Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

טינוס tinos

הקדמה : טינוס הוא אי מקסים שעדיין לא התמסחר ממש, חופים חוליים ומי טורקיז, בתים בכחול לבן כמו פעם, אוכל מעולה והרבה שקט וטבע מקסים, בנוסף הוא קל יחסית להגעה מאתונה, מדי יום יוצאות לפחות 2 הפלגות מנל ראפינה [הקרוב לנמל התעופה של אתונה], המעבורת מפליגה מאפרינה לאיים : אנדרוס, טינוס, מיקונוס ואחרות גם ממשיכות לנאקסוס ופארוס, משך ההפלגה לטינוס כשעתיים וחצי, כל מה שאתם צריכים בכדי להגיע לחופשה יוונית אמיתית על האי טינוס הוא להזמין טיסה לאתונה, לבדוק את לוחות זמני ההפלגות בקישור המצורף, להזמין כרטיס להפלגה, לבחור ולהזמין מלון או בית קטן בטינוס בקישורים המצורפים בעמוד זה וזהו, יש לכם חופשה באי יווני אמיתי, בקלי קלות, השתמשו באתר איי יוון לכל ההזמנות ושימו לב דרך נוספת וקלה מאד להגיע לטינוס היא ע"י לקיחת טיסה דווקא למיקונוס, טינוס צמוד ממש לאי מיקונוס, הפלגה קצרה של פחות מארבעים דקות ותגיעו ממיקונוס לטינוס, או בסירת מונית [ כל הזמן] ממיקונוס או בהפלגה של אחת החברות המשייטות בין האיים.

דרכי הגעה ומלונות בטינוס: ניתן להגיע לטינוס דרך אתונה או דרך האי הסמוך לטינוס, מיקונוס. קודם כל ראו טיסות לאתונה או למיקונוס, עברו לעמוד טיסות לכל יעדי יוון. באתונה תצטרכו להגיע לנמל רפינה ומשם הפלגה לטינוס. ראו עמוד מונית באתונה לשם הזמנת מונית משדה התעופה לנמל. השלב הבא הוא הזמנת הפלגה מנמל רפינה באתונה, או מהנמל באי מיקונוס, עברו לעמוד כרטיסים להפלגה ביוון ולחצו על הכפתור עם הספינה עליו, זמן ההפלגה מרפינה כשלוש וחצי שעות והמחיר כ-27 יורו, כמובן שניתן להגיע מנמל פיראוס של אתונה אך זה יהיה ארוך יותר ויקר יותר, ההפלגה ממיקונוס קצרה כחצי שעה ומחירה כ-8 יורו.  מומלץ כאשר אתם מגיעים לטינוס לקחת רכב, ראו עמוד רכבים ביוון והזמינו רכב מבעוד מועד. מה שנותר זה מלון באי, ראו עמוד הבא מלונות בטינוס. אם אתם מעוניינים בעזרה בחיפוש מלונות מומלצים באי, עברו לעמוד המלצה על מלון ביוון. האי טינוס קשור בהפלגה עם האי מיקונוס, אנדרוס, סירוס.

הזמינו יום שייט ויסור באי טינוס ממיקונוס : לחצו כאן להזמנה

aeolis tinos suites

מלון קיקלאדי מעולה על האי טינוס, יוון במיטבה!

    
מלון הסויטות Aeolis Tinos Suites מצוי במיקום מעולה על האי טינוס וכולל סויטות מפנקות עם מפרסות המשקיפות לים, בריכת אין סוף והוא מדורג גבוהה בכל אתרי הההזמנות כאחד המלונות הטובים ביותר על האי היווני טינוס.
למידע נוסף »להזמנה »

tinos-apartments
דירות פשוטות ויפות בצבעי כחול לבן
 
טינוס אפרטמנטס הן דירות יפות בסגנון קיקלאדי במיקום מצויין על האי טינוס

למידע נוסף »

ראו גם דרך בוקינג »


