האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

מסלול טיול מומלץ בצפון יוון

תקציר מסלול טיול מומלץ בצפון יוון מאתונה

בעמוד זה של אתר יוון והאיים תמצאו תקציר מסלול מומלץ מאתונה לצפון יוון ההררית, לכפרי זגוריה, צומרקה, יואנינה, מצובו ואז לכיוון מטאורה, חצי האי פיליון וחזרה לאתונה, עיקבו אחר ההוראות ותקבלו את ההמלצה שלנו לכיוון המסלול הנכון להנאה מיטבית מהטיול שלכם לצפון יוון ההררית, אם אתם רוצים פירוט ברמת רזולוציה גבוה מאד, כולל מפות מפורטות, הוראות נסיעה, עזרה בחלוקת ימים ובבחירת מיקומים לטיול, אנחנו ממליצים ביותר להרשם למסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון ההררית, המסלול המודולרי לצפון יוון הוא הצלחה חסרת תקדים למטיילים בצפון יוון וכבר למעלה מ 1500 ישראלים, רכשו את המסלול וטיילו איתו בצפון יוון.

שימו לב :
המסלול אמנם נמכר ב 750 ש"ח אבל הוא חוסף לכם את הכסף הזה בענק בזכות תכנון מסלול נכון, צמצום מרחקי נסיעה והוצאות דלק מיותרות, ניצול נכון ומיטבי של זמן והכי חשוב, הוא לוקח אתכם למיקומים הכי מרהיבים בצפון יוון באופן המדוייק והבטוח ביותר והוא כולל גם עזרה שלנו כאשר אתם מצויים ביוון, בכל בעיה! מה הייתרון בהשכרת רכב ביוון דרך אתר יוון והאיים ואתר צומרקה
אם תתקלו בבעיה כספית מול חברת ההשכרה בעתיד [ Sixt, Hertz, Thrifty, Avis, Budget, Drive ]  אתר יוון והאיים הוא הגורם המקשר שלכם ואנחנו יכולים ליצור קשר לעזרה שלנו מול חברת ההשכרה, אתם מקבלים כאן תוספת שקט נפשי באותו המחיר של השכרת רכב שלא דרך אתר יוון והאיים, ההטבה רק למי שהתחיל את ההשכרה בקישור או באנר המצוי באתר יוון והאיים, גם בנושא מלונות שדרך בוקינג.

שימו לב :
המסלול באופן כללי מאתונה לצפון יוון מעט ארוך יותר מהמסלול מסלוניקי לצפון יוון אבל הדרך מאתונה לצפון יוון מרהיבה ואטרקטיבית הרבה יותר וגם נוסעת על האוטוסטרדה החדשה ביותר של יוון הכוללת עשרות מפרצוני עצירה נוחים, תחנות דלק ותחנות התרעננות, לעומת הדרך מסלוניקי לצפון יוון שאמנם קצרה יותר בשעה בלבד אבל היא על האוטוסטרדה הישנה ביותר ביוון ללא מפרצוני עצירה, ללא תחנות דלק [ מלבד אחת ]  לכן כל אחד ממכם יבחר את מה שנכון לו יותר, קצר ופחות נח, או מעט ארוך יותר והרבה יותר יפה וע"פ שיקול זה יבחר אם להתחיל את המסלול מאתונה או מסלוניקי, בכל מקרה אין שום הגיון התחלה ביעד אחד וסיום באחר, קחו את ההלוך חזור מאותו היעד.


הסרטון הופק ע"י סיון זמיר צולם בצומרקה, כפרי זגוריה, עמק לורוס, החוף המערבי של אפירוס, להגעה לכל המיקומים בסרטון ועוד שלל מיקומים מרהיבים אנחנו ממליצים במיוחד לרכוש את המסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון ההררית או את הספר.


מסלול מומלץ לנוסעים למעל 15 יום :
מאתונה לצומרקה דרך גשר ריו אנטריו, צומרקה 2-3 לילות, יואנינה כבסיס לטיול בסולי ועמק לורוס 1-2 לילות, כפרי זגוריה 3-4 לילות, מעבר דרך מטאורה לחצי האי פיליון ל 4 לילות, חזרה לאתונה

מסלול מומלץ סביב  12 יום פלוס מינוס :
מאתונה לצומרקה דרך גשר ריו אנטריו, צומרקה 2-3 לילות, יואנינה כבסיס לטיול בסולי ועמק לורוס 1-2 לילות, כפרי זגוריה 3 לילות, מעבר דרך מטאורה לחצי האי פיליון ל 3 לילות, חזרה לאתונה

מסלול מומלץ סביב  8-10  יום פלוס מינוס :
מאתונה לצומרקה דרך גשר ריו אנטריו, צומרקה 2-3 לילות, כפרי זגוריה או יואנינה 2-3 לילות, מעבר דרך מטאורה לחצי האי פיליון ל 2-3 לילות, חזרה לאתונה

מסלול מומלץ סביב  6 ימים ביוון : מאתונה לצומרקה דרך גשר ריו אנטריו, צומרקה 2 לילות, כפרי זגוריה 3-4 לילות, מעבר דרך מטאורה חזרה לאתונה.


+ שימו לב שעצתנו היא להקדיש למטאורה לא יותר משעתיים שלוש שעות ביקור, (בדרך בין לבין), ולא לבזבז על יעד זה לינת לילה, אלה אם אתם יוצאים לטיול ארוך ואם מטאורה לא באה על חשבון  זמן ביעד אחר, ניתן גם ללון לילה במטאורה.

אם אתם נוחתים בסלוניקי ולא באתונה, ראו עמוד נפרדמסלול טיול מומלץ ביוון לנוחתים בסלוניקי.
 

