האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

לימנוס Limnos

2%
כמות ישראלים ביעד זה - Israeli Tourists

Limnos לימנוס

לימנוס הוא אי בו לוקחים את הזמן בשקט ובשלווה. אולי בגלל שזהו האי של ''אל השינה'' היפנוס, במיתולוגייה היוונית. (על כך בהמשך). באי לימנוס אין אטרקציות יוצאות דופן וגם הנופים של לימנוס אינם יוצאים מגדר הרגיל, אך יחד עם זאת לימנוס מציע מספר רב של חופים מעולים!, מפרצונים ועיירות נחמדות ושקטות לאורך החוף וכפרים נעימים ואותנטיים בפנים היבשה. מפרץ מודרוס כמעט וחוצה את האי לשני חלקים, כאשר בבסיס החוף של המפרץ מצוי שדה התעופה של האי לימנוס שחלקו צבאי ומשמש לאימונים של צבא יוון. כך שאם פתאום יחלוף מעליכם f16 בגובה נמוך מאד לא להיבהל. עם זאת, בקיץ בשל התיירים הם טסים מעט מאד, אם בכלל. לימנוס הוא אי פראי מבחינת טבע עם חופים רבים המושפעים מתופעות וולקאניות ייחודיות, הוא בהחלט מתאים להרפתקנים שמחפשים את יוון של פעם, בשילוב של חופים מיוחדים במינם, אוכל יווני משובח והרבה התבססות על מנות ים, ועכשיו שניתן להגיע לאי זה גם בהפלגה מסלוניקי, החל מקיץ 2021 הוא גם נח בהרבה להגעה למטיילים סקרנים ישראלים.


הגעה אל לימנוס : יש כמה דרכים להגיע אל לימנוס. הפשוטה שבהן היא בטיסה עם קונקשן באתונה. שדה התעופה של לימנוס מקבל גם טיסות מרודוס ומסלוניקי, כך שתוכלו להזמין טיסה לכל אחד מן היעדים הללו בעמוד הזמנת טיסה, לאחר שבדקתם באתר חברת התעופה היוונית לגבי טיסת המשך. שימו לב שאתר יוון והאיים מפעיל מוקד הזמנות מיוחד לטיסות משולבות עם טיסות פנים, ניתן לחייג אלינו בימים א-ה בין השעות 09:00 עד 18:00 למספר טלפון 03-5023770 לאחר מכן תוכלו לחזור לאתר יוון והאיים ולהמשיך ללמוד על היעד וגם לבצע הזמנה למלון, רכב ועוד. מספר הטלפון מיועד להזמנה בלבד, בנוסף ניתן להגיע לאי לימנוס בהפלגה מסלוניקי, כנסו לעמוד הפלגות ביוון של אתר יוון והאיים לברור לוחות זמנים והזמנת כרטיסים, אם אתם זקוקים לעזרה עם מלונות בלימנוס צוות השרות של יוון והאים ישמח לסייע, השרות ללא תשלו : לחצו כאן

קייט סרפינג - החוף הידוע בלימנוס לגלישת קיט הוא Keros; רצועת חוף חולית מרשימה באורך של 2 קילומטרים. האזור מושפע מרוחות צפוניות (Meltemi) ומספק תנאי רוח מצוינים. המים רדודים, ומאפשרים לעמוד אפילו במרחק של כ-80 מטרים מהחוף. מרכז הגלישה האזורי נקרא ''Keros Surf Club'' והוא ממוקם בצד המזרחי של החוף. זהו אחד המרכזים המפותחים והטובים ביוון, שמציע שירותים לגולשים בכל הרמות. ניתן להשכיר ציוד איכותי ולקחת שיעורים באנגלית ממדריכים מקצועיים. היתרון של החוף הוא שכל אחד מהצדדים שלו מאפשר חווית גלישה שונה, שמתאימה להכשרה של הגולש. בקצה הצפוני הים חלק לגמרי ומתאים למתחילים ולילדים, ואילו הקצה הדרומי שופע בגלים ומיועד לגולשים מנוסים שמחפשים מקום טוב לקפיצות וגלישת פריסטייל. הרוחות מתחילות על פי רוב לנשוב בבוקר המוקדם ומגיעות לשיאן בצהריי היום. בחודשי הקיץ הרוחות הן צפוניות, ובאביב ובסתיו הרוחות נושבות גם מכיוונים אחרים ומאפשרות לגלוש גם עד שעות הערב.


בתוך האי לימנוס יש שני קווי אוטובוס אך לוח הזמנים שלהם לא ברור, אם תגיעו לנמל בעיירה Myrina (בירת האי) בשעות אחה"צ המאוחרות ייתכן ותזדקקו לבלות בו הלילה, מאחר וקווי האוטובוס מסתיימים מוקדם מאד בערב, תושבי האי אוהבים לקחת את הזמן... מבחינתם בשעה 17:00 האי נכנס לתרדמת ערב. לימנוס ידוע כאי עם דגה עשירה ומעולה סביבו. כאן אוכלים בעיקר דגים טריים, נסו את המקרל או הסרדין המקומי הנחשב למעדן ידוע בצפון יוון.

