Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

מטאורה יוון

מטאורה  meteora   Μετέωρα והעיר kalampakaמטאורה הוא אחד מחמשת המיקומים המפורסמים ביותר ביוון ולא רק ביוון, מטאורה נחשב לאחת מפלאי תבל ובצדק, מדובר במיקום מרהיב ועוצר נשימה שאין כמותו בשום מקום אחר והוא ללא ספק בגדול חובה לכל מטייל במרכז או צפון יוון, מטאורה הוא יעד מצויין לאחר ביקור בכפרי זגוריה או צומרקה,  בדרך לחצי האי פיליון, או לאתונה או לסלוניקי, או ליום טיול מסלוניקי, או אפילו ליום טיול מאתונה או ליום טיול מחצי האי פיליון, כך או כך, רצוי לא לפספס ביקור במטאורה, יעד עוצמתי שמשאיר את ה Wow אצלכם בזכרון לשנים רבות. כביש גישה נח וחינמי ניתן לנסיעה בין המנזרים, שימו לב שבשיא עונת התיירות ובחגים עשויים להיות כאן עומסים שעשויים להפוך את הביקור במטאורה דורש יותר סבלנות, הכניסה למנזרים עצמם בתשלום של בין 3 ל 5 יורו, אין חובה של ממש לבקר במנזרים עצמם, השוס הגדול של ביקור במטאורה היא אותם מנזרים הבנויים על סלעי הענק, התצפיות על אלה חינמיות והם ההנאה הגדולה של הביקור במטאורה, שימו לב שמטאורה מצוי גם במסלול המודולרי של יוון והאיים למטיילים בצפון יוון ההרית.


Meteora from TKYSSTD on Vimeo.

המלצות הזמנת לינה והגעה :
להזמנת מלון במטאורה [העיר קלאמבקה הסמוכה למנזרים התלויים ]
לחצו כאן
למגיעים למנזרי מטאורה ניתן גם ללון בעיר טריקלה : לחצו כאן [25 ק"מ ממטאורה]
אפשרות נוספות תגיעו למטאורה ליום טיול מחצי האי פיליון [שעתיים וחצי נסיעה בלבד]
ראו גם ייעוץ ועזרה בהרכבת מסלול טיול ביוון


מטאורה הוא שמם של הצוקים והמנזרים התלויים. מתחת לצוקים שוכנות העיירות קלמבקה והישוב קאסטרקי, שהן יעד הבסיס לטיול במטאורה, מאחר ויעד זה הוא אחד מפלאי תבל והוא מתוייר כל השנה, מומלץ להזמין מלון מראש, ראו מידע נוסף בעמוד זה על מטאורה וקאסטראקי, החודשים אופטימלים לביקור באיזור מטאורה: אפריל, מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר, אוקטובר, נובמבר, דצמבר.

איך מגיעים למטאורה + רכב ולינה ואיך ניתן לחסוך בעלויות :
הזמינו
טיסה לאתונה, ומשם ברכב 5 שעות נסיעה לכיוון צפון יוון, הזמינו מלון בקלמבקה או בקסטראקי [העירה ליד מטאורה] באינטרנט דרכנו וחיסכו עמלות הזמנה ראו כאן, להשכרת רכב ביוון נסו את עמוד רכב ביוון שלנו כאן באתר איי יוון. ניתן לשלב טיול לאיזור זה עם קפיצה ליום ולילה בעיירה ההררית והמקסימה מצובו metsovon [כשעה וקצת נסיעה ממטאורה], מדובר באחת העיירות הכפריות הקסומות ביותר של צפון יוון, ויש בה גם מלונות אותם תוכלו להזמין מראש באינטרנט ראו כאן
בחורף איזור metsovon מושלג ויש בן גם מספר אתרי סקי מעולים במרחק של כ 10-15 דקות נסיעה ממרכז העיירה, בדרך חזרה ממטאורה לאתונה, עיצרו להתרעננות באחד האגמים היפים ביותר של יוון, אגם פלסטירה plastira lake, ראו תמונות של פלסטירה והוראות הגעה למטה בעמוד זה מתחת לתמונות של מטאורה וקלאמבקה.

ananti resort
מלון מצויין בטריקלה!
 
