Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

האי קיאה יוון Kea island

האי קיאה הוא הפתעה נעימה וקלה יחסית להגעה. אי יפה עם חופי טורקיז מעולים וקרוב מאד לאתונה, אפילו שווה לשקול ללון לילה אחד בעיירה Lavrio [נמל היציאה לאי זה המצוי דרומית לאתונה] במידה ולוחות זמני ההפלגות לא מסתדרים עם זמני הטיסות מישראל, ולצאת עם בוקר בהפלגה הראשונה. משך ההפלגה לאי קיאה הוא שעה אחת בלבד. אפשר לעשות גם לילה באתונה, אך יש לקחת בחשבון שמרחק הנסיעה ממרכז אתונה לנמל לאבריו הוא קרוב לשעה וחצי, בעוד שמנמל התעופה של אתונה ללאבריו מדובר על 30 דקות נסיעה בלבד. לאבריו בהחלט מקום נחמד לשהות של לילה אחד אם צריך.

הגעה אל קיאה
ראשית הזמינו טיסה אל אתונה
משדה התעופה של אתונה עליכם להגיע אל נמל לאבריו Lavrio השוכן כ-35 ק"מ דרומית לשדה התעופה של אתונה. הדרך הנוחה להגיע היא על ידי הזמנת מונית, נהג שימתין לכם עם שלט בשדה התעופה ויקח אתכם ללאבריו במונית נקיה וממוזגת, להזמנת נהג מחברה מקצועית ומומלצת לחצו כאן (עלות מונית היא כ-50 יורו)
ההפלגה אל קיאה אורכת שעה בלבד, בררו לוחות זמני הפלגה מראש עוד לפני הזמנת הטיסה, לחצו פה לבירור לוחות זמנים וחפשו לפי תאריך ומנמל המוצא Athens, Lavrio ואל Kea

השלב האחרון הוא הזמנת מלון באי, עברו לעמוד מלונות בקיאה. אם תצטרכו עזרה בחיפוש מלונות מומלצים באי, ראו עמוד המלצה על מלון ביוון. האי קיאה מקושר בהפלגה גם לאי קית'נוס. האי קיאה הוא הקרוב ביותר ליבשת בין קבוצת האיים הקיקלאדים. קיאה המכונה בשם "האי של האתונאים" הוא יעד מועדף על תיירות מקומית של יוונים מהמעמד הגבוה מאתונה בגלל קרבתו ומשך ההפלגה הקצר, לרובם יש בתי קייט באי. תיירים מחוץ ליוון גם מגיעים לקיאה אך בהיקפים קטנים יחסית. 


מפרץ וחוף Otzias - הצילום באדיבות מלון דירות Cavo Perlevos באי קיאה: למלון

קיאה, המכונה בפי המקומיים Tzia - ציאה, הוא אי גדול יחסית ומצוי בחלק הצפון מערבי של האיים הקיקלאדים, הגעה כאמור, דרך נמל Lavrio הקרוב לאתונה. מקום טוב לנקות את הראש לשקט ורחצה בחופים הצלולים של האיים הקיקלאדים.
קורסיה Coressia היא עיירת הנמל של אי קיאה, מדובר בעיירה קטנה ושלווה, עם מספר מסעדות ובתי קפה וגם בתים קטנים להשכרה וחוף ים נחמד. יעד פשוט וטוב כבסיס באי קיאה. רבים מהתיירים המבקרים באי מעדיפים להתבסס בעיירה יולידה Ioulida, המצויה דווקא על ההר ולא לצד החוף, יש בה סימטאות צרות מתפתלות, מבצר מעניין ונופים מקסימים, ללא ספק חוייה יוונית למי שמחפש השראה ושקט ומקום טוב לנקות את הראש או לחשוב.. ברחבי האי קיאה יש גם מגוון וילות יוקרתיות להשכרה. אטרקציה מרכזית באי היא פסל האריה החצוב בסלע Lion Of Kea, סמוך מאד לעיירה Ioulida.

החופים באי שקטים ונחמדים מאד. החוף המומלץ ביותר הוא Pisses, מצוי כ 9 ק"מ מהעיירה יולידה, חוף חולי עם מי טורקיז צלולים שלצידו מספר עצים המספקים צל, החוף אינו עמוס בתיירים והוא נהנה מרקע ההרים והצוקים שסביבו. הישובים המרכזיים באי קיאה הם קורסיה שהיא גם הנמל הראשי של האי והעיירה ההררית Ioulida יולידה (או Ioulis). כמו כן קיים קמפינג קיאה המצוי בחוף פיסס. בסמוך מאד לאי קיאה (צפונית לאי) טבעה הספינה המפורסמת בריטניק, אחותה הגדולה של הטיטאניק. סיפור הספינה מתואר בעמוד ספינות טרופות ביוון,  הספינה השוכנת על קרקעית האוקיינוס אינה נגישה לצוללנים בגלל עומקה הרב, וכיום בבעלות היסטוריון בריטי שמתכנן להקים שם מוזיאון תת ימי שהגישה אליו תהיה בצוללות קטנות.

זקוקים להמלצה על מלון או וילה בקיאה? השאירו לנו פניה מפורטת בטופס הכחול ונחזור אליכם עם המלצות:


שירות סוכן אישי

בנוסף לקישורי ההזמנה והמידע באמצעותו תוכלו להרכיב חופשה עצמאית באיי יוון, אנו מציעים את שירות 'סוכן אישי' - שירות של אתר יוון והאיים ומתאים למי שאין לו זמן לתכנן חופשת איים. נציג האתר ילווה, ימליץ ויזמין את כל הכרוך בחופשה, לפרטים והרשמה לחצו כאן

 

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il