האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

רפטינג ביוון - rafting

רפטינג ביוון Rafting in greece

יוון היא אחת ממעצמות הראפטינג של אירופה עם לא פחות מ-6 נהרות שונים המאפשרים רפאטינג במגוון רמות ובנופים עוצרי נשימה. יוון היא מדינה הררית מאד, בחורף רכסי ההרים מכוסים בשכבה עבה של שלג שנמס במהלך החודשים מרץ, אפריל, מאי, יוני, יולי ואוגוסט. בנוסף להפשרת השלגים, נחלי יוון מקבלים מים רציפים ממספר סכרים. רובם מצויים בצפון יוון, אך קיימים גם מספר סכרים באיזור אבריטניה ובפלופונס היווני. נראה שאפשרויות הראפטינג המרגשות והפופולריות ביותר ביוון מצויות בצפון יוון. חבל אפירוס שבצפון מערב יוון מחזיק במיטב אפשרויות הרפאטינג, עם 3 נהרות שונים, שנים מהם גם נחשבים ליפים ביותר ביוון והם ה-Voidomatis שבכפרי זגוריה בסיומו של קניון ויקוס, וה-Arachthos הזורם דרומית ליואנינה בתת מחוז צומרקה של חבל אפירוס. ראו גם קניונינג ביוון [סנפלינג רטוב במפלים] מתי הזמן הטוב ביותר לרפאטינג: החודשים אפריל, מאי ותחילת יוני הם החודשים האופטימלים לראפטינג. הפשרת השלגים מרכס הרי הפינדוס בצפון יוון ושיא הנביעה מהמעיינות מתקיימים בחודשים אלה. הזרימה גם בוידומאטיס וגם באראכטוס מדהימה ומאפשרת את חווית הראפטינג המיטבית. לאחר מכן לקראת סוף יוני ולתוך יולי אוגוסט עדיין חויית הראפטינג מעולה אם כי בוידומאטיס זורמים מעט פחות מים ודרגת הראפטינג יורדת מ-2 ל-1.5. בנהר האראכטוס שבצומרקה בחודשים יולי אוגוסט רמת הראפטינג מתייצבת על 3, עדיין חודשים מעולים לראפטינג אך פחות אקסטרימים מחודשי האביב. בחודשים ספטמבר ואוקטובר, בוידומאטיס כמות המים יורדת עוד ומדובר על ראפטינג ברמה 1, האראכטוס שמקבל מים ממספר סכרים בצפון יוון שומר עדיין על רמתו הגבוהה. שימו לב שבנהר האראכטוס שבצומרקה ניתן לקיים פעילות ראפטינג במשך כל ימות השנה, בהתאם לתנאי מזג האוויר.

ראפטינג בכפרי זגוריה ובצומרקה

כפרי זגוריה: הראפטינג מקסים וקליל בכל חודשי השנה ומתאים גם למשפחות עם ילדים קטנים, רמת הרפטינג כ-2 + בחודשים אפריל מאי, וכ-1.5 בחודשים יולי, אוגוסט, ספטמבר ואוקטובר. הראפטינג מתקיים על נהר הוידומאטיס [יש לתאם כמה שיותר זמן מראש] החברה כבר תגיד לכם לאן להגיע לתחילת הרפטינג, הראפטינג מתחיל בגשר פפיגו בין הכפרים אריסטי לפפיגו, אבל ברוב המקרים תזדקקו להגיע לגשר קלידוניה ומשם יאספו אתכם עם הרכב שלהם, את חלקכם יבואו לאסוף מהמלון, אין נוהל קבוע בשל אילוצים ולוחות זמנים, ולכן חשוב מאד לתאם מראש. רמת הבטיחות : ביוון מהגבוהות באירופה, החברות מצויידות היטב, הראפטינג אינו מתבצע עצמאית, הוא עם מדריך ראפטינג מנוסה בכל סירה.

