האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

צפון יוון north greece

צפון יוון North of Greece

צפון יוון הוא מושג מאד כללי, מאחר והחלק הצפוני של יוון רחב מאד ומשתרע על פני 1000 קילומטר לרוחב, מהגבול הטורקי והבולגרי של יוון במזרח ועד מחוז אפירוס [ שנחשב למחוז המרהיב ביותר מבחינת עוצמות טבע ] בחלק המערבי של צפון יוון וסמוך לגבול של יוון עם אלבניה והים היוני, החלק הצפוני של יוון גם עובר בכמה מחזוזות של יוון, במזרח תחוז תרקיה, במרכז מחוז מקדוניה ובמערב כאמור מחוז אפירוס,בחלק המעט דרומי יותר של הצפון, ניתן למצוא את מחוז תסליה, בכדי לטייל בכל הצפון של יוון תזדקקו לפחות לחודש שלם עם זאת רוב המטיילים לצפון יוון ובצדק יעדיפו להיות בשני מחוזות עיקריים [ אפירוס ותסליה ] זאת בשל העובדה שבטיול לאפירוס ותסליה ניתן לטייל גם בכפרי זגוריה, גם בצומרקה, גם באיזור מצובו, גם במטאורה, גם בחצי האי פיליון ולעתים גם בשמורת הר האולימפוס.

נהוג לחשוב שהכי קל להגיע לצפון יוון מסלוניקי, באופן כללי זה נכון, כי סלוניקי אכן מצוייה בצפון יוון, אבל בגלל המבנה האלכסוני של יוון ותשתיות הכבישים והאוטוסטרדות, לצפון מערב יוון [ מחוז אפירוס ] הרבה יותר נח ונכון להגיע דווקא מאתונה, על האוטסטרדה החדשה A5 הכוללת בדרך מאתונה לאפירוס מעבר לצד תעלת קורינטוס וגשר המיתרים התלוי הארוך ביותר באירופה [ ריו אנטריו ] כמובן שאם אתם מתכננים להגיע לצפון מזרח יוון, אז כן.. סלוניקי אכן בסיס נח יותר לנחיתה, אבל מטיילים רבים מאמינים שסלוניקי נוחה יותר להגעה לכפרי זגוריה וצומרקה וטועים בכך. [ ראו תקציר מסלול מומלץ לצפון יוון מאתונה ]

אתר יוון והאיים מכיל מעל 200 עמודי מידע והמלצות למי שרוצה לתכנן טיול לצפון יוון, אם יש לכם זמן וסבלנות, "תוכלו לחרוש על האתר" ולהוציא את כל ההמלצות השוות והעדכניות ביותר ולהרכיב עצמאית את הטיול שלכם, יש לנו גם מלונות מעולים שניתן להזמין דרך האתר, גם רכב ניתן לשכור דרך האתר ואפילו טיסות ואטרקציות, פשוט צריך מעט סבלנות וזמן.. אם אתם רוצים לחסוך בזמן או רוצים ייעוץ ובנייה של מסלול מותאם אישית, תוכלו לפנות לייעוץ והרכבת מסלול טיול ביוון עם זמיר סיון, יועץ הטיולים הבכיר בישראל לתכנון טיולים בצפון יוון ההררית, אפשרות נוספת היא לרכוש את הקוד למסלול המודולרי שלנו [ מסלול מוכן ומודורלי למטיילים בצפון יוון ] האפשרות הזולה ביותר ובהחלט מעולה, היא לרכוש את הספר.. "המדרך למטיילים בצפון יוון ההררית" שהינו הספר היחיד והמקצועי ביותר הקיים בעברית למטיילים בצפון יוון, הספר נכתב ע"י סיון זמיר וייצא לאור בשנת 2021 הוא זמין למכירה אך ורק דרך אתר יוון והאיים ולא ניתן למצוא אותו בחנויות הספרים. [ רכישת הספר ]

5 אפשרויות לטיול בצפון יוון :

1. טיול עצמאי :  השתמשו באלפי ההמלצות באתר יוון והאיים והרכיבו בעצמכם את הטיול שלכם לצפון יוון,גם את כל ההזמנות למלונות לאורך המסלול ואת השכרת הרכב תוכלו לעשות דרך אתר יוון והאיים וע"י כך גם לקבל את השרות שלנו במקרה של בעיה או תקלה, הרכבת מסלול עצמאית מתאימה לאנשים שאוהבים ויש להם זמן לחקור ולהרכיב את המסלול שלהם עצמאית מהמידע הקיים ברשת ובעיקר באתר יוון והאיים.

