האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

קפריסין

קפריסין

כמו ביוון, גם חלק נכבד מהתוצר הלאומי של קפריסין נשען על ענף התיירות. מדי שנה מגיעים לקפריסין כ-2.4 מיליון תיירים, התורמים כחמישה מיליארד דולר לתל"ג ותעסוקה לכ-115,000 עובדים. התיירות היא בעיקר תיירות נופש, הנשענת על החופים הארוכים והנקיים של האי. עונת התיירות היא בעיקר העונה החמה (אביב, קיץ ותחילת הסתיו), ובחורף מתרוקן האי ומלונות רבים נסגרים לחלוטין. רבים מהתיירים הם תיירים בריטיים, אך גם תיירים ממדינות אחרות מרבים להגיע, ובכללם ישראלים רבים. אזורי הנופש העיקריים הם איה נאפה, המאופיין בעיקר במלונות פשוטים וקהל צעיר, אזור לימסול המאופיין בבתי מלון יוקרתיים ואזור פאפוס אשר מתאים למשפחות ולקהל הנופשים הכללי. באזור לאצ'י ניתן למצוא כפרים שלווים עם מלונות ביתיים, אזור המפורסם והאהוב על ידוענים בריטיים רבים כגון פול מקרטני, אלטון ג'ון ואחרים.

יחסי יוון - קפריסין

יחסי קפריסין-יוון הם יחסים בילטרליים. לקפריסין יש שגרירות באתונה וקונסוליה כללית בסלוניקי, וגם ליוון יש שגרירות בניקוסיה - קפריסין. שתי המדינות חברות מלאות באו"ם, באיחוד האירופי, במועצת אירופה ובארגון לביטחון ושיתוף פעולה באירופה (OSCE). היחסים בין שתי המדינות היו הדוקים במיוחד מאז הקמת הרפובליקה של קפריסין בשנת 1960. האוכלוסיות היווניות בקפריסין וביוון חולקות מוצא אתני, מורשת, שפה ודת משותפת, מה שהוביל ליחסים הדוקים במיוחד בין שתי המדינות.

היחסים הפוליטיים של יוון-קפריסין מצוינים, משקפים את הקרבה של שתי החברות ומתפתחים ללא הרף בכל מגזר. המגעים קרובים מאוד ומאופיינים בפגישות תכופות בין ההנהגות הפוליטיות של שתי המדינות בכל הרמות, במטרה לתאם היטב את הפעולות הנוגעות לסוגיית קפריסין ולנושאים אזוריים אחרים והאיחוד האירופי. בין שתי המדינות גם קשרי תרבות ענפים המאופיינים בשיתוף פעולה בנושאי תרבות וחילופי אירועים אמנותיים.

יוון וקפריסין כמובן גם קרובות גיאוגרפית ואולי יעניין מי מכם לטייל הן ביוון והן בקפריסין, תוכלו לעשות זאת בשתי דרכי הגעה - טיסה או הפלגה. 
רוב המטיילים ככל הנראה יבחרו בטיסה - בטח מי שמתנייד לשם פגישות עסקים ולא לשם חופשה. אך במקרה שאתם יוצאים למטרות נופש, וזמן אינו פרמטר אותו אתם מעוניינים לחסוך, אלא חושבים בעיקר על להעביר אותו על הצד הטוב ביותר, בהתאם לחוויה שאתם אוהבים :-) למעשה ייתכן שגם רוב הנופשים, יעדיפו בטיסה על פני הפלגה בין שתי המדינות, שאורכה כ-10 שעות בממוצע. אם אתם מאוהבי החיים והטיולים הטובים - האיטיים יותר.. ונהנים מחוויות כמו קמפינג / קרוואנים / הייקינג וכד׳ ככל הנראה שגם תעריכו חווית הפלגה מהנה הכוללות נופים מרהיבים, חדרי שינה לא רעים בכלל (אם יוצאים מהנחה שזה למספר שעות בלבד ובאוניה כמובן), חווית שיט באופן כללי מרגשת אתכם - ייתכן ותבחרו שכן להתנייד בהפלגה ולא בטיסה, לבחירתכם.

יש הרבה סיבות לרצות לבקר בשתי המדינות. שתיהן ספוגות בהיסטוריה, גסטרונומיה, תרבות, וכמובן, המון שמש טובה.. לשתי המדינות יש חופים מדהימים ומספיק דברים לראות ולעשות בשילוב עם חופשה מרגיעה מלאה כחול של ים.

טיסות בין יוון וקפריסין

כל הטיסות היוצאות מיוון נוחתות בקפריסין בשדות התעופה של לרנקה / פאפוס / ניקוסיה
ישנן טיסות רבות היוצאות לאורך כל השנה על בסיס יומי - בעונת הקיץ בתדירות גבוהה יותר

טיסות ישירות מתקיימות בין אתונה וסלוניקי לבין קפריסין - אורך הטיסות הן:
מאתונה לקפריסין - 1:35 שעה
מסלוניקי לקפריסין - 1:50 שעה

טיסות עם קונקשן (עצירה) בסלוניקי / אתונה מתקיימות מהיעדים - חאניה והרקליון בכרתים, יואנינה, רודוס, פארוס, סנטוריני, קורפו, מיקונוס, סקיאתוס, פרבזה, מיטיליני (לסבוס), ארגוסטולי (קפלוניה), זקינטוס ונאקסוס
למעשה ניתן להגיע לקפריסין בטיסה, מרוב יעדי יוון בהם יש שדה תעופה - בעזרת טיסה מקשרת לאתונה / סלוניקי

