיוס מגובה 1800 מטר ועוד, יש גם סיורים לאזור מצובו ואגם האוס, את הסיורים חובה כמה שיותר מוקדם, ע"י השארת פנייה בעמוד צור קשר של יוון והאיים.
להשארת פנייה »

עמוד זה בחסות מלון The lake חמישה כוכבים במיקם מעולה.

מלון The lake ioannina הוא בסיס נהדר לטיולים באיזור.

    
חדרי המלון החדשים והמודרנים, החנייה, המיקום, המיזוג והשרות הופכים את מלון The lake ביואנינה [ על הדרך צפונה לזגוריה ] למלון מצויין וכבסיס מצויין  למי שרוצה לשלב גם חוויה עירונית וגם קרבה לאתרי הטבע של מחוז אפירוס.

למידע נוסף »להזמנה »

    

    

מלון Lake spirit במרכז יואנינה

מלון בוטיק חדש ומקסים במיקום מעולה

    
מלון לייק ספיריט Lake spirit הוא מלון בוטיק מקסים ונח במרכז העיר יואנינה, קרוב לכל איזור הבילויים והקניות של העיר, המלון בדירוג 4 כוכבים נשב לאחד מ 5 מלונות הבוטיק המומלצים ביותר בעיר.
למידע נוסף »להזמנה »

 

דירה מאובזרת ביואנינה Ioannina apartment

מתאימה גם לציבור דתי וגם וצעירים

    
דירה נחמדה עם שני חדרי שינה, מטבח, שתי מרפסות, מכונת קפה, מכונת כביסה, אינטרנט מהיר, דלת עם מפתח רגיל [ לא דיגיטלי ] בשכונה רגועה של יואנינה [ קרוב לג'מבו ] הדירה מוצעת להשכרה ישירה מהבעלים ב 65 יורו בלבד ללילה.
יש לפנות במייל באנגלית.
[email protected]
או להתקשר : 6945154039

מלונות נוספים מומלצים ביואנינה [ מומלץ להזמין דרך הקישורים לבוקינג הללו ]  סלין לוקשרי רזידנס - הוטל דו לאק - פרונטזו פוליטיה   - מטרופוליסמיר בוטיק הוטל  -  לוקשרי מזיונט -
מגיעים לאיזור?
חלקו: 1-2 לילות ביואנינה, עוד 3-4 לילות בזגוריה ועוד 2-3 לילות בצומרקה.  למלונות מומלצים במחוז אפירוס לחצו כאן 
אם בכל זאת תחליטו למקם את בסיס הטיול שלכם ביואנינה קחו בחשבון נסיעה של שעות מדי יום הלוך חזור לזגוריה ולצומרקה. תכינו גם כסף לדלק, הוא לא חינם ביוון :) לכן, אם היעד שלכם הוא טיול בכפרי זגוריה וצומרקה העדיפו את הלינה במקומות הללו, כך תוכלו לחוות את החיים שם בדרך הראוייה. לכן יואנינה אינה מתאימה לחבילות נופש של טיסה ומלון כפי שחברות מנסות לשווק לאחרונה, מדובר בחברות שאינן מכירות את האיזור וכל עיקרן הוא למכור חבילות, מבלי לקחת בחשבון את הצרכים האמיתיים של איזור זה.
רובם של המטיילים המגיעים ליואנינה עושים זאת ברכב מאתונה או מסלוניקי גם בהלוך ובחזור. אם בכל זאת אתם רוצים לקצר תהליך, קיימות לפחות 2 טיסות ביום מאתונה ליואנינה, תוכלו לקחת טיסה זו ולשכור את הרכב ביואנינה [לחצו כאן להשכרת רכב] ואז לצאת לטיול במחוז אפירוס, ע"פ חלוקת הזמנים המומלצת לעיל. להזמנת טיסה 
ראו עוד מידע רק על יואנינה באתר מחוז אפירוס


