האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

אפירוס Epirus | צפון יוון ההררית - יוון והאיים

אפירוס | צפון יוון ההררית Epirus

תדמיינו מקום..
עם הנהר הצלול ביותר באירופה, עם קניון הסלע הצר העמוק ביותר בעולם, עם ההר השופע ביותר במעיינות צלולים ביוון, עם שלל אגמים, עם 5 נהרות שוצפים, חופי טורקיז מהפנטים, מסלולי הליכה בטבע, כפרים יווניים כמו בסרטים, אוכל יווני נפלא, ספורט אקסטרים חווייתי,אנשים חביבים, מזג אוויר קסום ומיוחד, מלונות מעולים ולא יקרים, לנו זה נשמע כמו חלום, אבל החלום הזה הזה מציאות, אתם מוזמנים לחוויה בכל עונות השנה באפירוס הכולל בתוכו את כפרי זגוריה, צומרקה, יואנינה, מצובו, סולי והחוף המערבי, ואת כל הטוב הזה תוכלו לשלב עם טיול מקסים מאתונה או מסלוניקי ולכלול גם את מטאורה, או פיליון או האולימפוס בדרך לכאן או בדרך חזור מכאן, או אם תרצו להגיע רק לכאן, לבחירתכם, כך או כך בעמוד זה של אתר יוון והאיים המשווק הרשמי של מחוז אפירוס בישראל, נספק לכם מידע והמלצות על המחוז המופלא הזה של יוון, וקישורים לעמודים רלוונטים נוספים באתר יוון והאיים העוסקים במוז אפירוס, בנוסף מומלץ גם להתעדכן בקבוצות הפייסבוק שלנו [ תעשו לייק בכדי להיות מחוברים ] ראו רשימה שלהם בהמשך העמוד.

מתי הכי מומלץ להגיע לאפירוס ומתי כדאי להתחיל לתכנן: האביב, אפריל עד יוני, הוא תקופה נהדרת, הקיץ, יולי אוגוסט, ספטמבר, הוא שיא העונה. אוקטובר ונובמבר, החגים ותחילת השלכת,  הם התקופות הטובות ביותר לטיול בכפרי זגוריה, צומרקה, סולי והסביבה. אך שימו לב האיזור נחשב לאחד האטרקטיבים באירופה ומי שרוצה להנות ממש, רצוי שיתחיל לתכנן את הטיול שלו מוקדם ככל שאפשר, מטיילים רבים מזמינים טיסות, סוגרים מלונות ומסלול זמן רב מראש בכדי להבטיח מיקומי בסיס טובים לטיול, שימו לב שבשל טוואי השטח ההררי מאד, למיקום הלינה יש שיבות קריטית בתכנון זמני הנסיעה ממקום למקום ולאיכות הטיול ולכן רצוי לסגור את המיקומים הטובים ביותר שמתמלאים מהר מאד, מאחר והם קטנים, זמן רב מראש בהמשך העמוד ובעמודים נוספים של אתר יוון והאיים תקבלו רשימה של אטרקציות ומלונות מומלצים שיעזרו בתכנון שלכם, וגם נפנה אתכם לשרותי ייעוץ מתקדמים, לשדרוג החוויה שלכם מהטיול המתוכנן.


ראו גם המלצות לתכנון הטיול שלכם לאביב וקיץ 2024


Multiseason Destination - Epirus GREECE from sivan zamir on Vimeo.

ראו גם את הספר : המדריך למטיילים בצפון יוון ההררית ואו את המסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון


ראו את המידע המקיף ביותר להרכבת טיול בצפון יוון ההררית ובמיוחד במחוז אפירוס, הכולל את כפרי זגוריה, צומרקה, סולי, מצובו ואניליו, אמברקיסוס, יואנינה מצובו ועוד כאן בעמוד "אפירוס" של אתר יוון והאיים, המידע בעמוד זה ובעמודים הנוספים באתר יוון והאיים על צפון יוון יעזור לכם להרכיב ולבנות את הטיול שלכם לצפון יוון באופן עצמאי וכולל גם המלצות על מסלולים, אטרקציות, מלונות, מסעדות ועוד ועוד, בנוסף תוכלו גם לרכוש את המסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון או להרשם לייעוץ והרכבת מסלול באופן פרטני מול סיון זמיר, הבעלים של אתר יוון והאיים ויועץ הטיולים הבכיר ביותר לאיזור זה של יוון, מידע והמלצות נוספות בנושא טיולים ביוון ובצפון יוון ומחוז אפירוס בפרט, תוכלו למצוא בתפריט "צפון יוון" הכפתור השמאלי ביותר בתפריט המרכזי באתר, אם אתם מעוניינים בטיול בוטיק לקבוצה קטנה, חברים או משפחה ראו פרטים נוספים על טיולי הבוטיק שלנו לקבוצות קטנות לצפון יוון לחצו כאן

