האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

כמה יעלה לנו?..

כמה תעלה לכם חופשה של שבוע ביוון היבשתית? כמה תעלה חופשה לשבוע באיי יוון? כמה עולה ארוחה בטברנה יוונית למשפחה? כמובן שלא ניתן לתת מחיר מדוייק, שכן כל משפחה עם הסטנדרטים שלה לחופשה או טיול ביוון. אך בעמוד זה ניתן הערכת מחיר מתוך ממוצעים ונסיון של שנים בתחום הנופש והטיולים ביוון.

+ ראו מידע חשוב ואפשרות להזמנה בטוחה של : השכרת רכב ביוון
+ ראי רשימת יעדים להזמנה בטוחה של מלונות ביוון

הבהרה והמלצה: אם אתם יכולים לדחות את הטיול או החופשה שלכם ליוון לחודשים ספטמבר ואוקטובר או נובמבר, או אפילו להקדים למאי, יוני, אתם עשויים לחסוך כסף רב, ובנוסף גם להנות מכמות קטנה יותר של תיירים, ואווירה הרבה יותר נינוחה מאשר בחודשים יולי ואוגוסט, כך שראוי מאד לשקול אפשרות זו. המחירים המוערכים המופיעים בעמוד זה הינם ללא טיסות. עוד נתון שברוב המקרים חוסף הרבה מאד כסף, הוא לנסוע עם מסלול מסודר, מסלול כזה יגרום לחיסכון משמעותי בדלק, ובטעויות אחרות שלעתים עולות הרבה כסף. אנו מאד ממליצים להרשם למסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון

טיול משפחתי עצמאי לצפון יוון לשבוע ל-4 איש [צומרקה, כפרי זגוריה, מטאורה]. 
בטיול שכזה צריך לקחת בחשבון:
השכרת רכב: כ-500€ לשבוע לרכב משפחתי בינוני
דלק: 250-300€ לשבוע
מיסי כביש: 100€ הלוך חזור מאתונה
ארוחות: כ-700€ לשבוע
מלונות: 850€-1850€ לשבוע
פעילות אחת לפחות כגון ראפטינג או קניונינג: 140-180€
צפי ההוצאה שלכם לשבוע טיול לצפון יוון ללא טיסות עשוי להגיע לטווח של  €2500 - תלוי מאד במלון שבחרתם ללון בו, ניתן להגיע גם  ל-3500-4000€ בשקט.
אז כמה לקחת בחשבון? 2500€ [ללא טיסות] כל אדם נוסף, הוסיפו עוד כ-€350


חופשה משפחתית באי יווני קלאסי לשבוע ל-4 איש [דוגמת פארוס, נאקסוס, אגיסטרי וכד']. 
בחופשה שכזו צריך לקחת מלבד כל ההוצאות הרגילות גם את עלות ההגעה ליעד, בדרך כלל בהפלגה. 
הפלגות: 400€ הלוך חזור מאתונה
השכרת רכב: כ-400€ לשבוע לרכב משפחתי בינוני

דלק: 150€ לשבוע
ארוחות: כ-700€ לשבוע
מלונות: 1000€-3000€ לשבוע
פעילות אחת כגון שייט: כ- 150€
צפי ההוצאה שלכם לשבוע נופש באחד האיים,ן ללא טיסות עשוי להגיע לטווח של  €2800 במינימום, תלוי מאד במלון שבחרתם ללון בו, ניתן להגיע גם  ל-3500-4000€ בשקט.
אז כמה לקחת בחשבון? 2800€ [ללא טיסות] כל אדם נוסף הוסיפו עוד כ-350€

ארוחת ערב מלאה בטברנה יוונית למשפחה. 
ארוחת ערב מלאה למשפחה בטברנה יוונית צפוייה לעלות לכם בממוצע כ-45-65€ למשפחה ביוון היבשתית, וכ-€55-70 למשפחה באיי יוון. כמובן שאלה הם מחירים ממוצעים, מי שלא מתכוון לבלוע את כל השולחן יכול לקבל יופי של ארוחת ערב לכל המשפחה גם ב-€35 בלבד, המחיר כולל שתייה [אם נוהגים, לא שותים] 
אז כמה לקחת בחשבון? €60

השכרת רכב ביוון. 
בשיא עונת התיירות המחירים של השכרת רכב גבוהים מהממוצע השנתי. מחוץ לעונת התיירות ניתן למצוא רכבים משפחתיים בעלויות של €30-40 ליום, בעוד שבעונה החמה יולי אוגוסט טווח המינימום עומד על 60€ ליום. לרכבים מדרגה גבוהה יותר כמו, אאודי, או מרצדס אתם צפויים לשלם כ-€80-100 ליום ורכבים גדולים 7-9 מקומות, המחירים עשויים להגיע לסביב ה-€120 ליום ויותר. שימו לב, ללא הזמנה מראש הסיכוי שלכם למצוא עסקה טובה שואף לאפס.
אז כמה לקחת בחשבון? להזמין מראש, סביב ה-€60 ליום לרכב סטנדרטי.
ולכיוון ה-€80-100 ליום לרכב משפחתי.

