האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

האיים בים היוני, מערב יוון

האיים בים היוני, מערב יוון ionian islands

האיים בים היוני ionian islands הם קבוצה של 42 איים המצויים בחלק המערבי של יוון, מערבית ממחוז אפירוס של יוון. המפורסמים בקבוצת איים אלה הם האיים: קורפו, קפלוניה, לפקדה וגם האי זקינטוס שאינו מצוי ממערב למחוז אפירוס, אלא ממערב לחלק הצפון מערבי של הפלופונז (דרום יוון). עוד איים מוכרים מאד ומפורסמים כל אחד בשל אופיו הייחודי הם האיים איתקה ופאקסי (או פאקסוס). אי נוסף שמשתייך לקבוצת האיים היונים מצוי הרחק מהאיים בארכיפלג זה. האי קיתירה מצוי בדרום הפלופונס קרוב יותר לאי כרתים מאשר לאיטליה שממערב ליוון. הוא משוייך לאיים היונים ionian islands מבחינה מנהלית, מאחר והוא נמצא על ציר השייט הקדום של אוניות, שהפליגו מאתונה ומהאגן המזרחי של הים התיכון לכיוון מערב יוון ואיטליה, כך זכה להצטרף מנהלתית לקבוצת האיים היונים. מלבד האיים שהוזכרו כאן עד כה, קיימים עוד מספר גדול של איונים קטנטנים, בחלקם יש ישוב אחד בלבד, או אחרים פראיים ובתוליים לחלוטין.


צילום של אחד מחופיו של האי קורפו.

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

הגעה : לאיים קורפו וזקינטוס, ולעתים גם ללפקדה ולקפלוניה יש טיסות ישירות מישראל, בדרך כלל בעונת התיירות. ניתן גם להגיע לכל האיים הללו בטיסות יומיות היוצאות מנמל התעופה של אתונה לאורך כל השנה. עם זאת, חלק ניכר מהנופשים באיים אלה אינם מגיעים אליהם בטיסה ישירה, או עם טיסות המשך מאתונה. למשל לאי לקורפו ניתן להגיע בהפלגה דרך העיר igoumenitsa. לאי פאקסי ניתן להגיע או בהפלגה נוספת מהאי קורפו או בהפלגה מהעיירה Parga. האי לפקדה מחובר ליבשה עם גשר וכביש כך שמי שמטייל במחוז אפירוס יכול להגיע אליו עם רכב. האי קפלוניה מצוי מרחק הפלגה לא גדול מנמל Patras אשר בצפון הפלופונס, אחד הנמלים הגדולים ביותר ביוון. גם האי זקינתוס מצוי במרחק הפלגה קצר מהעיירה Kilini שבפלופונס, כך שאם אתם רוצים לשלב את אחד האיים היונים תוך כדי טיול בצפון יוון, בהחלט קיימת אפשרות שכזו, פשוט צריך לתכנן זאת מראש ולתזמן את ההפלגות.


הצבעים הנדירים של המים באי פאקסוס [ פקסי ] .

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

הדבר המרכזי שמייחד את האיים היוניים משאר אזורי יוון הוא הגורם ההסטורי תרבותי. בתקופה בה שלטה האימפריה העות'מאנית באופן כמעט טוטאלי בכל חלקי יוון, היו האיים היונים תחת שליטה מערב ארופאית, בעיקר זו של הוונציאנים. החשיפה לאורח החיים המערבי הביאה להתפתחות תרבותית ואמנותית המבדלת את איי הים האיוני משאר חלקי יוון, דבר זה ניכר כיום במורשת התרבותית, במנהגים, במסורת בניב השפה ובארכיטקטורה. ניתן למצוא כאן ארמונות, טירות ומבצרים בסגנון איטלקי. תערובת מעניינת של יוון ואיטליה הבאה לידי ביטוי גם בתחום הקולינרי הרב גוני, השופע והמהנה. בקפלונייה מייצרים יינות מקומיים מעולים, בקורפו מבחר ליקרים, באי קיתירה שמן זית מהמשובחים ביוון כולה. 

