Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
2%
כמות ישראלים ביעד זה - Israeli Tourists

סאמוס Samos להשכרת רכב לחצו כאן     

האי היפה סאמוס Samos נושק לחוף הטורקי אל מול העיירה הטורקית קושאדסי בחלק הצפון מזרחי של האיים הדודאקנים. זהו אי הררי עם שלל מסלולי הליכה בטבע וחופים זרועי חלוקי אבנים. באי עצמו מפוזרים מאות בתי נופש קטנים מהם נשקפים נופי הים האגאי, חלק מבתים מקסימים אלה ניתנים להזמנה ע"י בוקינג.קום סאמוס. בשנים האחרונות נקשר שמו של סאמוס עם פליטים בשל קירבתו לחוף הטורקי, מדובר במיפגע שאיננו תורם לעסקי התיירות באי למרות שהם מרוכזים בעיקר באיזורים ספציפיים של האי. האי מאד מתאים למי שאוהב לגלות מיקומים חדשים וגם לרומנטיקנים שבינכם, המלונות הגדולים באי זה אינם מספקים את החוויה המיטבית של האי ולכן כדאי לקחת כאן את המלונות הקטנים הפזורים בכפרים ברחבי האי ולאורך החופים. ראו את רשימת המלונות בכפתור בוקינג בראש עמוד זה, מאד מומלץ לשלב ביקור באי סאמוס עם ביקור של יומיים או שלושה גם באחד האיים השכנים של סאמוס כמו האיים איקריה, לרוס וחיוס אליהם יש הפלגות יומיות מהאי סאמוס, לוחות זמני הפלגה והזמנת כרטיסים ניתן למצוא בעמוד הזמנת כרטיסי הפלגה באתר יוון והאיים. עם זאת, גם אם תחליטו להישאר באי סאמוס תמצאו אי יפה ומיוחד שניתן להעביר בו חופשה יוונית מקסימה.

הגעה לסאמוס
בשנים האחרונות פועלות טיסות ישירות מישראל לסאמוס בעונת התיירות, בין יוני לסוכות. כמו כל הטיסות העונתיות לאיים, גם אלה הן טיסות צ'ארטר ומוגבלות לשבוע לכל היותר.
בהיעדר טיסה ישירה, ניתן להגיע ליעד זה גם בטיסה סדירה פנימית מאתונה כלומר טיסה מתל אביב לאתונה וטיסת המשך מאתונה לסאמוס. אתר יוון והאיים מפעיל מוקד הזמנות מיוחד לטיסות משולבות עם טיסות פנים, ניתן לחייג אלינו בימים א-ה בין השעות 09:00 עד 18:00 למספר טלפון 03-5023770 לאחר מכן תוכלו לחזור לאתר יוון והאיים ולהמשיך ללמוד על היעד וגם לבצע הזמנה למלון, רכב ועוד.
 מספר הטלפון מיועד להזמנת טיסה בלבד, לא לייעוץ 
ניתן להגיע גם בהפלגה מאתונה, מנמל פיראוס, אך כיוון שהאי סאמוס קרוב יותר לטורקיה מאשר ליוון, מדובר בהפלכה ארוכה של מעל 13 שעות, ותדירות הפלגות נמוך מפיראוס. 

השכרת רכב בסאמוס: שימו לב שמלאי הרכבים באי סאמוס אינו גדול ולכן רצוי להגיע לכאן עם הזמנה מראש, ניתן לבצע את ההשכרה דרך הקישור הבא: במלבנית החיפוש יש לכתוב את המילה Samos לחצו כאן להשכרה 


חוף חלוקי נחל אופייני לאי סאמוס.


מתי להגיע לסאמוס:
החודשים המומלצים ביותר להגעה לאי סאמוס הם אפריל, מאי, יוני, ספטמבר ואוקטובר. צריך לקחת בחשבון כי בחודשים יולי ואוגוסט הטמפרטורה עלולה להיות גבוהה מידיי. כמו כן, בשל המבנה הטופוגרפי והררי של האיים באיזור זה של יוון, גם מספר ימי גשם בחום של יולי אוגוסט אינם נחשבים להפתעה גמורה, לכן הצטיידו גם במעיל גשם קל, זו גם אחת הסיכות שהאי ירוק מאד, כמות המשקעים באי סאמוס מהגבוהות שבאיי יוון.

חופים: רוב החופים באי סאמוס הם חופים זרועי חלוקי אבנים כמו רוב האיים באיזור זה של יוון מלבד 2-3 חופים חוליים יפים, גם באיקריה מירב החופים הם כאלה, בעיקר בשל תופעות הקשורות לפעילות וולקאנית המתקיימת באיזור זה. כך שאם חיפשתם אי עם חופי חוליים ארוכים, נסו איים כגון אנדרוס, מיקונוס, פארוס, נקסוס, קפלוניה וכרתים, חשוב להעמיד דברים על דיוקם, אנו כותבים שורות אלה בשל הערות גם מגולשים שהגיעו אלינו בשנים עברו. יחד עם זאת, מי שאוהב חופים זרועי חלוקים ימצא באי זה כמה חופים נהדרים. שימו לב שאם אתם מעדיפים להגיע לסאמוס שלא בטיסה ישירה, אז יש לכם אפשרות לעשות זאת בדילוג בין האיים, ישנן מספר הפלגות ממספר מיקומים ביוון שיש להן עצירה באי סאמוס, כך תוכלו לשלב חופשה במספר איים בשילוב של האי סאמוס, פרטים על ההפלגות ניתן למצוא בעמוד הזמנת הפלגות ביוון, כאן באתר יוון והאיים.מפת האי סאמוס.

