האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

המלצה לשלושה ימים באתונה

שלושה ימים באתונה

אחד הדברים הכי טובים באתונה, חוץ מכל מה שטוב בה, ויש המון, זה הקרבה שלה לישראל. הרבה יותר קצר ופשוט לקחת טיסה לאתונה מאשר לנסוע לגליל או לאילת לפעמים. זה הופך את אתונה לאחד היעדים הספוטנאניים, כאלה שאפשר להתארגן ולצאת לסופשבוע או חופשה קצרה בעיר. עוד נקודה לזכותה שהיא יעד רב שנתי ובפרט בסתיו ובחורף העיר זורחת ותוססת, הטברנות מתמלאות בצלילי בוזוקי ובמטעמי חורף, בדצמבר העיר מתקשטת לחג, ובכלל, גם כשקר פה, כייף פה כי זה לא הרבה יותר קר מבארץ ובוודאי לא יותר חם מבארץ בעונה החמה.
אתונה היא עיר ללא הפסקה, היא תוססת וחיה ומלאה אפשרויות בילוי, מסעדות משובחות, בארים, בתי קפה, וכל זה לצד ההסטוריה המפוארת ושלל אתרים הסטוריים במרכז העיר.
אז הייתם ספונטאניים, מצאתם טיסה אטרקטיבית ואתם בדרך לוויקנד באתונה... והרי ידוע שיום בחופשה שווה ליומיים וחצי בחיים השגרתיים, אז אפשר להספיק המון. אבל זמן לתכנן מה ואיפה לא נשאר, ולכן הכנו לכם את העמוד הסופר שימושי הזה...
קדימה אתונה.
ורגע לפני שממליצים על מה לעשות באתונה בשלושה ימים, הכי חשוב זה להזמין מלון במיקום טוב, באים לקצר, אז שיהיה ממוקם נכון, אל תתפשרו על זה. ראו מלונות מומלצים במרכז אתונה, והזמינו מראש: מלונות מומלצים באתונה

יום ראשון
הגעתם בטיסת בוקר? אתם בוודאי עייפים, אבל בכל זאת מקום חדש וההתרגשות רבה מן העייפות, ובנוסף, הצ'ק אין במלון הוא רק בצהריים, אז ביום הראשון אנו תמיד נעדיף להכיר את הסביבה הקרובה למלון.
נשאיר מזוודות לשמירה במלון - כל המלונות מציעות שירות זה ללא תשלום כמובן - ונצא להכיר את הסביבה. אנו יוצאים מנקודת הנחה שאתם לנים במרכז העיר, כי אין אופציה אחרת - כלומר יש, יש הרבה אופציות, אבל הגעתם לשלושה ימים, אתם לא באמת מתכוונים להיגרר במוניות ורכבות, לונו בלב אתונה - יש פה המון אופציות לינה ובמגוון מחירים, המלצות טובות מצאו בעמוד מלונות באתונה.
אז השארנו מזוודות ויוצאים לעשות סיבוב בין ה"מאסט" בלב העיר. נתחיל בכיכר סינטאגמה Syntagma, היא כיכר החוקה, הלב של העיר, כיכר גדולה, מוקפת מבנים הסטוריים, ובקצה ניצב קבר החייל האלמוני ועליו מופקדים החיילים האבזוניים, חיילי המשמר הססגוניים (ובינינו, מסורת קצת הזויה כשחושבים על זה). חיילים אלה מקיימים את הטקס המפתיע (והמוזר) מזה מאות שנים: 2 חיילים משני צידי הקבר, לבושים בתלבושת מסורתית הכוללת חצאית, גרביונים וקבקבים כבדים למדי עם פונפון גדול למדיי בקצה שלהם, יוצאים למעין מחול שכולל הנפות רגליים (ניסינו לעשות בעצמנו, לא פשוט בכלל), אחת לכ-10-15 דקות. ואחת לשעה (עגולה) מתקיים חילוף משמרות, באותה רוח ססגונית. זה מתרחש 24/7, כך שאפשר לעבור פה בכל שעה. 
מהכיכר התקדמו אל שכונת הפלאקה Plaka, השכונה העתיקה והציורית של אתונה. פה פשוט תנו לעצמכם ללכת לאיבוד בין הסמטאות, עלו ורדו במדרגות, תשבו לשתות קפה או משקה באחד מבתי הקפה השוקקים שעל גרם המדרגות הציורי או באחת הסמטאות הצרות, ובעצם בכל ספוט שנראה לכם כמו הפינה שלכם לעצור להפסקה קצרה.


