Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

צפון יוון ההררית northern mountainous of greece

צפון יוון ההררית הוא ביטוי ואו איזור המתייחס לחלק ההררי של צפון יוון, רובכם מכירים את החופים והאיים של יוון, אבל למעשה מעל 80 אחוז משטחה של יוון [ כולל האיים ] הם הרים! כלומר יוון כשלעצמה ולא רק צפון יוון היא מדינה הררית ואחד מחמשת המדינות ההרריות ביותר באירופה. למעשה יוון היא המדינה השנייה בהרריותה באירופה ביחס לגודלה, אחרי שוויץ!  כך או כך הביטוי צפון יוון ההררית, מתייחס בעיקר לאיזור הררי אחד ביוון, האיזורים המרהיבים ביותר של צפון יוון ההררית עונים לשם  "צומרקה" ו "כפרי זגוריה" שני איזורים מרהיבים אלה המשוייכים למחוז יווני שנקרא אפירוס הפכו בשנים האחרונות להיות יעדי הטיול הכי מבוקשים של ישראלים בעונת התיירות, שלל המפלים, הנהרות, האטרקציות, הכפרים המרהיבים, האוכל היווני המעולה, הופכים את הטיול המשפחתי באיזור זה לחוויה בלתי רגילה ומשפחות ישראליות רבות מגיעות לאיזור זה גם שנה אחרי שנה, פשוט אהבה ממבט ראשון!

כפרי זגוריה Zagorochoria וצומרקה Tzoumerka המשוייכים למחוז אפירוס Epirus הם גולת הכותרת של צפון יוון ההררית, שני איזורים עם טבע מרהיב ובתולי הכולל מעיינות, נחלים, מפלים, מגוון מסלולי הליכה, פעילויות, כפרים מקסימים, אנשים חביבים, אוכל מעולה, בעמוד זה של אתר יוון והאיים הקרוי "צפון יוון ההררית" נעשה לכם סדר וננסה לעזור לכם לבנות לעצמכם את הטיול המרהיב שלכם בצפון יוון, אם טיול עצמאי או טיול מודרך, בואו נצא לדרך!

+ ראו גם מגוון המלצות ומידע על הגעה, אטרקציות ומלונות דרך עמוד אפירוס של יוון יוום והאיים.
+ לרשימת המלונות המומלצים במחוז אפירוס  - לחצו כאן
+ לפסטיבל המוסיקה של אפירוס בחודש נובמבר לחצו כאן
+ ראו מלונות מומלצים בכפרי זגוריה, צומרקה, יואנינה ומצובו מתוך אתר מחוז Epirus בעברית.
+ להרכבת מסלול בהתאמה אישית עם סיון זמיר, עיברו לעמוד הייעוץ המתקדם שלנו
+ מומלץ גם לרכוש את המסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון ההררית : ראו כאן
+ ראו גם טיולי בוטיק מאורגנים  לקבוצות קטנות לצפון יוון ההררית : לחצו כאןהפקה : סיון זמיר [ יוון והאיים ] צילום Menelaos Sykovelis

מה רואים בסרטון?   רמה מרקס, מפלי סודה, חוף צומרקה,נהר הוידומאטיס, הכפר צפלובו, הכפר אריסטי, רכס טימפי.[ צומרקה וזגוריה ]


בצילום, מעיינות הוידומאטיס בקניון ויקוס, כפרי זגוריה.
הפקה סיון זמיר [ יוון והאיים ] צילום Menelaos Sykovelis

מה רואים בסרטון?  מעיינות קויאסה, תצפית אוקסיה על קניון ויקוס, ראפטינג על וידומאטיס, הכפר סיראקו [ צומרקה וזגוריה ]

איך שהוא הביטוי צפון יוון ההררית השתרבב לתוך השפה שלנו, למרות שמטיילים מכל העולם שמחפשים מידע על איזור של של יוון בדרך כלל לא קוראים לו צפון יוון ההררית, אלה מחוז אפירוס, או מחוז אפירוס ומחוז אבריטניה, כפרי זגוריה וצומרקה הם שני תתי מחוז של מחוז אפירוס ואגרפה וקרפניסי אם במחוז אבריטניה, איזור צפון יוון ההררית הוא למעשה רכס הרים אחד העונה לשם "פינדוס" המתחיל כ 80 ק"מ צפון מערבית לאתונה ברכס העונה לשם פרנאסוס, (שהינו גם אתר הסקי הראשי והגדול ביותר ביוון) ונמתח לאורך כמה מאות קילומטרים צפונה עד הגבול של יוון עם אלבניה, בסמוך לכפרי זגוריה כאמור.