המדריך המקצועי למטיילים בצפון יוון ההררית

המסלול הקלאסי [ צומרקה, זגוריה, מטאורה, פיליון ]

    
ספר חובה כל מטייל בצפון יוון, המדריך המקצועי המודפס הראשון בעברית למטיילים בצפון יוון ההררית, מאת סיון זמיר.
180 עמודי מידע והמלצות לתכנון נכון ומוצלח של טיול לצפון יוון.
למידע נוסף ורכישה  »עמוד זה כולל :
תקציר מסלול מומלץ למטיילים לצפון יוון. ניתן ע"פ המידע בעמוד זה, וע"י שימוש בעמודים הנוספים בקטגוריית צפון יוון באתר יוון והאיים, להרכיב את המסלול שלכם לטיול בצפון יוון. העמוד כולל חלוקת ימים מומלצת בכל מקום, המלצות על המיקומים היפים ביותר לביקור, ועצות שיכולות לעזור לכם לבנות לעצמכם את המסלול. המידע בעמוד זה נכתב ע"י זמיר סיון, יועץ הטיולים הבכיר בישראל בנושא צפון יוון ההררית, מלווה קבוצות לצפון יוון ויועץ של מחוז אפירוס בנושא תיירות לצפון יוון.

ייעוץ מתקדם : אם אתם מעוניינים ברמת רזולוציה גבוהה יותר ומסלול כתוב, מוכן, מודפס ומותאם אישית עבורכם, תוכלו להשתמש באחד משרותי הייעוץ המתקדמים שלנו, או ייעוץ של אחד על אחד מול סיון זמיר והרכבת מסלול פרטני עבורכם, ראו את עמוד הייעוץ מול סיון זמיר. או לרכוש את  המסלול המודולרי - מסלול כתוב מלא לצפון יוון,  מסלול זה כולל הוראות נסיעה ממוקדות, המלצות על מסלולים, טיולים, אתרים, מלונות, מסעדות, אזהרות, עדכונים, עזרה ותמיכה במייל ובטלפון מול מוקד השרות שלנו בישראל וביוון, עזרה On line ב Whats up.

כדאי לדעת : אם אתם מתכננים את הטיול שלכם דרך התקציר בעמוד זה חשוב שתקפידו על כמה פרטים. רצוי להזמין את המלונות שאנו ממליצים עליהם בעמוד זה [הם מצויים במיקומים נכונים לוגיסטית לטיול שלכם], גם את השכרת הרכב ביוון רצוי לעשות דרך הקישור המסופק בעמוד זה. במידה ותחילת ההזמנה נעשתה דרך עמוד זה, אם וכאשר תתקלו בבעיה מול אתר ההשכרה, אנחנו נהיה אנשי הקשר שלכם מול אתר ההשכרה [ לחצו כאן לקישור המקודד שלנו להשכרת רכב לטיול שלכם ] קישור מקודד אומר שכאשר אתם מבצעים הזמנה דרך הקישור הזה אנחנו מזהים אתכם ורושמים אתכם במערכות שלנו לתמיכה ועזרה עתידית.

מתי לצאת לטיול : חודשים סוף אפריל, מאי ויוני הם נהדרים ואופטימלים. מזג אוויר פנטסטי, תקופת שיא הזרימה בנחלים ובמפלים כתוצאה מהפשרת השלגים, מעט תיירים יחסית, ללא ספק שני החודשים הטובים ביותר בשנה לטייל בצפון יוון. יולי חודש מעולה גם כן, המשך חמים של האביב בצפון יוון, עדיין ב 90% מהמיקומים יש זרימה. אוגוסט הוא החודש העמוס ביותר, עדיין הוא מרהיב ויש זרימה ברוב הנחלים, אבל לא תהיו כאן לבד : ), ספטמבר ואוקטובר, שוב שני חודשים שקטים וקסומים עם מזג אוויר נפלא והסנונית הראשונה השלכת, שמגיעה לשיאה בחודש נובמבר, שהוא כבר קריר מעט וצריך להערך בהתאם, אך עדיין זהו מועד נפלא בו צבעי שלכת המרהיבים שולטים בכל פינה. זה בהחלט חוויה מרשימה.!

מלונות : שימו לב, בתקציר מסלול כתוב זה אנו ממקמים לכם קישורים למלונות מומלצים בכל איזור ואיזור. המלונות לא רק מומלצים מבחינת טיבם, הם גם ממוקמים במיקומים כאלה שיאפשרו לכם לעשות טיול כוכב בכל אחד מהאיזורים בצורה המיטבית, תוך חיסכון בזמני נסיעה הלוך חזור מדי יום. אל תנסו לחפש מלונות זולים יותר או מרוחקים יותר. דבר זה יהיה בעוכריכם, כי הפרש העלות ילך לדלק שתזדקקו לבזבז על מנת להגיע לאותם מלונות מרוחקים זולים, זו לפחות ההמלצה שלנו אליכם..

השכרת רכב  : אין צורך ברכב שטח למטיילים בצפון יוון ההררית. תשתית הכבישים טובה מאד וכל רחב פרטי יעשה את המסלול ללא קושי. אך חשוב שהרכב יהיה עם נפח מנוע גדול בכדי שיעשה את העליות במסלול באופן מיטבי. לגבי ההשכרה עצמה אנו ממליצים לכם להכנס לעמוד השכרת רכב ביוון של אתר יוון והאיים, ולהתחיל את הליך ההשכרה מעמוד זה "השכרת רכב ביוון באתר יוון והאיים"

הזמנת טיסה : אם כבר יש לכם טיסה, המשיכו הלאה להמלצות ולמסלול. אם אין לכם טיסה לאתונה, אנו ממליצים לכם להזמין את הטיסות לאתונה דרך אתר פלייט בוקינג, שותף של אתר יוון והאיים. ואז גם לקבל את השרות שלנו במקרה של תקלה, בעיה או צורך בשינויים, ראו טיסה לאתונה דרך אתר פלייט בוקינג.

