האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

כמה עולה טיול ליוון למשפחה

כמה יעלה לנו?..

כמה תעלה לכם חופשה של שבוע ביוון היבשתית? כמה תעלה חופשה לשבוע באיי יוון? כמה עולה ארוחה בטברנה יוונית למשפחה?
כמובן שלא ניתן לאמוד מחיר מדוייק, שכן כל משפחה עם הסטנדרטים שלה לחופשה או טיול ביוון. אך בעמוד זה ניתן הערכת מחיר מתוך ממוצעים ונסיון של שנים בתחום הנופש והטיולים ביוון.

+ ראו מידע חשוב ואפשרות להזמנה בטוחה של השכרת רכב ביוון
+ ראי רשימת יעדים להזמנה בטוחה של מלונות ביוון

הבהרה והמלצה: אם אתם יכולים לדחות את הטיול או החופשה שלכם ליוון לחודשים ספטמבר ואוקטובר או נובמבר, או להקדים למאי, יוני, אתם עשויים לחסוך כסף רב, ובנוסף גם להנות מהיעדים הכי מבוקשים וללא עומס התיירים בעונה. אווירה הרבה יותר נינוחה מאשר בחודשים יולי ואוגוסט, כך שראוי מאד לשקול אפשרות זו. המחירים המוערכים המופיעים בעמוד זה הינם ללא טיסות.
עוד נתון שברוב המקרים חוסף הרבה מאד כסף, הוא לנסוע עם מסלול מסודר, מסלול כזה יגרום לחיסכון משמעותי בדלק, ובטעויות אחרות שלעתים עולות הרבה כסף. אנו ממליצים למי שמתכנן טיול בצפון יוון, להרשם למסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון

טיול משפחתי עצמאי לצפון יוון לשבוע ל-4 איש - צומרקה, כפרי זגוריה, מטאורה, פיליון 
בטיול שכזה צריך לקחת בחשבון:
השכרת רכב: 80€ עד 150 יורו ליום לרכב משפחתי - שימו לב שמחוץ לעונת הקיץ, המחיר הוא פחות מחצי. כמו כן יש הבדל גדול במחיר בין גיר ידני לאוטומט
דלק: כ-400€ לשבוע
מיסי כביש: 100€ הלוך חזור מאתונה, כ-80€ מסלוניקי
ארוחות: כ-800-1000€ לשבוע - תלוי גם כמה ארוחות מלאות תאכלו ביום - האם תסתפקו במשהו קל בצהרים או בערב ורק ארוחה אחת גדולה ביום (חוץ מארוחת הבוקר - רוב המלונות כוללים ארוחת בוקר)
מלונות: 2500€-1200€ לשבוע - ויכול להיות גם יותר - הטווח רחב - שימו לב, מקומות טובים ובמחירים טובים מתמלאים מהר מאד, חשוב להזמין מראש והרבה מראש אם רוצים להבטיח את המקומות הטובים והמחירים הטובים
פעילות אחת לפחות כגון ראפטינג או קניונינג: 180€ לארבעה
צפי ההוצאה שלכם לשבוע טיול לצפון יוון ללא טיסות עשוי להגיע לטווח של  €3500 - ויכול להגיע בקלות ל-4500-4000€
אז כמה לקחת בחשבון? 3500€ (ללא טיסות) כל אדם נוסף, הוסיפו עוד כ-€500-700€
ראו: טיול מתוכנן יומית בצפון יוון 

.

חופשה משפחתית באי יווני קלאסי לשבוע ל-4 איש - פארוס, נאקסוס, אגיסטרי וכד' (שימו לב שיעדים כמו מיקונוס, סנטוריני, הם יקרים יותר משמעותית) 
בחופשה שכזו צריך לקחת מלבד כל ההוצאות הרגילות גם את עלות ההגעה ליעד, בדרך כלל בהפלגה. 
הפלגות: טווח המחירים משתנה בהתאם ליעד וסוג המעבורת, המושב שבוחרים...
לדוגמא - יעדים קרובים לאתונה כמו האי אגיסטרי - הפלגה במעברות תעלה כ-22 יורו לאדם הלוך חזור וברחפת כ-30 יורו לאדם.
יעדים רחוקים יותר, כמו פארוס, הפלגה במעבורת תעלה החל מ-80 יורו לאדם הלוך חזור (בבחירת המושב הזולה ביותר) וברחפת יגיע גם ל-120 יורו לאדם
יעדים שניתן לטוס אליהם מאתונה - יש לבדוק נקודתית עלות טיסת פנים, כיוון שהטווח מאד רחב ולא נוכל לתת הערכה, משתנה בהתאם לתאריך/שעה/יעד
השכרת רכב: כ-60-80€ ליום לרכב משפחתי בינוני. באיים שתמצאו גם רכב אוטומט, המחירים ירקיעו לכ-100 יורו ליום - מחוץ לעונה יכול לרדת גם לחצי הסכום