הפלגה בין יוון וקפריסין

אחת לשבוע מתקיימת הפלגה בין יוון וקפריסין, ואורכה כאמור, כ-12 שעות.
במהלך חודשי הקיץ, ה-M/V Dalela מפליגה בין נמל לימסול או נמל לרנקה בקפריסין לבין נמל פיראוס ליד אתונה. יש גם שירות בכיוון ההפוך. עם זאת, יש הפלגה אחת בלבד בשבוע, עם אפשרות שעשויה לגדול לשתיים. המעבורת הושבתה במשך שנים רבות, אך היא הפכה לשירות חדש והחלה להפליג שוב. נכון לשנת 2023, היא נמצאת בשנת שירות רצופה שלה. המעבורת פועלת בין מאי לאוקטובר בלבד, אך מאחר והקו הזה נפתח מחדש - באופן ניסיוני לשנה הראשונה, ייתכנו ריבוי הפלגות בעונות הבאות. אנחנו נדאג לעדכן.

כמה זמן לוקחת המעבורת מיוון לקפריסין? משך ההפלגה במעבורת מיוון לקפריסין תלוי בנתיב הספציפי ובמפעיל המעבורת. בממוצע, זה לוקח בערך 10 עד 12 שעות, אבל זה יכול להשתנות בהתאם לתנאי מזג האוויר וגורמים אחרים.
מהם מסלולי המעבורת הזמינים מיוון לקפריסין?
ישנם מספר מסלולי מעבורת המקשרים את יוון לקפריסין. המסלולים הנפוצים כוללים את הנמלים בפיראוס, לימסול ורודוס. הקפידו לבדוק עם מפעילי המעבורות את לוחות הזמנים והמסלולים המעודכנים ביותר.
האם יש אפשרויות מעבורת לילה לנסיעות מיוון לקפריסין? כן, יש אפשרויות מעבורת לילה זמינות לנסיעה בין יוון לקפריסין. נסיעות לילה אלו יכולות להיות דרך נוחה לחסוך זמן וגם לספק חווית טיול ייחודית בים התיכון.
כיצד תוכלו להזמין כרטיסי מעבורת לנתיב יוון לקפריסין? אתם יכולים להזמין כרטיסי מעבורת לנתיב יוון לקפריסין דרך פלטפורמות מקוונות, גם למפעילי מעבורות רבים יש אתרים רשמיים שבהם ניתן להזמין כרטיסים ישירות. מומלץ להזמין מקום מראש, במיוחד בעונת הקיץ.
האם יש מתקנים ושירותים על המעבורות? כן, רוב המעבורות הנוסעות בין יוון לקפריסין מציעות מגוון של מתקנים ושירותים על הסיפון. אלה עשויים לכלול מסעדות, בתי קפה, טרקלינים, בקתות, אפשרויות בילוי וקניות פטורות ממכס. עם זאת, השירותים יכולים להיות שונים בין מפעילי מעבורות לסוגי כלי שיט, אז מומלץ לבדוק מראש.
האם ניתן להעלות רכב במעבורת לקפריסין? כן, בדרך כלל תוכלו לעלות עם רכב על מעבורת מיוון לקפריסין. עם זאת, חשוב לבצע הזמנה מראש לרכב שלכם, שכן ניתן להגביל את המקומות לרכבים, במיוחד בתקופות עמוסות. כמו כן, מוטב לברר כי קיים ביטוח על הרכב בזמן ההפלגה - מול חברת השכרת הרכב.
האם צריך ויזה כדי לנסוע לקפריסין מיוון? עבור רוב הנוסעים מיוון לקפריסין, אין צורך בויזה. גם יוון וגם קפריסין הן חלק מהאיחוד האירופי, וכתוצאה מכך, אזרחי מדינות החברות באיחוד האירופי יכולים בדרך כלל לנסוע בין השתיים ללא ויזה. עם זאת, חיוני לבדוק את דרישות הוויזה העדכניות ביותר, במיוחד אם אינך אזרח האיחוד האירופי.

מעט על קפריסין ומדוע לבקר בה

קפריסין הרבה יותר קטנה מיוון, אבל לא בהכרח מדובר בחסרון! שוכנת במזרח הים התיכון, קפריסין התברכה במזג אוויר יפה ומתון כל השנה. אמנם יכולה להיות סערה במהלך חודשי החורף (הגיוני), אבל בסך הכל, היא מתונה ופחות גשומה מאשר ביוון בתקופה זו של השנה. מכיוון שקפריסין קטנטנה, קל להסתובב בחופשיות באופן עצמאי - קל להתמצאות. אין צורך בעלייה על מעבורות מרובות אם רוצים להגיע למקומות שונים, ניתן להשתמש במוניות, באוטובוסים, או כמובן לשכור רכב ופשוט לנסוע - שזו ככל הנראה האפשרות המהנה ביותר?
ניקוסיה היא עיר בירה מקסימה המציעה בידור מודרני וכל הכיף בעיר גדולה שאפשר לאחל לו, אבל היא הרבה פחות שוקקת וסוחפת ממה שאתונה יכולה להיות או גם סלוניקי.. יש בקפריסין כמובן גם הרבה חופים מדהימים בהישג יד מהבירה ומחוצה לה ביניהם חוף ניסי, הנחשב לאחד הטובים באירופה. לצד הזדמנויות צלילה פנטסטיות קפריסין מציעה מקומות טבעיים רבים לבקר בהם, כמו דיונות החול הנסתרות בלימסול או הפלמינגו בלרנקה. ערוץ Avakas הוא גם ביקור חובה עבור מטיילים נלהבים. וכאמור, לאור גודלה הקטן של קפריסין, הכל בהישג יד, כך שאין צורך לנסוע רחוק מדי.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il