2. טיול עצמאי עם המסלול המודולרי של יוון והאיים : המסלול המודולרי הוא מסלול כתוב ומוכן, כולל המלצות, מסלולים, הוראות נסיעה וכזה המתאים למי שמגיע לטיול בצפון יוון של החל מ 5 ימים ועד 20 יום, הוא ניתן להתאמה באופן מודולרי למספר הימים העומדים לרשותכם וכולל גם עזרה ראשונית של סיון זמיר [ יועץ הטיולים ביוון ] לחלוקת ימים נכונה שתעזור את השימוש במסלול המודולרי, למסלול המודולרי נכנסים עם קוד סודי שמתקבל לאחר התשלום.

לעוד פרטים ורכישה לחצו כאן

3. טיול עצמאי עם ייעוץ בהתאמה אישית : במסגרת שרות זה תתייעצו באופן ישיר טלפונית תחילה עם סיון זמיר יועץ הטיולים ביוון, לאחר ההתייעצות, אנו נכתוב עבורכם מסלול מותאם אישית לבקשות, לדרישות ולפנטזיות שלכם, כך שהמסלול יתאים לצרכים שלכם, כמובן שגם נמליץ על מלונות ספציפים או כל המלצה ספציפית אחרת שתזדקקו לה ולמעשה נלווה אתכם במשך כל הטיול בעזרה On line בטלפון או ואטסאפ.

לעוד פרטים ורכישה לחצו כאן.

4. טיול בוטיק פרטי עם נהג ורכב שלנו : אנחנו ניקח אתכם למיקומים המרהיבים ביותר בצפון יוון במסלול שאנחנו ייצרנו וכל זאת עם רכב שלנו ונהג שלנו שגם ישמש כמדריך שלכם בטיול לצפון יוון, במקרה הזה אתם רק צריכים לפגוש את הנהג שלנו בנמל התעופה שיוחלט עליו ומכאן אנחנו כבר מארגנים ומסדרים את הכל, טיול זה מתאים גם לזוגות החוששים לנהוג, גם למשפחות וגם לקבוצות של חברים, לאתר יוון והאיים הפועל בשיתוף פעולה עם חברת הולידי פלאן היוונית יש צי גדול של רכבים חדשים ומתוחזקים ונהגים מיומנים ודוברי עברית או אנגלית, למידע נוסף ויצירת קשר איתנו.

עיברו לעמוד הטיולים הפרטיים.

5 רכישת הספר : המדריך למטיילים בצפון יוון ההררית הוא ספק מקצועי מעולה שיעזור לכם לתכנן את הטיול המיטבי עבורכם בצפון יוון ההררית, הוא כולל המלצות, הוראות הגעה, חלוקת זמנים, מפות ועוד ועוד, הספר גם מגיע עם ברקוד מיוחד המקשר לאתר יוון והאיים למידע עדכני שעשוי להשתנות עם הזמן [ בכך הספר שומר כל הזמן על 100% עדכניות.
לרכישת הספר לחצו כאן+
סרטון זה הופק ע"י זמיר סיון. הצטרפו לקבוצת הפייסבוק צפון יוון עם זמיר סיון 
+ ראו גם טיולי בוטיק מאורגנים לקבוצות קטנות : לחצו כאן

צפון יוון ההררית
ראו את המלונות המומלצים ביותר בצומרקה, כפרי זגוריה, מצובו ויואנינה: לחצו כאן לאתר Epirus.  


צפון יוון - כפרי זגוריה Zagori

נהר האוס, כפרי זגוריה


קניון ויקוס, כפרי זגוריה


מעיינות הוידומאטיס, כפרי זגוריה


אגם הדרקון [דרקולימני] על רכס טימפי, כפרי זגוריה.+ סרטון זה הופק ע"י זמיר סיון. ראו גם מסלול מומלץ מאתונה או סלוניקי לצפון יוון ההררית