האי סאמוס הוא נקודת מעבר ידועה של מטיילים הבאים מטורקיה או נוסעים אליה, אך עם זאת, מלבד נקודת מעבר, סאמוס הוא אי יפה במלוא מובן המילה. חובבי טבע ימצאו באי סאמוס ממש עולם ומלואו, החל מפרחי סחלבים שגדלים כאן, ציפורים מסוגים שונים הנודדות והמקננות כאן, שיחים של פרח היסמין פזורים בכל רחבי האי והבריזה מהים אופפת כמעט את כל האי בריח יסמין מהמם. כיאה לאיי יוון האחרים גם לסאמוס חופי ים יפים, מפרצונים עם מי טורקיז ועיירות יווניות ממש על קו המים כגון: ואטי בירת האי הצפונית יותר, הכפר המדהים קארלובאסי, או כפרי הדייגים אורמוס, פפקוס ועוד. אך חשוב לציין ולא משנה איזו תמונה עם פוטושופ ראיתם, שבאי זה כמעט ואין חופים חוליים. בנוסף, מדובר כאמור באחד האיים המעוננים ביותר ביוון עם כמות גשם גבוהה יחסית, גם בשיא עונת התיירות, בעיקר בשל המבנה הטופוגרפי ההררי של אי מיוחד זה.


סאמוס הוא גם צומת תחבורה ימית גדול באיזור זה של יוון, מכאן תוכלו להגיע לקבוצות נוספות של איים, כולל הגעה לאיים הקיקלאדים ולאי איקריה הפופולרי מאד. בשיא עונת התירות בחודשים יוני, יולי ואוגוסט מפליגות מהעיירה ואטי שבסאמוס שתי מעבורות מדי יום לחוף הטורקי אל העיירה קושאדאסי, כרטיס הלוך ושוב עולה כ 42 יורו, ועוד מיסי נמל בטורקיה של 10 יורו לאדם. המלצת עורך אתר איי יוון: יש בסאמוס כל כך הרבה מה לראות, לעשות ולהנות, שעם כל הכבוד לטורקים רצוי להישאר ביוון, מה גם שמס הנמל אותו גובים הטורקים מיותר ולא הוגן, הפלגה לאי איקריה ואופילו למספר לילות שם היא חוויה יוונית של ממש והיא מומלצת מאד. בירת האי סאמוס נקראת ואטי והיא עיר תוססת למדי ומעניינת. על הכביש הראשי לאורך טיילת החוף ישנם בתי קפה, מסעדות, טברנות וחברות תיירות שונות, במרחק של קילומטר או מעט פחות מכך ממרכז העיירה מצוי חוף נעים מאד, חוף גאגו, או בפני המקומיים גאגוס.

היסטוריה - לאי סאמוס היסטוריה ארוכת שנים בהן שלטו בו אימפריות רבות, החל מהפרסים ועד לעותמאנים. האי צורף ליוון רק בשנת 1913. בתקופת יוון העתיקה סאמוס הייתה מרכז תרבות יווני שהגיע לשיא תפארתו במאה ה 6 לפני הספירה, תקופה בה הוקמו מיקדש ההריון הענק ופיתגוריון, שניהם אתרי מורשת עולמית מאז שנת 1993.

סאמוס הוא מקום הולדתם של יוונים מפורסמים מהעת העתיקה: פיתגורס, הפילוסוף, האסטרונום והמתמטיקאי המוכר לכולנו בעיקר בזכות "משפט פיתגורס" ולוח הכפל אותם חיבר. פיתגורס קבע שכדור הארץ הוא עגול ונמצא בתנועה מתמדת. כמו כן לזכותו של פיתגורס מיוחסת האבחנה הראשונה שצלילים מוזיקליים מרכיבים סולם מוזיקלי ומחולקים לאוקטבות וטטרקורדים. כחלק ממורשתו של פיתגורס, נהוגה עד היום באי סאמוס מכירה של "גביע פיתגורס" גביע יין שהומצא על ידיו, גביע שאינו ניתן למילוי עד סופו, זאת מתוך מטרה ללמדנו להיות מחושבים ומרוסנים. מפורסם נוסף יליד האי הוא הפילוסוף אפיקורוס, מייסד האסכולה האפיקוראית המתבססת על החתירה לתועלת, הנאה ושמחה. המושג אפיקורוס נחשב ביהדות כתואר לכופר. על פי גישת הרמב"ם אפיקורס הוא אדם הכופר בנבואת משה רבנו. כאן המקום להזכיר גם את האסטרונום אריסטרכוס, שהיה הראשון להציע את המודל שממקם את השמש ולא את כדור הארץ במרכז היקום. רעיון שנדחה בבוז באותה עת, פותח וזכה לתחייה על ידי קופרניקוס כ 2000 שנה לאחר מכן. על שמו קרוי "מכתש אריסטרכוס" המכתש הבוהק ביותר על הירח שניתן לזיהוי גם בעין בלתי מזויינת.

