Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

הידרה Hydra האי של לאונרד כהן..

הידרה - אי ארוך וצר הממוקם מול חופי דרום יוון בין המפרץ הסארוני למפרץ ארגוליס, מהווה יעד חופשה פופולארי לתושבי אתונה ולתיירים זרים. זהו אינו "האי החולי" המיועד לחופשת בטן גב, אך יחד עם זאת הוא נחשב לאחד האיים המיוחדים ביוון. מדובר באי יוצא דופן שבירתו הקטנה יושבת על צוק, התנועה באי מתנהלת בהליכה או ברכיבה על גבי חמורים או אופניים. אין באי אפילו כביש אחד בודד, דבר זה תורם כמובן יותר מכל לאוירה הנינוחה ולקסם המיוחד של האי. העיירה הראשית הידרה, בה ממוקם הנמל בנוייה בצורה של חצי גורן על צלע ההר. הנמל הוא גם לב העיירה, סביבו נמצאים כל שרותי התיירות כמו: טברנות, בתי קפה וחנויות לתיירים. חיי הלילה כאן הם נינוחים ושקטים. בשנות ה 60  של המאה הקודמת הפך האי למוקד משיכה ומפגש בוהמייני לסופרים, אמנים ולידוענים. הזמר והמוסיקאי הנודע לאונרד כהן ז"ל רכש בית ליד המינזר, התגורר בו וכתב שירים רבים בהשראתו של האי והאווירה שבו. גם כוכבת הקולנוע סופיה לורן התגוררה באי משך תקופה מסויימת. אוכלוסיית האי מונה כ 2000 נפש בקירוב. 

הידרה הוא אי קטן ומספר החדרים בעיירה אינו גדול מאד, כך שאם ברצונכם להבטיח לינה בהידרה בעונת התיירות, אזי חובה עליכם להזמין מקום לינה מראש, הרבה מראש. מספר המאוכזבים המקווים למצוא חדר בהידרה בשיא העונה רב, לכן קורה לא אחת שתיירים המגיעים בהפלגת הבוקר אינם מוצאים מקום לינה, הם עורכים טיול קטן בעיירה ועולים על ההפלגה לאי הקרוב ביותר או לעיירת החוף השכנה Ermioni למציאת מקום לינה. העיירה הידרה נחשבת לאחת מעיירות האיים היפות בין איי המפרץ הסארוני. ההגעה להידרה קלה יחסית, מעבורות ורחפות יוצאות אליה מנמל מפיראוס לפחות פעמים שלוש ביום, ניתן להגיע להידרה בשייט גם מהאיים הסארוניים האחרים.

אגב, זה שאין בהידרה חופים חוליים זה לא אומר שלא נכנסים למים. ההיפך, תוכלו לקפוץ ולרדת למים מאחת הטיילות הסלעיות המקיפות את העיר הידרה, המים צלולים ונעימים במיוחד. בנוסף, באי הידרה תוכלו לטייל באחד משבילי ההליכה המקסימים, שאורכם כ 2-4 ק"מ וגם להגיע למספר חופים מצופי חלוקי אבנים ומים צלולים ושקטים במיוחד הקיימים בהידרה. בנוסף באי הידרה נמצא ההר הגבוה ביותר בקבוצת האיים הסארונים של יוון, הטיפוס לכאן לא קל אבל שווה את המאמץ, הנופים של העיירה הידרה הנגלים לעין מראש ההר מרהיבים ביופיים. הצטיידו בנעלי הליכה טובות ובמים. מרבית חלקיו ההרריים צחיחים, הקרקע סלעית והצומח מורכב ברובו מחורש ים תיכוני.