צפון יוון הוא אולי האיזור המלהיב והמרתק ביותר לטיול ביוון. חבל זגוריה בצפון מערב יוון כולל נהרות שוצפים כל השנה, ובינהם נהר הוידומאטיס המפורסם, גשרים עתיקים, מסלולי הליכה מקסימים, כפרים יווניים טיפוסיים כמו פפיגו, ויקוס, אריסטי ועוד, הרים גבוהים ושניתן לשלב בהם טרקים ומסלולי הליכה עם לינת לילה ואת קניון הסלע העמוק ביותר בעולם, קניון Vikos. גם הכפר המקסים מצובו בדרך אל או בחזור מזגוריה הוא יעד מקסים ששווה עצירה של כמה שעות, כל זאת באיזור צפון מערב יוון, בסמיכות לגבול אלבניה. להלן עוד מספר תת מחוזות של צפון יוון, שימו לב אם אתם רוצים לקבל מסלול מרהיב בצפון יוון ההררית כולל את כפרי זגוריה, צומרקה ועוד, תוכלו להרשם לייעוץ מסלול לצפון יוון ההררית: לחצו כאן. אם אתם מתכננים את הטיול שלכם עצמאית, ראו מלונות מומלצים בצומרקה וכפרי זגוריה בקישור הבא .

המסלול המודולרי לטיול בצפון יוון
קחו מסלול שנכתב ע"י סיון זמיר, הבעלים של יוון והאיים, הדפסיו וסעו!
 
המסלול כולל הוראות הגעה מדוייקות לכל המיקומים המפורסמים והמרהיבים ביותר בצפון יוון, המלצות על אטרקציות, מסלולים ופעילויות וחברות מומלצות ליצירת קשר עמם, המלצה על מלונות, מסעדות ועוד ועוד, פשוט להדפיס ולצאת לטיול הכי הכי בצפון יוון
לרכישה 750 ש"ח »

 
צפון יוון - איזור צומרקה Tsumerka

מפלי קטרקטיס צומרקה


מעיינות קויאסה צומרקה


רפטינג על נהר האראכטוס, צומרקה.


רכס סטרוגולה והכפר פרמנטה, צומרקה.

איזור צומרקה גם הוא בחבל אפירוס שבצפון מערב יוון, הוא קרוי על שם ההר הגבוה ביותר באיזור הר Tsumerka, הר זה מושלג בכל תקופת החורף, הפשרת השלגים באביב ובתחילת הקיץ, יוצרים מפלים ומעיינות רבים. בנוסף, בסמיכות להר צומרקה זורם נהר ה-Arachthos, אחד הנהרות המרשימים ביותר ביוון בו מתקיימת פעילות רפאטינג מלהיבה. מדובר בנהר היחיד ביוון שמקבל מים כל השנה, גם כאשר הפשרת השלגים מסתיימת, זאת מסכר המצוי באיזור מקדוניה. גם כפרי זגוריה "זגורוכוריה" וגם איזור צומרקה הם חלק ממחוז אפירוס, אולי המחוז הכי מרגש ודרמטי של נוף וטבע ביוון.


+ סרטון זה הופק ע"י זמיר סיון


צפון יוון - החוף המערבי של מחוז אפירוס: West Cost Epirus


לא רק הרים! צפון יוון זה גם כמה מהחופים הכי שווים של יוון, בצילום סיבוטה - פארגה
אמנם למחוז אפירוס לא משוייכים איים "באופן פורמלי", אך האיים קורפו והאי פאקסי די קרובים לאיגומיניצה [עיירת הנמל הראשית של אפירוס] ולעיירות החוף המקסימות פארגה וסיבוטה. בנוסף, רצועת החוף מאיגומיניצה דרומה עד פארגה היא אחת מרצועות החוף היפות ביוון. היא משלבת מחד, חופים זהובים עם מי טורקיז מקסימים ומאידך, איזור מיוער ומוצל. ברוב החופים העצים מגיעים ממש עד קו המים, בחלק מהחופים יש זרימה של נחלי המחוז לים, כך ניתן לשלב טיול בצפון יוון עם רביצה על כמה מהחופים הטובים ביותר של יוון וביקור בכמה כפרי דייגים מקסימים ועיירות נופש לאורך החוף.