אנאנטי הוא אחד המלונות המומלצים ביותר באיזור זה של יוון ומתאים גם לאנשים שבדרך למנזרים התלויים במטאורה, מבסיס מצויין לטיול בטריקלה, אגרפה והמנזרים התלויים.

לאתר המלון »

להזמנה ב booking.com »


 
אם אתם מצויים באתונה ומעוניינים להגיע למנזרים התלויים במטאורה במסגרת יום טיול, יש חברה מעולה באתונה העונה לשם ard fintaxi שיכולים לספק לכם רכב נח ומרווח עם נהג דובר אנגלית שיקח אתכם ליום טיול למנזרים התלויים של מטאורה וחזרה, ניתן גם לבקש מהם לעשות לילה אחד במטאורה וניתן גם לשלב בחלק מהטיולים הללו מדריך דובר עברית, צרו קשר עם בחורה נחמדה מאד בשם maria במייל info@findtaxi.gr חברה זו היא חברה מעולה אמינה ומצויינת והנהגים והמדריכים שלה מעולים, ממש שווה כל יורו, זו המלת מערכת אתר איי יוון לגבי סיורים במטאורה.

ראו את מסלול הנסיעה מאתונה למטאורה.

אתם לא ממש חייבים GPS בכדי להגיע למטאורה, עולים בנמל התעופה של אתונה על [אטיקי אודוס], כמו איילון של אתונה, יוצאים ביציאה לכביש E75 לכיוון thessaloniki ונוסעים על הכביש הזה עד היציאה ללאמיה LAMIA יוצאים ביציאה ללאמיה ומכאן ממשיכים אל כביש E65 דרך העיר קרדיצה וטריקלה עד מטאורה, עלות דלק משוערת כ 55 יורו, משך זמן הנסיעה ללא הפסקות כ 4 וחצי שעות, עם הפסקה למנוחה בקמנה וורלה* , צפו ל 5 וחצי עד 6 שעות נסיעה. * קמנה וורלה kamena vurla היא עיירת חוף יפה, כשעה וחמישים דקות לאחר היציאה שלכם מנמל התעופה של אתונה, תוכלו לעצור שם להתרעננות באחד מבתי הקפה או המסעדות על חוף הים או אפילו להעביר שם לילה או יותר ראו מלונות בקמנה וורלה.


הצג מפה גדולה יותר

אז מה יש במטאורה?
יותר ויותר מטיילים מחפשים ושואלים אותנו לגבי מידע על מטאורה ביוון, מצוקי מטאורה הם נגזרת של תופעת טבע מהמרשימות בעולם, סלעי בזלת ענקיים בגובה של מאות מטרים, חרוטיים המתנשאים לגבהים עצומים יוצאים מהאדמה ועל ראש רובם לפחות, מצוי מנזר. לרוב המנזרים הללו תוכלו להגיע בטיפוס מדרגות מרהיב ביופיו, נזירים חיים במקומות אלה גם כיום. מקור תופעת הטבע משתנה בהתאם למי שתשאלו אותו והאיזור כולו הוכרז ב 1988 כאתר מורשת עולמית, מדענים טוענים שמצוקי מטאורה הם נגזרת של בליה של קרום כדור הארץ וסלעי בזלת שפרצו ממנו ועם השנים כתוצאה מחיכוך לוחות כדור הארץ עיצבו את צורתם המיוחדת, הטענה אומרת שהליך זה התרחש לפני כ 60 מיליון שנה, אך אין לכן סימוכין ברורים ויש גם הטוענים שמטאורה נוצרה בשלבים מאורחים הרבה יותר וכתוצאה מפעילות וולקאנית שונה.