מחוז אפירוס Epirus הוא המחוז המרתק והיפה ביותר ביוון ההררית, הוא מצוי בצפון מערב יוון וכולל את: כפרי זגוריה Zagori, חבל צומרקה Tzumerka, את איזור סולי Souli  קניון ויקוס Vikos, נהר הוידומאטיס Voidomatis, נהר האראכטוס Arachthos, רכס צומרקה, רכס טימפי Tympi, מעיינות קויאסה Kouiassa, גבי המים של רוגובו Rogovo pools, תצפיות אוקסיה Oxia, אגיה פרסקבי Agia Paraskevi ובאלוי Baloi על קניון ויקוס. גשר קוקוריס Koukkoris, נהר האוס Aoos river, יואנינה Ioanina, הכפר מצובו Metsovo, קטרה קרוס Katara cross, אראכטוס קרוס Arachthos cross, מפלי המים של קטאראקטיס Kataraktis waterfalls מפלי Rema marks מפלי Souda  ועוד.. בקיצור, טבע עוצמתי, פראי ומרהיב. בנוסף איזור פעיל מאד בתחום אטרקציות אקסטרים כגון: רפטינג (בדרגות שונות ומתאים לכל המשפחה), קניונינג (הייקיניג וסנפליג בערוצי מים), טיולי ג'יפים, אומגה, מסלולי הליכה, פראגליידינג ועוד. אם אתם מתכננים טיול טבע משפחתי אפירוס הוא גן עדן של ממש עבורכם. מחוז אפירוס נקרא על שמו של המלך פירוס אשר שלט על ממלכת אפירוס במשך 5 שנים סביב 240 לפנה"ס המשפט המוכר והידוע "עוד נצחון כזה ואבדנו" נאמר מפיו של המלך פירוס, זאת לאחר הקרב הגדול והעקוב מדם נגד הרומאים בו איבד כמעט את כל צבאו, זה המקור לביטוי "נצחון פירוס", נצחון שכולו הפסד.


אפשרויות לטיול בחבל אפירוס

1. טיול עצמאי: השתמשו באלפי ההמלצות באתר יוון והאיים והרכיבו בעצמכם את הטיול שלכם לצפון יוון ולאפירוס בפרט גם את כל ההזמנות למלונות לאורך המסלול ואת השכרת הרכב תוכלו לעשות דרך אתר יוון והאיים וע"י כך גם לקבל את השרות שלנו במקרה של בעיה או תקלה, הרכבת מסלול עצמאית מתאימה לאנשים שאוהבים ויש להם זמן לחקור ולהרכיב את המסלול שלהם עצמאית מהמידע הקיים ברשת ובעיקר באתר יוון והאיים. ראו תקציר מסלול מאתונה | ראו תקציר מסלול מסלוניקי

2. טיול עצמאי עם המסלול המודולרי של יוון והאיים: המסלול המודולרי הוא מסלול כתוב ומוכן, כולל המלצות, מסלולים, הוראות נסיעה וכזה המתאים למי שמגיע לטיול בצפון יוון של החל מ 5 ימים ועד 20 יום, הוא ניתן להתאמה באופן מודולרי למספר הימים העומדים לרשותכם וכולל גם עזרה ראשונית של סיון זמיר [ יועץ הטיולים ביוון ] לחלוקת ימים נכונה שתעזור את השימוש במסלול המודולרי, למסלול המודולרי נכנסים עם קוד סודי שמתקבל לאחר התשלום
לעוד פרטים ורכישה לחצו כאן

3. טיול עצמאי עם ייעוץ בהתאמה אישית: במסגרת שרות זה תתייעצו באופן ישיר טלפונית תחילה עם סיון זמיר יועץ הטיולים ביוון, לאחר ההתייעצות, אנו נכתוב עבורכם מסלול מותאם אישית לבקשות, לדרישות ולפנטזיות שלכם, כך שהמסלול יתאים לצרכים שלכם, כמובן שגם נמליץ על מלונות ספציפים או כל המלצה ספציפית אחרת שתזדקקו לה ולמעשה נלווה אתכם במשך כל הטיול בעזרה On line בטלפון או ואטסאפ.
לעוד פרטים ורכישה לחצו כאן.