לכמה זמן ואיך מומלץ לתכנן טיול לאיזור זה של יוון [דרך אתונה]
הדרך היפה והמיוחדת ביותר להגיע ליואנינה ולצומרקה וכפרי זגוריה היא בנסיעה על האוטוסטרדה החדשה A5 מאתונה. מדובר באוטוסטרדה שחוצה את תעלת קורינטוס ואת גשר המיתרים התלוי הארוך ביותר באירופה, ומצפינה עד יואנינה. בדרך היא חוצה את מערב מחוז אבריטניה השופע באגמים והרים. מבחינת זמן נסיעה מדובר על כ-4 וחצי שעות מאתונה, בדרך תוכלו לעצור במגוון מיקומים מרהיבים. מומלץ להתחיל את הטיול בביקור של 2-4 ימים במחוז צומרקה, לאחר מכן לעבור לתת מחוז כפרי זגוריה לעוד 3-5 לילות ואז לחזור לאתונה בנסיעה דרך הכפר מצובו, המנזרים התלויים של מטאורה ולהדרים עד אתונה, למי שיש עוד זמן, ניתן גם לתת גיחה להר האולימפוס ולחצי האי פיליון, חצי האי המרהיב ביותר של יוון לעוד 3-6 ימים ואז לחזור לאתונה. בין כפרי זגוריה למטאורה, ניתן לשלב לילה או שניים בעיר יואנינה. גם ההגעה מסלוניקי לכפרי זגוריה וצומרקה היא נוחה, היא אפילו קלה ומהירה יותר מהנסיעה דרך אתונה. אך הדרך מאתונה מומלצת יותר מבחינת גיוון ועניין גם בהלוך וגם בחזור. מסלוניקי תוכלו לנסוע על אוטוסטרדת אגנטיה מסלוניקי ליואנינה ושם להצפין ללינה בכפרי זגוריה ל-2-5 לילות, לאחר מכן תוכלו לעצור ביואנינה ללילה 1 או 2 ומשם להדרים למחוז צומרקה ומשם למנזרים התלויים של מטאורה ולחצי האי פיליון.

אטרקציות, פעילויות וחיי לילה.

שייט באגם פאמבודיטה:: בלב העיר, למרגלות ההרים עוצרי הנשימה שוכן האגם הענק הנקרא פמבוטיס. האגם מוקף עצי דולב המצלים על הטיילת ובתי הקפה ששוכנים לגדותיו הומים מצעירים תיירים והמון זוגות מאוהבים בכל הגילאים שצופים להנאתם בברבורים ובברווזים ששטים באגם.  מומלץ לקחת שייט לעת שקיעה, כאשר האגם הופך כסוף וההרים מקבלים גוון סגלגל בעלות של 2 יורו לכל כיוון אל האי הקטן: ניסאקי.

ביקור באי ניסאקי: מייד עם רדתכם מהסירה, יקבלו את פניכם תושבי האי  במאור פנים ויפנקו אתכם במטעמי האי  מעשי ידי המקומיים ובעיקר : בקלאווה ציפורו ורקומלו,  אלכוהול יווני עם כורכום ודבש מחמם גרון שיכניס אתכם לאווירה ויכין אתכם לביקור במבצרו של שליט יואנינה הנערץ והאכזר עלי פאשה. בימיו של פאשה, ששלט באזור בתקופת האימפריה עות'מאנית  ידעה  יואנינה פריחה כלכלית ותרבותית אך בשל שגעון הגדלות שלו, נאלץ לברוח מיואנינה  במנזר  באי שם ביצר את עצמו   אך לבסוף נהרג מידי הטורקים ששלחו אותו לשם במבצע חשאי שלא היה מבייש את המוסד. בעלות של 3 יורו בלבד ניתן להיכנס למנזר שהפך בינתיים למוזיאון ובו ניתן לראות את כלי נשקו, מיטתו, תכשיטיו ומלבושי גבירותיו.  אל תפספסו את המוזיאון הקטן והמטלטל במרתף  בו תחזו במיצג אור קולי בשם המצמרר "the drawning”" המוקדש לאחת הנשים בהן חשק עלי פאשה ועל פי האגדה, מכיוון שלא נענתה לחיזוריו, הושלכה על ידו לאגם עם אבן קשורה לרגלה והוטבעה בו. סירות אל האי הקטן ניסאקי וחזרה ממנו יוצאות  וחוזרות אל אזור העיר העתיקה והמדרחוב בתדירות של כל חצי שעה עד השעה 22:00 בערב כך שניתן לשלב את השייט באגם עם סיור בעיר העתיקה ,שופינג ובילויים.