ייעוץ מלא : שימו לב, עמוד זה מתאר המלצה כללית למסלול מומלץ למטיילים בצפון יוון. עם זאת, אם תרצו ייעוץ מקיף ופרטני כולל מסלול כתוב מלא בהתאמה אישית, ניתן לפנות לשרותי הייעוץ המתקדמים של אתר יוון והאיים, ואז או לקבל שרות ייעוץ אישי מול זמיר סיון [ יועץ הטיולים הבכיר בישראל לצפון יוון ההררית ] ראו כאן, או לרכוש את המסלול המודולרי הכתוב למטיילים בצפון יוון, שכתב זמיר סיון ראו כאן 

ביצוע המסלול עם רכב גדול [ מיניבוס ונהג שלנו ]  מי שלא מעוניין לנהוג בשל סיבה זו או אחרת, ורוצה לחסוך מעצמו את העניין, יכול להנות מטיול פרטי עם רכב ונהג / מלווה שלנו, ניתן לפנות לשרות הלקוחות של יוון והאיים ולקבל הצעת מחיר לרכב עם נהג / מלווה המכיר את כל המסלול, יש לנו רכבים עם נהגים המתאימים ל החל מ 4 איש ועד 28 איש, ליצירת קשר שילחו הודעה מפורטת למייל [email protected]  טיול בוטיק פרטי כולל הכל : מלבד נהג עם רכב, תוכלו לקבל מאיתנו גם הצעת מחיר לטיול בוטיק פרטי עבור הקבוצה שלכם או המשפחה שלכם, במקרה זה מלבד רכב עם נהג [ מלווה ] אפשר גם דובר עברית, אנו נתכנן לכם את כל הטיול, כולל מלונות, מסעדות, אטרקציות ועוד. למידע נוסף ויצירת קשר בנושא טיולי הבוטיק המיוחדים לצפון יוון ההררית עיברו לעמוד " טיול בוטיק מודרך לצפון יוון".

המסלול הכללי על המפה: 

ראו השכרת רכב ביוון באתר הבטוח ביותר באינטרנט

מסלול מומלץ לצפון יוון, היום ה 1
אם אתם נוחתים באתונה בערב, מומלץ לקחת את הרכב וללון את הלילה באחד המלונות במרחק סביר מנמל התעופה של אתונה. [ לחצו כאן לאפשרויות ] ואז, עם בוקר לחזור לאוטוסטרדה ולהתחיל בטיול, תחילה בנסיעה לכיוון תעלת קורינטוס ואז להמשיך ע"פ תקציר המסלול הכתוב בעמוד זה. אם אתם נוחתים באתונה בבוקר ואין לכם בתוכניות לעשות טיול באתונה, התחילו ע"פ תקציר המסלול בעמוד זה. כאמור, תחילה נסיעה לתעלת קורינטוס ואז לפי מה שכתוב.. שימו לב שבנושא מלונות באתונה [ ראו מפה ] אנחנו ממליצים ללון באיזור שנקרא, Vari vouligmeni שהינו איזור נעים ללילה ראשון באיזור אתונה, הוא קל להגעה ויציאה מנמל התעופה של אתונה, מרחק נסיעה של  כ 25 דקות בלבד. יש בו שלל טברנות ואווירה נינוחה, ואין בו בעיות חנייה. זהו פתרון טוב ללילה הראשון למי שיוצא למחרת בבוקר. למלונות באיזור זה : לחצו כאן או לחצו כאןאם אתם נוחתים וישר יוצאים לדרך, ראו מפה זו שמראה איך יוצאים מנמל התעופה של אתונה. סעו תחילה לכיוון השילוט Athens אתונה, ולאחר שהתחלתם לנסוע המשיכו ע"פ השילוט לכיוון  Corinthos Elefssina, סעו כל הזמן לכיוון Elefssina ולאחר שתעברו את נקודת התשלום על הכביש של אלפסינה, המשיכו בנסיעה לכיוון Corinthos. ראו מפה ליציאה קלה מנמל התעופה של אתונה :  [ שימו לב אם אתם לנים את הלילה הראשון באתונה ] גם תזדקקו למפה זו. אם בחרתם מלון ע"פ ההמלצה שלנו באיזור vari - voula - vouligmeni צאו מנמל התעופה גם כמו השרטוט במפה הבאה אבל אל תפנו לאלפסינה, אלא סעו ע"פ השילוט לכיוון Vari koropi  [ יש להמשיך ישר ] .

מסלול מומלץ לצפון יוון ה - מקטע השני עוברים לצומרקה

במקטע הבא של הטיול שלכם הצפינו דרך גשר ריו אינטריו. (כוונו בוייז rio bridge) גשר המיתרים התלוי הארוך באירופה, המחבר את הפלופונז היווני עם מרכז יוון. המשיכו בנסיעה על האוטוסטרדה החדשה צפונה לכיוון צומרקה [ ללא ספק אחד משלושת האיזורים המרהיבים והמרתקים ביותר ביוון כולה ], בצומרקה מומלץ להתמקם באחד מהמלונות המצויים בקישור המצורף בסוף פסקה זו, מלונות המהווים בסיס נח לטיולים בחבל ארץ זה, הכולל את : מעיינות קויאסה, מפלי קטראקטיס, נהר האראכטוס, ראפטינג על האראכטוס, הכפרים סיראקו וקאלאריטס, המפלים של מצוקי. אנו ממליצים לכם לשהות באיזור צומרקה 3 לילות. שימו לב על הכביש שנוסע צפונה לצומרקה  [ לפני הכניסה לצומרקה ] מצוייה עיירה נחמדה ששווה להפסקת ארוחת צהרים, העיירה נקראת אמפילוכיה Amfilochia יש יציאה קלה מהאוטוסטרדה, בכניסה לעיירה זו יש מסעדה מצויינת בשם Amvrakaia בה תוכלו לאכול ארוחת צהרים לצד מפרץ אמברקיקוס, לאחר מכן חיזרו לאוטוסטרדה והמשיכו להצפין לכיוון צומרקה.


צומרקה, מפת מיקומים מרכזיים :


הלילה הראשון הוא לילה ההגעה שלכם, הקציבו עוד 2 לילות לפחות בכדי שתוכלו לטייל בנחת באיזור המרהיב הזה של יוון. רצוי לחלק את הימים בצומרקה לפי איזורים, כדי שלא תזדקקו לעבור מאיזור לאיזור. 
ביום המלא הראשון שלכם בצומרקה טיילו ל : מעיינות קויאסה שמצויים על הדרך לכפר קאלאריטס, במנזר קיפינה המצוי על אותו הכביש ולתצפית אגיוס גאורגיוס המצויים בקרבת הכפר סיראקו מי שיוותר לו עוד זמן ביום זה, יוכל לנסוע לביקור בכפר מצוקי [ הכולל ב

צומרקה יום 1

טיילו למעיינות קויאסה, טיילו לתצפית אגיוס גאורגיוס, טיילו לכפרים סירקאו וקאלאריטס, אם נותר לכם זמן ואתם אוהבים מיקומים מיוחדים סעו לפיק 2000, נקודת כביש האספלט הגבוה ביותר ביוון, יש שם נוף מרהיב.

