האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

ספר צפון יוון ברקוד

עדכונים - מקרי חירום והמלצות לרוכשי הספר

 

מעודכן למאי 2024


מלונות מומלצים, מסעדות מומלצות, השכרת רכב ופעילויות:

+ למלונות מומלצים בכפרי זגוריה והזמנה דרך יוון והאיים לחצו כאן (עדכני)  
+ למלונות מומלצים בצומרקה והזמנה דרך אתר יוון והאיים לחצו כאן (עדכני)
+ למלונות מומלצים בחצי האי פיליון והזמנה דרך אתר יוון והאיים לחצו כאן (עדכני)
+ אתר מומלץ להשכרת רכב ביוון (עדכני)
+ הזמנת פעילויות בחצי האי פיליון Pelion Scout


כבישים חסומים ואזהרות מתעדכנות:

צומרקה 1

שימו לב שמקטע הכביש שבין Mbaros למטאורה חסום, החסימה היא לא במעבר ההרים בארוס שפתוח מכיוון צומרקה ומכיוון מצובו אלה בהמשך הדרך לכיוון מטאורה, לכן לא מומלץ לנסוע בדרך זו ממטאורה לצומרקה או ההיפך, מי שבכל זאת כן מעוניין לעשות את הדרך הזו, ניתן אבל דרך Pyli מאריך את הדרך בכ- 80 ק"מ.

צומרקה 2
שימו לב שרצוי לא לנסוע בכביש קיצור לפרמנטה דרך קוסטיצי - למגיעים מיואנינה או לנוסעים מפרמנטה ליואנינה, בשל אבנים על הכביש בשני מקטעים של כביש זה שהופכים אותו למסוכן. שימו לב שגוגל כן יציע את הכביש הזה ככביש הקצר ביותר וזו טעות, גוגל מטעה בנושא זה, לפחות בעניין הבטחון האישי שלכם, תמיד סעו דרך גשר Plaka בין פרמנטה לכיוון יואנינה וההיפך.

צומרקה 3
שימו לב שמקטע חדש של האוטוסטרדה נפתח לתנועה והוא למעשה מקצר את משך הנסיעה מאתונה לצומרקה או מיואנינה לצומרקה. הכניסה היא ב-Terovo. מתאים לכל מי שצריך להגיע למרכז צומרקה. מה שכן חייבים לומר שהדרך שמפורטת בספר דרך Amotopos למי שמגיע מאתונה אמנם ארוכה יותר אבל יפה יותר, לכן תחליטו על פי שיקול דעתם. אם אתם מגיעים מאתונה, דרך Terovo יחסוך לכם כ-30 דקות נסיעה. אם אתם מגיעים מכיוון יואנינה, הבחירה ב-Terovo היא בחירה מצויינת בכל מקרה, אלא אם אתם מתכננים לבקר במוזיאון Papagianis בכפר הליניקו, במקרה זה סעו בדרך הישנה מיואנינה לצומרקה.

פיליון 1
שימו לב שלא ניתן לעשות השנה קניונינג בחצי האי פיליון, זאת בשל נזקים מהסופה של ספטמבר 2023 בקניוני הסלע בהם מתבצעת הפעילות. אני גם ממליץ לא לנסות לחפש חברה שכן עושה פעילות זו השנה, מאחר והערוצים שלא נוקו וטופלו מסוכנים לפעילות זו השנה.

סולי 1
שימו לב שתחנת המים בסולי נהרסה בסופה שהכתה באזור זה בשנה שעברה, והמבנה חציו הרוס וגם גדת הנהר באזור המבנה נשברה והמפלים שם מעט פחות יפים. זה עדיין איזור יפה לביקור ביום שאתם מטיילים לנהר האכרון, אך פחות מבעבר. אם אתם שואלים את דעתי לא שווה במצב הנראות של זה כרגע להגיע לשם במיוחד, תסתפקו בביקור בנהר האכרון.

אגם האוס מזרח זגורי 1
שימו לב שבימים האחרונים נצפו דובים חוצים את הכביש במקטע של 5 ק"מ מאזור אגם האוס לכיוון מזרח זגוריה. במקטע זה יש לנהוג לאט בכדי לא לפגוע בדובים שאולי יחצו את הכביש. ואם אתם כן רוצים לראות דב, אז זה האזור הכי מאוכלס בדובים בסביבה, תצטרכו להיות מאד בשקט, רצוי בתוך האוטו ולהמתין לעתים שעות, אולי יהיה לכם מזל ותראו אחד ואולי לא..

בכל פנייה או שאלה לגבי מסלול הטיול שלכם בצפון יוון צרו קשר למייל [email protected] בצירוף המספר הסידורי של הספר שלכם, המספר הסידורי מצוי בעמוד הלפני אחרון של הספר (כל ספר מכיל מספר סידורי שונה) שימו לב שלא ניתן להשתמש לייעוץ ראשוני מול סיון זמיר בקוד הסודי יותר מפעם אחת.

Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il