האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

סקיאתוס Skiathos

3%
כמות ישראלים ביעד זה - Israeli Tourists

סקיאתוס Skiathos

האי היווני סקיאטוס הוא אי פופולארי מאד בקרב תיירים אירופאים בזכות טיסות ישירות המגיעות אליו מרחבי היבשת. הוא שייך לקבוצת האיים הספוארדים, הממוקמים מזרחית לחצי האי פיליון, ושכניו בקבוצת איים זאת הם האיים סקופלוס ואלוניסוס המצויים במרחק הפלגה קצר מסקיאטוס. איים אלה בהחלט שווים ביקור. האי סקיאטוס, על אף היותו פופולארי מאד, הוא אי קטן למדי המתפרס על שטח של 48 קמ"ר בלבד. על אף גודלו הקטן באי יש למעלה מ-50 חופים וכולם יפיפיים. אחד מחופיו אף מתחרה בתואר אחד מעשרת החופים היפים של יוון, חוף לאלאריה Lalaria, שהגישה אליו אפשרית בסירה בלבד. הספוראדיים, ביחד עם חצי האי פיליון, כוללים לפחות 4 מתוך 10 החופים המוכתרים כהיפים ביותר ביוון.  בסקיאתוס מעט מאד כפרים ועיר אחת יחסית גדולה ותוססת (בעונת התיירות), העיר סקיאתוס, או מה שמכונה באיים "חורה", כלומר בירת האי.  אם חיפשתם יעד שונה מיעדים שאתם כבר מכירים ביוון כמו כרתיםקוס ורודוס, האי סקיאטוס יכול להיות בחירה מצויינת לחופשה על אי יווני עם חופים מופלאים.
בעונות מסויימות, יצאו מהארץ טיסות ישירות לסקיאטוס, אך זה לא תמיד כך, ולכן הדרך להגיע אל האי היא בטיסה לאתונה ומשם טיסת פנים קצרצה. כמו כן, הפלגות אל סקיאתוס יוצאות מהעיר וולוס שבחצי האי פיליון, מדי יום בעונה וכמה פעמים בשבוע מחוץ לעונה. מהנמל של סלוניקי יוצאת הפלגה אחת לסקיאתוס מדי בוקר, בעונת הקיץ בלבד. לברור זמני הפלגות מסקיאטוס לפיליון, לסקופלוס או לאלוניסוס לחצו כאן


שרות חינמי לעזרה בחיפוש והמלצה על מלונות מומלצים בסקיאטוס:  לא מצאתם את המלון המתאים לכם או שאין זמינות במלונות המומלצים בסקיאטוס בעמוד זה של אתר יוון והאיים, תוכלו להשאיר פנייה לצוות השרות החינמי שלנו ונשמח לשלוח לכם המלצות נוספות על מלונות מומלצים בסקיאטוס ובכל מקום ביוון כולל קישור להזמנה בטוחה, ליצירת קשר עם צוות השרות שלנו לחצו כאן 

 


.דרכי הגעה לסקיאתוס

לסקיאתוס יש שדה תעופה שמקבל טיסות בינלאומיות אך טיסות ישירות מישראל נדיר שיוצאות אליו.
הדרך להגיע היא בטיסה לאתונה - ומשם בטיסת המשך קצרה לסקיאתוס. להזמנת טיסה לחצו כאן ובחרו ביעד Skiathos ותקבלו תוצאות לטיסה עם קונקשן באתונה, להזמנה פשוטה ובטוחה.
מסלוניקי בעונת הקיץ, יוצאות הפלגות פעם ביום אל סקיאתוס, אך קשה למצוא את לוחות הזמנים שלהן אונליין.
מדי יום יוצאות הפלגות מנמל וולוס בחצי האי פיליון אל האי סקיאתוס - הפלגה זאת אורכת כשעתיים וחצי. אם יש לכם מספיק זמן, תוכלו לשלב בחופשה שלכם את פיליון עם סקיאתוס.
לוח זמני הפלגות והזמנת כרטיסי הפלגה בעמוד הפלגות באתר יוון והאיים.

.