אפשרויות לינה מומלצות באי טינוס הם MG VILLA מדובר בוילה בסגנון קיקלאדי מקומי מקסימה עם נוף מרהיב וקיקלאדי שהוא ללא ספק חלק מהחוויה של שהיה באי טינוס, הוילה ניתנת להזמנה דם באופן ישיר דרך אתר הוילה או דרך הקישור הישיר לבוקינג.קום Ευαγγελισμός Θεοτόκου - 25th of March
25 למרץ
מדובר בחג דתי שקשור למריה הקדושה אימו של ישו, ישנם מגוון טקסים דתיים ותהלוכות ובכפרים המסורתיים היוונים מתלבשים בלבוש מסורתי ומיוחד, המיקום המיוחד ביותר לשהות בו בתקופה זו הוא האי טינוס, אבל תשכחו מלמצוא שם מלון זמין ביום זה, מגיעים אליו עשרות אלפי יוונים שישנים גם ברחובות לרגל הארוע, אם אתם ממש בעניין, הזמינו מלון חצי שנה מראש לפחות או תסתדרו עם שק שינה, אם אתם כן בטינוס בתאריך הזה, אל תופתעו לראות יוונים הולכים על ארבע ברחובות לכיוון הכנסיה, או מאות יוונים ישנים ברחובות ובפארקים עם שקי שינה, חלק, מאחר ולא מצאו מקום אחר ללינה, חלק פשוט  מתבוללים כחלק ממנהגי החג באי טינוס.

זקוקים למונית מנמל התעופה לראפינה או פיראוס, חברה מצויינת : לחצו כאן
לאי טינוס ניתן להגיע גם בהפלגה קצרה מאד ממיקונוס


בטינוס ניתן למצוא גם חופים שקטים בשיא עונת התיירות, באי יש לא פחות מ 30 מפרצונים קטנים עם חופים חוליים מקסימים, לחלקם ניתן להגיע עם רכב, לאחרים תזדקקו למעט הליכה על הגבעות הצחיחות והמקסימות של האי שחלק מהם מזכירות את סיני, מעט מזכיר גם את האי סריפוס [תחליף סיני האמיתי לישראלים ].

טינוס : הוא אי יווני אמיתי, כזה שלא נפגע ע"י תעשיית התיירות וקל מאד להגיע אליו, טיסה לאתונה, נסיעה קצרה במונית לראפינה והפלגה לא ארוכה לאי טינוס, צאו לחופשה באי יווני מעולה ומיוחד בקלות ותרגישו את יוון האמיתית, יוון של קצב איטי, של חופים ונופים בתוליים, של אוכל נהדר, מתכון מצויין לחופשה יוונית פשוטה ונעימה.

טינוס הוא אי מיוחד בנוף האיים הקיקלאדים שרבים מהמגיעים אליו אינם מגיעים בשל יופיו הטופוגרפי אלה בשל היותו אי לעולי רגל המגיעים לאינקונין הקדוש של מגאלוכארי ועם זאת האי טינוס מלווה בכ 41 כפרים יווניים טיפוסיים, חופים מעולים, סימטאות צרות, ברחבי האי פזורים מגדלי פעמונים מרהיבים ביופיים ובצליליהם, יש בו צוקים מעניינים וכפרים מסורתיים מלאים באווירה מיסטית מיוחדת, לאי טינוס ניתן להגיע מהעיר ראפינה בהפלגה שיוצאת מדי יום או ברחפת ממיקונוס, או ברחפת מפארוס, או ברחפת מהאי סירוס, יש גם מספר כלי שייט מדי שבוע מנמל פיראוס שליד אתונה, ראו קישור ללוחות זמנים בראש עמוד זה, הכי נכון להגיע דרך ראפינה אי זה הוא הוא אחד מחמשת האיים הקדושים ביותר ביוון, ללא ספק חוייה שונה ומעניינת, מי שזה מדבר אליו בהחלט שווה ביקור של מספר ימים!