4. טיול בוטיק פרטי עם נהג ורכב שלנו: אנחנו ניקח אתכם למיקומים המרהיבים ביותר בצפון יוון במסלול שאנחנו ייצרנו וכל זאת עם רכב שלנו ונהג שלנו שגם ישמש כמדריך שלכם בטיול לצפון יוון, במקרה הזה אתם רק צריכים לפגוש את הנהג שלנו בנמל התעופה שיוחלט עליו ומכאן אנחנו כבר מארגנים ומסדרים את הכל, טיול זה מתאים גם לזוגות החוששים לנהוג, גם למשפחות וגם לקבוצות של חברים, לאתר יוון והאיים הפועל בשיתוף פעולה עם חברת הולידי פלאן היוונית יש צי גדול של רכבים חדשים ומתוחזקים ונהגים מיומנים ודוברי עברית או אנגלית, למידע נוסף ויצירת קשר איתנו.
עיברו לעמוד הטיולים הפרטיים.

5. הספר "המדריך למטיילים בצפון יוון ההררית" מאת זמיר סיון: המדריך המודפס למטיילים בצפון יוון ההררית הוא ספר חובה לכל מטייל בצפון יוון, מדובר במדריך המודפס המקצועי ביותר לתכנון טיול בצפון יוון ההררית, הספר מכיל עמודי מידע ממוקדים ומאות המלצות למטיילים בצפון יוון ההררית (צומרקה, זגוריה, מטאורה, פיליון והאולימפוס) בנוסף הספר מסונכרן עם ברקוד מיוד עם אתר האינטרנט "יוון והאיים" למידע מתעדכן ולהמלצה על מלונות, מסעדות ואטרקציות. הרוכשים את הספר יכולים גם ליצור קשר עם מוקד החירום של יוון והאיים ללא תוספת תשלום. הספר ניתן לאיסוף עצמאי מאיזור גבעתיים או למשלוח עד הבית.
עיברו לעמוד רכישת הספר.

מה הייתרון בהשכרת רכב ביוון דרך אתר יוון והאיים?
אם תתקלו בבעיה כספית מול חברת ההשכרה בעתיד [ Sixt, Hertz, Thrifty, Avis, Budget, Drive ]  אתר יוון והאיים הוא הגורם המקשר שלכם ואנחנו יכולים ליצור קשר לעזרה שלנו מול חברת ההשכרה, אתם מקבלים כאן תוספת שקט נפשי באותו המחיר של השכרת רכב שלא דרך אתר יוון והאיים, ההטבה רק למי שהתחיל את ההשכרה בקישור או באנר המצוי באתר יוון והאיים.

פרקטית, מה לעשות?  התחילו בהזמנת טיסות מוקדם ככל האפשר, כך תצליחו למצוא טיסות במחירים טובים, רצוי טיסות מתל אביב לאתונה וגם חזור מאתונה. אפשר גם הלוך אתונה חזור סלוניקי ואפשר גם טיסות לסלוניקי וחזור מסלוניקי, הזמינו את הטיסות למינימום של 7-8 ימים, אפשר לטייל בצפון יוון ההררית גם לכיוון ה 14 יום מבלי שיהיה לכם רגע דל, אבל 7-8 ימים זה מינימום מומלץ, אם אתם רוצים להוסיף גם איזה יעד משולב חוף ים לסוף הטיול, יהיה נכון להוסיף גם ביקור של 3-4 ימים בחצי האי פיליון, ואז כדאי להזמין טיסות לכיוון ה 12 יום ביוון.כאמור, תחילה הזמינו את הטיסות. מהמסגרת הזו תוכלו להשתמש במספר אפיקים על מנת לבנות לעצמכם את הטיול, או ע"י קריאת המלצות באתר יוון והאיים, או ע"י רכישה של מסלול כתוב ומוכן לצפון יוון או ע"י הגעה לייעוץ עם זמיר סיון, יועץ הטיולים הידוע בישראל לצפון יוון. שימו לב שניתן גם להשתמש באתר יוון והאיים ובאתר הלוויין שלנו על מחוז אפירוס Epirus.co.il ובעזרתם לתכנן עצמאית ולבצע הזמנות של כל מרכיבי הטיול שלכם באופן עצמאי. בנוסף תוכלו גם להעזר בעמוד הפייסבוק החזק ביותר בכל הקשור לצפון יוון ההררית "צפון יוון עם זמיר סיון". בכל שלב, ואם יש לכם שאלות, או צורך בעזרה בתכנון או התלבטות, ניתן ליצור קשר עם מחלקת השרות של אתר יוון והאיים, נשמח לסייע ולעזור : לחצו כאן