מטאורה, צילום סיון זמיר

בנוסף באיזור מטאורה קיימים שבילי הליכה בין הצוקים, על חלק מהצוקים ניתן לטפס רגלית, כביש נח ומקסים ביופיו מקשר בין נקודות התצפית היפות ביותר. איזור מטאורה של יוון שוכן ליד העיר קאלמבאקה Kalampáka, מטיילים במטאורה באים ללון בקלאמבאקה שהיא עיר ציורית יפיפיה ותוססת, עם מסעדות מעולות, בתי מלון נוחים ונעימים ושני אתרי קמפינג ותשתית מעולה לטיול באיזור מטאורה.
מהעיר קלאמבאקה ניתן להגיע לאיזור הטיול בצוק מטאורה רגלית לטרקים של מספר שעות, או ע"י אחד מכבישי הגישה לתחילת מסלולי ההליכה, כמו כן למנזר הראשי במטאורה כביש גישה ישיר, ממרומי הכביש ניתן לצפות בנוף עוצר נשימה של רוב הסלעים הענקיים ופרברי העיר קלאמבאקה והעיירה קסטראקי לרגליהם.


חובבי אוכל טוב, לא יתאכזבו מהאיזור, הסופלאקי והבאקלאווה ברחוב הראשי של קאלאמבקה מהטובים ביוון כולה. 

לסיכום: אם אתם מתכננים נסיעה למטאורה ראו קישור להזמנת מלון ללא עמלות בראש עמוד מידע זה על מטאורה. האיזור הוא אחד הפופולרים ביוון ורצוי להזמין מלון מראש, משך הנסיעה למטוארה מאתונה הוא כ 5 שעות, ומהעיר סלוניקי כשעתיים וחצי. אם תרצו לשלב טיול באיזור זה של יוון עם איי יוון, לאחר הביקור במטוארה צאו לביקור של מספר שעות בעיירה המקסימה מצובו ולאחר מכן סעו לנמל העיר איגומיניצה, משם עלו על הפלגה לאיים קורפו ולאי המקסים פאקסי, מידע על שני איים אלה תוכלו לקרוא כאן באתר איי יוון. מנמל איגומיניצה יוצאות גם הפלגות לאיטליה לערים : בארי, ברנדיזי, אנקונה וונציה.

יוצאים לטיול ביוון?
בואו לפגישה עם זמיר סיון, יועץ הטיולים ביוון של אתר איי יוון ונבנה לכם טיול מותאם אישית ביון היבשתית, לפרטים לחצו על הכפתור המצורף :
 


     

ראו את המלונות המומלצים ביותר במטאורה [ קלמבקה ]

Petrino Guesthouse : מלון יווני סטנדרטי ומומלץ במיקום מעולה להזמנה
Dellas Boutique Hotel : בישוב הצמוד לקמבקה, קסטרקי, 3 כוכבים מעולה להזמנה
Guesthouse Lithos : יווני נעים ומקסים עם אחלה נוף : להזמנה
Pyrgos Adrachti : שלושה כוכבים מצויין צמוד למצוקים להזמנה
Doupiani House : שלושה כוכבים, אחלה מיקום ונוף להזמנה
Hotel Meteoritis : שלושה כוכבים מקסים במיקום מעולה להזמנה
Guest House Plakias גסט האוס מצויין במיקום מקסים להזמנה

מפת איזור מטאורה והעיר קלאמבקה :

הצג מפה גדולה יותר 

ראו גם את מעבר קטרה, קטרה קרוס - הכביש המריב המחבר בין מטאורה [תסליה] לאפירוס.

זמני הביקור במנזרי מטיאורה

 

מנזרי מטאורה, שעות פתיחה

ע"פ שם המנזר.

