האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

השכרת רכב ביוון

השכרת רכב ביוון Rent car in Greece

מה הייתרון בהשכרת רכב ביוון דרך אתר יוון והאיים ולא רק ביוון ?
אם תתקלו בבעיה כספית מול חברת ההשכרה בעתיד לאחר החזרת הרכב, אתר יוון והאיים הוא הגורם המקשר שלכם ואנחנו יכולים ליצור קשר לעזרה שלנו מול חברת ההשכרה, אתם מקבלים כאן תוספת בטחון נוסף ושקט נפשי באותו המחיר של השכרת רכב שלא דרך אתר יוון והאיים, ההטבה רק למי שהתחיל את ההשכרה בקישור או באנר המצוי באתר יוון והאיים [כמו הבאנר בסיום פסקה זו ] שימו לב שניתן לקבל את אותו בטחון ושקט נפשי גם על השכרות רכב ליעדים נוספים ולא רק ליעדי יוון, עוד יעדים שנכללים במסלול שקט נפשי שלנו : איטליה, ספרד, קפריסין, הולנד, ארה"ב, גרמניה, צרפת, ישראל, פורטוגל, רומניה.

מעדיפים לבצע השכרת רכב באתר ישראלי?
שיתוף פעולה חדש של אתר יוון והאיים עם אופרן השכרת רכב בחו"ל מביא לכם אפשרות להשכרת רכב דרכנו ובנוסף ב 7% הנחה
למזמינים דרך אתר יוון והאיים.
סיימתם את השכרת הרכב ביוון? כנסו לעמוד מלונות מומלצים ביעדי יוון לבחירה והזמנה של מלון.

לפני השכרת רכב ביוון מומלץ לראת את הפסקה הבאה: דקה מזמנכם, מידע חשוב  
אתר יוון והאיים מאפשרים לכם סוג של בטחון בהשכרת רכב ביוון. אנו מפנים להזמנה דרך אתר Rentalcars העולמי, בדיוק באותו המחיר של השכרת רכב ביוון הקיים באתר Rentalcars עצמו,. במידה והתחלתם את תהליך ההזמנה ע"י לחיצה על כפתור ההזמנה באתר יוון והאיים, ההזמנה שלכם תירשם כהזמנה שהגיע מאתר יוון והאיים במערכת של Rentalcars כך במקרה של בעיה כספית עם חברת ההשכרה אחרי החזרת הרכב בסיום ההשכרה בלבד, אתר יוון והאיים יכולים לעזור לכם בתקשורת מול חברת Rentalcars. אנו לא יכולים להתחייב שאכן נצליח לעזור במקרה של בעיה אבל במקרים רבים אנחנו מצליחים להיות גורם מקשר בזכות העובדה שהרכב הוזמן דרך באנר או קישור באתר יוון והאיים. לחצו כאן להזמנה  או השתמשו בבאנר או בכפתורים הכחולים בהמשך העמוד. שימו לב שכניסה ישירה ל-Rentalcars ולא דרך הקישור אליהם דרך אתר יוון והאיים לא יחשב כהזמנה שאנחנו קישרנו. לכן תמיד לפני הזמנה גם של מלונות ביוון וגם של רכב, כנסו לאתר יוון והאיים לביצוע ההזמנה דרכנו. הספקים שאנו מפנים אליהם מקשרים למגוון גדול של חברות השכרה ביוון, חלקן חברות עם רמת שירות נמוכה כמו Sorprice יורופקאר ואחרות ולכן ממליצים לקרוא את מדד שביעות רצון מחברות ההשכרה ביוון שבעמוד זה. בנוסף, אנו ממליצים על הזמנת רכב מהחברות המובילות והידועות כמו אוויס, סיקסט, הרץ, באדגט, טריפטי  ואחרות (לא נוכל לעזור לכם בהשכרה עם החברות המדורגות בציון מדד של פחות מ-7), הן בשל רמת השירות והן בשל רמת הזמינות הנוחה בזכות פריסת הסניפים הרחבה שלהן. 


מה חשוב לדעת על השכרת רכב ביוון

המלצת אתר יוון והאיים מניסיון של שנים

קורה, לרוב עם חברות מקומיות קטנות, שנציג החברה אינו ניגש עמכם ללבדוק את הפגמים ברכב בעת מסירתו בטענה שהוא עסוק ואין לו זמן לעבור איתכם על הרכב, אולי הוא אפילו יאמר: סעו, הכל בסדר, אך כאשר תחזירו את הרכב עשוי להפתיע אתכם נציג אחר שמקבל את הרכבים ויצביע על שריטות ונזקים שיטען שלא היו שם קודם ואתם תחוייבו לשלם את דמי הערבות הגבוהים!.
לאחר שהגיעו לאוזנינו שמועות ותלונות בעניין, שכרנו רכב בשתי חברות כאלה רק לצורך בירור ובדיקה אם אכן כך הדבר. ואכן  התברר לנו כי מדובר בשיטה! בעקבות זאת פנינו בנושא למשרד התיירות ביוון והתרענו על החברות הללו. לכן: דבר ראשון, נסו להימנע מהשכרת רכב מחברה לא מוכרת או מחברה בדירוג נמוך. ושנית, התעקשו על בדיקת הרכב, צלמו אותו באופן שרואים את כל הפגמים וגם את הנציג, וודאו שהוא מסמן את הפגמים בטופס הייעודי. 
אם ברצונכם לדווח לנו על מקרים נוספים בהם נתקלתם בשרות לקוי בהשכרת רכב ביוון, מוזמנים לשלוח מייל אל: 
[email protected]

 

מידע בנושא רשיון נהיגה בין לאומי: בניגוד לכל הקשקשת ברשת, שימעו לבעל ניסיון

זה נכון שלא כל חברת השכרה ביוון תדרוש לראות רישיון בינלאומי עם השכרת הרכב, אבל זה לא משנה, כי שוטר שעוצר ולו לביקורת, חייב לראות גם רישיון בינלאומי. לכן, עליכם לקחת אתכם את שני הרישיונות. הישראלי והבינלאומי, שניהם חייבים להיות בתוקף כמובן.
בואו נאמר זאת כך: להנפיק רישיון בינלאומי זה עניין של דקות וכמה שקלים בודדים. להיתקע מול חברת השכרה שמסרבת למסור את הרכב כי אין לכם את שני הרישיונות זה עניין של שעות ומאות יורו שילכו לפח - אתם בזמן טיול יקר, תבואו מוכנים, חבל לבזבז זמן על שטויות.
רישיון בינלאומי מנפיקים בארץ בהמון אופטיקות ובכל סניפי מ.מ.ס.י., הרישיון תקף לשנה.
מדגישים שוב: יש לקחת את שני הרישיונות - ישראלי ובינלאומי - זה חשוב!