יתרון השכרת רכב ביוון דרך הקישורים באתר יוון והאיים

אותו מחיר עם ביטחון נוסף

כאשר אתם מבצעים את הזמנת הרכב דרך קישור זה והקישורים באתר יוון והאיים, אתם גם מקבלים את מירב ההמלצות תחת כובע אחד, אישור מיידי ואפשרות ביטול עד 48 שעות לפני.
אם חלילה בתום השכירות נוצרה בעיה כספית כלשהי, אתר יוון והאיים כגוף המתווך, יכול להתערב ולנסות לעזור. זה לא עולה יותר, המחיר נשאר זהה...

חלוקת זמנים: רצוי להתחיל עם צומרקה ל 3-4 ימים ראשונים ואז לעבור לכפרי זגוריה ל 3-4 ימים נוספים, לאחר מכן תוכלו לנסוע לחצי האי פיליון, זאת במידה ויש לכם אפשרות להוסיף עוד 3-4 ימים לפחות. [ בין כפרי זגוריה לפיליון תוכלו לבקר במנזרים התלויים במטאורה ] יעד חובה בכל טיול ראשון ליוון, אם יש לכם יותר ימים, ניתן גם להיות בצומרקה לכיוון ה 5 ימים ואז לחלק את צומרקה לשני מיקומי כוכב [ דרום צומרקה ומרכז צומרקה ] דרום 2 לילות, צפון 2-3 לילות. לגבי זגוריה המרחקים פחות גדולים כך שאין צורך לחלק. מי שירצה לעשות לילה בין כפרי זגוריה לפיליון יכול ללון במצובו, על הדרך.. בכלל מצובו הוא בסיס לא רע לטיולי כוכב באיזור, גם העיר יואנינה שווה ביקור ואולי אפילו לילה או 2, אם כי היא פחות מתאימה כבסיס לטיול בצפון יוון ההררית בשל מרחקי הנסיעה מדי יום. עוד שילוב מעניין לאחר הביקור בכפרי זגוריה וצומרקה, היא חופשה בחוף הים המערבי של מחוז אפירוס, באיזור העיירות סיבוטה, פארגה ופרבזה, כמה מהחופים הטובים ביותר של יוון מצויים באיזור זה, אז מי שרוצה לשלב הרים וים, יוכל לבחור או את החוף המערבי או את חצי האי פיליון.

מתי להגיע לטיול בחבל אפירוס? הזמן האולטימטיבי לטיולים בחבל אפירוס הוא מחודש אפריל [ אפילו תחילת אפריל ] ועד סוף חודש נובמבר. תקופת האביב הרשמית, בה יש את כמויות המים הגדולות ביותר והפריחה הם בחודשים : אפריל, מאי, יוני ותחילת יולי, בחודש אוגוסט מזג האוויר הוא עדיין מופלא, נעים וכיפי ויש זרימה ברוב הערוצים, זה שיא העונה ואם אתם מתכננים להגיע ביולי אוגוסט לאפירוס רצוי שתסגרו הכל מוקדם ככל שניתן [ מסלול, מלונות, הזמנת אטרקציות מראש ועוד ]. חודשים ספטמבר ואוקטובר מרהיבים ונוחים מאד לטיול גם כן, אמנם הלילות מעט מתקררים, אבל עדיין נעים מאד לטייל כאן [ יוון אינה מדינה צפונית מאד ולכן כמות ימי השמש בחודשים אוקטובר ונובמבר רבה ]  חודש נובמבר הוא קלאסי לטיולי שלכת, מחוז אפירוס בשלכת הוא נדיר ביופיו ומגיעים אליו תיירים מכל אירופה. פנימה לתוך החורף, [ דצמבר עד תחילת מרץ ] תקופה בה היוונים עדיין מגיעים ומטיילים, כפרי זגוריה וצומרקה בחורף מרהיבים לא פחות, אם כי הטמפרטורות עשויות להיות נמוכות, פסגות ההרים מושלגות, מתאים רק למי שכבר היה בכפרי זגוריה וצומרקה והתאהב, והאמת? מיום ליום יש יותר ויותר מאוהבים!