חופים בסקיאתוס

כבר שיבחנו לעיל את החופים המצויינים של סקיאטוס וכעת מעט בהרחבה על החופים הטובים באי. כאמור, יש מעל חמישים חופים מעולים כך שלא נמנה פה את כולם אלה נציין כמה מהבולטים יותר:
בחלוקה גסה, בדרום האי נמצאים החופים שהגישה אליהם קלה ומהירה, כולם חופים מסודרים - שמשיות, מיטות שיזוף, ביץ' בר/ טברנה/ בית קפה וכו'. ובצפון האי, על אף שהגישה קשה יותר ועדיפה ברכב שטח, יש חופים מסודרים אך גם מבודדים ופראיים יותר וגם חופי נודיסטים. אל חלקם הגישה מורכבת יותר, חלקם נגישים רק בסירה אך אל תתנו לזה לעצור אתכם, שכרו סירה ושוטו אל החופים הקסומים גם בצפון וכך תהנו גם מהרפתקה וגם מחוף מיוחד.

חוף קוקונארייס Koukounaries הוא כנראה החוף המפורסם והפופולארי ביותר של סקיאטוס. החוף הרחב והחולי מוקף יער עצי אורן ובעצם הוא חלק משמורת טבע הכוללת גם מיני זנים של ציפורים וביניהם גם עופות מים באגם הטבעי שבגב החוף. החוף הוא חולי ולבן ומי טורקיז צלולים, זהו חוף מסודר עם מיטות שיזוף ושמשיות, בית קפה ואף ספורט ימי. החוף נמצא בדרום האי, כ-12 קילומטר מהעיירה סקיאטוס. מפה ניתן לשכור סירה ולצאת לשייט עצמאי ופרטי סביב האי.


חוף Koukounaries

חוף לאלאריה Lalaria הוא ככל הנראה החוף היפה ביותר בסקיאטוס, בספוראדיים בכלל וברשימת החופים היפים ביותר ביוון. החוף הממוקם בצפון האי, אינו חוף מסודר והגישה אליו בסירה בלבד - סירה ניתן לשכור בחוף קוקונארייס ולצאת לשייט עצמאי - כ-20-30 דקות שייט או לקחת שייט מאורגן מהנמל הישן של העיירה סקיאטוס שעוצר בלאלאריה ובחוף קסטרו גם כן. זהו חולי עם מי טורקיז צלולים להפליא ותפאורת סלעים דרמטית סביב. בהחלט מומלץ ושווה את המאמץ. שימו לב, שאין על החוף לא טברנה ואף לא קיוסק, מיטות חוף או שמשיות - יש מעט מאד צל על החוף, וצריך להגיע מאורגנים.

הגעה עצמאית בסירה שכורה אל חוף Lalaria

מקוקונארייס מזרחה ועד סקיאטוס סיטי, הרבה חופים בגישה מאד נוחה - 
חוף Troulos, חוף Agia Paraskevi, חוף Kolios - כולם חופים חוליים ונפלאים, מעט ספורט ימי, טברנות על החוף, מיטות חוף ושימשיות וגישה נוחה וקלה.


אחריהם נמצא חצי האי Kanapitsa ועליו חופים נפלאים, חוליים ומסודרים. הנסיעה בחצי האי קנאפיטסה חלקה על כבישי אספלט וחלקה על דרכי עפר.
חוף Vrolimnos גובל גם הוא בשמורת טבע קטנה ויער אורנים ועל החוף גם טברנה מצויינת.

חוף Diamandis קטן ומקסים עם ביץ' בר, חולי ועם כמה סלעים פזורים שאפשר להתחרדן עליהם.
והחופים Kanapista ו-Tzaneria שבם ניתן להינות גם מספורט ימי
ובין חצי האי קנאפיטסה לסקיאטוס סיטי ישעוד כמה חופים נוחים לגישה, מסודרים ופופולאריים מאד.

החופים שבין קוקונארייס ללאלאריה בצפון מערב:

בננה ביץ' Bannana Beach הוא חוף חולי בדרום מערב האי. הגישה אליו כיום מצריכה מעט הליכה, כיוון שמלון ריזורט השתלט על הגישה אל החוף. אפשר לעשות גם טיול רגלי קל מחוף קוקונארייס, דרך שביל גישה ולהגיע אל בננה ביץ'. גם בחוף זה תוכלו למצוא ספורט ימי וחוף מסודר, שביל נוסף ממשיך אל חוף קטן הנקרא Little Bannana הוא חוף נודיסטים.

