Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
3%
כמות ישראלים ביעד זה - Israeli Tourists

סקיאתוס Skiathos

עמוד האי סקיאטוס ממומן ע"י איסתא המקיימת טיסות ישירות וחבילות נופש לאי סקיאטוס, ראו קישורי הזמנה בעמוד זה!האי היווני סקיאטוס הוא אי פופולרי מאד בקרב תיירים אירופאים בזכות טיסות ישירות המגיעות אליו מרחבי היבשת. הוא חלק מקבוצת האיים הממוקמים מזרחית לחצי האי פיליון, ושכניו בקבוצת איים זאת הם האיים סקופלוס ואלוניסוס המצויים במרחק הפלגה קצר מסקיאטוס והם חלק מקבוצת האיים הספוארדיים. איים אלה בהחלט שווים ביקור. 
האי סקיאטוס, על אף פופולריותו הוא אי קטן המתפרס על שטח של 48 קמ"ר בלבד. על אף גודלו הקטן באי יש למעלה מ-50 חופים וכולם יפיפיים, אחד מחופיו אף מתחרה בתואר אחד מעשרת החופים היפים של יוון. ביחד עם חצי האי פיליון, באיזור זה של יוון נמצאים לפחות 4 מתוך 10 החופים השוים ביותר ביוון. על האי מעט מאד כפרים ועיר אחת יחסית גדולה ותוססת (בעונת התיירות). אם חיפשתם יעד שונה מיעדים שאתם כבר מכירים ביוון כמו כרתיםקוס ורודוס, סקיאטוס יכול להיות בחירה מצויינת לחופשה על אי יווני מהפחות מוכרים לישראלים. הטיסות לסקיאטוס מאפשרות גם דרך נוספת להגעה לחופשה בחצי האי פיליון או באיים השכנים. 
נמל התעופה של סקיאטוס מצוי ממש דקות נסיעה מנמל ההפלגות וממנו יש הפלגות באוניות גדולות ונוחות לעיר וולוס שבחצי האי פיליון. לברור זמני הפלגות מסקיאטוס לפיליון, לסקופלוס או לאלוניסוס לחצו כאן
לסיכום, האי סקיאטוס הוא יעד מעולה לחופשה ביוון ואחד המומלצים שלנו ביותר לקיץ 2019 למי שמחפש יעד מיוחד, עם חופים מעולים בטיסה ישירה מישראל! 

בעמוד זה לפניכם ריכזנו את כל ההמלצות באי:

החופים של סקיאטוס
כבר שיבחנו לעיל את החופים המצויינים של סקיאטוס וכעת מעט בהרחבה על החופים הטובים באי. כאמור, יש מעל חמישים חופים מעולים כך שלא נמנה פה את כולם אלה נציין כמה מהבולטים יותר:
בחלוקה גסה, בדרום האי נמצאים החופים שהגישה אליהם קלה ומהירה, כולם חופים מסודרים - שמשיות, מיטות שיזוף, ביץ' בר/ טברנה/ בית קפה וכו'. ובצפון האי, על אף שהגישה קשה יותר ועדיפה ברכב שטח, יש חופים מסודרים אך גם מבודדים ופראיים יותר וגם חופי נודיסטים. אל חלקם הגישה מורכבת יותר, חלקם נגישים רק בסירה  אך אל תתנו לזה לעצור אתכם, שכרו סירה ושוטו אל החופים הקסומים גם בצפון וכך תהנו גם מהרפתקה וגם מחוף מיוחד.

חוף קוקונארייס Koukounaries הוא כנראה החוף המפורסם והפופולארי ביותר של סקיאתוס. החוף הרחב והחולי מוקף יער עצי אורן ובעצם הוא חלק משמורת טבע הכוללת גם מיני זנים של ציפורים וביניהם גם עופות מים בשל האגם הטבעי שבגב החוף. החוף עצמי חולי ולבן ומי טורקיז צלולים, זאת לצד חוף מסודר עם מיטות שיזוף ושמשיות, בית קפה ואף ספורט ימי. החוף נמצא בדרום האי, כ-12 קילומטר מהעיירה סקיאטוס. מפה ניתן לשכור סירה ולצאת לשייט עצמאי ופרטי סביב האי.