צומרקה ראפטינג לכל המשפחה כל השנה: הראפטינג על נהר האראכטוס מרהיב. מדובר באחד המסלולים היפים ביותר באירופה, הרמה כאן גבוהה יותר מהוידומאטיס שבכפרי זגוריה, בחודשים: מרץ, אפריל בדרגה 3, במאי דרגה 2.5, ביוני הנהר מתחיל להתאזן והוא כבר ראפטינג כיפי וטוב אבל לא מאד אתגרי, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, קל וכיף לכל המשפחה. בזמן שהוידומאטיס בחודשים יולי אוגוסט ברמה 1.5 האראכטוס בצומרקה סביב ה-2. זרימה יפה, ללא סכנה, הראפטינג מתחיל מגשר פלאקה, תזדקקו להגיע לשם ומשם החברה תיקח אתכם ברכב שלה לתחילת המסלול, חלקם מכם יקבלו הסעה מהמלון, גם כאן יש לתאם מראש מוקדם ככל שניתן בשל סוגיות לוגיסטיות של החברות המפעילות. רמת הבטיחות ביוון מהגבוהות באירופה, החברות מצויידות היטב, הראפטינג אינו מתבצע עצמאית, הוא עם מדריך ראפטינג מנוסה בכל סירה. צומרקה ראפטינג בדרגה 4 בחודשים מרץ, אפריל ומאי בלבד על נהר הקאלאריטיקוס, מדובר על ראפטינג יותר אתגרי מהראפטינג על נהר האראכטוס, אך ניתן כאמור לבצע אותו רק בחודשים מרץ, אפריל ומאי. הראפטינג מתחיל מנקודה בשם קאלאריטיקוס ביץ ליד הכפר מיכלידיס במרכז צומרקה. לפרטים אודות ראפטינג זה יש ליצו קשר עם אלפיין זון.


Alpine zone

 
אלפיין זון היא החברה המקצועית והאחראית ביותר לאטרקציות ופעילויות בכפרי זגוריה וצומרקה כאשר היא מבצעת את הראפטינג החווייתי ביותר על הנהרות וידומאטיס בכפרי זגוריה ואראכטוס בצומרקה!
עלים ואיש קשר: Achilles Papaefthimiou 
דוא"ל ליצירת קשר: [email protected] 
טלפון ליצירת קשר: 30-6974659999 + 
אתר אינטרנט: http://www.alpinezone.gr 
למידע נוסף »


    

ראפטינג בפלופונז על נהר הלוסיוס

peripetia 

פריפיטיה היא החברה המובילה והמקצועית ביותר לראפטינג על נהר הלוסיוס שבפלופונז [דרום יוון] בחודשים מרץ עד מאי הלוסיוס נחשב לנהר האטרקטיבי ביותר לראפטינג ביוון, דרגה 3 פלוס, בחודשי השנה האחרים הנהר מתון ומתאים לכל המשפחה.
להזמנות: [email protected] 

למידע נוסף »

 

חברה זו מתמחה בטרקים, ראפטינג, מסלולי הליכה, סנפלינג בתוך מפלי מים, ראפטינג לילה ועוד אטרקציות גם בכפרי זגוריה וגם באיזור צומרקה. הבעלים של החברה, אכיליאס, הוא בחור לעניין, אוהב טבע מושבע ומקצוען אמיתי בכל הקשור לאטרקציות ואקסטרים בכפרי זגוריה וצומרקה. חברה זו מפעילה את צי הסירות הגדול ביותר בנהר האראכטוס שבחבל צומרקה [ראפטינג בדרגה 3-4] ואת צי הסירות הגדול ביותר בנהר הוידומאטיס בכפרי זגוריה [ראפטינג בדרגה 2]. 
בעלים ואיש קשר: Achilles Papaefthimiou
דוא"ל ליצירת קשר: [email protected] 
טלפון ליצירת קשר: 30-6974659999 +
אתר אינטרנט: http://www.alpinezone.gr
הכי מומלץ: ראפטינג על נהר האראכטוס, כולל פעילות אומגה בסוף מסלול הראפטינג וראפטינג בוידומאטיס.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