סיור בעיר העתיקה :   ההשפעה של השלטון העות'מני על  יוון מורגש היטב ביואנינה כשמכל פינה במרכז העיר הצעיר ושוקק החיים ניתן להבחין בחומותיה וצריחיה הגבוהים של העיר העתיקה והשילוב מעורר השתאות. כיום מקיפה החומה שכונה מודרנית עם מרפסות מטופחות הפונות באופן קלסטרופובי לתוך קיר החומה אך מקיימות חיים רגילים ושמחים לכל דבר מה שמעורר השתאות לא פחות. אל תוך סמטאות האבן של השכונה ניתן להיכנס דרך מספר קשתות חיצוניות ובתוך כדי שיטוט לא יהיה קשה להיתקל  במבצר המרשים  "”its kale  בו חי השליט עלי פאשה בימי הזוהר שלו וגם את קברו שנמצא לא רחוק מהמסגד העתיק.  במקום שרידים ארכיאולוגיים לצד מספר תותחים מרשימים שסייעו לפאשה להגן על עצמו מהמצור שנעשה על העיר.   

חובבי  תרבויות עתיקות יוכלו להתרשם  גם מהמוזיאון הביזנטי  ומוזיאון הצורפות של יואנינה שנמצאים במעלה הגבעה אך גם אם אינכם חובבי מוזיאונים תקבלו משם תצפית  מרהיבה של השמש השוקעת בין החומות העתיקות מצד אחד והאגם ההרים מהצד השני. מי שהתעייף מההליכה יוכל להתפנק בארוחת ערב במסעדה הקיימת במקום או בטברנות שלאורך החומה. טברנה מומלצת במיוחד ביואנינה  היא balsamic   והיא ספק טברנה ספק מסעדה  הממוקמת ממש מול השער הראשי בחומה והצריח בו קבוע שעון שיש לשים לב שאינו מכוון..

 הרובע היהודי: זכר להיכחדות היהדות ביוון  
אם תיכנסו לעיר העתיקה דרך השער הראשי הנזכר לעיל,  ותפנו שמאלה על סמטה צרה תגיעו עד מהרה לבית הכנסת היהודי העתיק שנבנה בשנת 1829 ובה פרחה לפני מלחמת העולם השנייה קהילה יהודית משגשגת. כיום חיים ביואנינה כ-50 יהודים בלבד ובית הכנסת סגור רוב ימות השנה, ולמרות זאת, גם אם תסתבכו בתוך הסמטאות כל ילד שמשחק באזור יוכל לכוון אתכם אליו. אולי בזכות העובדה שגורלם של יהודי יואנינה קשור קשר הדוק עם גורלה של יוון בזמן  הכיבוש הנאצי או מכיוון שראש עיריית יואנינה המכהן כיום הוא יהודי ושמו משה אליאסף שפועל  על מנת לשמר את זכר בית הכנסת, כדי להיכנס אל בית הכנסת שלא בחגי תשרי יש לתאם זאת עם מזכירת הקהילה היהודית של יואנינה: אלגרה  :  בטלפון :+30 6977 405744  [email protected]

ספורט ימי ואתגרי : המשחקים האולימפיים ביוון העתיקה היו פולחן של ממש ואם יש עיר שעדיין מקדשת את הפולחן הזה ביוון היא יואנינה שמשופעת בחדרי כושר, מגרשי טניס וכדורסל ומתהדרת במרכז חתירה אולימפי שהוציא מתוכו את גאוות העיר, אלוף החתירה האולימפי  סטפנוס נטויסקוס. לבירור על זמני תחרויות חתירה ביואנינה.