ללכת לאיבוד בין סמטאות הפלאקה ולעצור למשקה באחת הסמטאות

עכשיו, שימו לב, במסגרת הללכת לאיבוד בין סמטאות הפלאקה, נסו ללכת לאיבוד כלפי מעלה, במעלה המדרגות כדי לא לפספס את השכונה בתוך שכונה. תכירו את Anafiotika - היא אנאפי הקטנה, כלומר, נבנתה על ידי חבורה של בנאים שהגיעו מהאי אנאפי כדי לבנות באתונה את ארמון המלך. הם בנו את השכונה הנסתרת הזאת על פי מיטב המסורת הקיקלאדית שזה אומר, סמטאות אפילו עוד יותר צרות, בתים קטנים צבועים בלבן, דלתות וחלונות בכחול או בצבע עז אחר. ככה שבליבה של אתונה מסתתרת שכונה בתוך שכונה. שכונת אנפיוטיקה, והיא נמצאת ממש מתחת לאקרופוליס, כלומר במיקום גבוה, ונוף פנוראמי של העיר נשקף ממנה.

אנפיוטיקה - שכונה בתוך שכונה. הסוד הקטן של שכונת הפלאקה

נדמה שבשלב הזה אתם כבר בשלים לארוחת צהריים יוונית, וזה הזמן לחפש את הטברנה הקרובה והטובה. רשימת מומלצים תמצאו באתר אתונה בעמוד מסעדות מומלצות. מה שאנחנו היינו עושים זה לחפש את הטברנה הפשוטה והטובה שנמצאת בכוון של המלון שלנו, כי אחרי הארוחה נרגיש טוב טוב את העייפות שמגיעה יחד עם טיסת בוקר. כנראה שהיינו הולכים לאכול ב-Karamalidikia שעל רחוב Ermou או ב-Opos Palia שברחוב Veikou, לא רחוק ממוזיאון האקרופוליס, שתיהן פשוטת וטובות, או ליד השוק, או בכל מקום שיגיש לנו כמה מהמנות הקלאסיות היווניות, וישלח אותנו לשנ"צ במלון.

עשינו צ'ק אין, השלמנו שעות שינה, והתעוררנו לאחר צהרים בעיר. אם סימנתם לכם ברשימת ה-Must do לבקר באקרופוליס, עכשיו יכול להיות זמן טוב אם זה קיץ, והאתר נסגר ב-20:00, אם זה חורף וגם אם אתרים ארכיאולוגים, גם כאלה חשובים, מספיק לכם לראות מרחוק, אז תוכלו לצאת לקצת שופינג במדרחוב Ermou, או לחלופין, להמשיך בשוטטות במרכז העיר. ומקום טוב לשוטט בו, ואחר הצהרים הוא זמן מצויין לזה, הוא שכונת פסירי Psyri. שכונה שהיא הלב התוסס של מרכז אתונה. בעבר שכונה של בעלי מלאכה קטנים (נניח פלורנטין בתל-אביב), והיום רשת סבוכה של סמטאות מלאה במסעדות, בתי קפה ובארים, ברמה שממש קשה לבחור באיזה מהם לשבת, אז כרגיל, לכו עם תחושת הבטן, עם ההמלצה שקיבלתם, עם ההמלצות בלינק המסעדות לעיל, או עם כל מקום שמושך את תשומת ליבכם ונראה לכם מזמין. שעה טובה לדרינק.