הלינה באי זה יחסית זולה ביחס לאיים הנוספים הקרובים אליו [פארוס, נאקסוס, מיקונוס] ניתן גם לשלב את האי טינוס עם גיחה קצרה או ארוכה לאחד האיים הללו המצויים ממש בקרבתו ויש אליהם הפלגות ורחפות יומיות.

חורה - בירת האי טינוס : חורה המכונה גם טינוס היא עיירה תוססת למדי אך בעלת אופי דתי למדי, אך עם זאת זה אינו פוגם באווירה היוונית והתוססת שבעיירה, טברנות רבות מצויות ברחוב שמאחורי רחוב החוף הראשי בין הסימטאות הצרות והנעימות, לאורך כל הרחובות נמכרים בדוכני רחוב ובחנויות מזכרות תירותיות בעלות אופי דתי מהאי טינוס ומהאי דלוס. תאריכים ראויים לציון באי טינוס : 25 במרץ [ יום הבשורה ] 15 לאוגוסט [ יום עלייתה של מריה לשמים ] נסו לא להגיע לאי טינוס בימים אלה, שאם לא תעשו כך לא תמצאו מקום לינה באי ואולי תשנו ביחד עם עוד כמה אלפי עולי רגל באחת מסימטאות העיירה ברחוב, כן ברחוב!

האי טינוס הוא אחד האיים המיוחדים ביותר מקבוצת האיים הקיקלאדים של יוון כאשר כולם הולכים ומתפתחים מאד מבחינה תיירותית, טינוס שומר על האופי היווני והחצי קדוש שלו היטב, כך תוכלו למצוא כאן טברנות כפי שהיו פעם, בתים מסויידים לבן וכפרים יוניים מקסימים, ואפילו חופים טובים מאד [לא כמו מיקונוס או נאקסוס, אבל בהחלט מעולים בכל קנה מידה], עם זאת מספר מקומות הלינה באי טינוס אינו גדול, לעונת התיירות : יוני, יולי וחודש אוגוסט יש להזמין מקומות מראש [אם נותרו פנויים], מתחת לתמונת הכפר הטינוסי האופייני בעמק, ראו מספר מלונות מומלצים במיוחד, ראו ראו קישור לעוד כמה עשרות של בתים להזכרה בטינוס בראש עמוד זה.


Vincenzo Family Rooms
חדרים יווניים טיפוסיים ונחמדים בעיר טינוס עצמה שבאי טינוס, קרוב גם לנמל וגם לטברנות הטובות של טינוס, יש כאן חדרים לזוג וגם למשפחות, הרגשה מאד יוונית מומלץ מאד, למידע נוסף וביצוע הזמנה
לחצו כאן

Voreades 0-star מלון
גם זה מלון דירות יווני, מסורתי, כמו שיוון היפה פעם, מחפשי האותנטיות מלון זה מעולה עבורכם, גם הוא משקיף עם מרפסות יפות לנמל העיירה הציורית, מקום יווני עם המלצות מרגשות של לנים בו בעבר, למידע וביצוע הזמנה
לחצו כאן

Golden Beach Hotel & Apartments
באחד החופים הטובים ביותר באי טינוס, מלון מעולה, ברמה גבוהה יחסית למלונות טינוס, למרות השדרוג התיירותי עדיין שומר על אופי יווני, אחלה כורסאות בבאר עם הנוף לים, חוף חולי מצויין.
לחצו כאן

Aeolos Bay Hotel
בפאתי העיירה טינוס שבאי טינוס, מלון פשוט נקי ונעים בדירוג של 3 כוכבים, ממש על חוף הים ומרחק הליכה לא גדול מהעיר עצמה, מוצע במחיר מצויין, גם בחירה טובה למדי למרות שהחזות שלו קצת יותר מלון מאשר הקודמים היווניים יותר למידע והזמנה
לחצו כאן

 ראו עוד איים מומלצים קרובים לאתונה
 חלקם כמו אגיסטרי הקטנטנן והמקסים אפילו קלים יותר להגעה מאשר האי טינוס.
ראו גם את האי : אסטיפליה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il