Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

איוסרוב המגיעים לאי איוס עושים זאת מהפלגה מהאי סנטוריני השכן מדרום פשות מזמינים טיסה לסנטוריני ולאחר מכן הפלגה מסנטוריני לאיוס וגם חזור ומזמינים מלון על האי איוס, חלק מהמגיעים לאיוס משלבים גם לילה בהלוך או בחזור בסנטוריני, דרך נוספת להגיע לאיוס היא בהפלגה מנמל פיראוס של אתונה, אם כי במקרה הזה מדובר בהפלגה ארוכה יחסית של כ 5 שעות. איוס נחשב במשך שנים לאי המסיבות של יוון צעירים בגילאי 16-23 פוקדים את חלקו של האי במהלך החודשים יולי, אוגוסט וספטמבר והוא נחשב ממש ל Party island עם הרבה מוזיקה ואלכוהול עד השעות הקטנות של הבוקר, מדי יום, אבל חלקים אחרים של האי משמשים לנופש גם לקהל מבוגר וסטייליסטי יותר, איוס הוא ללא ספק מהאיים היפים ביותר של יוון ושווה להגיע אליו לחופשה יוונית שווה! עוד אפשרות להגעה לאיוס היא ע"י הזמנת טיסה למיקונוס וממיקונסו לקחת הפלגה דרך נאקסוס.איוס [ אי אוס ] ios הוא אחד האיים התיירותיים ביותר בין איי יוון בעיקר לחברה צעירים ורעבים, לשמש, מסיבות, ים, ובילויים, שמו הבין לאומי הוא Party island אי המסיבות,  אם אתם לא חובבי המולה ורעש נסו להימנע מביקור באי איוס, או לפחות אם אתם ממש רוצים את איוס אך ללא כל הבאלאגן נסו להמנע מהעיירה איוס בשיא עונת התיירות,  עם זאת חסרון זה הוא גם יתרון, איוס בנוי היטב לתיירים וניתן להעביר בו חופשה ברמה גבוהה מאד, גם המלונות ואפילו אתרי הקמפינג באופן יחסי "מדוגמים למדי", גם הגישה לאי איוס קלה יחסית, מעבורות ורחפות רבות מקשרות בין איוס לנאכסוס, מיקונוס, וסנטוריני, וכן פיראוס, הרקליון, מרכז העיר איוס הומה מאד בעיקר בלילות, עשרות פאבים ומועדונים אחד ליד השני, לרגע אפשר לא להבין שאתם על אחד מאיי יוון הלא גדולים במיוחד, בהחלט ניתן לאפיין את איוס באווירה לונדונית, אבל עם ים ושמש big time.
מסביב לאי איוס קיימים כמה חופים מהטובים ביותר באיים הקיקלאדים ובינהם ניתן למצוא את חוף ואלמאס או את חוף פאסתי, או מילופוטאס, או החוף הדרומי המעולה מאנגאנארי.

אזהרה : שתי סכנות רציניות מאד קיימות באי איוס, ראשית הכבישים חלקם תלולים ומשובשים למדי אף שעברו חידוש בשנים האחרונות ונוסעים בהם צעירים במקרים רבים שיכורים, עשרות תיירים מדי שנה נפצעים פציעות בינוניות עד קשות בכבישי האי איוס, בנוסף יש להיזהר ממשקאות אלכוהולים בלתי מוכרים, אלה יכולים להכיל חומרים מסוכנים, מספר רב של תיירים המגיעים לאיוס מסיימים את הטיול בשבועיים אישפוז בבית החולים המקומים.

party time ios island בארים ופאבים באי איוס

סלאמר בר
בכיכר המרכזית של חורה איוס, מוסיקה מעורבת רוק, דאנס, אלטרנטיבי, רוק כבד ואמביאנט טראנס אל תוך הלילה, אין לכם מה לעשות כאן לפני 22:00 בלילה, רק אז העניינים מתחילים להתעורר.

