האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

עשר טעויות של ישראלים ביוון

10 טעויות של ישראלים ביוון

או יותר נכון של תיירים ביוון. אבל למרבה הפלא, ביחסיות לאחוזים אנחנו מובילים גם בנתון השלילי הזה, אולי אנחנו חושבים שאנחנו יותר חכמים?.. כנראה שכן ואז אנחנו אוכלים אותה ולפעמים זה כואב, קשה ובעיקר יקר. להלן הטעויות שישראלים עושים, כן וגם מעט תיירים אחרים ביוון. טעויות  שניתן היה למנוע בקלות ולחסוך הרבה כאב ראש!


1. השכרת רכב מראש - בשיא עונת התיירות
תיירים רבים מאמינים שרכב זה עניין פשוט, מגיעים לשדה הולכים לאחד הדלפקים של חברות ההשכרה, עושים סקר מי הכי זול ושוכרים רכב. על פניו זה נשמע נבון.. אלא שבשיא עונת התיירות, תייר שלא ביצע הזמנה מראש צריך להגיד תודה שבכלל יש רכב פנוי וזמין, והמחיר הוא בכלל לא נושא למשא ומתן או בר השוואה. ישראלים ותיירים רבים שילמו ומשלמים יותר מכפול על השכרת רכב ביוון, באם הם לא ביצעו הזמנה מראש. בעיקר מדובר על החודשים, יולי, אוגוסט ואוקטובר ובעיקר על היעדים המתויירים והראשיים : סלוניקי, אתונה, כרתים, מיקונוס, סנטוריני, זקינטוס וכיוצ"ב - אז לשכור רכב מראש, חובה.
ראו : השכרת רכב ביוון

2. הזמנת מלון באיזור כיכר אומוניה באתונה
תיירים רבים שלא מכירים את אתונה, או שמקבלים את המלצתם של "סוכן הנסיעות שלי המליץ", עשויים למצוא את עצמם באיזור מסויים של אתונה שמזכיר מעט את הארלם של ניו יורק במקרה הטוב, יצאניות, סמים, אלימות וגם הצד האפל של הפליטים שמגיעים ליוון. על פניו סוכני הנסיעות ואלה שלא מכירים את אתונה מוכרים את "כיכר אומוניה" כמרכז אתונה, אני נותן לך מלון מרכזי!... אבל לא כך הדבר. תייר שיגיע למלון באיזור כיכר אומוניה או ברדיוס של 500 מטר משם, עשוי למצוא את עצמו מפחד לחזור למלון בלילה אחרי בילוי וגם מפחד לצאת החוצה לקנות משהו לשתות או לאכול בערב אחרי רדת החשכה. אז אם אתם רוצים גם להנות מהחופשה שלכם, לכו על איזורים מומלצים ללינה באתונה, אל תחסכו על מלון באתונה, זו לא בדיוק העיר לחסוך על מלון, בדיוק כמו שבתל אביב לא תזמינו מלון באיזור התחנה המרכזית הישנה של תל אביב.
ראו : מלונות מומלצים באתונה

3. ועוד באתונה, נסיעה במטרו בלילה
המטרו של אתונה מדהים, מדובר באחת מתשתיות המטרו הכי מרתקות והכי טובות באירופה. אבל בימים של משבר כלכלי, המטרו הוא מקום בו פועלים כייסים ולעיתים מתבצעות בו גם חטיפות תיקים וארנקים ואתם לא בדיוק רוצים להסתבך עם זה. לכן בשעות לילה באתונה, עיצרו מונית או לכו ברגל. באם אתם צריכים להגיע לנמל התעופה לטיסת לילה, יהיה לכם הרבה יותר זול לקחת מונית או את אוטובוס איקס 95, אין לכם מה לחפש במטרו של אתונה בלילה, באמת שאין לכם מה לחפש שם. וגם בשעות היום, היו ערניים, הארנק בכיס וגם היד שלכם בכיס וגם אל תצעקו בקולי קולות בעברית או באנגלית כאשר אתם במטרו, אתם ישר הופכים להיות מטרה.