נעים מאוד לשוטט לאורך הטיילת ובסמטאות המרוצפות באבן של לימנוס, מומלץ לבקר במוזיאון הארכאולוגי המרשים Archeological Museum Lemnos שנבנה על ידי האיטלקים. עוד מקום ראוי לציון הוא המבצר המתנשא מעל לעיירה Myrinas Castle, כאן נמצאת מצודה ביזנטית על חצי אי סלעי, ניתן לבקר במקום ולהנות גם מהנוף הנפלא הנשקף ממנה. בשעות הלילה המצודה מוארת ונראית מרשימה במיוחד מאיזור הנמל.

Poliochne - חובבי הארכאולוגיה שבינכם ישמחו לגלות כאן את פוליאוכני, הנחשבת לעיר העתיקה ביותר באירופה (שהייתה המתחרה הגדולה של טרויה). כפר נאוליתי מהאלף הרביעי לפני הספירה. אפשר לראות כאן כלי חרס עתיקים, בקתות, אסמים, אמות מים ועוד פריטים מהעת העתיקה.

חופים בלימנוס - החופים הפזורים סביב האי הם חוליים ולא צפופים ומתאפיינים במים צלולים. בצד המערבי נמצאים החופים היותר פופולאריים בהם ניתן למצוא מיטות שיזוף, שמשיות וברים קטנים. החופים במזרח מבודדים יותר ונותנים מענה מצויין לכל מה שקשור בגלישת רוח וקייטסרפינג.

מיתולוגייה יוונית - ביוון העתיקה נחשב האי למקום קדוש לאל הפייסטוס, אל הנפחות והאש. על פי האגדה, הרה, מלכת האולימפוס ואשתו של זאוס, השליכה את הפייסטוס בנה מהאולימפוס לאחר לידתו מכיוון שהיה מכוער ופיסח. הפייסטוס נחת על קרקע האי למנוס, וכתוצאה מכך נשברו שתי רגליו. למזלו מצאה אותו תטיס, נימפת ים טובת לב, שריפאה את פצעיו, וגידלה אותו כבנה. כשבגר והיה לנער מסרה אותו תטיס לידי משפחת קיקלופים, שגידלוהו ולימדו אותו את מלאכת הנפחות. האגדה מספרת שזאוס התפעל מאוד מעבודת הנפחות היפה של בנו הפייסטוס והזמין אותו להעביר את הנפחייה שלו אל האולימפוס. הפייסטוס בנה כיסאות מלכות לזאוס, האדס, ולפוסידון.  בין העבודות המיוחסות לו ניתן למצוא את מרכבת השמש להליוס, תיבת פנדורה, חרבו של פרסאוס, את רעשן הנחושת באמצעותו הניס הרקולס ציפורים אוכלות אדם, את חיציו של אפולו וגם את גביע היין של גנימדס שהיה מוזג הנקטר של האלים. יצירתו של הברק הראשון של זאוס מיוחסת גם היא להפייסטוס. הפייסטוס אשר נטר לאימו טינה על השלכתו מהאולימפוס מחליט לנקום בה. הוא בנה לה כס מלכות מכושף. ברגע שהרה התיישבה עליו, היא נעקדה ולא יכלה להשתחרר. כל האלים התחננו בפני הפייסטוס שישחרר את אמו. לבסוף הסכים לשחררה אבל התנה תנאי: הוא ביקש את אפרודיטה היפה מכולן לאישה ומקום באולימפוס. אפרודיטה לא הייתה נאמנה להפייסטוס. היא בחרה לה כמאהב את ארס, אל המלחמה האולימפי.  כאשר נודע להפייסטוס מפי הליוס על דבר הרומן, הוא מחליט לפעול. הוא הכין רשת דקיקה וחזקה אותה תלה מעל מיטת אשתו. לאחר מכן הודיע הפייסטוס לאפרודיטה כי הוא נוסע לכמה ימים, אפרודיטה הזמינה את ארס לביתה, בזמן שמימשו את אהבתם במיטתה, נפלה הרשת ולכדה את שניהם בחזקה. הפייסטוס הזעיק מיד את כל האלים האחרים כדי שיחזו באשתו העירומה ובמאהבה הלכודים במלכודת שטמן להם. הוא תבע מזאוס להשיב לו את המוהר ששילם בעד אשתו, אך זאוס התנער מכל העניין והסתלק. האלים אפולו והרמס אף התלוצצו ואמרו שלא היו מתנגדים להיתפס ברשת אחת עם אלה כל כך מושכת. הפייסטוס עזב את אפרודיטה מבלי לקבל חזרה את המוהר, אך עם זאת נמנע מלגרש אותה. בסופו של דבר הוא נאלץ להשלים עם ניאופיה. בכל פעם שרצה הפייסטוס להנתק ולהתרחק מנישואיו העצובים, הוא חזר לאי למנוס.