 המקומיים ביואנינה מקדישים זמן לטיפוח הכושר וכמעט כל הילדים נשלחים לאימוני ספורט כאלה ואחרים ובכל קיץ קמים סביב האגם טריבונות עץ שנועדות לאכלס קהל צופים לתחרויות החתירה באגם שמארחת העיר. למרות זאת חשבו לציין שהאגם של יואנינה אינו מומלץ לשחייה ( המים בו נקיים כמו בירקון) אך אם תלכו על הטיילת מהעיר העתיקה לכיוון דרום ותעברו  גשר מעץ באזור הקרוי katsikas תוכלו למצוא כמה ספוטים נקיים יותר בהם ניתן לשחות  אבל זאת, על אחריותכם בלבד. באותו אזור ממש, חובבי האקסטרים ובעיקר סקי המים יוכלו ליהנות מאימון פרטי בעלות של 35 יורו במרכז הספורט של יואנינה:  שיעורי סקי מים באדם יואנינה על אחריותכם בלבד . הטלפון של המקום : +306932547200

 טיול אופניים סביב האגם :  כעת בחלקו של האגם קיים שביל אופנים לרכיבה חוויתית סביב האגם  ובקרוב יושלם שביל שיקיף את האגם כולו ויחבר בין כל גדותיו

חגיגת שופינה במדרחוב של יואנינה :  על שטח קטן של כמה מדרחובים מצטלבים שהראשי ביניהם הוא רחוב אוקטבריו המפורסם ( אוקטובר)  , לא רחוק מהעיר העתיקה והחומה שהזכרנו ניתן לערוך שופינג במחירים זולים ברשתות פופולריות כמו ברשקה וזארה וכמובן h&m אך כמובן אל תסתפקו בזה מומלץ גם להיכנס לחנויות האופנה המקומיות שמציעות נעליים ובגדים בדגמים מיוחדים ולא יקרים.   בין החנויות על המדרכות מוצבים בתי קפה מיוחדים, מסעדות קונספט ומאפיות הומים מאדם, בעיקר צעירים סטודנטיאלים ותיירים אך  גם מקומיים. באזור ניתן להתפנק בטיפולי ספא או מספרות במיוחד אם זה עתה חזרתם מטראק הררי של כמה ימים וחשקה נפשכם בקצת טיפוח.  לקראת 11 בלילה החנויות נסגרות והמועדונים והברים נפתחים עד השעות הקטנות של הלילה.

 
חיי לילה

מיום חמישי ועד שבת ניתן ליהנות ממוסיקה חיה בטברנות הפזורות לאורך האגם וחומת העיר העתיקה במועדונים יוקרתיים שעומדים בשורה אחת עם מועדוני הבוזוקי של אתונה וסלוניקי: מומלץ: prova מועדון יוקרתי ענק  להופעות חיות של זמרים יוונים שפועל בימי חמישי ושבת. אל תתפלאו אם המקומיים יזרקו פתאום פרחים וכסף  על הנגנים. יואנינה היא עיר אדיבה אבל גם מאוד נדיבה. הזמנת שולחן : אין מינימום לשולחן. בירה עולה כ-6 יורו. ובקבוק וויסקי כ100 יורו כי כשזה נוגע לפאן יווני, פרופורציות זה דבר חשוב.
Πρόβα Live Stage, Κ., Katsari 11, Ioannina 454 44

 Casabar  :  דאנס קלאב פופולרי לא פחות הממוקם באזור החומה העתיקה שמשלב מוסיקה מערבית עם מוסיקה יוונית עכשווית.
18 Ethnikis st.

