Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
2%
כמות ישראלים ביעד זה - Israeli Tourists

limnos לימנוס

לימנוס הוא אי בו לוקחים את הזמן בשקט ובשלווה. אולי בגלל שזהו האי של "אל השינה" היפנוס, במיתולוגייה היוונית. (על כך בהמשך). באי לימנוס אין אטרקציות יוצאות דופן וגם הנופים של לימנוס אינם יוצאים מגדר הרגיל, אך יחד עם זאת לימנוס מציע מספר רב של חופים מעולים!, מפרצונים ועיירות נחמדות ושקטות לאורך החוף וכפרים נעימים ואותנטיים בפנים היבשה. מפרץ מודרוס כמעט וחוצה את האי לשני חלקים, כאשר בבסיס החוף של המפרץ מצוי שדה התעופה של האי לימנוס שחלקו צבאי ומשמש לאימונים של צבא יוון. כך שאם פתאום יחלוף מעליכם f16 בגובה נמוך מאד לא להיבהל. עם זאת, בקיץ בשל התיירים הם טסים מעט מאד, אם בכלל.

דרכי הגעה ומלונות בלימנוס: ישנן מספר אפשרויות להגיע לאי, טיסה פנימית מאתונה, או הפלגה מאתונה ומסלוניקי. קודם כל מה שתצטרכו זה טיסה לאתונה או לסלוניקי, עברו לעמוד הבא וראו טיסות, טיסות לכל יעדי יוון, ניתן כאמור להגיע בטיסה פנימית ואו בהפלגה, להפלגות עברו לעמוד הבא, כרטיסים להפלגות ולחצו על הכפתור שמצויירת עליו ספינה. מנמל פיראוס שבאתונה זמן ההגעה כ-12 שעות ומחיר ההפלגה כ-60 יורו. כדי להגיע לנמל פיראוס תוכלו לקחת משדה התעופה אוטובוס X96, או אם תרצו להגיע בדרך נוחה יותר אז קחו מונית דרך העמוד הבא, מוניות באתונה. בהגיעכם לאי לימנוס תצטרכו רכב לשם התניידות, עברו לעמוד הבא, רכבים ביוון. השלב האחרון הוא להזמין מלונות, עברו לעמוד מלונות בלימנוס והזמינו באופן עצמאי. אם מעוניינים בעזרה של חיפוש והמלצה על מלונות, עברו לעמוד הבא, המלצה על מלונות ביוון. לימנוס קשור בהפלגה עם האי לסבוס ועם עיירת קאבלה בצפון יוון.
שימו לב שניתן להגיע ליעד זה  גם בטיסה סדירה פנימית מאתונה כלומר טיסה מתל אביב לאתונה וטיסת המשך ליעד זה, אתר יוון והאיים מפעיל מוקד הזמנות מיוחד לטיסות [ משולבות ] עם טיסות פנים, ניתן לחייג אלינו בימים א-ה בין השעות 09:00 עד 18:00 למספר טלפון 03-5023770 לאחר מכן תוכלו לחזור לאתר יוון והאיים ולהמשיך ללמוד על היעד וגם לבצע הזמנה למלון, רכב ועוד..
[ מספר הטלפון מיועד להזמנה בלבד, לא לייעוץ ] 

בנוסף לכך אפשר להפליג ללימנוס במעבורת גם מהעיר קאבאלה או מהאי לסבוס. בתוך האי לימנוס יש שני קווי אוטובוס אך לוח הזמנים שלהם לא ברור, אם תגיעו לנמל בעיירה Myrina (בירת האי) בשעות אחה"צ המאוחרות ייתכן ותזדקקו לבלות בו הלילה, מאחר וקווי האוטובוס מסתיימים מוקדם מאד בערב, תושבי האי אוהבים לקחת את הזמן... מבחינתם בשעה 17:00 האי נכנס לתרדמת ערב. לימנוס ידוע כאי עם דגה עשירה ומעולה סביבו. כאן אוכלים בעיקר דגים טריים, נסו את המקרל או הסרדין המקומי הנחשב למעדן ידוע בצפון יוון.

נעים מאוד לשוטט לאורך הטיילת ובסמטאות המרוצפות באבן של לימנוס, מומלץ לבקר במוזיאון הארכאולוגי המרשים Archeological Museum Lemnos שנבנה על ידי האיטלקים. עוד מקום ראוי לציון הוא המבצר המתנשא מעל לעיירה Myrinas Castle, כאן נמצאת מצודה ביזנטית על חצי אי סלעי, ניתן לבקר במקום ולהנות גם מהנוף הנפלא הנשקף ממנה. בשעות הלילה המצודה מוארת ונראית מרשימה במיוחד מאיזור הנמל.

Poliochne - חובבי הארכאולוגיה שבינכם ישמחו לגלות כאן את פוליאוכני, הנחשבת לעיר העתיקה ביותר באירופה (שהייתה המתחרה הגדולה של טרויה). כפר נאוליתי מהאלף הרביעי לפני הספירה. אפשר לראות כאן כלי חרס עתיקים, בקתות, אסמים, אמות מים ועוד פריטים מהעת העתיקה.

חופים בלימנוס - החופים הפזורים סביב האי הם חוליים ולא צפופים ומתאפיינים במים צלולים. בצד המערבי נמצאים החופים היותר פופולאריים בהם ניתן למצוא מיטות שיזוף, שמשיות וברים קטנים. החופים במזרח מבודדים יותר ונותנים מענה מצויין לכל מה שקשור בגלישת רוח וקייטסרפינג.

מיתולוגייה יוונית - ביוון העתיקה נחשב האי למקום קדוש לאל הפייסטוס, אל הנפחות והאש. על פי האגדה אבי האלים זאוס השליך את הפייסטוס מהאולימפוס והוא נחת באי לימנוס. "אל השינה" במיתולגייה הוא היפנוס. Hipnos ביוונית = שינה. הוא התגורר במערה סגורה ואפלה שסביבה גדלו צמחים היפנוטים המפיצים ריח משכר חושים, וכך כל מי שהיה מגיע למערה היה נרדם בקלות רבה. מכאן נגזרת כמובן המילה היפנוזה. מורפיאוס הוא בנו של היפנוס וגם הוא היה אל, "אל החלומות" ועל שמו קרוי סם המורפין.


מפת האי לימנוס :


הצג מפה גדולה יותר

 

רוצים אי דומה, שאינו דורש טיסה מאתונה להגעה, נסו את האי סקירוס
מחפשים איים מקסימים ואולי מעט קלים יותר להגעה ראו את האי טילוס ליד האי רודוס
ראו את האיים הסארונים והקיקלאדים הצפוניים בעמוד : איים ליד אתונה כאן באתר.
נסו את האיים המומלצים ביותר ביוון בעמוד : איים מומלצים במיוחד
ראו גם את אמאלפי באיטליה


 זקוקים לעזרה בהוראות הגעה לאי לימנוס או המלצה על מלונות בלימנוס, השאירו לנו רטים בטופס הבא, נשמח לספר לכם המלצות, השרות ללא תשלום.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il