חוף Koukounaries

חוף לאלאריה Lalaria הוא ככל הנראה החוף היפה ביותר בסקיאטוס, בספוראדיים בכלל וברשימת החופים היפים ביותר ביוון. החוף הממוקם בצפון האי, אינו חוף מסודר והגישה אליו בסירה בלבד - סירה ניתן לשכור בחוף קוקונארייס ולצאת לשייט עצמאי - כ-20-30 דקות שייט או לקחת שייט מאורגן מהנמל הישן של העיירה סקיאתוס שעוצר בלאלאריה ובחוף קסטרו גם כן. החוף חולי והמים טורקיז צלול ותפאורת סלעים דרמטית סביב. בהחלט מומלץ ושווה את המאמץ. שימו לב, שאין על החוף לא טברנה ואף לא קיוסק, מיטות חוף או שמשיות - יש מעט מאד צל על החוף, וצריך להגיע מאורגנים.
הגעה עצמאית בסירה שכורה אל חוף Lalaria

מקוקונארייס מזרחה ועד סקיאתוס סיטי, הרבה חופים בגישה מאד נוחה - 
חוף Troulos, חוף Agia Paraskevi, חוף Kolios - כולם חופים חוליים ונפלאים, מעט ספורט ימי, טברנות על החוף, מיטות חוף ושימשיות וגישה קלה קלה.


אחריהם נמצא חצי האי Kanapitsa ועליו חופים נפלאים, חוליים ומסודרים. הנסיעה בחצי האי קנאפיצה חלקה על כבישי אספלט וחלקה על דרכי עפר.
חוף Vrolimnos גובל גם הוא בשמורת טבע קטנה ויער אורנים ועל החוף גם טברנה מצויינת.

חוף Vrolimnos

חוף Diamandis קטן ומקסים עם ביץ' בר, חולי ועם כמה סלעים פזורים שאפשר להתחרדן עליהם.
והחופים Kanapista ו-Tzaneria שבם ניתן להינות גם מספורט ימי
ובין חצי האי קנאפיצה לסקיאתוס סיטי עוד כמה חופים נוחים לגישה, מסודרים ופופולאיים.

החופים שבין קוקונארייס ללאלאריה בצפון מערב:

בננה ביץ' Bannana Beach הוא חוף חולי בדרום מערב האי. הגישה אליו כיום מצריכה מעט הליכה, כיוון שמלון ריזורט השתלט על הגישה אל החוף. ואפשר לעשות גם טיול רגלי קל מחוף קוקונארייס, דרך שביל גישה ולהגיע אל בננה ביץ'.  גם בחוף זה תוכלו למצוא ספורט ימי וחוף מסודר, שביל נוסף ממשיך אל חוף קטן  הנקרא Little Bannana הוא חוף נודיסטים.

חוף Mandraki נחלק בין 2 מפרצונים - Mandraki Xerxi ו-Mandraki Ellias וגם הם שני חופים חוליים ונפלאים. אל שניהם גישה של כביש עפר שמגיע עד החוף. תחושת התנתקות. תמצאו פה מעט שמשיות ומיטות חוף וסוכה קטנה שמשמשת כביץ' בר עם משקאות וחטיפים - לא טברנות

חוף Mandraki Xerxi

חוף אגיסטרוס Agistros ממש אחרי מנדראקי, וגם פה חוף חולי מסודר אך פראי עם סוכה ובה קיוסק קטן לנוחיות הרוחצים. הגישה אל החוף דרך כביש עפר

חוף Agistros

חוף אסלינוס Aselinos הוא חוף פראי-מסודר. נמצא באיזור הצפוני אך לחוף זה גישה בכביש סלול. החוף הרחב יושב במפרץ קטן מוקף גבעות ויערות והדרך אל החוף עוברת ביער ירוק ונחל. על החוף יש טברנה וכן מיטות חוף ושמשיות. תחושת סיני. מעט מזרחה ממנו חוף קטן בשם אסלינוס הקטן Mikro Asselinos, אליו תצטרכו להתאמץ מעט יותר כדי להגיע - לעלות על דרך העפר ולחנות בסמוך לירידה אל החוף, ואת המשך הדרך לעשות ברגל בשביל המסודר.עדיין תמצאו שם ביץ' בר ומיטות חוף.