אראכטוס -
האפשרות המרגשת ביותר היא ללא ספק נהר ה-Arachthos בתת חבל צומרקה אשר בדרום אפירוס שבצפון יוון. הראפטינג כאן מחולק לשלושה מקטעים ברמות שונות, המקטע הקל יחסית ברמה של 2-3. משך הרפאטינג כשעתיים. המקטע המלא בדרגה של 4 משך הרפאטינג כשעתיים וחצי עד שלוש. חברות מפעילות: אלפין זון 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - -

וידומאטיס [ כפרי זגוריה ]  - האפשרות שנחשבת ליפה מכולן, היא רפאטינג ברמה בינונית בדרוג של 1-2 ומתאימה לכל המשפחה. גם שייטי רפאטינג מנוסים לא מפספסים את הראפטינג ב-Voidomatis שנחשב למרהיב ביופיו. מיקומו בסיום קניון ויקוס בין כפרי זגוריה הופך אותו לאטרקטיבי מאד, מה גם שמי הוידומאטיס נחשבים למים הצלולים ביותר באירופה, כל הנחל זורם בתוך Vikos Aoos National Park והוא מסתיים בגשר קלידוניה. חברות מפעילות: אלפין זון 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - -

הוטד דוג ריבר בוידומאטיס : הוטד דוג ריבר הם סירות בצורת נקניקיה [ מכאן שמן ] בכל סירה 2 משייטים, הסירות קשות יותר לניווט מאשר ראפטינג, מדובר באותו מסלול של ראפטינג על הוידומאטיס אבל כולל הרבה יותר מגע עם המים.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - -

אראכטוס - קאלאריטיקוס : אראכטוס בשילוב של קטראקטיס הוא רפטינג ב Level גבוה ואתגרי יותר, זאת מאחר וחלק מהאפיקים בקלאריטיטקוס צרים מאד ויש בהם זרימת מים חזקה במיוחד, מדובר בראפטינג שלרוב לא מיועד למשפחות עם ילדים אלה לקהל מנוסה יותר ואתגרי יותר, הוא אינו מסוכן אבל דורש מיומנויות טובות והתמודדות עם זרמים שונים של מים.
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - -


ראפטינג באבריטניה:
אפשרויות נוספות לרפאטינג ביוון מלבד שני נהרות אלה ניתן למצוא ב-Tavropos או Megdovas שניהם במחוז אבריטניה הסמוך לעיירת קרפניסי, מדובר על רפאטינג למתחילים בדרגה של 1-2 לכל היותר, משך הרפאטינג כשעתיים, ומומלץ בכדי להגיע אליו בקלות ללון את הלילה באיזור קרפניסי. 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - -


Lousios - אפשרות נוספת של רפאטינג ביוון ואחת האפשרויות המאתגרות ביותר ברמה של 3 היא בנהר בשם Lousios המצוי במרכז הפלופונס. ראפטינג בנהר הלוסיוס הוא אחד משלושת יעדי הרפטינג המומלצים ביותר ביוון ביחד עם הוידומאטיס בכפרי זגוריה והראכאטוס שבצומרקה, ראפטינג על נהר זה ניתן לעשות עם חברת peripetia.com ראפטינג בוידומאטיס, ראפטינג מקסים וקליל בדרגה 1-2 מתאים גם לילדים.


ראפטינג על נהר האראכטוס, ראפטינג מלהיב במיוחד בדרגה 3 בקיץ הרמה יורדת וזה א כמו בסרטון, אלה רגוע יותר : )
צומרקה.  [כל השנה]


יוצאים לטיול ביוון?
בואו לפגישה עם זמיר סיון, יועץ הטיולים ביוון של אתר איי יוון ונבנה לכם טיול מותאם אישית ביון היבשתית, לפרטים לחצו על הכפתור המצורף:
 


     

ראו גם צפון יווןקניון ויקוס | כפרית ביוון


 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il