צפון יוון  - חבל מקדוניה: Macedonia


מחוז מקדוניה מצוי בצפון יוון ממזרח לחבל אפירוס. בירת המחוז היא העיר קסטוריה, המצויה באחת הנקודות הצפוניות ביותר של יוון, כ-40 ק"מ מאגם פרספה, אגם שגובל באלבניה. אגם קסטוריה הוא מקור המים הגדול ביותר באיזור זה של יוון והוא מספק תפאורה מקסימה לעיר קסטוריה, מסביב לאגם קיימת גם אחת ממערות הנטיפים המיוחדות ביותר בעולם, מערת הדרקון. ממזרח לקסטוריה נמצאות העיירות ווריה והעיר אדסה "עיר המפלים" -ערוצי מים קטנים הזורמים בתוך העיירה ומתנקזים אל מפל מים ענק המהווה מקור משיכה לתיירים, המפל נשפך לעמק אדסה ומשם ממשיך דרומה לכיוון Veria. מאיזור וריה, ביום עם ראות טובה ניתן להבחין בהר האולימפוס המצוי מדרום. גם סלוניקי היא חלק ממחוז מקדוניה, ומצויה בחלק המזרחי של המחוז על שפת הים. מקדוניה עצמה מחולקת לשני תתי מחוז: מרכז מקדוניה [קסטוריה]. וסלוניקי, וריה אדסה וחצי האי חלקידיקי המצויים במזרח מקדוניה. חלקידיקי עצמה היא חצי אי הנושק לים בדרום מזרח המחוז, חצי אי זה מסתיים בשלוש לשונות יבשה, העונות לשמות: סיטוניה, קסנדרה ואטוס, קסנדרה הפכה להיות מעוז הנופש של תיירים בעיקר מרוסיה, רומניה ואוקראינה, מלונות ענק חסרי ייחוד לצד חופים מעולים, סיטוניה הולכת בעקבותיה אך ניתן למצוא בה מעט יותר "יוון". אטוס הוא מחוץ לתחום הנופש, מדובר באחד ההרים הגבוהים והחשובים של יוון שבו מתגוררים נזירים, האיזור אסור לכניסת תיירים, אלא רק בתאום מראש ורק לגברים, סירות תיירים יוצאות לשייט לצד הר אתוס.

צפון יוון - חבל תראקיה: Tharce


מחוז תראקיה, הוא אחד האיזורים הכי פחות מתויירים של צפון יוון, הוא גובל בצפונו בבולגריה ובמזרחו בטורקיה, גם כאן מדובר באיזור מרהיב ביופיו עם שלל מקורות מים, יערות ואגמים. ובנוסף, כמה ערים מקסימות המצויות בחלקו הדרומי של המחוז ונושקות לים, כגון אלכסנדרופוליס וקבאלה, אליהן יש טיסות ישירות מאתונה שמקלות על ההגעה למחוז. זהו גם המחוז היחידי של צפון יוון שכולל בתוכו שני איים, האי המקסים תאסוס שהוא האי המיוער ביותר ביוון והאי סמוטראקי, האי השני הירוק ביותר ביוון, שני האיים קלים מאד להגעה בספינה / מעבורת [עם הרכב] מנמל אלכסנדרופוליס. מחוז זה מחולק לתת מחוזות נוספים העונים לשם: דרמה, אברוס, קבאלה, רודופי וקסטני.

צפון יוון - מחוז תסליה: Thessaly


מחוז תסליה הוא המחוז הדרומי ביותר של צפון יוון, ויש בכלל המשייכים את תסליה ואת מחוז אבריטניה למרכז יוון, אך בשל שילוב הטיולים של מטיילים במחוזות תסליה ואפירוס הפך תסליה באופן "פורמאלי לפחות" לעוד אחד ממחוזות צפון יוון. תסליה הוא המחוז הגדול ביותר של צפון יוון וכולל בתוכו את תת מחוז [מגנזיה] בוא מצוי חצי האי פיליון ממזרח, הר האולימפוס, שהינו ההר הגבוה והמפורסם ביותר ביוון בצפון המחוז, המנזרים התלויים של מטאורה והעיר קלמבקה בחלקו המערבי של המחוז. צפון מערבית למטאורה עובר רכס הרי הפינדוס שהם כבר משוייכים למחוז אפירוס.


+ סרטון זה הופק ע"י זמיר סיוןמבחינת מזג אוויר התקופה הטובה ביותר לתכנן טיול בצפון יוון היא החל מחודש אפריל ועד אמצע או סוף אוקטובר, אם אתם רוצים להנות מזרימת הנחלים בשיא עוצמתם מוטב להגיע לכאן עם הפשרת השלגים: השלגים מתחילים להפשיר כבר בחודש מרץ, אבל רק באמצע אפריל כבר נעים כאן לטיול. החודשים האידיאלים לצפון יוון הם מאי, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר. גשם אינו מחזה נדיר בצפון יוון גם בחודשי הקיץ, שלג יורד כאן החל מסוף חודש נובמבר ועונת הסקי מתחילה רשמית בתחילת חודש דצמבר, אתר הסקי selli הוא אתר הסקי השני בגודלו ביוון והוא מצוי כשעתיים נסיעה מסלוניקי. לברור של מזג אוויר במגוון מיקומים של צפון יוון ראו את אתר השרות המטאורולוגי של יוון: לחצו כאן