ובכל זאת, מה לעשות אם זה קורה, אם הגעתם לאסוף את הרכב וגיליתם שהרישיון הישראלי שלכם נשאר בבית?
1. חפשו חבר או מקורב שישלח את הרישיון נהיגה שלכם באחת מחברות השילוח הבינלאומיות,  חברות הישלוח יכולות להביא את הרישיון שלכם לכל מקום שתהיו בו ביוון, ואם תפעלו מהר, רישיון הנהיגה שלכם יכול להיות אצלכם תוך פחות מ-24 שעות, אמנם המשלוח הזה מעט יקר.
2. אופציה נוספת, פרסמו הודעה בקבוצת אתר יוון והאיים או בקבוצת צפון יוון עם זמיר סיון בפייסבוק, חפשו מישהו שטס ודאגו להעביר אליו את הרישיון שלכם באמצעות מקורב בארץ, ואתם תפגשו אותו בשדה התעופה כדי לאסוף את הרישיון. 
3. תוכלו להזמין נהג פרטי מקומי לטיול שלכם, אך קחו בחשבון שזו האופציה היקרה ביותר ותלוי במיקום בו אתם נמצאים ביוון ובתוכנית הטיול שלכם, עלות של החל מ-500 יורו ליום טיול. לבדיקת זמינות נהג, כיתבו לנו למייל באופן מפורט ל- [email protected]
(אם לא עשיתם בינלאומי וחברת ההשכרה מתעקשת, אין מה לעשות חוץ מלנסות לבטל את ההזמנה - ממש לא בטוח שיסכימו לבטל, ולחפש חברה אחרת שכן תאפשר לכם לאסוף רכב עם ישראלי בלבד (Hertz בדרך כלל מאפשרת), ותקוו שלא יעצור אתכם שוטר, כי אז אתם צפויים לקבל קנס אם לא תציגו רישיון בינלאומי)

זמינות רכבים בעונת התיירות - חשוב!

בעונת התיירות החמה, יוני, יולי, אוגוסט, ספטמבר ובפסחא (אפריל) אל תגיעו ליוון ללא רכב מוזמן ורצוי הרבה מראש. ההיצע ביחס לביקוש מוגבל מאד ובעונת התיירות בהחלט יכול להיות מצב של אין רכבים זמינים, או שיש רכבים יקרים בלבד, או שיש רכבים בסוכנויות רחוקות בלבד.
על אחת כמה וכמה כשמדובר ברכבים גדולים של 7 או 9 מושבים, אלה קיימים בהיצע מוגבל מאד מלכתחילה, ולכן משפחות שזקוקות לרכב גדול, יהיה נכון להזמין זאת גם יותר מחצי שנה לפני. בלינק הזמנת הרכב של חברת RentalCars בעמוד זה, ניתן להזין רכב עם אפשרות ביטול עד 48 שעות לפני, כך שאין סיבה לעכב את הזמנת הרכב ולדחות אותה לרגע אחרון. 


אילו רכבים מומלצים להשכרה ביוון?

בניגוד אלינו כאן בישראל, סובארו הוא רכב הנחשב ביוון למיוחד, רכבים יפנים הם נדירים יחסית ביוון, רוב הרכבים המוצעים להשכרה ביוון הם אירופאים כמו:: אופל, פיאט, bmw, אלפא רומיאו, פולקסואגן, ורנו.
סוג הרכב אותו תשכירו ביוון תלוי מאד בסוג הטיול אותו אתם מתכננים, אם אתם עושים את דרככם להרים של יוון ולצפון יוון, יש צורך ברכב עם נפח מנוע גדול יחסית - מ-1400 סמ"ק ויותר, אם הטיול שלכם הוא עירוני או באיים הקטנים של יוון תוכלו להסתפק ברכב קטן יותר.

ידני או אוטומטי?

כמו ברוב מדינות אירופה הרכב הנפוץ והזול יותר הוא הידני. רכבים אוטומטים מוצעים להשכרה בכ-15-30% יותר יקר מרכב ידני. עם זאת רכב אוטומטי למי שרגיל לנהוג באוטומטי יהיה נח יותר ולו כי זה מה שהוא רגיל, ולא צריך להתמודד עם רכב שאינו רגיל לנהוג בו במדינה שאינו מכיר. אך למי שרגיל ואוהב ידני, זאת היא הבחירה של המקומיים ושל האירופאים, ואין שום בעיה לנהוג בידני בכל תוואי שטח.


מדוע יש הבדלים כל כך גדולים במחירי השכרת רכב בין החברות השונות ביוון?

הרכבים המוצעים להשכרה הם פחות או יותר אותם הרכבים, ייתכן שבחברות בינלאומיות מוכרות, הרכבים מותחזקים טוב יותר (ויש לזה עלות), אך ההפרש הגדול בעלות ההשכרה בין חברות שונות, נובע בעיקר בשל תשתיות ופריסת סניפים. חברה מקומית עם סניף אחד או שלושה, תתקשה יותר לעזור לכם בעת בעיה ברכב במידה ואתם נמצאים במרחק גדול מתחנות ההשכרה, כי אין להם סניף קרוב ואין להם מספיק אנשי צוות. או שהן אינן עובדות בימי ראשון. בשל רמת השירות והזמינות, הם מציעים רכבים שזולים ולעיתים משמעותית מחברות בינלאומיות. אם הטיול עבר ללא תקלה, הרווחתם, אך אם אתם תלויים בהמתנה לרכב חלופי, זה יכול לקחת גם יומיים, ויומיים בטיול זה המון.

 

החזרת הרכב שלא במקום האיסוף

סוגיה חשובה. בכל פעם ששוכרים רכב בנקודה אחת ומחזירים באחרת, זה כרוך בתוספת תשלום שאינה מצויינת במחיר סך ההזמנה. מדובר בסכומים שמגיעים למאות יורו. למשל לקחתם באתונה ואתם רוצים להחזיר בסלוניקי, זה כרוך בתוספת שנעה בין 300-500 יורו. לכן חישבו היטב אם לטוס ליעד אחד ולחזור מאחר היא הכרחית ומועילה לטיול שלכם.

להזמנת רכב כעת באישור מיידי לחצו כאן

.

קישורי הזמנת רכב ביעדים השונים

תהליך השכרת רכב ביוון

תהליך השכרת הרכב מתחיל בהזמנה אונליין באתר מאובטח ומומלץ. כמה נקודות חשובות לדעת:

שובר ההזמנה

בתום ההזמנה תקבלו שובר הזמנה - חשוב לעבור על הפרטים ולוודא שאין טעות. בפרט יש לשים לב לנקודת איסוף הרכב שתפורט על השובר. הרבה סוכנויות הן ללא דלפק בטרמינל עצמו (כשמזמינים רכב לאיסוף בשדה התעופה), והשובר יכלול הסבר על נקודת איסוף הרכב או נקודת מפגש עם נציג או נקודת יציאת שאטל אל הסוכנות. חשוב מאד שהשם על ההזמנה יהיה תואם לשם הנהג, הוא זה שידרש להציג רישיונות נהיגה. אם אין התאמה בין השם על ההזמנה לשם הנהג שאוסף את הרכב אתם תהיו בבעיה, וחברות רבות לא ימסרו רכב אם אין התאמה. 
כמו כן, מספר ההזמנה מופיע בשובר ובאמצעותו ניתן לעשות שינויים אונליין באתר הזמנת הרכב באיזור האישי.

אשראי בינלאומי

חובה להציג אשראי בינלאומי בעת איסוף הרכב, למרות שהשכרת הרכב משולמת אונליין בעת ההזמנה, בעת האיסוף אתם תציגו אשראי בינלאומי בתוקף ועליו יסגר סכום פיקדון שאת גובהו קובעת חברת ההשכרה. סכום זה ישאר סגור עד להחזרת הרכב באופן תקין.

מיכל הדלק

בעוד שבהרבה יעדים נהוג למסור רכב עם מיכל דלק מלא, והשוכר מתבקש להחזירו עם מיכל מלא, ביוון זה אחרת, תקבלו רכב ועליכם לבדוק כמה דלק במיכל, ובטופס הייעודי בעת מסירת הרכב יצויין עם כמה דלק קיבלתם: רבע מיכל, חצי מיכל, מיכל מלא וכו', ובהתאמה תצטרכו להחזיר את הרכב עם כמות דומה.
כמו כן, שימו לב איזה סוג דלק הרכב צורך, אם בנזין או דיזל.