שכונת פסירי בשעת בוקר מוקדמת, ולפני שהרחובות הצרים מתמלאים בתיירים

אפשרות נוספת, לעלות לאחד מגגות העיר, להינות מנוף של העיר והאקרופוליס. ברוב המלונות בעיר יש רופ-טופ, מקום להנג-האוט, מקום שמחליף חצר או גינה, כשמדובר בעיר גדולה וצפופה ואין גינה להתרווח בה בסוף יום.
בחלק מהמלונות הרופ-טופ כולל גם מסעדה או בר, וזאת אופציה טובה לאחר-צהרים ערב מוקדמים להינות ממשקה ומתצפית לאקרופוליס ובכלל. את כיכר מונאסטיראקי אנו לא מחבבים במיוחד, כי היא הומה, סואנת וצפופה (וזה איזור שמועד לכייסים אז שימרו על הכיסים), אבל בכיכר יש כמה גגות שהם אופציה טובה להינות מהנוף וממשקה. אחד החביבים הוא במלון A for Athens, אבל יש עוד...ראו כתבה על גגות אתונה.

אם אתם פה בשביל המוסיקה היוונית, באתם לשמוע הופעות או לבלות בבוזוקיות, אז קרוב לוודאי שתנצלו את כל הלילות בעיר למטרה זאת. בטבעי של אתונה הופעות בטברנות עם מוסיקה חיה יתקיימו בימי שבת בערב וראשון בצהריים, אבל כיוון שכבר מזמן מדובר באטרקציה תיירותית, היום ניתן למצוא טברנות עם מוסיקה חיה בכל ימות השבוע, במרכז התיירותי של אתונה. ריכזנו בעמוד טברנות עם מוסיקה חיה, את המומלצים כולל כל המידע הנחוץ לכם כדי לבלות ערב מוסיקה יוונית.
ואם אתם כבר אחרי ארוחת ערב ורוצים רק הופעה של מוסיקה יוונית, תמצאו פה את המידע הנחוץ - בוזוקיות ומועדונים באתונה.
ואם אתם הגעתם לביקור קצר בעיר רק כי מתקיים מופע מיוחד שחקשה נפשכם, של גדולי המוסיקה היוונית כמובן, בעמוד מופעים מיוחדים באתונה אנו מעדכנים על המופעים הצפויים בעונה. ועדכונים נוספים בנוגע להופעות אנו מפרסמים בקבוצת הפייסבוק "הכל על אתונה" ואתם מוזמנים להצטרף כמובן.

נראה לנו מספיק ליום הראשון. 
לילה טוב

לפני שממשיכים ליום השני, רישמו בפניכם עוד אופציה: סיור מודרך
ניתן לתאם סיור מודרך פרטי ורגלי עם הדרכה בעברית, או סיור ברכב בין האתרים עם נהג פרטי דובר אנגלית
במידה ומעוניינים לתאם סיור, שלחו לנו מייל מפורט הכולל: תאריך, הרכב משתתפים ונשמח לתת פרטים, לבדוק זמינות ולחבר אתכם עם מדריכה מקומית לסיור מודרך במרכז ההסטורי של אתונה
שלחו מייל - [email protected] או בתיבה למטה.

מגיעים לחופשה באתונה?

הזמינו מרשימת המלונות המומלצים שלנו

הזמינו מלון באתונה מרשימת המלונות המומלצים ביותר של אתר יוון והאיים, חלק מהחוייה של ביקור בבירת יוון היא מיקום המלון והיציאה ממנו לחקור את העיר ולחזור בלילה למיקום נעים.יום שני

ביום זה נציע בחירה בין אפשרויות - כדי שכל אחד יבחר את מה שמעניין אותו.
זה יכול להיות יום של שוטטות שנפתח באחד מבתי הקפה בשכונת פסירי או בשכונה בה אתם לנים - במידה והמלון שלכם אינו כולל ארוחת בוקר.
מפסירי תוכלו להמשיך אל השוק של אתונה, במידה ואתם אוהבים את החוויה האותנטית, המקומית, אוהבים שווקים ואת המולת העיר. השוק נמצא צפונית מפסירי, מרחק כמה דקות הליכה, במשולש הרחובות: Athinas - Evripidou - Sofokleos ומה שביניהם. שוק מקורה של בשר ודגים ובפנים מסתתרות גם מסעדות אותנטיות וגם אוזרי קטן שמגיש אוזו לצד מזט, בעמידה. ומסביב לשוק המקורה, חנויות של נקנינקים, מעדניוות, ירקות, וטברנות מקומיות וטובות.