חוף Mandraki נחלק בין 2 מפרצונים - Mandraki Xerxi ו-Mandraki Ellias וגם הם שני חופים חוליים ונפלאים. אל שניהם גישה של כביש עפר שמגיע עד החוף. החוף מעניק למבקר בו תחושת התנתקות. תמצאו פה מעט שמשיות ומיטות חוף וסוכה קטנה שמשמשת כביץ' בר עם משקאות וחטיפים - לא טברנות


חוף Mandraki Xerxi

חוף אגיסטרוס Agistros ממש אחרי מנדראקי, וגם פה חוף חולי מסודר אך פראי עם סוכה ובה קיוסק קטן לנוחיות הרוחצים. הגישה אל החוף דרך כביש עפר

חוף Agistros

חוף אסלינוס Aselinos הוא חוף פראי-מסודר. נמצא באיזור הצפוני ויש אליו גישה בכביש סלול. החוף הרחב יושב במפרץ קטן מוקף גבעות ויערות והדרך אל החוף עוברת ביער ירוק ונחל. על החוף יש טברנה וכן מיטות חוף ושמשיות. תחושת סיני. מעט מזרחה ממנו חוף קטן בשם אסלינוס הקטן Mikro Asselinos, תצטרכו להתאמץ מעט יותר כדי להגיע אליו - לעלות על דרך העפר ולחנות בסמוך לירידה אל החוף, ואת המשך הדרך לעשות ברגל בשביל המסודר.עדיין תמצאו שם ביץ' בר ומיטות חוף.

חוף Ligaries וחוף Kerchia שניהם יושבים על מפרץ קרחיה ובכל אחד מן החופים טברנה משובחת. שניהם חוליים, אם כי קרחיה נהנה מרצועת חוף חולית קטנה למדי וכולו ירוק ועם דשא. עוד שני ספוטים נפלאים. הגישה בכביש עפר בלבד ומתאים לעצירת צהרים ביום טיול שטח - ראו המלצה בהמשך.

חוף Kerchia

חוף Kastro חוף זה שוכן למרגלות הקסטרו - בירת האי העתיקה והמבצר, על הצוק שרידים מהישוב הקדום והגישה אל החוף מעט מסורבלת. ניתן להגיע בנסיעה על כביש עפר עד לנקודה בה צריך להמשיך ברגל אל החוף. שימו לב שאל קסטרו מומלץ מאד להגיע במסגרת יום טיול ג'יפים ואל חוף קסטרו ניתן להגיע בסירה ביתר קלות - בין אם עצמאית בסירה שכורה מחוף קוקונארייס או בשייט מאורגן היוצא כל בוקר ב-10:00 מהנמל הישן בעיירה סקיאטוס.
על החוף יש קנטינה של אפוסטוליס, מוותיקי האי ואיש מקסים. חוף קטן ופינת חמד.

חוף Kastro

.

אטרקציות בסקיאתוס

נמאס לכם מבטן גב? ישנן אטרקציות נוספות.  
המוזיאון של פאפאדיאמנטיס - משורר וסופר מפורסם שנולד וחי באי, על שמו קרוי גם שדה התעופה של סקיאטוס וגם המדרחוב המרכזי של העיירה. המוזיאון מכיל ריהוט וחפצים אישיים שאסף במשך שנות חייו. המוזיאון הממוקם סמוך למדרחוב פאפאדיאמנטיס הוא למעשה מעין מוזיאון פולקלור שמשקף את אופי המקום בעבר. 
הטירה העתיקה Bourtzi - אם 
מתחשק לכם תצפית פנורמית בקרו בטירה העתיקה מימי הביניים הצופה על סלע ענק בים, למעשה לשון יבשה ועליה יער ושרידי הטירה. הגישה אל הגבעה שעליה שרידי בורטזי היא רגלית מנמל סקיאטוס הסמוך, נחמד להקיף את החורשה בטיול רגלי נעים ולהינות מבית הקפה שצופה לנמל הישן.
מנזרים - 
בכל רחבי האי פזורים מנזרים עתיקים ששווים הצצה חטופה. שאלו על פאנאגיה איקוניסטרה - וזכרו, המנזרים ביוון ממוקמים במיקומים הטובים ביותר. וגם הביקור במנזר שווה בזכות האווירה המיוחדת במקום.
קייטסרפינג בסקיאטוס - באי סקיאטוס קיים מרכז קייטסרפינג ידוע הפועל על חוף Vassilias Beach ניתן לעשות kitesurfing החל מחודש מאי ועד סוף ספטמבר. חשוב לציין כי תנאי הרוח בסקיאטוס פחות טובים מאלה של האיים פארוס ונאקסוס, שני מוקדי הקייטסרפינג המובילים והמומלצים ביותר ביוון.
העיר סקיאטוס, הממוקמת בחלקו המזרחי של האי היא בירת האי וסביבה מתרכזת מרבית אוכלוסייתו.. נמל ההפלגות הראשי ממוקם בסקיאטוס ושדה התעופה נמצא כעשר דקות צפונית לעיירה. פה תוכלו להינות מטברנות טובות, כיכר תוססת וחנויות.
פלאקס Plakes - תוך שיטוט בעיר העתיקה של סקיאטוס, חפשו את הדרך אל פלאקס, מעין גבעה בתוך הים ולצידה שלושה סלעים גדולים בגודל ובסדר עולה מן הנמוך אל הגבוה. ילדי האי מגיעים לכן כדי לבחון את מידת האומץ. בקיץ תמיד תמצאו פה ילדים או נערים קופצים לים, מי מהסלע הנמוך ומי מהגבוה ביותר. על הסלעים סביב משתזפים תיירים.