שעות סגירה של הסניפים
שעות הפעילות משתנה בין יעדים, בין סוכנויות ובין העונות. בגדול, כאשר תגדירו את שעות האיסוף וההחזרה כפי שנדרש בתהליך הזמנת הרכב באתר זה, התוצאות שתקבלו יהיו תואמות  ויסננו חברות שאינן פועלות בשעות המבוקשות.
אתר יוון והאיים ואתר העיר סלוניקי בשיתוף פעולה עם חברות השכרת הרכב הרץ וטריפטי מאפשרים לכם לבצע הזמנה בקישור באתר זה, והרכב ימתין  לכם גם באמצע הלילה - רלוונטי לעונת הקיץ. רלוונטי רק למזמינים בקישור מטה ב-Thessaloniki Airport

 thrifty  hertz   rentalcars.com
 קישור מקודד להשכרה רכב בסלוניקי לאיסוף בשעת לילה

בנמל התעופה של אתונה שהינו נמל התעופה הבין לאומי והראשי ביותר של יוון, חלק מחברות השכרת הרכב מפעילות סניפים בשדה וחלק סניפים מחוץ לשדה, לרוב החברות הבין לאומיות הן אלה המפעילות סניפים ומגרשי חנייה לרכבים שלהם בשדה עצמו וחלק מהן פתוחות גם בשעות מאוחרות יחסית ביחס לחברות המקומיות שלא מאפשרות לרוב השכרה לאחר השעה 23:00 בערב.

 Hertz - Budjet - Avis - Thrifty - פתוחים 24 שעות ביממה.

להזמנת רכב כעת באישור מיידי לחצו כאן

הזמנה של רכב ביוון דרך CarRental NET

הזמנה פשוטה ובטוחה ומחירים אטרקטיביים

אתר בינלאומי וותיק שמציע רכבים במחירים אטרקטיביים בכל העולם ומאד פעיל ומוכר ביוון. מציע את כל סוגי הרכבים עם כל חברות ההשכרה. בהזמנה פשוטה ובטוחה.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

הזמנה של רכב בכרתים עם 3% הנחה לגולשי אתר יוון והאיים

למימוש ההטבה יש להכניס את הקוד GR22 לפני שלב התשלום

חברת השכרת רכב מקומית וצעירה עם שירות מצויין וביקורות מעולות. פועלת בכרתים ומציע רכבים טובים במחירים טובים ובנוסף, עבור גולשי אתר יוון והאיים הם מציעים הנחה נוספת של 3%.
למימוש ההטבה לחצו על כפתור הזמנה בתהליך ההזמנה עדכנו את הקוד GR22..

   .

הזמנת רכב עם נהג/מלווה מקצועי

לכל גודל של הרכב נוסעים

אתר יוון והאיים מציע שירות הזמנת רכב עם נהג לכל גודל של קבוצה, החל מאדם בודד. למי שאינו מעוניין או יכול לנהוג, שירות זה הוא מצויין כי הצוות מקצועי ואדיב ודובר אנגלית וצי הרכבים מהשורה הראשונה - חדישים, ממוזגים ומתוחזקים היטב. והנהג, הוא גם מלווה שמכיר היטב את יעדי הטיול.

.

תעריפי השכרת רכב ביוון

עליית מחירי השכרת הרכב ביוון

בשנת 2023 נרשמה עלייה במחירי השכרת הרכב ביוון, הפעם הסיבה על פי היוונים היא המלחמה באוקראינה, שלדבריהם יוצרת קושי ומחסור בחלקי חילוף לרכבים. 
אך מדי שנה, לא משהו חדש, מחירי השכרת הרכב ביוון בעונת הקיץ הם מהגבוהים באירופה, מהסיבה שהיעד נחשב ליעד עונתי, ושיא הביקוש הוא בקיץ, וחוק ביקוש והיצע עובד פה כמובן. ובאמת הביקוש בעונת הקיץ רב מאד ביחס להיצע הרכבים הקיים והמחירים עולים בהתאם. מחוץ לעונה המחירים דומים כמו ברוב אירופה. אם רכב קטן וידני בעונת הקיץ עולה כ-45 יורו ליום, מחוץ לעונה הוא יכול לעלות גם פחות מ-15 יורו ליום. רכבים גדולים של 7 או 9 מושבים בם בזמינות מאד מוגבלת ומחירם בעונה יכול לעלות גם על מעל 200 יורו ליום.


דרכים להוזלת עלות השכרת הרכב

תכננו את הטיול שלכם כך שאתם מתחילים ומסיימים באותו היעד, כיוון שהחזרת הרכב שלא במקום האיסוף ביוון יכול להגיע למאות יורו אקסטרה.
אם אתם מנוסים בנהיגה ברכב ידני, קחו רכב ידני, כיוון שאוטומטי הוא יקר בכ-15-30 אחוז יותר.
תארזו לייט, זה קיץ, אין צורך במזוודות גדולות, כך תוכלו להסתפק ברכב קטן יותר.
ודבר אחרון והכי חשוב - הזמינו הרבה מראש. ככל שהעונה מתקרבת, ההיצע מצטמצם והמחירים עולים. ככל שתקדימו להזמין תתפסו את הדילים היותר אטרקטיביים.

.

כמה זמן מראש להזמין רכב ביוון?

כפי שציינו לעיל, הזמנת רכב מראש כאשר אתם נוסעים בעונת הקיץ, גם תאפשר לכם לשים יד על רכב שאתם מעדיפים ובמחירים יותר אטרקטיביים. ככל שהעונה קרבה, ההיצע פוחת ומה שנשאר הם ההצעות והרכבים היקרים יותר.
אין זה מוגזם להזמין רכב גם חצי שנה ויותר לפני עונת הקיץ, ובפרט שההזמנה דרך האתר המוצע, אפשרית עם ביטול של עד 48 שעות לפני, כך שאין באמת סיבה לעכב את הזמנת הרכב. להזמנת רכב כעת לחצו כאן.
הדבר רלוונטי אף יותר כשמדובר ברכבים גדולים של שבעה או תשעה מושבים, רכבים אלה הם בהיצע מאד מוגבל מלכחתילה ולכן חשוב מאד לשריין מוקדם ככל שניתן.
למזמינים רכב מחוץ לעונה, לרוב אין בעיה זאת והזמינות נוחה וגם המחירים נוחים. לנוסעים מחוץ לעונה, אפשר להזמין גם ימים ספורים לפני ללא בעיה.

.

ביטוח רכב שכור

במהלך השכרת הרכב אונליין ניתנת האפשרות להוסיף בין השאר גם ביטוח על הרכב. הביטוח שמוצע הוא ביטוח הבסיסי, אמנם הוא הביטוח המלא, כך מוגדר, וכולל פירוט של מה כלול בביטוח, אך אין זה ביטוח ביטול השתתפות עצמית. הביטוח לרכב שמוצע בעת הזמנת הרכב נע בין 8-10 יורו ליום תוספת לעלות השכרת הרכב. כשביטוח ביטול השתתפות עצמית (שניתן להוסיף בעמדת איסוף הרכב), נע בין 10-120 יורו ליום בהתאם לסוג וגודל הרכב. בכל אופן שתבחרו לבטח את הרכב השכור, הביטוח אמנם אינו חובה אך בהחלט הכרחי וחשוב להוסיף ביטוח.

.