ראו גם את העיר יואנינה בירת מחוז אפירוס

זקוקים להמלצה על מלונות בזגוריה, צומרקה, יואנינה...

צרו קשר עם מוקד השירות החינמי של אתר יוון והאיים

היעזרו בניסיון שלנו ובשירות החינמי שלנו כדי לקבל המלצות לינה במחוז אפירוס: בכפרי זגוריה, צומרקה, העיר יואנינה, מצובו, פארגה ועוד.
הכי חשוב, כדי שההמלצה תקלע כמה שיותר, זה שתספרו לנו מה מחפשים? באילו תאריכים? לכמה אנשים? וכל דגש רלוונטי.אפירוס, יוון!
בסרטון: רמה מארקס, מפלי סודה, חוף צומרקה, נהר הוידומאטיס, הכפר צפלובו ורכס טימפי.  הפקת הסרטון: סיון זמיר.אפירוס, יוון!
בסרטון: תצפיות על קניון ויקוס, מעיינות קויאסה, ראפטינג על הוידומאטיס, קטראקטיס ועוד. הפקת הסרטון: סיון זמיר.


מלונות: חלק בלתי נפרד מחוויית הטיול בצפון יוון ההררית הם המלונות, מיקומם והמאפיינים המיוחדים שלהם. עם זאת בשל המרחקים שיכולים להיות גדולים בין מיקומי הלינה לביקור באטרקציות ובמיקומי הטבע שתרצו לראות, חשוב גם לבחור מלון שיענה על הדרישות שלכם וגם שיהיה במיקום כזה שמאפשר לכם את חוויית הטיול המירבית מבלי להיות כל היום רק בנסיעות. לכן ריכזנו עבורכם דרך אתר הלוויין שלנו "אפירוס" את המלונות המומלצים ביותר בכל מחוז אפירוס הכולל את : כפרי זגוריה, צומרקה, יואנינה, מצובו, אמברקיקוס וארטה. כולם מופיעים בעמוד הבא : מלונות מומלצים באפירוס  << The best hotels in Epirus

מסלולי הליכה:
אפירוס הוא גן עדן למסלולי הליכה בטבע. מסלולי ההליכה לכל המשפחה כוללים: אפיקי מים, מפלים, נופים מרהיבים והרבה אוויר נקי. למעשה גם כפרי זגוריה וגם צומרקה הם National parks יש במחוז מעל 500 מסלולי הליכה ברמות שונות, גם מסלולי הליכה המתאימים למשפחות עם ילדים קטנים וגם מסלולי הליכה למתקדמים ומתקדמים מאד. בעלי המלונות ישמחו לעזור לכם לבחור מסלולי הליכה מומלצים ע"פ האיזור בוא אתם נמצאים, מידע ראשוני אודות מסלולי הליכה באפירוס ניתן לקרא בעמוד מסלולי הליכה מומלצים באפירוס כאן באתר יוון והאיים : מסלולי הליכה באפירוס עוד מסלול הליכה מיוחד בתוך המים [ ריבר טרקינג קסום ] תמצאו בנהר האכרון

פעילויות ואקסטרים: מגוון אפשרויות האקסטרים והפעילויות במחוז אפירוס גדול מאד, החל מראפטינג רגוע וכיפי על נהר הוידומאטיס שבכפרי זגוריה ועד ראפטינג מעט יותר אתגרי על נהר האראכטוס שבצומרקה. המשך בקניונינג [ ירידה בחבלים בתוך מפלים של מים זורמים ] בכפרי זגוריה. עוד ניתן לעשות כאן: מגוון של טיולי ג'יפים, קיאקים, פאראגליידינג, רכיבה על סוסים, חץ וקשת, חפש את המטמון ועוד ועוד. החברה המקצועית ביותר בכל הקשור לפעילויות הללו במחוז אפירוס, עונה לשם אלפיין זון. רצוי לסגור מראש את האטרקציות ע"פ תכנון המסלול שלכם ולא לחכות לרגע האחרון, החברות ביוון מוגבלות מבחינת מספר המשתתפים ביותר נתון באטרקציה נתונה, כדאי לסגור מוקדם ככל האפשר במיוחד אם אתם מתכננים להגיע לטיול באפירוס בחודשים יולי, אוגוסט וספטמבר, ראו Alpinezone