כרטיסי הפלגה למעבורות ביוון. 
כרטיסי ההפלגה הם חלק בלתי נפרד מההוצאה בחופשה לאיי יוון. ההפלגה היא חלק בלתי נפרד מהחוויה, בעיקר ההפלגות הארוכות, של 4 או 5 שעות, כמו ההפלגה מפיראוס לפארוס או נאקסוס. יש כמה קטגוריות של כרטיסי הפלגה, הפשוטה ביותר על הסיפון DECK היא הזולה ביותר, כרטיס לכיוון אחד לדוגמא מפיראוס לפארוס צפוי לעלות כ-35€, ובלאונג' הממוזג עם מקום שמור כ-50€. שימו לב שילדים מתחת לגיל 3 לא משלמים על הפלגות כלל, אבל חובה לרכוש כרטיס במחיר אפס. ילדים עד גיל 10 משלמים חצי מחיר. מי שרוצה להתפנק בתא פרטי, יאלץ להכפיל את הסכום, לדעתנו זה מיותר בהפלגה של כמה שעות בודדות. גם הפלגה עם רכב צפוייה לייקר את ההפלגה בטווח של בין 50 ל-€100 לכיוון, ברב המקרים נמליץ לשכור רכב על האי - חובה לעשות זאת מראש.
אז כמה לקחת בחשבון? 35-100€ לאדם להלוך חזור - תלוי ביעד ההפלגה

לחטוף משהו קל לאכול. 
לחטוף משהו קל לאכול כמו גירוס, סופלאקי בשיפוד, או סלט יווני עם שתיה קלה, זו ארוחה מאד נפוצה לשעות הצהרים ביוון. צפו לשלם על ארוחה שכזו כ-20-30€ למשפחה - גירוס נע בין 2-3€, משקה וסלט. ביוון הארוחות החשובות יותר הם ארוחת הבוקר וכמובן ארוחת הערב, שהיא החגיגה הפרטית של כל יווני באשר הוא. במיקומים רבים ביוון אין בכלל מושג כזה ארוחת צהרים, אם תסתפקו גם במאפה קל תוכלו לסכם ארוחת צהרים קלה ב-25€ למשפחה.
אז כמה לקחת בחשבון? סביב ה-6€ לאדם.

בקבוק מים מינרלים. 
סוגייה כביכול פשוטה, אבל בקיץ הלוהט של יון, היא עשוייה להיכנס לתחשיב העלויות שלכם, שימו לב ביעדים היווניים של יוון כמו, פיליון, זגוריה, מקדוניה, אבריטניה לא תשלמו יותר מ-0.50 סנט על בקבוק מים מינרלים קטן ו-1 יורו לבקבוק גדול. אבל ביעדים תיירותיים כגון מיקונוס או זקינטוס או קורפו, צפו לשלם פי 2 או 3, כמו בכל דבר, באיזורים צפוניים ביוון, ניתן גם לשתות מי מעיינות, ישר מהסלע, חינם ובאיכות מעולה, בעיקר בכפרי זגוריה וחבל צומרקה
אז כמה לקחת בחשבון? אם אתם לא נוסעים למיקונוס 2-3€ ליום על מים.


ראפטינג, סנפלינג, טרקטורונים, פארק חבלים וכיוצ"ב. 
עלויות של אטרקציות ביוון משתנות ע"פ סוג האטרקציה והמיקום שלה, אך המחירים ביחס למערב אירופה בהחלט סבירים. על ראפטינג ביוון ויש הרבה כאלה תשלמו בין 25 ל 35 יורו לאדם, על השכרת טרקטורון בין 20 ל-30 יורו, על פעילות סנפלינג כ-40 יורו. ישנם סוגים שונים של אטרקציות ופעילויות ביוון, ניתן לומר שהמחיר הממוצע עומד על כ-30 יורו לאטרקציה או פעילות לאדם. בתחשיב כללי משפחה ממוצעת קחו בחשבון עלויות לטיול כ-300 יורו.
אז כמה לקחת בחשבון? תלוי כמה אתם רוצים לכייף, 80 יורו לאדם לטיול יהיה אחלה.