הגעה לאי הידרה 
ראשית הזמינו טיסה לאתונה
כעת עליכם להגיע אל נמל פיראוס - למגיעים ישירות משדה התעופה, ניתן לקחת את קו האוטובוס X96 היוצא מדי שעה מהשדה ומגיע אל מרכז פיראוס. ניתן לקחת גם את הרכבת מנמל התעופה. וכמובן בדרך הנוחה ביותר עם מונית. עלות מונית משדה התעופה לנמל פיראוס היא כ-50 יורו, להזמנת מונית לחצו כאן, חברה מומלצת ומקצועית, נהג ימתין לכם בשדה ויחזיק שלט עם שימכם. הנסיעה בין שדה התעופה לנמל פיראוס אורכת בין 50 דקות לשעה פלוס, תלוי בעומסי התנועה.
למגיעים מאתונה, הדרך המהירה והזולה היא במטרו, לקחת את הקו הירוק ממרכז העיר ולרדת בתחנת פיראוס שנמצאת ממש מול שער 8 בנמל וממנו יוצאות ההפלגות אל הידרה. וכמובן במונית שעלותה ממרכז אתונה לנמל היא 20-25 יורו.
בררו לוחות זמני הפלגה מראש, אל הידרה יוצאות מדי יום, בדרך כלל 4 פעמים ביום, רחפות בלבד מנמל פיראוס בשייט האורך שעתיים. לחצו ללוחות זמני הפלגה, חפשו לפי תאריך ולפי נמל המוצא Athens, Piraeus לנמל היעד Hydra. עלות הפלגה היא כ-28 יורו לאדם לכוון, 
vשלב הבא הוא הזמנת המלונות, ראו עמוד: מלונות בהידרה. אם אתם זקוקים לעזרה והמלצה על מלונות באי, עברו לעמוד הבא, המלצת על מלון ביוון.
איים המקושרים בשייט להידרה הם פורוס, וגם ספצאס.

האי הידרה משתייך לקבוצת האיים הסארונים של יוון וביניהם ניתן למצוא גם את האיים : אגינה, אגיסטרי, ספצאס, פורוס, בכולם יש חופים טובים יותר מאשר באי הידרה אבל באף אחד מהם אין את השקט והשלווה שיוצר אי ללא מכוניות וללא צפצופים, אולי למעט אגיסטרי שגם בו מספר הכבישים מועט מאד. תיירים רבים מגיעים לאי הידרה במסגרת של טיול יום הפלגה לאיים הסארוניים - שייט יומי היוצא מאתונה. תיירים אחרים מגיעים לחופשה בת 2-4 לילות באי, וממשיכים ממנו לאחד האיים הנוספים מקבוצת האיים הסארונים של יוון. אפשרות מעולה לחופשה שקטה ונעימה באיי המפרץ הסארוני היא חופשה של מספר ימים באי הידרה והמשך לעוד מספר ימים באי אגיסטרי, שניים מהשקטים והמקסימים ביותר של איי המפרץ הסארוני.

Hydra, Greece Teaser from custom | made productions on Vimeo.

טברנות וחיי לילה : באי הידרה ובבירתו הידרה יש מספר טברנות נעימות מול נמל הדייגים ובתוך הסימטאות הצרות הנמתחות מהנמל לכיוון מעלה העיירה, כמו גם מספר בתי קפה נעימים ומוצלים בגפנים, כמעט בכולם תזכו לנופים קסומים של העיירה, המפרץ, והיאכטות היוקרתיות שמגיעות לנמל במשך כל שעות היממה. פירות ים ודגים טריים מוגשים באוזריות הצמודות לנמל ומשכימי הקום יכולים להגיע לנמל הדייגים לראות את הדייגים המגיעים עם שלל דגת הלילה, כמו כן ניתן לתאם עם המקומיים יציאה לדייג עם סירה בים. 

בכניסה לנמל, ניתן להבחין בצדו השמאלי במבנה האקדמיה הימית השוכן באחוזת Tsamadou ע"ש המשפחה התורמת. עוד אחוזה מרשימה היא Tombazis המהווה היום שלוחה של אוניברסיטת אתונה - בית ספר לאמנויות יפות.

במאות  ה18 וה 19 היה האי מרכז חשוב לסחר ימי ובהתאם לכך גרו פה מספר רב של סוחרים עשירים. סוחרים אלה התעשרו כתוצאה מפעילות של הברחות ושוד ימי. הבתים בסגנון האיטלקי המקיפים את הנמל היו שייכים לאותם סוחרים עשירים. המבנה הטופוגראפי של האי וההגנה הקלה יחסית על הנמל המוקף בגבעות הפכו אותו למקום עצמאי יחסית שלא התיישר עם חוקי השלטון העותמאני. התותחים הישנים המוצבים על חומות הנמל של הידרה מעידים יותר מכל על הצורך בהגנה על הנמל מפני כוחות עוינים. 

זקוקים לעזרה בנושא הרכבת חופשה באי הידרה? עזרה בלוחות זמנים של הפלגות מפיראוס? או המלצה על מלונות בהידרה? השאירו לנו פנייה ונשמח לעזור, ניתן לפנות אלינו גם לעזרה בכל הנושאים הקשורים לנופש ביעדים נוספים של יוון, השרות ללא תשלום.

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il