חודש טמפרטורה סלציוס ממוצעת צפון יוון מילימטר גשם בצפון יוון כמות ימי גשם בצפון יוון
מינימום מקסימום
ינואר -1 12.5 66.9 15.6
פברואר 2 13.5 66.7 13.4
מרץ 6.7 15.7 50.7 13.2
אפריל 9.6 20.2 40.8 11.1
מאי 13.9 26.0 32.7 6.2
יוני 18.2 31.1 20.6 3.7
יולי 20.8 33.5 10.8 1.9
אוגוסט 18.7 33.2 16.0 1.7
ספטמבר 14.3 29.2 23.9 3.3
אוקטובר 8.4 23.3 62.6 7.2
נובמבר 5.8 18.1 68.3 9.7
דצמבר 2.8 14.1 79.1 12.1

לינה: כמות המלונות, בתי הארחה, מלונות הבוטיק באיזור צפון יוון לא גדולה ביחס למחוזות או איזורים אחרים של יוון. גם בעיר סלוניקי שהינה העיר השנייה בגודלה ביוון קיים מחסור של מלונות. מי שמתכנן טיול לאיזור צפון יוון מוטב שישריין לינה מספיק זמן מראש בכדי להבטיח את מקומות הלינה הטובים והמומלצים. רמת התיירות בחבל אפירוס טובה מאד ביחס לאיזורים אחרים של יוון.

יעדים מרחקים בצפון יוון בין יעדים מרחק בק"מ כבישי אגרה
אל זמן נסיעה
אתונה סלוניקי 5.15 502 כן
אתונה יואנינה 5.52 474 כן
אתונה מטאורה 4.33 386 כן
אתונה וולוס - פיליון 3.24 336 כן
סלוניקי אדסה 1.32 95 לא
סלוניקי וולוס פיליון 2.28 210 כן
סלוניקי יואנינה 2.32 262 כן
סלוניקי כפרי זגוריה [אריסטי] 3.15 302 כן
סלוניקי קסטוריה 2.00 191 כן
יואנינה כפרי זגוריה [אריסטי] 0.49 49 לא
וולוס קלמבקה 2.05 140 לא
וולוס יואנינה 3.23 245 לאמחוז מלונות בצפון יוון ומקומות לינה אתרי קמפינג פתוחים בחורף
עיר כמות
מלונות
מקדוניה סלוניקי 68 1 הכל
אפירוס יואנינה 53 - הכל
תסלי וולוס 24 - הכל
מקדוניה קסטוריה 27 - הכל
תרקיה אלכסנדרופולי 19 1 חלקי
תרקיה קאבאלה 10 1 חלקי
תסלי לריסה 9 - חלקי
מקדוניה קוזאני 7 1 הכל
אפירוס איגומיניצה 11 1 חלקי
אפירוס כפרי זגוריה 93 - חלקי
תסלי קלמבקה 45 2 הכל
אפירוס סיבוטה -פארגה 147 2 חלקי


אטרקציות ופעילויות בצפון יוון: האיזור ההררי מספק שלל אפשרויות לפעילויות. בחורף האיזור ההררי של צפון יוון מספק אפשרות לסקי במגוון רמות, בצפון יוון קיימים 11 אתרי סקי כאשר הידועים והמתוחזקים ביותר הם אתר הסקי Seli בקרבת העיר אדסה, ונאוסה כשעה וחצי נסיעה מסלוניקי. אתר נוסף ומעולה הוא Anilio ליד מצובו, במרחק של 40 דקות נסיעה מיואנינה, או שעה ועשרים מכפרי זגוריה, וכן אתר הסקי על הר Pelion שבחצי האי פיליון, פיליון הוא אתר סקי ברמה נמוכה ומתאים יותר לביולי משפחתי ולמתחילים בעוד אתרי הסקי של סלי ומצובו הם אתרי סקי בינלאומיים המאפשרים סקי בכל הדרגות.
למידע נוסף ראו סקי ביוון

