Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
2%
כמות ישראלים ביעד זה - Israeli Tourists

Astypalaia

האי Astypalaia מצוי ממש באמצע הדרך בין שתי קבוצות איים של יוון, האיים הדודקאנסים והאיים הקיקלאדים. ישראלים מסויימים בעיקר בעלי יאכטות שמפליגים מדי פעם ליוון מכירים היטב את האי אסטיפלאה המשמש להרבה מאד יאכטיונרים כתחנת עגינה בדרך לאיי יוון האחרים, או לנמל פיראוס, או לנמל לאבריו שבמחוז באטיקה. עיקר הנופשים בו הם יוונים, אך ניתן למצוא בו גם תיירים מביני עיניין המגיעים במיוחד לחופשה באסטיפלאה בשל היותו אחד האיים המיוחדים והמעניינים ביותר של יוון. בנוסף לכך, למרות היותו אי קטן יחסית, יש בו נמל תעופה בו נוחתות טיסות מאתונה, כך שקלות ההגעה אליו עושה את ההבדל. זאת בניגוד אולי לאיים מיוחדים ויחסית קטנים אחרים של יוון בהם אין כלל נמל תעופה.

דרכי הגעה ומלונות באסטיפליאה : שתי האפשרויות הנוחות ביותר והמומלצות להגעה לאי הן דרך אתונה ורודוס, משני היעדים הללו ניתן לקחת מעבורת/הפלגה. כמו כן מאתונה ניתן כאמור גם לטוס לאי. כדי להגיע לאתונה או לרודוס, עברו לעמוד טיסות לכל יעדי יוון.  בשביל להגיע לAstypalaia בהפלגה מאתונה תצטרכו להגיע לנמל פיראוס. ראו אפשרות הגעה במונית, לחצו על מוניות באתונה, ניתן להגיע לפיראוס מנמל התעופה גם ע"י אוטובוס X96. הפלגה מאתונה יוצאת מספר פעמים בשבוע ואורכה כ-8 שעות, שימו לב זמנים משתנים בין עונה לעונה. עברו לעמוד הבא לבדיקה והזמנת מעבורות. הפלגות ביוון. מה שנותר זה להזמין מלון באי, עברו לעמוד מלונות באסטיפליאה.  אם אתם מעוניינים בעזרה והזמנת מלונות באי, ראו עמוד הבא, מלונות מומלצים ביוון. האי אסטיפליאה מקושר בהפלגות גם עם האי אנאפי וקאלימנוס.שימו לב שניתן להגיע ליעד זה  גם בטיסה סדירה פנימית מאתונה כלומר טיסה מתל אביב לאתונה וטיסת המשך ליעד זה, אתר יוון והאיים מפעיל מוקד הזמנות מיוחד לטיסות [ משולבות ] עם טיסות פנים, ניתן לחייג אלינו בימים א-ה בין השעות 09:00 עד 18:00 למספר טלפון 03-5023770 לאחר מכן תוכלו לחזור לאתר יוון והאיים ולהמשיך ללמוד על היעד וגם לבצע הזמנה למלון, רכב ועוד..
[ מספר הטלפון מיועד להזמנת טיסה בלבד, לא לייעוץ ] 

צורתו של האי אסטיפלאה היא אחד המיוחדות ביותר מבין כל האיים של יוון, (ראו מפה מצורפת) שימו לב לדמיון המקסים של צורת האי לפרפר, האי מוקף באין ספור מפרצונים קטנים וגם איים קטנים. האי אסטיפליאה הוא מתכון לחופשה יוונית של ממש עם חופים נהדרים, כפרים מקסימים עם סימטאות צרות ואוכל נהדר. בתי עיירת הנמל אסטיפלאה חורה ממוקמים על מדרון ומוארים בלילות מהמבצר המצוי בראש הגבעה. זהו מחזה מדהים, רומנטי וקסום. באי יש כ 12 חופים יפים עם מים צלולים ועוד מספר כפרים קטנים ואותנטים המרוצפים באבן ובלתי יומרניים כמו שצריך להיות באי יווני קלאסי שאינו מושתת אך ורק על תיירות [אך גם]. עם זאת רוב החיים מסתובבים סביב עיירת הנמל חורה שהיא מרכז העניינים של האי אסטיפליאה.  במיתולוגייה היוונית הייתה אסטיפליאה אישה שפותתה על ידי פוסידון שהופיע בצורת ברדלס מכונף בעל זנב דג.. כך או כך אסטיפליאה נחשב לאחד האיים הרומטיים ביותר ביוון. אתרים נוספים הראויים לציון הם: הכפר הציורי ליבאדיה - Livadia הסמוך לחורה.תחנות הרוח הציוריות, הכנסיות בתוך המבצר. אם נקלעתם לאי באמצע חודש אוגוסט, תוכלו לחזות ב" פסטיבל האשה" הנחגג ב 15 לחודש.

מפת האי אסטיפליאה :


הצג מפה גדולה יותר

 זקוקים לעזרה בהוראות הגעה או בהמלצה על מלונות באי היאכטיונרים אסטיפליאה? השאירו פנייה בטופס הכחול המצורף ונשמח לעזור, השרות ללא תשלום.

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il