 Mikro bar   וspitaki- : שני  קוקטיילי בר פופולריים הממוקמים  גם הם  זה לצד זה   ברחוב42 -46 ethnikis Ethnikis st.
 
Lt club :  מועדון ריקודים עם מוסיקת פופ ומוסיקה יוונית פופולרית ממוקם ב:12 Mavili square

Allou gi allou   : מועדון בוזוקי מקומי מפורסם  נוסף הממוקם ברחוב   garivaldy.st.29  

 ריכשו את המסלול המודולרי שלנו: מסלול טיול לצפון יוון ההררית הכולל הוראות נסיעה, המלצה על מלונות, אטרקציות, מסעדות, חלוקה לפי ימים, הצגה על המפה והוראות הגעה מדוייקות למיקומים המרהיבים ביותר בצפון יוון ההררית ראו: מסלול מודולרי לטיול ביוון
מכבסה ביואנינה: שרותי כביסה למטיילים בכפרי זגוריה או צומרקה הם מצרך נדיר, יש מלונות בודדים שמציעים שירות כזה. ניתן להגיע למכבסה בשרות עצמי המצוייה במרכז העיר יואנינה, ובזמן שהמכונה מסתובבת, אתם תסתובבו במרכז העיר. פרטי המכבסה:

 

בצילום לורוס ספרינגס, מצויים 35 דקות נסיעה דרומית מיואנינה

מסעדות, ואוכל מומלץ ביואנינה:
לא תתקשו למצוא מקום לאכול ביואנינה, מרכז העיר מלא במקומות עם אוכל, בין אם מסעדות או אוכל רחוב. יואנינה היא אחת המפורסמות ביוון בכל הקשור למתוקים, הבקלוואה של יואנינה היא מהטובות ביותר ביוון. 
כמה מסעדות ביואנינה שכדאי לא לפספס: 
Frontzu Politia‬ בטרידוס היל, בחלק העליון של יואנינה בתוך מלון הנושא את אותו השם, בכתובת: Lofos Agias Triadas
גם Seirios Kuzina שקרובה לעיר העתיקה והאגם היא מסעדה טובה, עם שילוב של אוכל יווני ופיוז'ן, בכתובת: Evaggelidi 1, Ioannina
מסעדת Balsamico במרכז העיר, גם היא מאד מומלצת. בכתובת: Plateia Neomartiros Georgiou 17, Ioannina 
Dryoino - בר יין ביואנינה. ממוקם בבניין מסורתי עם חצר ברובע היהודי הישן של יואנינה. הבר תומך ביקבים מקומיים ולכן מגיש יינות יווניים לצד אוכל טוב המוכן מחומרי גלם טריים. תפריט היין של הבר כולל מעל 100 יינות. הבר מארח גם ערבי טעימות יין. ימים ושעות פעילות: שלישי עד ראשון 20:00-02:00, בימי שני סגור: לעמוד הפייסבוק של הבר

ואם כבר באוכל אנו עוסקים...
סדנאת בישול יווני מסורתי

מחפשים סדנאת בישול יווני לשלב במסגרת הטיול ? אתם לא היחידים, אין כמו להכיר מקום דרך האוכל שלו. בעוד בכפרים לא ניתן למצוא סדנאות בישול, בלב יואנינה מצאנו את המקום המושלם:
במרכז העיר, במטבח של מלון Lake Spirit, מטבח מאובזר ונח בניהולה של נורה המקסימה (!!) תוכלו לתאם סדנאת בישול וללמוד כמה מרזי המטבח היווני שאנו כל כך אוהבים. כמובן, בסוף הסדנא תשבו לסעוד את הארוחה מעשה ידיכם בליווי ציפורו (המשקה המקומי) או יין.
הסדנא מתאימה לקבוצות קטנות של 4-12 משתתפים.
לפרטים פנו במייל: [email protected]
מומלץ!


