Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

פסטיבלים ביוון

ביוון מתקיימים מגוון גדול של פסטיבלים, קרנבלים וארועים מיוחדים. חלקם קשורים באופן ישיר לחגים לאומיים, אחרים הם פסטיבלים ממוקדים במיקומים שונים של יון, כמו פסיטבל הגיטרה של האי סירוס, פסטיבל Apokries בפטראס, קורפו וריתמנו, פסטיבל האוכל ושבוע תחילת הראפטינג בכפרי זגוריה ועוד. ראו בעמוד זה של אתר איי יוון הישראלי עדכונים ומידע על פסטיבלים מובחרים ביוון וכן ארועים מיוחדים שיכולים אולי לעניין אתכם.

קרנבל Apokries
נמשך שלושה שבועות והוא אחד הפסטיבלים הססגוניים והמיוחדים ביותר ביוון, הכולל שתיית יין, מוזיקה יוונית וריקודים. הפסטיבל מתקיים בחודשים ינואר, פברואר ומרץ ומסתיים תמיד 7 שבועות לפני הפסחא ותמיד מסתיים ב-Clean Monday. שיא הפסטיבל והמסיבות השוות ביותר מתרחש בערים פטרה שבצפון מערב הפלופונס, ובעיר ריתמנון שבכרתים. אם אתם רוצים לקחת חלק בפסטיבל יווני אמיתי זה זמן מושלם להגיע ליוון. בריתמנו ובפטרה תהלוכת קרנבל מסכות ברחובות העיר ובסופ"ש האחרון של הפסטיבל והאווירה כאן יוצאת דופן ומיוחדת. מדובר בפסטיבל המוקדש לדיוניסוס אל היין. האורטודוקסים לא אוכלים בשר בתקופה הקודמת לפסטיבל מסיבות דתיות שקשורות בחג הפסחא. במהלך הפסטיבל יש שבוע של חגיגת אכילת בשר שהוא למעשה חלק מטקס סיום הפסטיבל. בקיצור, חגיגה יוונית מסורתית ומעניינת שאנו ממליצים להגיע אליה.

ריתמנון כרתים
שיא הקרנבל השנה 20-25 לפברואר 2020 

פטראס
מתחיל ב-17/1/2020 ומסתיים ביום שני, Clean monday, בתאריך 2/3/2020

הקרנבל באתונה
מתקיים בין התאריכים 9/2/2020 ומסתיים ב-Clean Monday ב-3/2/2020.
הפסטיבל לוקח חלק ברחבי העיר אתונה וכולל מגוון גדול של ארועי תרבות ומוזיקה כולל הופעות רחוב, תהלוכות ומנגל ענק מרכזי בכיכר סינטאגמה.
מסיבות וברים פתוחים עד השעות הקטנות של הלילה ואף תוססים יותר מהרגיל באתונה. הכניסה לרוב האירועים ללא תשלום.

מלחמת הקמח השנתית בעיר Galaxidhion
ב-23 לאפריל 2015 מסורת ארוכת שנים של מלקחמת קמח ברחובות בארוע יוצא דופן ואף ביזראי למדי כולל מסיבה גדולה ברחובות שבא לציין את יום הסוף לחגיגות ביוון [האורטודוקסית] עד תחילת פסחא, ע"פ המסורת מיום זה עד תסחא אסור לחגוג ביוון, דווקא ביום זה מתקיימות מגוון חגיגות מיוחדות מאד בכל רחבי יוון אך מלחמת הקמח הצבעוני בקלסידי שווה ביקור, קלסידי נמצאת דרומית להרכס הרי פארנאסוס כשלוש שעות נסיעה מאתונה, ראו מלונות ב : galaxidhion

קרב זיקוקים באי כיוס ומופעי ירי זיקוקים בכל רחבי יוון [פסחא]
בלילה נורים זיקוקים [ שהם יותר פצצות תאורה] או נפצים בכל רחבי יוון, זה קורה בלילה שבית שבת לראשון כמעט בכל מקום שתהיו בו ביוון וזה מחזה שלעתים עשוי להשמע מפחיד מאד, במיוחד באי היווני חיוס, שם מתקיים קרב של ממש בין הכנסיות saint mark ולבין virgin mary התוצר מרהיב ומרתק וכדאי להגיע לארוע מיוחד ויוצא דופן זה המתחיל בסביבות השעה 20:30 ונמשך כשלוש שעות, פרטים על הגעה ומלונות ראו בעמוד האי חיוס באתר איי יוון.

פסטיבל הראפטינג הראשון של השנה בכפרי זגוריה.
1 עד 8 למאי 2015, פסטיבל זה הינו פסטיבל לא רשמי, אבל מתקיים לצד נהר הוידומאטיס ולצד נהר האראכטוס בכפרי זגוריה וחבל צומרקה, בסביבות תאריכים אלה מתחילה ההפשרה של השלגים המשמעותית יותר מרכס הרי הפינדוס והנהרות הוידומאטיס והאראכטוס שוצפים ומלאים מים זכים וקרירים, אז מתחילה עונת הרפאטינג ביוון [רשמית] והיא נחוגה ע"י המקומיים בראפטינג במחיר מוזל למגיעים למלונות מסויימים המשתתפים בפסטיבל, את רשימת המלונות המשתתפים בפסטיבל תוכלו לראות בעמוד הבא, כולם יספרו לכם הנחה על ראפטינג בימים אלה כולל, צ'ופרים נוספים ON the house בתקופת פסטיבל הראפטינג, שווה להגיע למלונות אלה בתקופה זו.

International Choral Festival of Preveza
פסיטבל המקהלות השנתי בעיר פרבדזה מוטל השנה בספק ועדיין לא קיבלנו עדכון רשמי אם הוא יתקיים או לא, מדובר באחד מארועי המקהלות הגדולים והמפורסמים ביותר באירופה, עדכון נוסף ייכתב בעמוד זה ברגע שנקבל אישור סופי ממארגני הפסטיבל על קיומו, מלונות הגעה ועוד ראו בעמוד העיר פרבדזה.

הפסיטבל הבינלאומי למוזיקה שם היד האגאי ופסטיבל הגיטרה באי היווני סירוס
גם פסטיבל זה עדיין לא קיבל אישור סופי [מטעמי תקציב] אך אנו נעדכן כאן באתר בימים הקרובים אם קיומו כן או לא, הוא מתוכנן לחודש יולי 2015, הפסטיבל המתקיים בדרך כלל שבועיים כולל מאות מופעי תרבות, מוזיקה, גיטרה, אומנות רחוב והוא מתקיים באחת הערים המיוחדות והיפות ביותר ביוון, הרמופוליס שבאי סירוס, יעד שללא קשר לפסטיבל אנו ממליצים לכם מאד להגיע אליו, מלונות הגעה ועוד ראו בעמוד האי סירוס


זקוקים למידע על פסטיבל המתקיים ביוון ואין עליו מידע בעמוד זה, או למידע ועזרה בנושא פסטיבלים הקיימים אך אתם זקוקים לעוד מידע או עזרה בדרכי ההגעה ומלונות ביעד, השאירו לנו פנייה בכל הקשור לפסטיבלים וקרנבלים ביוון וצוות השרות ישמח לעמוד לרשותכם עם מידע, חדשות, עדכונים והמלצות.  

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il