ראפטינג בצפון יוון: כמות הנהרות והנחלים בצפון יוון מאפשרת ראפטינג במגוון רמות ובכל עונות השנה. נהר הוידומאטיס הזורם בתוך כפרי זגוריה שבצפון מחוז אפירוס הוא אחד המרגשים ביותר. בחודשי הקיץ החמים כמות המים בנהר הוידומאטיס יורדת משמעותית, מה שגורם למסלול להפוך לאיטי ורגוע יחסית, אך עדיין מדובר במסלול מרהיב ביופיו. נהר נוסף המציע ראפטינג מרגש כל השנה הוא נהר Arachthos באיזור צומרקה.
שתי חברות מומלצות לפעילות ראפטינג וקניונינג בצפון יוון, לפרטים ולתיאום מראש לחצו על ראפטינג ביוון

קניונינג וסנפלינג: אחת האפשרויות המלהיבות ביותר בצפון יוון, גם באיזור צומרקה, גם בכפרי זגוריה גם בצפון מזרח יוון בחבל תרקיה, וגם בחצי האי פיליון הוא קניונינג וסנפלינג באיזורים בהם יש מפלי מים וצוקים. פעילות זו אפשרית גם לילדים מגיל 8 והיא נעשית בליווי של מדריך מקצועי. אחד המסלולים המומלצים ביותר לקניונינג רטוב הוא Pools of Rogovo שבין הכפרים פפיגו למיקרו פפיגו בכפרי זגוריה. למקצוענים מומלץ מאד קניונינג בתוך מפל באיזור צומרקה, או ב-Falakro בקרבת אתר הסקי הצפוני ביותר של יוון סמוך לגבול הדרומי עם בולגריה. יש לתאם את הפעילות מראש, לחצו כאן לפרטים על החברות המפעילות.

מסלולי הליכה בצפון יוון: צפון יוון הולך ותופס מקום של כבוד בקרב מטיילים באירופה. כמה מהאיזורים מספקים שלל מסלולי הליכה מרתקים. בכפרי זגוריה ריכוז גבוה של מסלולים נפלאים וביניהם המסלול לאורך קניון ויקוס, או למעיינות של נהר הוידומאטיס, או לטפס דרך הכפר מיקרו פפיגו לאגם הדרקון כולל לינת שטח על ראש ההר. אפשרויות למסלולי הליכה מתונים יותר ניתן למצוא בחצי האי פיליון וגם באיזור מטאורה ואגם פלסטירה, גם באיזור קסטוריה ניתן למצוא שלל אפשרויות הליכה סביב האגם או צפונית לקסטוריה באיזור אגם פרספה.

שייט וקיאקים בצפון יוון: האגמים בסמוך לערים יואנינה וקסטוריה מאפשרים שלל אפשרויות של שייט בסירות. שייט קיאקים היא בדרך כלל הבחירה של רוב התיירים והמקומיים באיזור זה של יוון, היא נפוצה מאד באגם ליד יואנינה וגם בחופי הים של סיבוטה ופארגה. גם החופים המזרחיים של חצי האי פיליון מאפשרים תצורת סלעים מרהיבה לשייט עם קיאק, בעיקר באיזור החופים papa nero וגם horefto וגם milopotamos, עוד אפשרות מקסימה לשייט ניתן למצוא באגם presre ובאגם קירקיניס צפונית לסלוניקי.

סכנות ואזהרות למטיילים בצפון יוון : כמו כל מקום בעולם, יש גם דברים שיש להיזהר מהם בעת ביקור או טיול בצפון יוון, באיזורים מסויימים בהם קיימים מסלולי הליכה בדרגות קושי גבוהות יותר, חובה ללכת עם מדריכים מנוסים, מדי שנה נופלים למותם מטיילים שניסו לחסוך כמה יורו על הדרכה ונפלו לתהומות עמוקים, יש לזכור שהשטח בצפון יוון הררי, לעתים סבוך בצמחיה שעשוייה במקרים מסויימים להסתיר תהומות, בשום פנים ואוםן לא להכנס למסלולי הליכה בלתי מסומנים ולא לעבור גדרות שממשלת יוון הציבה על מנת למנוע אסונות, מי שמטייל ע"פ הההוראות לא צפוי לשום בעיה ושום סכנה, יש במיוחד לשים לב להוראות באיזור קניון

מסלולי הליכה בצפון יוון: צפון יוון הולך ותופס מקום של כבוד בקרב מטיילים באירופה, כמה מהאיזורים מספקים שלל מסלולי הליכה מרתקים. בכפרי זגוריה ריכוז גבוה של מסלולים נפלאים וביניהם המסלול לאורך קניון ויקוס או למעיינות של נהר הוידומאטיס או לטפס דרך הכפר מיקרו פפיגו לאגם הדרקון כולל לינת שטח על ראש ההר. אפשרויות למסלולי הליכה מתונים יותר ניתן למצוא בחצי האי פיליון וגם באיזור מטאורה ואגם פלסטירה, גם באיזור קסטוריה ניתן למצוא שלל אפשרויות הליכה סביב האגם או צפונית לקסטוריה באיזור אגם פרספה.


