האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

מקרוניסוס Makronissos - יוון

מקרוניסוס Makronissos - יוון

האי היווני מקרוניסוס Makronissos  אינו אי תיירותי. למעשה לא מתקיימת בו תיירות כלל שכן על האי אין בכלל ישוב המאפשר כזה. על האי מתגוררים נכון לשנת 2019, 4 אנשים בלבד. בעבר שימש האי כלא למתנגדי שלטון ביוון שנשלחו אליו לתקופה ארוכה. שרידים של מבנים בהם התגוררו מתנגדי השלטון עדיין מצויים על האי, עד היום מגיעים סקרנים לסיורי יום מהעיר לאבריו הסמוכה לצפות באותם מבנים נטושים אליהם הוגלו מתנגדי השלטון. ניתן להגיע לאי מקרוניסוס גם בהפלגה מהאי השכן קיאה, אם כי ההפלגה מקיאה ארוכה יותר, ניתן לברר סיורים פרטיים באי מקרוניסוס דרך מוקד השרות של אתר יוון והאיים

האי מקרוניסוס היה נטוש לחלוטין לאחר שיחרור האסירים הפוליטים שנשלחו אליו במשך עשרות שנים, רק לאחרונה יותר ויותר תיירים מגיעים אליו במסגרת טיולי יום, חלקם מודרכים ומספרים את הסיפור של היוונים שהוגלו אליו במלחמת האזרחים של יוון, אחרים מגיעים לאי מקרוניסוס לצורך דייג או בכדי לזכות בחוף ים פרטי לחלוטין ורחוק מהמולת החופים ביבשה, בעיקר בשיא עונת התיירות, אז ניתן ממש להרגיש כמו על אי בודד באי מקרוניסוס.

סקרנים נוספים מגיעים לצלילה סביב האי. בחלק שבין היבשה לאי מקרוניסוס מצויים מטוסים שנפלו באיזור ספציפי זה וספינות מתקופות שונות השוכבות על קרקעית הים ונמצאות יחסית במצב טוב. מאחר והאי מקרוניסוס משמש למעשה כשובר גלים בינו לבין החוף על היבשה ממול לעיירה לאבריו, מי הים באיזור זה רגועים במיוחד ומצליחים לשמר את הממצאים במצב טוב למדי. ניתן ליצור קשר עם מספר מועדוני צלילה באיזור העיר לאבריו, לתיאום. מבחינה מנהלתית האי משתייך לקבוצת האיים הקיקלאדים המפורסמים של יוון, אבל מיקומו בפועל מרוחק מאד מהאיים המוכרים לכם כמו מיקונוס, פארוס, סנטוריני או אנדרוס. למעשה למרות "הקשר המנהלי" הכי נכון להגעה לאי מסוניון שדרומית לאתונה וכאמור מהעיירה לאבריו.


ספרה של ויקטוריה היסלופ, האנשים שאהבנו, מתרחש באי יווני זה ומתאר את הסיפור הקשה שלו, סיפור שכמעט כל היוונים מכירים וחלקם אף מנסים להדחיקו כאילו לא קרה מעולם, או לא קרה כפי שההיסטוריה מספרת. ספר נוסף של הסופרת ויקטוריה היסלופ מתקיים באי נוסף של יוון שגם לו סיפור מיוחד ומצמרר לא פחות, האי ספינלונגה אשר מול חופי הכפר אלונדה בכרתים, אי קטן אשר בו רוכזו ובודדו המצורעים.

מיקום האי מקרוניסוס, מפה.

בלבול נפוץ הוא בין האי מקרוניסוס לבין Makronissos Beach חוף שבכלל אינו מצוי ביוון אלה בקפריסין ליד עיירת הנופש איה נאפה ונחשב לאחד החופים האטרקטיבים ביותר בקפריסין. מה שכן, במקרוניסוס בקפריסין יש הרבה מלונות ואילו במקרוניסוס הנוכחי כאמור, הדבר היחיד שנראה מעט כמו מלון הוא הכלא הנטוש אל האי.


עוד כתבות באתר יוון והאיים.

האי של לאונרד כהן, הידרה.

    
ימים אחרי שליאונרד כהן עזב אותנו, בבוקרו של תחילת חודש דצמבר נעים, צעדנו נמרצות ונרגשות לעבר נמל פיראוס כדי לקחת את הרחפת אל האי הידרה Hydra, כדי לכבד את זיכרו של האיש בעל הקול העמוק שחדר אל נשמתנו. ימים ספורים בלבד לאחר יום הולדתו ה-26, השכיל ליאונרד לרכוש בית על האי הידרה. את הבית הישן הוא רכש ב-1500$ בלבד (!)
למידע נוסף »

Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il