מדד שביעות רצון מחברות השכרת הרכב ביוון

מדד שביעות רצון מחברות השכרת הרכב אולי יעזור לכם לבחור טוב יותר את חברת ההשכרה ממנו תבצעו את ההשכרה. שימו לב שבכל מקרה חשוב להתחיל את ביצוע ההשכרה דרך קישור ההזמנה שבאתר יוון והאיים בכדי שאנו נעזור לכם במקרה של בעיה כספית מול החברה, במידה ונדרשת כזאת לאחר סיום תקופת השכרת הרכב. 

+ שימו לב שאנחנו מעדכנים את המדד מדי פעם בעקבות המלצות או דיס המלצות שאנחנו מקבלים על חברות השכרה.
לשליחת המלצה בכדי לעזור לנו לשפר את המדד תוכלו לשלוח לנו מייל ל: [email protected]
עדכון אחרון של מדד חברות ההשכרה ביוון בוצע בדצמבר 2023

Hertz

שומרים על יחס חיובי כבר שנים רבות ונחשבת לחברת ההשכרה הפופולריות ביותר ביוון הרבה גם בגלל הקשר שלה עם חברת התעופה הלאומית של יוון שמשתפת איתם פעולה בהזמנות, גם און לין וגם אוף ליין, יש אמנם תלונות על חברה זו, אבל בשל כמות ההשכרות הגבוה זה מן הסתם נתון נורמלי, בסה"כ נחשבת לחברה אמינה. רצוי לא לבצע הזמנה ישירה דרך אתר החברה כי אז אין לכם הגנה של חברה שלוקחת אחריות על ההשכרה שלכם
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על הרץ 8.7


Avis

עד לפני מספר שנים הובילה את הרשימה של שביעות הרצון עם לקוחות מרוצים רבים וכלי רכב ברמת תחזוקה טובה, אך בשנים האחרונות 2023-2021 יש יותר ויותר תלונות על אוויס גם ברמת התחזוקה אבל בעיקר בשל יחס ושרות פחות טובים מבעבר, עיקר התלונות מגיעות מתחנות ההשכרה בסלוניקי ובהרקליון, עדיין החברה שומרת על מיקום גבוה בשל הוותק והנסיון שלה ומספר הסניפים הגדול שלה ביוון למקרה של צורך בהחלפת רכב או שרות, אבל כבר לא מושלמת כמו בעבר.בשנת 2022 החברה שיפרה כמה מיקומי השכרה שהגיעו לגביהם תלונות תעבר והיא שוב מדורגת ברשימת החברות האמינות יותר ביוון.  רצוי לא לבצע הזמנה ישירה דרך אתר החברה כי אז אין לכם הגנה של חברה שלוקחת אחריות על ההשכרה שלכם.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על אוויס 8.3

Budget

גם באדג'ט היא חברה ותיקה שבמשך הרבה שנים קיבלנו עליהם בעיקר תגובות חיוביות וגם הם כמו אוויס בשנים האחרונות מעט מזייפים, אבל למרות הזיופים שומרים על רמה טובה יחסית ביחס לחברות אחרות, עיקר התלונות על חברה זו מגיעות מתחנת ההשכרה בסלוניקי. כאמור רצוי לא לבצע הזמנה ישירה דרך אתר החברה כי אז אין לכם הגנה של חברה שלוקחת אחריות על ההשכרה שלכם,
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על באדג'ט 8

Sixt

עשתה את ההתקדמות הגדולה ביותר בכל מה שקשור לבטיחות, תחזוקת רכבים ושרות בשנים האחרונות ובאופן מעשי עקפה את אוויס ובאדגט בטבלת האמינות, בנוסף לסיקסט יש גם את מחבר הרכבים הגדולים הנח ביותר ובשנה האחרונה הם הכניסו לתחנות ההשכרה באתונה ובסלוניקי למעלה מ 100 רכבים נוספים של 7 מקומות [ האהובים במיוחד על תיירים ישראלים ] בעיקר מדגם פולגסואגן, הנוחים מאד, גם במקרה הזה רצוי לא לבצע הזמנה ישירה דרך אתר החברה כי אז אין לכם הגנה של חברה שלוקחת אחריות על ההשכרה שלכם.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על סיקסט 8.5

Thrifty

חברה המצוייה בצמיחה וכזו שאיזנה את ההמלצות שלה בשנים האחרונות מפחות טובות ליותר טובות ונמצאת במגמת התשפרות מתמדת,עדיין לא מושלמת במדד ההמלצות אבל בהחלט בכיוון כזה, לרוב תחזוקת הרכבים טובה והשרות ענייני גם במקרה הזה רצוי לא לבצע הזמנה ישירה דרך אתר החברה כי אז אין לכם הגנה של חברה שלוקחת אחריות על ההשכרה שלכם.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על טריפטי 8.3

Gold Car

חברה פחות מוכרת וכאן מתחילות מעט הבעיות, אך עדיין ביחס של מחיר מול תמורה בסה"כ עומדת בסטנדרטים הבין לאומיים הנדרשים, אך עדיין לא בראש הרשימה בשל מספר תלונות יחסית גדול [ לא גדול מאד ] בסה"כ למי שמוכן להתפשר על מחיר ומבין שהוא לא משכיר מחברה בין לאומית גדולה עם סניפים בכל יוון, זאת בהחלט אפשרות בסדר רצוי לא לבצע הזמנה ישירה דרך אתר החברה כי אז אין לכם הגנה של חברה שלוקחת אחריות על ההשכרה שלכם.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן..
מדד יוון והאיים על גולד קאר 7.5

Caldera

רצוי לא לבצע השכרה מחברה זו - אלה אם ממש אין לכם ברירה ואתם חייבים רכב בכל מחיר, החברה אמנם מציעה מחירים זולים משמעותית מחברות אחרות, אך מצב התקינות של חלק גדול מהרכבים לא מזהיר, השרות גם לא מזהיר ורק אם יתמזל מזלכם תיפלו על רכב טוב ועל שרות ענייני, תלונות רבות על חברה זו קיבלנו בעיקר מתחנות ההשכרה באתונה ובסלוניקי. [ אם יש לכם הזמנה קיימת לאוגוסט, לא צריך לבטל, כי עכשיו המחירים של האחרות גבוהה מאד, תחזיקו אצבעות ליפול על רכב בסדר ] גם במקרה הזה רצוי לא לבצע הזמנה ישירה דרך אתר החברה כי אז אין לכם הגנה של חברה שלוקחת אחריות על ההשכרה שלכם
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על קלדרה 5

Drive

דרייב די חדשה בנוף היווני אבל החלט עושה קולות חיוביים, מדובר בחברת השכרה המצוייה בצמיחה, בעיקר ביעדי יוון המרכזיים ויש לה גם מלאי די גדול של רכבים גדולים המאד פופולרים כאמור עבור הטייל הישראלי, בסה"כ יחסית לזמן שהיא נמצאת באתרי השכרת הרכבים בעולם, בינתים התקובות חיוביות ואנו נמשיך לעדכן ככל שתתקדם עונת התיירות. רצוי לא לבצע הזמנה ישירה דרך אתר החברה כי אז אין לכם הגנה של חברה שלוקחת אחריות על ההשכרה שלכם
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על דרייב 7

Global

חברה מקומית יוונית, שפועלת במספר מצומצם של יעדים ביוון, עט מעט רכבים יחסית ולכן גם לא קיבלנו הרבה מידע על השרות של חברה זו כמו תגובות רבות מחברות אחרות, היא מצוייה אצלנו ברשימה בבדיקה, אנו מודעים למספר ישראלים שביצעו השכרת רכב דרך חברה זו לקיץ 2019 ולאחר שהותם אנו נעדכן כאן בעמוד את מידת שביעות הרצון שלהם. רצוי לא לבצע הזמנה ישירה דרך אתר החברה כי אז אין לכם הגנה של חברה שלוקחת אחריות על ההשכרה שלכם.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.ן.
מדד יוון והאיים עם גלובאל 7