סכנות ואזהרות למטיילים בצפון יוון:
כמו כל מקום בעולם, יש גם דברים שיש להיזהר מהם בעת טיול בצפון יוון. באיזורים מסויימים בהם קיימים מסלולי הליכה בדרגות קושי גבוהות יותר, חובה ללכת עם מדריכים מנוסים. מדי שנה נופלים למותם מטיילים שניסו לחסוך כמה יורו על הדרכה ונפלו לתהומות עמוקים. יש לזכור שהשטח בצפון יוון הררי ולעתים סבוך בצמחיה שעשוייה במקרים מסויימים להסתיר תהומות. בשום פנים ואופן לא להכנס למסלולי הליכה בלתי מסומנים ולא לעבור גדרות שממשלת יוון הציבה על מנת למנוע אסונות כאלה. מי שמטייל ע"פ הההוראות לא צפוי לשום בעיה ושום סכנה יש לשים לב במיוחד להוראות באיזור קניון ויקוס, בפסגות רכס הרי פינדוס וצומרקה.שייט וקיאקים בצפון יוון: האגמים בסמוך לערים יואנינה וקסטוריה וגם אגם פרספה ואגם קירקיני (צפונית לסלוניקי), מציעים אפשרויות של שייט בסירות. שייט בקיאק נפוצה גם בחופי הים של סיבוטה ופארגה, וגם בחופים המזרחיים של חצי האי פיליון. במערב פיליון במפרץ פגאסטיקוס תוכלו להינות מיום שייט ביאכטה או גולט.


מהמטבח של צפון יוון, אוכל ומסעדות: האיזור ההררי של צפון יוון, זה שאינו גובל בחוף ים או נמלי דייגים מבסס את הקולינאריה שלו בעיקר על מאכלי בשר כבש וחזיר  הגדלים ע"י המקומיים באיזור ההררי של יוון. גם תבשילי קדרה מאד אופיניים לאיזור זה כיאה לאיזור ההררי וקר יחסית. סטיפאדו הוא מאכל בשר גולש ברוטב עגבניות סמיך ומאד פופולרי באיזור. לצמחונים שבינכם, המטבח בצפון יוון מציע שלל ירקות ותבלינים הגדלים באיזור ומנות צמחוניות רבות ומגוונות. באיזורים הנושקים לים בצפון יוון משתלבים גם הדגים הטריים ביניהם סרגוסים, בורי ומוסר אלה הדגים האופיינים לאיזור, וגם פירות ים ותמנונים. המשקה הלאומי של צפון יון הוא הצ'יפורו המלווה כמעט כל ארוחה.הוראות הגעה לצפון יוון: הדרך המהירה להגיע לטיול בצפון יוון היא ע"י טיסה לסלוניקי, משם אפשר לצאת לטיול מעגלי מתגלגל. מסלול לדוגמא:סלוניקי, אדסה, קסטוריה, כפרי זגוריה, מטאורה, חצי האי פיליון, האולימפוס ובחזרה לסלוניקי. כל המסלול מסתכם בכ-1100 ק"מ. אפשרות נוספת ומצויינת היא לקחת טיסה פנימית מאתונה ל-Ioanina בירת מחוז אפירוס ולהתחיל את הטיול בנקודה זו, גם עם דגש על מחוז אפירוס, כפרי זגוריה וצומרקה וקפיצה קלה למטאורה בתסליה המערבית, מסלול לדוגמא: יואנינה, כפרי זגוריה, קסטוריה, מטאורה, צומרקה וחזרה ליואנינה. מסלול שכזה בממוצע עומד על כ-650 ק"מ. יחד עם זאת, ובגלל זמינות הטיסות הנוחות, עדיין רוב המטיילים מגיעים מאתונה. מסלול לדוגמא: אתונה, קורינתוס, צומרקה, זגוריה, מצובו, מטאורה, חצי האי פיליון וחזרה לאתונה.