אז מה יש בצפון יוון ההררית : מה שיש שם זה בעיקר וואו!! מדובר באיזור מרתק ביופיו הכולל מגוון עצום של נחלים, מפלים, מעיינות, מסלולי הליכה, כפרים מקסימים, מגוון אפשרויות לפעילויות מכל הסוגים אבל בעיקר כאלה המחוברים לטבע, כגון ראפטינג, קניונינג, ריבר טרקטינג ועוד, בנוסף המטבח המקומי של צפון יוון הוא מטבח עם השפעות בלקניות, השילוב של הבלקן עם יוון יוצר חוויה נדירה שהופכת את הטיול לא רק למרתק מבחינת עוצמות טבע אלא גם ברמה הקולינרית, בנוסף אנשי צפון יוון, שונים משמעותית מאנשי אתונה, סלוניקי או אנשי הערים הגדולות, מדובר באנשים רגועים יותר, שלווים יותר והם חלק בלתי נפרד מחווית הטיול בצפון יוון ההררית.


בצילום, מעיינות קויאסה בצומרקה.

קישורים, אתרים ועמודים מומלצים למטיילים בצפון יוון ההררית :

+ המלצה למסלול בצפון יוון ההררית
+ מלונות מומלצים בצפון יוון ההררית
+ מסלולי הליכה מומלצים בצפון יוון ההררית.
+ הכל על צומרקה
+ הכל על כפרי זגוריה
+ הכל על איזור מצובו
+ העיר יואנינה בירת המחוז
+ טיול בוטיק מודרך לקבוצות קטנות
+ ייעוץ טיולים מקצועי והרכבת מסלול עם זמיר סיון
+ קניונינג דאוס
+ הצטרפו לקבוצת הפייסבוק "צפון יוון עם זמיר סיון"


רמה מארקס, דרום צומרקה, צפון יוון ההררית | צילום משה פילברג

איך להגיע לצפון יוון ההררית ומתי : מאחר ויוון היא אינה מדינה צפונית מאד של אירופה, היא אינה קרה עד כדי כך שבחורף יהיה ממש קשה לטייל בה, אמנם יש ימים רבים של שלג וקור, אף הטמפרטורות ברוב ימי החורף נעימה ומאפשרת טיול לכל המיקומים המרהיבים הללו גם בחורף, עם זאת, מספר המטיילים המגיעים לצפון יוון ההררית בחורף מועט [ בעיקר אמיצים והרפתקנים אמיתיים ] והעונות בהם הכי מרשים ונעים לטייל כאן הם : אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר וגם עד אמצע נובמבר, כאשר חודשי האביב שופעים במים וגם בקיץ לא חסר.. רוב המטיילים בצפון יוון עושים זאת לאחר שנחתו באתונה ועשו טיול החותך את רכס הרי הפינדוס מדרום לצפון, כלומר מתחילים בקרפניסי [ אבריטניה ] מצפינים לצומרקה [ אפירוס ] וממשיכים לכפרי זגוריה [ אפירוס ] בחזור ניתן לשלב ביקור במנזרים התלויים של מטאורה ואו עם חצי האי פיליון ואו עם דלפי, רצוי להקדיש לצפון יוון ההררית לפחות 7-8 ימים, אך רצוי יותר לכיוון ה 12-13 יום, כאשר החלוקה יכולה להיות, 2-3 לילות באבריטניה, 3 לילות לפחות בצומרקה ועוד כ 4 לילות לפחות בכפרי זגוריה.