צומרקה יום 2

עשו ראפטינג על נהר האראכטוס הכולל גם ביקור באחד המפלים הכי מרהיבים באירופה כולה, מפל העונה לשם "קליפקי" לאחר מכן סעו למפל קטראקטיס, אחד המפלים הגבוהים ביוון.

צומרקה יום 3 [ למי שיש יותר ימים לתת לצומרקה ]

סעו לדרום צומרקה למסלול "רמה מארקס" ולמפל סודה, שניהם מסלולי הליכה, רמה מארקס מעט קשה אבל שווה.


מי שיכול להישאר בצומרקה עוד יום או יומיים, משעמם לא יהיה לו. ניתן לעשות הליכה מהרפיוג של מליסורגי למפל המים הגבוה ביותר ביוון, מפל קפלובריסו, 300 מטר של מפל. כמו כן ניתן להגיע למפלי soda בדרום צומרקה בקרבת הכפר וולגרלי, עוד אפשרות היא מסלול הליכה לאורך נהר האראכטוס או ביקור במערת הנטיפים ליד פרמנטה ועוד..

 
מספר לילות מומלץ בצומרקה
בין 2 לילות ל 4 לילות.
 
 
+ ראו המלצה על מלונות בצומרקה כולל מגוון המלצות נוספות על צומרקה
+ מלונות מומלצים במיוחד : אנאבאסי - הוריזונדס - רודאמי - לאנאסה  - קופריטה - אוקקוס ליקוס - אגאטי
+ ראו את עמוד ההמלצות והמידע באתר יוון והאיים על צומרקה [ הכולל גם המלצה על מלונות נוספים ומסלולים ]
+ מספר לילות מומלץ בצומרקה בין 2 לילות ל 4 לילות.
+ פחות מומלץ לחלק את צומרקה לדרום צומרקה וצפון צומרקה, ניתן את כל הלילות ללון במלון אחד במרכז וצפון צומרקה ובאחד הימים לתת נסיעה לדרום צומרקה לרמה מארקס לצומרקה ביץ ולחזור, במקום לעבור בין שני מלונות שונים בתוך צומרקה וכל זאת רק בכדי לבקר ברמה מארקס.

חשוב לדעת : אם אתם מזמינים את המלונות ואת הרכב, דרך הקישורים שלנו כאן באתר יוון והאיים, אתם רשאים לפנות אלינו במקרה של בעיות עתידיות, בדיוק באותו המחיר של להזמין ישירות מבוקינג ורנטאלס,  שרות זה חשוב ומשתלם ונותן לכם שקט נפשי.

 
ראפטינג על נהר האראכטוס צרו קשר עם [email protected]


מסלול מומלץ לצפון יוון - המקטע הבא כפרי זגוריה |  Zagorochoria

לאחר 3 הימים בצומרקה [ניתן כאמור להיות בצומרקה עוד לילה או 2 נוספים, תלוי בזמן העומד לרשותכם], הצפינו מצומרקה לכפרי זגוריה, האיזור המפורסם ביותר של צפון יוון ההררית. בכפרי זגוריה ניתן להעביר גם 4-5 ימים, אך אם אין לכם את הזמן הזה גם 3 ימים יהיה מצויין. בימים אלה תוכלו לבקר במגוון מיקומים מרהיבים ומרתקים הכוללים את : קניון ויקוס, תצפית אוקסיה על קניון ויקוס, יער האבנים, גבי המים של רוגובו, נהר הוידומאטיס שהינו הנהר הצלול ביותר באירופה, ראפטינג על הוידומטאיס, הכפרים: פפיגו, מיקרו פפיגו, קיפי, דילופו, אריסטי. גשר קלידוניה, גשר קוקוריס, מעיינות איליוחורי, גשר פלאו גריפי. בין לבין תוכלו לאכול במגוון מסעדות מעולות בכפרים של זגוריה. מסעדות מומלצות במיוחד: אסטרה בכפר פפיגו, אינאריסטי בכפר אריסטי, זיסיס בכפר אריסטי, קנלה אנד גריפלו בכפר ויטצה. שימו לב, כדי לא לבזבז את זמנכם, רצוי לתכנן את הטיול בכפרי זגוריה לפי איזורים. באחד הימים מערב זגוריה, יום הכולל את נהר הוידומאטיס, תצפית ויקוס על קניון ויקוס, גבי המים של רוגובו, הכפרים פפיגו ומיקרו פפיגו. יום אחר [ מרכז זגוריה ] תצפיות אוקסיה ואגיה פרסקבי על קניון ויקוס, הכפר קיפי וגשר קוקוריס, הכפר ויטצה, יער האבנים בין מונודנדרי לאוקסיה. וביום הנוסף לבצע פעילות, ראפטינג על נהר הוידומאטיס או סנפלינג מפלים.


בכתום, כפרים מומלצים ללינה בזגוריה.

 
+ שימו לב אם יש לכם יותר ימים, תוכלו להישאר באיזור כפרי זגוריה ולבקר גם ב : גשר קלידוניה על נהר הוידומאטיס, מעיינות ומפלי המים של איליוחורי המצויים במזרח זגוריה, אם אין לכם יותר משלושה ימים, אל תכניסו את איליוחורי למסלול שלכם, זה יקח לכם יום שלם מהטיול וחבל. אם יש לכם שלושה ימים להיות בזגוריה, כמו לרוב המטיילים באיזור, חלקו את הימים כך :

ביום ההגעה : טיילו במרכז זגוריה: תצפית אוקסיה oxia, יער האבנים Stone forest לאחר מכן סעו לגשר קוקוריס על ערוץ ויקוס, והכפר היפה קיפי המצוי לידו.