דלק: כ-250€ לשבוע
ארוחות: כ-800-1300€ לשבוע - גם פה כמובן תלוי אם מסתפקים בגירוס פה ושם או אוכלים 2 ארוחות מלאות במסעדות ביום, תלוי כמובן באילו מסעדות. היום בהרבה איים אופנתיים כמו פארוס למשל, יש מסעדות שהן הרבה יותר יקרות מטברנה ממוצעת
מלונות: החל מ- 1500€ לשבוע ללינה בסיסית ביותר (נקי כמובן) ועד סכומים הרבה יותר גבוהים, תלוי כמה מפנק אתם רוצים את המלון או הוילה שלכם
פעילות אחת כגון שייט: כ- 250€
צפי ההוצאה שלכם לשבוע נופש באחד האיים, ללא טיסות, עשוי להגיע לטווח של €4000 בממוצע הנמוך, ולהגיע גם להרבה יותר מזה בשקט
אז כמה לקחת בחשבון? 4500€ (ללא טיסות) כל אדם נוסף הוסיפו עוד כ-600-800€
ראו: איים מומלצים ביוון

.

ארוחת ערב מלאה בטברנה יוונית למשפחה 

ארוחת ערב מלאה למשפחה בטברנה יוונית טיפוסית, משתנה מאד בין היעדים השונים. לרוב, ביעדים ביבשת, ארוחה טובה תעלה לכם פחות ולפעמים הרבה פחות מבאיים.
ארוחה ביבשת - צפון יוון, פיליון לדוגמא, תעלה בממוצע למשפחה של ארבעה כ-45-70€, וכ-€60-90 למשפחה באיי יוון.
כמובן שאלה הם מחירים ממוצעים, מי שלא מתכוון לבלוע את כל השולחן יכול לקבל יופי של ארוחת ערב לכל המשפחה גם ב-€35 בלבד, המחיר כולל כוסית אוזו או ציפורו (אם נוהגים, לא שותים)
אז כמה לקחת בחשבון? €60-80
ראו מדריך האוכל היווני

.

השכרת רכב ביוון
בשיא עונת התיירות המחירים של השכרת רכב גבוהים משמעותית, מהממוצע השנתי. מחוץ לעונת התיירות ניתן למצוא רכבים משפחתיים בעלויות של €30-40 ליום, בעוד שבעונה החמה יולי אוגוסט טווח המינימום עומד על 60€ ליום. לרכבים מדרגה גבוהה יותר או לרכב אוטומט, אתם צפויים לשלם כ-€80-100 ליום ולפעמים אף יותר. ורכבים גדולים 7-9 מקומות, המחירים עשויים להגיע לסביב ה-€150 ליום ויותר. שימו לב, ללא הזמנה מראש הסיכוי שלכם למצוא עסקה טובה שואף לאפס.
אז כמה לקחת בחשבון? להזמין מראש, סביב ה-€60-80 ליום לרכב סטנדרטי.
ולכיוון ה-€100-150 ליום לרכב משפחתי
ראו המדריך המלא להשכרת רכב ביוון

.