חוף Ligaries וחוף Kerchia שניהם יושבים על מפרץ קרחיה ובכל אחד מן החופים טברנה משובחת. שניהם חוליים, אם כי קרחיה נהנה מרצועת חוף חולית קטנה למדי וכולו ירוק ועם דשא. עוד שני ספוטים נפלאים. הגישה בכביש עפר בלבד ומתאים לעצירת צהרים ביום טיול שטח - ראו המלצה בהמשך.

חוף Kerchia

חוף Kastro חוף זה שוכן למרגלות הקסטרו - בירת האי העתיקה והמבצר, על הצוק שרידים מהישוב הקדום והגישה אל החוף מעט מסורבלת. ניתן להגיע בנסיעה על כביש עפר עד לנקודה בה צריך להמשיך ברגל אל החוף. שימו לב שאל קסטרו מומלץ מאד להגיע במסגרת יום טיול ג'יפים ואל חוף קסטרו ניתן להגיע בסירה ביתר קלות - בין אם עצמאית בסירה שכורה מחוף קוקונארייס או בשייט מאורגן היוצא כל בוקר ב-10:00 מהנמל הישן בעיירה סקיאתוס.
על החוף יש קנטינה של אפוסטוליס, מוותיקי האי ואיש מקסים. חוף קטן ופינת חמד.

חוף Kastro

מה עוד חוץ מחופים?
נמאס לכם מבטן גב? ישנן אטרקציות נוספות.  
המוזיאון של פאפאדיאמנטיס - היה משורר וסופר מפורסם שנולד וחי באי, על שמו קרוי גם שדה התעופה של סקיאתוס וגם המדרחוב המרכזי של העיירה. המוזיאון מכיל ריהוט וחפצים אישיים שאסף במשך שנות חייו. המוזיאון ממוקם סמוך למדרחוב שעל שמו. המוזיאון הוא למעשה מעין מוזיאון פולקלור שמשקף את אופי המקום בעבר. 
הטירה העתיקה Bourtzi - אם 
מתחשק לכם תצפית פנורמית בקרו בטירה העתיקה מימי הביניים הצפה על סלע ענק בים, למעשה לשון יבשה ועליה יער ושרידי הטירה. בגישה ברגל מנמל סקיאטוס, אל הגבעה שעליה שרידי בורטזי, נחמד להקיף את החורשה בטיול רגלי נעים ולהינות מבית הקפה שצופה לנמל הישן.
מנזרים - 
בכל רחבי האי פזורים מנזרים עתיקים ששווים הצצה חטופה. שאלו על פאנאגיה איקוניסטרה - וזכרו, המנזרים ביוון ממוקמים במיקומים הטובים ביותר. וגם הביקור במנזר שווה בזכות האווירה המיוחדת במקום.
קייטסרפינג בסקיאטוס - באי סקיאטוס קיים מרכז קייטסרפינג ידוע הפועל על חוף Vassilias Beach ניתן לעשות kitesurfing החל מחודש מאי ועד סוף ספטמבר. חשוב לציין תנאי הרוח בסקיאטוס פחות טובים מאלה של האיים פארוס ונאקסוס, שני מוקדי הקייטסרפינג המובילים והמומלצים ביותר ביוון.
העיר סקיאטוס, הממוקמת בחלקו המזרחי של האי, היא המרכז של האי, בירת האי. נמל ההפלגות הראשי ממוקם בסקיאטוס ושדה התעופה נמצא כעשר דקות צפונית לעיירה. פה תוכלו להינות מטברנות טובות, כיכר תוססת וחנויות.
פלאקס Plakes - תוך שיטוט בעיר העתיקה של סקיאתוס, חפשו את הדרך אל פלאקס, מעין גבעה בתוך הים ולצידה שלושה סלעים גדולים בגודל ובסדר עולה מן הנמוך אל הגבוה. ילדי האי מגיעים לכן כדי לבחון את מידת האומץ. בקיץ תמיד תמצאו פה ילדים או נערים קופצים לים, מי מהסלע הנמוך ומי מהגבוה ביותר. על הסלעים סביב משתזפים תיירים.