ראו את האיים המומלצים ביותר עם טיסה ישירה
חופי טורקיז ומלונות יחודיים, קבלו את האיים המומלצים בטיסה ישירה
 
סאמוס הוא אי חביב אבל אם אתם רוצים באמת איים עם חופים נהדרים ושלל מלונות להזמנה עצמאית או וילות ובתי נופש, ראו את האיים המומלצים ביוון עם טיסה ישירה מישראל.
לעמוד המומלצים »
אחד ממגוון מסלולי ההליכה בהרים המיוערים של סאמוס.

לינה / מלון בסאמוס : בסאמוס ישנה מלחמה של ממש על כל תייר שמגיע, מתחרים של בעלי בתי מלון אחרים יספרו לכם שהמלון אליו אתם רוצים להגיע כבר נסגר ולא קיים, או שבעליו מת מהתקף לב לפני שבוע, לא בוחלים באמצעים בכדי למנוע מכם את המלון שאליו אתם רוצים להגיע. יש בעיירה מספר מלונות טובים למדי, אך אם אתם רוצים שקט נפשי ואת המחיר הטוב ביותר עבור המלון הטוב ביותר, אנו ממליצים לכם להזמין את המלון מראש באינטרנט: למלונות באי סאמוס . אפשרויות הלינה הטובות ביותר על האי סאמוס הם בתי נופש להשכרה או מלונות בוטיק קטנים. אי זה לא הצטיין מעולם במלונות המדורגים בכוכבים על האי, מלונות רבים מתגאים בשם "ריזורט" אבל בפועל מדובר במלונות של 2-3 כוכבים.. מלון 5 כוכבים היחידי על האי Doryssa Seaside Resort מוצע להזמנה עצמאית בבוקינג.קום : ראו כאן במחיר סביר, אך כאמור הוא אינו משקף את אופי התיירות באי זה. מדובר כאמור באי המיועד לתיירות בוטיק ופחות לתיירות חבילות הנופש, המלונות המשולבים בחבילות נופש באיים אחרים טובים יותר ומספקים תמורה טובה יותר לכסף שלכם.

מלונות ווילות מומלצות בסאמוס

אאולוס וילה, בצמוד לחוף הים, מיקום ותנאים מעולים : לפרטים והזמנה
אנו פאלאטאקי, גם בקרבת החוף במיקום מעולה : לפרטים והזמנה
ואייס קור אפרטמנטס : לפרטים והזמנה
נאפאקסיה וילות, על החוף, כיאה לסאמוס : לפרטים והזמנה
קלימה פאראדייז, על החוף : לפרטים והזמנה
סטודיו לימניואניס, במפרץ פרטי על הים : לפרטים והזמנה
איילנד אפרטמנטס דירות פשוטות ממש על החוף : לפרטים והזמנה
ארמוניה באי הוטל : לפרטים והזמנה
דורוסיה סי סייד ריזורט : לפרטים והזמנה


זקוקים להמלצה על מלון או וילה בסאמוס?
רוצים המלצה על יעדים אחרים ביוון?
יש לכם שאלה, בקשה?
השאירו פנייה לצוות שרות הלקוחות של אתר יוון והאיים ונשמח לעמוד לרשותכם!

 

ראו את היעדים המומלצים ביוון ביוון עם טיסה ישירה
קבלו את האיים של יוון עם החופים הטובים ביותר ועם טיסה מישראל
 
בין שלל היעדים המוצעים מישראל בטיסה ישירה מצויים מגוון איים, כנסו לכתבה הבאה לצפייה באיים המומלצים ביותר, אלה שיספקו את התמורה הטובה ביותר לכסף שלכם!
למידע נוסף »

האי היווני אנדרוס, מהמרהיבים שבאיי יוון!
אמנם ללא טיסה ישירה אבל סופר קל להגעה ואחלה אי יווני, ANDROS
 
אם אתם מוכנים לקחת טיסה לאתונה ועוד הפלגה של שעתיים בלבד, תגיעו לאחד האיים המרהיבים ביותר של יוון, האי היווני אנדרוס, עם חופי טורקיז מדהימים והמון יוון!
למידע נוסף »

גן עדן נמצא ביוון ושמו - חצי האי פיליון
חופים מרהיבים, נופים מדהימים, אוכל מעולה וזו רק ההתחלה..
 
חצי האי פיליון של יוון, הוא ללא ספק השילוב האולטימטיבי לחופשה מנצחת ביוון, קשה להסביר את הקסם של חצי האי פיליון במילים, אולי בצילומים וגם זה לא ממש בטוח, ראו מקסימום מידע על פיליון באתר יוון והאיים.
למידע נוסף »

ראו גם את משבר הפליטים באי סאמוס.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il