האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » האיים הספוראדיים Sporades

האיים הספוראדיים Sporades

האיים הספוראדיים Sporades

האיים הספוראדיים Sporades - הם קבוצה של כ 10 איים יווניים המפוזרים בחלק המזרחי של יוון בים האגאי [ הים הכחול והידוע ביותר של יוון ] , מדובר למעשה בארבעת האיים המרכזיים: סקיאטוס, סקופלוס, אלוניסוס וסקירוס ועוד ב כ 6 איים קטנים הרבה יותר שחלקם ממש איים שאין בהם כלום [ ניתן להגיע לחלק מהם עם סירה ]. סקיאטוס הינו האי המתוייר והמוכר ביותר מביניהם, אם כי לא בהכרח היפה ביותר מבין קבוצת איים אלה, בחלקים של האי סקופולוס צולם הסרט הידוע מאמאמיה, כאשר סצנת תחילת הסרט צולמה בחצי האי פיליון הקרוב לסקופולוס. האי אלוניסוס נחשב לאחד האיים המרהיבים ביותר של יוון עם חופים מעולים, אוכל מעולה ושלל מסלולים מרתקים בטבע הדרמטי של האי,.גם דולפינים הם אורחים קבועים בחופיו הצפוניים של האי אלוניסוס. האי סקירוס הוא האי הגדול ביותר בארכילפג זה, הוא מצוי דרומית יותר לשלושת הספוראדים הראשיים. סקירוס הוא אי מרתק ונחשב ליעד נופש לאנשים עם שאיפות חופש אמיתיות, שכן הוא מצוי באופן די מרוחק מאיים אחרים וההגעה אליו מעט מורכבת, היא נעשית דרך האי השני בגודלו ביוון, אוויה, שהוא גם הקרוב אליו ביותר. סקירוס שונה מעט באופיו משלושת האחרים והוא יותר מזכיר את הצביון של האיים הקיקלאדים, מידע על כל האיים הללו ניתן למצוא כאן באתר יוון והאיים.


בצילום, אלוניסוס

הגעה : מבין 4 האיים הספוראדים רק ל 2 מהם יש נמל תעופה המקבל טיסות. סקיאטוס מקבל טיסות מאתונה וגם טיסות בינלאומיות. סקירוס מקבל אך ורק טיסות מאתונה ללא טיסות בין לאומיות. אלוניסוס וסקופלוס אינם איים המחוברים לנמל תעופה ולכן הדרך היחידה להגיע אליהם היא בהפלגה מנמל העיר Volos שבחצי האי פיליון, עוד אפשרות להגעה לאלוניסוס וסקיאטוס היא על ידי טיסה לסקיאטוס, והמשך מסקיאטוס בהפלגה לסקופולוס או אלוניסוס, בעונת התיירות יש לפחות 3 כלי שייט ביום המשייטים מוולוס, לסקיאטוס, לסקופלוס, לאלוניסוס ובחזרה. לסקירוס ניתן להגיע כאמור או בטיסה מאתונה עם עם רכב שלוקחים באתונה, חוצים את האי אוויה עד נמל קימי ושם עולים על הפלגה עד האי סקירוס.

מתי : מסוף מרץ תחילת אפריל והלאה לתוך האביב והקיץ, זו התקופה האידיאלית להגעה לאיים הספוראדים של יוון. אם תבחרו את הספוראדים המרכזיים : סקופלוס, אלוניסוס וסקיאטוס מומלץ לשלב במהלך השהיה שלכם גם גיחה לחצי האי פיליון, שאמנם אינו אי אבל יש בו ללא ספק את החופים המרהיבים ביותר ביוון ואת הטבע המלהיב והירוק ביותר ביוון. ניתן להגיע מסקיאטוס לפיליון במונית סירה, וגם בהפלגה מנמל סקיאטוס הראשי. אם אתם מגיעים בכלל בהפלגה מוולוס [ וולוס היא בירתו של חצי האי פיליון ] אל תחמיצו, והישארו לפחות 2-3 ימים בחצי האי פיליון של יוון, הוא פשוט מ-ר-ה-י-ב! ניתן להגיע לפיליון ולאיים הספוראדים עד שלהי נובמבר, אז גם צבעי השלכת של האיים הספוראדים ופיליון מהפנטים.


בצילום, חוף פאנוראמוס בסקופלוס.

האי היווני סקירוס הוא אי מקסים ומרתק שבהחלט כדאי להתאמץ ולהגיע אליו. בסיומו של מסע קטן שהוא בעצם גם טיול באי אוויה תגיעו לאחד האיים המיוחדים והמקסימים ביותר של יוון, תיירים מעטים אך קבועים מגיעים לאי סקירוס וכולם טוענים כי בסקירוס ניתן למצוא את יוון של פעם, זו שעדיין התיירות לא רמסה. ואכן סקירוס הוא אי יווני אותנטי ומקסים שכיף להעביר בו את הזמן בסגנון יווני אמיתי, שקט ואיטי עם הרבה טבע קסום. סקירוס גם מזכיר מאד את האיים הקיקלאדים של יוון בסגנון הבניה שלו עם הרבה בתים בצבעים של כחול ולבן, כך שאם חיפשתם אי מיוחד ואותנטי, עם הרבה אווירה של יוון של פעם, סקירוס הוא בחירה מעולה. מומלץ לשלב ביקור באי סקירוס גם עם טיול באי היווני אוויה הסמוך אליו, וממנו מתנהלת ההגעה המקובלת והנוחה לסקירוס .
יש לכם שאלות, זקוקים להמלצה על יעד ביוון, על מלון, ריזורט או וילה ביוון? השתמשו בשרות החינמי של אתר יוון והאיים, צוות האתר ישמח להעמיד לרשותכם את הידע הרחב וההמלצות שלנו לרשותכם, אתר יוון והאיים הוא פורטל התיירות הגדול בישראל על יוון והאיים.

ראו גם את האיים הסרונים


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il