המסלול המודולרי לטיול עצמאי מושלם בצפון יוון

מסלול כתוב מוכן ומפורט יומית ברזולוציה גבוהה

המסלול המודולרי לטיול עצמאי בצפון יוון הוא המוצר הנמכר ביותר של אתר יוון והאיים. המסלול מוכן ומפורט וכולל מעל 20 ימי טיול בפירוט יומי. במסלול כלולים האיזורים: צומרקה, כפרי זגוריה, מטאורה, פיליון, שמורת האולימפוס, חלקידיקי וכן המלצות על מה לעשות בדרך מ או לאתונה או סלוניקי.
המסלול כולל מפה מדוייקת בסוף כל יום כדי למנוע בעיות ניווט שכל כך נפוצות. המלצות לינה, המלצות למסעדות... וכן אפשרות להתייעצות במייל עם יועץ מקצועי לגבי חלוקת הימים או שאלות נוספות.
​​​​​​​אלפי מטיילים כבר טיילו עם המסלול וחזרו לספר..

איזה רכב צריך לטיול באפירוס? אז ככה, זה נכון שאולי באחד מהימים תקחו טיול ג'יפים, אבל בגדול, אחד הדברים המדהימים במחוז אפירוס הוא שניתן להגיע לכל מיקומי הטבע המרהיבים ביותר שיש לאיזור הזה להציע עם רכב רגיל לחלוטין. תשתיות הכבישים טובות, כבישי אספלט יובילו אתכם אפילו לנקודות המרוחקות ביותר, אך כמובן לכל אתרי המאסט, לכן רכב רגיל, בהחלט יספיק, קטן או גדול, ע"פ הדרישה המשפחתית שלכם. אנחנו אישית מאד ממליצים לכם לבצע את השכרת הרכב לטיול שלכם דרך עמוד השכרת רכב ביוון של אתר יוון והאיים, באופן הזה יש לנו מעקב אחר ההזמנה שלכם ובכל בעיה שתתעורר מול חברת ההשכרה [ אם תתעורר ] אנחנו נהיה אנשי הקשר שלכם מול חברות ההשכרה, ראו : השכרת רכב ביוון

לחצו למעבר לעמוד הרצוי:

 

אפירוס, יוון!
בסרטון: גבי המים של רוגובו, פלאו גריפו, החוף המערבי, מפלי קטראקטיס ועוד. הפקה: סיון זמיר

הדרך מאתונה לאפירוס: במאי 2017 נפתח החלק הכמעט אחרון באוסטוסטרדה המקשרת בין אתונה לבין מחוז אפירוס המאפשרת נסיעה מאתונה לצומרקה בכ-4 שעות בלבד! הדרך שם אינה רק נסיעה אלא טיול. בדרך תעברו בתעלת קורינטוס (התעלה השניה בגודלה בעולם), בגשר המיתרים הגדול באירופה: ריו אנטיריו ובמפרץ אמברקיקוס, אחלה של טיול מאתונה למחוז אפירוס. בדרך חזרה לאתונה תוכלו לנסוע דרך מצובו והמנזרים התלויים של מטאורה.
אם אתם מגיעים מסלוניקי, פשוט סעו מסלוניקי על אוטוסטרדת אגנטיה Agnatia עד כפרי זגוריה (כ-3 שעות) וצומרקה. בדרך מסלוניקי או בדרך חזרה תוכלו לשלב ביקור בכפר מצובו, במנזרים התלויים של מטאורה וביקור בשמורת הר האולימפוס. בשני המקרים, ובמידה והזמן העומד לרשותכם מאפשר, אנו ממליצים לשלב גם את חצי האי פיליון בתכנית הטיול שלכם. 

הדרך מאתונה על המפה (כולל צומרקה, זגוריה, מטאורה ופיליון)


למפרט מלא של המסלול ריכשו את המסלול המודולרי שלנוהסבר מפה ודרך מומלצת להרכבת מסלול הטיול שלכם:
 אם אתם נוחתים באתונה וגם ממריאים בחזרה מאתונה, הכי נכון להתחיל את הטיול בנסיעה לכיוון תעלת קורינטוס ולאחר מכן לכיוון גשר המיתרים התלוי הארוך ביותר באירופה ריו אינטריו שליד העיר פטראס, ומשם להצפין לכיוון צומרקה, בדרך לצומרקה ניתן לשלב ארוחת צהרים ליד מפרץ אמברקיקוס, בטברנה בשם Amvrakia. לאחר ביקורכם בצומרקה, הצפינו דרך יואנינה לכפרי זגוריה, לאחר הביקור בכפרי זגוריה, הדרימו לכיוון המנזרים התלויים של מטאורה וחיזרו לאתונה. במידה ומתאפשר לכם להוסיף עוד ימי טיול, סעו לחצי האי פיליון המרהיב ואז לאחר כמה ימים חיזרו לאתונה. אגב במסלול המודולרי מפורט כל המסלול יום אחרי יום להיכן לנסוע, מה לעשות, היכן לבקר ועוד ועוד..