ביום הבא : טיילו במערב זגוריה, הכפר ויקוס בו יש תצפית מרהיבה על החלק המערבי של קניון ויקוס, גבי המים של רוגובו [מסלול הליכה מרהיב בתוך זרימה של מים, מצוי בין הכפרים פפיגו למיקרו פפיגו], גשר פפיגו על נהר הוידומאטיס, המצוי בין הכפר אריסטי לכפר פפיגו, גשר קלידוניה על נהר הוידומאטיס [ מצוי בחלק הצפוני של כפרי זגוריה, בחלק שבין הכפר אריסטי לעיר קוניצה ]

ביום הבא : בצעו ראפטינג על נהר הוידומאטיס, או בצעו קניונינג [ ירידה במפלי מים בגבי המים של רוגובו ]  ניתן לתאם את הפעילות הזו עם חברת אלפיין זון. אם אתם לא מתכננים ראפטינג, מומלץ ללכת במסלול דור הקרח או לפחות את חלקו, הדרך הטובה ביותר היא להגיע לגשר קלידוניה ומשם להתחיל הליכה עצמאית של כמה שתרצו הלוך חזור, מסלול דור הקרח מצוי לצד נהר הוידומאטיס והוא אחד המסלולים היפים באיזור. לסרוגין אפשר גם לרדת למעיינות הוידומאטיס מהכפר ויקוס [ מסלול מעט קשה ] אך מהיפים ביותר בצפון יוון ההררית, ניתן גם לשלב אותו ביום נוסף של הביקור שלכם בזגוריה.

ביום נוסף אם יש לכם : ניתן להוסיף את מעיינות איליוכורי ותצפית באלוי על קניון ויקוס המצוים באיזור מזרח זגוריה, מי שמגיע לזגוריה לשבוע ומעוניין גם לשלב מסלולי הליכה יכול לשלב טיפוס לאגם הדרקון ולילה ברפיוג' על ההר, או חצייה של קניון ויקוס. למסלולי הליכה נוספים ומומלצים באפירוס, כנסו לעמוד הבא  : מסלולי הליכה

מספר לילות מומלץ בזגוריה בין 3 לילות ל 5 לילות

GPS
כוונו לכפר שהזמנתם בו את המלון בכפרי זגוריה, הכפרים המומלצים ביותר ללינה Aristi, kipi, ano pedina

+
ראו מגוון המלצות כולל על מלונות בכפרי זגוריה
+ מלונות מומלצים במיוחד : אריסטי מאונטן - ארטסיסטאס  - אברטיו - זגורי סויטס - גאמילה רוקס - מלינה, קיפי - אמריליס - מכאלאס  -  פיריון הוספיטליטי  [ ראו מלונות נוספים בעמוד כפרי זגוריה באתר יוון וההאיים ]
+ ניתן גם ללון ביואנינה כבסיס לטיול באיזור [ זה ידרוש מעט יותר נסיעות מדי יום אבל בהלט אפשרי למי שרוצה ללון בעיר ] מלונות מומלצים במיוחד : לייק ספיריט  - דה לייק הוטל  עוד אפשרות ללינה באיזור היא בגרנד פורסט מצובו, זה אמנם מצריך נסיעה של קצת יותר משעה מדי יום הלוך חזור לזגוריה, אבל זה לינה עם סטייל, ראו גרנד פורסט מצובו  חשוב לדעת : אם אתם מזמינים את המלונות ואת הרכב, דרך הקישורים שלנו כאן באתר יוון והאיים, אתם רשאים לפנות אלינו במקרה של בעיות עתידיות, בדיוק באותו המחיר של להזמין ישירות מבוקינג ורנטאלס,  שרות זה חשוב ומשתלם ונותן לכם שקט נפשי.

+ מסעדות מומלצות : לחצו כאן
ראו את עמוד המידע וההמלצות באתר יוון והאיים על כפרי זגוריה
+ מספר לילות מומלץ בזגוריה בין 3 לילות ל 5 לילות
 
* שימו לב שפחות נח להגיע לכפר פפיגו המצוי בסיומו של כביש נחש המוביל אל ההר עליו יושב הכפר, ועל כן אין לנו המלצות לגבי לינה שם, כל יציאה מהכפר דורשת נסיעה ארוכה בדרך מפותלת הדורשת ריכוז רב, ובלילות הנסיעה גם מסוכנת, לכן אין לנו המלצות כרגע למלונות בכפר פפיגו. [ המלונאים בכפר פפיגו אינם מעוניינים גם שאנחנו נמליץ עליהם ] .

 
ראפטינג על נהר הוידומאטיס.
הוט דוג ריבר [ סירות מתנגשות על נהר הוידומאטיס ]
רכיבה על סוסים.
קניונינג [ ירידה במפלי מים עם חבלים ]
פאראגליידינג.
חציית קניון ויקוס בהליכה או הליכה למעיינות.
צרו קשר עם [email protected]
מסלול מומלץ לצפון יוון - לילה הפסקה בגרנד פורסט מצובו דרך מזרח זגוריה או נסיעה ישירה לפיליון דרך מטאורה
לאחר ה 3 ימים בזגוריה [ שכאמור ניתן בקלות להעביר במקום מספר ימים גדול יותר ] עיזבו את זגוריה וסעו דרך מזרח זגוריה איזור בתולי ומקסים, לכיוון הכפר מצובו. ניתן גם לנסוע דרך האוטוסטרדה היוצאת מהעיר יואנינה. בקרו בכפר הוואלאכי הידוע מצובו שהינו אחד הכפרים המיוחדים ביוון, מי שיסע דרך מזרח זגוריה, יבקר גם באגם האוס ובאגם הליליות השחורות, מומלץ לקחת יום זה באיזי ולהעביר את הלילה במלון מעולה העונה לשם גרנד פורסט מצובו. לינה במלון זה גם תקצר את היום הבא שלכם בטיול ותהפוך אותו לקל יותר.,עם זאת אין חובה לעשות את הלילה הזה במלון גרנד פורסט מצובו, מי שרוצה יכול פשוט לצאת מכפרי זגוריה לכיוון יואנינה, לעלות על האוטוסטרדה לכיוון [ גרבנה סלוניקי ] ולצאת ביציאה לטריקלה מטאורה ולנסוע עד המנזרים התלויים של מטאורה, לבקר בהם 2-3 שעות ולהמשיך לחצי האי פיליון, למעשה רוב המטיילים יבחרו באופציה זו. להוראות כניסה ויציאה מפורטות יותר לכפרי זגוריה ומכפרי זגוריה, כולל מפות נסיעה כנסו למסלול המודלרי שלנו באתר, עם זאת אנחנו מספקים לכם כאן תקציר. הדרך האדומה אף שהיא נראת ארוכה יותר, היא הקצרה ביותר בזמן, הדרך הכחולה דרך מזרח זגוריה ואגם האוס אף שנראת קצרה יותר, היא ארוכה יותר בזמן. 
GPS
אם אתם נוסעים דרך אגם האוס כוונו תחילה ל Aoos lake ואז ל Grand forest metsovo