Almo

חברה שמנסה בשנים האחרונות להרחיב את פעילותה בשוק היווני אחרי הרבה שנים של ניסיון בשווקים אחרים כולל האמריקאי, בסה"כ התגובות לגביה טובות, גם מבחינת השרות וגם מבחינת תחזוקת הרכבים, אבל גם במקרה זה עדיין לא אספנו מספיק תגובות אמיתיות מלקוחות שחזרו והמליצו על החברה. רצוי לא לבצע הזמנה ישירה דרך אתר החברה כי אז אין לכם הגנה של חברה שלוקחת אחריות על ההשכרה שלכם.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן..
מדד יוון והאיים על אלמו 7.5

Europcar

מומלץ רק כפתרון אחרון במידה ולא מצאתם שום דבר אחר, יורופקאר מצוייה בנפילה חופשית פשוט כך, לחברה יש פחות ופחות רכבים שלה והיא משתפת פעולה על השכרת הרכבים שלה עם חברות קטנות ובלתי מוכרות או כאלה שהשרות שלהן בעייתי מאד, לא אחת רכבים שהשכרו מיורופקאר סופקו בסיכומו של דבר ע"י ספקים אחרים (כולל קלדרה הבעיתיים) אין בהירות בנושא האחריות במקרה כזה וללא ספק הם איבדקו מגדולתם וכוחם שהייתה בשוק לפני עשור, לכן רק אם אין ברירה, זו דעתנו ע"פ מספרם הרב של התלונות שקיבלנו על חברה זו כמעט מכל הסניפים שלהם ביוון. רצוי לא לבצע הזמנה ישירה דרך אתר החברה כי אז אין לכם הגנה של חברה שלוקחת אחריות על ההשכרה שלכם.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על יורופקאר 4

Enterprise

חברה שמצוייה בצמיחה באירופה, בס"כ עושה סימנים חיוביים בעיקר בכל מה שקשור לשרות וזמינות, אם כי על חברה זו יש יחסית יותר תלונות מחברות אחרות בהקשר של תחזוקת רכבים ותקינות, נראה שאין הקפדה ברמות הגבובות כמו בחברות הבין לאומיות, יש שמועה שאומרת שהחברה היא פרי שיתוף פעולה של החברות הגדולות יותר שמעבירות אליה את הרכבים היותר ישנים שלהם, אם כי נתון זה עדיין לא בדוק ונמצא בבדיקה וחקירה שלנו ונפרסם מידע רלוונטי יותר כאשר יהיה כזה, בסה"כ יש יותר המלצות מתלונות עליהם וזה סימן טוב, אבל גם הממליצים לרוב התלוננו על רמת תחזוקה יחסית ירודה רצוי לא לבצע הזמנה ישירה דרך אתר החברה כי אז אין לכם הגנה של חברה שלוקחת אחריות על ההשכרה שלכם.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על אנטרפרייס 7

National

נאשיונאל היא אחת מחברות ההשכרה הוותיקות ביוון, וסניפים שלה קיימים לעתים גם ביעדים שאינם יעדים מרכזיים מאד, לאורך שנים ציא הרכבים שלהם היה מעט מיושן אך בשנים האחרונות הם מחדשים את רוב הקטגוריות, בסה"כ החברה נחשבת לאמינה, אך כאמור צי הרכבים לרוב סטנסרטי ומאד בסיסי, שימו לב שנשיונאל משתפת פעולה עם עוד מספר חברות השכרה כמו יורופראר ולעתים יש החלפת הזמנות בין שתי החברות [ לא תמיד בידיעת הלקוח מראש ]
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על נשאיונאל 6.7

Autounion

גם אוטו יוניון היא חברה יחסית קטנה הפועלת בשוק היווני רק בשנים האחרונות, גם לגבי חברה זו אנחנו עדיין בשלב איסוף המידע והמידע הקיים חלקי, היו המלצות טובת למדי לצד כמה תגובות פחות טובות,  כמו בכל החברות האחרות גם במקרה זה רצוי לא לבצע הזמנה ישירה דרך אתר החברה כי אז אין לכם הגנה של חברה שלוקחת אחריות על ההשכרה שלכם.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על אוטו יוניון 6.5

Cosmorent

חברת השכה זולה משמעותית מחברות אחרות, שמי שמחפש רק לחסוך בעלויות עשוי למצוא בה פתרון מצויין, פעילה בעיקר בסלוניקי, בסה"כ יש ביקורות טובות על חברה זו עד ש.. יש לכם בעיה ברכב בזמן הטיול ואז השרות שלהם הופך מטוב לגרוע במקרה הטוב, אין לחברה מספיק סניפים ברחבי יוון, בטח שלא באיזור ההררי, קשה להם ליצר פתרונות בזמן אמת, כך שככל הנראה מדובר בחברה די טובה, אבל חיסרון השרות במקרה של תקלה או בעיה בעייתי.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על קוסמורנט 6

ACR

הרבה ביקורות שליליות, חברה שמציעה רכבים זולים אבל עם רמת תחזוקה ירודה ושרות מהגרועים ביוון - זהירות
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על חברה זו  5

Avance

חברה די ידועה ביוון, מהקטנות היא אחת הגדולות, במשך שנים רבות ההמלצות לגביהם היו די טובות, אבל בשנים האחרונות ישנה ירידה באיכות ויותר ויותר תגובות שליליות ומדי פעם גם חיוביות, מציעים לשקול טוב טוב לפני השכרה מהם, חשוב גם לדעת שפעם היו לחברה זוהרבה סניפים ביוון, אבל כיום יש רק בשלושה מיקומים, אתונה סלוניקי וחאניה [ כרתים ] במקרה של תקלה ואתם בטיול בצפון יוון למשל, יהיה להם קשה ליצר פתרון מהיר, בעיקר עם רכבים גדולים.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על חברה זו  6.5

SK

חברת השכרת רכב שממוקמת בעיקר באי כרתים, קיבלנו מספר המלצות מאד שליליות לגבי השרות ורמת התחזוקה של הרכבים, מוטב לא להשכיר אצלה למרות הפיתוי של מחיר זול.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על חברה זו  5

Green motion - אזהרה

חברת השכרה שעשתה קפיצה טובה משמעותית בשנתיים האחרונות, אחרי שבשנים 2019 ו 2020 הייתה אחת מחברות ההשכרה הבעייתיות ביותר, בשנים 2022-2023 היא חוזרת לקבל המלצות טובות, עדיין פה ושם יש תלונות על בעיות בעיקר בנושא ביטולים ברגע האחרון, אנחנו ממשיכים באתר יוון והאיים לעקוב אחר חזרה זו ונעדכן לקראת אביב 2023 שנית.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על חברה זו  7

Centauro

חברה יחסית חדשה בשוק השכרות הרכב ביוון, אלינו מגיעות בעיקר תלונות לגביהם [ עדיין אין לנו ציון על החברה בשל מידע חסר ]
הזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.