הדרך מסלוניקי על המפה (כולל, מצובו, זגוריה, צומרקה, מטאורה, האולימפוס וחזרה לסלוניקי)


למפרט מלא של המסלול ריכשו את המסלול המודולרי שלנוהסבר מפה ודרך מומלצת להרכבת מסלול הטיול שלכם:
אם אתם נוחתים וממריאים מסלוניקי, התחילו את הטיול שלכם בנסיעה לכפרי זגוריה תחילה, לאחר ביקורכם בכפרי זגוריה סעו לצומרקה לכמה ימים, משם סעו למנזרים התלויים של מטאורה, ומשם בחזרה לסלוניקי, גם במסלול זה אם יש לכם כמה ימים נוספים בטיול, אנחנו ממליצים על חצי האי פיליון, במקרה כזה גם תוכלו לשלב את הר האולימפוס בדרך חזור שלכם לסלוניקי, אגב במסלול המודולרי מפורט כל המסלול יום אחרי יום להיכן לנסוע, מה לעשות, היכן לבקר ועוד ועוד.החלק הראשון בסרטון זה שהופק ע"י אתר יוון והאיים וזמיר סיון מצולם בחבל אפירוס עד דקה 07:58 ובהמשך בחצי האי פיליון


מפלי קטאראקטיס בצומרקה, אפירוס יוון.


בצילום - לורוס ספרינגס

בצילום, מעיינות קויאסה 


נהר הוידומאטיס, כפרי זגוריה, אפירוס יוון.


שימו לב שניתן לשלב טיול בחבל אפירוס של יוון גם עם איי יוון ויעדי נופש נוספים באיזור זה של יוון. נסיעה לכיוון מערב תביא אתכם לעיירת החוף המקסימה parga ממנה גם תוכלו לשוט לאי המקסים paxi אחד האיים המיוחדים של יוון.

 


חברת אלפיין זון מפעילה מגוון גדול של פעילויות בצומרקה ובכפרי זגוריה, כולל ראפטינג על נהר האראכטוס, ראפטינג על נהר הוידומאטיס, ריבר טרקינג [הליכה בתוך אפיקי נחל], קניונינג [ירידה בחבלים בתוך מפלים] בעיקר בכפרי זגוריה וגם בצומרקה, וכן טיולי ג'יפים מרהיבים בזגוריה, צומרקה וואסליצה, לחצו על הלוגו שלהם לכניסה לעוד מידע ויצירת קשר איתם.

הגעה לאפירוס והמלצה:
Katara Cross - הכביש המחבר את קלמבקה אל יואנינה הוא אחד הכבישים היפים ביותר באירופה, זו גם הדרך הנכונה להגיע לאיזור אפירוס, תוכלו לקרוא עוד מידע על מעבר קטארה בהמשך עמוד זה, מי שאינו מוכן לנסוע את כל השעות הנדרשות להגיע מאתונה לאיזור אפירוס, יוכל לקחת טיסה פנימית מאתונה ליואנינה ואז להגיע לבירת המחוז תוך פחות משעה, אך כאמור, אז יפספס כמה נקודות שאנו מאד ממליצים עליהם במסגרת נסיעה מאתונה או סלוניקי לאפירוס, כגון חצי האי פיליון, מטאורה והעיירה האלפינית מצובו.

לא תישארו רעבים, אוכל ומסעדות בחבל אפירוס:  המטבח היווני באיזור זה של יוון מתמחה בכמה מאכלים ערבים לחך, כמו למשל טלה צלוי בעשבי תיבול הגדלים באיזור, או סטיפאדו שהוא בשר אדום מבושל בקדירה עם בצלים בבישול ארוך ואיטי ביין אדום מקומי. צימחוניים יכולים להתפנק על גבינת פטה בגריל עם פלפלים קלויים בשמן זית מקומי, או על המאזטים היווניים המפורסמים והטריים. בכל ארוחה תוכלו לקנח בגאלאקטובוריקו שהינו מאפה בצק עלים עם מילוי של קרם וניל ברוטב דבש, בדרך כלל מאפה זה אינו זמין כל השנה ביוון, אבל מאחר וחבל אפירוס הוא הצפוני והקר ביותר ביוון הוא נאפה כאן כל השנה. טברנות ומסעדות טובות מצויות בכל אחד מהכפרים באפירוס, כך שלא תתקשו למצוא מקום טוב לאכול.