רד בול
עוד אחד הברים השווים של חורה איוס, גם באיזור הכיכר המרכזית גם כאן לא מתחילים את הלילה לפני 23:00, מלבד כמה ימים בשיא הקיץ שיש כאן party time 24 שעות ביממה כמעט.

סופר פלאי
עוד בר באותו האיזור, מקושר להאוס ופאנק אבל יש עוד, שימו לב לא כל המשקאות בבר זה מומלצים לשתייה, היזהרו מחיקויים או קוקטלים בלתי מוכרים.

איוס קלאב
אחלה מקום דווקא לבוא להרגע מכל הבאלאגן של המסיבות והרעש באיוס ובחורה, מקום מקסים עם אחלה רחבה חיצונית המשקיפה אל הים, בדרך כלל המוזיקה כאן רגועה יותר וגם האווירה הכללית, בנוסף מגישים כאן אוכל שנחשב לטוב ואיכותי אם כי מעט יקר ביחס לאוכל יווני טיפוסי.

סויט איריש דרים
הפאב האירי היחיד באי איוס, וכמו כל פאב אירי תמצאו כאן הרבה אירים, פינים ושוודים, ושוודיות כמובן מצוי ממש בכניסה לעיירה חורה, בדרך כלל יש מבצעים מעולים לגינס מהחבית בחודשים יולי אוגוסט, אחלה מקום.

מוגו קלאב
פתוח רק בחודשים יולי אוגוסט ותחילת ספטמבר : פרוגרסיב וג'אנגל בעיקר וכל מה שממש חם בכל העולם, רחבה גדולה, מקום של הרבה אדרנלין, כניסה בתשלום 22 יורו.

סקורפיו
קום אטרקטיבי מואר בתאורת לייזר חדישה ויש כאן טראנסים עד שעות הבוקר הקטנות, נחשב לאחד המועדונים האינים ביותר באי איוס שועל ותיק וטוב.

הערת עורך אתר איי יוון : חברות התיירות השונות משווקות לעתים את איוס כ "האי היפה ביותר ביוון", מומלץ לשים דברים בפרופורציות, איוס הוא אי יפה עם חופים יפים ואווירה מאד עכשווית, אך מקומיים או טיילים וותיקים יסכימו פה אחד שהאי איוס אינו האי הכי יפה ביוון, סנטוריני, אנטיפאקסי, זאקינטוס, הידרה, סמותראקי ועוד מתהדרים בתואר איי יוון המרהיבים ביותר ועל כך יסכימו רבים, עם זאת יתרונותיו של האי איוס לחברה צעירים המחפשים את מה שהם מחפשים ממקמים אותו כאחד מחמשת יעדי התיירות המפותחים והפופולרים ביותר ביוון ובאשר לנושא זה אין ספק.

כבר הגעתם לאי איוס ואתם לא מתחברים אליו : אם קניתם "חבילה", זרקתם כסף על מלון סתם, אם לא - הרווחתם, בין אם כן ואם לא, תוכלו לברוח מהאי איוס בקלות יחסית לאי אחר בסביבה כגון : פארוס, נאכסוס, סנטוריני, אם תרצו להתבודד ממש, נסו את קיטנוס או אנאפי או פולגנדרוס, בכל מקרה אם אתם לא רוצים להתקל שוב בהמולה אל תסעו למיקונוס, גם הוא מזכיר את איוס בעונה, אך מיועד יותר לקהילת הגייז, עוד אי שבריחה אליו תסבך אתכם עם משטרת יוון הוא דלוס, שהוא אחד מהאתרים הקדושים ביותר ביוון כולה, אך מדובר באי לביקור יום בלבד ואסור ללון בו בלילה, מלבד לתושבי המקום המועטים.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

שאלה : האם איוס עדיין נחשב למקום טוב לצעירים גם בשנים הללו 2019 או שזה אי שרק פעם בעבר היה יעד לצעירים?

