האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

כרתים או רודוס?

אז כרתים או רודוס, מה עדיף?..

שאלה שלאחרונה נשאלת יותר ויותר גם בקבוצות פייסבוק וגם בכל מיני אתרים אחרים, כרתים או רודוס, אז בואו נעשה לכם מעט סדר.

כרתים הוא האי הגדול והמגוון ביותר של יוון ויעד התיירות מספר 1 של יוון, האי הוא ממש בשטח של מדינה בפני עצמה, יש בו 4 ערים מרכזיות, מאות חופים, מאות עייירות וכפרים, על החוך ובהרים, וכמות מלונות הכי גדולה ביוון, על פניו באי כרתים תמצאו הכל מהכל, כל סוגי הנופש האפשריים, כל סוגי הטיולים האפשריים, כמעט.. וגם כמות הטיסות הגדולה ביותר מישראל ליעד כל שהוא ביוון אחרי אתונה, על פניו האפשרויות העומדות לרשותכם באי כרתים גדולות יותר מהאפשרויות העומדות בפניכם באי רודוס, מבחינת היצע טיסות ומלונות ולכן יהיה לכם באופו כללי קל יותר לארגן ולהזמין חופשה באי כרתים.

רודוס, גם הוא אי גדול למדי אבל לא בקנה מידה של כרתים, יש בו גם הרבה מאד אפשרויות לינה אבל גם כאן לא בסדר גודל של כרתים, יש בו חופים נפלאים, עיר אחת גדולה ויש אליו יחסית הרבה טיסות מישראל, אבל גם כאן לא כמו כרתים, כל זה לא הופך את רודוס לאי פחות אטרקטיבי אלה שמספר האפשרויות מעט מצומצם יותר.

בשני האיים רודוס וכרתים, אוכלים אוכל יווני, מדברים יוונית ומרגישים את יוון כמובן, ולכן אנחנו ממליצים לכם לבחור בין רודוס או כרתים ע"פ הפרמטרים הבאים.

1. באיזה מהאיים מצאתם מלון שיותר מוצא חן בעיניכם, לדעתנו זה שיקול מרכזי בבחירה בין רודוס לכרתים.
2. לאיזה אי מצאתם טיסה שנוחה לכם יותר מבחינת עלות או מבחינת זמני נחיתה והמראה.
3. כמה משנה לכם אורך הטיסה, הטיסה לרודוס קצרה יותר ב 25 דקות בממוצע מהטיסה לכרתים.
4. האם אתם רוצים לשלב גם מגוון גדול של טיולים, אם כן, לכרתים יש יתרון על רודוס.
5. עד כמה חשוב לכם התניידות קלה, במקרה הזה לרודוס עדיפות על כרתים מאחר והוא אי קטן יותר.


טיפ לחופשה ברודוס או כרתים או כל יעד אחר :  בלי קשר למה שאתם תבחרו כרתים או רודוס ששניהם איים אטרקטיבים ומעולים לנופש ביוון, כמה טיפים נכונים להזמנת חופשה ביוון, דבר ראשון רצוי לא להזמין את המלון והטיסה ביחד כחבילה, מומלץ יותר תחילה להזמין טיסה ליעד שבחרתם ואז להכנס לעמודי המלונות המומלצים שלנו בשני היעדים הללו ולהזמין את המלון בנפרד. ראו מלונות מומלצים ברודוס | מלונות מומלצים בכרתים גם את השכרת הרכב רצוי לבצע בנפרד מהזמנת הטיסה והמלון, טיפ זה נועד לעזור לכם שלא בטעות תכנסו להזמנה ותבטלו או תשנו את אחד הרכיבים וכל ההזמנה בטעות תתבטל, דבר שקורה להרבה מאד אנשים.

עוד דבר שכדאי לקחת בחשבון קשור למזג אוויר :  בכרתים מזג האוויר אמנם חם יותר אבל יש מדי פעם סיכוי לגשמים, כרתים הוא אי הררי למדי, רודוס לעומת זאת אי פחות הררי ולרוב מזג האוויר בו חמים יותר ברוב עונות השנה, לכן מי שנושא מזג האוויר חשוב לו במיוחד, לרודוס יש יתרון מסויים על כרתים, אך שימו לב שבשיא הקיץ, היתרון הוא גם חסרון שכן באי רודוס נמדדות הטמפרטורות הגבוהות ביותר ביוון מדי שנה, אז אם אתם רוצים חם אבל לא חם מדי, קחו בחשבון שרודוס חם יותר לעתים מדי : )

אז כרתים או רודוס או זקוקים לעזרה?

צוות השרות שלנו ישמח לעזורץ

צוות השרות של אתר יוון והאיים ישמח לעזור לכם לקבל החלטה אם רודוס או כרתים או כרתים או רודוס או בכלל יעד או אי אחר ביוון שיותר מתאים לרצונות ולפנטזיות שלכם, פשוט השאירו לנו פנייה, ספרו לנו איך אתם רוצים את החופשה שלכם ואנחנו נעזור לכם לקבל החלטה, השרות ללא תשלום.

מידע שגוי - רודוס או כרתים

בהרבה אתרי אינטרנט בעיקר ישראלים מפורסם מידע רב שגוי מיסודו שחבל שיבלבל אתכם.

1. מבחינת עלויות חופשה, המחירים ברודוס ובכרתים כמעט זהים, זה כאמור תלוי בסוג ורמת המלון שתבחרו, המסעדות שתאכלו בהם, האטרקציות, הרכב וכל שאר הפרמטרים שמרכיבים את החופשה, אבל רודוס לא זול יותר מכרתים לכרתים לא יקר יותר מרודוס.

2. פארק המים הגדול ביותר ביוון [ או באירופה ] לא נמצא ברודוס, פארק המים הכי גדול ביוון נמצא בכלל באי קורפו ופארק המים השני בגודלו ביוון מצוי באתונה, פארק המים השלישי בגודלו ביוון, מצוי בכרתים, אבל אין שום פארק מים הכי גדול באירופה שמצוי באי רודוס : )

3. כרתים עדיפה מבחינת חיי לילה? לא ידוע מאיפה הגיע הנתון הזה, בשני האיים בישובים המרכזיים או התיירותיים חיי הלילה מאד אטרקטיבים ובמידה שווה, אין שום יתרון לאחר או יותר מהאיים בתחום חיי הלילה, ככלל עפי שאתם שמים לב אנחנו באתר יוון והאיים בכלל לא שמים את רודוס או כרתים בתחרות מה עדיף, לכו לפי המלון שיותר נראה לכם! שני האיים הם יעד מעולה ונח לחופשה קצרה ביוון.

עיברו לעמוד : כרתים באתר יוון והאיים | רודוס באתר יוון והאיים 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il