הפקה : סיון זמיר [ יוון והאיים ] צילום Menelaos Sykovelis

מה רואים בסרטון?  גבי המים של רוגובו, מפל קטאראקטיס, החוף המערבי, נהר קאלאריטיקוס, פלאו גריפו, גשר קלידוניה [ זגוריה וצומרקה ]

פרקטית, מה לעשות? : התחילו בהזמנת טיסות, מוקדם ככל האפשר, כך תצליחו למצוא טיסות במחירים טובים, רצוי טיסות מתל אביב לאתונה וגם חזור מאתונה, אפשר גם הלוך אתונה חזור סלוניקי ואפשר גם טיסות לסלוניקי וחזור מסלוניקי, הזמינו את הטיסות ללפחות 7-8 ימים, אפשר לטייל בצפון יוון ההררית גם לכיוון ה 14 יום מבלי שיהיה לכם רגע דל, אבל 7-8 ימים זה מינימום מומלץ, אם אתם רוצים להוסיף גם איזה יעד משולב חוף ים לסוף הטיול, יהיה נכון להוסיף גם ביקור של 3-4 ימים בחצי האי פיליון, ואז כדאי להזמין טיסות לכיוון ה 12 יום ביוון, תחילה הזמינו את הטיסות, מהמסגרת הזו תוכלו להשתמש במספר אפיקים על מנת לבנות לעצמכם את הטיול, או ע"י קריאת המלצות באתר יוון והאיים, או ע"י רכישה של מסלול כתוב ומוכן לצפון יוון או ע"י הגעה לייעוץ עם זמיר סיון, יועץ הטיולים הידוע בישראל לצפון יוון.

חלוקת זמנים : רצוי להתחיל עם צומרקה ל 3-4 ימים ראשונים ואז לעבור לכפרי זגוריה ל 3-4 ימים נוספים, לאחר מכן תוכלו לנסוע לחצי האי פיליון, להוסיף לשם כך עוד 3-4 ימים לפחות. בין כפרי זגוריה לפיליון תוכלו לבקר במנזרים התלויים במטאורה, זהו יעד חובה בכל טיול ראשון ליוון, אם יש לכם יותר ימים, ניתן גם להיות בצומרקה לכיוון ה 5 ימים ואז לחלק את צומרקה לשני מיקומי כוכב [ דרום צומרקה ומרכז צומרקה ] דרום 2 לילות, צפון 2-3 לילות, לגבי זגוריה המרחקים פחות גדולים כך שאין צורך לחלק. מי שירצה לעשות לילה בין כפרי זגוריה לפיליון יכול ללון במצובו על הדרך.. בכלל מצובו הוא בסיס לא רע לטיולי כוכב באיזור, גם העיר יואנינה שווה ביקור ואולי אפילו לילה או 2, אם כי היא פחות מתאימה כבסיס לטיול בצפון יוון ההררית בשל מרחקי הנסיעה מדי יום. עוד שילוב מעניין לאחר הביקור בכפרי זגוריה וצומרקה היא חופשה בחוף הים המערבי של מחוז אפירוס, באיזור העיירות סיבוטה, פארגה ופרבזה, כמה מהחופים הטובים ביותר של יוון מצויים באיזור זה, אז מי שרוצה לשלב הרים וים, יוכל לבחור או את החוף המערבי או את חצי האי פיליון.


סיכום והמלצה :

1. הזמינו טיסות, בכדי לקבוע את מסגרת הטיול שלכם
2. הזמינו במינימום בין 3-4 לילות בצומרקה : ראו מומלצים
3. הזמינו במינימום בין 3-4 לילות בכפרי זגוריה : ראו מומלצים
4. הזמינו במינימום בין 3-4 לילות בחצי האי פיליון : ראו מומלצים
5. אם רוצים הרכבת מסלול מקצועית, הזמינו ייעוץ או ריכשו מסלול מודולרי [ רצוי לפני הזמנת המלונות ] לחצו כאן
6. אם לא, השתמשו באתר יוון והאיים בעמודי המידע שלנו על זגוריה, צומרקה, צפון יוון ועוד לאיסוף מידע והרכבת מסלול עצמאית.מעיינות קויאסה, מרכז צומרקה, צפון יוון ההררית | צילום משה פילברג.


