האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

צפייה בדולפינים ביוון Dolphins in greece

צפייה בדולפינים ביוון Dolphins in greece

ישנם מספר מיקומים ביוון בהם יש אפשרות לצפות בדולפינים בטבע, לא מדובר על מיקומים שבהפ מגדלים דולפינים או שומרים עליהם, אלה מיקומים שטבע החופשי, אוכולוסיית הדולפינים בימות של יוון גדולה למדי אם כי הם לרוב מרוכזים באיזורים מאד ספציפים, נכון.. גם בשייט בין איי יוון ניתן פה ושם להבחין בסולפינים מקפצים מעל המים, אבל יש מספר מיקומים ביוון בהם ידועה אוכלוסיית דולפינים גדולה במיוחד ושם הסיכוי לצפות בדולפינים גבוהה, עדיין אין 100% שתראו דולפינים, אך תגדילו לעצמכם משמעותית את הסיכויים את תגיעו לכמה מהמיקומים הספציפים עליהם אנחנו כותבים וממליצים לכם כאן באתר יוון והאיים.

מפרץ אמברקיקוס

מפרץ אמברקיקוס הוא מפרץ ימי המצוי דרומית לעיר ארטה במחוז אפירוס, המפרץ שמוגן מרוות במשך רוב השנה הוא מקום מושבם של מאות דולפינים שהדרך לצפות בהם היא ע" לקיחת סירה [ עם משיט ] מהכפר KORONISIA שבחלק הצפוני של המפרץ, השייט שכולל הגעה לכמה איונים קטנים בתוך המפרץ שהוא חוויה בפני עצמו, עשוי להפגיש אתכם עם דולפינים, הסיכויים לצפייה בדולפינים ביעד זה ביוון יחסית גבוה ונסכם אותה ב 80%.

חוף קריצה / מול האי אוויה

ביבשה היוונית מול האי אוויה בכפר בשם KRITSA יש חוף העונה לשם חוף הדולפינים, לא מדובר בשם שניתן לחוף זה באופן מקרי, אלה בשל העובדה שדולפינים רבים נצפים מול חוף זה כמעט מדי יום [ כשהים רגוע ] הדולפינים לרוב שוחים במרחק של כ 100-200 מטרים מהחוף, ניתן להתקרב לאיזור שבו הם שוחים עם סירה אותה ניתן לשכור מנמל הסירות של הכפר, אם כי גם עמידה על קו החוף תאפשר צפייה בהם, הסיכוי שלכם לאות דולפינים במקום זה עומד סטטסטית על 60%.

צפון אלוניסוס

בצפון האי אלוניסוס שבים האגאי מהאיים הספראדים של יוון יש צפי יחסית גבוה לצפייה בדולפינים ניתן לצפות בהם גם מהחוף באיזור Alonissos National Marine Park וגם באיזור Gerakas beach אם כי גם במקרה הזה לקיחה של סירה פנימה לתוך הים תשפר משמעותית את יכולת הצפייה שלכם בדולפינים ששוים באיזור זה כמעט כל השנה, סטטסטית הסיכוי שלכם לראות דולפינים באיזור זה עומדת על 90%.

ליפטוקאריה

ליפטוראקיה Leptokarya הוא כפר המצוי על החוף המזרחי של יוון סמוך ללטיוכורו שלמרגות האולימפוס, שעה וקצת דרומית מסלוניקי ושוה וקצתת צפונית מוולוס [ פיליון ] בחוף זה נצפים דוליפינים לעתים רחוקות יותר, אך יודעי דבר אומרים שהם עולים על פני המים כמעט מדי יום ובעיקר צריך סבלנות לצפייה בהם, לכן המקומיים חושבים שהסיכוי לראות דולפינים כאן עומד על 100% אנחנו נהיה זהירים ונסתפק ב 70%.

מיטיקאס - קאלאמוס

מיטיקאס אמנם זו השם של הפסגה הגבוה של האולימפוס אבל במקרה זה מדובר על כפר במערב יוון, סמוך לחופיו של האי Kalamos באיזור זה ניתן לצפות בדולפינים, שחיים בקבוצות גדולות בים היוני של יוון, דולפינים ניתן לצפות גם בחופים נוספים באיזור זה, בקאלאמוס גם מתקיים פרוייקט בשם Ionian Dolphin Projec המנטר ואחראי על איכות הסביבה בים היוני של יוון, המיקום נבר בממיוחד בשל הדולפינים המצויים באיזור זה, סיכויים 90%.


מפרץ פאגאסטיקוס, חצי האי פילון

מפרץ פאגאסטיקוס הרגוע ברוב ימות השנה מהווה מקום מחייה נח מאד לדולפינים ומדי יום תיירים מספרים על דולפינים שנצפו לאורך הרצועה המערבית החל מקאטו גדזאה ועד מילינה, לעתים גם דרומה יותר.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il