VOULTA4U

חברת השכרת רכב זולה ומלאה בתלונות, אחת החברות הגרועות ביוון, צי רכבים ישן, שרות לקוחות קלוקל, ממש מתחת לכל ביקורת, רק בהשכרה של רכבים קטנים בתוך הערים, יש עליהם פחות תלונות.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על חברה זו   4

WheeGo

חברה יחסית  חדשה בשוק השכרת הרכב היווני, נמצאת במספר מועט של תחנות השכרה ועיקר הרכבים שלהם מצויים באתונה, למרות שהחברה חדשה ההמלצות לרוב טובות, גם על השרות וגם על תחזוקת הרכבים.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על חברה זו 7.4

Carwiz

עוד חברת השכרת רכב יחסית חדשה בשוק ההשכות ביוון, גם היא מפעילה את תחנת ההשכרה הגדולה ביותר שלה באתונה, עם זאת חברה זו מקבלת המלצות מאד "רדודות" בשנתה הראשונה ב Rentalcars יש דיווחים על שרות בעייתי במקרה של תקלה וכאשר אתם עשויים להמצא ביעדים מרוחקים מיעד הבסיס, לכן שווה לשקול להשכרות באזור אתונה בלבד ולקחת בחשבון שגם אז יש אפשרויות מומלצות יותר.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על חברה זו 6

Modi rent a car

עוד חברה יחסית חדשה בשוק, מספר תחנות השכרה מועט, הדיווחים מלקוחות ששכרו מהם רכב באתונה בינוניות, תלונות גם על שרות וגם על תחזוקת רכבים, לא תמיד, אבל יחסית הרבה תלונות ביחס לחברה חדשה.
להזמנה דרך יוון והאיים וקאררנטלס לחצו כאן.
מדד יוון והאיים על חברה זו 5

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

ביוון כמו בכל מדינה אחרת יש גם חברות השכרה קטנות מקומיות, חלקם טובות יותר וחלקן טובות פחות, רוב התקלות בהשכרת רכב ביוון מהזמנה בחברות הללו, לעתים שעות איסוף והחזרה אינן גמישות, לעתים חלים חיובים אחרים שפחות מקובלים בחברות הבין לאומיות, לעתים תחזוקת הרכבים פחות טובה ולעתים השרות בעת תקלה ברכב איטי ומסורבל. לרוב ההשכרה בחברות אלה גם יותר זולה, לעתים גם משמעותית מהחברות הבין לאומיות, אבל צריך לקחת בחשבון, כאשר אתם רוכשים מוצר זול, מן הסתם יש לו מגבלות. מי שרוצה ראש שקט, כדאי מאד שיבצע את ההשכרה דרך הקישור המקודד באתר יוון והאיים בעמוד זה ויבחר בהצעות של החברות הגדולות והמוכרות כמו: Avis, Hertz, Budget, Sixt ונוספות מומלצות לעיל.


נתקלתם בבעיה בעת השכרת רכב ביוון? יש גורם מוסמך ומפקח:
Greek Car Rental Companies Association
איגוד חברות השכרת הרכב של יוון.
Viltanioti 31, 145 64 Kifisia
Tel: +30 210 6264032
Fax: +30 210 6264039

.

כללי נהיגה ביוון

נהיגה ביוון דומא לנהיגה בישראל:

כוון הנהיגה - נהג בצד שמאל כמו בארץ
חגורות בטיחות - חובה
זכות קדימה - כמובן - אם כי היוונים לא מאד מקפידים על מתן זכות קדימה להולכי רגל, אתם תמשיכו להקפיד על כך זה רק מוסיף לכם נקודות ..
שימו לב - בכיכרות ביוון, זכות הקדימה היא לנכנסים לכיכר ולא למי שכבר בכיכר... מבלבל, תהיו עירניים.
כשפונים ברמזור שמאלה, זכות קדימה לרכב שבא ממול.
הגבלת מהירות - להישמע לתמרורים ולקפיד כמובן, גם ביוון פועלות מצלמות מהירות, ובינינו לא צריך מצלמה בשביל לנסוע לפי הכללים. באוטוסטרדות המהירות נעה בין 80-120 ובתוך האיזורים המיושבים לא עולה על 50.
רמזורים - ביוון הם קטנים יותר ולא ניצבים ממול, כלומר השתדלו לעמוד בנקודה שרואים את הרמזור, כי הוא ממש בקו העצירה.
כסא בטיחות לילד - אין באמת אכיפה בנושא זה - למען בטחונכם, הקפידו להזמין מראש מושב לילד, זה מופיע כאחד התוספות במהלך הזמנת הרכב.
צמיגי חורף - פחות מוכר לנו בישראל אך ביוון במרבית האיזורים ביבשת, הכרחי למען בטחונכם להקפיד ולוודא שהרכב מצוייד בצמיגי חורף, כשנוסעים לטייל בעונת החורף. צמיגי חורף מספקים אחיזת כביש טובה יותר בתנאים של כביש רטוב. ביוון כל מי שמתכנן לעלות לאיזורים קרים יותר מחוייב ע"פ החוק להתקין צמיגי חורף על הרכב שלו, גם חברות השכרת הרכב מחוייבות, אך הן מטעמים של "תקציב" עשויות מעט לחפף או לעגל פינות, מי שחשוב לו הבטיחות שלו, חשוב שיקפיד שבחברת השכרת הרכב הוא מקבל צמיגי חורף, לרוב צמיגים אלה מורכבים על הרכבים ביוון הל מ-10 לאוקטובר. המידה ולא מותקנים כאלה לפחות יש לוודא שהצמיגים ברכב במצב טוב ואינם שחוקים.
מצב כבישים - כבישים בינעירוניים רבים הם כבישי אגרה והם ברמת תחזוקה גבוהה מאד. באיזורים הכפריים מצב הכבישים משתנה, אך באיזורים מטויילים יותר בהחלט ניתן לראות שמתחזקים ומשפרים כל הזמן את הכבישים. הכבישים הם צרים ומתפתלים בהרבה איזורים ביבשת, כיוון שיוון מדינה מאד הררית, אך לרוב מצבם טוב. 
קנסות - בהחלט מחלקים קנסות על עבירות תנועה, חניה שלא כחוק וכו'. כיוון שיהיה קשה לשלם את הקנס מהארץ, הקפידו לשלם קנס כשאתם עוד ביוון. קנסות משולמים במשרדי הדואר. במידה וחברת ההשכרה תצטרך לשלם את הקנס המחיר יהיה גבוה יותר.
דלק יוון גדול מאד, באיזורים הפחות מיושבים, הימנעו מלהמתין לרגע האחרון עד לתדלוק כי לא תמיד תמצאו תחנה זמינה. באיזורים המיושבים הגדולים תמצאו תחנות דלק שפועלות 24 שעות ביממה, אך בכפרים הן לרוב נסגרות לקראת ליל.
גיל המינימום - לנהיגה ביוון הוא 18, אך השכרת רכב ביוון אפשרית רק החל מגיל 21

.