רחוב Theatrou בשוק של אתונה


מי שלא בעניין האותנטי הזה, שוק והמולה, יכול להמשיך את השיטוט במרכז העיר - בין השכונות: פסירי, פלאקה. לעשות קצת שופינג אם זה בתכנית. מדרחוב Ermou שנמתח בין כיכר מונאסטיראקי לכיכר סינטאגמה, הוא איזור השופינג של מרכז העיר, עם כל המותגים המוכרים והבסיסיים. אם אתם מחפשים מותגי יוקרה וחנויות בוטיק, עליכם להרחיק קצת יותר, אל שכונת קולונאקי Kolonaki - הי השכונה שנמצאת צפונית מזרחית לכיכר סינטאגמה, ככה בין הכיכר לגבעת ליקאביטוס, תפגשו בכל מותגי היוקרה, בבוטיקים של מעצבים, בבתי קפה אפנתיים, במעדניות מלאות כל טוב, בחנויות שוקולד גורמה... בהחלט מקום נעים ומומלץ להסתובב בו אם רוצים קצת שופינג, או קצת אירופה הקלאסית, או שאתם בדרך לגבעת ליקאביטוס Lycabetous שזאת ההמלצה הבאה שלנו להיום.
מצאו זמן במהלך היום להגיע אל הגבעה. מלמטה ניתן לעלות על הטלאראפיק (מעין כרמלית) - הקרונות שעולים לראש הגבעה. תוכלו לרכוש כרטיס הלוך חזור או לכוון אחד - המלצה שלנו, קחו רק הלוך, כי את החזור מאד נחמד לרדת ברגל בתוך החורשה היפה, ולהרגיש לרגע שיצאתם מהעיר. ליקאביטוס היא הגבעה הגבוהה באתונה ומלמעלה נקודת תצפית המשקיפה אל כל העיר 360 מעלות. למעלה יש גם מסעדה - אבל אפשר לוותר עליה - יש טובות ממנה למטה.

תצפית מגבעת ליקאביטוס

ביום הזה תוכלו לבקר גם באחד המוזיאונים בעיר, ויש לא מעט, הין אם אתם חובבי הסטוריה וארכיאולוגיה, אז מוזיאון האקרופוליס הוא מוזיאון מושקע מאד וגאווה לאומית, ונמצא ממש בפלאקה ומטרסת בית הקפה של המוזיאון יש תצפית ממש טובה לאקרופוליס. 
אם אתם עם ילדים, תוכלו להגניב ביקור קצר במוזיאון האשליות, מוזיאון השייך לרשת עולמית (יש כזה בדיוק גם בארץ, אבל אם אתם בסביבה באתונה ועם ילדים, זאת הזדמנות), נמצא ממש במרכז על רחוב Armou 119 קרוב למונאסטירקי ופסירי.
ואם אתם חובבי אומנות, כדאי מאד לבדוק אם במקרה רצה בעת שהותכם תערוכה טובה במפעל הטבק הישן, זה אמנם לא במרכז אך 5 דקות במונית. ואפרופו מוניות, תוכלו להוריד את אפליקציית BEAT, מאד נוחה ופשוטה לתפעול, ובאמצעותה תוכלו להזמין מוניות בעת שהותכם באתונה.