שייט מאמא-מיה - אטרקציה שהיא בגדר חובה, יוצאת מהנמל הישן של סקיאתוס אל האי השכן סקופלוס Skopelos ועוצרת בלוקיישנים בהם צולם סרט בקאלט 'מאמא-מיה'. בכנסיית סיינט ג'ון, בה צולמה סצנת החתונה החותמת את הסרט, בעיר היפיפה סקופלוס ובחוף מיליה, שבו צולמה סצנת הרציף. השייט אורך יום שלם - 10:00-18:00 והעלות היא 25€ לאדם. אפשר לתאם גם איסוף מהמלון תמורת 5€ נוספים.

טיול ג'יפים/ טיולי שטח - כאמור, כל שטחו הצפוני של האי אינו סלול כבישים ונפלא לטיולי שטח - שילוב של נסיעה בג'יפ, מסלולי הליכה, חופים פראיים. אפשר לטייל עצמאית, לשכור ג'יפ על בסיס יומי, לקחת מפת האי ולצאת לתור את האי. שימו לב שהאי קטן, כך שללכת לאיבוד אפשר אבל לא רחוק :-)
ואפשר גם לצאת לטיול מאורגן עם מדריך. כך גם לגבי טיול עם אופני שטח או טרקטורונים. לתיאום טיול שטח עם מדריך, פנו באנגלית ל-tasos.tanas@gatstravel.gr
מומלץ!

טברנות ועוד - חופשה על האי סקיאתוס, כמו רוב יעדי יוון, אינה שלמה ללא האוכל היווני המצויין שאנחנו אוהבים. בסקיאתוס שפע מסעדות,כאשר במרכז התיירותי של העיירה תמצאו גם מסעדות בעלי אופי יותר מודרני ומערבי, אך טברנות אותנטיות יש בשפע גם בעיר וגם ברחבי האי ועל החופים.
כמה המלצות אישיות:
בחוף Kerchia - בחלק הצפוני והפראי של האי, ספוט יפיפה, שם תמצאו את הטברנה המצויינת של ארגיריס. מקום שובה לב ועם אוכל טרי ומצויין. 
גם בחוף הסמוך לו Ligaries תמצאו את טברנה ליגארייס, גם היא מצויינת, אוכל טרי ואווירה.
מסעדת Infinity Blue, משקיפה ממרפסת על חוף Kolios, כעשר דקות נסיעה מסקיאתוס סיטי. מסעדת דגים ופירות ים, המנוהלת על ידי שני אחים והחוויה, מלבד המנות המשובחות היא הדינמיקה בין האחים.
מסעדת החוף Porto Paradiso בחוף Vrolimnos שבחצי האי קנאפיצה, מצויינת. אם שמעתם שסקיאתוס מזכירה את תאילנד, כנראה שפה תקבלו את התחושה הזאת, לא בזכות המנות - פה הרבה יותר טעים מתאילנד, אלא בזכות הנופים והחוף.
בעיר עצמה תמצאו שפע של מסעדות ובארים ובכלל זה גם בוזוקיה. מי שמחפש את הערב היווני, ב-Apotheke Club ברחוב Polytexniou במרכז העיר, ערבי מוסיקה חיה בכל סוף שבוע.
בר מסעדה Borzoi במרכז העיר, סמוך למדרחוב פאפאדיאמנטיס, מקום וותיק (מ-1978) אך מחודש וצעיר, מקום תוסס, עם חצר מקסימה שמארח ערבי נושא מדליקים.


לינה מומלצת בסקיאתוס:

Aries Villas - Skiathos

    
וילה מרהיבה במיקום מרהיב על האי סקיאתוס. אחת מאפשרויות הלינה המומלצות באי סקיאתוס
למידע נוסף »להזמנה » 

Elivi Skiathos - מלון ריזורט מחודש בחלקו ועם מתחם נוסף חדש לחלוטין הכולל גם וילות עם בריכות פרטיות ושוכן ממש על חוף בננה ביץ'. המלון בוטיקי וברמה גבוהה ומומלץ לחופשה בסקיאתוס.
לפרטים נוספים והזמנה לחצו כאן