המלצות שימושיות בנוגע לנהיגה ביוון

עליה עם רכב למעבורת

הדעה הרווחת היא שלא ניתן לעלות עם רכב שכור למעבורת מהסיבה שחברות ההשכרה אינן מבטחות את הרכב בהפלגה. אבל אתר יוון והאיים בדק ומצא מי הן החברות שכן מבטחות את הרכב גם בהפלגה.
סיקסט Sixt - מאפשרים להוסיף ביטוח אקסטרה להפלגה - ניתן להוסיף בעת איסוף הרכב בדלפק - לא ניתן להוסיף אחרי שכבר לקחתם את הרכב. עלות תוספת זאת החל מ-40 יורו בהתאם לסוג הרכב.
הרץ Hertz - כנ"ל, ניתן להוסיף בדלפק בלבד בעת איסוף הרכב ולא אחרי. לשוכרים רכב עד שלושה ימים עלות של כ-25 יורו ליום תוספת על הפלגה. מעל שלושה ימים עלות של החל מ-60 יורו לכל תקופת השכירות.
יורופקאר Europcar - (הבינלאומית הפחות מומלצת), מאפשרי ביטוח אקטסרה להוספה במעמד איסוף הרכב בלבד במחיר שהחל מ-60 יורו להפלגה אחת הלוך חזור ועוד כ-30 יורו על כל הפלגה שמתכננים.
טריפיטי Tripiti - ניתן להוסיף ביטוח הפלגה בעת איסוף הרכב בלבד, לא בהזמנה אונליין ולא אחרי שכבר אספתם את הרכב. תוספת מחיר שמתשנה בהתאם לסוג הרכב.
אנטרפרייז Enterprise - כנ"ל, תוספת אפשרית בעת איסוף הרכב בלבד. עלות של כ-30 יורו לכל הפלגה שעולים עם הרכב. 
נשיונל National - בתנאים דומים לאנטרפרייז
בינלאומיות שבינתיים לא מציעות ביטוח בהפלגה הן אוויס ובאדג'ט. עדיין ניתן להפליג עם הרכב אך תתבקשו לחתום על הצהרה שכל נזק שקורה בהפלגה הוא באחריותכם.

כבישי אגרה

יוון היבשתית מרושתת בכבישי אגרה ברמה גבוהה, שהופכים את הנסיעות הארוכות לנוחות יותר וקצרות יותר בהשוואה למשך הנסיעה שנדרש בעבר. רמת התחזוקה של כבישי האגרה גבוהה. חלק מהכבישים כוללים תחנות עגינה רבות, ממש כל כמה קילומטרים ועם שירותים נקיים בצד הדרך. בכולם יש לאורך הכביש טלפון חירום ובמידת הצורך כמו למשל רכב נתקע, פנצ'ר, דלק ועוד, צוות שירות מגיע תוך דקות. בכל תחנת תשלום של מקטע כביש יש מספר נתיבים רב, והנוסעים ברכב שכור צריכים לקחת את הנתיבים שכוללים קופאי בלבד. אין אפשרות למנוי עבור רכב שכור בכבישי האגרה. בכל תחנת תשלום המחירים נעים בין יורו אחד, ל-4 יורו (הרוב יהיו סביב 2 יורו פלוס מינוס). ניתן לשלם במזומן או באשראי. בכבישים צדדיים שכוללים אגרה, יש פה ושם כאלה, לרוב אין קופאי ויש צורך בעודף מדוייק, אז תחזיקו ברכב תמיד מטבעות קטנים - אם כי תחנות כאלה סביר שתיתקלו מעט מאד במהלך הטיול שלכם.

איסור הוצאת רכב שכור מיוון

זה תלוי בחברת ההשכרה. בסלוניקי למשל, חברות רבות כן מאפשרות מעבר עם הרכב לרפובליקה של צפון מקדוניה, אלבניה, בולגריה. אך זהו נושא שחייב להיבדק נקודתית מול החברה שממנה אתם מזמינים את הרכב, כי לכל אחת מדיוניות שונה ולא כולן מאפשרות הוצאת הרכב מגבולות יוון. למעשה, בהמשך לאמור לעיל, רוב החברות באיים היוונים לא מאפשרות הוצאת הרכב מהאי.

איזורי נסיעה מוגבלים

מדובר בכבישים מסויימים ביוון שאינם עבירים בחורף בעיקר, אך גם בעונות אחרות יש לוודא מה מצב הכביש, לרוב יהיה מחסום אם אינו עביר אך לא תמיד. כמו למשל מעבר קטארה בצפון יוון, כביש העובר במעבר הרים גבוה ובחורף אינו עביר, ובשל נזקי גשם ושלג, לא תמיד נפתח לתנועה גם כשהשלג נמס או מסיבה שיש קרח על הכביש והנסיעה מסוכנת. כזה הוא גם מעבר בארוס בצפון יוון, הוא כביש האספלט הגבוה ביותר ביוון ובחורף, למעשה כבר בסתין, מתכסה שכבת קרח והנסיעה מסוכנת ובהמשך אינו עביר כי מכוסה שלג שלא מפונה. 
יכול לקרות ביוון באיזורים נידחים שתתחילו נסיעה ובהמשך תגיעו לכביש שאינו עביר ותצטרכו לעשות אחורה פנה. בטיול בצפון יוון ופיליון היעזרו במסלול המודולרי כדי לקבל מסלול בטוח ועביר בלבד. ראו פרטים פה.

השכרת רכב גדול ביוון

הרכב הגדול ביותר שניתן לשכור ביוון לנהיגה עצמאית הוא רכב 9 מושבים.
שימו לב אם מזמינם רכב של 7 מושבים שרבים מרכבים אלה לא מתאימים ל-7 אנשים עם מזוודות, כיוון שרבים מרכבי השבעה מושבים המוצעים הם כאלה של 5 מושבים עם מקום למטען או 7 מושבים כשהשניים הנוספים באים על חשבון מקום למטען. 
רכבים של 7 או 9 מושבים הם בזמינות מאד נמוכה בחברות ההשכרה, אם אתם נוסעים בעונת הקיץ, דאגו להזמין רכב גדול הרבה הרבה מראש. בעונה מחירים גבוה ויכול להגיע גם ליותר מ-200 יורו ליום. מרבית הרכבים הגדולים הם גיר ידני ונדיר למצוא רכב גדול אוטומתי. 
להשכרת רכב דרך הקישור שלנו לחצו כאן 

.

הזמנת רכב עם נהג פרטי ביוון

לא מעוניינים לנהוג? או שאתם קבוצה ומעדיפים לא ללשכור מספר רכבים? אתר יוון והאיים מציע נהג פרטי ברכבים חדשים ומצויינים לכל גודל של קבוצה. בין אם אתם זוג או אפילו בודד ועד קבוצות גדולות. שימו לב שלקבוצות גדולות של מעל 18 אנשים, יתכן ונוציא יותר מרכב אחד ולא אוטובוס כיוון שיעדים רבים ביבשת אינם מתאימים לטיול עם אוטובוס מטעמי עבירות. חלק מהנהגים שלנו הם גם מדריכים טיולים באיזורים מסויימים ביבשת וביניהם צומרקה, זגוריה, אולימפוס, חצי האי פיליון ועוד.
הנהגים מקצועיים, אדיבים ודוברי אנגלית.
לקבלת הצעת מחיר לרכב עם נהג, צרו איתנו קשר במייל זה [email protected] והקפידו לפרט: מה מסלול הנסיעה שלכם, באילו תאריכים, לכמה אנשים, מהיכן ביוון יוצאים, האם זקוקים לתכנון מלא של מסלול כולל מלונות? האם כבר הזמנתם מלונות ואם כן פרטו היכן.

הזמנת רכב עם נהג/מלווה מקצועי

לכל גודל של הרכב נוסעים

אתר יוון והאיים מציע שירות הזמנת רכב עם נהג לכל גודל של קבוצה, החל מאדם בודד. למי שאינו מעוניין או יכול לנהוג, שירות זה הוא מצויין כי הצוות מקצועי ואדיב ודובר אנגלית וצי הרכבים מהשורה הראשונה - חדישים, ממוזגים ומתוחזקים היטב. והנהג, הוא גם מלווה שמכיר היטב את יעדי הטיול.

.

מידע חשוב בנוגע להזמנת רכב באינטרנט

כאשר מזמינים רכב אונליין, חשוב להקפיד לרשום את ההזמנה על השם של הנהג שיאסוף את הרכב כיוון שהשם על הזמנת הרכב חייב להיות תואם את השם ברישיון הנהיגה שתידרשו להציג.

