האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » Amarantos

Amarantos

Amarantos

הכפר Amarantos או כמו שהיוונים מבטאים את זה- אמאראדוס Amarados, שמשמעות שם הכפר היא "הפרח שלא קמל" ממוקם גבוה בין עצי אורן ונוף פראי, כ- 15 קילומטרים מגבול אלבניה. אין בו הרבה תושבים אבל כן יש בו את אחת מהמסורות עתיקות הימים ביוון - המקוננות. הכפר הזה הוא היחיד באזור בו ניתן למצוא את הנשים האלו. דבר נוסף שיש בו זה הנוף המרהיב של ההרים. הר סמוליקאס Smolikas היושב בצפון אפירוס ומתנשא לגובה מרשים של 2637 מטרים [השני בגובהו אחרי האולימפוס] והר גראמוס Ghramos היושב מעבר לקוניצה, ממש על גבול אלבניה.

מכיוון שבאנו להתפנק עשינו את דרכנו למרחצאות האדים שלמעשה מבוססות על אוויר חם הזורם מחלקו הפנימי של כדור הארץ, מה שהופך אותם בעצם לאחד המקומות המיוחדים במינם באירופה. לא המצאנו את הגלגל, המקום היה ידוע בסגולות המרפא שלו עוד מתקופת העות'מאנים ביוון וידוע כעוזר לטפל ולהקל במחלות שונות כמו: מחלות בדרכי הנשימה, מחלות עור, מחלות ראומטיות, דלקות פרקים, הפרעות במחזור הדם ועוד. עם טמפרטורה של  33-38 מעלות וכמעט 100% לחות יש לטענת המקומיים השפעות מועילות רבות: ירידה במשקל, הפחתת צלוליטיס, עליה של מחזור החמצן בעור, חיזוק העור וגמישותו ועוד. ליד תאי המרחצאות יש סלע גדול, חלק מן ההר למעשה ובו סדקים לאורך ומספר פתחים מהם יוצא חום רב. לתוך סלע זה חיברו צינור גדול המעביר את האדים לתוך המרחצאות. חצי שעה בפנים והתחושה נפלאה! כשיושבים בפנים ומזיעים היטב מרגישים איך כל הרעלים בגוף מתנקזים החוצה אבל רק כשיוצאים החוצה מרגישים את ההבדל. ההרגשה היא של קלילות שלא ניתן לתאר, כמעט כמו ללכת על עננים, העור מרגיש נעים ואפילו לנשום זה פשוט תענוג. כמובן שבשלב הזה כבר נפתח התיאבון [לא נכנסים למרחצאות על בטן מלאה] אז התיישבנו מול הנוף עוצר הנשימה של ההרים לארוחה יוונית טובה.

ziakos-amarantos

מלון עממי פשוט ונעים המצוי כמעט על גבול יוון אלבניה בישוב
Loutra Amarantou צמוד לאדים שיוצאים מההר ויש המייחסים לאדים אלה סגולות רפואיות לבעיות עור ונשימה, מחלות ראומטיות ודלקות פרקים ומגיעים לכן מכל רחבי יוון לנשום את הדים הללו, המלון עצמו די מרוחק מהציוויליזציה, ומצוי כ 40 ק"מ צפונית מכפרי זגוריה, הדרך אליו הררית, מיוערת ומקסימה וכוללת גם נחל יפה ומפל מים מרשים בדרך.

 

               


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il