תשובה : איוס שומר על כוחו בסצנת חיי הלילה של יוון כבר הרבה שנים ובחודשים יולי אוגוסט וספטמבר הוא עדיין אחד מיעדי המסיבות החזקים ביותר באירופה, על אף שבשנים האחרונות מגיעים אליו גם מבוגרים יותר לחופשות יותר רגועות, אך אלה לא מרוכזים ביעדי המסיבות של האי איוס.

שאלה : הי, אנחנו חבורה של 8 חבר'ה בסוף שעכשיו בי"ב סוף שנה נהייה בני 17 וחצי - 18 כבר היינו בקוס וחלקנו נהנה יותרו חלק פחות... הבעיה שלנו הייתה שהיינו ממש צעירים וכולם היו מבוגרים בשנה שנתיים שלוש או יותר. אנחנו די מתכננים על איוס כי המקום נשמע גן עדן אבל אנחנו פוחדים להיות שוב צעירים מידי ושלא נרגיש במקום, על איזה אי מאיי יוון הייתם ממליצים? אם בכלל על אי מסויים, בעיקרון היינו רוצים לדעת אם כדאי לנו איוס או לא?

תשובה : שלום, איוס הוא אי אטרקטיבי מאד לחברה צעירים בגילאים של 17 +, אני חושב שתמצאו בו הרבה יותר שייכות ועניין מהאי קוס, שאכן מכוון למעט יותר מבוגרים, איוס מלא במועדונים, פאבים ומסיבות חוף, באם לשם חברה צעירים מכל העולם ובעיקר מגרמניה, אנגליה, נורבגיה, שוודיה וגם ישראל, אני חושב שהאי איוס הוא אפשרות מצויינת, תעשו חיים!.

שאלה : אנחנו שלחנו את השאלה הקודמת ועודדת אותנו מאוד... שמחנו לשמוע שלא נהייה צעירים יחסית, יש לנו כמה עוד שאלות שנשמח אם תעזרו, האם יש חבילות לאיוס וכמה עולה טיסה בעונת התיירות?  אנחנו מחפשים מלון טיפה יותר רציני מאכסנייה אבל לא מחיר בשמיים... אנחנו מתכננים בסופו של דבר להוציא על כל החופשה 6000 - 7000 שקל, על איזה מלון הייתם ממליצים, האם זה מספיק כסף? כמה כסף לבזבוזים היית ממליץ לקחת? במה היית מבדיל את איוס מקוס?.

תשובה : נתחיל דווקא מהסוף, איוס שייך לקבוצת האיים הקיקלאדים, באיים אלה החופים מעולים והם גם נחשבים לאיים הכי מפותחים מבחינה תיירותית ביוון ואחר ממוקדי התיירות המובילים באירופה בכלל, האי קוס השייך לקבוצת האיים הדודקנאסים, הוא פחות מפותח תיירותית מלבד האי רודוס המפותח מאד שבאותה קוצת איים, איוס והאיים הקיקלאדים יותר נגישים לתיירים שבאים מאתונה, לקוס לתיירים מאירופה קשה יותר להגיע, בקוס אין את אותה רמה תיירותית של תשתיות כמו באיוס, איוס בנוי ומיועד לחברה צעירים, קוס הוא יותר רגוע ומתון, באשר לחבילות בדרך כלל בעונה יש חבילות לאיוס כאשר הטיסה היא הלוך חזור מסנטוריני ומסנטוריני מגיעים לאיוס במעבורת, עם זאת לא בטוח שחבילה לאיוס היא הדרך הזולה ביותר, אם תמצאו טיסה לסנטוריני ותזמינו את המלונות לבד באינטרנט להערכתי  תוכלו לחסוך קצת כסף, או לסרוגין, בידקו אם יש טיסה לאתונה ומשם תגיעו לאיוס זו גם אופציה, לגבי כסף קחו בחשבון עלות ליום ביוון כולל לינה, אוכל ובילויים של כ 80 יורו + -, בקשר למלונות מומלצים באי איוס כנסו לדף המלונות המומלצים שלנו ביוון, עקבו אחר הקישור של האי איוס להזמנת מלונות באינטרנט, רוב המלונות באתר הזמנות זה מומלצים וטובים. מלונות איי יוון לחץ כאן