תזוזות גאולוגיות שהתרחשו באזור במשך אלפי שנים יצרו ועצבו נוף מעורר השראה בדמות חופים תלולים ופראיים, אגמים ומערות ימיות כחולות. צבעי המים המהפנטים סביב האיים ובחופים הם מאפיין בולט, (בדומה לאלה המצויים גם במזרח יוון בחצי האי פיליון|). מי קריסטל צלולים ומרהיבים וכמות גדולה מאד של חופים מבודדים שחלק גדול מהם חולי משולב בסלעי. תצורת סלעים מיוחדת זו של חופים חוליים עם ערבוב של סלעים, יוצרת גם גוונים נדירים וגם נופים מרהיבים הקיימים בעיקר באיים היונים של יוון. כל אלה, ובנוסף לכך גם האקלים הממוזג והצמחייה השופעת הם הסיבות העיקריות הגורמות לתיירים הרבים להגיע לכאן

אחד האיים המדוברים שהתפרסם בשנים האחרונות בקרב הישראלים, הוא האי לפקדה. בהחלט אחד האיים היפים מתוך קבוצת האיים היונים, האי לפקדה כמו גם קפלוניה המקסים לא פחות, ממוקמים בקרבת אחד הלוחות הטקטונים הפעילים ביותר בעולם, The Adriatic plate. רעידות האדמה שהתרחשו באזור זה בעבר הרחוק, יצרו כמה מהחופים היפים ביותר של יוון.. בלפקדה למשל מצוי חוף מרהיב ביופיו העונה לשם Porto Katsiki "מפרץ העזים" חופים מעין אלה אופיניים מאד לאיים קפלוניה ולפקדה. מדובר כאמור באזור מועד לרעידות אדמה. בכל מקרה, המטרה היא להפחיד אתכם, אלא להיות מודעים לכך.


פורטו קציקי, לפקדה - מרהיב! אבל קחו בחשבון שמדי שנה הצוק מעל החוף מתמוטט בעוד כמה סנטימרים או מטרים..

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

תיירות וחופשות : האי המתוייר ביותר מבין קבוצת האיים היונים של יוון הוא האי קורפו. לאי קורפו מגיעים תיירים בטיסות צ'ארטר [בעונת התיירות] מלמעלה מ 20 מדינות שונות באירופה, [כולל מישראל]. רוב המלונות של האי קורפו מעט מיושנים ביחס לאיים תיירותיים אחרים של יוון, למרות זאת קיים מגוון גדול של אפשרויות בכל הרמות, ממלונות ועד לווילות חדשות ומרשימות. האי מרושת היטב בתשתית כבישים, יש בו כפרים רבים, ושרותי תיירות מפותחים, ולכן גם הוא האי הפופולרי ביותר מבין האיים היונים של יוון. אחרי האי קורפו מבחינת פופולאריות מצוי האי זקינטוס, מהיפים באיי יוון. בשנים האחרונות הוא התקבע כיעד של צעירים שמגיעים אליו בקיץ כדי לחגוג, לא בדיוק מה שקיוו פרנסי האי שניסו לכוון אליו תיירות עמידה יותר, אבל יש ברכה בכל פרנסה :) בזקינטוס קיימים גם איזורים שצעירים אינם מגיעים אליהם. האי זקינטוס מתאפיין גם באזורים בתוליים מרהיבים בהם האווירה מאד מקומית ובלתי מתויירת, אבל עדיין הוא נחשב לאי השני המתוייר ביותר מבין קבוצת איים זו של יוון. בכל מקרה מידע והמלצות כולל על מלונות, וילות, אטרקציות ועוד על איים אלה תוכלו למצוא באתר יוון והאיים, ראו את האיים: קורפו, לפקדה, זקינטוס, איתקה, פאקסי, קפלוניה.


קפלוניה, ממעוף הציפור. אבל לא חייבים לעוף כדי להתרשם מהנופים המקסימים..


 
זקוקים להמלצה על וילה או מלון בכל יעדי יוון? השאירו פניה למחלקת השרות החינמית שלנו ונשמח לעזור לכם בחיפוש ואיתור מלון, או וילה, או בית נופש העונה לדרישות שלכם. רצוי לשלוח אלינו את הבקשה אחרי שכבר בחרתם את היעד אליו אתם נוסעים, ומחפשים בו פתרון לינה או המלצה [אז נוכל לעזור לכם באופן ספציפי וממוקד]  אבל אפשר גם ללא. לפרטים והשארת הודעה לחצו כאן, או ראו את עמוד מלונות מומלצים במגוון יעדים ביוון. באם אתם מעוניינים, ישנה גם אפשרות של שרות מקצועי וישיר בבחירת היעד באופן פרטני עבור הדרישות שלכם, כולל עזרה בבחירת לינה וכל זאת ע"י נציג נופש מקצועי, שרות זה הינו בתשלום סמלי  לחצו כאן לשרות יוון והאיים פלוס


ראו גם את האיים הסרונים | האיים הקיקלאדיםPowered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il