4. העוקץ של רודוס - במיוחד לרווקים שרוצים לצאת להשתחרר
מנהג עתיק יומין שכבר די נעלם מהנוף היווני אבל עדיין חי ובועט בעיקר באי רודוס, הן נערות נחמדות שמתיישבות על לידכם ומזמינות את עצמן למשקה עמכם. גברים, שימו לב, אם זו תיירת מפינלנד, הסתדרת גבר! אבל  אם זו יווניה שנראת לבושה כמו ... אז ייתכן ואת כל המשקאות שהיא מזמינה, אתה משלם וגם לא בטוח שהיא תתלווה איתך אחר כך למלון, ואל תנסו להיות יוצאי יחידה קרבית, כי מי שמנהל אותה נמצא בסביבה ולא, אתם לא רוצים להסתבך איתו, גם אם הייתם בגולני, פלסר גבעתי או דובדבן, תאמינו לנו.

5. אמא הזמנתי לנו מלון פגז ביוון, תחפשי לנו טיסה לכרתים.
אין לכם מושג כמה תיירים (ישראלים במיוחד), מזמינים קודם כל מלון שנראה להם מדליק ורק לאחר מכן הולכים לחפש טיסה. אנחנו מדברים על עשרות אלפי ישראלים, שחלקם מאמינים שטיסה זה כמו כרטיס לאוטובוס שנוסע כל 10 דקות מתחנה מרכזית תל אביב לכיכר דיזינגוף. או במקרים נדירים יותר, מזמינים מלון ללא אפשרות ביטול ורק אז מתחילים לחפש טיסות, הלו?.. לאן אתם ממהרים? קודם תבדקו אם יש טיסה ליעד שבו אתם רוצים לשהות, אח"כ תחפשו לפי היעד והתאריכים מלון, לא הפוך.. מגדילים לעשות תיירים שמזמינים, לילה אחד ברודוס, לילה אחד בכרתים, לילה אחד בחצי האי פיליון ולילה אחד בקורפו, הלו זה יוון לא ישראל, איך אתם מתכוונים לעשות 4000 ק"מ ב 4 ימים?..
ראו : הזמנת טיסות ליוון

6. עשיתי מחקר, הזמנתי טיול מאורגן הכי פצצה שיש, 79 יעדים ב 6 ימים!
ע"פ חוקי האיחוד האירופאי לנהג של אוטובוס אסור לנהוג יותר מ 8 שעות ביום, כלומר בחשבון פשוט אם יש לכם 79 יעדים בטיול של שבוע, אתם צריכים להספיק בערך 11.5 יעדים מדי יום, הדרך היחידה להספיק אותם, היא להיות בכל אחד מהם 5 דקות ובשאר הזמן להיות דחוק באוטובוס כי צריך להספיק עוד ועוד ועוד. רגע יצאתם לטיול או למסע כומתה?.. סיגה סיגה [ לאט לאט ביוונית ]  ולא רק זה, אתם מגיעים עד כפרי זגוריה וצפון יוון ובכלל לא מגיעים לכפר פפיגו, לגבי המים של רוגובו, לגשר פלאו גריפי על הוידומאטיס לצומרקה ולנהר האראכטוס, למעיינות של קויאסה, אז למה נסעתם עד צפון יוון? בשביל לסמן V על הכפר הכי תיירותי והכי פחות מעניין בכפרי זגוריה "מונודנדרי" רק בשביל להגיד שהייתם בזגוריה? רגע, מה גם שילמתם על "הטיול" הזה כסף?.. לבריאות.
ראו גם טיולי בוטיק לצפון יוון בקבוצה קטנה.

7. נקנה כרטיס לרכבת או לאוניה ב 2 יורו, מה הם יודעים לאן אנחנו נוסעים או מפליגים...
ביוון מחשבים עת עלות הנסיעה כמו בכל העולם ע"פ מרחק הנסיעה או ההפלגה של האוטובוס, הרכבת או האוניה. ישראלים רבים [ כן בעיקר ישראלים ]  מתחכמים ורוכשים את הכרטיס ליעד הקרוב ביותר אף שהאוניה הרכבת או האוטובוס מגיעים ליעד רחוק יותר [ אליו גם הם צריכים להגיע ] סוג של רמאות קטנה לחסוף כמה יורו. רק שתהיו בעיניינים, כרטיסן תופס אותך עם כרטיס שגוי ביוון, זה לא כרטיסן יווני, זה כרטיסן גרמני, לא בצחוק! היוונים מחוברים למערכת התשלומים של הבנק המרכזי של האיחוד האירופאי, המנוהל ע"י גרמניה, אתם הולכים לקבל קנס שלא תדעו מאיפה הוא בא לכם, אנחנו מדברים על אלפי שקלים.