''אל השינה'' במיתולגייה הוא היפנוס. Hipnos ביוונית = שינה. הוא התגורר במערה סגורה ואפלה שסביבה גדלו צמחים היפנוטים המפיצים ריח משכר חושים, וכך כל מי שהיה מגיע למערה היה נרדם בקלות רבה. מכאן נגזרת כמובן המילה היפנוזה. מורפיאוס הוא בנו של היפנוס וגם הוא היה אל, ''אל החלומות'' ועל שמו קרוי סם המורפין.

עוד מיתוס מעניין בנוגע ללימנוס הוא העונש שהטילה אפרודיטה, אלת האהבה והיופי, על נשות לימנוס. וזה סיפור המעשה: נשות האי לא קיימו את הפולחן לאלה אפרודיטה לשביעות רצונה של האלה. בתגובה לכך היא הטילה עליהם קללה שכתוצאה ממנה נדף ריח רע מגופן של נשות לימנוס. עקב כך נמנעו הגברים באי מכל מגע איתן ואימצו לעצמם פילגשות מחוץ לאי. נשות לימנוס לא נשארו חייבות והרגו את גברי העיר ופילגשותיהם. רק מלכת לימנוס, היפסיפליה, נמנעה ממעשה זה והצילה את אביה תיאוס, כאשר התגלה הדבר מכרו נשות לימנוס את היפסיפליה מלכתם, לעבדות.

מפת האי לימנוס 

הצג מפה גדולה יותר

לינה בלימנוס
ההנחיה שקבועה לכל האיים ובפרט הקטנים. הזמינו לינה מראש, וככל שתזמינו יותר זמן מראש ההיצע יהיה יותר רחב. ראו המלצותינו בלימנוס:

Lemnosthea Luxury Residence הפעם פותחים את רשימת המומלצים בוילה מומלצת בלימנוס, שוכנת רק 10 דקות צפונית לנמל האי. מתחם של 2 וילות ובכל אחת 2 חדרי שינה, יכולות להתאים לעד 6 אנשים כל אחת. כוללות בריכה ונוף לים, מעוצבות יפה בקו מודרני נקי ונעים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Keros Blue - Luxury in the Wilderness מלון מיוחד במיקום מיוחד, לאוהבי האסקפיזם, רק אתם והטבע, והאורחים במלון כמובן, אך מדובר במלון קטן עם מעט חדרים. בריכה חיצונית, עיצוב מיוחד ושונה מהעיצוב האפייני לאיים. מקסים ומומלץ. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Kontias Stone Residence דירה קטנה ומתוקה בכפר קטן ומתוק, אינו שוכן על הים, אך בלימנוס הכל קרוב. בבית אבן מקסים, היחידה מתאימה למשפחה של 4 אנשים, מאובזרת במטבחון, עיצוב נקי ונעים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Costa D'ifesto מלון דירות מקסים ומומלץ מול חוף הים 10 דקות צפונית לנמל לימנוס. במלון יש שני סוגי דירות, כל היחידות כוללות מטבחון ומעוצבות בטוב טעם. משתלב בעדינות בסביבה, עם בניה נמוכה ויש בריכה משותפת בשטח המרכזי של המלון. מקסים ומומלץ. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאןשרות חינמי לעזרה בחיפוש והמלצה על מלונות מומלצים בלימנוס ובכל איי יוון :  לא מצאתם את המלון המתאים לכם או שאין זמינות במלונות המומלצים בלימנוס בעמוד זה של אתר יוון והאיים, תוכלו להשאיר פנייה לצוות השרות החינמי שלנו ונשמח לשלוח לכם המלצות נוספות כל מלונות מומלצים בלימנוס ובכל מקום ביוון כולל קישור להזמנה בטוחה, ליצירת קשר עם צוות השרות שלנו לחצו כאן זקוקים להמלצות לינה נוספות בלימנוס?
ספרו לנו מתי, לכמה אנשים ומה הדגשים ונשמח לשלוח המלצות להזמנה ישירה ללא עמלה.
השירות ללא תשלוםרוצים אי דומה, שאינו דורש טיסה מאתונה להגעה, נסו את האי סקירוס
מחפשים איים מקסימים ואולי מעט קלים יותר להגעה ראו את האי טילוס ליד האי רודוס
ראו את האיים הסארונים והקיקלאדים הצפוניים בעמוד : איים ליד אתונה כאן באתר.
נסו את האיים המומלצים ביותר ביוון בעמוד : איים מומלצים במיוחד Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il