כרטיסי הפלגה למעבורות ביוון
כרטיסי ההפלגה הם חלק בלתי נפרד מההוצאה בחופשה לאיי יוון. ההפלגה היא חלק בלתי נפרד מהחוויה, בעיקר ההפלגות הארוכות, של 4 או 5 שעות, כמו ההפלגה מפיראוס לפארוס או נאקסוס. יש כמה קטגוריות של כרטיסי הפלגה, הפשוטה ביותר על הסיפון DECK היא הזולה ביותר, כרטיס לכיוון אחד לדוגמא מפיראוס לפארוס צפוי לעלות כ-38€, ובלאונג' הממוזג עם מקום שמור כ-50€. שימו לב שילדים מתחת לגיל 3 לא משלמים על הפלגות כלל, אבל חובה לרכוש כרטיס במחיר אפס. ילדים עד גיל 10 משלמים חצי מחיר. מי שרוצה להתפנק בתא פרטי, יאלץ להכפיל את הסכום, לדעתנו זה מיותר בהפלגה של כמה שעות בודדות. גם הפלגה עם רכב צפוייה לייקר את ההפלגה בטווח של בין 50 ל-€100 לכיוון, ברב המקרים נמליץ לשכור רכב על האי - חובה לעשות זאת מראש.
הפלגה ברחפת, מייקרת את עלות ההפלגה - לדוגמא: הפלגה המעבורת לאי אגיסטרי תעלה כ-22 יורו לאדם וברחפת כ-30-35 יורו לאדם.
אז כמה לקחת בחשבון? 70-100€ לאדם להלוך חזור - תלוי ביעד ההפלגה
ראו המדריך המלא להפלגות ביוון

.

לחטוף משהו קל לאכול
לחטוף משהו קל לאכול כמו גירוס, סופלאקי בשיפוד, או סלט יווני עם שתיה קלה, זו ארוחה מאד נפוצה לשעות הצהרים ביוון. צפו לשלם על ארוחה שכזו כ-20-30€ למשפחה - גירוס נע בין 2-3€, משקה וסלט. ביוון הארוחות החשובות יותר הם ארוחת הבוקר וכמובן ארוחת הערב, שהיא החגיגה הפרטית של כל יווני באשר הוא. במיקומים רבים ביוון אין בכלל מושג כזה ארוחת צהרים, אם תסתפקו גם במאפה קל תוכלו לסכם ארוחת צהרים קלה ב-25€ למשפחה.
אז כמה לקחת בחשבון? סביב ה-6€ לאדם

.

בקבוק מים מינרלים
סוגייה כביכול פשוטה, אבל בקיץ הלוהט של יון, היא עשוייה להיכנס לתחשיב העלויות שלכם, שימו לב ביעדים היווניים של יוון כמו, פיליון, זגוריה, מקדוניה, אבריטניה לא תשלמו יותר מ-0.50 סנט על בקבוק מים מינרלים קטן ו-1 יורו לבקבוק גדול. אבל ביעדים תיירותיים כגון מיקונוס או זקינטוס או קורפו, צפו לשלם פי 2 או 3, כמו בכל דבר, באיזורים צפוניים ביוון, ניתן גם לשתות מי מעיינות, ישר מהסלע, חינם ובאיכות מעולה, בעיקר בכפרי זגוריה וחבל צומרקה
אז כמה לקחת בחשבון? אם אתם לא נוסעים למיקונוס 2-3€ ליום על מים

.

ראפטינג, סנפלינג, טרקטורונים, פארק חבלים וכיוצ"ב
עלויות של אטרקציות ביוון משתנות על פי סוג האטרקציה והמיקום שלה, אך המחירים ביחס למערב אירופה בהחלט סבירים. על ראפטינג ביוון ויש הרבה כאלה תשלמו בין 40 ל-45 יורו לאדם, על השכרת טרקטורון בין 30 ל-40 יורו, על פעילות סנפלינג כ-45-65 יורו. ישנם סוגים שונים של אטרקציות ופעילויות ביוון, ניתן לומר שהמחיר הממוצע עומד על כ-40-65 יורו לאטרקציה או פעילות לאדם. בתחשיב כללי משפחה ממוצעת קחו בחשבון עלויות לטיול כ-300 יורו.
אז כמה לקחת בחשבון? תלוי כמה אתם רוצים לכייף, 80-100 יורו לאדם ל-2 אטרקציות
ראו אטרקציות ביוון

.

דלק, מיסי כביש
מחירי הדלק ביוון בדיוק כמו בישראל, נראה כאילו ממשלת ישראל וממשלת יוון ממש מתאמות מחירים. אז אתם יודעים לעשות את החישוב, עם זאת ביוון היבשתית ישנם כבישי אגרה רבים, בעיקר מקטע הכביש בין סלוניקי לאתונה (דרך וולוס) ומקטע האוטוסטרדה בין סלוניקי לאיגומיניצה וכן מקטע הכביש בין אתונה לפאטראס, קחו בחשבון על מקטע הנסיעה בין אתונה לחצי האי פיליון עלויות מס נסיעה על הכביש עומד על כ-30 יורו לרכב פרטי, ומעל 50 יורו לרכבים גדולים יותר - מי שנוסע לצפון יוון דרך צפון הפלופונז יש לקחת בחשבון מעבר על גשר ריו אינטריו כ-20 יורו לרכב, או מעבר בהפלגה 6 יורו לרכב.
אז כמה לקחת בחשבון? טיול טיול - 450 יורו, סתם בטן גב קליל - 50-100 יורו

.

