האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

טיול מיוחד ליוון

טיול שלכת וצילום מיוחד לצפון יוון ההררית

אחרי שהיינו כולנו בסגר ולחץ מהקורונה,הגיע הזמן להתאורר עם טיול מרהיב לצפון יוון ההררית, אתר יוון והאיים בשיתוף חברת Holidayplan ו  Apinezone היווניות החליטו להוציא טיולי הרשמה מיוחדים לקבוצות קטנות של משתתפים במהלך החודשים ספטמבר, אוקטובר, נובמבר ודצמבר2020 לצפון יוון ההררית, את מסלול הטיול המיוחד הרכב סיון זמיר יועץ הטיולים ליוון והבעלים של אתר יוון והאיים, הטיול ייצר מדי שבוע מאתונה לצפון יוון, שימו לב שמאחר והטיסות ליוון בתקופה שלאחר משבר הקורונה מצומצמות יחסית, התאריכים יהיו גמישים בהתאם לטיסות הקיימות, להלן מסלול הטיול ותנאי ההרשמה לטיול :


1. ביום הטיול הראשון נצפין מאתונה לצפון יוון ההררית ] עד איזור צומרקה שבמחוז אפירוס ] את ההצפנה הזו נעשה תוך כדי ביקור בתעלת קורינטוס, בגשר המיתרים ריו אינטריו ובמפרץ אמברקיקוס, למעשה מדובר אמנם ביום של הרבה נסיעה, אבל עם הרבה עצירות במיקומים מרהיבים ומרתקים, בערב כאשר נגיע לצומרקה, נשב לאכול בטברנה יוונית מסורתית בכפר פרמנטה בכדי להכנס לאווירה של הצפון היווני.

2. ביום הבא מצא לטיול מלא בחבל צומרקה הכולל נחלים, מעיינות, צמחיה עשירה.. נצא לתצפית על נהר הקאלאריטיקוס, לאחר מכן ניסע לבקר במנזר קיפינה הבוי על צלע ההר ומשם נמשיך למעיינות קויאסה, אחד הספוטים המרהיבים והמרתקים ביותר בצפון יוון ההררית,לאחר ארוחת צהרים נמשיך לכיוון הכפר סיראקו וגם לתצפית הגבוהה ביותר על על צפון מזרח צומרקה, מדובר ביום של המון טבע טבע וטבע, באיזי ומבלי למהר תוך כדי מקסימום הנאה מכל הטבע המרהיב הזה,נקנח את היום בארוחת ערב מסורתית בטברנה ביתית מעולה בכפרמלסורגי שבצפון מזרח צומרקה, דקות נסיעה מהמלון שלנו.

3. ביום זה נעזובאת צומרקה בדרכנו לכפרי זגוריה [ זגורוכוריה ] אך את המעבר לכפרי זגוריה נעשה בדרךמיוחדת ולא בדרך הרגילה ולמעשה ביום זה ניסע לטיול באיזור שנקרא סולי, נבקר בנהר האכרון ובמעיינות נהר הלורוס ונשוטט וגם נגיע למעיינות של נהר האכרון, איזור סולי הוא איזור בלתי מוכר וכמעט בלתי מטוייל שרק הצוות של אתר יוון והאיים לוקח אליו מטיילים,לקראת שעות אחה"צ נתחיל להפין פנימה לתוך הכפרים של זגוריה וגם נבקר בתצפית מרהיבה על קניון ויקוס,קניון הסלע הצר העמוק ביותר בעולם.

4. ביום זה נטייל במערב זגוריה באחד האיזורים המרהיבים באירופה [ פארק טבע שמור של אונסקו ] נרד ללכת מעט לצד נהר הוידומאטיס [ הנהר הצלול ביותר באירופה ] ונעלה להליכה בגבי המים של רוגובו ובכפרים פפיגו ומיקרו פפיגו המקסימום הנושקים לרכס אסטרקה המרהיב[אחד הרכסים הגבוהים ביוון ] לאחר ארוחת צהרים נמשיך להצפון לעבר הכבול של יוון עם אלבניה וניסע לראות את גשר האבן המרהיב על ערוץ האוס. בלילה נשב בטברנה בכפר אריסטי לצלילי מוסיקה יוונית חיה[ הופעה של להקה מקומית].

5. ביום זה נעזור את כפרי זגוריה, בדרכנו למנזרים התלויים של מטאורה כאשר בדרך נעצור לביקו רבכפר מצובו המפורסם, גם יום זה כולל יחסית הרבה נסיעה אבל יום שיש בו ביקור במטאורה,הופך את הכל לשווה את זה, את היום הזה אנחנו נסיים בכפראגיוס גאורגיוס שבחצי האי פיליון של יוון, חצי האי המרהיב ביותר ביוון לכל הדעות.

6. ביום זה בבוקר נצא לטיול קצר בחצי האי פיליון [ ששווה להגיע אליו כמובן להרבה יותר מחצי יום ]אבל במסגרת הזמנים שעומדים לרשותנו, אין לנו ברירה.. לאחר הסיור הקצר של 4 שעות בחצי האי פיליון [טעימה קטנה ]נתחיל להדרים לטיסת הלילה שלכם בחצי האי פיליון וכמובן שגם בדרךלאתונה נעצור לאכול ולהפסקות התרעננות.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il