אתר יוון והאיים הישראלי מציע מידע וקישורים המתאימים לתכנון טיול עצמאי בצפון יוון, לדעתנו זו הדרך המומלצת לטיול בצפון יוון. המידע רב ועשוי לבלבל, לכן אנו מציעים גם ייעוץ לתכנון מסלול מודולרי, לתכנון עצמאי או אישי עם סיוון זמיר יועץ הטיולים והבעלים של אתר יוון והאיים הישראלי, ראו אפשרויות ייעוץ של אתר יוון והאיים.
אתר יוון והאיים מציע גם טיולים בלעדיים בקבוצות קטנות [משפחה או חברים] עם מדריך, נהג, מסלול מרהיב ומלונות בוטיק מקסימים להשלמת החוויה. לפרטים על טיול בוטיק פרטי בצפון יוון לחצו כאן.


אתר מצויין להשכרת רכב בכל יוון: לחצו כאן
מלונות, קטנים, דירות, ראו רשימת ישובים בעמוד מלונות ביוון שלנו: לחצו כאן
הזמנת טיסות לאתונה, סלוניקי וגם יואנינה בעמוד טיסות שלנו: לחצו כאןקישורים:
בצפון חבל מקדוניה היווני מצויות כמה ערים מקסימות כגון קסטוריה הבנוייה על אגם מקסים הקופא בחורף. לצד האגם מצוייה אחת ממערות הנטיפים המרהיבות בעולם Dragon cave, עם נטיפים בני 6 מיליון שנה. אגם פרספה המקסים מצוי צפונית לקסטוריה. מזרחית מקסטוריה מצויים המפלים של העיירה אדסה. בצפון מזרח יוון החל מהעיר סלוניקי ומעט צפונה ממנה אגם קירקיני שהוא חגיגה לאוהבי ציפורים וטבע, ומערבית משם עד הגבול הבולגרי והטורקי שבצפון מערב יוון מצוייה יוון אחרת לגמרי וכמעט מנותקת לחלוטין ממרכז ודרום יוון, אורח חיים איטי וכפרים קטנים של חיי איכרים ולצידם ערים מיוחדות כגון אלכסנדרופוליס וקאבלה, מהם גם אפשר להפליג הפלגה קצרה לאיים המקסימים, תאסוס, סמוטראקי ולימנוס. חבל תסליה היווני חופן בתוכו כמה מנפלאות יוון, החל בחצי האי פיליון עם המפרצונים התכולים, החופים הבתוליים והמקסימים והכפרים בהרים. מנזרי מטאורה כשעתיים נסיעה מחצי האי פיליון הוא אחד מפלאי תבל ויעד חובה לכל מטייל ביוון. הר אולימפוס הכל כך מפורסם וידוע בכל העולם ועוד ועוד. אחת הדרכים היפות והמקסימות ביותר לגלות את צפון יוון [כמובן שלא תספיקו את הכל אם אתם נוסעים לשבוע + -] היא לשכור רכב באתונה, לתכנן מסלול ולצאת לדרך. אם תזדקקו לעזרה, צוות היועצים של אתר איי יוון הישראלי מספק שרות עזרה בתכנון והמלצות בתשלום [ ראו כאן ] אם אינכם זקוקים לייעוץ תוכלו להשתמש במידע הרב באתר איי יוון הישראלי ולתכנן את המסלול שלכם עצמאית, להזמין מלונות לאורך המסלול, רכב, מפות, הכל דרך האתר. הערה והארה : צפון יוון הוא מושג נרחב, למרות שיעד זה אינו ממוקם ממש בצפון יוון אלה בין מרכז יוון וחבל תסליה. כמעט כל טיול רציני לצפון ביוון חופן בתוכו גם את קרפניסי והאגמים וכן את מנזר פרוסוס אשר באיזור זה, מדובר באחד האיזורים הקסומים ביותר ביוון, ראו קרפניסי


הצג מפה גדולה יותר north greece map מפת צפון יוון מתוך גוגל maps

נופש בצפון יוון: אף על פי שהאיזור הצפוני של יוון מתאפיין בהרים גבוהים, נחלים, מסלולי הליכה וכפרים הרריים, במערב אפירוס קיימים גם כמה מהחופים ומאתרי הנופש המבוקשים ביוון המתאימים לחופשה של "בטן גב", את אותה החופשה ניתן גם לשלב עם מגוון של טיולים למיקומים שהוזכרו בתחילת עמוד זה. למידע נוסף על איזור הנופש של צפון יוון עיברו לעמוד פארגה

 

 זקוקים להמלצה על מלונות בצפון יוון? פרטו פנייתכם בטופס ונשמח לעזור:

צפון יוון ההררית


צפון יוון  
ראו גם צפון מזרח יוון
 

צפון יוון ההררית


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il