+ ראו את מלון גרנד פורסט מצובו המקסים כולל אפשרות להזמנה

מסלול מומלץ לצפון יוון - עוברים לחצי האי פיליון דרך המנזרים התלויים במטאורה.
הדרימו לכיוון המנזרים התלויים של מטאורה, שהינו אולי היעד המפורסם ביותר ביוון, בקרו במנזרים התלויים של מטאורה 3 - 4 שעות ולאחר מכן המשיכו בנסיעה לחצי האי פיליון המצוי במרחק נסיעה של שעתיים וחצי בלבד ממטאורה. חצי האי פיליון משלב את כל הטוב ביוון: הרים, מעיינות, חופי טורקיז, אוכל נהדר, מסלולי הליכה, כפרי דייגים ועוד ועוד. יש מי שמגיע לחצי האי פיליון בלבד לשבוע, שבועיים ואפילו חודש. אם יש לכם 3 ימים כפי שאנחנו מתארים בתקציר טיול מומלץ זה ביוון, אל תפספסו ביקור ב : חוף מילופוטאמוס שנחשב לאחד החופים המרהיבים בכל יוון, עץ הדולב הענק בכפר צאגאראדה, הכפר דאמוחארי בו צולמה סצנת הפתיחה של הסרט הידוע מאמאיה, הכפר מקריניצה ממנו נשקף נוף מרהיב של מפרץ פאגאסטיקוס, הכפר מילייס, תחנת הרכבת ומפלי המים בתוך היער, מי שאוהב גם ללכת, יכול לשלב כאן עשרות מסלולי הליכה המתאימים לכל המשפחה. בנוסף, לא לפספס את האוכל המעולה שבחצי האי פיליון, השתמשו בעמודי ההמלצות שלנו, בתאבון.

יום ההגעה לפיליון :  הינו יום שאתם בעיקר נוסעים למלון שלכם ונהנים מהדרך.

ביום הבא : סעו לכפר Tsagarada ולעץ הדולב הגדול ביותר באירופה המצוי בו, לאחר מכן הדרימו מעט מצגראדה וקחו את הפנייה שמאלה לחוף Milopotamos  אחד החופים המרהיבים ביותר ביוון, לאחר הביקור בחוף מילופוטאמוס, סעו לכפר המפורסם Damouchari  בוא צולמה סצנת הפתיחה של הסרט מאמאיה.

ביום הבא : סעו לבקר בכפר המקסים מילייס ולכו על פסי הרכבת הנכנסים פנימה לתוך היער לפחות עד למפל הראשון או עד לגשר הברזל. בקרו גם בכפר ויזיצה וגם באגיוס גאורגיוס. אם יש לכם רק יומיים בחצי האי פיליון מומלץ לשלב ביום זה גם את הכפר מקריניצה בו יש תצפית מרהיבה על מפרץ פאגסטיקוס, בערב תוכלו לשבת באחד הטברנות של אגריה או קאטו גדזאה שלצד החוף.

אם יש לכם יותר ימים : מומלץ לעשות שייט קיאקים עם חברת פיליון סקאוט, או בצד המזרחי או בצד המערבי, מומלץ גם לקחת סירה ולהפליג לשנירקול בטריקרי המצוי בתוך מפרץ פאגאסיטקוס.
 
GPS
כוונו ל meteora - kalambaka ולאחר מכן לכפר שלכם בחצי האי פיליון.

+ ראו מידע מקיף על חצי האי פיליון ומגוון עצום של המלצות
אופציות לינה מומלצות במיוחד : כרומה וילות - אנובוליוס - גדזאה וילות - אגפיטוס -  ראו עוד המלצות הל מלונות בפיליון
+ מספר לילות מומלץ בחצי האי פיליון בין 3 לילות ל 7 לילות.

חשוב לדעת : אם אתם מזמינים את המלונות ואת הרכב, דרך הקישורים שלנו כאן באתר יוון והאיים, אתם רשאים לפנות אלינו במקרה של בעיות עתידיות, בדיוק באותו המחיר של להזמין ישירות מבוקינג ורנטאלס,  שרות זה חשוב ומשתלם ונותן לכם שקט נפשי.


שייט קיאקים.
השכרת יאכטה ושייט לאיום טריקרי.
רכיבה על סוסים.
סדנאת בישול.
סירת מנוע לחופים המבודדים בצפון מזרח פיליון.
אלה ועוד צרו קשר עם : [email protected]  
מסלול מומלץ לצפון יוון - מדרימים לאתונה דרך דלפי על רכס פרנאסוס או ישירות לאתונה על כביש החוף
לאחר הביקור והטיול בחצי האי פיליון, אתם מדרימים לכיוון אתונה, תלוי בזמנים העומדים לרשותכם. אם יש לכם עוד יום, תוכלו בהדרמה לאתונה להכנס לדלפי, אחד האתרים האראכיאולוגים החשובים ביוון שעל הדרך גם מצוי בנוף הררי מרהיב על רכס פרנאסוס. אם אין לכם את הזמן, תוכלו להדרים ישירות לשדה התעופה של אתונה. על הדרך בישוב ליבאנטס יש טברנה מצויינת העונה לשם anna - floga מקום טוב להפסקה בירידה דרומה לאתונה. אם יש לכם זמן אנחנו בהחלט ממליצים על איזה יומיים שלושה באתונה. אתונה היא עיר אטרקטיבית עם שלל אפשרויות, בין היתר תוכלו לבקר באקרופוליס, בכיכר סינטאגמה, באיצטדיון שאירח את האולימפיאדה הראשונה בעידן המודרני, בגבעת ליקאביטוס המשקיפה על כל אתונה מלמעלה, ברובעי אתונה הנושקים לים והמקסימים גליפאדה ווליגמני, בפלנטריום של אתונה שהינו השלישי בגודלו בעולם, בשוק הפשפשים במונסטיראקי ובשוק המזון הצמוד, יש באתונה עוד המון מה לראות. המלצה נוספת היא לקחת יום סיור מודרך עם חברת הולידי פלאן היוונית, זה שווה כמה שזה עולה, ממש שווה, הם סופר מקצוענים והסיור איתם מדהים!

