האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

חתונה באיי יוון

חתונה ביוון Weeding in Greece

עוד על חתונה ביוון : בשונה מ"חתונות הבזק" בקפריסין, חתונה אזרחית ביוון היא הזדמנות נפלאה לחופשה ארוכה, ירח דבש חלומי. חתונה אזרחית ביוון איננה דבר מורכב כל כך כפי שנוטים לחשוב. חשוב לציין שהכתוב כאן איננו מידע רשמי אלא נסמך על ניסיון אישי לאחר מחקר מעמיק של הנושא וטקס נישואין מוצלח אחד. ראשית, יש לבחור את המקום בו אתם רוצים להתחתן. מניסיון אישי, מומלץ לבחור באחד האיים, שכן בהם נוטים להיות פחות נוקשים עם הדרישות לחתונה. יש מקומות שבהם תידרשו לשהות ביוון תקופה מסוימת טרם הנישואין, ואילו אחרים  - בעיקר המקומות הקטנים - לא יקפידו על כך.

שנית, עליכם ליצור קשר עם העירייה של האי (אם מדובר במקום קטן מאוד) או של העיירה בה אתם מתכוונים להתחתן. ראש העיר הוא הגורם שיחתן אתכם, ולכן יש לתאם את הכל עם משרדי העירייה. ברוב המקרים יידרש מכם לדאוג לפרסם את עניין החתונה בעיתון מקומי, ולהביא איתכם עותק של העיתון ליום החתונה. העירייה תוכל לעזור לכם ביצירת קשר עם העיתון המקומי בנושא. יש להקפיד ששמותיכם יופיעו בעיתון באותיות יווניות ולא לועזיות. לעתים לא תידרשו לפרסם בעיתון, בעיקר אם אתם מתחתנים במקום קטן. במקרה כזה, לרוב העירייה תדאג לפרסם את דבר החתונה בלוח המודעות העירוני. יש לוודא ישירות עם העירייה מהו הנוהג המקובל, והעלויות לאחר שקבעתם את מועד החתונה ומיקומה עם משרד העירייה וטיפלתם בנושא הפרסום, יש לטפל במסמכים. מהארץ תצטרכו להביא תמצית רישום ממשרד הפנים בה כתוב שאתם רווקים/לא נשואים. כמו כן תצטרכו להביא תעודת לידה, גם היא ממשרד הפנים. שני הטפסים זמינים באתר משרד הפנים וניתנים למילוי און-ליין. הזמן בין הזמנת הטפסים ועד הגעתם בדואר, מלאים ומוכנים, לביתכם עשוי להימשך בין שבוע לשלושה, אז תכננו בהתאם. שימו לב גם שתוקפם של המסמכים הוא לשלושה חודשים בלבד, ועליהם להיות בתוקף הן בשעת תרגומם ליוונית והן בעת הטקס עצמו.

את התעודות קחו למחלקה הקונסולרית במשרד החוץ בירושלים על מנת להחתים אותן בחותמת אפוסטיל. זהו צעד הכרחי, בלעדיו לא יהיה לתעודות תוקף ביוון. השירות מהיר וניתן במקום תוך מספר דקות. יש לשלם מראש את האגרה, על סך של כ-30 שקלים עבור כל אישור, באמצעות בנק הדואר או און-ליין, ולהציג את הקבלה בעת ההגעה למשרד החוץ. בדקו את שעות הקבלה מראש. את כל המסמכים תצטרכו לתרגם ליוונית, בתוספת חותמת נוטריון. המלצתי היא לעשות זאת דרך שגרירות יוון בישראל. השגרירות נמצאת ברחוב דניאל פריש בתל אביב, ומספקת את השירות לכל דורש תמורת תשלום של כ-220 שקלים לכל תרגום מסמך. זכרו שעליכם לתרגם את כל ארבעת המסמכים  ליוונית. התרגום שנעשה בשגרירות כולל גם חותמת נוטריונית. יש לתאם את ההגעה מראש בטלפון.