עוד מקום לבקר באתונה, וקצת מחוץ למרכז הוא מרכז סטאברוס ניארחוס Stavros Niarchos Foundation Culture Center ובקיצור SNFCC. המרכז היפה נמצא כ-10 דקות נסיעה ממרכז אתונה, ומכיכר סינטאגמה יוצא שאטל חינם אל המרכז וחזרה. לשעות פעילות השאטל לחצו כאן. למידע בהרחבה על מרכז סטאברוס ניארחוס כאן
ומה תראו פה? טוב ששאלתם... זהו מרכז תרבות, מבנה אדריכלי מרשים עם גן יפה. במבנה פועל בית האופרה של אתונה, והסיפריה הלאומית המרשימה. בגן יש בריכה גדולה מאד וארוכה ובתוכה מזרקות שפוצחות לאורך כל היום במופע אורקולי של מוסיקה קלאסית ומים ניתזים. יפה לטייל בגן סביב, לעיתים מוצבות בו גם עבודות אומנות. במבנה תקחו את המעלית לקומה האחרונה אל נקודת התצפית אל פיראוס והמרינה. 

מרכז סטאברוס ניארחוס

הסיפריה הלאומית במרכז סטאברוס ניארחוס

ומה בערב?
כמובן שאפשר להמשיך בקו של טברנה עם מוסיקה חיה, או מסעדה מומלצת - יש גם שפע מסעדות שאינן מטבח יווני אותנטי, יש גם מישלן, וגם מטבחים מרחבי העולם.
ואפשר, אם אתם בעניין, להרחיק עד שכונת גאזי Gazi - שהיא לא מאד רחוקה מהמרכז, משהו כמו 20 דקות הליכה ממונאסטיראקי, או 5 דקות במונית. גאזי היא שכונת פועלי חברת הגז לשעבר שמזה כמה שנים מתפקדת כמרכז בילוי צעירים.
בשדרה המרכזית של גאזי יש משני צידי הרחוב המון מסעדות, בארים ומועדונים. יעד נטו לבליינים. אבל ברחובות הצדדיים ישנם בארים שכונתיים וסצנת מוסיקת ג'ז חיה, ואפשר להיקלע לערבים עם אווירה מאד חיה וכייפית.

את היום הזה אפשר להחליף כמובן בסדר עם היום השלישי.

קליניחטה!

.

יום שלישי

מוכנים לצאת קצת מהעיר?
סביב אתונה יש הרבה אפשרויות ונתיבים שתוכלו לבחור ולצאת ליום מחוץ לעיר, או אפילו מחוץ למרכז העיר. נתחיל בקרוב:
בשכונת ווליאגמני של אתונה "הריביירה", נמצא האגם המיוחד, אגם Vouliagmeni. מה מיוחד בו? - הוא אגם טבעי, מקורו בנביעה תת קרקעית, של מים מתוקים ונעימים (טמפרטורה קבועה כל השנה שעומדת על כ-23 מעלות), והוא שוכן בצמוד לים. באגם חיים הדגיגונים המפורסמים, אלה שעושים פדיקור. הכניסה לאגם היא בתשלום, זהו למעשה אתר ספא, כלומר מי שמגיע לאגם מגיע כדי לרחוץ במימיו. יש מקום מסעדה, מלתחות, מיטות חוף ובכלל המקום מתוחזק ברמה גבוהה. ניתן להגיע באוטובוס או במונית ממרכז אתונה. כחצי שעה באוטובוס וכ-20 דקות במונית.

אגם ווליאגמני

ובואו נבחן אופציות קצת יותר רחוקות. ראשית, האיים השכנים, האיים הסארוניים. כמובן יש את האופציה הנוחה של לצאת לשייט מאורגן אל שלושת איים סארוניים, בדרך כלל עוצרים באיים אגינה, הידרה ופורוס, או אגיסטרי אגינה ופורוס.
צריך וניתן לתאם מראש את השייט, זה כולל איסוף מהמלון שלכם. לתיאום שלחו מייל באנגלית עם בקשה לשייט, תאריך מבוקש והרכב משתתפים - [email protected]

ויש גם את האופציה לצאת עצמאית, אל אחד האיים שתבחרו. למשל אל האי אגינה יוצאות מספר הפלגות מדי בוקר, ההפלגה נמשכת שעה בלבד, היא חוויה בפני עצמה, להינות מהים הפתוח, קפה על הסיפון, השחפים מלווים מעל. 
באי אגינה נעים לשוטט בנמל, לאורך הטיילת יש בתי קפה ודוכני פיסטוקים - כן, האי הוא ממלכת הפיסטוקים של יוון. ברחוב המקביל יש חנויות בוטיק קטנות וחביבות. וכמובן אפשר לטייל באי. תוכלו למצוא המלצה ליום טיול באגינה פה.