שעות קיץ

שעות חורף

 

Great Meteoro

Metamorphosis

09:00-17:00

סגור בשלישי

09:00-14:00

סגור שלישי ורביעי

Varlan

09:00-16:00

סגור בחמישי

09:00-13:00

סגור בחמישי ושישי

Aiya triada

Holy trinity

09:00-17:00

סגור בחמישי

10:00-15:00

סגור ברביעי וחמישי

St. Stephen

Nunnery

09:00-13:30

15:30-17:30

סגור בשני

09:30-13:00

15:00-17:00

סגור בשני

Rousano

09:00-18:00

09:00-14:00

סגור ברביעי

St. nikolas

Anapafsas

09:00-15:00

סגור בשישי

 

 

 מטאורה והעיר קאלמבאקה : או בהיגוי עברי קלמבקה לועזי, Kalampáka

היכן מצוייה מטאורה על מפת יוון, מטאורה ממוקמת ממש במרכז יוון, מעט צפונה, ממטאורה וצפונה מתחיל האיזור ההררי של יוון תוכלו לראות את ההרים צפונית למטאורה, מדובר באחד האיזורים המרתקים ביוון, היעד מתאים מאד לסופ"ש ארוך ביוון, למי שיש מעט יותר זמן, יוכל לטייל גם באגמים בדרך לקלמבקה או לצאת לטיול קסום בזאגוריה, אחד האזורים המרתקים ביוון, המצויה בהרים הגבוהים ובו כפרים מקומיים ממש כמו בסרטים, אגם פלסטירה :  האגם ממוקם כשעה וחצי נסיעה ממטוארה דרומה בדרך חזרה לאתונה, סעו לפי השילוט ממטוארה דרומה עד העיר קרדיצה [אתם על כביש E-92] ואז חפשו את הפנייה לישובים מיטרופולי ומורפובוני, אלה ממוקמים בצידו הצפון מזרחי של האגם ויש בהם נקודות צפנית מעולות על האגם, אליו גם תוכלו לרדת דרך כביש הטבעת המקיף אותו לאחר הבידור באגם חפשו את השילוט ל : lamia ואתונה בחזרה.

שלבו לילה אחרון באתונה : ראו את עמוד אתונה ביום שלנו כאן באתר

ניווט מהיר באתר איי יוון הדפים הפופולרים ביותר :
טיסות  הפלגות   מזג אוויר  אוכל   אתונה  נדל"ן להשכרה / מכירה ביוון  
אי קרוב לאתונה   כבישים ונהיגה  פסח ביוון   חורף ביוון   הזמנת מלון ביוון 
יוון מפות  פארוס  נאקסוס  סיפנוס  פרסום באתר

.
  

המלצה על מלונות במטאורה

זקוקים להמלצה על מלון במטאורה או בכלל על מלונות בכל מיקומי צפון יוון?
השאירו פנייה לצוות השרות החינמי של אתר יוון והאיים ונשמח לעזור, השרות ללא תשלום.

הרכבת מסלול טיול ביוון עם זמיר סיון

אחת האפשרויות המקצועיות ביותר להרכבת מסלול טיול נכון ביוון, תוך ניצול מיטבי של הזמן העומד לרשותכם והתאמה לדרישות הספציפיות שלכם כמשפחה [ ששונות מדרישות או אילוצים של אחרים לרוב ] היא לקחת ייעוץ מקצועי של בניית מסלול טיול ביוון, כמו עשוים מאות ישראלים בשנה מול סיון זמיר, הבעלים של אתר יוון והאיים ויועץ הטיולים ביוון הבכיר בישראל, עלות הייעוץ נחסכת עקב טעויות שניתן היה למנוע לו היה לכם מסלול נכון יותר, כך שהייעוץ לא עולה 1250 ש"ח, הוא גם יחסוך לכם את הכסף הזה וגם תקבלו את המסלול שהכי מתאים לדרישות ולרצונות שלכם, לפרטים נוספים להרשמה לייעוץ מול זמיר סיון לחצו כאן


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il