עוד תצטרכו להביא איתכם את הדרכונים, כמובן, את המסמכים המקוריים והמתורגמים, ואת טבעות הנישואין. מילה אחרונה על מסמכים - חסכו מעצמכם את כאב הראש. אתם עלולים להיתקל במונח "nulla osta" בהקשר לחתונה אזרחית בחו"ל. מדינת ישראל לא מנפיקה אישור כזה, והתעודות שצוינו מעל בהחלט מספקות. אין צורך גם להוציא תעודת רווקות מהרבנות - תמצית הרישום היא בדיוק זה, מסמך הקובע כי אתם לא נשואים. כאשר תתאמו את דבר הנישואין עם העירייה המקומית, וודאו מה כולל הטקס. יש שיציעו חבילה הכוללת עיצוב של המקום, או פרחים לכלה. הדרישה הבסיסית ביותר היא ביצוע רישום נישואים אזרחיים - civil marriage או civil union. וודאו גם האם עליכם לספק עדים. בדרך כלל נדרשים שני עדים לטקס על מנת להפוך אותו לרשמי ולרוב תוכלו לבקש מתושב מקומי שישמש לכם בתור עד. במקרה שלנו, מנהל המלון בו לנו ואישתו התנדבו להיות לנו לעדים.

הטקס עצמו הוא פשוט למדי. התייצבו בעירייה המקומית בתאריך ובשעה שנקבעה לכם עם משרד העירייה. תידרשו להציג את המסמכים שלכם, מקוריים ומתורגמים, וכן את הדרכונים. תידרשו לחתום על אמיתות הפרטים, ולהצהיר מה שם המשפחה בו תבחרו הן לכם והן לילדיכם העתידיים. לאחר הצגה כללית של המשתתפים, יחל הטקס. ראש העיר יבצע את הטקס ביוונית, או אם התמזל מזלכם באנגלית. בכל מקרה, וודאו מראש עם העירייה האם יידרשו שירותי תרגום. מזכירת ראש האי שימשה לנו מתרגמת סימולטנית בהתנדבות במהלך הטקס. תישאלו אם אתם לוקחים זה את זו לבעל או לאישה. ייתכן וראש העיר יוסיף ברכה אישית אליכם. הטבעות ייענדו על אצבעותיכם על ידי אחד העדים, או שתענדו אותם זה לזו - תלוי במנהגי המקום הספציפי. עלות הטקס תלויה במקום, ועשויה לנוע בין אפס לבין כמה עשרות יורו. בררו מראש.

לאחר הטקס הקצר, ימלא ראש העיר את הפרטים בפנקס הרישום העירוני ויחתום. גם אתם וגם העדים תיקראו לחתום על המסמך. ברוב המקומות, אם לא בכולם, רישום החתונה נעשה בפנקס, ואילו את הדף הרלוונטי מצלמים ונותנים לכם יחד עם חותמת "נאמן למקור". זוהי תעודת הנישואין שלכם, אותה תצטרכו להביא לארץ לאחר שדאגתם להחתים אותה בחותמת אפוסטיל. וודאו היכן אתם יכולים לקבל את חותמת האפוסטיל על תעודת הנישואין - בלעדיה הנישואים נטולי תוקף ביוון ובכלל. ההחתמה חייבת להיעשות ביוון. החותמת כרוכה בתשלום אגרה, אם אתם זקוקים לעזרה בבחירת היעד לחתונה, צרו קשר עם אתר יוון והאיים. לאחר קבלת המסמך החתום בחותמת אפוסטיל, ואחרי שטיילתם ונהניתם ממה שיש ליוון להציע, חיזרו לארץ. זהו השלב האחרון של התהליך. את המסמכים מיוון קחו אתכם שוב (לאחר תאום) לשגרירות יוון לתרגום נוטריוני מיוונית לעברית, שוב בתשלום. זהו שלב קריטי - ודאו שהאיות של שמותיכם הוא נאמן ונכון. בסיום תהליך התרגום עליכם לקחת את כל המסמכים, כולל הדרכונים, למשרד הפנים במקום מגוריכם ולשנות את הסטטוס האישי. לאחר תהליך זה, תיחשבו לנשואים באופן חוקי גם על ידי מדינת ישראל. בהצלחה