דילים וחבילות נופש
על פניו ללא מחקר מעמיק נראה שחבילת נופש היא העסקה הזולה ביותר לנופש ביוון. אבל מחקר מעמיק יותר מראה שזו אחת האפשרויות היקרות והכי פחות משתלמות לנופש ביוון, מרכיב העמלה עבור סוכן הנסיעות בתוך חבילת הנופש שאתם רוכשים גדול מאד. רוב המלונות המוצעים אינם המלונות מהדרגה הראשונה ואתם מכירים את הביטוי, מה שזול יוצא בסיכומו של דבר יקר. ולגופו של עניין: חבילת נופש למשפחה טיסה ומלון הנמכרות ע"י סוכני הנסיעות בישראל צפוייה לעלות כ-3500 עד 4500 יורו למשפחה לחופשה של 4 או 5 ימים, או סביב ה-3000 עד 4000 יורו לחופשה של 2-3 לילות. נשמע כביכול יותר זול? אבל אם תספרו את מספר הלילות שאתם מקבלים ואת איכות המלון שאתם מקבלים, אתם עשויים לשים לב שהעסקה לא כל כך מלהיבה, הזמנה עצמאית של טיסה בנפרד, בחירה עצמאית של מלון והזמנתו עצמאית צפוייה לעלות אותו הדבר, ואף פחות מכך, אך עשויה בדרך כלל לשכן אתכם במלונות טובים יותר ובמיקומים מיוחדים יותר.
אז כמה לקחת בחשבון? רצוי שלא לקחת אבל אם בכל זאת כ-650 יורו לראש
ראו חבילות נופש בהזמנה עצמאית

.

 וילה ביוון
יש מגוון עצום של וילות ביוון, בחלק מהמקומות המקומות הן נקראות גם דירות נופש או ''דומאטיה'' שהן פשוטות יותר. בדרך כלל אופציה זו לא בהכרח זולה יותר ממלון, אלא ההיפך הוא הנכון. קחו בחשבון עלות של וילה או דירת נופש פשוטה למשפחה לשבוע ביוון החל מ-2000 יורו ולוילות או דירות נופש יוקרתיות, החל מ- 4000 יורו. שוב תלוי כמה אתם באמת מפונקים. המפונקים באמת יכולים גם להגיע גם לסכומי עתק לכל לילה בעיקר בסנטוריני ומיקונוס. לכן בוילות קצת קשה לתת ממוצע מחירים.
אז כמה לקחת בחשבון? בין 250 ל-1000 יורו וגם הרבה יותר ללילה....
ראו מנוע חיפוש והזמנה של וילות ביוון

.

הדרכה  במיקומים מיוחדים של יוון
בחלק מהמיקומים ביוון זה בהחלט בונוס שיש לכם מדריך דובר עברית לאחד מימי הטיול. אנו באתר איי יוון מפעילים מדריכים דוברי עברית בכפרי זגוריה, בצומרקה, באתונה ובאיזור מצובו ומטאורה. עלות של סיור מודרך למשפחה ליום אחד עלותו כ-350 יורו. תלוי כמה אנשים אתם ולאיזה מרחק תרצו להגיע ביום הסיור. זו פחות או יותר גם העלות של יום הדרכה עם מדריך דובר אנגלית ביוון. אם אתם מעוניינים באחד הימים לקחת הדרכה בעברית במיקומים אלה ביוון צרו קשר עם שרות הלקוחות שלנו.
אז כמה לקחת בחשבון? 350 יורו ממוצע ליום סיור אחד מודרך ביוון
ראו פניה לקבלת מחיר לסיור, או פניה לגבי כל שאלה

.

+ ראו גם  : מלונות מומלצים עם פארק מים ביוון
+ ראו גם  : מלונות מומלצים במגוון יעדים ביוון
+ ראו גם  : מלונות מומלצים עם ספא ביוון

 זקוקים לעזרה, המלצה של הצוות שלנו? יש לכם שאלות - השאיר פנייה בעמוד צור קשר באתרPowered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il