האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

מקדוניה

מקדוניה Macedonia

צפון יוון חבל מקדוניה Macedoniaמחוז מקדוניה בצפון יוון ממזרח לחבל אפירוס, שתי ערים מהוות את בירות המחוז: בצד המערבי העיר קסטוריה, ובצד המזרחי סלוניקי. קסטוריה שוכנת באחת הנקודות הצפוניות ביותר של יוון, כ-40 ק"מ מאגם פרספה, שגובל באלבניה ממערב, ביוון מדרום וברפובליקה של מקדוניה מצפון. אגם קסטוריה הוא מקור המים הגדול ביותר באיזור זה של יוון והוא מספק תפאורה מקסימה לעיר קסטוריה, לצד האגם נמצאת גם אחת ממערות הנטיפים המיוחדות ביותר בעולם: מערת הדרקון. ממזרח לקסטוריה נמצאות העיירות ווריה והעיר אדסה היא עיר המפלים, ערוצי מים קטנים הזורמים בתוך העיירה נשפכים במפל גדול המהווה מקור משיכה לתיירים. המפל נשפך לעמק אדסה ומשם ממשיך דרומה לכיוון Veria. מאיזור וריה כבר ניתן ביום עם ראות טובה להבחין בהר האולימפוס מדרום. העיר השניה בגודלה ביוון, סלוניקי, בירת מחוז מקדוניה ממזרח שוכנת על שפת הים. מקדוניה מחולקת לשלוש מחוזות משנה, מרכז מקדוניה [קסטוריה וקוזאני] מרכז מקדוניה [סלוניקי וחצי האי חלקידיקי] ומזרח מקדוניה [קבאלה, אלכסנדרופוליס וקומוטיני וגם האיים סמוטראקי ותאסוס].
חלקידיקי הוא חצי אי הנושק לים בדרום מזרח המחוז, חצי אי זה מסתיים בשלוש לשונות יבשה: סיטוניה, קסנדרה ו-אתוס. קסנדרה הפכה להיות אתר נופש המועדף בעיקר על תיירים מרוסיה, רומניה ואוקראינה, מלונות ענק חסרי ייחוד לצד חופים מעולים. סיטוניה הולכת בעקבותיה, אך ניתן למצוא בה מעט יותר "יוון". אתוס הוא מחוץ לתחום הנופש, מדובר באחד ההרים הגבוהים והחשובים של יוון בו מתגוררים נזירים, האיזור מותר לכניסת תיירים ממין זכר בלבד ובתיאום מראש. ניתן לצאת לסיור בשייט המקיף את ההר וצופה אל המנזרים.

מחוז מקדוניה הוא ההמחוז המאוכלס ביותר ביוון: במערב שתי הערים הראשיות הן קסטוריה וקוזאני, במרכז סלוניקי, אדסה וסרס ובמערב הערים קאבאלה, אלכסנדרופולי וקומוטיני. לפניכם מפה איזורית של צפון יוון להבנה טובה יותר של חלוקת המחוזות.


בתמונה, כיכר אריסטוטלוס בסלוניקי - סלוניקי היא עיר מיוחדת וגדולה ויש לה מה להציע עבור תיירים מבחינת היסטוריה, קולינאריה ותרבות. ובעיקר, ההיסטוריה של הקהילה היהודית בעיר זו מרתקת. עם זאת בסלוניקי התשתיות לא מספיק מפותחות, יש מעט מידי מלונות טובים ונראה שכבר שנים רבות הפן התיירותי של העיר מעט מוזנח וחבל. עם זאת ביקור בעיר סלוניקי הוא טעימה מעיר יוונית שונה כמעט לחלוטין מאתונה.

זקוקים להמלצה על מלון? השאירו פניה בטופס ופרטו יעד, תאריכים והרכב נוסעים ונשמח לשלוח הצעות למייל:

 

 

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il