עזרה בהפקת חתונה ביוון ע"י צוות השרות של אתר יוון והאיים

בואו נעשה סיכום ביניים, יש לכם כמה אפשרויות לבוא ולהתחתן ביוון, האפשרות הראשונה היא לעשות את כל התהליך בעצמכם, לבד, יש מי שזה מאד מתאים לו ואחרים שזה עשוי להיות להם כאב ראש רציני, תלוי באופי שלכם, אפשרות נוספת להפקת חתונה ביוון היא לפנות לחברת הפקות שעוסקת בחתונות ביוון או בכלל לחברת הפקות, ברוב המקרים, תהיה לכם חתונה פגז, אבל תאצלו להפרד מכסף רב, לרוב החברות הללו לוקחות רווח גדול מאד על העבודה שהן עושות, אם אין לכם בעיה עם כסף.. אולי זה הפתרון, האפשרות הנוספת היא להעזר בצוות השרות המקצועי של אתר יוון והאיים בעזרה בהפקה של חתונה ביוון עבורכם, כבר עשינו זאת מספר פעמים ונשמח לעזור גם לכם.

מה אנחנו מציעים ? 

את האמצע, לאתר יוון והאיים יש קשרים בים ביוון עם מלונות, ריזורטים, עורכי דין, חברות קיטרינג, שפים, חברות הסעה, מעצבים ועוד ועוד, אנחנו מציעים לכם ליווי שלנו בארגון החתונה שלכם ביוון, ערה זה אומר שלא רק אנחנו מפיקים לכם את החתונה, אנחנו נעשה את זה יד ביד, אנחנו נהיה הגורם המייעץ והמקשר ואתם תסגרו את הפינות ביחד איתנו, כבר עשינו מספר חתונות ביוון לישראלים בדרך זו, אתם [ הלקוח ] תחסכו כסף רב שלא ישולם לחברת הפקה שתנהל את הכל, אלה לוקחות לעצמם עשרות אלפי שקלים רווח, אתם תהנו יותר מהתהליך כחלק מהמארגנים ותקבלו מאיתנו עזרה לוגיסטית ומקצועית החל משלב התכנון והחשיבה הראשוני ועד החתונה עצמה, העלות לשרות שלנו היא 3500 ש"ח לייעוץ ועזרה לוגיסטית והיא כוללת גם שיחה ראשונית מקדימה עם אחד הנציגים שלנו.עוד רעיונות להפקת חתונה ואטרקציות לכזו ביוון :

השכרת יאכטה יוקרתית גדולה לקיום החתונה או כאטרציה לאורחים שלכם : השכרת מגה יאכטה לקיום הטקס על פני הים, או אפילו לקיחת כל האורחים שלכם לים ליום אחד או לכמה ימים, ניתן לשלב גם צוות עת טבחים פרטיים ומלצרים או אפילו לקיים את כל החתונה על יאכטה המשייטת בין איי יוון, אתר יוון והאיים יכולים לחבר בינכם לבין חברות מובילות ומקצועיות העסוקות בהפקת ארועים על יאכטות ומגה יאכטות ביוון.

צילום ע"י חברות צילום יווניות מקצועיות עם מצלמות גו פרו ורחפנים : הפקת צילום בסדר גודל כזה בארץ, עשוייה להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים. אך ביוון המחירים של אנשי מקצוע בתחום החתונות בעיקר בתקופת המשבר היווני שונות לחלוטין, נוכל לחבר אתכם עם חברות הפקת צילומים מקצועיות ביוון שישמחו לקחת על עצמם את הפקת סט הצילום בחתונה שלכם.

הבאת נגני בוזוקי מקצועיים או אפילו זמרים יוונים ידועים : אחת האטרקציות הזולות ביותר והכי מלהיבות בהפקה של חתונה ביוון היא, להביא נגני בוזוקי מקצועיים מקומיים שיהפכו את החתונה היוונית שלכם לחגיגה יוונית אמיתית. מדובר על עלויות נמוכות מאד ביחס לאפקט העצום ששלושה נגני בוזוקי יכולים לעשות בחתונה שלכם, עם מיטב השירים מהרפרטואר היווני, יאסו!


עמוד חתונה ביוון, Wedding in greece ||  אתר יוון והאיים.Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il