שייט מאמא-מיה - אטרקציה שהיא בגדר חובה, יוצאת מהנמל הישן של סקיאטוס אל האי השכן סקופלוס Skopelos ועוצרת בלוקיישנים בהם צולם סרט הקאלט 'מאמא-מיה'. בכנסיית סיינט ג'ון, בה צולמה סצנת החתונה החותמת את הסרט, בעיר היפיפה סקופלוס ובחוף מיליה, שבו צולמה סצנת הרציף. השייט אורך יום שלם - 10:00-18:00 והעלות היא 25€ לאדם. אפשר לתאם גם איסוף מהמלון תמורת 5€ נוספים.

טיול ג'יפים/ טיולי שטח - כאמור, כל שטחו הצפוני של האי אינו סלול בכבישי אספלט ונפלא לטיולי שטח - שילוב של נסיעה בג'יפ, מסלולי הליכה, חופים פראיים. אפשר לטייל עצמאית, לשכור ג'יפ על בסיס יומי, לקחת מפת האי ולצאת לתור את האי. שימו לב שהאי קטן, כך שללכת לאיבוד אפשר אבל לא רחוק :-)
ואפשר גם לצאת לטיול מאורגן עם מדריך. כך גם לגבי טיול עם אופני שטח או טרקטורונים. לתיאום טיול שטח עם מדריך, פנו באנגלית ל-[email protected]
מומלץ!


.

השכרת רכב בסקיאתוס

רכב בסקיאטוס: כמו ברוב יעדי יוון, גם פה אנו ממליצים על השכרת רכב - זה מגדיל משמעותית את מגוון אפשרויות הלינה הפתוחים עבורכם וכמובן מאפשר התניידות קלה וטיול באי, הגעה לחופים מבודדים יותר ומיצוי החופשה על הצד הטוב ביותר. כיוון שאפשרויות השכרת הרכב באי הן מוגבלות, לנוסעים בעונת התיירות - יולי-אוגוסט - חובה להזמין רכב מראש. להזמנה לחצו כאן ולא לשכוח: למרות שיש שיגידו לכם אחרת, רישיון בינלאומי הוא חובה.

יחד עם זאת, בהשוואה לאיים אחרים ביוון, בסקיאטוס קיים שרות מצויין של קו אוטובוס שעובר מהעיר ועד Bannana Beach ולמעשה מכסה איזורים נגישים באי. לכל המלונות הגדולים יש גם שאטל די נח שנוסע אל העיר וחזרה.
כדי לטייל בצפון האי, גם אם בחרתם לא לשכור רכב במהלך החופשה, אנו ממליצים בחום לשכור באחד הימים ג'יפ ולצאת לטייל באיזורים הפראיים של האי - מדובר בחוויה מומלצת מעל הבחינות.
גם טרקטורונים הם מאד פופולאריים פה, כיוון שקל להתנייד איתם בשטח וכיוון שהאי אינו גדול אז לא צריך לגמוע מרחקים ענקיים עם הטרקטורון וזה בהחלט גם אופציה מצויינת להתניידות. אין צורך להזמין מראש אלא לשכור על האי בהצגת רישיון בינלאומי.

.