טיפ חשוב בנושא דלק, למטיילים ברכב באיזור אפירוס: על הכביש הראשי המוביל מיואנינה לקוניצה  E-90 יש 2 תחנות דלק, כאן אין בעיה עם דלק. אבל אם אתם מתכננים לשהות באיזור הכפרים בחלק של ויקוס מספר ימים, רצוי למלא מיכל דלק מלא, שכן אין הרבה תחנות דלק בכפרים וביניהם. לא פעם קיבלנו פניות מישראלים שנתקעו ללא דלק בשעת לילה מאוחרת בין הכפרים וביקשו את עזרתנו והדרכתנו מהיכן ניתן להביא דלק. במקרה הצורך יש לנו איך לעזור, אבל רצוי שלא תזדקקו לשרות זה, מלאו דלק על הכביש הראשי לפני הכניסה לכפרים וסעו בזהירות בכבישים המתפתלים בין הכפרים. אם בכל זאת נתקעתם בלי דלק, צרו קשר עם מוקד העזרה של אתר איי יוון הישראלי greece s.o.s help


מידע נוסף והיסטוריה על מחוז אפירוס ביוון: התושבים הכפריים באזור הם ברובם וולאכים שהגיעו לכאן מאיזורים ברומניה, מדובר ב"דאקים" שנדדו לכאן גם בתקופה הרומית וגם בימי הביניים המאוחרים יותר ובעבר היו רועים נודדים, שפתם היא שפה א-רומאנית, (דוברי רומנית עכשוית יוכל להבין את מקצת השפה). תושבי הערים ברובם יוונים במוצאם. העיר הגדולה ובירת המחוז היא יואנינה המקומים מבטאים 'יאנינה' השוכנת על שפת אגם פאמבוטידה. העיר תוססת ומונה כ-100,000 תושבים. העיר העתיקה מוקפת חומה ומצודה מרשימה שבה גם מוזיאון לתולדות העיר ומסגד מרשים. העיר מהווה הצטלבות דרכים חשובה לכל הכיוונים: מערבה, הכביש לאיגומיניצה ולים, צפונה, לקסטוריה, כיוון מזרח לעבר מצובו ומשם אפשר לחצות את הפינדוס במעבר ההרים קאטרה לכיוון מנזרי מטאורה. מדרום הדרך למחוז ארטא ולמפרץ הקורינטי. בעיר מלונות מסעדות ואתרי בילוי וגם שדה תעופה. בקיץ, כאשר במרכז יוון עשוי להיות חום מעיק, ביואנינה מזג האויר נעים ונח בדרך כלל. האיזור רווי מים, אגמים מפלים, נחלים ובריכות טבעיות למנוחה ורגיעה. אולם ב-1940 היה האזור הזה מאד לא רגוע, גם לכאן פלשו כוחות איטליה הפאשיסטית (של מוסוליני) לאחר שכבשו את אלבניה השכנה מצפון. בסופה של המלחמה גברו היוונים על האיטלקים, אך כשלון האיטלקים לא עזר ליוונים הרבה, וגרמניה שלחה את צבאה וכבשה את יוון כולה ויהודי אפירוס ויוון נשלחו למחנות ההשמדה. עניין מרכזי באזור הם "המקום שמאחורי ההרים", אלה הם 40 הכפרים ההרריים - כפרי זגוריה, בעבר זה היה "סוף העולם" מבחינת היוונים, כיום האיזור מושך אליו מטיילים רבים. הארכיטקטורה המיוחדת באיזור מתאפיינת בבתים בנויים באבן אפורה לפי מסורת עתיקה ורעפים מאבני ציפחה. מדובר באיזור מיוחד ולא שגרתי המציע מגוון אפשרויות טיול, תצפיות, מסלולים, מקורות מים, אתרי טבע מרהיבים, מנזרים ותשתית תיירותית מפותחת ונוחה.

.

למידע נוסף, עזרה בהרכבת טיול, המלצות על מלונות ברחבי חבל אפירוס, הזמנת אטרקציות ועוד, השאירו פנייה לצוות השרות שלנו:ראו גם:  Epirus Promotion Network - EPN   Epirus Greece

 


 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il