מה לעשות בעיר מלבד שופינג ובילוי?
סדנאת בישול 
- כמפורט לעיל
אגם פמבודיטה Pamvodita - אשר לחופו שוכנת העיר, הוא אגם יפיפה ולצידו טיילת מקסימה ובמרכזו שוכן אי קטן ועליו כמה בתים קטנים, כנסיות ומנזר ומוזיאון העוסק בתולדות העיר בתקופת שלטונו של עלי פאשה. ההפלגה באגם ואל האי יוצאת מהנמל הקטן שבמרכז העיר לאורך כל היום.
הקשר היהודי - טרום מלחמת העולם השניה פעלה ביואנינה קהילה יהודית ענפה. במלחמת העולם השניה נכבשה יואנינה ע"י האיטלקים הפאשסטים, אלה לא התנכלו ליהודים. אך ב-1944  הועברה השליטה בעיר לידי הגרמנים אשר שלחו את מרבית אוכלוסיית הקהילה היהודית למחנות בירקנאו ואושוויץ. כיום, חיים בעיר כמה עשרות יהודים. בית הכנסת פועל בעיקר בחגים. ניתן לתאם סיור בבית הכנסת ביואנינה בפניה לגברת אלגרה במייל: [email protected]
בעיר העתיקה ניצבת גם אנדרטה לזכר הקהילה היהודית של יואנינה שנספתה בשואה. פחות מ 10% מהאוכלוסייה היהודית של העיר נצלה מצפורני הכובש הנאצי, ביניהם גם הוריו של משה אליסף Moses Elisaf אשר נבחר לתפקיד ראש העיר של יואנינה בשנת 2019. משה אליסף יליד יואנינה (1954) הוא פרופסור לפתולוגיה והוא ראש העיר היהודי הראשון בכל יוון.
העיר העתיקה - מוקפת חומה ובתוכה מצודה הנישאת מעל העיר וצופה לאגם. בעיר העתיקה בתים בסגנון עות'מאני. מסגדים וכנסיות, מוזיאון אתנוגרפי הנמצא במצודה, בתים עם גגות צפחה, בתי קפה קטנים בצל עצי דולב גדולים, חלקם עצומי ממדים וקבר עלי פאשה. 
מוזיאונים - 
המוזיאון הארכאולוגי של יואנינה - ממוקם במרכז העיר ליד פארק ליטאריטסיה Litharitsia Park ומציג ממצאים אשר נתגלו במחוז אפירוס ובסביבת העיר יואנינה מ- 250 שנה לפני הספירה ועד למאה ה-3 לספירה. חלק מהממצאים הם גם מהאתר הארכיאולוגי של דודוני, מהכפר ויטסה אשר בזגוריה ועוד. במוזיאון תמצאו אוסף מטבעות, כלים מהתקופה הפליאוליתית, פסלים, כתבי יד ועוד.
כתובת המוזיאון: Platia 25is Martiou, Dodoni
שעות הפעילות: 09:00-15:00 בכל יום מימות השבוע למעט ימי שני שסגור
טלפון: 00302651001051+
עלות כניסה: 1.50 יורו

המוזיאון הביזנטי של יואנינה - ממוקם באקרופוליס של יואנינה, בתוך אחד מהבניינים במצודה של יואנינה הידועה גם בשם Its Kale, בצד הדרום מזרחי של המצודה. במוזיאון מוצגים אוספים שונים מתקופת הנצרות המוקדמת ומהתקופה הביזנטית כגון פסלים, כתבי יד, ממצאים ארכיאולוגיים, ספרים ועוד. על הקיר החיצוני של המוזיאון מופיע לוח קטן עם מגן דוד והסבר קצר על יהודי יואנינה אשר נרצחו בזמן מלחמת העולם השנייה. 
כתובת המוזיאון: אין כתובת מדויקת, צריך להגיע לאקרופוליס של יואנינה ומשם אי אפשר לפספס את הבניין. ברחבי העיר יש שילוט למוזיאון [חום, כיתוב צהוב ולבן].
שעות הפעילות: 08:30-17:00 בכל יום מימות השבוע למעט ימי שני וימי חג לאומיים שסגור.
טלפון: 00302651025989+
עלות כניסה: לא ידוע כרגע