GPS
לדלפי כיתבו Delfi אם נוסעים לנמל התעופה של אתונה, כוונו ל : Eleftherios Venizelos  לאתונה כוונו למלון שהוזמן.

+ ראו מקסימים המלצות על אתונה באתר העיר אתונה בעברית
+ הזמינו סיור מודרך מהולידי פלאן המצויינים


כמה המלצות ככה, בכללי, שיעזרו לכם עם תכנון הטיול ביוון!
תחילה כאמור, המסלול בעמוד זה מרהיב ומומלץ מאד, עם זאת הוא  רק על קצה המזלג, אם אתם רוצים לקבל אותו מלא ומפורט וכתוב כולל כבישים, פניות, איך להגיע לכל מקום, מפות והמלצות נוספות, ניתן לרכוש את המסלול המודולרי שלנו לצפון יוון ההררית, כל מי שרכש את המסלול המודולרי שלנו לצפון יוון [ בדיוק למסלול הזה ] החמיא לנו ושלח לנו מכתב תודה בסיום הטיול.

+ למסלול המודולרי ולמסלולי הייעוץ המקיפים שלנו

תחנות דלק
כאלה קיימות הרבה במהלך המסלול, אך בצומרקה ובכפרי זגוריה, רצוי למלא מיכל דלק מלא לפני הכניסה לשני איזורים אלה. תמיד כדאי לעצור ולמלא עוד קצת דלק, מאחר ובתוך כפרי זגוריה ובתוך צומרקה [ בעומק השטח ] אין הרבה תחנות דלק ורצוי שלא תתקעו..

השכרת רכב
אנחנו ממליצים ללקוחות להכנס דרך הקישור להשכרת רכב הקיים באתר יוון והאיים, שימו לב שאם אתם משכירים מאחת החברות הבין לאומיות, רשיון הנהיגה שלכם מספיק בדרך כלל. רק כאשר אתם משכירים מחברה מקומית קטנה או לא מוכרת ידרשו ממכם רישיון נהיגה בין לאומי, אותו ניתן להפיק טרם הנסיעה שלכם בכמה שקלים. לאתר שאנו הכי ממליצים עליו להשכרת רכב ביוון : לחצו כאן

השכרת רכב בסלוניקי מאוחר בלילה או מוקדם בבוקר  : יש לפעול אחר ההוראות בעמוד הבא : השכרת רכב בסלוניקי

רכב שטח - אין צורך
אף שהטיול ברובו ביוון ההררית, אין שום צורך ברכב שטח או ג'יפ. גם טיולי הג'יפים שאתם שומעים עליהם מישראל שיוצאים לצפון יוון ההררית, נוסעים מעל 90% מהמסלול על אספלט, והכי חשוב, להגיע למיקומים המרהיבים ביותר בצפון יוון ההררית אין צורך ברכב שטח, לכן רכב רגיל ונוח, יעשה לכם את העבודה באופן מעולה..

אטרקציות או טיול סולידי
מסלול הטיול אינו קשה והוא מתאים לכל המשפחה. אם תרצו ניתן לשלב שלל אטרקציות לאורך המסלול כמו ראפטינג, סנפלינג, קניונינג, שייט קיאקים, פאראגליידינג ועוד, מידע על חברות מומלצות להזמנה של אטרקציות במהלך המסלול שלכם תוכלו לראות בעמוד אטרקציות ביוון באתר יוון והאיים.

מתחילים ומסיימים בסלוניקי?
תוכלו לבצע פחות או יותר את אותו המסלול, רק שמסלוניקי אתם תסעו תחילה לנקודת תחילת המסלול [ צומרקה ] תשהו שם כמו במסלול שתיארנו מאתונה כ 3 ימים, ואז תעברו לכפרי זגוריה ותשהו שם כפי שתיארנו בתקציר המסלול ל 3 עד 5 ימים ,תלוי בזמנים העומדים לרשותכם, ואז תעברו למצובו, למטאורה ולחצי האי פיליון בדיוק כפי שתיארנו במסלול מאתונה גם כן. לאחר מכן, חל השינוי, תוכלו לחזור לסלוניקי דרך ביקור בשמורת הר האולימפוס, שמורה מדהימה של שלל מסלולי הליכה, מפלי מים, נחלים ונופים מקסימים, שווה כאן ביקור של כמה שעות או אפילו לילה אחד בעיירה ליטוכורו לפני החזרה שלכם לטיסת החזור בעיר סלוניקי. אם יבוא לכם על סיור מודרך בסלוניקי ניתן לפנות לחברת הולידי פלאן היוונית המעולה.

המסלול : סלוניקי > צומרקה > כפרי זגוריה > מטאורה > פיליון > האולימפוס > סלוניקי.

נסיעה בין מקום למקום, לא - זה טיול ממקום למקום
הרבה אנשים אומרים.. אוף.. זה רחוק, אנו מציעים לאותם האנשים לשנות גישה, אתם לא נוסעים מאתונה עד צומרקה.. אתם מטיילים מאתונה עד צומרקה, כנ"ל לגבי שאר המעברים. המעבר ממקום למקום הוא חלק בלתי נפרד מהטיול, תהנו מכך. אגב אם אתם מתחילים ומסיימים את הטיול באתונה, אתם הולכים לעשות כ 1600 ק"מ בממוצע, אם אתם מתחילים את הטיול מסלוניקי וגם מסיימים בה קחו בחשבון כ 1100 ק"מ, המסלול מסלוניקי ולסלוניקי אכן קצר יותר ב 500 ק"מ, אך הוא מעט פחות אטרקטיבי מאחר ואינו כולל את קורינטוס, ריו אינטריו ואת טריקלה קורינטיאס, אבל אם מצאם טיסה ממש נוחה לסלוניקי, אז לא שהטיול שלכם יהיה פחות יפה, הוא יפה מרהיב, רק בטיפה פחות אטרקטיבי מזה שמתחיל ומסתיים באתונה.