Skiathos Princess - מלון 5 כוכבים, אמנם לא מלון חדש אך הרמה טובה והוא ככל הנראה המלון היחיד בסקיאתוס שנמצא ממש על החוף. יושב על החוף החולי אגיה פרסקבי, כעשר דקות נסיעה מסקיאתוס סיטי. 
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Skiathos Holiday Resort - סטודיו, דירות וחדרים נעימים ובעיצוב נקי ובוטיקי בחצי האי קנאפיצה ובסמוך לחוף Vrolimnos, מוקף יער. בחירה מצויינת למשפחות. 
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Skiathos Luxury Living הוא מלון בוטיק מפנק, בגזרת היקרים יותר, למי שמחפש פינוק איכותי. נמצא בין הנמל לשדה בעיירה סקיאטוס ומציע חדרים מרווחים בעיצוב נעים עם נוף לים.
לפרטים נוספים והזמנה לחצו כאן

Irida Aegean View - Philian Hotels and Resort גם הוא מלון בוטיק, רק קילומטר דרומית לעיירה סקיאטוס עם חדרים ודירות גם למשפחות. עיצוב נעים ונקי ונוף פתוח לים. 
לפרטים נוספים והזמנה לחצו כאן

Hotel Korali הוא מלון נעים בחלקו הדרומי של האי, כעשר דקות נסיעה מהעיירה סקיאטוס. מאד מתאים למשפחות, במרחק דקות הליכה מהחוף. 
לפרטים נוספים והזמנה לחצו כאן

Bourtzi Boutique Hotel מלון מעולה ברמת 4 כוכבים במרכז העיר Skiathos, עיצוב מוקפד, מיקום מצויין למי שרוצה להיות במרכז העניינים ולהינות ממלון מפנק מידע והזמנה

Magic Hotel מלון קסום, ממש כמו שמו, במיקום מרהיב ביופיו בדרום האי סקיאטוס, כרבע שעה נסיעה מהעיירה סקיאטוס. מידע והזמנה

Chroma Villas - Pelion

    
קחו רעיון שווה, קחו טיסה לסקיאטוס אבל את החופשה תעשו בחצי האי פיליון השכן. בכרומה וילאס, קומפלקס הוילות עם הציון הכי גבוה בפיליון באתרי ההזמנות, וילות שוות, ליד חוף הים, עם בריכה בקומפלקס, שווה ביותר!
למידע על פיליון ועל הגעה לפיליון לא דרך סקיאטוס
למידע נוסף »להזמנה » 


רכב בסקיאטוס

כמו ברוב יעדי יוון, גם פה אנו ממליצים על השכרת רכב - זה מגדיל משמעותית את מגוון אפשרויות הלינה הפתוחים עבורכם וכמובן מאפשר התניידות קלה וטיול באי, הגעה לחופים מבודדים יותר ומיצוי החופשה על הצד הטוב ביותר. כיוון שאפשרויות השכרת הרכב באי הן מוגבלות, לנוסעים בעונת התיירות - יולי-אוגוסט - חובה להזמין רכב מראש. להזמנה לחצו כאן ולא לשכוח: למרות שיש שיגידו לכם אחרת, רישיון בינלאומי הוא חובה.

יחד עם זאת, בהשוואה לאיים אחרים ביוון, סקיאתוס מציע גם אוטובוס שעובר מהעיר ועד Bannana Beach ולמעשה מכסה איזורים נגישים באי. לכל המלונות הגדולים יש גם שאטל די נח שנוסע אל העיר וחזרה.
כדי לטייל בצפון האי, גם אם בחרתם לא לשכור רכב במהלך החופשה, אנו ממליצים בחום לשכור באחד הימים ג'יפ ולצאת לטייל באיזורים הפראיים של האי - יפיפה וחוויה מומלצת.
גם טרקטורונים הם מאד פופולאריים פה, כיוון שקל להתנייד איתם בשטח וכיוון שהאי אינו גדול אז לא צריך לגמוע מרחקים ענקיים עם הטרקטורון וזה בהחלט גם אופציה מצויינת להתניידות. אין צורך להזמין מראש אלא לשכור על האי בהצגת רישיון בינלאומי.

אידיאלי לטיולי טרקטורונים

זקוקים להמלצות לינה נוספות? השאירו פניה הכוללת תאריכים, הרכב נוסעים ודגשים ונשמח לשלוח הצעות:


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il