מלונות מומלצים בסקיאתוס

La Piscine Art Hotel

מלון מומלץ בעיירה סקיאתוס

מלון בוטיק מומלץ בדירוג 5 כוכבים בעיירה סקיאתוס במיקום מצויין ונח לבילוי בעיירה התוססת ולצאת אל החופים המופלאים של האי. המלון כולל חדרים מעוצבים ונוחים וגם חדי משפחה. בריכה, מסעדת שף. כל מה שצריך לחופשה מושלמת.

Elivi Skiathos

הכי מפנק בסקיאתוס

מלון אליבי בסקיאתוס הוא הרזורט המפנק ביותר באי. שוכן על רצועת חוף פרטית, מוקף ירוק, באיזור המערבי והיפיפה של סקיאתוס. כולל סוויטות ווילות מפנקות במיוחד ומאובזרות עד הפרט הקטן, עם בריכה פרטית או ג'קוזי, מול הנוף של הים האגאי.

עוד מלונות מומלצים בסקיאתוס:

Sky Sea Resort & Villas
יחידות אירוח ברמה גבוהה לזוגות או למשפחות, מאובזרות היטב, כוללות בריכות פרטיות, טרסות מול נוף נפלא לים ולעיירה סקיאתוס, חלקן עם ג'קוזי. מצוחצחות ומומלצות. לפרטים מלאים והזמנה:


Skiathos Holidays Suites & Villas
מלון מומלץ בסקיאתוס, מתאים גם למשפחות. נעים ומטופח, לא מלון יוקרה אך מוקפד עם שטחים ירוקים יפיפיים מקיפים אותו, גישה לחוף ים. יחידות אירוח נהדרות עם חצר נעימה לשבת בה. לפרטים מלאים והזמנה: 

Skiathos Avaton Suites
מלון בוטיק מומלץ באיזור חוף מגלי אמוס, עם דגש והקפדה על הפרטים הקטנים. עיצוב מודרני אך חם ויפה, סוויטות מפנקות עם מרפסת ובחלקן ג'קוזי חיצוני, בריכה משותפת, בר ועוד. לפרטים מלאים והזמנה:

מסעדות מומלצות בסקיאתוס

טברנות ועוד - חופשה על האי סקיאטוס, כמו רוב יעדי יוון, אינה שלמה ללא האוכל היווני המצויין שאנחנו אוהבים. בסקיאטוס שפע מסעדות,כאשר במרכז התיירותי של העיירה תמצאו גם מסעדות בעלי אופי יותר מודרני ומערבי, אך טברנות אותנטיות יש בשפע גם בעיר וגם ברחבי האי ועל החופים.
כמה המלצות אישיות:
בחוף Kerchia - בחלק הצפוני והפראי של האי, ספוט יפיפה, שם תמצאו את הטברנה המצויינת של ארגיריס. מקום שובה לב ועם אוכל טרי ומצויין. 
גם בחוף הסמוך לו Ligaries תמצאו את טברנה ליגארייס, גם היא מצויינת, אוכל טרי ואווירה.
מסעדת Infinity Blue, משקיפה ממרפסת על חוף Kolios, כעשר דקות נסיעה מסקיאטוס סיטי. מסעדת דגים ופירות ים, המנוהלת על ידי שני אחים והחוויה, מלבד המנות המשובחות היא הדינמיקה בין האחים.
מסעדת החוף Porto Paradiso בחוף Vrolimnos שבחצי האי קנאפיטסה, מצויינת. אם שמעתם שסקיאטוס מזכירה את תאילנד, כנראה שפה תקבלו את התחושה הזאת, לא בזכות המנות - פה הרבה יותר טעים מתאילנד, אלא בזכות הנופים והחוף.
בעיר עצמה תמצאו שפע של מסעדות ובארים ובכלל זה גם בוזוקיה. מי שמחפש את הערב היווני, ב-Apotheke Club ברחוב Polytexniou במרכז העיר, ערבי מוסיקה חיה בכל סוף שבוע.
בר מסעדה Borzoi במרכז העיר, סמוך למדרחוב פאפאדיאמנטיס, מקום וותיק (מ-1978) אך מחודש וצעיר, מקום תוסס, עם חצר מקסימה שמארח ערבי נושא מדליקים.


.

יצירת קשר

זקוקים להמלצות לינה נוספות? השאירו פניה הכוללת תאריכים, הרכב נוסעים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות:

ראו גם: האי סקופלוס


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il