רכישת סט מפות בקנה מידה 1:50000
אתר יוון והאיים הוא היבואן הבלעדי של מפות סופר מקצועיות של איזור כפרי זגוריה, צומרקה וחצי האי פיליון, ניתן לרכוש מאיתנו סט מפות של 3 המפות הללו בעלות של 350 ש"ח בלבד, המפות עשויות מחומר העמיד בפני רטיבות, לרכישה של סט מפות זה עיברו לעמוד מפת יוון כאן באתר יוון והאיים.

שרות ועזרה חינם!
צוות השרות של אתר יוון והאיים ישמח לתת לכם עוד טיפים ועזרה כולל המלצה על מלונות בכל יעדי הטיול שלכם, השאירו לנו פנייה ונשמח לסייע, עיברו לעמוד השרות החינמי שלנו באתר לחצו כאן

רוצים גם יום סיור באתונה? [ למלונות מומלצים באתונה לחצו כאן ]  אם אתם מחפשים חברה טובה שיכולה לעשות לכם יום סיור מרהיב וברמה מאד גבוהה באתונה, צרו קשר עם חברת הולידי פלאן המעולה, פשוט ההמלצה הכי טובה שיש על חברה לסיורים מודרכים באתונה : Holidayplan


את תקציר המסלול בעמוד זה כתב סיון זמיר, הבעלים של אתר יוון והאיים והיועץ הראשי לטיולים ביוון, זמיר סיון גם מתלווה ע"פ בקשה כמלווה לטיולים ביוון של קבוצות בוטיק, ליצירת קשר ישיר עם זמיר סיון, ניתן לפנות למייל : [email protected]הערה חשובה : המסלול המקוצר בעמוד זה אינו מפורט כמו המסלולים שמקבלים המשתמשים בשרותי הייעוץ המתקדמים שלנו והוא גם אינו מותאם אישית. כלומר, אינו לוקח בחשבון אילוצים כאלה ואחרים שלכם, עם זאת הוא בהחלט המסלול שנחשב למומלץ ביותר לטיול של החל משבוע ועוד שבועיים ביוון, אם התקציר בעמוד זה עזר לכם לקבל "תמונה" טובה יותר של המסלול, אנחנו שמחים על כך, צאו ותהנו מיוון ההררית, היא פשוט מ-ד-ה-י-מ-ה!

סרטון זה הופק בכפרי זגוריה וצומרקה ע"י זמיר סיון ומנלאוס סקובליס, אחד מהצלמים המפורסמים ביותר ביוון, הסרטון הופק באפריל 2017 את אותם נופים עם הרבה יותר ירוק תקבלו בצפון יוון ההררית החל מחודש אפריל וקדימה לתוך האביב והקיץ. התקופה הטובה ביותר למסלול זה היא מאפריל עד סוף נובמבר, כל תקופה והיתרונות שלה. אפריל - סוף יוני, שיא הזרימה בנחלים. יולי אוגוסט, חמים ונעים ומעולה למשפחות. ספטמבר עד נובמבר, סוף הקיץ, שלכת מרהיבה וזמן פנטסטי לטיולים ביוון.

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

בעמוד זה תקציר מתומצת של המסלול המודולרי המלא לטיול ביוון המסלול המודולרי הוא פרי עבודה של שנים ומכיל את כל המידע הדרוש לכם עד לפרטים הקטנים ביותר לטיול בצפון יוון. כולל מפות, מסלולים, הוראות נסיעה, המלצה על המיקומים היפים ביותר המסודרים ע"פ ימים ואיזורים, למניעה של בזבוז זמן ודלק בדרכים, חלוקה נכונה של ימי הטיול ועוד, אם אתם רוצים להתייעץ איתנו טרם רכישה של המסלול המודולרי, ניתן להשאיר פנייה לזמיר סיון במייל : [email protected]

רוצים להודות לנו על ההמלצה למסלול שבעמוד זה?
התודה הכי טובה היא שתשתפו את העמוד הזה בפייסבוק שלכם עם תודה לאתר יוון והאיים, זו הוקרת תודה מעולה עבורנו!


מלון ללילה בדרך צפונה

שימו לב שב 90% מהמקרים אים צורך לחתוך את הנסיעה צפונה עם לילה בדרך, האוטוסטרדה מאתונה לכיוון יואנינה נוחה במיוחד, מהירה, מלאה במפרצוני עצירה מסודרים עם שרותים, חנויות נוחות ומאתונה לצומרקה או זגוריה תגיעו בנטו של פחות מ 5 שעות נסיעה, אם בכל זאת מסיבה כזו או אחרת אתם רוצים כן לחתוך ללילה בדרך, קחו בחשבון שהדרך הזו, אינה משפועת במלונות מעולים, אבל יש בהחלט אופציות לא רעות להעביר לילה בנעימים, המיקומים שנכון לחתוך את הנסיעה הם באיזורים הבאים : גשר ריו אנטריו המצוי ליד פטראס מצוי ממש באמצע הדרך הוא אופציה טובה למדי, העיר נפאקטוס היא מעט סטייה מהמסלול אבל כזו של 15 דקות בלבד והיא אופציה טובה למדי, עוד יעד בערך בשליש מהדרך היא העיירה דיאקופטו שלצד המפרץ הקורינטי, ראו מלונות ב : גשר ריו אנטריו ופטרס | דיאקופטו | נפאקטוס שימו לב שאם אתם רוצים עזרה בחיפוש מלון ללילה הזה או בכלל ביוון, ניתן להשאיר פנייה לשרות החינמי של אתר יוון והאיים, נשמח להמליץ לכם עם מלונות בכל יעדי יוון ולשלוח לכם גם קישורי הזמנה מאובטחים : צרו קשר

ספר המדריך למטיילים בצפון יוון

שימו לב שמאד מאד מומלץ לנסוע עם הספר המדריך למטיילים בצפון יוון ההררית שכתב יועץ הטיולים לצפון יוון סיון זמיר, הספר הוא הגרסה המודפסת למעשה של המסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון ההררית, עוד אופציה נהדרת ועושה סדר למי שיוצא לטיול בצפון יוון ההררית.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il