Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
2%
כמות ישראלים ביעד זה - Israeli Tourists

Astypalaia

האי Astypalaia מצוי ממש באמצע הדרך בין שתי קבוצות איים של יוון, האיים הדודקאנסים והאיים הקיקלאדים. ישראלים מסויימים בעיקר בעלי יאכטות שמפליגים מדי פעם ליוון מכירים היטב את האי אסטיפלאה המשמש להרבה מאד יאכטיונרים כתחנת עגינה בדרך לאיי יוון האחרים, או לנמל פיראוס, או לנמל לאבריו שבמחוז באטיקה. עיקר הנופשים בו הם יוונים, אך ניתן למצוא בו גם תיירים מביני עיניין המגיעים במיוחד לחופשה באסטיפלאה בשל היותו אחד האיים המיוחדים והמעניינים ביותר של יוון. בנוסף לכך, למרות היותו אי קטן יחסית, יש בו נמל תעופה בו נוחתות טיסות מאתונה, כך שקלות ההגעה אליו עושה את ההבדל. זאת בניגוד אולי לאיים מיוחדים ויחסית קטנים אחרים של יוון בהם אין כלל נמל תעופה.

דרכי הגעה
על אף היותו אי קטן ולא מוכר, אסטיפליה הוא אי עם שדה תעופה, כך שניתן להגיע אליו בטיסה מאתונה. להזמנת טיסה לאתונה לחצו כאן. זאת הדרך הפשוטה והמהירה. ניתן להזמין טיסה לאסטיפלאה עם קונקשן באתונה באמצעות סוכן בטלפון 03-5023770
מאתונה ניתן לצאת גם בהפלגה אל אסטיפלאה, תצטרכו להגיע משדה התעופה או מהעיר אל נמל פיראוס - למגיעים ישירות משדה התעופה, ניתן לקחת את קו האוטובוס X96 היוצא מדי שעה מהשדה ומגיע אל מרכז פיראוס. ניתן לקחת גם את הרכבת מנמל התעופה. וכמובן בדרך הנוחה ביותר עם מונית. עלות מונית משדה התעופה לנמל פיראוס היא כ-50 יורו, להזמנת מונית לחצו כאן, חברה מומלצת ומקצועית, נהג ימתין לכם בשדה ויחזיק שלט עם שימכם. הנסיעה בין שדה התעופה לנמל פיראוס אורכת בין 50 דקות לשעה פלוס, תלוי בעומסי התנועה.
למגיעים מממרכז אתונה, הדרך המהירה והזולה היא במטרו, לקחת את הקו הירוק ממרכז העיר ולרדת בתחנת פיראוס שנמצאת ממש מול שער 8 בנמל. וכמובן במונית שעלותה ממרכז אתונה לנמל היא 20-25 יורו.
בררו לוחות זמני הפלגה מראש, אל אסטיפלאה יוצאות מעבורות מנמל פיראוס שלוש או ארבע פעמים בשבוע בעונה, ומשך השייט הוא בין 8 ל-10 שעות, תלוי בכלי השייט, לחצו ללוחות זמני הפלגה, חפשו לפי תאריך ולפי נמל המוצא Athens, Piraeus לנמל היעד Astypalea. עלות הפלגה נעה בין 40 ל-60 יורו לאדם לכוון, בהתאם לסוג המעבורת. 
אפשרות נוספת היא לקחת טיסה לקוס, כאשר יש טיסות ישירות זמינות (בעונה בלבד) וממנה להפליג אל אסטיפלאה, מקוס יוצאת הפלגה אחת בשבוע בלבד, מדי יום ראשון בערב, ואורכת כשלוש וחצי שעות, מחירה כ-17 יורו לכוון לאדם.

מה שנותר זה להזמין מלון באי, עברו לעמוד מלונות באסטיפליאה.  אם אתם מעוניינים בעזרה והזמנת מלונות באי, ראו עמוד הבא, מלונות מומלצים ביוון. האי אסטיפליאה מקושר בהפלגות גם עם האי אנאפי וקאלימנוס.צורתו של האי אסטיפלאה היא אחד המיוחדות ביותר מבין כל האיים של יוון, (ראו מפה מצורפת) שימו לב לדמיון המקסים של צורת האי לפרפר, האי מוקף באין ספור מפרצונים קטנים וגם איים קטנים. האי אסטיפליאה הוא מתכון לחופשה יוונית של ממש עם חופים נהדרים, כפרים מקסימים עם סימטאות צרות ואוכל נהדר. בתי עיירת הנמל אסטיפלאה חורה ממוקמים על מדרון ומוארים בלילות מהמבצר המצוי בראש הגבעה. זהו מחזה מדהים, רומנטי וקסום. באי יש כ 12 חופים יפים עם מים צלולים ועוד מספר כפרים קטנים ואותנטים המרוצפים באבן ובלתי יומרניים כמו שצריך להיות באי יווני קלאסי שאינו מושתת אך ורק על תיירות [אך גם]. עם זאת רוב החיים מסתובבים סביב עיירת הנמל חורה שהיא מרכז העניינים של האי אסטיפליאה.  במיתולוגייה היוונית הייתה אסטיפליאה אישה שפותתה על ידי פוסידון שהופיע בצורת ברדלס מכונף בעל זנב דג.. כך או כך אסטיפליאה נחשב לאחד האיים הרומטיים ביותר ביוון. אתרים נוספים הראויים לציון הם: הכפר הציורי ליבאדיה - Livadia הסמוך לחורה.תחנות הרוח הציוריות, הכנסיות בתוך המבצר. אם נקלעתם לאי באמצע חודש אוגוסט, תוכלו לחזות ב" פסטיבל האשה" הנחגג ב 15 לחודש.

מפת האי אסטיפליאה :


הצג מפה גדולה יותר

 זקוקים לעזרה בהוראות הגעה או בהמלצה על מלונות באי היאכטיונרים אסטיפליאה? השאירו פנייה בטופס הכחול המצורף ונשמח לעזור, השרות ללא תשלום.

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il