Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

דלפי יוון

המלצת מערכת אתר איי יוון הישראלי: אם אתם משלבים את דלפי במסגרת טיול ביוון אז הרווח הוא כפול. תקבלו גם יעד מרתק היסטורית, וגם יעד המצוי בתוך נופים הרריים קסומים. שימו לב שניתן גם להגיע ליום סיור בדלפי מאתונה עם חברה אתונאית מצויינת העונה לשם findtaxi ARD תוכלו ליצור איתם קשר ולבקש יום טיול לדלפי הכולל רכב נח ומאובזר לכל כמות של אנשים, נהג ומדריכים ברמה גבוהה. צרו קשר גם גברת נחמדה בשם maria במייל info@findtaxi.gr הסיור מרתק ונעים מאד, איך שלא תגיעו לדלפי עם חברת אי אר די או עצמאית אנו מאחלים לכם טיול מרהיב ביוון, דלפי היא יותר מעוד מקום, וראוי לבקר שם. ראו בעמוד זה מידע נוסף על דלפי, ובקרו גם בעמוד רכס פרנאסוס.להזמנת מלונות בדלפי, ללא עמלות הזמנה : לחצו כאן
להזמנת יום סיור מאתונה לדלפי לחצו כאן

הגעתם לדלפי? הגעתם למרכזו של העולם, כך לפחות לפי האמונה היוונית העתיקה, כאן נחתו הנשרים ששלח זאוס למצוא את המקום, ואכן כאן אחד האתרים המושקעים ביותר ביוון כולה, העיר המודרנית בת כ 2500 תושבים, שוכנת לרגלי הרי הפרנסוס [אתר הסקי הגדול ביותר של יוון] עיר שרובה פנסיונים מלונות מסעדות ובנקים. בעונה, קשה מאד למצוא כאן מקום, וקשה יותר למצוא חניה לרכב, הרחובות חד סטריים ברובם ובמילים אחרות: אם לא רוצים "להיקרע" מוטב ללכת ברגל. אין ספק שזהו אחד המקומות המתוירים ביותר ביוון. אפשר להגיע לדלפי מכיוון הכפר ארחובה, ואפשר מהמפרץ הקורינתי מכיוון נמל ליה כלומר מכיוון עתיקות קירה. מדלפי נגלה המפרץ הקורינתי מדרום והרי הפרנסוס האדירים מצפון. מכאן קיימת דרך הררית להרי הפרנסוס ולאתרי הסקי. למי שכיסו מאפשר, מקום יוקרתי ליציאה לטיולים היסטוריים ונופיים כאחד. אולם העניין העיקרי הוא ללא ספק דלפי העתיקה מהאתרים היותר מרשימים ביוון.
קצת היסטוריה בכדי להתמצא, והנושא אינו פשוט ועדיין נתון לפרשנוית ולדעות שונות, נראה שהעובדות המוסכמות הן אלו: האתר הנוכחי מצוי על שרידי אתר קדום יותר לפני בואם של הדורים, כלומר מלפני 1200 לפנה"ס כאן היה מקומה של האלה גאיה אלת הפריון והאדמה. המילה דלפי פרושה חלל או רחם, הקשר אם כן די ברור, בנה היה הנחש פיתון, כאן התקיימו פולחני טרנס אקזוטיים, לפי המסורת בהשפעת אדים וגזים שעלו מהמעיין והנחל התת קרקעי שזרם כאן לפי המסורות העתיקות, והמיתוסים מהמיתולוגיה היוונית העשירה. 

הדורים הביאו את אליהם וכאן המקדש החשוב של אפולו אל השמש והמוזיקה וגם אל הרפואה והנבואה, הסיפור מורכב ומסובך, תחילתו באונס (עי פיתון שאונס את אימו של אפולו וסופו בהריגת פיתון ובניית המקדש החשוב). מקדש אפולו הוא מהשרידים החשובים בביקור,.לא פחות חשוב שדלפי היא מקום פולחן האורקל, הכוהנת היודעת לנבא את העתיד, מיתוס שהביא לכאן ראשי ממשל מכל מדינות הים התיכון ומעבר לכך שבאו לדעת מה העתיד בטרם יצאו למלחמות לכיבושים ובטרם יחליטו החלטות גורליות. הפולחן התקיים מאות שנים ונפסק רק עם התחזקות הנצרות בערך במאה הרביעית אחרי הספירה. האתר מחולק לשני חלקים בחלק העליון (כניסה בתשלום) אתרים רבים :  מקדש אפולו (אפולון בפי היוונים) שבו פסלים רבים של טובי הפסלים מהעת העתיקה, נבנה במאה הרביעית על חורבות מקדש קדום יותר, בתי האוצר ובית האוצר האתונאי, הסטואה לזכר הנצחון על הפרסים ומעל האיצטדיון ועוד. בחלק התחתון, הטולוס המפורסם, מבנה עגול עם עמודים בסגנון דורי וקורינטי פתוח וללא תשלום הוא המופיע ברב הצילומים של אתר דלפי וכמובן המוזיאון העשיר בממצאים. 
בעיירה דלפי יש ככר נאה, כנסיה מימים מאוחרים יותר, ואף אולם קונצרטים, עיר שרב העניין בעתיקותיה ורב העניין בסביבה שלה. כדאי לבקר בעיירה הציורית הסמוכה  arachova  עם שפע בגדי צמר, ושאר מתנות לתיירים. 
 

לינה ומלונות : בשל האטרקטיביות שלה כאתר חובה לכל מטייל ביוון ניתן למצוא בעיר דלפי ובסביבתה מגוון גדול של בתי מלון ברמות שונות, מאחר ומדובר ביעד אטרקטיבי כל השנה מי שרוצה ללון כאן מוטב שיבצע את ההזמנה למלון מראש באינטרנט, להלן קישור הזמנה ישיר לבתי מלון בדלפי יוון : מלון בדלפי [דלפוי]

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il