מוזיאון הצורפות של יואנינה - ממוקם באקרופוליס של יואנינה, בצד הצפון מזרחי של המצודה. המוזיאון מתמקד בעיקר באומנות הצורפות של מחוז אפירוס אשר הייתה ידועה בעבר ברחבי יוון, וגם ובעיקר בצורפות מהמאה ה-15 ועד ימינו. המוזיאון מחולק ל-2: חלק אחד מתמקד בהיסטוריה ובטכנולוגיה של הצורפות, החלק השני הוא אוסף עבודות כסף וזהב של אפירוס המתוארכות מהמאה ה-18 ועד המאה ה-20 כגון כלי נשק, תכשיטים, כלי בית ועוד.
כתובת המוזיאון - כמו המוזיאון הביזנטי, צריך להגיע לאקרופוליס ומשם למוזיאון. גם למוזיאון הצורפות יש שילוט ברחבי העיר. 
שעות הפעילות: 1/3 עד 15/10 כל יום [חוץ מימי ג'] 10:00-18:00. 16/10 עד 28/2 כל יום [חוץ מימי ג'] 10:00-17:00.
טלפון: 00302651064065+
עלות כניסה: 3 יורו לאדם. המוזיאון נגיש לבעלי מוגבלויות ונכים והם אינם צריכים לשלם עבור כרטיס הכניסה.

מוזיאון ההיסטוריה היוונית של פבלוס וורליס - מוזיאון השעווה Pavlos Vrellis Greek History Museum - Wax Museum ממוקם במרחק של כ-13 ק"מ ממרכז העיר יואנינה, כ-20 דקות נסיעה ביישוב בשם ביזאני Bizani. את המוזיאון הקים בשנת 1983 הפסל פבלוס וורליס אשר יצר במו  ידיו את כל החללים הפנימיים והחיצוניים במוזיאו, כמו גם את כל בובות השעווה אשר מייצגות דמויות ואירועים חשובים בהיסטוריה של יוון המודרנית. המוזיאון מציג מעל 150 דמויות שונות ומתוך 3 מוזיאוני שעווה ביוון הוא נחשב לטוב ביותר. 
כתובת המוזיאון: 12th km. National Road Ioannina - Athens, Bizani.
שעות הפעילות: כל יום בין השעות 10:00-16:00
טלפון: 00302651092128+
עלות כניסה: 6 יורו לאדם. לילדים בגילאים 3-17 העלות היא 3 יורו לילד.

           


בתמונה: גשר על אחד הנחלים בכפרי זגוריה.

לורוס ספרינגס - דרומית לעיר יואנינה על הכביש הישן לאתונה בדרך לפיליפאדה היא בריכת מי טורקיז המהווה מעיין נובע של נהר הלורוס,ביקור בלורוס ספרינגס מאד מומלץ אם יש לכם שעתיים שלוש פנויות ביואנינה לדחוף טיול טבע קטן, ניתן להרחיב את הטיול בנוסף גם עם ביקור באגם זירוס המצוי כחצי שעה נסיעה דרומית מלורוס ספרינגס.זקוקים להמלצה על מלון ביואנינה או באחד מכפרי זגוריה? 
פרטו בטופס מה מחפשים? היכן? תאריכים? ולכמה אנשים?
ונשמח לספק לכם המלצות כולל קישור ישיר להזמנה עצמאית ללא עמלות הזמנה - השרות ללא תשלום:

           

האי הקרוב ביותר ליואנינה: קורפו | ראו גם: חבל זגוריה | טיסה ליואנינה

מלונות מומלצים ביואנינה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il