אתר ההזמנה אליו מפנים הקישורים בעמוד זה הוא אתר ההזמנות הבטוח ביותר לביצוע של השכרת רכב ביוון. אתר יוון והאיים כבר צבר איתן ניסיון של מעל 8 שנים האתר למעשה הוא אתר מכרז, לאחר סיום ביצוע העסקה, תקבלו ואוצ'ר של השכרת רכב ביוון. האתר מאובטח, ההזמנה פשוטה ובטוחה והאישור הוא מיידי. שימו לב שאפשרות ביטול הכי נוחה בשוק השכרת הרכב - עד 48 שעות לפני, ולכן אין סיבה להתעכב עם הזמנת הרכב, פרט זה מאפשר לכם הזמנה מוקדמת והבטחת רכב במחיר הטוב ביותר.

בסיום ההזמנה תקבלו אישור עם מספר הזמנה - שימרו זאת. עם מספר הזמנה ניתן להיכנס לאיזור האישי באתר הזמנת הרכב ולערוך במידת הצורך את הזמנתכם. עם אישור ומספר ההזמנה אתם מגיעים לדלפק איסוף הרכב כדי לקבל את הרכב.

בכל השכרת רכב בעולם, אלא אם נכנסים לסוכנות ומשכירים במקום (לא אופציה ביוון בעונת הקיץ כי לא בטוח שיהיו רכבים זמינים), כאשר אתם בוחרים רכב אין זאת הבטחה לקבל בדיוק את הרכב שבחרתם אלא רכב מאותה קבוצת רכבים, כלומר אתם מזמינים קטגוריה ותקבלו רכב מאותה קטגוריה שזמין.
לכן חיסכו מעצמכם את התסכול אם הזמנתם רכב מסויים וקיבלתם אחר, כל עוד הוא ברמה דומה מאותה קבוצה זה תקין וחוקי וככה זה בכל העולם.

ביצעתם את השכרת הרכב שלכם ביוון דרכנו? עזרתם גם לטבע וגם ליוונים

כאשר אתם מזמינים רכב מחברות השכרת הרכב המפורסמות באתר יוון והאיים, אתר יוון והאיים מעביר מדי שנה 10% מהעמלות המשולמות לו לטובת שימור הטבע ביוון. למשל בשנת 2023 הועברו כספים לתמיכה בשיקום נזקי הסופה "דניאל" שגרמה נזקים עצומים באזור קרדיצה, אזור שפונו בו עשרות אלפי תושבים מבתיהם, האזור הוצף כולו ולמעלה מ 25% מהשטח החקלאי של יוון נהרס לחלוטין. בשנת 2022 נתרם חיבור אנרגיה ידידותי לסביבה במקום גנרטור גדול שזיהם את הטבע במסלול קויאסה בצומרקה. מדי שנה אנחנו בוחרים לתרום 10%מעמלות השכרות רכב דרך אתר יוון והאיים עבורשימור הטבע. כאשר אתם מבצעים הזמנת רכב דרך קישור באתר יוון והאיים, יש לכם חלק בלתי נפרד מזה ועל כך אנחנו מדים לכם מאד.

מספר הטלפון הבין לאומי של קאררנטלאס לאחר ביצוע הזמנה הוא 44-5462602161 שעות פעילות המוקד: מדי יום בין 08:00 ועד 12:00 (ללא יום א).

.

הזמנת מלון באינטרנט

בצעו הזמנה של המלון והטיסה בנפרד, חיסכו את עמלות ההזמנה המיותרות, תהליך ההזמנה באינטרנט, קל, פשוט וחוסך כסף!, הרכיבו עצמאית את הנופש או הטיול שלכם. החלק שלוקח זמן הוא למצוא את מקום הלינה הרצוי, ההזמנה עצמה לוקחת פחות מחמש דקות. לכן, אתר יוון והאיים מציע המלצות לינה בכל יעד ביוון וגם שירות המלצה על מלון בהתאם לדגשים והיעד שאתם מחפשים.

המלצות לינה בכל יוון

שירות חינם של אתר יוון והאיים

היעזרו בניסיוננו הרב והיכרותנו עם יעדים ביוון על מנת לקבל המלצת לינה. אתר יוון והאיים מציע שירות חינם. השאירו פניה המפרטת היכן ביוון, דגשים, תאריכים, הרכב חדרים וכל מידע שיעזור לנו לדייק את ההמלצה ולקלוע...


מעוניינים בהמלצה למלון ביוון?
פרטו בתיבה בתחתית עמוד זה: יעד מבוקש, תאריכים, הרכב חדרים, דגשים...
ככל שתדייקו יותר, ההמלצה שלנו תקלע יותר למטרה ותוכלו להזמין מלון בדקות דרך קישור ישיר.

.

אטרקציות ומסלולי טיול ביוון

אתר יוון והאיים כולל מאות עמודי המלצה, טיפים, מידע ומה שצריך לדעת על כל יעד ויעד ביוון.
יוצאים לטיול או נופש ביוון, היעזרו בנו. ניתן למצוא לפי החלוקה לנושאים, או באמצעות שורת החיפוש או בפניה למוקד השירות שלנו במייל - יצירת קשר ועזרה חינם בעמוד זה.

יעדים רבים ביוון, הן ביבשת והן באיים מחייבים רכב. אמנם באיים רבים ניתן לבלות חופשה נהדרת גם ללא רכב, אך לשם טיול ביבשת רכב הוא חובה. בטיול משפחתי או בכל טיול בו תרצו לטייל באמת, כשמדובר באיזורים כמו: הפלופונס, צפון יוון, חצי האי פיליון, האי לפקדה, קרפניסי ונוספים, טיול באמצעות תחבורה ציבורית הוא מוגבל מאד עד בלתי אפשרי במקומות מסויימים.
ראו המלצות ומידע על יעדים אלה באתר: 
צפון יוון - מתייחס לאיזור הצפון מערבי, מחוז אפירוס, יעד טיולים מבוקש ומרהיב. לטיול באיזור זה עם תחבורה ציבורית זה לא אפשרות ורכב הוא חובה. למידע לחצו כאן
חצי האי פיליון - יעד טיול ונופש מבוקש מאד. מי שמתסמך על תחבורה ציבורית בלבד יגיע למיקומים מסויימים בלבד, על מנת להגיע לחופים המרהיבים רכב הכרחי. למדריך פיליון המלא לחצו כאן.
הפלופונס - זה שם מאד כללי ליעד מאד גדול, כדי לטייל בכל הפלופונס תצטרכו חודשים. ראו מידע ומסלול מומלץ מתגלגל בפלופונס.
קרפניסי - יעד הררי לטיולים במרכז יוון, לרוב ישולב עם טיול בצפון יוון. גם פה רכב הוא מאסט. למידע על קרפניסי לחצו כאן.
האי לפקדה - ניתן להגיע אל לפקדה העיר, מאתונה בתחבורה ציבורית, אך על מנת להגיע לחופים המפורסמים רכב הוא הכרחי. מידע והמלצות בלפקדה כאן.
האי כרתים - הוא לא רק מלונות הכל כלול ובטן גב, יש מלא מה לראות ולטייל בכרתים ולשם כך רכב חובה. להמלצה על מסלול מקסים במערב כרתים לחצו כאן.

וכאמור, על כל יעד ויעד ביוון, היעזרו באתר יוון והאיים.

יוצאים לטיול בצפון יוון?

ריכשו את המסלול המודולרי המעודכן ביותר לטיול בצפון יוון