ניתן גם להשתמש לאיסוף מידע והמלצות במנוע החיפוש וביצירת הקשר בחלק העליון מימין של אתר יוון והאיים!+ ראו כאן תקציר מסלול מומלץ מאתונה לצפון יוון ההררית וחזרה
+ ראו כאן מסלול מלא, כולל מגוון עצום של המלצות ומידע [ בתשלום ]
+ בואו לייעוץ מקצועי אחד על אחד עם זמיר סיון וצאו עם מסלול בהתאמה אישית
+ ראו אתר מומלץ להזמנת טיסות לאתונה או סלוניקי
+ ואל תשכחו לשכור רכב, לכל התקופהסרטון זה הופק עבור אתר חדשות יווני על השיווק של מחוז אפירוס בישראל ע"י אתר יוון והאיים וזמיר סיון.גבי המים של רוגובו, כפרי זגוריה, צפון יוון ההררית | צילום קוסטאס זיסיס


צפון יוון ההררית בחורף, להרפתקנים בלבד, מרהיב! [ צילום של עמק ויקוס האוס בזגוריה, עם רכס טימפי ברקע מימין ]

מסלול מומלץ לצפון יוון ההררית : אם זו הפעם הראשונה שלכם באיזור ההררי של יוון, אנו ממליצים לרכוש את המסלול המודולרי של אתר יוון והאיים, מסלול שנכתב ונבנה במיוחד עמוד מטיילים שרוצים להגיע לספוטים המרהיבים ביותר שיש לצפון יוון ההררית להציע, המסלול כתוב בצורה כזו שהוא מתאים למי שמגיע ל 6 ימים, או ל 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 יום ואו אופילו יותר מכך, המסלול מפרט את דרך הנסיעה, את הכבישים, הפניות, עם מפות והמלצות כולל הוראות נסיעה והליכה למיקומים השונים במסלול כולל : מעיינות קויאסה בצומרקה, נהר האראכטוס בצומרקה, מפלי המים של קטאראקטיס, גבי המים של רוגובו בזגוריה, נהר הוידומאטיס בכפרי זגוריה, גשר פילי באגרפה ועוד ועוד למידע נוסף והרשמה למסלול המודולרי לצטיון בצפון יוון ראו :  טיול מלא לצפון יוון או השתמשו בגרסא החינמית המקוצרת של מסלול זה : קיצור מסלול מומלץ לצפון יוון


בצילום, אגם דרקולימני בכפרי זגוריה.


ראפטינג חווייתי על נהר האראכטוס בצומרקה שבצפון יוון ההררית.

ראו את אתר האינטרנט המלא בעברית על מחוז אפירוס [ המחוז המרכזי של צפון יוון ההררית ]


הפקה סיון זמיר [ יוון והאיים ] צילום Costas Zissis

מה רואים בסרטון?  מעיינות קויאסה, הר סטרוגולה, מפל קפברלוביריסו, מנזר קיפינה, הכפר פרמנטה [ צומרקה ]

שיאי הטבע של צפון יוון ההררית הפכו את איזור זה לאיזור האטרקטיבי ביותר עבור טיולי משפחות מישראל ב 6 שנים האחרונות. הנתון הממשי והמדהים הוא כמות המשפחות שביקרו בצומרקה, כפרי זגוריה, פיליון והסביבה וחזרו שוב בשנה לאחר מכן לאותם המקומות בדיוק, זה לא רק הטבע המרהיב של צפון יוון ההררית, אלה השילוב של הטבע, הכנסת האורחים של היוונים, המלונות המעולים, האוכל המצויין, קלות הנגישות לכל אתרי הטבע המרהיבים הללו והקרבה לישראל, צפון יוון ההררית מובילה כיעד טיולי המשפחות האטרקטיבי ביותר באירופה כבר שנה שלישית ברציפות, יאסו, יאסו יאסו!! :)


בצילום, מפלי קטראקטיס בצומרקה

מגוון הפעילויות בכפרי זגוריה וצומרקה שבצפון יוון ההררית גם הופכים אותה לאטרקטיבית עבור משפחות פעילות וכאלה שמחפשות ריגוש נוסף מלבד עוצמות הטבע, ראפטינג, קניונינג, מסלולי הליכה, טיולי ג'יפים, פאראגליידינג, רכיבה על סוסים, שייט קיאקים ועוד!בצילום, ראפטינג על נהר האראכטוס שבצומרקה.

יש לכם שאלות, זקוקים לעזרה, מידע נוסף או המלצות,בנושא צפון יוון ההררית?
צרו קשר עם מחלקת השרות של אתר יוון והאיים המשווקים של מחוז אפירוס בישראל, נשמח לסייע!ראו את המלונות המומלצים ביותר במחוז אפירוס [ צומרקה, זגוריה, יואנינה, מצובו ] לחצו כאן


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il