8. אחי, מצאתי מלון זול חבל על הזמן, סידרתי לנו אחלה מקום!
אין בעיה עם מלונות זולים, לעתים יש גם מלון זולים מאד נחמדים שמשרים את האווירה "היוונית" של פעם וזה דווקא נחמד. אבל הרבה ישראלים מחפשים את המלון הזול ביותר האפשרי בלי לבדוק המלצות לגביו, בלי לבדוק איפה הוא ממוקם, אולי הוא ממוקם 80 ק"מ של נסיעה מהמקום שאתם צריכים ואז מה הדלק ביוון זה בחינם?.. לעיתים מלון זול שאינו מומלץ יכול להפוך את החופשה שלכם לסיוט, האם שווה בשביל כמה עשרות שקלים לקחת את הסיכון? בדרך כלל לא. סתם דוגמא להמחשה, המלצנו לאיזה לקוחה על מלון בצומרקה בכפר שנקרא פרמנטה ב 65 יורו ללילה, אבל היא רצתה זול יותר, הסברנו לה שיש אבל הוא רחוק והכסף שתחסוך ילך על הדלק להגיע לשם, אבל היא התעקשה והזמינה מלון שעולה 49 יורו בכפר מרוחק בשם סיראקו. קרוב לחצות בלילה קיבלנו טלפון בהול מהלקוחה שנמצאת כבר שלוש שעות בדרכים, הם התסבכו וכבר בזבזו חצי מיכל דלק ובסוף כאשר הגיעו למלון לא ישנו טוב כל הלילה כי המיטה לא הייתה נוחה. אז מה אתם אומרים, שווה חיסכון של 16 יורו?.. כנראה שלא.
ראו מלונות בכל יעדי יוון

9. עזוב להזמין, יוון במשבר כלכלי, נגיע ליוון נחפש מלון
נגיע ליוון נחפש מלון? באמת, מתי בחודש אוגוסט? אנחנו מכירים משפחות שחשבו שניתן למצוא מלון למשפחה בחודש אוגוסט מבלי להזמין מראש, ביעדים מסויימים של יוון שהתפוסה בהם היא 100% 4-5 חודשים מראש! כן כן, יש ישראלים שעדיין מאמינים שבשיא עונת התיירות הם יכולים למצוא חדר משפחה ביעד של יוון ללא הזמנה מראש. [ אם אתם כאלה, אל תשכחו לארוז עמכם שק שינה ואוהל ] סביר להניח שתעשו בהם הרבה שימוש במהלך "חופשת ההישרדות שלכם ביוון". הדבר הכי מדהים שישראלים חושבים שהם התיירים היחידים שמגיעים ליוון, ומאחר שיוון גדולה אז יש מלא מלונות. אז כן זה נכון, אבל התיירות מישראל ליוון היא פחות מ 3% מהתיירות ליוון יש עוד קצת תיירים [ 97% ] מעל 30 מליון ממדינות אחרות וקטנות מישראל כמו ארה"ב, גרמניה, צרפת, ברזיל, דרום אפריקה שגם עושים הזמנות למלונות ווילות ביוון מראש.

10 אפשר הנחה?
מה הנחה מה, מה תעזור לכם הנחה של 5 יורו על מלון ביוון, או 3 יורו על ראפטינג ביוון? ההיפך תחשבו על איך להוסיף לבעל הבית שלכם במלון או בראפטינג או למדריך שלכם טיפ יפה שיפנק אתכם יותר, תחשבו על בעל המלון שלא ביקשתם ממנו הנחה, יצפה לכם וישמח להפתיע אתכם עם איזה פינוק יווני, תחשבו מה הוא יחשוב עליכם כאורחים שביקשו 5 יורו הנחה, על מלון שעולה 45 יורו ללילה. הוכח ובדוק שכל מי שביקש הנחה תמיד נהנה פחות מהחופשה שלו ביוון, תהיו לארג'ים יחזירו לכם בלארג'יות.


צריכים המלצה?..

צרו קשר עם השרות החינמי של יוון והאיים