עוד אי קרוב וקל להגעה הוא האי אגיסטרי. שעה ורבע הפלגה במעבורת וקצת פחות משעה ברחפת. המעבורת מגיע לסקאלה, עיירת חוף מתוקה, מתאים ליום שמש שאפשר לבלות על חוף הים, ובכלל למי שמתחשק לו לטעום קצת חווית האי, כי חופים יש גם באתונה.
אל האי הידרה יש רחפת בלבד וההפלגה אורכת שעתיים - במקרה של הידרה יש רק הפלגה אחת בבוקר ואחת בצהרים מדי יום אז צריך יותר הקפדה על זמנים. הידרה הוא אי יפה ומפורסם גם בזכות לאונרד כהן שחי על האי, וגם בזכות העובדה שאין רכבים או כבישים על האי וההתניידות היא ברגל, על חמורים או בסירות. תוכלו לקרוא על האיים אגיסטרי והידרה.

ואפשר לבחור כוון אחר לגמרי, כמו למשל לקחת סיור אל דלפי העתיקה - מרכז היקום, כך לפי המיתולוגיה היוונית, אתר ארכיאולוגי חשוב ביותר ונמצא שעתיים נסיעה מאתונה, טובל בנוף יפיפה, ובדרך לבקר גם בעיירה אראחובה וגם בנביעת המים בעיירה ליבאדיה.
או אולי בכלל לנסוע אל העיר היפה נאפליו, לבקר במבצר פלמידי, בעיר העתיקה ובדרך לשם לעצור גם בתעלת קורינתוס לתצפית זריזה על התעלה. נאפליון נמצאת שעתיים נסיעה מאתונה.
את הסיורים הללו מחוץ לעיר מומלץ לתאם עם 'הולידיי-פלאן', עם נהג פרטי דובר אנגלית טובה ברכב נח וממוזג. יש להם רכבים שמתאימים לכל הרכב שנחוץ, בין אם אתם זוג או שישה או עשרה ויותר. פנו במייל [email protected] ותסדרו לעצמכם סיור מחוץ לעיר.

נאפליו

כמובן שאפשר להישאר בעיר גם ביום השלישי, לעשות מה שעדיין לא הספקתם, לתור עוד את הרחובות, לבקר בעוד אתרים, לדגום עוד כוסות קפה, לטעום עוד טברנה ולגלות עוד פינות נסתרות.
עוד המלצה ממש שווה - לקחת סיור קולינארי - זה בטוח ישאיר לכם טעם של עוד ויחשוף אתכם לטעמים, פינות, סודות של העיר החיה הזאת. תרצו לתאם סיור קוליאנרי מומלץ ביוחד? שלחו לנו מייל בתיבה פה מטה.
ככה יהיה סיום טעים לשלושה ימים של כייף בעיר ללא הפסקה - אתונה.


זקוקים לעוד המלצות, גם על מלונות?..

השאירו פנייה לשרות הלקוחות החינמי של אתר יוון והאיים.

    
אתר יוון והאיים האתר המקצועי בישראל לנופש וטיולים ביוון מפעיל מחלקשת שרות ועזרה חינמית, תוכלו לבקש מאיתנו המלצה על סיורים, הסעות, מלונות, רכב, טיסות, מסעדות, ועוד ועוד, פשוט השאירו פנייה דרך עמוד צור קשר של אתר יוון והאיים.
למידע נוסף »

.

שאלות, המלצות לינה, סיור קולינארי ועוד בתיבה פה מטה, השאירו מייל ופניה מפורטת ונשמח לענות


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il