שאלה : שלום. רציתי לקבל קצת מידע על האי איוס. אנחנו קבוצה של 3 חברים לפני גיוס שרוצים ללכת לבלות חופשה בת 7 ימים באי. רצינו לדעת, האם יש מלונות ברמה סבירה במחירים זולים? (100 דולר ללילה פחות או יותר)? ורצינו לדעת גם, האם לפאבים באי יתנו לנו להיכנס (כולנו בני 18) ואיפה יש מסיבות הכי איכותיות? נשמח לקבל המלצות על איך "להעביר" את הצהריים? איפה החופים הכי טובים (בלי הרבה אנשים וחוף יפה) שאפשר ללכת אליהם? האם אתם ממליצים להשכיר רכב וליסוע לאיזור הכפרים לטיול קטן? נשמח אם תביאו לנו עוד המלצות על בילויים 1שאפשר לעשות שם. תודה מראש, עידן אקוס

תשובה : עידן שלום, גיל 18 הוא אחלה לאיוס ולא תהיה לכם בעיה להכנס לפאבים או מקומות בילוי, באיוס יש בליינים/ות מכל העולם גם מתחת לגיל הזה, אך היזהרו וקנו רק משקאות מוכרים וידועים, חדרים באיוס ניתן למצור מ 40 יורו ללילה, תוכלו להזמין כאן דרך אתר איי יוון באינטרנט מראש, ראה קישור להזמנת מלון באיוס בראש עמוד זה, לגבי איפה יש מסיבות, מתי, איך להגיע לחופים, פשוט תגיעו לאי איוס ואת כל המידע תקבלו שם, ממול לרציף המעבורות יש המון לשכות מידע, הכל קרוב באיוס, הוא אי לא גדול!, לגבי הצהרים צהרים באיוס הוא זמן מעולה לבריכה, לים, לטייל באי, לא יהיה לכם משעמם, לא לדאג!  שאלה : האם אנחנו יכולים להגיע לאיוס לא עם דיל אלה עצמאית, אנו רוצים לשלב גם עוד איים אם אנחנו כבר באיזור זה של יוון, אשמח לתשובה.

 זקוקים לעזרה בהזמנת מלונות באיוס או עזרה שלנו בהרכבת חופשה לאי איוס, השאירו פרטים בטופס הכחול ונשמח לעזור.

ראו גם :    קורפו    |    כרתים     |     רודוס     |   פארוס     |    אתונה |   סאמוס

הפלגות לאיוס מכרתים וסנטוריני

 הפלגות [ מעבורת ] מכרתים מתקיימות בימים חמישי וראשון מהרקליון של חברת הספנות ga

ההפלגות יוצאות ב : ימי חמישי 07:00 בבוקר, ימי ראשון 08:00 בבוקר מנמל הרקליון.

מדי יום ינשן רחפות בין הרקליון לסנטוריני ואיוס, אך הן יקרות הרבה יותר כ 30-40 יורו לכיוון.

הפלגות מסנטוריני לאיוס ניתן לבצע ברחפת או בהפלגה בעלות של 7 עד 15 יורו לכל כיוון, מדי יום.

כל יום שלישי ושבת בלילה 03:20 ישנה הפלגת מעבורת מסנטוריני לכרתים, בימי שלישי המעבורת היא לסיטיאה.

בימי שבת המעבורת היא להרקליון הגעה בבוקר 07:50.

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il