דלק, מיסי כביש. 
מחירי הדלק ביוון בדיוק כמו בישראל, נראה כאילו ממשלת ישראל וממשלת יוון ממש מתאמות מחירים. אז אתם יודעים לעשות את החישוב, עם זאת ביוון [היבשתית] ישנם כבישי אגרה רבים, בעיקר מקטע הכביש בין סלוניקי לאתונה [דרך וולוס] ומקטע האוטוסטרדה בין סלוניקי לאיגומיניצה וכן מקטע הכביש בין אתונה לפאטראס, קחו בחשבון על מקטע הנסיעה בין אתונה לחצי האי פיליון [וולוס] עלויות מס נסיעה על הכביש עומד על כ-30 יורו לרכב פרטי, ומעל 50 יורו לרכבים גדולים יותר [מי שנוסע לצפון יוון דרך צפון הפלופונז יש לקחת בחשבון מעבר על גשר ריו אינטריו כ-20 יורו לרכב, או מעבר בהפלגה 6 יורו לרכב.
אז כמה לקחת בחשבון? טיול טיול - 400 יורו, סתם בטן גב קליל - 50-100 יורו.

דילים וחבילות נופש. 
על פניו ללא מחקר מעמיק נראה שחבילת נופש היא העסקה הזולה ביותר לנופש ביוון. אבל מחקר מעמיק יותר מראה שזו אחת האפשרויות היקרות והכי פחות משתלמות לנופש ביוון, מרכיב העמלה עבור סוכן הנסיעות בתוך חבילת הנופש שאתם רוכשים גדול מאד. רוב המלונות המוצעים אינם המלונות מהדרגה הראשונה ואתם מכירים את הביטוי, מה שזול יוצא בסיכומו של דבר יקר. ולגופו של עניין: חבילת נופש למשפחה טיסה ומלון הנמכרות ע"י סוכני הנסיעות בישראל צפוייה לעלות כ-3500 עד 4000 יורו למשפחה לחופשה של 4 או 5 ימים, או סביב ה-2500 עד 3000 יורו לחופשה של 2-3 לילות. נשמע כביכול יותר זול? אבל אם תספרו את מספר הלילות שאתם מקבלים ואת איכות המלון שאתם מקבלים, אתם עשויים לשים לב שהעסקה לא כל כך מלהיבה, הזמנה עצמאית של טיסה בנפרד, בחירה עצמאית של מלון והזמנתו עצמאית צפוייה לעלות אותו הדבר, ואף פחות מכך, אך עשויה בדרך כלל לשכן אתכם במלונות טובים יותר ובמיקומים מיוחדים יותר.
אז כמה לקחת בחשבון? רצוי שלא לקחת אבל אם בכל זאת כ-550 יורו לראש.

 וילה ביוון.
יש מגוון עצום של וילות ביוון, ברוב המקומות הן אינן נקראות וילות אלה דירות נופש או "דומאטיה" שהן פשוטות יותר, יש גם כאלה שקרויות וילה. בדרך כלל אופציה זו יקרה יותר ממלון, אבל לא תמיד. קחו בחשבון עלות של וילה או דירת נופש פשוטה למשפחה לשבוע ביוון החל מ-1400 יורו ולוילות או דירות נופש יוקרתיות, החל מ- 4000 יורו. שוב תלוי כמה אתם באמת מפונקים. המפונקים באמת יכולים גם להגיע ל-4000 יורו לכל לילה בעיקר בסנטוריני ומיקונוס. לכן בוילות קצת קשה לתת ממוצע מחירים.
אז כמה לקחת בחשבון? בין 150 ל 1000 יורו ללילה, תלוי בכם.

הדרכה  במיקומים מיוחדים של יוון. 
בחלק מהמיקומים ביוון זה בהחלט בונוס שיש לכם מדריך דובר עברית לאחד מימי הטיול. אנו באתר איי יוון מפעילים מדריכים דוברי עברית בכפרי זגוריה, בצומרקה, באתונה ובאיזור מצובו ומטאורה. עלות של סיור מודרך למשפחה ליום אחד עלותו כ-350 יורו. תלוי כמה אנשים אתם ולאיזה מרחק תרצו להגיע ביום הסיור. זו פחות או יותר גם העלות של יום הדרכה עם מדריך דובר אנגלית ביוון. אם אתם מעוניינים באחד הימים לקחת הדרכה בעברית במיקומים אלה ביוון צרו קשר עם שרות הלקוחות שלנו.
אז כמה לקחת בחשבון? 350 יורו ממוצע ליום סיור אחד מודרך ביוון.

+ ראו גם  : מלונות מומלצים עם פארק מים ביוון
+ ראו גם  : מלונות מומלצים במגוון יעדים ביוון
+ ראו גם  : מלונות מומלצים עם ספא ביוון

 זקוקים לעזרה, המלצה של הצוות שלנו? יש לכם שאלות - השאיר פנייה בעמוד צור קשר באתר.Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il